Marcella Mesker in goede vorm ZILVER VOOR WILHELM Voorn wint wedstrijd voor wereldbeker Opnieuw vierde plaats Grimbergen V; Beurskens en Dirks profiteren bij NK veldlopen van stage in Algarve Joegoslavië ongeslagen leider in WK handbal in handbalstrijd Katrin Dorre wint marathon in Nagoya SA VOK-FOJ DE Komst van turncoach Orlov is zeker MAANDAG 3 MAART 1986 AMSTERDAM (ANP) - Het milde klimaat van Portugal heeft zondag bij de strijd om de Ne derlandse veldlooptitels in het Amsterdamse een stempel gedrukt op de uitslag. Rook komt punt te kort bij ijsspeedway Jean Bessems pakt moeizaam vijfde titel Strijbos wint in Stevensbeek Rumoer in Karatsji bij hockeyduel Resultaten titelstrijd shorttrack Morten Frost wint in West-Duitslan MAANDAG 3 MAART 1986 BEDi IJZENDIJKE - De West-5 derby in de Zeeuwse volleybd sen YVC en Verdegem werd IJzendijkenaren gewonnen. Uitsl T12 PAGINA SPORT 4 OKLAHOMA (SID) - Mar- cella Mesker verkeert bij het met 75.000 dollar gedoteerde toernooi in Oklahoma City in topvorm. Nederlands beste tennisster bereikte zaterdag twee finales. In de enkelspel versloeg zij in de halve finales de Ameri kaanse Candy Reynolds in twee sets: 6-3, 6-4. In de eind strijd speelt de 26-jarige Haagse, in Oklahoma als vijfde geplaatst, tegen Lori McNeil. In een Amerikaans onderonsje won zij van Beth Herr. Ook in het dubbelspel be reikte Mesker de eindstrijd. Met haar vaste partner, de Francaise Pascal Paradis, ver- sloeg zij de Amerikaans/Ar gentijnse combinatie Sands/ Paz. McNeil kwalificeerde zich eveneens voor deze finale. Met Catherine Suire won zij van het Amerikaanse duo Hor- va th/Russell. Uitslagen: kwartfinales: Marcella Mesker (Ned)-Hu Na (VSt) 6-3,6-4; Lori McNeil (VSt)-Laura Gilde- meister (Per) 6-3, 6-3; Candy Rey nolds (VSt)-Natalie Herreman (Fra) 6-4,6-3; Beth Herr (VSt)-Ka- thy Horvath (VSt) 2-6,7-5,6-1 Enkelspel, halve finales: Marcella Mesker-Candy Reynolds 6-3, 6-4; Lori McNeil-Beth Herr 6-3,7-6. Dubbelspel, halve finales: Mesker (Ned)/Paradis (Fra)-Sands (VSt) /Paz (Arg) 6-4, 7-6; McNeil (VSt) /Suire (Fra)-Horvath/Russell (VSt) 6-3,7-6. In de eindstrijd van het ten nistoernooi van La Quinta, in de Amerikaanse staat Califor nia, komt de Zweed Joakim Nyström uit tegen de Frans man Yannick Noah. Nyström versloeg simpel Jimmy Connors, Noah had in de halve finales grote moeite met zijn landgenoot Thierry Tulasne. Na het verlies van de eerste set (2-6), kwam Tulasne in de tweede reeks goed terug. Via een tie-break bracht hij de setstand weer in evenwicht. In de derde kreeg Tulasne op 4-3 de kans op eigen opslag de stand op 5-3 te brengen en de wedstrijd vrijwel te beslis sen. Noah brak echter twee keer achter elkaar door de ser vice van zijn opponent. Hij be reikte daardoor voor het eerst sinds tijden een eindstrijd van een Grand Prix-toernooi. Uitslagen: Kwartfinales: Joakim Nyström (Zwe)-Boris Becker (BrD) 7-6, 6-2; Thierry Tulasne (Fra)-Mats Wilander (Zwe) 6-4, 6- 3; Yannick Noah (Fra)-Mike Pern- fors (Zwe) 7-5,7-5; Jimmy Connors (VSt)- David Pate (VSt) 7-5,6-4. Halve finales: Yannick Noah (Fra)-Thierry Tulasne (Fra) 6-2,6- 7, 7-5; Joakim Nyström (Zwe)- Jimmy Connors (VSt) 6-4,6-2. Herendubbelspel, halve finales: Forget (Fra)/Fleming (VSt)- De- Palmer/Donnelly (VSt) 6-4, 7-6; Noah (Fra)/Stewart (VSt)-Becker (WDl)/Zivojinovic (Joe) 6-2,6-1. Chris Evert-Lloyd heeft zich als eerste geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi in Oakland. In de halve finales versloeg de Amerikaanse de Tsjecho- slowaakse Helena Sukova in twee sets: 7-5,6-4. Uitslagen:Uitslagen kwartfinales: Helena Sukova (Tsj)-Alycia Moul- ton (VSt) 6-4, 4-6, 7-5; Kathy Jor dan (VSt)-Robin White (VSt) 6-2, 4-6, 7-5; Chris Evert-Lloyd (VSt)- Wendy Turnbull (Aus) 6-1, 6-3; Martina Navratilova (VSt)-Zina Garrison (VSt) 6-2,6-0. Halve finales: Chris Evert-Lloyd (VSt)-Helena Sukova (Tsj) 7-5, 6- 4.Kathy Jordan (VSt)-Martina Na vratilova (VSt) 5-7,6-3,7-6. Bevroren grond pijnigt atleten Carta Beurskens, die voor de zesde maal kampioene bij de dames werd en Tonnie Dirks, die zich voor de eerste keer titelhouder bij de heren mocht noemen, keerden begin vorige week terug van een trainings kamp in Portugal. In de Algarve hadden zij zich kunnen wijden aan snel heidstraining. De concurrentie was daar door de ijzige weers omstandigheden in Nederland niet aan toegekomen. Op het harde parkoers door het Am sterdamse bos, dat weinig meer te maken had met een veldloop, waren de deelnemers die zich specifiek op de titel strijd hadden kunnen voorbe reiden in het voordeel. De kei harde ondergrond vormde voor een deel van de nationale top, voor wie het komende baanseizoen met als hoogte punt de Europese titelstrijd eind augustus in Stuttgart veel belangrijker is, een groot risico. Carla Beurskens had in feite maar één concurrente, DEN HAAG (ANP) - Bijna drie maanden later dan ver wacht komt maandag de nieuwe technische baas van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV), de Sovjet Boris Or lov, in ons land aan. Oorspron kelijk zou Orlov al in decem ber naar Nederland komen. Onverwachte problemen ver hinderden dat toen. Orlov zal zich bij het KNGV gaan bezighouden met de op leiding van de trainers. Als oefenmeester van de nationale selecties zal hij niet worden ingezet. Orlov voornaamste taak zal zijn het technisch ka der op een hoger plan te bren gen. Det Sovjet is door het KNGV gecontracteerd in overleg met de Sovjet vice- voorzitter van de internatio nale federatie, Joeri Titov. Or lov maakte in zijn land naam als trainer van Olga Bitsje- rovd die in 1981 in Moskou we reldkampioene werd. De Sov jet zal tot en met de strijd om de wereldtitels van 1987, in Rotterdam, aan het KNGV verbonden zijn. Het is de tweede keer dat het gymnastiekverbond zich met een trainer uit de Sovjet unie inlaat. Eerder gebeurde dat acht jaar geleden met de familie Asaijan. Die verbinte nis werd niet verlengd omdat het verbond niet tevreden was over de werkzaamheden van de Sovjets. die haar van de zesde titel in totaal en derde op rij zou kun nen afhouden, te vrezen: Elly van Hulst. De Rotterdamse besloot pas na een inspectie van het parkoers te starten. „Ik wilde geen enkel risico lo pen. Ga je hier door je enkels dan kun je het baanseizoen vergeten". Met de angst voor blessures op het gezicht waagde zij zich aan de 4500 meter. Een ge vaarlijke rivale van mara thonloopster Beurskens, die met haar kleine pas moeite loos over de harde grond leek te dansen, was zij nimmer. Toen Carla Beurskens halver wege de eerste van de twee ronden al een voorsprong nam, gaf Elly-van Hulst zich meteen gewonnen. Beurkens bekende na afloop ook wel angst voor blessures te hebben gehad. „Toen ik zag dat Elly van Hulst niet echt pogingen deed bij te blijven wist ik dat mij niets meer kon gebeuren". Carla Beurskens won met 21 seconden voorsprong op de over het parkoers 'slingerende' Van Hulst. Verrassend was de derde plaats van Margreet Verbeek, die twintig seconden na Van Hulst finishte. Omdat Carla Beurskens en Elly van Hulst geen belangstelling heb ben op 23 maart deel te nemen aan de strijd om de wereldtitel veldloop in Neuchatel is het de vraag of Nederland met een voltallige damesploeg zal star ten. De beslissing daarover valt maandag wanneer de KNAU ook vergadert over de vraag of het startverbod van Beurs kens voor de marathon van Londen (20 april) gehandhaafd blijft. De Limburgse heeft af gelopen week een brief gekre gen waarin haar een startver bod voor deze marathon is op gelegd. De atletiekunie vindt dat Beurskens moet starten in het nationale marathonkam pioenschap, waarom op 12 april in Maassluis wordt ge streden. Carla Beurskens vindt het verbod niet op zijn plaats. „In Londen komt een sterk veld aan de start. Ik heb mij ge kwalificeerd voor Stuttgart. Londen kan ik lopen, er zijn sterke tegenstandsters en er is een aantrekkelijke vergoe ding. Ik vind dat de bond daar ook rekening mee moet hou den". Tonnie Dirks vierde in het koude Amsterdamse bos zijn eerste nationale titel. De 25- jarige gemeente-ambtenaar Uit het Brabantse Zeeland be hoorde tot de favorieten maar gold zeker niet als de belang rijkste kandidaat. Die rol was voor Rob de Brouwer, die de ANTWERPEN (ANP) - Albert Voorn heeft zaterdagavond in Antwerpen een van de grootste successen uit zijn loopbaan ge boekt. De Nederlandse springruiter won de wedstrijd, die mee telt voor de wereldbeker. In de barrage was Voorn, die als laatste startte, op het paard Rasputin 0,05 seconde sneller dan de Westduitser Franke Sloot haak. Rob Ehrens bereikte met Oscar Drum na twee foutloze parcoursen eveneens de barrage op tijd. Daarin maakte hij een springfout en werd zevende, zij het in een betere tijd dan Voorn. De uitslag van de wereldbekerwedstrijd is, na barrage: 1. Albert Voorn (Ned) Rapsutin 0 strafpunten - 29,14 seconden; 2. Franke Sloothaak (WD1) Farmer 0 - 29,19; 3. Erik Wauters (Bel) Gotthard 0 - 30,51; 4. Bruno Cand- rian (Zwi) LampiroO - 31,88; 5. Kurt Gravemeier (WD1) Wembley 0 - 36,05; 6. Helena Dickinson (GBr) Just Alone 4 - 27,85 7. Rob Ehrens (Ned) Oscar Drum 4 - 29,00; 8. Stanny van Paeschen (Bel) Intermezzo 4 - 29,76. De stand in de Europese zone is: 1. John Whitaker (GBr) 57 punten, 2. Pierre Durand (Fra) 54, 3. Nick Skelton (GBr) 45,4. Thomas Fuchs (Zwi) 44, 5. Malcolm Pyrah (GBr) 43,6. Jeff McVean (Aus) 38, 7. Eddie Macken (Ier) 36, 8. Paul Schockemöhle (WD1) 35, 9. Eric Wauters (Bel) 33,10. Mi chael Whitaker (GBr) 32. Carla Beurskens doet haar nummer alle eer aan, ze gaat aan kop van het peloton loopsters en zal later de nationale titel veldlopen voor vrouwen opeisen. - fotoanp afgelopen weken in Belgische veldlopen furore maakte. De Brouwer heeft op de ruim twaalf kilometer alleen in het begin even op kop gelopen. Dirks en marathonloper Cor Lambregts, die in Portugal twee weken samen trainden, bepaalden van het begin de strijd. Het duo nam al snel een voorsprong en de licht aan zijn knie geblesseerde De Brouwer staakte al in de tweede ronde de strijd, kort daarna gevolgd door Klaas Lok, die sedert 1979 zesmaal kampioen was. Dirks, gesteund door een ge weldige supportersclub, die in het verleden, zoals hij ver klaarde altijd een druk op hem legde maar nu als stimu lans werkte, nam in de tweede omloop definitief afstand van Lambregts. Daarna liep de Brabander steeds verder weg en werd hij nimmer meer be dreigd. „Ik was bang voor Lambregts omdat het par koers voor hem uitermate ge schikt was," aldus Dirks, die 28 uur in de week werkt om extra tijd voor training over te houden. „Ik loop bij voorkeur op een zwaar, geaccidenteerd parkoers. Hoe zwaarder hoe beter. Toen Lambregts echter moest afhaken, voelde ik mij ijzersterk. Ik wist toen ook dat ik alleen zou aankomen". Tonnie Dirks bouwde uit eindelijk een voorsprong van 35 seconden op Lambregts op. Aart Stigter eindigde als der de. Voortreffelijk werk le verde Gerard Nijboer. De Europese marathonkampioen, die zich nog moet kwalificeren voor Stuttgart, liep vooral in de tweede zes kilometer bij zonder sterk. Hij werkte zich knap naar voren en eindigde uiteindelijk als zesde op min der dan een minuut achter winnaar Dirks. Nijboer doet op 12 april in Maassluis een poging aan de KNAU-limiet voor Stuttgart (2.12.00) te vol doen. De uitslagen zijn: dames: 1. Carla Beurskens (Festina, Venlo) 4500 m in 15.09, 2. Elly van Hulst (PAC, Rotterdam) 15.30, 3. Margreet Ver beek (Olympia 48, Den Haag) 15.52, 4. Marjon Freriks (Daven- tria) 15.53, 5. Annie van Stiphout (LGD, Deurne) 16.00, 6. Rita Del- noye (Kimbria, Maastricht) 16.02,7. Wilma van Rusman (Unitas, Sit tard) 16.05, 8. Carla Ophorst (Olympia '48) 16.10, 9. Ilse Riede- man (Noordkop, Den Helder) 16.11, 10. Greta Jansen (Impala, Drach ten) 16.17. Clubkampioenschap: 1 Olympia '48 (Den Haag) 6 punten, 2. Sagitta (Amsterdam) 24, 3. Sprint (Breda) 27. A-meisjes: 1. Yvonne v.d. Kolk (Sagitta) 3100 m in 10.59, 2. Carlien Harms (Sparta, Den Haag) 11.07, 3. Annet Bezemer (HAC, Helmond) 11.25, 4. Karin Wybenga (Sisu, Al melo) 11.34,5. Rens van Roosmalen (De Keien, Uden) 11.34. Clubkampioenschap: 1. Marathon (Vlissingen) 10, 2. Sagitta (Amster dam) 11. Heren: 1. Tonnie Dirks (De Keien, Uden) 12,1 km in 36.31,2. Cor Lam bregts (Unitas, Sittard), 37.06, 3. Aart Stigter (AAV '36, Alphen aan den Rijn) 37.16, 4. Kim Reynierse (Dynamo, Middelburg) 37.20, 5. Marcel Versteeg (VLTC, Den Haag) 37.25,6. Gerard Nijboer (Da- ventria) 37.30, 7. Herman Hofstee (DOS, Dwingelo) 37.31,, 8. Adry Hartvelt (AAV '36) 37.34, 9. Patrick Aris (VLTC) 37.38, 10. Huub Pragt (VLTC) 37.43. Clubkampioenschap: 1. Unitas (Sittard) 53 punten, 2. VLTC (Den Haag) 55,3. AAC (Amsterdam) 93. A-jongens: 1. Luc Krotwaar (PSV, Eindhoven) 7500 m in 23.53, 2. Eyob Muller (Spark, Spijkenisse) 23.54,3. Steven Wijker (Trias, Heiloo) 24.38, 4. Roderik van de Wardt (Oss '78, Oss) 24.48, 5. Arnold Huisman (Horror, Sneek) 24.50. Clubkampioenschap: 1. Unitas (Sittard) 16 punten, 2. AAC (Am sterdam) 20. ASSEN (ANP) - Gerrit Rook heeft zondag de finale van de wereldtitelstrijd ijsspeedway misgelopen. Hij kwam in de halve finales te Assen na veer tig manches een punt te kort voor een klassering in de top- zes. Voor de eindstrijd in Stock holm, volgende week, plaat sten zich de Sovjets Vladimir Soechov, winnaar in Drenthe, en Sergei Ivanov, de Zweden Jan Sigurd en Per Olof Sere- nius en de Finnen Hanu Lar- ronmaa en Jarmo Hirvasoja. De eindstand van de halve finales WK ijsspeedway is: 1. Soechov 28 punten; 2. Serenius 27; 3. Sigurd 26; 4. Hirvasoja 24; 5. Ivanov 22; Soko- lov 22; 7. Larronmaa 14; Igor Jako- vlev (Sov) 14; 9. Rook 13; 14. Last 6. ZURICH (ANP) - Olympisch kampioen Joegoslavië, Honga rije en de vrijwel onttroonde titelverdediger Sovjet-Unie wonnen zondag tijdens de elfde editie van het toernooi om het wereldkampioenschap handbal in Zwitserland. Joegoslavië en Hongarije voeren ongeslagen de beide fi- nalegroepen aan. Joegoslavië had alle moeite Spanje met 18- 17 terug te wijzen. Hongarije hield IJsland ook met één tref fer verschil op afstand: 21-20. De Sovjet-Unie zegevierde met 23-20 over West-Duits- land, maar was door twee ne derlagen in de aanvangsfase al in een ongunstige positie gemanoeuvreerd. De uitslagen van zondag zijn: fi nale groep 1: Oost-Duitsland - Zwitserland 23-16, Joegoslavië - Spanje 18-17, Sovjet-Unie - West- Duitsland 23-20. Stand na drie wedstrijden: 1. Joe goslavië 6 punten, 2. Oost-Duits land 4,3. West-Duitsland 4,4. Sov jet-Unie 2,5. Spanje 1, Zwitserland 1. Groep 2: Hongarije - IJsland 21- 20, Zweden - Roemenië 25-20, De nemarken - Zuid-Korea 31-27. Stand: 1. Hongarije 6 punten, 2. Zweden 4,3. Zuid-Korea 2,4. Dene marken 2, 5. Roemenië 2,6. IJsland 2. NAGOYA (Reuter) - De Oostduitse atlete Katrin Dorre heeft de marathon van Nagoya gewonnen. Voor de 24-jarige studente was het de negende overwinning in een marathon in de tien keer dat zij sinds 1982 van start is gegaan. Haar triomf in Nagoya was de vijfde in Japan. Tot het dertig kilometer punt duldde Dorre het gezelschap van haar landgenote Gabriela Martins en de Britse Priscilla Welch. Een versnelling deed het volgzame tweetal naar adem snakken. In een straf tempo vervolgde Dorre haar weg naar de eindstreep die zij na 2 uur, 29 minuten en 33 seconden bereikte. Martins, de nummer twee van de laatste Europese kampioen schappen, eindigde als tweede op ruim drie minuten. Voor Welch was het tempo van de twee Oostduitse atletes te veel. De 41-jarige Britse klapte op een paar kilometer van de eindstreep in elkaar. Derde werd nu de Nieuw-Zeelandse Ngaire Drake op meer dan zes minuten van Martins. Uitslag marathon van Nagoya: 1. Katrin Dorre (OD1) 2.29,33; 2. Gabriele Martins (OD1) 2.32,38; 3. NGaire Drake (NzD 2.38,46 4. Misako Miyahara (Jap) 2.42,02; 5. Ga briela Gorzynska (Pol) 2.42,06; 6. Hisano Yokosuka (Jap) 2.42,07; 7. Yasuko Hashimoto (Jap) 2.42,14; 8. Izumi Kitamura (Jap) 2.43,42; 9. Chikage Kumano (Jap) 2.46,49; 10. Kayoko Iwamatsu (Jap) 2.48,12 QUEBEC STAD (ANP) - Jolanda Grimbergen hee haar loopbaan als junior besloten met de vierde plaal tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap. De achttienjarige Rijns- burgse bleef op de kunstijs baan van Quebec Stad ruim een half punt verwijderd van het erepodium, dat opnieuw het exclusieve terrein was van Oosteuropese schaatsenrijd- sters. Monique Garbrecht, vo rig jaar derde, zette de Oost duitse traditie van Angela Stahnke (drie keer achtereen titelhoudster) en Cornelia Dick (winnares in 1985 in Rö- ros) voort. In Röros eindigde Grimbergen eveneens als vierde. In de open vlakte van de buitenwijk St. Foy van Quebec Stad heerste dit weekeinde de wind. Bij een kracht van zeven tot acht waren scherpe tijden niet mogelijk. Sterke presta ties op de afsluitende drie ki lometer leidden tot de goede klasseringen van Grimbergen en Herma Meijer. De zestien jarige rijdster uit Assen be zette in het eindklassement de vijfde plaats. Zowel op de 1500 meter (2.21,24) als op de 3000 meter (4.56,88) bereikte Grim bergen de derde plaats. Meijer werd twee keer vierde. Hoewel bondscoach Leen Pfrommer zich dik teverden toonde, waren zijn rijdsters op de korte afstanden te ver ach ter geraakt om de als derde eindigende Ljoedmilla Toebe- roza te verdringen. Garbrecht nam in 44,41 seconden de 500 en in 4.53,91 de 3000 meter voor haar rekening. Haar landge note Anja Ulbricht noteerde met 2.17,18 de beste tijd op de 1500 meter en de duizend me ter leverde met 1.27,65 een DOETINCHEM (ANP) - Jean Bessems heeft zijn vijfde Ne derlandse kampioenschap in het kunststoten met pijn en moeite in de wacht gesleept. Bij het ingaan van de laat ste seance had hij achttien punten achterstand op Frans Belderbos uit Enkhuizen en wist hij ook nog eens drie an deren voor zich. Maar daar waar de nerveuze concurren tie zich verslikte en in de laat ste twaalf van de in totaal 76 figuren fout op fout stapelde, plaatste Bessems de ene na de andere voltreffer. Zo kon het gebeuren dat hij nog voor het ingaan van de af sluitende twee trekstoten de titel op zak had. Velthuis en Belderbos bedienden hem op zijn wenken door royaal te missen. Belderbos pakte het zilver, hetgeen naar alle waar schijnlijkheid voldoende is voor deelneming aan het Europees kampioenschap kunststoten in Noord-Frank rijk van 3 tot en met 6 april. Een titelstrijd waarvoor Bes sems zich in ieder geval heeft geplaatst. De eindstand is: 1. Bessems 312 (158), 2. Belderbos 299 (168),3. Velthuis 295 (156), 4. Brunnekreef 284 (176), 5. Schumann 280 (168),6. De Jager 272 (165), 7. Tusveld 235 (174), 8. Van der Wal 174 (191). STEVENSBEEK (ANP) - Dave Strijbos heeft zondag in Stevensbeek een internatio nale crosswedstrijd gewonnen, waaraan kon worden deelge nomen door 250 en 500cc-mo- toren. De drie manches werden vanwege de bevroren grond gekenmerkt door een flink aantal uitvallers, die evenwel blessurevrij bleven. De uitslagen zijn: Eerste manche: John van der Berk (Ned, Yamaha); 2. Peter Hansson (Zwe, Husqvarna); 3. Peter Dirkx (Bel, Honda); 4. Dave Strijbos (Ned, Cagiva); 5. Gert Jan van Doorn (Ned, Honda); 6. Kees van der Ven (Ned, KTN). Tweede manche: 1. Strijbos; 2. Isno Vehkonen (Fin, Honda); 3. Van der Ven; 4. Peter Herlings (Ned, Honda); 5. Simo Taimi (Fin, Honda); 6. Anders Eriksson (Zwe, Yamaha). Derde manche: 1. Strijbos; 2. Van der Berk; 3. Dirkx; 4. Hansson; 5. Taimi; 6. Eriksson. Eind stand: 1. Strijbos 7 punten; 2. Hansson 13; 3. Van der Berk 15. Nationale zij- spanklasse: 1. John Bakens en Ton Maessen (Someren). BOEDAPEST (ANP/MTI) - Wil Wilhelm heeft tijdens de 21e editie van de toernooi Hungaria Cup slechts zijn Oostduitse rivaal Henry Stöhr moeten laten voorgaan. Wil helm voegde in Boedapest zondag zilver toe aan het brons dat middengewicht Jo- han van Heest zaterdag ver overde. Stöhr won in de Hongaarse hoofdstad twee keer. Wilhelm gaf in de finale van de open klasse op. De Brabantse zwaargewicht slaagde zo doende niet in revanche te ne men voor de nederlaag, die hij zaterdag tegen de Oostduitser had geleden. In zijn gewichts categorie schakelde Stöhr met yuko Wilhelm uit voor de eindstrijd, waarna de Brazi liaan Nery de Waalwijker de pas naar brons afsneed. Een dag later zegevierde Wilhelm in al zijn partijen totdat een blessure hem tot opgave dwong. Van Heest werd in de klasse tot 78 kilogram door de latere winnaar, Viktor Varajev uit de Sovjetunie, naar de her kansing verwezen. Afgezien van deze nederlaag, met yuko, kwam de Amsterdammer in al zijn partijen zegevierend van de mat. Rob Henneveld, de tweede Nederlander in het half-middengewicht, vierde in Boedapest zijn terugkeer op de internationale tatami. Een hardnekkige rugblessure had de judoka uit Maassluis sedert de wereldtitelstrijd in Seoel (september 1985) verhinderd aan wedstrijden mee te doen. Henneveld ging in de vierde ronde ten onder tegen de Hon gaar Csonka, die als tweede zou eindigen. Hans Buiting, die voor het eerste uitkwam in het zwaargewicht, moest in de derde ronde zijn meerdere er kennen in Nery, met wie Wil helm tijdens de herkansing zou kennismaken. De resultaten zijn: Klasse tot 68 kg: 1. Dani (Roe) 2. Rennella (Ita) 3. Csak (Hon) en Chun Ho (NKo) Klasse tot 65 kg: 1. Bujko (Hon) 2. Laats (Bel) 3. Barbona (Cub) en Ri- byczky (Pol) Klasse tot 71 kg: 1. Tetsuji (Jap) 2. Hajtos (Hon) 3. Szotak (Hon) en Sulli (Ita) Klasse tot 78 kg: 1. Varajev (Sov); 2. Csonka (Hon); 3. Pink (DDR) en Van Heest (Ned). Klasse tot 86 kg: 1. Baljiniam (Mon); 2. Murata (Jap); 3. Arani (Hon) en Seisenbacher (Oos). Klasse tot 95 kg: 1. Van de Walle (Bel); 2. Kovacs (Hon); 3. Takayosi (Jap) en Aurelio (Bra). Klasse boven 95 kg: 1. Stohr (DDR), 2. Cioc (Roe), 3. Taraszov (Sov) en Nery (Bra), 5. Olhorn (DDR) en Wilhelm (Ned). Open klasse: 1. Stöhr (DDR) 2. Wil helm (Ned) 3. Murajama (Jap) en Nery (Bra) triomf op voor Toeberozov Garbrecht, Ulbricht en Toebs rozova treden evenals Grit bergen het volgend seizoen t< tot de categorie der seniore Meijer mag volgend jaar Strömsund opnieuw een g doen naar de wereldtitel. Het schaatsblok bij de dames j nioren voor de eerste vijf rijdslt ziet er als volgt uit (achtereenvi gens puntentotaal, 500 meter, 15 meter, 1000 meter en 3000 meter): 1. Monique Garbrecht (DD 183.456(44,41-2.17,87-1.28,21-4.53,91 2. Anja Ulbricht (DDR) 183.9 (45,00-2.17,18-1.28,41-4.54,15) 3. Loedmila Toeberozova (So 186.011 (45,01-2.21,25-1.27,65-5.00, 4. Jolanda Grimbergen (Ne 188.515(46,28-2.21,24-1.31,35-4.56,8 5. Herma Meijer (Ned) 189.0 (46,07-2.21,81-1.32,08-4.58,29) KARATSJI (RTR) - De vende en laatste testwedstrij tussen de hockeyrivalen Pi kistan en India moest zond in Karartsji tweemaal word onderbroken wegens ongert geldheden. In het stadion, waar ov vijf weken het achtste toe nooi om de Champions Tropl wordt gehouden, schoten su porters vuurpijlen af. Op et gegeven moment moesten ho keyofficials en reservespele een veilig heenkomen zoeki omdat een hagel van stenen sinaasappels op hen neerdaa de. De politie greep in, ta een groep mensen zich in richting van de op de tribui gezeten gouverneur van provincie Sind, Jahandi Khan, begaf. Daarbij wei met vlaggen van de Paki taanse Volkspartij van de ëxecuteerde permier Bhut gezwaaid. De wedstrijd kon uiteind lijk worden uitgespeeld. Ind won met 2-1 en zegevierde doende ook in de testserie m 3-2. AMSTERDAM (ANP) - Cha les Veldhoven werd zond Nederlands kampioen shoi track. De wedstrijden werd in Amsterdam op de Ja Edenbaan gehouden. Bij dames won Esmeralda Os drijver. De uitslagen zijn: Heren 500 meter Menno Boelsma; 2. Charles Veldhoven Peter van der Velden; 4. Jaco Mos. 1500 meter: 1. Veldhoven; 2. Jeroen ter; 3. Richard Suyten; 4. Van der den. 1000 meter: 1. Menno Boelsma; 2. Veld! ven; 3. Van der Velden; 4. Mos. 3000 meter: 1. Veldhoven; 2. Van detV den; 3. Otter; 4. Menno Boelsma. Eindstand: 1. Veldhoven 16 punten; Menno Boelsma 11; 3. Van der Velden 4. Otter 4. Dames 500 meter: 1. Monique Velzebt 2. Simone Velzeboer; 3. Manuela Os drijver; 4. Ingrid Marcusse. 1500 meter: 1. Esmeralda Ossedrijver Manuela Ossedrijver; 3. Monique Vel boer; 4. Marcusse. 1000 meter: 1. Esmeralda Ossedrijver Simone Velzeboer; 3. Manuela Ossedi ver 4. Monique Velzeboer. 3000 meter: 1. Monique Velzeboer; 2.1 meralda Ossedrijver; 3. Simone Vel boer; 4. Manuela Ossedrijver. Eindstand: 1. Esmeralda Ossedrijver 2. Monique Velzeboer 12; 3. Simone V zeboer en Manuela Ossedrijver iede' Meisjes 500 meter: 1. Priscilla Ernst Joelle van Koetsveld; 3. Annette Smits Ellen van der Geest. 1000 meter: 1. Ernst; 2. Van Koetsveld Claudia Wolvers; 4. Wendy van der P< 1500 meter: 1. Wolvers; 2. Van Koetsv; 3. Ernst; 4. Smit. Eindstand: 1. Ernst 12; 2. Van Koets- 9; 3. Wolvers 7. Jongens 500 meter: 1. Ernst Scheepst 2. Erik Duivelshof; 3. Rob Lijtsma Henk Endeveld 1000 meter: 1. Endeveld; 2. Frits Hoc veen; 3. Manuel Bliek; 4. Fred Reitsntf 1500 meter: 1. Lijtsma; 2. Bliek; 3. Hoe veen; 4. Duivelshof. Eindstand: 1. Lijtsma; 2. Endeveld, Hoogeveen, Bliek en Scheepstra ieder DUISBURG (DPA) - Deense nummer twee van wereld Morten Frost he volgens verwachting de op Westduitse kampioenscht pen badminton in het bel nenkelsel beheerst. Frost maakte zondag in finale nog eens ten overvloe zijn klasse duidelijk aan lat genoot Michael Kjeldsen, in totaal slechts zeven punl bij elkaar sloeg: 15-4, 15 Frost, die bij het met lie 55.000 gulden gedoteerde to nooi in Duisburg vier we strijden moest spelen, stond totaal niet meer dan 24 punt af. Bij de dames werd de Zui Koreaanse Yun-Ja Kim Wei duits kampioene dankzij e zwaar bevochten zege op Engelse Helen Troke. De uitslagen van de finales zijn: Bj nenkel: Morten Frost (Den) - Mid Kjeldsen (Den) 15-4,15-3. Damesenkel: Yun-Ja Kim (ZKo) - p Troke (Eng) 11-1,8-11,12-10. Herendubbel: Joo-Bong Park/Moon* Kim (ZKo) - Steen Fladberg/Jesper P ledie (Den) 15-8,15-12. Damesdubbel: Yun-Ja Kim/Sang-' Yoo (ZKo) - Myung-Hee Chung/ Hy^ Hwang (ZKo) 15-10,15-5. Gemengd dubbel: Deuk-Schoon Myung-Hee Chung (ZKo) - Ma' Dew/Gilian Gilks (Eng) 10-15, 18-17. Van ome sportmedewerker HULST - In de eerste klas da mes van de Huls terse bedrijfs- volleybalcompetitie pakte Van Damme verrassend uit tegen het Ciingse CVC Tiptop. Met 3-0 wonnen de meisjes van coach Tonny Marsé, nadat eerder tegen Neckermammn met 2-1 was verloren. In de eerste set van het duel Van Damme-CVC Tiptop ging de strijd lange tijd gelijk op. Pas in de slotfase liep Van Damme iets weg. De door de Ciingse dames aangevraagde time-out ver anderde daar niets aan. Een zelfde spelbeeld was er in de volgende sets te zien. Evenals in de eerste set leverde het ex tra minuutje pauze niets op. Hoewel zeker wa het wat het toch te dankeij valsspel bouwde dijk en goede set Bij de| hoogste Wemolinl rol. HieJ evenals - Morres-jl YVCwii Van onze volley baImedeif In deze promotieklas viel ook nederlaag van Savok bij De Polder CVC had moeite met Atha- natos, maar pakte wel de volle buit met 3-1. In de eerste klas dames blijft Even Kijken win nen. Nu met 3-0 van CVC Promotieklas dames: EWC 2- SC MORRES 3-1 (13-15, 15-11, 15-7, 15-3) - De Hulsterse da mes begonnen sterk en namen meteen een voorsprong. Daarna kregen ze echter maar weinig ballen over het net. De verdediging sloot niet goed, waardoor de thuisploeg vaak vrijuit kon spelen. De fana tieke EWC-dames gingen er dan ook terecht met de punten vandoor. KIKKERS-MORRES 0-3 <4- 15, 5-15, 7-15) - Kikkers be schikte deze keer over zeven speelsters, maar zelfs dit aan tal bracht geen punten en ge luk. De stop van de Aarden- burgse dames zat te dicht bij het net. Morres, toch niet de eerste de beste, sloeg alles bin nen, waarbij een hoofdrol was weggelegd voor Elly de Theye. Kikkers had het nakijken. EWC-VOORW AARTS 3-0 (15-1, 15-11, 15-2) - De Voor- waarts-coach was ondanks de ruim uitgevallen nederlaag niet ontevreden over het ver toonde spel. Iedereen weet im mers dat EWC nummer één wordt. De opslag van deze da mes is keihard en er is in deze klas vrijwel geen team tegen bestand. De pass van de gasten liep totaal niet. Promotieklas heren: YVC- VERDEGEM 3-1 (15-13, 6-15, 15-9, 15-12) - YVC miste Theo Tazelaar door een blessure en Marc van Waes was niet hele maal fit. De derby, die altijd, een speciale sfeer heeft, begon goed voor de thuisploeg met 15-13-setwinst. In de tweede set had Verdegem een sterk blok en blunderde YVC met de opslag. De snelle aanval van de IJzendijkenaren bracht Verdegem in. de derde en vierde set in de problemen. Daarnaast is het ontbreken van voldoende aanvallers voor het Breskens-Oostburgse team een groot probleem. YVC pakte iedere keer een voor sprong met Verdegem op de hielen. In de laatste set sloop YVC naar de laatste punten. Verdegem had te wenig aan- valskracht om nog iets terug te kunnen doen. DE POLDER-SAVOK 3-0 (15- 13, 15-10, 15-12) - Een wed strijd van uitstekend gehalte. Beide teams knokten voor wat ze waard waren. In de eerste set gaf Savok een 8-12-voor sprong uit handen, maar via 13-13 werd het alsnog 15-13. De Polder bleef ook in de tweede set doorgaan tot 8-0. Savok vocht terug tot 9-9, maar moest op het nippertje de wed strijd weer uit handen geven. Via 7-2 en 12-12 in de laatste set ging de winst naar De Pol der met 15-12. ATHANATOS-CVC1-3 (10-15, 15-12, 13-15, 13-15) - In een spannende wedstrijd kreeg CVC de thuisploeg met moeite op de knieën. Twee jaar achter elkaar was CVC zonder enige setwinst uit Kloosterzande vertrokken. De eersete set le verde echter gemakkelijk suc ces op voor CVC: 10-15. Atha- natos speelde een goede partij en ging door. CVC bleef knok ken en zodoende kon men in de vierde set via 6-11 en 8-14 de zaak afmaken op 13-15. Eerste klas dames: EVEN KIJKEN-CVC 3-0 (15-7, 15-10, 15-6) - Binnen het uur had ti- telkandidat Even Kijken afge rekend met CVC heen. Vooral aanvallend ging het goed bij de Zuidzandse ploeg. CVC had geen blok en hierdoor deden de Even Kijken-dames hun werk voortreffelijk. „We on derschatten geen enkele te genstander en dat is natuur- UJk goed", aldus een vrolijke Deborah Leyte na afloop. Jweede klas B dames: MOR- ES /-SAVOK 2 3-0 (15-9. 15- ren: Scheldt) mamo Athana| mes: Sterre I 0-3, Wij ken-C EWC Dynan 2-3, Wl klas Al thon 5| Maratl 2-SgraJ ren: Mytilu 3-0, Wl 5-MarJ mes: kerke dame 2 3-0,J tack-S vok 4| Twe 2-Sav4 Voor klas 1 ken 2 3, De£ OC zaa Tel teg tie zij da Ni str ge Mi is OI

de Stem | 1986 | | pagina 12