Schaatsmarathon Hoek opnieuw voor Salome MET REIN JONKER EN HENRI RUITENBERG Flip Salomé: 'We zien wel waar we eindigen' 24 DAGEN -TEHVOOR HALf GELD fOECï\Fr Mirjam de Feber is klasse apart Dc ü>injoo Rechte] ontslag WVZeeuwschrVlaanderen stelt z'n troepen voor AMRO-Tl Titelstrijd wielrennen afgelast Koers in Sluiskil 29 maart 24 DAGEN Onfortuinlijk Utslagen VOORAL IN DE BREEDTE STERKER GEWORDEN BRESSIAANDER GEREED VOOR ZWINSTEDENTOCHT Voorbereiding DE STEM „de 4 in 1 krant ■I MAANDAG 3 MAART 1986 Diefstal Gele kaart Abraham Emancipatie Hulde Dispensatie Geografisch 126ste jaargang Kan 'ALMELO S VONF Merijntje Van onze sportmedeioerker HOEK - Het Hoekse ijs is Flip Salomé goed gezind. Nadat de Bressiaander vorige week de Tweekrekentocht op zijn naam had gebracht, won hij ook zaterdag een wedstrijd op de Hoekse Kreek. Deze keer hoefde hij zelfs zijn spurters kwaliteiten niet aan te spre ken. Op één kilometer van de verlossende streep waren zijn beide vluchtmakkers Kees Cijsouw en Piet Klaeyssen niet meer in staat het tempo te volgen, zodat hij zich pro bleemloos kon laten uithollen. Alvorens dit een feit was had het organiserende 'Wel gebogen maar nooit gebroken' al een wedstrijd gewonnen. Toen de nijvere mannen uit Hoek immers de slaap uit hun ogen wreven zagen ze een cen timeters dik pak sneeuw op de 'aardkloot' liggen. De ge plande Tweekrekentocht op dezelfde leest als vorige week, kon dan ook niet doorgaan. Wel werd in allerijl met man en macht gezwoegd om op de eerste kreek een parkoers uit te zetten. Met een half uur vertraging kon men dankzij hun inspanningen op een ronde van 3600 meter terecht. Intussen hadden 71 deelne mers, waaronder acht dames, hun wedstrijdnummer afge haald met als bekendsten Flip Salomé, Kees Cijsouw esn Piet Klaeyssen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat juist deze drie westerlingen de wedstrijd over zes ronden be heersten. Veteraan Bertus Wieles probeerde in de ope ningsfase wel aan te haken, maar langer dan driekwart ronde was hem niet gegund. Bij de eerste passage immers had het trio Salomé, Klaeys sen en Cijsouw al honderd me ter op Wieles gepakt, terwijl zich daarachter een groep had geformeerd met Erik Dees, Arjaan Tollenaar, Leen Diele- man, Jan Jansen, Jan de Bruin en Danny de Jonge. Een zestal dat in de tweede omloop ook Wieles (overigens winnaar bij de veteranen) in de kraag greep. De drie vooraan waren op dat moment al voorgoed ver trokken en bleven eendrachtig samenwerkend hun voor sprong uitbouwen. Ook toen Piet Klaeyssen bij de derde doorkomst bij het passeren van de finishlijn kwam te val len. Men had voorsprong ge noeg om op de onfortuinlijke gabber te wachten. In de slot- kilometers werden dan toch de messen geslepen. Salomé, zich sterk voelend, spoot op een kilometertje van het einde weg. Piet Klaeyssens nog met -de Elfstedentocht in de kuiten, zat er door en de in derde stelling rijdende Kees Cijsouw kon de kloof niet meer dichten. Wel klopte Cij souw zijn plaatsgenoot voor de tweede plaats. Achter dit trio was de groep ven zeven uiteen gevallen en schaatste Leen Dieleman als eerste man uit Hoek met een solo naar de vierde plaats. Bertus Wieles haalde het bij de veteranen, terwijl Gré Hendriks de snel ste dame was. De Terneuzense atlete blijkt ook op de schaats haar 'vrouwtje' te kunnen staan. Dames: 1. Gré Hendriks, Ter- neuzen; 2, Jacqueline Leunis, Ter- neuzen; 3. Thea Spuessens, Philip pine; 4. N. de Beid, Hoek; 5. C. Tol lenaar, Hoek. Senioren: 1. Flip Sa lomé, Breskens; 2. Kees Cijsouw, Groede; 3. Piet Klaeyssen, Groede; 4. Leen Dieleman, Hoek; 5. Jan Jansen, Hoek; 6. Arjan Tollenaar, Hoek; 7. Jan de Bruin, Hoek; 8. A. Rijnsbergen, Terneuzen; 9. Her man Dellaert, Waterlandkerkje; 10. Danny de Jonge, Hoek. Vetera nen: 1. Bertus Wieles, Sluiskil; 2. A. Buyze, 3. F. Tollenaar, 4. B. Jansen, 5. A. Michielsen, allen Hoek. Schaatstop in Zwinstedentocht Van onze sportmedewerker SLUIS - Angstvallig houdt men in Sluis de di verse voorspellers van het weer in de gaten. Zaterdag werd met man en macht dag en nacht gewerkt om de ijsvloer van het kanaal Sluis-Brugge van zijn sneeuwmantel te ont doen. Overuren voor zowel de sneeuwruimers, waarvoor men in Sluis de bereidwillige medewerking kreeg van de Oostburgse ijsclub 't Grote Gat en de ijsclub Haamstede, als voor het amper zeven man tellende organisatiecomité. „Van Belgische zijde is er gelukig ook alle medewerking, want het is een waar gekken huis", stelt Giel van Westen, die van het ene telefoontoestel naar het andere rent. De Zwinstedentocht, of beter ge zegd drie keer Sluis-Brugge- Sluis over ruim 100 kilometer, moet het schaatsevenement van de eeuw worden in Sluis. Men weet zich inmiddels ver zekerd van aardig wat grote namen. Rein Jonker (tweede in de jongste Elfstedentocht), Henri Ruitenberg (nummer twee van vorig jaar), Wim Westerveld (winnaar van de alternatieve Elfstedentocht), Jan Wessels, Oege Ferwerda, Jan Eise Kromkamp, Luut Gooyveld en Erik-Jan van de Boogaard, zijn toch namen die meetellen. In eerste instatie zou ook Dries van Wij he komen, maar toen de 'keizer van het Kerk dorp' van de Syphons hoorde, waar ruim 3000 meter ge kluund diende te worden (en dat was zes keer) herzag hij zijn besluit. Ook Evert van Van onze sportmedewerker RETRANCHEMENT - De he vige sneeuwval in de nacht van vrijdag op zaterdag was er de oorzaak van dat de club kampioenschappen van de wielerverenigingen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp moesten worden uitgesteld. Zoals be kend zouden die afgelopen za terdag in Retranchement wor den verreden. „Het was echt onverant woord onder deze omstandig heden", aldus Henk Remijn- sen, secretaris van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren. Waar en wanneer deze clubkampioenschappen alsnog plaats zullen vinden, is nog onbekend. Benthem is benaderd, maar zijn knieën blijken teveel gele den te hebben om naar het Belfortstadje te komen. Ook de Zeeuwse topper Frans van de Berge, die de twee jongste edities van Sluis-Brugge-Sluis op zijn naam schreefstaat nog niet op de inschrijvings- lijst. Ook bij hem heeft de Elf stedentocht meer recupuratie gevergd dan verwacht. Wel zijn Flip Salomé, Kees Cijsouw, Paul van Iwaarden en Piet Klaeyssen van de par tij. Jongens die de afgelopen dagen op regionaal gebied toch naam hebben gemaakt op het ijs. Naast de wedstrijd is er ook voor de recreatieve schaatser gelegenheid om aan dit unieke evenement deel te nemen. Van Westen: „We rekenen toch op zo'n 1000 deelnemers, waarvan een honderdtal wed strijdrijders. Voor mij is dat voldoende, althans dan zijn we financieel rond. Om de zaak zo ordelijk mogelijk te laten ver lopen hebben we in het regle ment opgenomen dat de wed strijdrijder altijd voorrang heeft. De prestatierijders zul len om die reden ook langere kluuntrajecten krijgen voor geschoteld". Onder de deelnemers ook heel wat Belgen, die warm ge worden door de Elfsteden tocht, op dit evenement afko men. „We hebben wel inge bouwd dat bij een te grote achterstand in de wedstrijd de deelnemers van het ijs worden gehaald, want er kwamen aanmeldingen van deelnemers met kunstschaatsen. Ik denk dat een aantal deelnemers de wedstrijd onderschat", aldus Van Westen. Zeker is dat de Belgische BRT en Luxem burgse RTL naar Sluis komen. Omtrent de NOS is nog geen definitieve beslissing bekend. De wedstrijdrijders worden vandaag (maandag) om 13.00 uur in de Sluise Kaai wegge schoten. De toerrijders ver trekken in groepen van 500, waarvan de eerste groep om 13.05 uur van start gaat. De in- schrivjing sluit vandaag exact om half twaalf. De renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in een nieuwe jasje. De mannen zijn klaar voor het nieuwe sei zoen. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - De renners van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen wer den in het afgelopen week einde in het nieuw gestoken. Een ploegenvoorstelling die werd gehouden in het Zuid- dorpse gemeenschapshuis 't Kaaike, waaraan men tevens de jaarlijkse feestavond kop pelde. Een initiatief dat gezien de belangstelling als geslaagd beschouwd mag worden. De geel-rode brigade van Ton van Oosten beschikt dit jaar over een recordaantal amateurs van 28, mede door de over komst van een aantal renners van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie. Daarnaast mocht ook een tiental junioren de nieuwe uit rusting aan het publiek laten zien. Dit alles met een kort in terview van Ton van Oosten, die in zijn inleiding zijn er kentelijkheid toonde ten aan zien van de sponsors. Mensen die alle vertrouwen in de Zeeuws-Vlaamse wielersport blijken te hebben, want op de shirts en broeken staan de zelfde namen als het vorig sei zoen. Garage Verbrugge en Raymond van de Veegaete na men de junioren voor hun re kening, terwijl.het trio Van Kouteren/ Dieleman/ Hame link het uitgebreide amateur gezelschap zijn vertrouwen meegaf. Naast deze beide catego rieën werden ook nog een ve teraan, liefhebber en nieuwe ling-dame in het nieuw gesto ken en binnenkort komen ook de jeugdlicentiehouders aan de beurt. Een leemte vormt de nieuwelingencategorie. „Ge zien de, zij het niet massale, uitbreiding van de jeugdlicen tiehouders, komt daar hopelijk in de nabije toekomst veran dering in", stelde secretaris Henk Remijnsen. „Dat is im mers de basis van een wieler vereniging". Na het officiële gedeelte in het sfeervolle 't Kaaike ver maakte de Hulsterse trouba dour Frans de Schepper het wielervolk met een aantal sketches. Hoog scoorde hij on der meer toen hij de geheimen van zijn wielerloopbaan bij de formatie Kwantum/Korting prijsgaf. Na zijn optreden zat de stemming er goed in en be reidde wielerminnend Zeeuwsch-Vlaanderen zich onder muzikale tonen van disco Pedro al dansend voor op het nieuwe seizoen. Dit met ploegleider Hans Moens en kersvers bestuurslid Mark van Passel als uitstekende ge legenheidskasteleins. Voorts onder de aanwezigen districts voorzitter Walter van Acker en zijn secretaris Bert van Gils. Van onze sportredactie SLUISKIL - Het wielercomitë Sluiskil houdt zaterdag 29 maart een koers voor amateurs in het kanaaldorp. In de officiële mededelingen van de KNWU stond abusievelijk vermeld dat de amateurs in Sluiskil op zondag 23 maart aan het vertrek zouden verschijnen. Vdn onze sportmedewerker BRESKENS - Flip Salomé geniet met volle teugen van het natuurijs waarvan moeder natuur ons deze winter rijkelijk voorziet. De 32-jarige Bressiaander is bezig aan zijn sterkste schaatsseizoen uit zijn loopbaan. Dit onderstreepte hij tot nu toe met twee eerste plaatsen, beide keren in Hoek, een tweede plaats in Oostburg, een derde in Sluis-Brugge- Sluis, een vierde in Oostburg en een dertiende op Het Schenge, waar hij we gens een valpartij in de slotfase een ere plaats verspeelde. „Het gaat voortreffelijk", bekent hij. Vandaag staat hij voor een nieuwe krachtproef met de Zwinstedenmara- thon. „Ik heb nog nooit een honderd ki- lomder achter elkaar gereden. Dus is het afwachten geblazen". Met angstige gevoelens leeft hij naar de beruchte 'Sy phons' toe. Een plaats, waar men van het ijs af moet om ruim driehonderd meter te lopen, alvorens men koers kan zetten naar Brugge. „Dat betekent dat je zes keer die af stand lopend moet overbruggen. Omge rekend twee kilometer en dat zullen be paald niet mijn beste kilometers zijn. Ik heb in het verleden steeds de tijd geno men om mijn schaatsen uit te doen, maar ik denk dat ik vandaag maar een keer het echte kluunen ga aanpakken. Tenminste, ik probeer het de eerste keer met de schaatsen aan. Tijdens de wed strijd Sluis-Brugge-Sluis, veertien da gen terug, deed Levien de Blaey dat ook en hij boekte op dat gedeelde zelfs op Frans van de Berge behoorlijk winst. Als het me niet bevalt dan maar weer op de sokken over de Syphons". Zijn uitstekend optreden schrijft hij toe aan de voorbereiding afgelopen na jaar. „Vorige winter had ik teveel ge traind. Toen er ijs kwam, kon het bo vendien niet op. Elke dag was er wel wat te rijden. Achteraf besefte ik dat ik overtraind was. Dit jaar heb ik dat alle maal beter gedoseerd. Vanaf oktober met de club, de Oostburgse ijsclub 't Grote Gat, wat in de zaal. Daarnaast heb ik me skeelers aangeschaft om wat individueel buitenwerk te doen en juist die dingen hebben me goed gedaan. Je hebt weliswaar niet dezelfde slag, maar het is toch een uitstekende voorberei ding". Wat de echte ij straining betreft is het huilen met de pet op. „We gaan dan wel een aantal keren naar Antwerpen en Gent met de club, maar dat staat in geen vergelijking met de jongens die dagelijks op het ijs kunnen staan. Je woont nu eenmaal in Zeeuwsch-Vlaan deren en dan ben je als sportman altijd al een gehandicapte. Ik heb dan wel een broer en zus in Amsterdam wonen en met de verjaardagen gaan de schaatsen mee, maar je moet dan wel altijd tussen de recreatieschaatsers rijden, dus ook dan is het rendement nihil in het kwa draat": Flip Salomé was trouwens één van het leger dat met water in de mond de Elfstdentocht via de 'buis' moest volgen. „Ik was er graag bij geweest, maar had zoals zovelen geen startkaart. Ik heb de gehele regio afgebeld, maar het is me niet gelukt". Voor de Zwinstedentocht was die niet nodig, dus wordt hij met afwezigheid van Arjaan van de Kreeke en Frans van de Berge, de man die in dit ijzersterke veld de provinciale eer hoog moet houden. „Ik doe mijn best. Arjaan en Frans vormen in Zeeland de absolute top. Daarna komt er een groepje waar toe ik mezelf kan rekenen, maar waar ik beslist niet uitspring. We zien wel. Als ik de Syphons maar kan verteren, want hard lopen is nooit mijn sterkste punt geweest". Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som ab°nnement °P d'e allemenselijk gevarieerde ^',$1 4-in-l-krant. S4 Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan ifbf! kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen •^5 'anê voor half geld in de bus. I. Naam: Postcode I Woonplaats: BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open ênveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. pWOOA B^BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. T1 DE UITSTEKEND ge speelde wedstrijd in de promotieklas heren tussen De Polder en Savok kreeg voor de Sasse heren naast de 3-0-nederlaag een bit tere nasmaak. Eric Enge len van Savok raakte tij dens de wedstrijd zijn por temonnee met een inhoud van 120 gulden kwijt. Uit voorzorgsmaatregelen had hij zijn tas, inclusief horlo ge, sleutels, bootpas en geld mee in de sportzaal geno men. Helaas bleek dit niet voldoende. Er is zaterdag avond nog aangifte gedaan van deze diefstal. De dader had blijkbaar alleen oog voor het geld, want zowel sleutels, pas als horloge bleken na afloop, uit een vakje van de tas gehaald, naast de tas te liggen. NU DE voetbalwedstrijden geen doorgang vinden wil dit echter nog niet zeggen dat gele kaarten 'uit de gratie' zijn. Tijdens de vol leybalwedstrijd in de pro motieklas heren tussen YVC en Verdegem kreeg Mario Nelisse een gele kaart voorgeschoteld. He laas paste dit niet in een spannende derby die spor tief is verlopen. JO EVERAERT, de be kende Hulsterse volleybal trainer en coach, werd in het afgelopen weekeinde 50 jaar en heeft dus Abraham gezien. Voor de Morres-he- renequipe een extra stimu lans om hem een gepast geschenk aan te bieden. Het mocht echter niet ba ten. Avanti wilde niet meewerken. Misschien dat er volgend seizoen vóór de Hulsterse heren meer te vieren is. Michel Everaert, momenteel vaste basisspe ler bij het Bredase Brevok, overweegt om terug naar het oude nest te keren. „Ieder keer zegt hij dat te gen ons", aldus een col lega-speler. IS HET damesvoetbal al zo goed geëmancipeerd dat de kretologie van de mannen zonder meer overgenomen kan worden, of beter ge zegd al overgenomen is? Of heeft het nog zo'n ach terstand dat het nog niet aan specifieke sportge- richte termen toe is, zo vraagt men zich af als men naar het damesvoetbal kijkt en luistert naar de dames. Zo was het opval lend dat tijdens het duel tussen de Zeeuwse dames selectie en het Belgische City Eekeren de coach nimmer de kreet 'meiden' lanceerde, maar ze aan moedigde met 'kom op mannen'. De dames zelf hielden het eveneens bij het mannelijke geslacht. Ook zij riepen elkaar toe met 'jongens', terwijl vanaf de tribune toch dui delijk te zien was dat het 'vrouw zijn' goed oogde. Mil 111m WAT BEN ik toch in een sportieve gemeente terecht gekomen, moet Honte- nisse-burgemeester Van Kessen gedacht hebben toen hij de lijst met sport- kampioenen onder zijn neus geduwd kreeg. Al thans, dat zou men onmid dellijk denken gezien de uitlating van deze burger vader tijdens de huldiging van 'zijn' kampioenen in .Vogelwaarde. „Toen ik de lijst met namen te zien kreeg, dacht ik eerst dat het de kampioenen uit heel Zeeland betrof. Het bleken echter allemaal kampioe nen uit onze gemeente te zijn", stelde hij in zijn ope ningspraatje in Vogel waarde. Waarbij hij tevens te kennen gaf zelf een ver dienstelijk tennisser te zijn. „Zelf ben ik ooit kam pioen van Limburg ge weest", liet hij weten. Of hij daarvoor eveneens ge huldigd was door zijn toenmalige burgemeester bleef in het ongewisse. VOORZITTER GERARD van de Berg van de tennis vereniging Zaamslag heeft te weinig meisjes. Via een ingezonden brief aan het districtsbestuur werd dit probleem behandeld tij dens de districtsvergade ring, waarbij het Zaam- slagse bestuur om dispen satie verzocht de jongens mee te laten spelen in plaats van meisjes. In Zaamslag heeft men de be schikking over voldoende jongens om deel te nemen aan de jeugdcompetitie tot en met 17 jaar, maar in een mixed-competitie zijn meisjes nu eenmaal onont beerlijk. Het districtsber- stuur ziet de organisatie van een jongenscompetitie echter niet zitten en dis pensatie werd dus niet verleend. In Zaamslag gaat men nu op zoek naar meisjes of tracht men als nog een jongenscompetitie van de grond te krijgen. IN DE zaterdag gehouden districtsvergadering van de KNLTB beklaagde voorzitter Frans Stroob- and van de tennisvereni ging Game'78 uit Clinge zich over het feit dat hij het bondsblad 'Tennis Ma gazine' niet automatisch kreeg toegestuurd, omdat hij in België woonachtig is. Dit ontlokte vanuit de ver gadering c}e opmerking van 'Ik wist niet dat Zeeuwsch-Vlaanderen tot België behoorde'. Zonder aan de geografische kennis van wie dan ook te twijfe len, verduidelijkte Stroob- and dat hij in het Belgische De Klinge woonachtig is en dat hoort nu eenmaal niet bij Zeeuwsch-Vlaanderen, maar bij België. De kosten van verzending van het bondsorgaan zouden hier door te hoog oplopen Bijdragen: Willy van Leeuwen, Rinus Verberk- moes en Kees Hamelink. Van onze paardesportmedewerker HEIKANT - De tweelingzus jes Mirjam en Karin de Feber uit Absdale traden zaterdag tijdens de dressuurwedstrij- den voor paarden in manege Heikant, waar de landelijke rijvereniging en ponyclub De Vossereyers voor de organisa tie tekende, succesvol voor het voetlicht. Mirjam de Feber met Verano van De Vosse reyers bleek in de Ml-klasse niet te genaken. Zij reed op permachtig naar het oranje lint met 123 punten. Zus Karin, kapster in het dagelijks leven, kwam met Ramona op de vierde stek te recht. Een knappe prestatie toch, want zij heeft aanzien lijk minder wedstrijdervaring dan, Mirjam. Een tweede plaats was er voor Peter Kos ters met Varant van Graeve Jan met 120 punten en Claudia Fassaert met Werda van De Vossereyers werd met 1 punten derde. In de L-klasse zegeviert sterke Sabina Lanting m Zillion van Graeve Jan ffl 124 punten. Zij werd op de vo gevolgd door 'zilveren' Marli van 't Westeinde met Aven van De Haringruiters, die 1 punten scoorde en Anneri Burm met Reinhold van Huli die met 117 punten goed w: voor brons. Een sterke kopgroep in B-klasse met vier prijswir naars. Met 130 punten vei overde Christine Kosters m Zypher van Graeve Jan eerste plaats. Haar clubgeno Anja van Vuuren met Cinc werd tweede met 127 punt£ en de derde plaats was vo< Mlrella den Beer met Zamt van De Oranjeruiters. Edwi van Dijk met Tosca van I Oranjeruiters bezette met 1 punten de vierde plaats en di betekende dat ook hij et winstpunt op zak kon steken. Geef eens iets ai geef een dinerbo Restaurant al vanaf Ginnekenstraat 85 - Bred Van onze parlementaire redactie jEN HAAG - De ex-topmab van het RSV-concern dr. Jan ie Vries, wordt op verdenking van meineed strafrechtelijk vervolgd. Minister Korthals Alt (Justitie) heeft deze beslissing van het Openbaar Ministeriel jan de Tweede Kamer bekendj gemaakt. Het gerechtelijk] vooronderzoek is onlangs ge sloten. De oud-president-commis-l saris van RSV legde op 16 ok-l ;ober 1984 ten overstaan van d| parlementaire enquètecoml nissie zodanig strijdige verl tlaringen over zijn onkosten-] vergoedingen af, dat de com-] nissie kwam tot „aanwij zin] ;en van meineed". Besloten Re Van een onzer I AMSTERDAM - Del naar vijf procent of. stelde gisteren voorzj de raad van bestuur Nelissen deed een dril trale bank om de offici'j derland moet dan volger Er wordt al enkele weka gespeculeerd op zo'n maatrs gel. Komende donderdag stal een vergadering van de Bui] iesbank op de agenda wal een besluit zou kunnen wo| den genomen. Mr. Nelissen wees op grote kloof tussen de vej wachte inflatie (een half prl cent tot nul) en de huidige rei] testand (circa 6,5 procent Historisch gezien is deze a| stand (de zogenaamde re" rente) drie tot vier procent. Volgens de Amro-bestuufl der houdt de hoge reële renJ sen herstel van de investerin gen (en de werkgelegenheil :egen. Hij meent dat er ruirrf voor 'een aantal discol «verlagingen van een hall punt'. Mr. Nelissen voegl iaaraan toe te denken af irie of vier stappen. Daarr iou de rente dus anderhalf 1 twee procent lager komen. HAARLEM (ANP) - Tran moet zich op straffe van eed van het ontslaan van werf vakbond erkende stakingsaq Dat heeft de Haarlet) rechtbankpresident, mr. van den Haak, gisteren paald in een kort geding chauffeur G. Roos had aanj spannen. Roos werd half deceml vorig jaar bij zijn baas ontJ gen vlak na de stakingsacl in het beroepsgoederen\f voer. Het transportbedrijf I aanvankelijk deelname aait acties als voornaamste re op. Vlak voor het geding w die ontslaggrond ingetrokk maar het ontslag geha] haafd. De chauffeur zou schuldig hebben gemaakt diefstal van een doos mq Pijpjes. De rechter geeft de chd feur in alle opzichten gelijk zijn vonnis beval de rei bankpresident dat het tra portbedrijf de ontsla) chauffeur onmiddellijk in dienst neemt. Bovend moet zijn basissalaris si half december worden goed. De rechter meent da| vermeende diefstal geen re vormt om Roos op staa voet te ontslaan. „Met deze uitspraak id dreiging die uitging van I vonnis van de Almelose re] bankpresident, teniet geda Chauffeurs kunnen nu meedoen aan eventuele ao van de vervoersbond zoi] het risico te lopen aansprg Engelse ponc mag het ietsjd minder zijn

de Stem | 1986 | | pagina 16