HENST inn! 'Nederlandse' aflevering van Tatort lUCCESVOLLE REGISSEUR WEER NIET GENOMINEERD Rabobank Q Nederland keek elf steden lang ■RKER and B.V. KOOP Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! uwkunde m I mJïïSi Canadese politieserie op KRO-zondagavond door TEUR )EKT EEN VICE. Y erkiezingscampagnes belicht in 'Het Capitool' oor Roosendaal M/V oor Roosendaal IEN b-, elektrische meet- en che onderdelen n storingen nderhoud gebied van het happen zoekt op aal vereist machinebouw/ aanbeveling. taken van tan: B.O.-niveau, lO.-C.E. ofC.O. of m met mensen ommerciële organisatorische g en gen I IN DIT PROFIEL? dagen naar tiderzoek kan deel etieprocedure. t u bellen: 076-490328- goed uit! q; ±3 d '«ISPfc Z Geld nodig voor een nieuwe auto? geld en goede raad Gary Glitter in ziekenhuis Adverteerders Verliezen Al !ATERDAG 1 MAART 1986 G1 te termijn ndlenat ikeringsbranche Is geen tg wordt zorggedragen. ilaliseerd In ultvaartverze-1 i In de behoefte aan infor-1 an en voor uitbreiding van I aande verzekerden, heeft I ta voor een man of vrouw ende eigenschappen: Imaal 25 jaar ivo eigenschappen ien tend salaris plus autokos-| arnaast een gunstige pro- >rulk van telefoon. vrouw een levenspositie. I ten aan: AAL-Tel. 01650-60040 •(-maatschappij bi )OSENDAAL van onze activiteiten ren twoordelijkheld te nderhoudsplanningen bouw monteur V.E.V of M.I.T. techniek S.B.C. n aan: (schappij B.V., RC Roosendaal t.a.v. aaien, Tel. 01650-45910. ken, ms Van onze rtv-redactie Ie aflevering 'Knuffelbeesten' ran de succesvolle krimi-serie 'atort die de Tros op maandag [0 maart op het scherm irengt, heeft een Nederlands Intje. Dit Tatort-verhaal ,-erd namelijk geschreven loor onze landgenoot Chlem 'an Houweninge, die zoals he iend wel vaker scenario's ihrijft voor de Duitse TV. De opnamen voor het ver- haai werden in Duitsland en Nederland gemaakt en Van Houweninge kreeg er zelfs een klein rolletje in aangeboden, naast Nederlandse acteurs als Hein Boele, Rijk de Gooijer, Jaap Stobbe en Geert de Jong. De hoofdrol is natuurlijk voor de Duitser Götz George als de commissaris Schimanski. Het verhaal: In de Rijn wordt bij Duisburg het lijkje van een Aziatisch kind gevon den. Onderzoek brengt aan het licht dat het kind al dood ge weest moet zijn, toen het in de rivier terecht kwam. Schi manski'en zijn collega Than- ner hebben kennelijk te ma ken met een geval van illegale adoptie. Het spoor in het on derzoek leidt naar een organi satie, die zich bezig houdt met de adoptie van kinderen uit de Derde Wereld. Als blijkt, dat de activiteiten van dit bureau niet strijdig zijn met de Ne derlandse wet, lijkt het onder zoek doodgelopen. Schimanski slaagt er echter in de hand te leggen op onthullende docu menten, die ook zijn Neder landse collega's dwingen zich intensiever met de zaak bezig te houden. De aflevering 'Knuffelbees ten' van 'Tatort werd geregis seerd door Hajo Gies, de man die over enige tijd ook de regie zal voeren van de ambitieuze serie De Bokkerijders, een co- produktie van Tros, WDR en BRT. floers Hollywood onthoudt Steven 'pielberg Oscar Door Hans Toonen in Los Angeles te arrogant, te commercieel, te veel succes. Drie redenen, opgepikt ichter de coulissen van Hollywood, voor het pijnlijk ontbreken van Steven Spielberg in de rij van vijf uitverkoren regisseurs, van wie er :én op 24 maart aseen Oscar zal ontvangen. Drie drogredenen, beweren Spielbergs bewonderaars en een tiental collega-re gisseurs. Jaloezie is de enige, echte reden van het merendeel van de 231 regisseurs mi hun collega Spielberg, 38 en sinds jaar en dag mega-miljonair, op zijn ziel te ;rappen. i~r~ i^,| Kortom, herrie in Holly- rood dat zich opmaakt voor 58ste uitreiking van een ouden beeldje ofwel Oscar, ok bekend - zij het minder - ls de Academy Award van de aim 4000 leden tellende 'Aca- emy of Motion Picture Arts n Sciences.' 'akcent Eerst de feiten. Ergens in 984 koopt Steven Spielberg de ilmrechten van 'The Color urple', een roman over twee warte zusjes in het racisti- che zuiden van de VS, anno 906-1946, waarmee de Ameri- ;aanse schrijfster Alice Wal ler bekroond is met de Pulit- er-prijs. Het 'wonderkind van Holly- rood' - Spielbergs 'E.T.' is iet een opbrengst van dik 400 ailjoen dollar 's werelds neest succesvolle film - krijgt ilmmaatschappij Warner 3roszover dat hij met 15 mil joen dollar achter de hand aan de slag kan. Om duidelijk te maken dat hij voor het spel en niet om de knikkers van 'The Color Pur ple' een juweel wil maken, stelt Spielberg zelf voor zijn salaris zo klein mogelijk te houden: 40.000 dollar, zijnde het minimum-salaris dat de Directors Guild, de vakbond van regisseurs, dwingend voorschrijft. Reeds tijdens de opnames laat Spielberg doorsijpelen dat hij maar één doel voor ogen heeft: eindelijk een Oscar. Te vaak heeft hij moeten horen dat zijn vorige film-successen vooral te danken zijn aan zijn strip-achtige uitbuiting van onderwerpen waar het pu bliek weliswaar hartkloppin gen van krijgt, maar er wel graag voor in de rij staat. De hapgrage haai in 'Jaws', adembenemende ontmoetin gen met buitenaardse wezens in 'Close Encounters' en 'E.T.', plaaggeesten in 'Gremlins' en 'Poltergeist' en overdonde rende avonturen van Indiana Jones en 'Back to the future.' Best aardig, sneerde me nige, minder succesvolle regis seur, maar een serieuze film krijgt die Spielberg niet uit zijn vingers. Om vervolgens door de knieën te gaan voor 'The Color Purple', niet voor niets met maar liefst elf nomi naties op weg naar de Oscar finale op 24 maart. Daags na de bekendmaking van de Oscar-nominaties vatte een krant in Los Angeles de schande rond Spielberg sa men in een pagina-brede kop: •Purple' 11; Spielberg 0. Een blik op de vijf wel geno mineerde regisseurs maakt duidelijk waarom hier sprake is van een schaamteloze verto ning. Dat Pollack en Huston genomineerd zijn voor resp. 'Out of Afrika' en 'Prizzi's Ho- nor' staat buiten kijf. Maar wat hebben Peter Weir ('Wit ness'), Hector Babenco ('Kiss r. f' w i f'w (4 -IU9pi "Ét! Steven Spielberg overlegt met Whoopi Golberg, hoofdrolspeelster in 'The Color Purple', hoe zij een bepaalde scène moet neerzetten. of the Spider Woman') of Akira Kurosawa ('Ran') meer onder hun pet dan Spiel berg Bij Warner Bros., die na tuurlijk opgetogen is over de elf kansen op een Oscar en die de geïnvesteerde 15 miljoen dollar reeds vier keer heeft te rugverdiend, zoekt men de re den in de leeftijd van Spiel berg en die van zijn collegae. „Van de 231 regisseurs die lid zijn van de Academy of Mo tion Picture Arts and Sciences, zijn de meesten dik boven de 55 jaar. Steven is net 38 en heeft films gemaakt waar al leen al in de VS meer dan 512 miljoen mensen naar zijn ko men kijken. Spielbergs films hebben samen anderhalf mil jard dollar opgebracht. Dat zijn dodelijke cijfers in een wereldje waar je zo goed bent als je laatste film." Warner Bros. geeft toe dat Spielberg wellicht iets te hard heeft geroepen dat hij bezig was met een film waar zijn collegae niet aan zouden kun nen tippen. „He rubs people the wrong", zo luidt de veel zeggende Amerikaanse va riant op het Nederlandse ge zegde: iemand tegen 't haar instrij ken. Zelfs van de genomineerde collegae is een enkeling stom verbaasd. Veteraan John Hus ton, veertien keer genomi neerd voor een Oscar, waar van hij er uiteindelijk twee mee naar huis mocht nemen, zegt: „Ik snap er ook geen zak van. Een troost, hij verdient er geen stuiver minder door." Wat de overgeslagen groot meester er zelf van denkt? „Gelukkig hebben we nog elf kansen op een Oscar. Deze no minaties zeggen natuurlijk ook veel over de regisseur Zelf een Oscar verdienen, be tekent veel, maar niet alles voor m'ij":'Goéde vrienden vind ik belangrijker dan' éèn Ós car." De Amerikaanse pers kiest partij voor 'underdog' Spiel berg. In sommige kranten vraagt mgn zich venijnig af waar 'die goede vrienden' van hem hebben uitgehangen toen er 'gestemd' moest worden. Anderen voorspellen dat Spielberg op zijn 83ste zijn eerste Oscar mag komen op halen. Bevend van ouderdom en ontroering. Net als Alfred Hitchcock, anno 1972. (ADVERTENTIE) Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. Van onze rtv-reactie Vanaf morgen (2 maart) is er op Nederland 1 een nieuwe tv-serie te zien. Het is de Ca nadese politieserie 'In 't holst van de nacht' ('Night Heat'), die in Toronto is op genomen met Canadese ac teurs. De KRO heeft voorlo pig 13 afleveringen aange kocht, die wekelijks worden uitgezonden. Twee rechercheurs en een verslaggever spelen de hoofdrollen in de serie die in eerste instantie is bedacht door Sonny Grosso, die twintig jaar in New York bij de politie heeft gewerkt. Hij had een belangrijk aandeel in het oprollen van de 'French Connection', de grote heroïne-smokkel die model stond voor de be roemde film. Grosso was lid van de narcotica-brigade. Hij is als medeproducent nauw bij de serie 'In 't holst van de nacht' betrokken. Scott Hylands en Jeff Wincott spelen de twee re chercheurs Kevin O'Brien en Frank Giambone. Het is een soort Grijpstra en De Gier-koppel. O'Brien ('Obie') is een oudgediende, die zeer betrokken is, maar soms ook erg cynisch. Giam bone is jong en omstuimig. Zij zijkn goed bevriend met de actieve misdaadverslag gever Tom Kirkwood. Hij loopt de politie soms voor de voeten, maar is soms ook erg behulpzaam. In zijn artike len legt hij de zaak uit aan de lezers en dus ook aan de kijkers. Jef Wincott en Scott Hylands in de serie 'In 't holst van de nacht'. fotokro LONDEN (AP) - De Britse popster Gary Glitter is in een ziekenhuis opgenomen, nadat hij teveel slaaptabletten had geslikt. Zijn manager ont kende dat de 4I-jarige zanger een zelfmoordpoging zou heb ben gedaan. Glitter, die een veroordeling boven het hoofd hangt wegens rijden onder invloed, werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht, omdat hij zich ziek voelde na het slikken van 'een paar slaapta bletten', aldus zijn manager Alan Gee. Na enorme successen in de jaren '70 zakte Glitters car rière in elkaar. Recent was hij bezig met een come-back, na dat hij eerder failliet was ge gaan. „Pop heeft de muziek kapot gemaakt Vóór de Beatles had tooh niemand in de gaten dat er met muziek miljoenen te verdienen viel Leonard Bernstein, componist De Nederlandse televisie verkeert in bittere armoede. Het bedrijfsleven heeft geld over. Met die twee gegevens moet iets te doen zijn. Maar wat? Marcel van Dam, voor zitter van de VARA, ver klaarde zondagavond bij Adriaan van Dis, dat hij best STER-blokken op Neder land 1 en 2 wilde hebben, los van het Journaal. Daar is helemaal geen commerciëel net voor nodig, vindt hij. De adverteerders die nu uit wijken naar o.a. Sky Chan nel zouden best de VARA- programma's mogen larde ren. Van Dam droomt er al van: Sjoukje Hooymaayer die dat wonderbaarlijke knoflookmiddel aanbeveelt vóór 'Zeg 'ns Aa' en de Nu- troma-spot van Carry Tef- sen erna. Op die manier zou het gigantische tekort van de socialistische omroep snel weggewerkt zijn. De commercie klopt op de deur, maar Hilversum weet nog niet of de adverteerders door de voor- of door de ach terdeur binnengelaten moe ten worden. Een commer ciëel derde net is voor de omroep en veel politici een heel smerig woord. Onder tussen begeven de adver teerders zich naar de Euro pese advertentiemarkt. Op Sky Channel worden STER- spots in het Engels ingespro ken. Sky Channel heeft met hele goedkope programma's als eerste die grote Europese geldbron aangeboord. In die markt zit nog steeds rek. In Engeland is een nieuwe zen der, Super Channel, opge richt om meer reclamegel den los te peuteren. Super Channel is een amusements zender, opgezet door BBC en de commerciële ITV. Er zal ook actueel nieuws op wor den uitgezonden. Het wordt Steeds duifje lij k dat het dichtbekafeéltië Ne derland het toneel zal wor den van de strijd die ont brandt tussen Sky, Super en mogelijke andere kandida ten. De helft van de aanslui tingen van Sky Channel be vindt zich in Nederland. Ook Super Channel wil zo snel mogelijk op het Nederlandse net komen om een deel van de Nederlandse reclamegel den in te pikken. 'Hilversum' drijft voor een derde deel op de STER-op- brengsten. Die STER streeft natuurlijk naar uitbreiding van zendtijd. Directeur Smeekes wil een Nederlands amusementskanaal en het liefst een echt commerciëel net. Hij schat dat 150 tot 200 miljoen zwevende reclame guldens op die manier be houden kunnen worden. Bij zo'n bedrag vallen de te korten van de NOS en de omroepen geheel in het niet. Het 'wak' van de Elfsteden tocht wordt zelfs onzicht baar. Ondertussen wordt ons omroepbestel door Tweede Kamer-leden gestut en behoed voor de defini tieve instorting. NOS-voor- zitter Van Dijke voelt het einde naderen. Daarom heeft hij nog maar snel een paar 'inkopen' gedaan. Zijn Wedgwood-porselein pak ken ze hem in ieder geval niet meer af. De broekriem moet in de Hilversumse omroepvilla's extra stevig worden aange trokken vanwege de promo tie en zendtijduitbreiding van Veronica, VPRO en EO. Daardoor kregen de andere omroepen minder uren en minder financiële middelen ter beschikking. Bij de KRO wordt het verlies tenge- volgde van de A-status van Veronica berekend op 2 mil joen gulden. Datzelfde be drag geldt voor de andere A- omroepen. De VARA moet 20 procent bezuinigen. Ook bij de an dere omroepen wordt steen en been geklaagd. De KRO heeft voor dit jaar een be groting van 38,4 miljoen (vo rig jaar 38,9), maar heeft wel zelf 2 miljoen uit de eigen middelen moeten halen. KRO-voorzitter MrB Schmitz voorziet een in krimping van 10% in de ko mende jaren. Het pikante van de ver schuivingsperikelen in Hil versum is dat juist bij Vero nica geen vuiltje aan de lucht is. Men heeft betrek kelijk weinig mensen in vaste dienst en weet op slimme wijze de onkosten te beperken. De meeste omroe pen hebben miljonen schuld bij de NOS. Veronica heeft echter geld over en is in staat iets terug te storten in de NOS-kas. Nog even en Rob Out gaat verkondigen dat zijn omroep speciale voorrechten ver dient als trekpaard van het Nederlandse omroepwezen. Zeker is ook dat alleen Ve ronica geld in huis heeft voor de volgende herinrich ting van de werkkamer van Van Dijke. HILVERSUM (ANP) - De NOS-telcvisierubriek Het Ca- pitool heeft zondag (Ned. 2, 12.00 uur) als onderwerp: Hoe voeren politieke partijen ver kiezingscampagne? In de uit zending, die gepresenteerd wordt door Maartje van Wee gen, zijn te gast: K. Wollens- berger (directeur van een re clamebureau), M. de Hond (marktonderzoeker), O. Wieg man (sociaal psycholoog) en R. Beckers-de Bruijn (lijsttrek ker PPR). KRO's 'Brandpunt in de Markt' heeft zondag 2 maart (18.00 tot 18.55 uur, Ned. 1) als hoofdgast minister Ruding van Financiën. Verder in Brandpunt in de Markt een bedrijf uit Doesburg dat via een markering op de grond mensen de weg wijst om te ontsnappen uit brand in bij voorbeeld een vliegtuig of een theater, de coöperatie van gei tenhouders 'Amalthea' uit Brabant, die door een grote exportorder haar werk zaam- heden uitbreidt, de sigarenfa briek 'Oud Kampen' uit Kam pen die kans heeft gezien de omzet te vergroten ondanks de in de sigarenbranche heer sende malaise en de thermo meter van de Nederlandse economie. In 'Brandpunt' van zondag 2 maart (17.35 - 18.00 uur Ned.l) wordt aandacht besteed aan een Engelse voetbalwedstrijd. Door de toestanden op de vel den is er nog geen wedstrijd uitgekozen. De rest van dit half uur wordt besteed aan de politieke ontwikkelingen op de Filippijnen. AMSTERDAM (ANP) - Nederland heeft woensdag massaal en langdurig naar de televisieuitzending van de veertiende Elfste dentocht gekeken. Uit een door het bureau Interview verricht onderzoek blijkt dat 91,5 percent van de Nederlandse bevolking het volksfeest via het scherm heeft gevolgd. Gemiddeld is gedurende vijf uur en drie kwartier naar het Friese festijn gekeken. Dat is ongeveer de tijd die Evert van Benthem nodig had om de 200 kilometer langs de elf steden schaatsend en klunend af te leggen. Hoeveel mensen om vijf uur 's ochtends al het toestel hadden ingeschakeld, heeft het bureau niet onderzocht. Interview baseert de gegevens op een represen tatief onderhoek onder 400 personen van vijftien jaar en ouder.

de Stem | 1986 | | pagina 33