an ocht BELG WINT RONDE VAN DE ACHTERHOEK Zaalvoetbaltop in Heinkenszand Dressuurwedstrij d in manege Heikant Zeeuwse titelstrijd dressuur in Kapelle ARDNEKKIGE Saronni curieus winnaar Engels voetbal in nood Titelstrijd vierde klas bandstoten Terneuzen Vergadering tennisbond Krokusloop RKHAY in Hulst GINA SPORT 4 RTLEHIEM DONDERDAG 27 FEBRUAR11986 T14 PAGINA SPORT 5 'S-HEERENBERG - Ludo de Keulenaer treedt tijdens een wielersei- zoen slechts zelden op de voorgrond. Titelstrijd bandstoten Wemeldinge Wielrenners in strijd om clubtitels Spelregelduel handballende aspiranten Amateurs WVZ in Brussel-Opwijk Toch DDR- schaatsers in Groningen Basketballer betrapt op gebruik dope SPORT IN 'T KORT Kampioenschap jeugdschaken I el, net als blaasor- htsfeer ten voeten komen de duizen- ngestrompeld. Het ijzers afstompt, de ge stuk naar Dok- opnieuw op Fries- ndelijk de verlos- onkevaart kunnen Muziek galmt. De gekromde ruggen zich. Het eind lijkt in dan slaat de Dokku- toe, met moorddadig ntallen achter elkaar de bocht uit, blazen uit op de strobalen en zich moed in voor de lroute richting Dok- "aar het publiek, dat voor Evert van Ben- ld, geldt voor iedereen geel-blauwe startkaart uts. De juichende men- epen de dapperen op, "te rotte stuk op. ens wordt zó vurig en oeibaar gejuicht als bij iem. Dankbaar ap- eren de rijders op hun voor dat fantastische dat de vermoeide be- ruggen beter doet dan suiker of pepmiddelen, h als drug. nd valt, het publiek assaal, juicht nóg har de rijder weer opstaat aiend verder rijdt, iet de 57-jarige Lekker- B. van Eesteren. In de ochtendom zes uur ver- n uit Leeuwarden knalt struikeld over de eerste ls op weg naar Dokkum, de ijsvloer. Zijn laatste ij blijft liggen. Politie- n schieten toe, sjorren uit de drukke schaats- naar de kant. Wezenloos vend zet Van Eesteren eer, begint met onwillige rs de veters los te kno- ijn gezicht ligt open en is d van ontelbare valpar- een rib is gekneusd, nen de kortste keren een beker koffie aange- het meeste schudt er ijn bevende handen uit. eurgesteld? „Nee, ik kan erder. Ik heb geen lucht In Sneek brak mijn ts al, het voorste stuk er aal af. Steeds vallen. In de brokken wat bijgesle- p een stuk beton en toch verder. Op een gegeven ent was ik die kapotte ts gewoon vergeten, ik puur op wilskracht. Wel vallen, ja." t Bartlehiem hield hij dat de omstanders rammen bewonderend op de ge- rde schouders. 'j heeft met trainingen op iets en toertochten op de ats toegeleefd naar Elf endag. „Vorig jaar heb ik i kaart uitgeleend, daar ik zo'n spijt van. Ik heb in ook meegedaan, maar dat te erg, ik werd er met groep bij Workum afge- »d." e tocht viel hem dit jaar, anks de zware Handicap de kapotte schaats, mee: r, wind, ijs, mensen, alles ideaal. >mstanders jutten hem op. paar andere schaatsen? het maar. Een uurtje rus- in het café en kom op, man, r naar Dokkum, de dag is lang. De mensen willen n wel naar Dokkum dré- „Nee, het gaat niet meer. t stuk naar Dokkum breekt de benen. Mijn longen doen niet meer. Ik heb gezegd: wordt mijn laatste kans, de este stempels heb ik toch Ik maak me niet kapot, rgën moet ik weer werken." strompelt de kant op, ge- aken maar gelukkig. Om de hoek toetert de empa Kleintje Pils de vries- nd aan flarden, in een gaaf twoordspel met de dichte msendrom om Bartlehiems uispunt. Tot in wijde omgeving zit t verkeer hopeloos in de ioop. En nóg stromen de dui- riden toe. Terecht. Want irtlehiem is en blijft de na- 1 van de Elfstedentocht. (ADVERTENTIE) Knecht De Keulenaer in hoofdrol liet toepassen op de beschadigde huid oj »ij onderhuidse bloeding (bloeduitstorting Van onze sportredactie De Belg verricht zijn werkzaamheden meestal in de schaduw van de groten in zijn ploeg. Zijn waarde ligt niet in het af maken van de koersen, in snelle afdalingen of goed klimwerk. De meesterknecht van Peter Post is echter even onmisbaar in de ploeg als de vedetten Phil Anderson en Eric Vande- raerden. De 25-jarige Belg houdt zijn kopmannen uit de wind, voorziet ze van eten en drinken en brengt ze zo fit mo gelijk naar de finish. Slechts heel zelden laat hij die taken voor wat ze zijn en gaat hij zijn eigen gang. Kén van die zeldzame keren was woensdag in de Ronde van de Achterhoek. In de ope ning van het Nederlandse wie- Ierseizoen (net als vorig jaar had 's-Heerenberg de pri meur) mocht De Keulenaer, mede gezien de afwezigheid PALERMO (DPA/RTR) - De Italiaanse veteraan Giuseppe Saronni is op nogal curieuze wijze winnaar geworden van de Siciliaanse wielerweek. Hij eindigde na vijf etappes in dezelfde tijd als zijn landgenoot Moreno Argentin. Saronni werd echter eerste geplaatst op grond van zijn betere etappe-klasseringen. De laatste etappe, die in twee stukken was verdeeld, leverde eerste plaatsen op voor de Italiaan Paolo Rosola en de Deen Jesper Worre. Uitslag vijfde en laatste etappe:Eerste deel, 85 km: 1. Paolo Rosola (Ita) 2.07,27,2. Guido Bontempi (Ita) z.t, 3. Rolf Sorensen (Den) z.t., 4. Silvano Ricco (Ita) z.t, 5. Luciano Rabottini (Ita) z.t Tweede deel, 77 km: 1. Jesper Worre (Den) 1.58,02, 2. Alfio Vandi (Ita) z.t, 3. Mo reno Argentin (Ita) z.t, 4. Giuseppe Saronni (Ita) z.t., 5. Enrico Galleschi (Ita) z.t Eindklassement: 1. Saronni 22 uur, 42 minuten en 51 seconden, 2. Argentin z.t 3. Federico Ghiotto (Ita) op één seconde, 4. Francesco Moser (Ita) op drie seconden, 5. Sergio Santimaria (Ita) z.t LONDEN (DPA) - Het slechte weer en de onbespeelbare vel den hebben het Engelse voet- balbedrijf in de problemen ge bracht Door de vele afgelastingen het programma erg ach terop geraakt en zijn de plan nen van bondscoach Bobby Robson voor de voorbereiding op de eindronde om het we reldkampioenschap in Mexico in het gedrang gekomen. De competitie moet op 3 mei worden afgesloten, want drie dagen later vertrekt de En- 1e selectie voor een hoog testage in Colorado Springs (VSt). Daar er voor de natio nale ploeg ook nog twee wed strijden zijn vastgesteld, tegen de Sovjetunie en Schotland, zijn er nog acht weken over om de competitie af te sluiten. Verscheidene clubs, onder wie West Ham, moeten nog zestien competitie-wedstrij den afwerken. Daarnaast moeten in het bekertoernooi nog verschillende ronden wor den gespeeld. De Engelse bond heeft de clubs al gewaar schuwd, dat zij het desnoods aan het slot van de competitie zonder de internationals zul len moeten stellen. De Engelse voetballiga, de league, heeft al sterk geprotesteerd tegen dat plan. Ook de clubs hebben zich al laten horen. Van onze sportredactie MIDDELBURG - In Hein kenszand wordt zaterdag 1 maart in sporthal De Stenge een groots opgezet zaalvoetbaltoernooi ge houden. Het Nederlands herenzaalvoetbalteam (kampioen van Europa) en het Nederlands dames zaalvoetbalteam komen dan spelen tegen de Zeeuwse selecties. De Nederlandse dames spelen zaterdagavond om zeven uur tegen het Zeeuws jeugdteam met scheidsrechter Bram Franke en het Nederlandse team speelt om kwart over acht tegen de Zeeuwse se lectie met scheidsrechter Antoine Debbaut. De Nederlandse selecties bestaan uit een nog onbe kende groep spelers en speelsters. Coach is Evert Theunissen. Pas zaterdag 22 februari werden via on derlinge selectiewedstrij den de definitieve nieuwe selecties samengesteld en het is goed mogelijk dat daardoor Zeeuwse coach Armand Doesburg in de problemen komt. De Zeeuw Chris Mouthaan (zaalvoetbal bij Maartense Tapijt) is namelijk geselec teerd voor die selectiewed strijd en als hij gekozen wordt in de eindselectie van het Nederlandse team, zal Doesburg nog voor ver vanging moeten zorgen. De Zeeuwse selectie ziet er naast Mouthaan als volgt uit: John Bish van Hooizolder, John van El- burg van Audi Poppe, Pe ter Picavet van De Ster, Marcel de Nijs van Feest huis, Gerard de Nooijer en Rob de Nooijer van Wolter en Dros, Romeo van Aerde van Parbo en John Taha- pary van Hooizolder. Het Zeeuwse jeugdteam, dat het moet opnemen te gen de Nederlandse dames, staat onder leiding van Giel van der Linde en Cees Outermans en daarin ko men uit: Wibrant Boonstra van Kloetinge, Mark van Dolder van Amgas, Pa trick Boone van Atlantic, Richard van Ruiten van Ruiten-fruit, Paul Bom van SSV, Giovanni van Garsel van VCK, Ruud Corre van Ruiten-fruit, Robin Aaren van Kruinin- gen, Frank Goedegebure van 's-Heer Arendskerke en Johnny Saya van Tom. Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - De biljartvereniging Concordia uit Ter- neuzen houdt op 28 februari, 2, 8 en 9 maart het kam pioenschap vierde klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Deze eindstrijd, die op vrijdag 28 februari om 19.00 uur begint in café 't Keldertje te Terneuzen, heeft een gewestelijk vervolg op 4, 5 en 6 april in café Flora te Goes. Voor de Zeeuws-Vlaamse eindstrijd te Terneuzen heb ben zich de volgende spelers geplaatst: 1. A. Picavet, HBC'34 Hulst 1.516 (promotie); 2. J. Lambrechts, CBC Clinge 1.45; 3. B. Durinck, WBC Walsoorden 1.53 (promo tie); 4. A. Baart, Concordia Terneuzen 1.517 (promotie); 5. W. de Winne, SBC Sluiskil (1.30); 6. L. Hamelink, Concor dia Terneuzen 1.48; 7. E. Verdurmen, WBC Walsoorden 1.26; 8. R. Roets, Hof van Eede Eede 1.448. Reserves voor deze eindstrijd zijn: P. Smulders van SBC Sluiskil met 1.448, W. Koemans van HBC'34 met 1.40 en R. Dey van Concordia Terneuzen met 1.32. van de echte vedetten in de koers, voor zijn eigen kans rij den. Op de plaatselijke omlo pen in 's-Heerenberg ont snapte de Belg in het gezel schap van zijn ploeggenoot Gert-Jan Theunisse en de Raas' discipelen Cees Priem, Jelle Nijdam en Twan Poels. Het vijftal werkte aanvanke lijk nog redelijk samen om uit de greep van het toen al door de koude danig uitgedunde pe loton te komen. In de slotfase ontsnapten eerst Theunisse en Nijdam. Het tweetal werd echter weer achterhaald. De poging van De Keulenaer en Poels had meer succes. Eendrachtig samen werkend bouwde het duo een voorsprong van zo'n halve mi nuut op. Uit het peloton, met als grootste aas de Ier Sean Kelly, kwam nauwelijks een reactie. In de eindsprint had De Keulenaer nauwelijks moeite met zijn jonge tegenstander. Poels schakelde in de slotfase namelijk verkeerd, de 'twaalf' in plaats van de 'vijftien', en viel volledig stil. Voor De Keu lenaer was toen zijn tweede overwinning als beroepsren ner in vijf jaar een feit. De knechtenrol van de Belg in zijn ploeg zal door deze winst echter niet veranderen. Uitslag Ronde van de Achterhoek: 1. Ludo de Keulenaer (Bel) 204 kilometer in 5 uur, 27 minuten en 58 seconden; 2. Twan Poels (Ned) z.t; 3. Jelie Nijdam (Ned) op 20 seconden; 4. Gert-Jan Theu nisse (Ned) Z.L-, 5. Cees Priem (Ned) z.t.; 6. Teun van Vliet (Ned) op 0.36; 7. Jos Lam- mertink (Ned) z.t.; 8. Sean Kelly (Ier) z.t; 9. Adri van der Poel (Ned) z-t.; 10. Johan van der Velde (Ned) z.t.; 11. Ron Mackay (Ned) z.t; 12. Joop Zoetemelk (Ned) z.t; 13. Nico Emonds (Bel) z.t; 14. Jannes Slendebroek (Ned) z.t.; 15. Peter Harings (Ned) z-t. Tennis DE NEDERLANDSE Zuid afrikaan Freddie Sauer heeft de eindstrijd van een interna tionaal tennistoernooi in Lon den bereikt. Hij versloeg in de halve finales de Nederlander Jan-Willem Lodder in twee sets: 6-4, 6-2. In de eindstrijd ontmoet Sauer de Fransman Delaitre die de Zweed Bergs- tröm versloeg: 6-2,6-4. Jelle Nijdam (links) klopt Gert-Jan Theunisse in de strijd om de derde plaats. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Van onze tennismedewerker GOES - In Goes wordt zaterdag 1 maart de traditionele voor jaarsvergadering gehouden van het Zeeuwse district van de KNLTB. Naast de punten van algemeen huishoudelijke aard wordt de agenda besproken van de voorjaars-bondsledenvergadering, waarna de voorzitters van de commissies bijstand hun medede lingen aan de vergadering kenbaar zullen maken. De vergade ring begint om 13.15 uur en wordt gehouden in Motel Goes. Van onze biljart mede wer ker WEMELDINGE - De biljart vereniging BVW uit Wemel dinge houdt vrijdag 7, zater dag 8 en zondag 9 maart het kampioenschap derde klas bandstoten van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze eindstrijd, die op 7 maart om 19.00 uur begint en op de andere dagen omstreeks 13.00 uur van start gaat, wordt gehouden in café De Scheep vaart te Wemeldinge. De slot- partij wordt zondagmiddag omstreeks 16.30 uur afge werkt. De finalisten zijn: 1. E. Huissen, ALM Goes 2.52; 2. R. Koeleman, VEG/ABV Sou burg 2.26; 3. J. Jaspers, VEG/ ABV Souburg 2.24; 4. L. Rijk, ALM Goes 2.20; 5. M. Vermue, LBV Lewedorp 2.13; 6. L. Scheffers, BVW Wemeldinge 2.08; 7. E. Ebert, VEG/ABV Souburg 2.04; 8. M. Schouwe- naar, Scheldezicht Wemel dinge 1.95. Reserves zijn: A. Weeland van VEG/ABV uit Souburg met 1.99; S. Nanuruw van 't Raedthuys uit Middelburg met 2.17 en C. van Stee van LBV uit Lewedorp met 1.93. RETRANCHEMENT - Het provinciale wielerseizoen wordt zaterdag 1 maart tradi tioneel geopend met de geza menlijke clubkampioenschap pen van de wielerverenigin gen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp. Deze wor den gehouden in het pittoreske Retranchement, waar op een fraaie omloop van 7,5 kilome ter de clubtitels worden ver deeld. De permenance is gevestigd in de kantine van camping De Wildhof, waar tevens kleed- en wasaccommodatie aanwe zig is. Er kan daar worden in geschreven vanaf één uur voor de begintijd van elke wed strijd. De spits wordt afgebe ten door de recreanten, die om 11.35 uur aan hun titelstrijd over 35 kilometer beginnen. Om 11.40 uur is het de beurt aan de dames en nieuwelin gen, eveneens voor 35 kilome ter. De amateurs/profs en lief hebbers worden om 13.00 uur weggeschoten met als op dracht 65 kilometer, terwijl de junioren om 13.05 uur aan hun kampioenschap over 50 kilo meter beginnen. Start en fi nish zijn gesitueerd in de Zw instraat te Retranchement voor café 'Adams apple'. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De afde ling Zeeland van het Ne derlands Handbal Ver bond houdt zaterdag 1 maart een nascholings dag voor scheidsrechters en daaraan gekoppeld een spelregelwedstrijd voor aspiranten. Vanaf 10.30 uur start Bert Brouwer met een theoretisch gedeelte, dat om 13.00 uur gevolgd wordt door een praktisch gedeelte. Deze twee onderdelen zijn bestemd voor alle scheidsrechters, maar ook trainers en begelei ders uit Zeeland. Tijdens het praktisch gedeelte werkt Bert Brouwer met de aspiran ten van Operatie'71 uit Oostburg, Walcheren uit Vlissingen, Delta Sport uit Zierikzee en Orion uit Heinkenszand. Deze aspiranten doen om 14.00 uur mee aan een spelregel wedstrij d, waarvan de winnaar naar een landelijke spel regelwedstrijd toegaat. De dag wordt afgesloten met een demonstratie training met de aspiran ten. Deze training wordt ook verzorgd door Bert Brouwer, ex-internatio- nal en momenteel actief voor Sittardia en STK- functionaris van de afde ling Limburg. Alle activiteiten wor den in de sporthal van de Zeevaartschool te Vlis singen afgewerkt. Van onze atletiekmedewerker HULST - In Hulst staat zater dag i maart de vierde uitgave van de Krokusloop op het pro gramma. Onderdeel van deze loop is het cross-clubkam pioenschap voor de leden van RKHAV, die het programma openen om 13.00 uur. Om half drie volgt dan de jeugdpresta- tieioop tot en met 12 jaar over naar keuze 1, 2, 3 of 4 ronden van 600 meter. De prestatieloop voor de ouderen is om 15.00 uur ge pland. Hun keuze-afstanden zijn 2,5, 5,7,5,10,12,5 of 15 kilo meter. Start en finish zijn ge legen aan de Koolstraat nabij de grote tv-mast. Inschrijven vanaf 13.30 uur in het secreta riaat, gevestigd in de school De Brug, waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. Voor de school met de meeste deelnemers is er een wisselbokaal beschikbaar. Na afloop wordt in het clubhuis van RKHAV aan de Tabak straat nog een groot aantal prijzen onder de deelnemers verloot. HOEK - Voor de amateurs van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen begint zondag 2 maart het wegsei- zoen met de Belgische klassie ker Brussel-Opwijk. Voor deze 148 kilometer lange koers zijn geselecteerd: Karei van Goethem, Patrick van Passel, Conno van de San- de, Erik Vereecken, Adrie de Maesschalck en Jos van Baal. Van onze paardesportmedewerker HEIKANT - De landelijke rij- vereniging en ponyclub De Vossereyers houdt zaterdag I maart dressuurwedstrijden voor paarden uit de kring Zeeuwsch-Vlaanderen in de klassen B, L, M en Z in ma nege Heikant. Er komen ruim dertig com binaties aan het vertrek. Be gonnen wordt 's morgens om tien uur met de B-paarden met niet minder dan vijftien deelnemers. Kanshebbers zijn hier de laatste tijd sterk rij dende Christine Kosters met Zypher van Graeve Jan en Edwin van Dijk met Tosca van De Oranjeruiters uit Axel. In het middagprogramma vanaf één uur negen LI- en L2-combinaties. Toonaange vende combinaties in deze ca tegorieën zijn Marlies van 't Westeinde met Avenir van De Haringruiters, Els Schotvan ger met Zorose van De Oran jeruiters uit Axel en Sabina Lanting met Zillion van Graeve Jan. Opvallend is het aantal van zeven combinaties in de M- klasse. Dit, omdat dezelfde dag de provinciale dressuurkam- pioenschappen voor de klassen M en Z in Kapelle worden ge houden en waar slechts twee Zeeuws-Vlaamse combinaties van start gaan. Emmy de Koeyer met Topsy van De Oranjeruiters uit Axel en Marleen van Doeselaar met Pegasus van De Zwinruiters geven de voorkeur aan de Zeeuwse titelstrijd in Kapelle. Van de zeven M-combinaties die in Heikant present zijn be horen Wim Huys met Cartou che van Luctor et Emergo en Mirjam de Feber met Verano van De Vossereyers tot de fa vorieten. Ingrid Beens met Silvester van het organiserende De Vossereyers is de enige die aan het vertrek komt in de Z-klas- GRONINGEN (ANP) - De DDR zal toch zeven schaatsers afvaardigen naar de inter landwedstrijd van zondag op de kunstijsbaan van Gronin gen. De Koninklijke Neder landse Schaatsbond (KNSB) kreeg al eerder de toezegging van deelneming door de ploegen van West-Duitslanden Noor wegen. Die teams werden uitgenodigd, toen de DDR zich onlangs te rugtrok voor het toernooi, dat ooit als Nederland-DDR-Finland op het programma stond. Van de Oostduitse ambassade kwam woensdag de mededeling, dat men teruggekomen was op dat be sluit. Welke rijders en rijdsters er uit de DDR naar Nederland ko men, is nog niet duidelijk. In ieder geval doet Europees kam pioene Andrea Ehrig mee, aldus mededelingen van directeur Fekkes van de Groninger kunstijsbaan. Coach Krook van de Westduitse ploeg begeleidt Monika Ga- wenus en Uwe Streb. Uit Noorwegen komen oud-wereldkam pioen sprint Rönning en de dames Höiseth, Pedersen en Eriks son. Van Nederlandse zijde nemen de complete kernploegen deel. Verder zijn er toezeggingen van Ingrid Haringa en Egbert Post. De sprinters rijden 500 en 1000 meter; de allrounders 500 en 1500. Verder zijn er estafettes en achtervolgingen. NEW YORK (Reuter) - Michael Ray Richardson, de guard van de Ameri kaanse basketbalclub New Jersey Nets, is woensdag voor twee jaar uitgesloten wegens het gebruik van cocaine. De 30-jarige Richard son, een all-star speler die gemiddeld 20,3 punten per wedstrijd maakt, reageerde donderdag po sitief bij een dopingcon trole. Het was de vierde maal dat Richardson betrapt werd op het gebruik van verboden middelen. De spelersbond en de NBA (nationale basketbal as sociatie) hebben een overeenkomst dat een speler bij een derde pois- ■tieve reactie automatisch voor twee jaar wordt uit gesloten. Richardson rea geerde voor de eerste maal positief voordat de afspraak van automati sche schorsing bij drie overtredingen was ge maakt. De ruim 1,90 meter lange Richardson, die eerder voor de New York Knickerboppckers en de Golden State Warriors speelde, onderging vorige week in een ziekenhuis in Californië een ontwen ningskuur. Revanche DRIE DAGEN na zijn neder laag bij de de strijd om de Europese indoor-titel in Ma drid, heeft de Westduitse hoogspringer Carlo Thran- hardt revanche genomen op zijn landgenoot Dietmar Mö- genburg. Bij een internatio nale wedstrijd in Stockholm, 'hoogspringen met muziek' ge heten, won Thranhardt met 2.31 meter. De Belg Eddy Annys be dwong dezelfde hoogte. In de barrage kwam de Westduitser echter over de 2.28 meter, An nys niet. Drie pogingen van Thranhardt over 2.38 meter werden geen succes. De thuis- springende Patrick Sjöberg werd derde met 2.28. Hij kwam in de noodzakelijk na-sprong hoger dan Europess kampioen Mögenburg. Owens trofee DE JESSE Owens-trofee voor de beste atleet van het jaar is voor 1985 toegekend aan Said Aouita. De 25-jarige Marok kaan werd in Los Angeles Olympisch kampioen op de 5000 meter en verbeterde in 1985 de wereldrecords op de 1500 en 3000 meter. Met Said Aouita waren de Engelsman Steve Cramm en de Rus Sergei Boebka kandi daat voor de trofee. In 1985 verbeterde Aouita in een tijds bestek van zes weken de we reldrecords op de vijf kilome ter (13.00.40) en 1500 meter (3.29,46). Daarnaast liep de Afrikaan de tweede tijd op de mijl (3.46,92) en 3000 m (7.32,94). Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - De Zeeuwse in- door-dressuurkampioen- schappen voor paarden wor den zaterdag 1 maart in ma nege De Braanjenhoek te Ka pelle gehouden. Voor de orga nisatie tekent de landelijke rijvereniging en ponyclub Ja- coba van Beieren uit Goes. In totaal staan er zo'n veer tig combinaties op de startlij- sten. De voorselectie voor de nationale kampioenschappen betreft echter alleen de klas sen M en Z. Van beide klassen gaan de winnaars zaterdag 29 maart naar de nationale titel strijd, die in het federatiecen trum in Ermelo zullen worden afgewerkt. In de Z-klasse komen zes combinaties uit. Titelhoudster Suzan Malcorps van De Zwin- ruiters ontbreekt op de start- lijst. Doeska Delfos met Ama zone van De Scheldestad, reeds twee jaar achtereen re- serve-kampioene, blijkt in grootse vorm te steken. Zij reed afgelopen zaterdag in Vlissingen in de Z2-klasse re gelrecht naar het oranjelint. Zij start als favoriete. Dit jaar is ook Centien Krijger met Ur- gento van Jacoba van Beieren van de partij. Zij kon vorig jaar wegens studieredenen niet starten, waardoor ze haar titel toen niet kon verdedigen. Zij zal in Kapelle ongetwijfeld een nieuwe greep naar de macht doen. Kees Steendijk met Boy van Reimerswaal - de titelhouder van het groene sei zoen - maakt eveneens zijn opwachting, waardoor het een boeiende strijd belooft te wor den in de Z-klasse. Niet minder dan tien kandi daten voor de zege in de M- klasse. Titelhouder Hans Al- bert in 't Veld met Noran Ko- richta van De Oranjeruiters Willemstad is niet van de par tij en ook reserve-kampioene Gerda Buitenhuis met Reino Hettorig van Noord-Beveland komt niet aan het vertrek in de M-klasse. Zij treedt in Ka pelle op in de Z-categorie. Be langrijke kandidate voor de eindoverwinning in de M- klasse is nu Emmy de Koeyer met Topsy van De Oranjerui ters uit Axel. Zij zegevierde vorig jaar nog in de L2-klasse. De M-klasse, een rubriek waarin verrassingen niet zijn uitgesloten, begint om 14.00 uur met de wedstrijden. De Z- klassers treden om 15.50 uur aan. Rond half zes wordt de prijsuitreiking verwacht. Van onze schaakmedewerker GOES - In het bijgebouw van de gereformeerde kerk aan de Westwal te Goes wordt zaterdag 1 maart de zevende en tevens laatste ronde van de strijd om het jeugdschaakkampioenschap van Zeeland gespeeld. In deze zevende ronde hebben de koplo pers in de A- en B-groep, respectievelijk Martin Martens uit Clinge en Dennis Brouwer uit Middelburg, een grote kans de voorsprong van een half punt vast te houden. Martin Martens komt zaterdag tegenover Johnny de Kraker te zitten. In dit clubduel, De Kraker speelt evenals Martens bij schaakclub Terneuzen, is Martens favoriet. Dennis Brouwer moet zaterdag het duel aangaan met toch nog een gevaarlijke klant: Johnny Dieleman uit Terneuzen. Dieleman is gevaarlijk en misschien slaagt hij er in de finale nog een verrassende wen ding te geven door brouwer, die al vanaf de eerste ronde aleen aan de leiding staat, te verslaan. Naast de strijd in de A- en B-groep wordt de laatste finale ronde in de kampioenschappen voor C-spelers gehouden. Na twee ronden staat Marco Dieleman uit Terneuzen er het beste voor. Hij heeft al twee punten uit twee duels. Tevens wordt een duel tussen de twee sterkste C-meisjes gespeeld om uit te maken wie naar de landelijke kampioenschappen kan worden afge vaardigd. Indeling zevende ronde: A-groep: Martens-De kraker, Clarisse-De Waal, Janse-Van Klaveren, Van Driel-Riemens, Van der Vaart-Michael Dubeldam, Masjenka Dubbeldam-Heyboer, Koolhoven-P. van Dijke, Geldof is vrij. B-groep: J. Dieleman-Brouwer, Kindt-Leenhouts, Bel- froid-Pierens, Huyssoon-Kwist, Toetenel-Louws, Ranschaert-Bril, Min- naert-Rijn. C-groep: Hommel-M. Dieleman, Rijpers-Boelhouwer. Meis jes: Den Engelsman-Van den Vaanholt.

de Stem | 1986 | | pagina 11