Amsterdam officieel Olympisch kandidaat Klaas Molenaar laat AZ'67 los StaP^brdt van gooi Vanderaerden favoriet in Omloop GERRIE KNETEMANN AAN BEGIN VAN HET WIELERSEIZOEN Batavus in volgend jaar met profs Superslalom voor Zurbriggen ZATERDAG 1 MAART 1986 üRENIGDE STATEN ZWITSERLAND £ort geding ilmnel egen KNVB Hans de Jager ran kop in SK kunststoten BIDBOOK IN LAUSANNE OVERHANDIGD AAN SAMARANCH HUIJBERGEN - Gerrie Knetemann heeft nog niet bewust nagedacht over het mo ment, waarop hij in de koers renners tegen zal komen, die aanvankelijk in de strijd om recht in de affaire met Skil schouder aan schouder met hem stonden, maar later toch eieren voor hun geld kozen. Keuze uit meer dan 75 slaap- en jeugdkamers Zondags open slaapkamerspecialist SPORT IN 'T KORT Gerard de Kort zwemt record l-Bailo lUbeda T-ORBEA Domingo Perurena so-Deteano guer |elli ominguez l-Escribano Ita idauru estany Sanchis TEKA i- Antonio Gonzales-Linares blo pnas Zillar nas neere iz-Zabala iaz-Zabala tzen ave lomez-Rivero Konzales-Barcala lerrez Murillo Indo ■checo -arrapio ruti-Beazcoa ebasco ZAHOR loegleider: Miguel Moreno loitia Kxona stanzos allido Irrera Is Heras jte Ircia rez feaniz-Barrutia nas Martinez Portillo nchez bez-Cueva Indi nez ZOR-BH I Ploegleider: Javier Minguez pnso-Ortega [icisco Antequera ïouvatier Imarillo |o Cubino rant Inandez Fuerte anez-Loyo 5 Moreda Navarro Irez-Cruz Pino fco Rodriguez driguez-Magro irlos Rozas tan Calster Bartin Zapatero Ifian Boyer radley Carmichael Grewal leiden liefel Phinney oil ïchuller Shapiro Steida SEVEN-ELEVEN Ploegleider: Mike Neal Brüggmann co Catta ge Demierre bard Gavillet Liro Giannetti [liel Gisiger n-Marie Grezet Inz Imboden pré Massard u Rominger ny Schmutz bin von Allmen Jrco Vitali Van onze sportredactie AMSTERDAM - Filmnet heeft een kort geding aange spannen tegen de KNVB. De taak dient op 6 maart voor de president van de rechtbank in Utrecht. De commerciële televisie maatschappij beschuldigt de voetbalbond van contract- oreuk. De KNVB zou het recht om voetbalwedstrijden integraal pit te zenden aan de NOS heb- jen verkocht, nadat de bond iaarvoor met Filmnet een ex- ilusieve overeenkomst was aangegaan. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Batavus gaat in 1987 een profploeg sponso ren. Dat maakte commercieel manager Breet van de Friese rijwielfabriek gisteren tijdens le voorstelling van de ploeg op le Twee wieier Rai in Amster dam bekend. In welke vorm het bedrijf in de profwielrennerij zijn her- optreden gaat doen is volgens Jreet nog niet bekend. Het is achter zeer waarschijnlijk dat Batavus als co-sponsor van »en nieuwe ploeg gaat optre den. HEMSEDAL (Reuter) - De Zwitser Pirmin Zurbriggen heeft vrijdag de superslalom voor de wereldbeker in Hem-, sedal gewonnen. De Westduit- ser Markus Wasmeier ein digde als tweede, derde werd de Oostenrijker Leonhard Stock. De specialisten moesten een zeer steil parkoers afleggen, over een lengte van 2160 meter bedroeg het hoogte verschil 605 meter. De uitslag is: 1. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 1.37,44, 2. Markus Wasmeier (WD1) 1.37,62, 3. Leonhard Stock (Oos) 1.38,72, 4. Herbert Renoth (WD1) 1.38,77, 5. Mare Girardelli (Lux) 1.38,93, 6. Hans Stuff er (WD1) 1.39,41. 8. Andreas Wenzel (Lie) 1.39,58. Stand wereldbeker: 1. Wasmeier 80 pun ten, 2. Zurbriggen 60, 3. Girardelli 56, 4. Stock 43,5 Miilier 40 Stand combinatie: 1. Girardelli 279 pun ten, 2. Zurbriggen 206, 3. Müller 199, 4. Wasmeier 185, 5. Ingemar Stenmark (Zwe) 162. DOETINCHEM (ANP) - Hans le Jager uit Den Haag heeft ia 16 van de 76 figuren de kop- >ositie genomen in het Neder- ands kampioenschap kunst stoten in Doetinchem. De Jager, Europees kam- lioen van 1981, haalde uit 13 ichtereenvolgende beurten de tiaximale score en miste Jaarna een doorschietstoot. lean Bessems, de wereldkam- Jioen in deze spelsoort, volgt Je Jager met een achterstand 'an 8 punten. CILO-AUFINA Ploegleider: Giovanni Giusani Het optreden van De Jager s opvallend. Vijf weken lang rainde hij vooral op concen- ratievermogen. De Jager ver- taasde in 1981 vriend en vij- md door in Apeldoorn met een 'traatlengte voorsprong als lebutant het Europees kam pioenschap te veroveren. Hij leed dat met een record van 17 punten. In de jaren erna andhaafde hij zich welis- aar bij de Nederlandse top, iaar kwam nooit meer in de iuurt van zijn prestatie van >e stand na 16 figuren is: 1. Hans de Ja- er (Den Haag) 16-82 (28 pogingen); 2. ean Bessems (Cadier en Keer) 16,74 (29); Pons Schumann (Hellevoetssluis) 16.70 4 Frank Belderbos (Enkhuizen) 56 (36); 5, Jan Brunnekreeft (Goor) S6 (37); 6. Ben Velthuis (Oldenzaal) 1661 (29); 7. Bep van de Wal (Hattem) (38); 8. Frans Tusveid (Goor) 16.17 JEN HAAG (ANP) De mid- otto van deze week (nr 8a) reeft één winnaar opgeleverd, lij/zij krijgt een kwart mil- oen gulden. Je cijfers van mid-lotto 8a: 'e prijs: 1 winnaar die bruto 251.161,90 ontvangt. 2e prijs: i vinnaar, die bruto f. 150.000,- ontvangt. 3e prijs: 44 win- iaars, die elk bruto f. 2.854,10 ontvangen. 4e prijs: 3.002 win aars, die elk f. 41,80 ontvan gen. 5e prijs: 53.053 winnaars, "e elk f. 5,— ontvangen. 3et winnend nummer van het hd- lotto cijferspel nr 8a was: (4-6-0-7-2. M was niemand, die dit cijfer iad. Er waren vier inzendin gen met 5 cijfers goed, 16 met 4 >oed, 205 met 3 goed en 2051 "et 2 goed. Van een speciale verslaggever LAUSANNE - Met het aanbieden van het 'bid- book' aan het Internationaal Olympisch Comi té in Lausanne is Amsterdam vrijdagmorgen officieel Olympisch kandidaat voor de organi satie van de Olympische Spelen in 1992 gewor den. De offerte in een kleurrijk boek werd in het Chateau de Vidy overhandigd aan Juan Anto nio Samaranch, de voorzitter van het IOC, door Ed van Thijn, burgemeester van Amster dam, Henk Vonhoff, voorzitter van het Neder lands Olympisch Comité en Max Geldens, voorzitter van de Raad van Beheer Olympi sche Spelen Amsterdam. Voor de deur van het hoofdkwartier van het IOC in Lausanne demonstreerden Saar Boer lage en Ton Heydra van het Comité Olympi sche Spelen Nee. In aanwezigheid van een meerderheid aan veiligheidsagenten hielden ze met zijn tweeën een spandoek omhoog met de tekst: 'No Olympics in Amsterdam'. In een 'People's bidbook' werd uitgelegd waarom de Spelen niet in Amsterdam gehou den moeten worden. Volgens de actievoerders kan het geld dat de Spelen kosten beter besteed worden. Na het drie kwartier durende onderhoud met Samaranch zei Van Thijn, dat deze actie de kansen van Amsterdam op het verkrijgen van de Spelen op geen enkele wijze zou kunnen verminderen. „Ik heb binnen namens 88 pro cent voorstanders in Nederland gesproken.". NOC-voorzitter Vonhoff rekende uit dat de kansen voor Amsterdam na het aanbieden van het bidbook van 39 naar 54 procent waren ge stegen, 5 Het Nederlandse trio Olympische kopstuk ken overhandigde Samaranch naast tien boe ken van 244 pagina's in het Engels en Frans ook een cheque van 100.000 dollar. Dit bedrag krijgt Amsterdam met rente terug als deorga- nisatie aan een andere stad worden toegewe zen. Het aanbieden van het 'bidbook' duurde precies de vastgestelde drie kwartier. Van Thijn, Vonhoff en Geldens werden bijgestaan door Ben Pluymers, de verantwoordelijke voor de inhoud van het boek, Elena Hanselaar, de eindredactrice en Sjoerd Kamminga, de vice- voorzitter van de nominatie-commissie. De maakkosten per exemplaar van het bidbook bedroegen meer dan duizend gulden. In totaal werden er 575 gedrukt. In het besneeuwde Lausanne reageerde bur gemeester Van Thijn opgetogen op het afha ken van New Delhi. „Dat is zeer gunstig voor ons", zei hij. „Dat was de kandidaat uit de derde wereld. Wij hebben veel sympathie in de derde wereld. Die landen kunnen nu op ons stemmen nu hun eigen kandidaat zich heeft teruggetrokken". 'Er staan nog wat rekeningen open' Door Rob van Deursen Vandaag zal dat in ieder geval tijdens de Omloop Het Volk niet gebeuren, want Gerrie Knetemann ontbreekt bij de start in Gent. De publieks-sympha'tieke Westbrabander, die binnen kort 35 jaar wordt, richt zich helemaal op de Tirreno Adriatico (6 tot en met 12 maart). Daar wil hij laten zien dat diegenen, die hem in de steek hebben gelaten, het grootste ongelijk van de wereld hadden. „Er staan nog wat reke ningen open. Er zijn be paalde figuren, die wat mij betreft door de mand zijn gevallen. Maar eerlijk ge zegd, ik weet nog niet wat ik daar mee ga doen. Ik ben he vig teleurgesteld in de zoge naamde wielerkenners in Nederland. Behalve Roy Schuiten heeft niemand ge beld, toen bleek dat ik niet onderdak kon komen. Peter Post niet, Jan Raas niet. Het kost toch niet zo veel moeite om een kwartje in de auto maat van een telefooncel te stoppen. Die jongens, die naar Skala zijn gegaan, kan ik niet zo erg veel kwalijk nemen. Zoals ik er nu over denk, zijn het de komende maanden gewoon tegenstan ders. ik kan hun haast om bij een equipe te komen wel begrijpen, maar ik heb voor hun vlucht, want dat was het in mijn ogen, geen res pect. Lang ging ik er van uit dat zij slimmer waren dan ik, maar nu ik mijn eerste ervaringen met PDM achter de rug heb, zeg ik: dat moet nog blijken. Wie het laatst lacht, lacht het best". Alles bij elkaar heeft het korte geding, dat zo veel aandacht trok, de eisende partij (de renners dus) 20.000 gulden gekost. Een bedrag dat hoofdelijk werd omge slagen, maar dat een enke ling niet wenst te voldoen. „Ze hebben het verloren, dus willen ze niet betalen. Wat moet je daar nu mee?", zo vraagt Knetemann zich af. „Het verloop van dat korte geding heeft mij een andere kijk op het leven gegeven. Ik dacht dat er in Nederland rechtvaardigheid bestond. Nu, dat blijkt beslist niet het geval. Al moet ik toegeven dat wij zelf ook foutjes heb ben gemaakt. We hadden keihard aan onze eerste eis Gerrie Knetemann in gesprek met zijn ploegleider Roy Schuiten. vast moeten houden. Niet gaan schipperen. En als groep bij elkaar moeten blij ven. Maar jaachteraf kijk je een koe in z'n achterste". Gerrie Knetemann heeft moeite met het noemen van de naam van zijn vorige sponsor Skil. „Ik krijg die letters in de goede volgorde niet meer door mijn bek", verbijt hij zich. Sinds maan dag 10 februari voegde hij zich bij de PDM-ploeg, op dat moment in Spanje in trainingskamp. „Ik heb geen vlekje kunnen ontdekken. En het was toch in eerste in stantie niet de ploeg van mijn keuze. Maar het bleek direct al goed geregeld. Vo rig jaar stond ik op het vliegveld van Valencia moe derziel alleen. Ik wist zelfs niet waar mijn toenmalige ploeg verbleef. En ook niet waar ik moest gaan koersen. Nu wachtte Bertus Fok mij keurig op én bracht me naar de plaats Van bestemming. Dat deed me gelijk al gewel dig veel goed. Dat was een signaal van goede organisa tie. Voor mijn vrouw Greet betekende het een enorme opluchting dat ik rond kwam met PDM. Die maakte zich behoorlijk ner veus, toen het maar duurde en duurde. Ik vond ook dat ik zo'n afscheid niet ver diende. Daarom ben ik blij dat ik weer gewoon kan fiet sen". Dat laatste houdt wel in dat Knetemann zijn activi teiten naast het wielrennen zal moeten beperken. Vorig jaar nog volgde hij de Tour de France als radio-verslag gever van de NOS. Dit sei zoen staat naast de Ronde van Spanje, de Ronde van Frankrijk eveneens op zijn programma. Als deelnemer dan wel te verstaan. „Ja, bij leven en welzijn doe ik die twee grote koersen. In Spanje rijd ik in dienst van Delgado, in Frankrijk mag ik soms op zoek naar een persoonlijk succes. Dat vind ik een goede deal. Zeker, omdat het koersen in Spanje mij niet zo ligt. Het is ver rekte moeilijk, dat bleek al weer in de Ruta del Sol, om de wedstrijd te controleren. Elke sleutelhanger gaat daar demarreren, zodra die een brug ziet. Erg onrustig allemaal". De winnaar van de Am- stel Gold Race vorig jaar be sloot tijdens de periode van onzekerheid, dat hij als wielrenner toch het. best tot,, zijn recht komt. „Ik wil nu nog zo lang mogelijk fietsen. Dat kan ik goed. Ik weet na melijk niet precies wat PR is. In het woordenboek staat daar niet eens een verkla ring voor. Ik ben als fietser met een zadel onder mijn kont meer waard dan in de auto achter de koers. En daarnaast, ik word 35, maar voel me niet eens 25 jaar. Al leen bergop, dan denk ik soms dat ik al 70 ben." Van onze sportredactie ALKMAAR - Per 1 juli heeft het familieconcern van Klaas Molenaar Sr. geen enkele organisatori sche en financiële be moeienis meer met de Alk- maarse eredivisieclub AZ'67. De Molenaar Holding, die de laatste twee seizoe nen gemiddeld zeventig gulden per verkocht toe gangsbewijs bijpaste om de verliezen te dekken, laat het 'nieuwe' AZ schulden vrij starten en geeft het een beginkapitaal van 250.000 gulden. Verder worden alle voetbalbezittingen van de familie Molenaar, de com plete Alkmaarse spelersse lectie plus een tribune en scorebord in het stadion De Hout overgedragen aan de nieuwe stichting. Met de overdracht van de activa uit de NV Noord hollandse Beroepsvoetbal club Alkmaar, waarvan Molenaar 93 procent van de aandelen houdt, is ook een bedrag van enkele mil joenen guldens gemoeid. De huidige voorzitter van AZ'67, Arie Ligthart, blijft aan als leider van het interimbestuur, dat vrij dag in Alkmaar werd voorgesteld. De bestuurs leden met een Molenaar verleden zijn op aandrang van de gemeente Alkmaar verdwenen. Dat betekent het directe opstappen van de bestuur ders Klaas Molenaar Jr., Gerrit Peters en Dick Schouten. Voor dat drietal komt in de plaats penning meester Mouthaan, onder secretaris mr. Van Dijk en bestuurslid Vermeulen. De financiële inspannin gen van Klaas Molenaar, tot voor kort de hoofdaan deelhouder van het Wasto- ra-concern, werden eind vorig jaar door de aandeel houdersvergadering en de raad van bestuur als on verantwoordelijk gekwali ficeerd. Het vorig seizoen paste Molenaar, met zijn overleden broer Cees, de grote man achter de op richting van divisieclub Alkmaar/Zaanstreek in 1967, 4,2 miljoen gulden bij in de begroting. Molenaar, momenteel verblijvend in Zwitser land, ging akkoord met de nieuwe opzet, als het be taald voetbal in Alkmaar, dat hij ooit per contract met de gemeente tot 1988 had gegarandeerd, wordt gecontinueerd. Volgens voorzitter Ligthart is de kans daarop zeer groot. De Alkmaarder eta leerde vrijdag een optimis tische kijk op de toekomst, waarin forse bezuinigin gen overigens een eerste voorwaarde zijn om te overleven. Om dat te be reiken verandert de club van status; van professio neel naar semi-beroeps. AZ'67 trok in 1980 nog 170.000 kijkers per seizoen. In 1985 was dat aantal ge daald tot 60.000. In de gesprekken van de laatste zeventien dagen tussen de Molenaarhol- ding, AZ, de gemeente en de KNVB is de nieuwe start van de club geregeld. Het verlies van dit seizoen moet met een bijdrage van maximaal één miljoen uit het reclamebudget van Wastora gedekt zijn. De gemeente Alkmaar, die bij de sanering van de eigen schulden de directe subsi die aan AZ (groot 160.000 gulden) in 1987 staakt, bleek mee te willen wer ken aan het voortbestaan van het betaald voetbal in de kaasstad. (ADVERTENTIE) Wie bevrijdend slaapt leeft prettiger, energieker Een goed bed is daarvoor belangrijk, maar met het enige Daarom biedt slaapkamerspecialist Van Gooi u iets extra's. Slaapadvies 1 Gratis ideeën voor de totale innchting van uw slaapkamer (wel de afmetingen meebrengen Wat waar te zetten, welke kleuren te gebruiken. Kortom alle advies om van uw slaapkamer een paradijs te maken. Dat, de aanpassing aan uw beschikbare ruimte, plus de uniek grote keuze in elke prijsklasse en voor alle leeftijden zijn de extra's van de slaapkamerspecialist Van Gooi slapen wordt genieten dankzij advies en keuze Spijker 57 - ESSEN - Tel 03/667 38 43 Openingsuren week van 9 tot 12 30 u en van 13 30 tot 18 30 u zat en zon van 10 tot 18 00 u - vrijdag gesloten Van onze sportredactie LUMMEN - Vandaag wordt het wieier- seizoen ingeluid met de Omloop van Het Volk. Insiders, met Eddy Merckx aan het hoofd, verwachten dat Eric Vanderaer den het klassieke voorseizoen nog meer dan vorig jaar zal domineren. De jonge Belg is de absolute kopman van de ploeg van Peter Post nu Eddy Planckaert, de winnaar van de laatste twee edities van Het Volk, niet aan de start zal verschij nen. Vanderaerden weet dat er iets van hem verwacht wordt, maar zegt: „De Omloop Het Volk komt voor mij te vroeg. In het openingsweekeinde verwacht ik niet dat ik mijn favorietenrol zal kunnen waarmaken. Over twee weken, bij Mi- laan-San Remo, moet ik op mijn niveau te staan van vorig jaar". Vanderaerden verwacht een 'rare' Omloop Het Volk. Het KMI in Ukkel, het Belgische weerstation, heeft voor van daag koud en droog vriesweer voorspeld. Het peloton zal dan ook gehuld gaan in speciale eendelige warmte-pakken, bi vakmutsen, kniebeschermers, hand schoenen, jacks en winterschoenen. Of het voldoende zal zijn om bij een gemiddelde snelheid van 40 kilometer per uur de kou te trotseren zal van renner tot renner verschillen. Feit is dat de onder koelde lucht die de coureurs inademen niet bij iedereen goed zal vallen. Tal van ploegen worden momenteel bezocht door het griepvirus en bij koersen in vries weer ligt het gevaar van een bronchitis op de loer. Dat het weer een doorslagge vende rol zal spelen staat voor velen vast. Ook voor Vanderaerden. „Door het slechte weer van de laatste weken mag je gerust outsiders verwachten", voorspelt hij. „Renners die je helemaal niet op de afspraak verwacht. Ook zullen we vaak verrast worden met mededelingen dat favorieten, grote namen, zijn afgestapt. Er zullen veel uitvallers zijn. Het zal een vreemde wedstrijd worden". De organisatie werd op de valreep ver rast met de afmelding van de ploeg van Laurent Fignon, die er niets voor voelt zijn come-back door slechte weersom standigheden doorkruist te zien. De startlijst wordt voornamelijk bevolkt door Nederlandse en Belgische ploegen. La Vie Claire, met Hinault en Lemond, Kas met Kelly, Peugeot en RMO hebben ook ingeschreven. Zowel de NOS als de BRT zullen een rechtstreekse televisie-uitzending ver zorgen van de finale van de Omloop Het Volk. Het begin van de uitzending is voorzien voor 15.00 uur. Een woordvoer ster van de BRT liet desgevraagd weten dat de uitzending wellicht al een kwar tier eerder kan beginnen met de beklim ming van de Muur van Geraardsbergen die om 14.45 uur wordt verwacht. De NOS verzorgt haar reportage via Nederland 2, de BRT via BRT 1. Zwart geld SAMENWERKENDE politie korpsen hebben bij de zater dag eerste klasse amateurclub DETO een gigantisch zwart- geld-circuit ontdekt. Volgens een politiefunctio naris is de belastingdienst en de bedrijfsvereniging voor meer dan een ton benadeeld. Negatief DE CONTROLE op het ge bruik van doping tijdens de veertiende Elfstedentocht heeft negatief resultaat opge leverd. De eerste vijf rijders van de wedstrijd werden woensdag gecontroleerd. In hun urine zijn geen sporen van stimule rende middelen aangetroffen. Verlies MICHIEL SCHAPERS is in de derde ronde van het met eep miljoen gulden aan prijzen geld gedoteerde tennistoernooi van La Quinta uitgeschakeld. De Rotterdammer verloor van de nog vrij onbekende, maar toch al 22-jarige Zweed Mikael Pernfors in twee sets: 4-6, 5-7. Afgelast DE COMPETITIELEIDER van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft alle wedstrijden voor het week einde in de lagere klassen af gelast. Die maatregel betreft ook de verenigingen, die beschikken over een kunstgrasveld. De vastgestelde wedstrijden in de hoofd- en overgangsklasse, zo wel dames als heren, gaan in principe wel door. Hopman wint EMIEL HOPMAN heeft vrij dagmiddag een schaatsmara- thon over 67 kilometer in Blokzijl gewonnen. In de slot fase was de Noordhollander oppermachtig. In de voorlaatste ronde van ruim zes kilometer waagde Dries van Wijhe een ontsnap pingspoging. Die mislukte door toedoen van vooral Hop man en Egbert Post. Bedrijfsleider DE TILBURGSE eerste-divi- sieclub Willem II heeft naast hoofdtrainer Piet de Visser een bedrijfsleider aangesteld. Met ingang van maandag is de Tilburger Frans van Domme len, voorlopig voor een jaar, in die functie benoemd. Wereldrecord BIJ DE landenwedstrijd tus sen de Sovjetunie en de DDR in Leningrad heeft de Oost- duitse zwemster Sylvia Ge- rasch het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbe terd. Gerasch, die reeds houdster is van het wereldrecord op de 100 meter, finishte op de dub bele afstand in 2.28,20. Zij was daarmee 0,13 seconden sneller dan haar landgenote Silke Hoerner op 5 juni van het vo rig jaar (2.28,33). Weer gestraft DE TUCHTCOMMISSIE van de KNVB heeft scheidsrechter Henk van Ettekoven weer een straf opgelegd. De arbiter uit Ede is per 28 februari uitgesloten van deel name aan en het leiden van drie wedstrijden in het be taald voetbal. Twee daarvan zijn voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Van Ettekoven, eerder aan gepakt voor het beledigen van zijn collega Jan Keizer, is ge straft voor zijn aandeel in de woordenwisseling met de Ma rokkaanse speler Doufikar bij de wedstrijd FC Den Haag - PEC Zwolle van 15 december. EMMEN (ANP) - In het Aqua- rena-bad te Emmen is vrijdag het tweede gedeelte begonnen van de winterkampioenschap pen zwemmen. Gerard de Kort ontnam de enkele jaren gele den gestopte Fred Eefting diens laatste nationale record. Op de 25-meterbaan won de HPC-zwemmer de 400 meter wisselslag in 4.24,69. Het oude record was sinds 6 maart 1982 in handen van Fred Eefting met 4.26,35. Het topviertal van AZPC zorgde in de 4 x 100 meter vrije slag estafette voor twee natio nale records; voor nationale vertegenwoordigingen en clubs. Frank Drost (50.69), Pe ter Drost (50.69), Peter Drost (50.75), Edsard Schlingemann (50.72) en Patrick Dybiona (49.45) zorgden voor een totaal- tijd van 3.21.61. Het kwartet was daarmee bijna twee seconden sneller dan vorig jaar, toen beide re cords op 3.23.49 werden ge steld. De uitslag: 400 meter wisselslag heren: 1. Gerard de Kort (HPC) 4,24,69; 2. Guy de Kort (HPC) 4.32,21; 3. Arthur de Rouw (VZC Veenendaal) 4.35,25. Dames 800 me ter vrije slag: 1. Jolande van der Meer (Raket) 8.31.96; 2. Diana van der Plaats (Zweml/H) 8.49.40; 3. Illse Oegema (De- demsvaart) 8.52.42. 4 x 100 meter vrije slag heren: 1. AZPC 3.21.61 (Nat. record). 4 x 100 meter wisselslag meisjes onder 16 jaar: 1. AZPC 4.33.34.

de Stem | 1986 | | pagina 15