De navel van Elfstedentocht Brabant Boppe en half Steenwijk wakker Hamelink komt tien minuten te kort Kimswerd: klunen en lauw water BELG W\ Zoalvoi in Heint DE STEMSOO^C ELFSTEDENTOCHT '86 HARDNEKKIGE Saronni cui Engels voel Titelstriji bandstote DONDERDAG 27 FEBRUAR11986 T48 PAGINA SPORT 4 ENTHOUSIASME IN BARTLEHIEM NIET TE STUITEN In avonduren veel uitvallers bij Bartlehiem LEEUWARDEN - Op de vraag of het niet on verstandig van hem was om dit jaar de elfste dentocht te gaan rijden antwoordt Gerd-Jan Schriek uit Oosterhout volmondig 'ja'. Prins Willem Alexander haalt einde EEN GROOT 'FIST' IN HET HOGE NOORDEN DONDERDAG 27 FEBI •S-HEERENBERG - zoen slechts zelden op j Van een onzer speciale verslaggevers LEEUWARDEN - „Evert, Evert", dreunt het over de koude vlakte rond de Bon-' kevaart. Er is maar één win naar in de Elfstedentocht. Als het mannetje uit SL- Jansklooster de kant wordt op getrokken en haast naar boven wordt gedragen door de menigte die zich rond de finish heeft verzameld, is er even nauwelijks aandacht meer voor de wedstrijdrij ders die hij direct in zijn kielzog had. De politie waarschuwt voor de zoveel ste keer het publiek, dat zich achter de eindstreep op de Bonkevaart heeft opgesteld, voor het ijs: „Het is al 30 centimeter gezakt en er staat ruimschoots water op, ondanks alle voorzorgs maatregelen. Enkele minuten na de overtuigende overwinning van Van Benthem zijn er tien andere wedstrijdrijders over de streep. De enige die een ovatie krijgt in de orde van grootte van die van Van Benthem is de nummer acht, de voormalige Europese en wereldkampioen Hilbert van der Duim. De enige woorden, die de Fries kan uitbrengen als hij de kant opklautert, zijn: ,,'t Was sweer". Hoe 'sweer', het was af te lezen van de gezichten van de wedstrijdrijders die na hem komen. De mensen zijn letterlijk en figuurlijk kapot. „Mijn bed", roept een Fries in een gescheurd geel wedstrijdpak waar bevro ren bloed aan kleeft. De laatste meters klunen naar het allerlaatste stempel- hokje lij kt velen te zwaar. Dat geldt ook voor Frans van den Berg uit Krabben- dijke. Gewikkeld in een de ken en ondersteund door een EHBO-man komt hij aan wal. Zijn gezicht is rood van vermoeidheid en kou en zwart van het vallen. Voor hij het verlossende stempel op zijn kaart heeft staan, Piet Hamelink, de frietbakker uit Terneu- zen: „Er lag te veel zand. Zoveel zand". - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER kan hij geen woord uitbren gen. En dan: „Helemaal ka pot". Enkele minuten later heeft hij weer adem. De 34- jarige Zeeuw eindigt dit jaar op de 25e plaats, vorig jaar op de 32e. De tijd van de man uit Krabbendijke: 7.12.51, net voor landelijke bekend heden als Iep Kramer en Harm van der Pal. Tevreden? „Nee", zegt Frans hijgend maar reso luut, „halverwege had ik nog het idee dat ik bij de eerste tien zou kunnen ein digen. Ik reed bij Van der Duim en Ruitenberg". Een aantal valpartijen deed hem de das om. „Er lag te veel zand. Zoveel zand. En steeds» maar dat lopen in een soort maanlandschap". Na de zo veelste valpartij kon hij niet meer aanhaken bij de rij ders die later bij de eerste tien zouden eindigen. Bij Sloten, na de eerste 40 km, werd hij bevangen door de kou. In de drukte rond de fi nish wil hij nog maar één ding. Naar huis. Hoewel niet tevreden heeft Van den Berg het er toch beter afgebracht dan de enige andere wedstrijdrijder uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De Terneuzense frietbakker Piet Hamelink haalt de li miet niet. Als hij de kant van de Bonkevaart op klau tert, is elf minuten geleden de laatste stempel uitge deeld aan een wedstrijdrij der. Applaus kreeg hij wel, want Evert van Benthem zit al geruime tijd in de warme Frieslandhal. „Jammer", zegt Hame link, maar gedurende zijn tocht wist hij al dat zijn tijd voor wat deze Elfsteden tocht betreft was verstre ken. Hamelink moest na 80 kilometer zijn kromme schaats laten bij buigen. Hij was inmiddels al een keer of tien gevallen. Zand op het ijs, kistwerken, zoals de Friezen vastgevroren ijs- schotsen noemen, en diepe scheuren bezorgden veel rij ders overlast. Wie zelf niet onderuit ging, werd wel meegesleurd in de val van een ander. Verscheidene rij ders liepen ook beenwonden op van de schaatsen van an deren. Een aantal toerrij ders is al binnen als Hame link de laatste meters naar de bus aflegt. Zijn scheve schaats kostte hem ruim tien minuten. De minuten die hij tekort kwam om zijn laatste stempel te kunnen halen. Veel meer dan een paar minuten schoten Cor Muller, Fop Fonteijne en Piet van den Aarden uit Haamstede tekort. Muller en Fonteijne kwamen bijna een uur na sluiting binnen, Van den Aarden, Steenbergenaar van geboorte, deed er nog een kleine 25 minuten langer over. Toch is het trio, vol gens Van den Aarden, niet ontevreden. „Vorig jaar de den we nog aan de toertocht mee. De tijd die we toen wegzetten, hebben we nu ruim verbeterd, en dat is, met slechter weer dan in '85, toch wel een hele prestatie". Van een onzer speciale verslaggevers BARTLEHIEM - Toiletpapier teveel, net als blaasor- kesten. Bartlehiem is Elfstedentoehtsfeer ten voeten uit. Uit het vlakke, lege Bildtland komen de duizen den aangesneld, aangesukkeld, aangestrompeld. Het ijs was slecht, met zand erop dat de ijzers afstompt, de wind was koud en pal tegen, het lange stuk naar Dok- kum en terug wacht nog voor ze, opnieuw op Fries- lands beroemdste ijskruispunt, eindelijk de verlos sende afslag richting Oudkerk en Bonkevaart kunnen nemen. Dan komt het karakteris tieke hoge bruggetje in zicht, bijna doorbuigend onder een woest hossende en juichende 'Afzien van Leeuwarden tot Leeuwarden' (ADVERTENTIE) Niet toepassen op de beschadigde huid of bij onderhuidse bloeding (bloeduitstorting) Van een onzer speciale veslaggevers LEEUWARDEN - Bij tiental len tegelijk werden woensdag avond rond 21.00 uur bij Bart lehiem toerschaatsers van het ijs gehaald. Veel deelnemers aan de Elfstedentocht waren er dermate slecht aan toe, dat het organisatiecomité vanuit Leeuwarden speciale bussen inzette om de uitvallers op te halen. De EHBO in Bartlehiem moest zelfs zoveel bijstand verlenen, dat de post hulp kreeg van een militaire arts en een militaire ambulance. Volgens een woordvoerder van het begeleidingscentrum in Leeuwarden hadden de deelnemers vooral te kampen met bevriezingsverschijnse len. Van een onzer speciale verslaggevers Hij lijkt wel gek en beaamd dat zelf ook min of meer: „Ze zeggen dan wel, die elfstedenkoorts, maar als je het zelf hebt, dan doe je gekke dingen". De 40-jarige Schriek heeft afgelopen zaterdag voor het eerst deze winter even op het ijs gestaan en is ook op andere manieren nauwelijks aan sport toegekomen. Hij tobt met verschoven wervels en heeft dit jaar niet kunnen schaatsen. Toch verscheen hij vanochtend, met twee broers, aan de start in de Friesland hal. De tocht werd een zeer pijn lijke. Afzien van Leeuwarden tot Leeuwarden. „Het werkte vooral in mijn benen", aldus Schriek. „Een beetje spijt heb ik wel, maar ik heb rustig aan gedaan. Ik heb in iedere plaats gegeten en gedronken. Je staat er versteld van hoeveel si naasappels er onderweg voor handen waren. Dat moeten die mensen ka-pi-talen gekost hebben", aldus Schriek. De magie die de elfsteden tocht vorig jaar voor velen had, na 22 jaar, is er voor de meeste toerrijders een beetje af. Die ervaring heeft Schriek ook, maar hij wijdt de teleur stelling ook of niet in de laat ste plaats aan de pijn in zijn benen. Het is een uur of negen 's avonds als hij aankomt in de Frieslandhal. Hij zit erbij met een soort gevoel van 'het is volbracht'. Lopen kan hij bijna niet meer, maar dat is volgende week vergeten. Gerd-Jan geniet al van de beelden van de elfstedentocht van dit jaar. „Vorig jaar heb Van een onzer speciale verslaggevers LEEUWARDEN - Onder luid applaus en uitbundig gejuich van duizenden toe schouwers is prins Willem Alexander gisteravond om tien voor tien in Leeuwar den over de finish gegaan. De zichtbaar dodelijk vermoeide prins viel on middellijk in de armen van zijn ouders. Koningin Bea trix en prins Claus waren om kwart over negen al per auto bij de Bonkevaart gearriveerd, in gezelschap van de Commissaris der Koningin in Friesland, H. Wiegel. Kroonprins Willem Alexander, nog fit, op weg naar Leeuwarden. De prins, die gistermor gen rond zes uur vertrok, nadat hij zich onder de naam W.A. van Buren had ingeschreven, heeft bijna 16 uur over de Elfsteden tocht gedaan. Verschei dene toerrijders, die kort voor Willem Alexander ar riveerden, vertelden dat de prins vooral het laatste stuk van de tocht grote moeite had verder te ko men. De prins bleef na zijn aankomst slechts korte tijd in een gebouwtje bij de fi nish. Om tien voor half elf vertrok hij met zijn ouders per auto naar de vliegbasis Leeuwarden. Zijn vertrek werd begeleid door een schuchter 'Willem - zwar trijder' van een honderdtal toeschouwers. ik hem gereden. Maar dat ge voel als je Dokkum binnen komt. dat is een soort arena. Van de zomer heb ik met mijn gezin de hele elfstedentocht met de auto gereden. Van al die plaatsen heb ik foto's". Toch is voor de meeste rij ders die vorig jaar ook van de partij waren de euforie min der groot. Adrie de Ruyter uit Breda mocht dan weliswaar sneller binnen zijn dan vorig jaar, hij beleefde de elfsteden tocht toch als minder in drukwekkend. „Toen ik vorig jaar onder de brug van Frane- ker door reed, had ik tranen in mijn ogen. Zo enthousiast dat publiek. Nu ben je daar een beetje op voorbereid en ga je zwaaien als je daar passeert". De Ruyter steekt een zwaar shaggie op en geniet nog wat na. „Ik was een uur sneller dan vorig jaar. Ik moest heel geconcentreerd rijden. Er za ten diepe scheuren in het ijs. Vanochtend moest ik oppassen voor bevriezing. Dan wrijf je bijvoorbeeld over je kin en dan voel je niks meer". Voor de meeste rijders werd het pas echt moeilijk na Franeker. De Dokkumer Ee was verschrik kelijk slecht en voor de omme keer in de noordelijkste plaats van de tocht hadden de rijders een felle tegenwind. De voldoening na het uitrij den van de 200 kilometer is in de Frieslandhallen bijna tast baar. Maar wie de rijders de gele streep op de Bonkevaart ziet passeren, vraagt zich toch in gemoede af wat een mens zichzelf kan aandoen. Ook bij de deelnemers zijn de twijfels soms groot. Vooral voor de start wel te verstaan. Mari Stevensen uit Heinkenszand is dan weliswaar zesde gewor den in Sluis-Brugge-Sluis, voor de start heeft hij zo zijn bedenkingen. Hij heeft niet kunnen slapen die nacht. Bredanaar Jan van Evelin- gen had daarvan geen last. „Vorig jaar kon ik van de ze nuwen gewoonweg niet sla pen. Vandaar dat ik gister avond voordat ik naaf bed ging twee pils en twee Beeren- burger heb ingenomen. Mijn maat die dat dus volstrekt niet wilde, heeft dat geweten. Hij heeft de hele nacht wakker gelegen van mijn gesnurk". De goede nachtrust is Van Evelingen in ieder geval goed bekomen. Hij reed de tocht naar eigen zeggen 'uitstekend'. „Ik heb het in 12 uur geklaard, daar heb ik me echt toe moe ten zetten overigens. Want ik wilde per se voor donker bin nen zijn. Ik had het eerste stuk met een lantaarn moeten rij den, en ik wilde niet dat mij dat ook op het laatste stuk zou overkomen. Ik wilde per se zien waav ik mijn schaatsen weg zette". Joop van den Enden uit Breda kende een wat minder 'alcoholische' voorbereiding dan zijn stadgenoten. Zijn ont bijt bestond uit een müsli- koekje en boterhammen. On danks de zwaardere weersom standigheden reed hij de tocht sneller dan vorig jaar. Voor Jo Remijnsen uit Ber gen op Zoom hoeft er volgend jaar niet zo nodig opnieuw een elfstedentocht te worden ge houden. „Van Bartlehiem naar Dokkum dat had geen pest met schaatsen te maken. Zo slecht daar". Maar dat neemt uiteraard niet weg dat ook hij blij is met het kruisje, de sym bolische genoegdoening voor 200 kilometer kou en afzien. Klunen in Kimswerd. Een vast gegeven in de Elfstedentocht. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van een onzer speciale verslaggevers KIMSWERD - Het minieme dorpje Kimswerd, in de schaduw van Harlin- gen, was gisteren niet anders dan lo pend te bereiken. Dat gold niet alleen voor de toeschouwers bij de Elfsteden tocht, maar ook voor de deelnemers. Kimswerd, op ongeveer 115 kilome ter schaatsen van Leeuwarden, staat traditioneel bekend om het klunen langs de kerk en door de kern over een afstand van ruim 250 meter, omdat de dorpseenden ook twintig graden vorst de baas kunnen. Een goede traditie is het plaveien van de weg met matten en tapijten. Bovendien konden de schaat sers op hun moeizame weg ook weer marcheren op de muziek van een blaaskapel of swingen op de rock and roll-tonen van radio Fryslan. Omdat Kimswerd tevens op een punt ligt, waar, zo leert de ervaring, de krachten van de minder bedeelde over- moedigen het beginnen te laten afwe ten, ligt de EHBO-post van onder an deren Willem Hansma op een promi nente plaats in het kluuntraject. Op zijn hulp was om half vier 's mid dags, toen al kilometers schaatsers de eerste hulp-caravan waren gepasseerd, echter nog maar zeer sporadisch een beroep gedaan. „Het is tot nu toe bui tengewoon rustig geweest. We hebben eigenlijk alleen blaren, een verstuikte vinger en een enkel schaaf wondje te behandelen gekregen. We hadden, na vorig jaar, zeker ook rekening gehou den met onder meer bevriezingsver schijnselen. Maar niets van dat alles hier". De EHBO-ers en assistenten maak ten zich overigens erg nuttig door voortdurend teilen met lauw water klaar te hebben staan voor de dank bare deelnemers. Gezien de gulzigheid kwam voor velen de kluunplek precies op tijd. Van een onzer speciale verslaggever BREDA - Dinsdagavond 23.00 uur op het station in Breda. Bontmutsen, schaats- mutsen, beremutsen, Eifstedenmutsen, maar vooral veel carnavalsmutsen on derscheiden het Eifstedenpubiiek van diegenen, die op de laatste trein naar Roosendaal wachten. Een gemêleerd gezelschap. Spijbelende middelbare scholieren, sportveteranen die zelf mee hadden willen schaatsen maar niet aan een startkaart konden ko men en seizoenwerkloze bouwvakkers: „Maar goed dat ze hem niet in augustus houden, anders zaten we niet in het vorstverlet". Vier Bredase jongens, even zovele li ters rum. Wat denken ze te zien? Een aantal kroegen in Leeuwarden. „Een fist bouwe, eh". Opmerkelijk veel Westbra banders associëren het feest In Friesland met carnaval. Dat blijkt niet alleen uit de mutsen, maar ook de kapellen laten zich niet onbetuigd. Een combinatie van Spuit Elluf en de Durpsgasten uit Teteringen speelt alvast een deuntje op het station. Het leven is goed, etcetera. Ze zijn voor bereid op bevroren ventielen. „We heb ben voldoende materiaal om te smeren", aldus trombonist Cor Westenbeek. Als iedereen zijn draai heeft gevonden in de bus, zijn moonboots en jas uit heeft, heerst er een sfeer van een eerste klas die op schoolreis gaat. De chauffeur laat zich al gauw met Ome Bertus („Ik zit tijdens de rit meestal voorin") aanspreken. De eerste blikken bier worden openge trokken. Berenburg en Bokma ontbreken vrijwel geheel. Een ander Fries element, ir. Sipkema, wordt op de radio onderbro ken door ome Bertus, die de zoveelste mop vertelt over het toelatingsbeleid van Petrus aan de hemelpoort. Waar gaan we ook al weer heen? Degenen die zich hadden voorgenomen om te slapen in de bus, krijgen langzaam door dat daarvan geen enkele sprake kan zijn. Zwolle blijkt voor het Brabantse ge zelschap de magische grens naar het noorden. Iedereen blijkt plotseling wel een paar woorden Fries te spreken, al gaat het dan wel over polsstokspringen. En: zouden ze Bonevaosius al begraven hebben? Op naar Steenwijk, de rust plaats voor drie van de zes bussen. Ver bazing dat de etalage naast het restau rant vol ligt met rollen tapijt. „Dat ligt toch allemaal in Friesland?" Drie uur in de nacht. Restaurant 'De Gouden Engel' is speciaal open voor de Westbrabanders. De slaperige obers zijn meteen klaarwakker: een combinatie van Dongense carnavalskapellen besluit de instrumenten uit de bus te halen en hoe dan ook te spelen. De ober met de enorme pan erwtensoep, aan de ingang van het restaurant, wordt straal voorbij gelopen. Bier moet het zijn en als het kan een bord friet erbij. „We hebben ons eigen met de carnaval al stijf gevroten aan de snert". De obers vertrekken geen spier als 'Het Brabantse land' door de Steenwijkse uitspanning klinkt. Ook niet als twee polderjongens op een stoel klim men en hun eigenste carna'valslied aan heffen. „Helemaal los, helemaal los", schudt een ober zijn hoofd. Een keer eerder maakte hij zoiets mee.. Dat was toen hij een keer met carnaval in Brabant was, zoals de Brabanders nu met de Elfstedentocht naar Friesland trekken. Hoe Fries kan een Brabander zijn? Absoluut niet zo te zien. Hoe Bra bants kan een Fries zijn? Ouke Kamer beek woont al zestien jaar in Oosterhout maar heeft Friese ouders. „Met die Elf stedentocht gaat je bloed misschien toch extra hard stromen", zegt hij. In '63 zag hij zijn eerste Elfstedentocht. Vandaag wordt de tweede. Trots als hij is op zijn Friese voornaam, vormt hij even later een tweemans polonaise met Frits, de kastelein uit Dongen, die de grote trom van de Uitekeduiten voor zich uittorst. Brabants Boppe. 't Is fist. De heer Bruns uit Oosterhout, gekleed in pak met stropdas, geniet. „Het is die oud-Hollandse sfeer die weer een beetje terug is. Toen ik het vorig jaar op tv zag dacht ik: volgende keer ga ik. Vanwege die sfeer. Daarom heb ik vorig jaar ook meegedaan aan de vierdaagse. Op mijn vijftigste, voor het eerst". De obers gaan steeds ernstiger kijken, vooral als Frits tijdens een one-man- show zowat van zijn stoel valt. Als het gezelschap weer instapt wordt de pan erwtensoep, waarin minstens vijftien li ter zit, meegesleept tussen de bussen. En half Steenwijk weet dat Dongen hier is geweest. Dan nog de ruk naar Leeuwarden. „Waar is de grens?" Langzaam aan val len zelfs de kapellen in slaap, maar niet voor lang, want Ljouwert is niet ver meer. En dan de kou in. Vijftien graden vorst. Terwijl ir. Sipkema, geflankeerd door staatssecretaris Van der Reijden nerveus rond de kooi met wedstrijdrij ders drentelt en terwijl Mart Smeets het laatste interview voor de start heeft met Evert van Benthem, klinkt in een verre uithoek van de Frieslandhal een welbe kend 'Rosamunde'. Het kan niet missen. Je moet toch wat tussen carnaval en halfvasten. menigte. Muziek galmt. De pijnlijk gekromde ruggen rechten zich. Het eind lijkt in zicht. Maar dan slaat de Dokku mer Ee toe, met moorddadig ijs. Tientallen achter elkaar vliegen de bocht uit, blazen hijgend uit op de strobalen en spreken zich moed in voor de strompelroute richting Dok kum. Maar het publiek, dat publiek. Wat voor Evert van Ben them gold, geldt voor iedereen met de geel-blauwe startkaart op de muts. De juichende men sen zwepen de dapperen op, het laatste rotte stuk op. Nergens wordt zó vurig en onvermoeibaar gejuicht als bij Bartlehiem. Dankbaar ap- plaudiseren de rijders op hun beurt voor dat fantastische publiek, dat de vermoeide be nen en ruggen beter doet dan druivesuiker of pepmiddelen. Gejuich als drug. Iemand valt, het publiek zucht massaal, juicht nóg har der als de rijder weer opstaat en zwaaiend verder rijdt. Zo niet de 57-jarige Lekker- kerker B. van Eesteren. In de koude ochtendom zes uur ver trokken uit Leeuwarden knalt hij, gestruikeld over de eerste hobbels op weg naar Dokkum, tegen de ijsvloer. Zijn laatste val, hij blijft liggen. Politie agenten schieten toe, sjorren hem uit de drukke schaats- route naar de kant. Wezenloos en bevend zet Van Eesteren zich neer, begint met onwillige vingers de veters los te kno pen. Zijn gezicht ligt open en is bebloed van ontelbare valpar tijen, een rib is gekneusd. Binnen de kortste keren wordt een beker koffie aange reikt, het meeste schudt er door zijn bevende handen uit. Teleurgesteld? „Nee, ik kan niet verder. Ik heb geen lucht j meer. In Sneek brak mijn schaats al, het voorste stuk er helemaal af. Steeds vallen. In IJlst de brokken wat bijgesle pen op een stuk beton en toch maar verder. Op een gegeven moment was ik die kapotte schaats gewoon vergeten, ik reed puur op wilskracht. Wel steeds vallen, ja." Tot Bartlehiem hield hij dat I vol, de omstanders rammen hem bewonderend op de ge- j teisterde schouders. Hij heeft met trainingen op de fiets en toertochten op de schaats toegeleefd naar Elf- stedendag. „Vorig jaar heb ik mijn kaart uitgeleend, daar had ik zo'n spijt van. Ik heb in 1963 ook meegedaan, maar dat was te erg, ik werd er met mijn groep bij Workum afge veegd." De tocht viel hem dit jaar, I ondanks de zware handicap van de kapotte schaats, mee: weer, wind, ijs, mensen, alles was ideaal. Omstanders jutten hem op I Een paar andere schaatsen? I Zeg het maar. Een uurtje rus-1 ten in het café en kom op, man, f door naar Dokkum, de dag is I nog lang. De mensen willen hem wel naar Dokkum dré-1 gen. „Nee, het gaat niet meer. Dat stuk naar Dokkum breekt me de benen. Mijn longen doen het niet meer. Ik heb gezegd: j dit wordt mijn laatste kans, de j meeste stempels heb ik toch I al? Ik maak me niet kapot, I morgén moet ik weer werken." Hij strompelt de kant op, ge broken maar gelukkig. Om de hoek toetert de hoempa Kleintje Pils de vries wind aan flarden, in een gaaf I antwoordspel met de dichte I mensendrom om Bartlehiems| kruispunt. Tot in wijde omgeving zit I het verkeer hopeloos in del knoop. En nóg stromen de dui-1 zenden toe. Terecht. Wantl Bartlehiem is en blijft de na-1 vel van de Elfstedentocht. (ADVERTENTIE) Knec De Belg verricht zijn werkzaamheden meestal in de schaduw van dq groten in zijn ploeg. Zijr waarde ligt niet in het af-j maken van de koersen, ir snelle afdalingen of gc klimwerk. De meesterknecht van Peted Post is echter even onmisbaan in de ploeg als de vedetten" Phil Anderson en Eric Vande-j raerden. De 25-jarige Belg PALERMO (DPA/RTR) - Saronni is op nogal curieu de Siciliaanse wielerweek. dezelfde tijd als zijn landgenl Saronni werd echter eersi betere etappe-klasseringen, j stukken was verdeeld, leve| Italiaan Paolo Rosola en de 1 Uitslag vijfde en laatste etappe:Een Guido Bontempi (Ita) z.t, 3. Rolf Sort Luciano Rabottini (Ita) z.t. Tweede deel, 77 km: 1. Jesper Worre reno Argentin (Ita) z.t, 4. Giuseppe Saw Eindklassement: 1. Saronni 22 uur, 42$ Federico Ghiotto (Ita) op één seconde, |f 5. Sergio Santimaria (Ita) z.t LONDEN (DPA) - Het slecht weer en de onbespeelbare vel-l den hebben het Engelse voet- balbedrijf in de problemen ge-{ bracbt. Door de vele afgelastingen is het programma erg ach-j terop geraakt en zijn de plan-, nen van bondscoach Bobby Robson voor de voorbereiding op de eindronde om het we-j reldkampioenschap in Mexicc? in het gedrang gekomen. De competitie moet op 3 meg worden afgesloten, want dris dagen later vertrekt de En) gelse selectie voor een hoog! testage in Colorado Spring! (VSt). Daar er voor de natiojs nale ploeg ook nog twee wed! Van onze sportredactie MIDDELBURG - In Hein! kenszand wordt zaterdag maart in sporthal Stenge een groots opge zaalvoetbaltoernooi ge houden. Het Nederland herenzaalvoetbalteam (kampioen van Europa) ej het Nederlands dames zaalvoetbalteam komei dan spelen tegen dé Zeeuwse selecties. De Nederlandse dame spelen zaterdagavond on zeven uur tegen ha Zeeuws jeugdteam mq scheidsrechter Brarf Franke en het Nederland team speelt om kwart ovej acht tegen de Zeeuwse sq lectie met scheidsrecht Antoine Debbaut. De Nederlandse selectie bestaan uit een nog onb kende groep spelers ej speelsters. Coach is Eveil Theunissen. Pas zaterdal 22 februari werden via on derlinge selectiewedstrijl den de definitieve nieuw selecties samengesteld es het is goed mogelijk da daardoor Zeeuwse coacf Armand Doesburg in problemen komt. Zeeuw Chris Mouthaa (zaalvoetbal bij Maarten Niet toepassen op de beschadigde huid s I bij onderhuidse bloeding (bloeduitstortfnS Van TERNEUZEN - De bilja neuzen houdt op 28 febij pioenschap vierde kla Zeeuwsch-Vlaanderen vl Biljart Bond. Deze einds| om 19.00 uur begint in heeft een gewestelijk vej Flora te Goes. Voor de Zeeuws-Vlaar ben zich de volgende sf HBC'34 Hulst 1.516 (pr Clinge 1.45; 3. B. Durinck tie); 4. A. Baart, Concord W. de Winne, SBC Sluisb dia Terneuzen 1.48; 7. Ej 1-26; 8. R. Roets, Hof van 1 Reserves voor deze efl SBC Sluiskil met 1.448, en R. Dey van Concordia

de Stem | 1986 | | pagina 10