Eis 30 maanden tegen verdachte van fraude LAATSTE WEEKEND 'Meelij met agenten in de Noordstraat 6Apar Leraar vijf maanden de cel in voor poging verkrachting Madenaar gepakt in Sas van Gent Cocaïne-duo komt uit Goes en Middelburg DE NATIONALE WOONMANIFESTATIE AFSCHEID BRIGADIER JANSE TERNEUZEN Vogelbeurs jj in Sluiskil xft NERGENS KRIJG JE ZO'N COMPLETE KIJK GO OP WONEN Familieraad Ter Schorre wil bushalte dichterbij ZATERDAG 1 MAART 1986 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 OFFICIER: TOPJE VAN IJSBERG Plaatselijk nieuws Sas van Gent DIEFSTAL PERSOONSBEWIJZEN JL Loopbaan Sigaren KvK-brochure grensverkeer 'De Zondvloed' in Terneuzen Schaatskalender zeer druk bezet politierapport ZATERDAG 1 MAART VEER BRESKE Reservepotje Retranchement Info-avonden ►ver streekplan eeland Bijeenkomst vai oudervereniging FNV-leden gehuldigd p c. kerkdiensten markten T16 Van onze correspondente MIDDELBURG - „Allemaal leugens van de werknemers", zo verwierp de 41-jarige D. V. van het gelijknamige aanne mersbedrijf uit Oud-Vosse- meer de beschuldiging als zou hij de belastingdienst voor minstens 3 ton hebben opge licht. Officier van justitie mr. Van Marion achtte echter op grond van de getuigeverklaringen van voormalige werknemers en de bevindingen van de FIOD (Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst) wel dege lijk bewezen dat V. in de pe riode 1981 en 1982 op grote schaal gefraudeerd had en eiste hiervoor een gevangenis straf van 2,5 jaar. V. (als enige directeur van zijn eigen bedrijf) bediende zich, aldus mr. Van Marion, van bij aannemers 'bekende frauduleuze middelen'. Zo was er sprake van een drietal BV's die uitsluitend gebruikt wer den als leveranciers van valse facturen die in een nep-boek houding waren verwerkt. De 'directeuren' van deze bedrijfjes kregen voor hun medewerking bedragen tot tien procent van de uitge schreven rekeningen voor overigens nimmer verleende diensten. Zo kon een bedrag van ruim 300.000 gulden aan btw worden opgevoerd, dat la ter in mindering kon worden gebracht op de verschuldigde belasting. Het geld gebruikte V. voor het zwart uitbetalen van zijn personeel, dat hier van overigens zelf niet op de hoogte was. Nog ingewikkelder had V. het gemaakt door het massaal 'schuiven' met werknemers, die vele malen per jaar geruis loos overgingen van de ene naar de andere 'werkgever'. Het wemelde in V.'s loonadmi nistratie dan ook van valse ontslagbewijzen, maar ook deze methode is, zo verklaarde eén van de personeelsleden, 'onder aannemers vrij gebrui kelijk'. Op papier was er telkens een andere officiële baas, maar in de praktijk was het steeds V. die uitbetaalde, „en daar gaat het tenslotte om", aldus een van de getuigen. De zaak kwam overigens aan het rollen toen enkele werkne mers zelf problemen kregen met de belastingdienst, omdat gebleken was dat er door de opgegeven bedrijven geen loonbelasting was afgedragen. Hoewel het onderzoek drie jaar in geslag heeft genomen, moest het 'om economische re denen' beperkt blijven tot de periode '81 en '82, aldus mr. Van Marion, die er dan ook op wees, dat de boven water ge komen bedragen beschouwd moeten worden als het topje van een ijsberg. „Hoewel de kleine fraudeur terecht meer en meer wordt vervolgd, is duidelijk dat deze witte-boor- den-criminaliteit veel grotere schade aanricht in de samen leving", zo besloot de officier van justitie. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De twee Nederlanders, Adrianus de B. (30) en Sandra D. (19), die deze week in Brazilië zijn gearresteerd met 10,5 kilo zuivere cocaïne, zijn vrijwel zeker afkomstig uit respec tievelijk Middelburg en Goes. De man en het meisje wer den aangehouden toen ze met het vliegtuig vanuit het Boli viaanse cocaine-centrum Santa Cruz de la Sierra op de luchthaven van Sao Paolo in Brazilië arriveerden en van daar verder naar Nederland wilden reizen. Bij controle kwamen de drugs, in plastic zakjes op het lichaam geplakt, voor de dag. Zoals eerder gemeld hebben beiden tegenover de politie van Sao Paolo verklaard tot de smokkel-operatie te zijn ge- Van onze correspondente MIDDELBURG - De 45-jarige F. B. uit Axel is vrij dag door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. B. stond twee weken gele den terecht op beschuldiging van poging tot verkrachting van een 16-jarig meisje op 6 mei van het vorig jaar. Het ge beurde toen B., leraar aan een scholengemeenschap in Ter- neuzen, het meisje begeleidde naar een mogelijk stageadres in Breda. Op de heenweg stopte hij in Antwerpen bij een café, waar wat gedronken werd. Omdat hij zich vervolgens 'niet goed' voelde nam hij samen met het meisje een kamer in een loge ment, waar hij, zo acht de rechtbank bewezen, trachtte zijn pupil met geweld te ver krachten. Volgens B. berustten de ver klaringen van het meisje op 'pure fantasie' en hij ontkende dan ook iedere vorm van schuld aan het gebeurde. De Karabijnschieting - Kara bijnsclub Sas van Gent hield de maandelijkse uitwisse- lingskarabijnschieting in zaal Planetarium. In totaal 38 schutters van diverse vereni gingen en ook uit België na men aan deze schieting deel. Uitslag: eerste topvogel: De Geest; tweede top: W. de Thun der; linker zij vogel: Geirn- ciert; rechter zij vogel: Inghels. De volgende uitwisselings- schieting is zondag 9 maart. officier van justitie eiste twee weken geleden een gevange nisstraf van zes maanden, waarvan de helft voorwaarde lijk. Overeenkomstig de eis is de 26-jarige N. R. uit Dordrecht veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijf maanden, waarvan twee maanden voor waardelijk, voor mishandeling (op 28 maart) van zijn toenma lige buurman in Terneuzen. R. was die avond zonder aanlei ding zijn buurman aangevlo gen, die vervolgens zwaar ge wond op de intensive care af deling van het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zelf meende R. zijn driftbui te moeten wijten aan het feit dat hij 'behoorlijk dronken was'. Evenals officier van jus titie mr. Van der Bel wees ook de rechtbank het door de ver dediging ingediende voorstel tot vervangende dienstverle ning af op grond van de ernst van de feiten. Gevangenisstraffen van ze ven maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk (conform de eis) kregen twee mannen uit Zaïre vrijdag door de rechtbank opgelegd voor hun aandeel in een oplich tingszaak van internationale omvang. De twee 28-jarige mannen hadden op 21 novem ber geprobeerd de Algemene Bank Nederland in Sluis op te lichten voor ruim 15.000 dollar. Een en ander gebeurde met behulp van gegevens die door de grote bazen in het thuisland waren verstrekt. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Donderdagmiddag werd vlak voor de grens overgang Sas van Gent/Zelzate de 32-jarige JJ. de H. uit Made (Brabant) aangehouden. De man wordt verdacht van diefstal en/qf heling van 900 identiteitsbewijzen. Deze persoonspapieren werden in november 1984 gestolen uit het gemeentehuis van Zelzate (B). De Bijzondere Opsporings Brigade (BOB) van het gerecht in Gent doet, in samenwerking met de Rijkspolitie Zeeland, het onderzoek in deze zaak. De H. blijft voorlopig ingesloten in Sas van Gent. (ADVERTENTIE) i i i I i i Meer dan 200 presentaties met de nieuwste woon ideeën, badkamers, keukens, open haarden etc. Unique: Rue de Paris met een keur van Franse topmerken. Allemaal instappen voor een spekta- culaire rit langs het wonen van de toekomst. •jongeren tonen eigen visie op betaal- baar wonen. Park Plaza. Gezellig tuinterras. Met o.a. een pizzeria. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN: I 11.00-22.00 UUR, ZA ZO. 11.00-17.00 UUR. Door Jan Jansen TERNEUZEN - „Een brigadier, daar knalde je voor in de hou ding. Het uniform moest onbe rispelijk zitten. Tja, de politie was nu eenmaal een semi-mili- taire instelling, ook naar het publiek toe veel strenger. De barse toon, geen flauwekul, maar stevig ingrijpen. In Schiedam hadden we veel na righeid met zeelieden in haven- café's. Wij liepen daar met de klewang rond. Dan ging het hard tegen hard." In het vooruitzicht van zijn 'functio neel leeftijdsontslag' zit hij, gestoken in een fleurige vrijetijds trui, ontspannen op de bank. Maar bij die herinnering ontkomt brigadier A. Janse uit Terneu zen niet aan een portie weemoed. 'Be hoorlijke regels, een geordende maat schappij' geven hem een veilig gevoel. Na het afzwaaien kon hij kiezen uit drie geüniformeerde voortzettingen van zijn loopbaan: brugwachter, het loodswezen en de politie. Het werd het laatste vanwege de plaats: Schiedam, waaraan zijn vrouw was gehecht. Een harde dobber in die havenstad, met alle zeelui. Agenten op patrouille, alleen of Rechtsgevoel met zijn tweeën, raakten er nogal eens in vechtpartijen verzeild. „Verbindingen waren er niet. Je hoopte maar dat een burger met het bu reau zou bellen. Je ging op de fiets of te voet, vaak alleen. Dan had je niet veel keus." vreemde mensen, die minder respect hadden voor de politie. Het korps werd ook groter, de touwtjes werden strak ker aangehaald. Je nam een andere houding aan tegenover het publiek en andersom." Terneuzen, waarheen hij verhuisde in 1963 omdat zijn vrouw de zeelucht nodig had, was een stuk vriendelijker. „In het bureau aan het Schoolplein zat je 's nachts uren alleen. Dan deed je de zaak gewoon op slot, als er een tele foontje binnen kwam en je ergens op af moest. De oude Suy woonde er tegen over. Die bleef vaak laat op. Als we dan weg moesten, vroegen we hem om op de telefoon te letten. Dat kon allemaal in die dagen." Hij praat over het begin van zijn loopbaan, de jaren veertig. In Schiedam had Janse, nog geen twintig en onder gedoken op een binnenvaartschip, zijn toekomstige vrouw ontmoet. Het duurde nog even voor ze konden trou wen, want hij moest in militaire dienst en zat van 1946 tot 1949 bij de marine. Zo ontwikkelde zich een militaire le vensstijl. „Ja, ik was maar dienstplich tig, maar in dat uniform word je toch militair. Discipline vind ik inderdaad belangrijk. Wat dacht je, met een paar honderd man op zo'n schip, dan moeten er duidelijk leefregels zijn hoor." De Terneuzenaren waren pro politie, hielpen vaak, ook bij nachtelijke op stootjes. Café's sluiten was een bijna dagelijks terugkerend ritueel. „Hun pet stond bol van de sigaren, als ze naar buiten kwamen. Iedereen vond dat heel gewoon. Je werd raar aangekeken als je niets accepteerde. Dat ging in Schiedam ook anders. Daar accepteerde ik eens een kop koffie van een schipper die ik had geholpen toen het steenkoud was. Kreeg ik twee uur strafdienst van een brigadier." Nu doet Terneuzen niet meer onder voor Schiedam. „Door de uitbreiding kreeg je een heel andere sfeer, zoveel „Eerlijk, ik heb nu wel eens meelij hoor met die jongens die door de Noord straat lopen. Die krijgen van alles naar het hoofd geslingerd. Ik ben blij dat ik daar niet meer hoef te lopen. Ik heb niet een karakter dat ik daar tegen kan. Kort aangebonden, heet dat geloof ik. Ze moeten me niet onbeschoft behande len." Het overkomt hem vaker dat zijn rechtsgevoel een deuk krijgt. De laatste tijd belast met uitvoering van en con trole op bijzondere wetten, vindt hij bijvoorbeeld dat de drankwet wel wat stringenter mag worden toegepast. „Caféhouders bijvoorbeeld kunnen goed sociaal werk doen, daar moet je strenge eisen aan stellen. Ze moeten van onbesproken gedrag zijn. Dat staat er niet voor niets." Nog zoiets wat het rechtsgevoel be treft. „Je moet van onbesproken gedrag zijn, maar als je dan ziet welke bewijs voering politie en justitie nodig hebben om iemand veroordeeld te krijgen, dan zit er naar mijn idee iets scheef." De man die jarenlang actief was in de politievakbond en de laatste jaren be kendheid kreeg als voorzitter van de Terneuzense woningbouwvereniging, neemt maandag 3 maart officieel af scheid. Voor verveling zal geen tijd zijn. Nevenactiviteiten blijven, evenals een paar grote hobbies: skieën en varen. Janse haalde in 1973 de krant toen zijn zelfgebouwde boot met zwaar materieel uit het achtertuinde moest worden ge tild. Die boot blijft in de vaart. dwongen door leden van de Amsterdamse onderwereld, om op die manier hun gok schulden (tienduizenden gul dens) te voldoen. Daarbij zou zijn gedreigd met represailles tegen de echtgenote van De B. en de moeder van Sandra D., wanneer het tweetal niet mee zou doen of de operatie niet tot een goed einde zou weten te brengen. Overigens weigeren zowel de Centrale Recherche Infor matiedienst (CRI), het minis terie van Justitie als de poli tiekorpsen in Middelburg en Goes te bevestigen dat beide drugs-smokkelaars inderdaad uit deze plaatsen afkomstig zijn. „Om de privacy van de betrokkenen te beschermen", aldus de reactie van een woordvoerster van het minis terie van Justitie. De partij van 10,5 kilo pure cocaïne vertegenwoordigt in Nederland, na te zijn versne den met andere stoffen, een straatwaarde van zeker drie miljoen gulden. Van een oneer verslaggevers TERNEUZEN - De Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-VIaanderen heeft ten behoeve van het regionale bedrijfsleven een brochure sa mengesteld, waarin de douane-formaliteiten aan de grens met België uiteen wor den gezet. Omdat de Zeeuws-Vlaamse ondernemers vaak met goede ren in of door België moeten, krijgen ze zeer regelmatig met deze formaliteiten te maken. In de brochure, getiteld 'Weg wijs in de grensformaliteiten aan de Nederlands-Belgische grens', wordt ingegaan op de vraag wat bedrijven precies moeten doen wanneer ze met goederen naar België willen. Maar ook wordt aandacht besteed aan anderze zaken, zo als de wegen die een aanne mer moet behandelen om een werk in België uit te voeren en de manier waarop een winke lier een tv over de grens kan afleveren zonder dat er BTW op rust. Het boekje wordt binnen kort door de KvK aan een groot aantal Zeeuws-Vlaamse bedrijven gratis toegezonden. Extra exemplaren kosten vijf gulden per stuk. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zondagmid dag 9 maart om 14 uur brengt de amateurtoneelgroep ODI uit Vogelwaarde het dialect stuk De Zondvloed op de plan ken van het Zuidlandtheater in Terneuzen. Het door regisseur Wilfried Vlassenrood en zijn mensen bewerkte stuk wordt gespeeld in dialect uit de omstreken van Boschkapelle. Het stuk speelt in de laatste maanden van de bezetting en verhaalt over de belevenissen van een paar boerenfamilies. De op voering in Terneuzen is de laatse in een serie van zeven, die allen uitverkocht waren. TERNEUZEN - Tal van ijsclubs hebben voor vandaag en mor gen activiteiten op het pro gramma staan. De kalender: IJsclub Aarden burg. 13.30 uur, Clubkampioen schappen op de Stierskreek in verschillende categorién. IJsvereniging Terneuzen. Vanaf 11 uur toertochten op de Otheense kreek over de afstan den 5,10,20,30 50 en 100 kilome ter. De Rietbos te Westdorpe. Open schaatswedstrijden op de Mo lenkreek, aanvang 13.30 uur. Voor morgen staan er toertoch ten op het programma, te rijden op beide kreken, klünen dus. IJsclub De Brandput te Bier vliet. Vanmiddag om 13.30 uur toertochten op de leiding tussen Biervliet en Hoofdplaat voor jong en oud, om 15.30 uur ge volgd door wedstrijden in hard rijden. Inschrijven voor deel name aan beide evenementen vanaf 13 uur in café Het Oude Raadhuis te Biervliet. Hoek. IJscomité Wel gebogen niet gebroken, zowel vandaag als morgen toertochten op beide kreken, aanvang 13.30 uur. Schoondijke. Op de Molenkreek start vanmiddag om 13.30 uur een mini-elfstedentocht waarbij moet worden geklünd en ge stempeld. IJsclub De Brug te Hulst houdt morgen De Groot-Eilandtocht. Een toertocht met afstanden tussen de 5 en 50 kilometer naar eigen keuze. Inschrijven voor deelname aan dit evenement tussen 13 en 16 uur te Lunters- hoek. AXEL - Op de kruising Gent- sevaartstraat-Markt ver leende gistermiddag de be stuurder van een personen auto L.M. uit Axel geen voor rang aan een de automobilist A. B. uit Zuiddorpe. Bij de bot sing werden beide voertuigen licht beschadigd. GOES - In het vormingscen trum aan de Keizersdijk te Goes werd donderdagnacht ingebroken. De buit was zeer gering, doch de schade door verschillende vernielingen aan het pand toegebracht be draagt ongeveer 3000 gulden. GOES - Donderdagnacht is in gebroken in een drietal wo ningen in Goes-zuid. In alle gevallen was men binnenge komen door geruik making van een vals sleutel. In totaa wordt voor 1200 gulden aan geld en sieraden vermist. PHILIPPINE - De rijkspolitie te Sas van Gent heeft klaar heid gebracht in een tussen en 10 juni van het vorig jaai gepleegde inbraak in de rk bassischool De Werf te Philip pine. Aan de hand van gevon den vingerafdrukken kon een dezer dagen worden aange houden L. de Z. uit Hulst, die de inbraak bekende. De buil was overigens gering. SLUISKIL - Mejuffrouw A van de H. te Sluiskil deed gis teren bij de gemeentepolitie te Terneuzen aangifte van dief stal van een videorecorder, 25C gulden aan spaargeld en eet bedelarmband. Deze verdwe nen bij een inbraak uit haai woning te Sluiskil in de pe riode gelegen tussen 13 en 2 februari. OOSTBURG - Op de kruisini Nieuwstraat - Baljuw Velters weg ontstond een aanrijdini tussen twee personenauto'! die bestuurd werden door IV van B. uit Aardenburg en R. A. uit Sluis. De aanrijdin ontstond toen Van B. voorsor teerde en dit te laat bemerk werd door A. Er was materiël schade. Van onze correspondent TERNEUZEN - Een bushall dicht bij het verpleeghuis Ti Schorre aan de Churchillla; in Terneuzen. Daarvoor wil Familieraad van het verpleeg huis zich inzetten. Dit punt stond centraal tij dens de deze week gehoudt: vergadering van de raad, di de belangen van de bewoner en hun familie behartigt. Tij dens de vergadering is eer aanvang genomen met he bundelen van talrijke klach ten, die inhouden dat de nt dichtstbijzijnde halte aan Professor Zeemanstraat teve van het verpleeghuis is gele gen. Ook zijn er verzoeken uitge gaan naar het provinciaal be stuur, de gemeente Terneuzer en de directie van de ZWK Wie van de bewoners of fami lieleden deze actie wil onder steunen kan dit in de hal vai het verpleeghuis alsnoj schriftelijk te kennen geven. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise raad vindt unaniem dat bij het veer Bres- kens-Vlissingen een apart lo ket voor West-Zeeuws-Vla- mingen moet komen, zodat niet te veel tijd wordt verloren als toeristen de verkoop van de kaartjes ophouden. „De meeste inwoners van de regio hebben een bootpasje en kun nen zo snel door de controle" Voor sportveld SLUIS - De Sluise raad heeft 820 gulden gereserveerd voor de kern Retranchement om te gebruiken voor de aankleding van het plaatselijke sportveld. De raad besloot dat de ge meente het volle bedrag, 3820, moet betalen voor het verbeteren van het terrein, en niet de voorgestelde 3000 gul den. De VW-Retranchement kwam enige tijd geleden met een voorstel om het sportveld te verbeteren in samenwer king met de gemeente. Voor gesteld werd om een deel va~ de kosten, 820 gulden, zelf bij te dragen door zelfwerkzaam heden te verrichten. Het col lege van B en W ging daarm- akkoord omdat men het ee goede zaak vindt als een ge meenschap een eigen inbreng heeft. Het sportveld heeft die opknapbeurt hard nodig wan het is een 'wei vol met hobbels' zoals wethouder H. Lokers i. J. Boogaard (PvdA) pleit er echter voor om het hele be drag door de gemeente te late betalen. Door zelfwerkzaam heid van de VW krijgt de ge meente dan 820 terug. „Als w kijken wat we als gemeen" voor kosten dragen om in Slu de sportvelden in een goed staat te houden, kunnen di paar honderd gulden best bij zei hij. In overleg met de 1 zal de gemeente bekijken h die 820 gulden gebruikt ka worden. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Dinsdagavon 4 maart wordt in de Sint-Wil niastraat in Terneuzen een it TERNEUZEN - Komend week worden op drie plaatse in Zeeuwsch-VIaanderen in formele info-avonden beleg over het voorontwerp streek plan-Zeeland. Op deze bijeen komsten (in Oostburg, Huls en Terneuzen) zijn steeds me dewerkers van de Provincial Planologische Dienst aanwe zig om belangstellenden teks en uitleg te verschaffen. De bijeenkomsten zijn: Oostburg: woensdag 3 maar 19.00-21.00 uur: Den Hoekzak Hulst: maandag 10 maar 19.00-21.00 uur: Openbare bi bliotheek Terneuzen: vrijdag 14 maa 18.30-20.15 uur: Openbare bi bliotheek aan Het Bolwerk. SCHOONDIJKE - Tijdens d librord-school aan de Begi algemene ledenvergaderin van de Bouw- en Houtbon formatie-avond gegeven aalFNV, afdeling Schoondij jij n zes leden gehuldigd. - - Gornelis, Ch. de Smit, J. va Op deze bijeenkomst, die on Hee, J. van der Walle en 19.30 uur begint, praten oud Pijcke kregen ieder een go cursisten van de Oudercursi den bondsspeld omdat ze 1985 over wat hen nu bezig jaar lid zijn van de vakbon houdt. Inmiddels hebben zie Een zilveren speld was er v~ gegadigden gemeld voor ee A. Tallie die al 25 jaar lid is. nieuwe cursus en met 1# wordt de opzet van de Oude:1 cursus doorgesproken. Uitnej digingen voor deze bijeeiï komst zijn gestuurd naar elk! Oudervereniging van een tholieke basisschool i®ERvormde kerk Zeeuwsch-VIaanderen. L AXEL: xo.oo uur, ds. H. van Berg. 'IER VLIET: leeuse. BRÏSKENS: 9.30 uur, ds. P. d •nes. PADZAND: dienst te Retranche pent. PROEDE: 9.30 uur, ds. M. Taal JJ^n-de Ruijter. SLUISKIL - De verenigi)®^11:10.00 uur, ds. W. van Meeu Sluiskike v°geIyiend|0nNTENISSE: g3Q uur morgen, zondag, ^srtog, Van onze correspondent 9.30 uur, ds. houdt zondag, laatste vogelbeurs van dit selJULST: ll.00uur.ds. R. Hartog. zoen in café Dallinga. ■j'ElAWLIET: 11.00 uur, de h De toegang is gratis en ,nnn zal een opkoper aanwezig zijïeenstra uur' De beurs duurt van 10.00 wETRanchement- 1100 uur 13.00 uur. Balk. TAS Van gent: 9.30 uur, ds. Piering-Lodewijks. choondijke: 10.00 uur, ds. Raiman-de Ruijter. I*-ANna tfp mi AMSTERDAM, 28 febr. - Aardap anna ter muiden: die Sluis. oiu1s. peltermijnmarkt: In bintje 50nt ^IS: 9.30 uur, ds. C. Balk. werden 9 contracten verhande l 'SKIL: 11.i voor levering april bij een pri van 16,20 tot 16,10 per 100 k voor levering mei 34 contracten t 00 uur, ds. J. Spi [gs-Lodewijks. «neuzen: Grote Kerk: 10. 'r- ds. C. Hoogendoorn. gen 1720 tot ƒ7,00. De stemmit ®rderkerk. 10.30 uur, ds. E Rie was kalm.

de Stem | 1986 | | pagina 22