•e dag Openbaar leven gaat door, ondanks elfstedentocht nu r4" Deelnemers ZEEUWSE EN WESTBRABANTSE INVASIE IN FRIESLAND i 'Als er maar Elf voor staat 'Een vakantiehuisje voor een startbewijs j\I wivni jen CHT36 en uithof t pulair ELFSTEDENTOCHT'86 Zeventien kluunplaatsen IN A SPOUT 1 nieur orneo t ook ijnaart EWlilllfiliVliH Noodkronen Fantastisch Gek SPORT IN 'T KORT Westduitser en Noren en naar interland nze sportredactie ~DEN - De affiire tartgelegenheid 'an nde cracks, Richird pen en de brors kreeg nog een da- ervolg. grid Paul, de Ned<r- mpioene op natui- iethoorn en vori;e ijdag nog winnars 00 kilometer op en, werd niet tot toegelaten. Zij wa amste kandidate on n der Hoorn als win te volgen. Het 'nee nschrijvers deed In- in tranen uitbarsten, verliet ze de Fries- n onze sportredactie ARDEN - Van nog weg dan de Arubaan Jaap' de Jonge komt van der Sluisde toer- jden. Van dei Sluis is nieur werkzaam in het tje Brunei op de kop t Indonesische eiland ntan (Borneo). hij de afkondigiig van Elfstedentocht loorde, j onmiddellijk co weg ederland. Als de vlieg ingen goed zijn,staat jarige Van der Sluis agmorgen op tier voor 'e ochtend op Schphol. moment zijn dewed- jders al vijftig miiuten eg. De familie itaat met warme klera en en. Van der Sluis die nditie op peil hieldmet moet een tempra- erschil van meer dan graden verwerken. Van onze sportredactie ARDEN - Jan Roelf hof behoort niet meer tt vorieten voor de ovei g in de Elfstedentocht ste jaren als hardrijde schaats gingen voorbi, in Nederland te zacht» rs. ig jaar meende hij als ige toch nog kans te ma- Dat bleek een schrome- vergissing. Het klunen oor de man uit Havelte meer struikelen dan tslopen. Kruithof, lfde, viel letterlijk uit de trijd. :r de start baarde hij opzien met de opmerking le uren voor het start- t: „Volgens mij gaat de t niet door". Dit jaar re- hij zich niet meej tot de ihebbers voor een plaats et erepodium. „Datklünen ets voor mij", zei hij ocht Kruithof in de wed- d onverwacht toci mee op komen, zullen vtel rij- tegen hem sameispan- Kruithof heeft zichin het athonmilieu bepaal! niet ilair gemaakt, reet na afloop van ce Hol- ,-Venetiëtocht verhaarde dat alle rijders sükken het parkoers haddei afge- en en dat hij als enge het edige parkoers had afge- Hij vond zichzdf de itmatige winnaar. Cruit- zei dinsdag in Leeiwar- „Dat is me niet in dank .■nomen. Ze hebben zdfs op punt gestaan mij v©r de itbank te slepen". dt zullen wij adviseret te ppen". deer dan adviseren kaï de BO niet. „Dat geldt tok r individuele gevalln" et Aaf Huisman. „Je :ou rwachten dat elk mens en onde dosis verstand heft- rig jaar is echter al gebe- n dat sommige deelnemrs ht zo bezeten zijn dat ij ste wat het kost willn orgaan. Je kunt die mensn Deilij k verbieden verder e an. Dat is tenslotte iedes »en verantwoordelijkhei larom hoop ik ook van hart t elke deelnemer zo verstan g is niet verder te gaan dai n of haar grens. Anders ge luren er ongelukken". WOENSDAG 26 FEBRUAR11986 T19 PAGINA SPORT 2 Van «en onzer verslaggeefsters BREDA - Friesland mag vandaag volledig in de ban lijn van de veertiende Elste- dentocht, in West Brabant en Zeeland gaat het open baar leven vandaag gewoon door. Weliswaar is het aan tal mensen dat deze dag ■snippert' groter dan nor maal, echt 'plat' gaat er niets. Dit leert een telefonisch rondje langs een aantal scholen, bedrijven, zieken huizen en openbare instel lingen in de regio. Enkele scholen die hun extra vrije dagen nog niet hebben gebruikt, zijn op deze Elfstedenwoensdag ge sloten. Zo hebben bijvoorbeeld de ruim achttienhonderd leer lingen van de Nassauscho- lengemeenschap in Breda, alsmede de medewerkers van deze school voor mavo, havo en atheneum, een dagje ijsvrij. De deuren van het Stedelijk gymnasium in Breda blijven vandaag eveneens wegens 'ijsvrij' ge sloten. Van de circa 570 leer lingen schaatsen er vijftig vandaag een toertocht in Kinderdijk. Nog eens hon derd nemen er deel aan ijs hockey- en hardrijwedstrij- den van de Vereniging Ijs vermaak. Elders betreuren woord voerders het dat het school leven vandaag zijn normale beloop moet hebben. Er wordt volgens de roosters les gegeven. Op sommige scho len kan men zich in de pau zes laven aan het Friese eve nement via de televisie in de kantine, recreatiezaal en do centenkamer. Op veel basis scholen kunnen de leerlin gen de hele ochtend de ver richtingen van de schaatsers volgen. In ziekenhuizen zullen waarschijnlijk veel patiën ten een groot deel zo niet de hele dag aan de buis gekluis terd liggen of zitten. Net als bij andere sportfestijnen worden ze met bed en al naar het dagverblijf gere den. Daar verwacht men een enorme drukte, gezien het aantal portable tv's dat de patiënten door hun bezoe kers laten meenemen om op zaal niks van het geheel te missen. Voorzover niet gehinderd door de grote schare griep- patienten wordt er in bedrij ven en openbare instellingen normaal gewerkt. Volgens diverse zegsmannen leeft het ijsgebeuren niet of nauwe lijks. Bij een wereldkam pioenschap voetbal wordt wel gevraagd om tv-toestel- len in de recreatieruimte, nu zijn dergelijke verzoeken grotendeels uitgebleven. Door Ad Burger LEEUWARDEN - Kees van Loon uit Woens- drecht heeft er, zo'n twaalf uur voor de start van de veertiende Elfstedentocht een beetje de pee in. Hij had erg veel getraind voor deze Tocht der Tochten, soms twintig uur in de week zelfs. De Woensdrechtenaar was namelijk hard van plan om zijn toch niet bepaald langzame tijd van vorig jaar, toen hij tijdens de toertocht de 220 kilometer net toven de acht uur aflegde, te verbeteren. Als het even kan, ruim verbeteren zelfs Zijn hoge startnummer - er gens in de zesduizend - be perkt het uitzicht op een ver betering van vorig jaar echter lanzienlijk. Immers,als je als ïesduizendste van start gaat, s het ijs al flink uitgetrapt. Kijk, en dat maakt een goede lijd eigenlijk onmogelijk", bromt Van Loon. „Ik heb nog geprobeerd bij 'bijzondere ge vallen' wat te veranderen. Mijn tijd van vorig jaar opge geven, verteld dat ik een keer goed ben geëindigd in de alter natieve Elfstedentocht in Ca nada. Gewoon in de hoop dat ie me dan bij de wedstrijdrij- iers zouden indelen. Ze zou- ien me binnen een uur uit sluitsel geven, maar ik heb log niks gehoord. Ik zal dus cel in de grote meute van (start moeten", zegt Van Loon met enige berusting in zijn stem. Van Loon maakt deel uit van een gezelschap Westbra banders, waarvan de meesten inder de vlag van de Fij- ïaartse vereniging De Striene schaatsen. De ambitieuze schaatser uit Woensdrecht nag zich dan verbetering van ijn Elfsteden-record ten doel lesteld hebben, enkele van ijn clubgenoten hebben zich en heel wat soberder op- Iracht ten doel gesteld. Voor ie 21-jarige Johan van de Cor- >ut uit Breda en diens Etten- .eurse leeftijdgenoot Adri fcunisse, de jongste leden van iet zo'n 25 man tellende Strie- ie-gezelschap, zou uitrijden al een fraai resultaat zijn. Johan van de Corput reed, n de aanloop naar 'Leeuwar den', weliswaar veel wed- itrijdtochten, maar die waren neestal niet langer dan zo'n 75 tilometer. Zijn lotgenoot Adri Teunisse, een echte baanrij- fer, reed zelfs in wedstrijd verband nooit meer dan drie tilometer. „Tsja, het zal een iele zware tocht worden, ze- ter als het flink gaat waaien. denk dat we ons moeten ichten op uitrijden en ons leen illusies hoeven te maken sver een rappe tijd", aldus Jo len van de Corput. Puristen' in de Elfstedenbe- "eging hopen juist dat het iaat waaien en sneeuwen en at het vandaag bitter koud al worden. In die omstandig- seden zal de helft Stavoren Met eens halen. „Dan krijgen 'e weer een echte Elfsteden- acht, niet zo'n verededelde oertocht als vorig jaar", luidt mn argumentatie. Lang niet 'He deelnemers zijn het daar- nee overigens eens. De Oos- erhoutse sportwethouder Piet khriek bijvoorbeeld, die sa tan met twee broers aan de fate OLYMPISCH kampioene Ne marathon, Joan Samuei- m-Benoit, is in Indianapolis «geroepen tot de beste Ame- taanse sporter van het jaar •ÖD. De 28-jarige Benoit kreeg iarvoor de Sullivan Award «gereikt. In de 56 jarige ge- ■niedenis van de verkiezing is San Benoit de zevende 'ouw, die de trofee kreeg. Onder de tien sportlieden, e tot de kandidaten behoor- n' waren ook de wereldre- tdhouder hinkstapspringen "ue Banks, drievoudig ympisch kampioene Valerie '-ico-Hooks en zwemmer W Biondi. tocht deelneemt, en die gister ochtend al vroeg in de Fries landhal present was: „Ze kun nen de boom in met hun wind. Met windkracht drie of vier wordt het al aardig zwaar, dan zullen schaatsers van ons kali ber al aardig tot de bodem moeten gaan". Dat hij in ieder geval het naar de bodem gaan aardig onder de knie heeft, bewees Schriek overigens, geheel on gewild, nog afgelopen zondag tijdens een trainingsrit voor de Elfstedentocht. Op de Vin- keveense Plassen schoof de Oosterhoutse wethouder on deruit - 'wat ik anders nooit pleeg te doen' - en brak, als gevolg daarvan, twee tanden. „Ik schaats dus nu met twee noodkronen in, maar dat mag eigenlijk geen invloed hebben op mijn prestatie". Veel Zeeuwen en Westbra banders die vorig jaar voor het eerst deelnamen aan de Elfstedentocht, plukken daar nu de vruchten van. Velen kunnen bijvoorbeeld terug vallen op het logeeradres van vorig jaar. De debutanten we ten zich, zeker als ze op eigen gelegenheid naar de Friese hoofdstad trekken, slechts zel den verzekerd van een slaap plaats. Toch wordt dat pro bleem in de meeste gevallen snel en efficient opgelost, zo blijkt uit het verhaal van Thijs Moerland, nieuwbakken Elfstedenschaatser uit Stave- nisse op het eiland Tholen. „Ik ben hier vanochtend om elf uur met een maat uit St. Maartensdijk aangekomen en een uur later was het allemaal geregeld. We hebben ons aan gemeld bij de organisatie, die hebben ons een adres in Leeu warden gegeven, een tele foontje die kant op en de zaak was rond. En die mensen maakten nergens een pro bleem van; we konden komen en gaan waar we wilden. Fan tastisch gewoon". Voor een schaatser als Thijs Moerland wordt deze Elfste dentocht een memorabele om dat het zijn eerste is, voor Bre- danaar Piet de Korte, 73 jaar en lid van de ijsclub Bal- langrud, zou het wel eens de laatste kunnen zijn. „Ik heb ze vanaf '40 allemaal gereden en ik heb ook op iedere tocht mijn kruis gehaald, behalve op de laatste. Toen kreeg ik ineens zo'n last van mijn poot, dat ik heb moeten stoppen. „Gebeurd met de koopman", dacht ik toen. „Een Elfstedentcht zal ik wel niet meer rijden". Maar toen bekend werd dat het ook dit jaar zou door gaan,heb ik besloten het toch maar te proberen. Ik heb flink getraind - toen de ijsbaan in Eindhoven half oktober weer openging,heb ik de kuiten meteen weer met vet inge smeerd - m'n poot is hersteld en ik voel me als herboren. En cis ik het nu niet volbreng, dan heb je inderdaad kans dat het me nooit meer lukt". Op de vraag wat een 73-ja- rige nu beweegt om voor de negende keer te proberen de 220 kilometer tussen Leeuwar den en Leeuwarden af te leg gen, moet Piet de Korte in eer ste instantie het antwoord schuldig blijven. Maar na enig peinzen, komt hij met dè op- lossimg. „Weet je wat het zal zijn? We zijn gek geboren en we blijven gek". CARNAVALSKAPEL De Dorpsgasten uit Teteringen had er gisteravond om elf uur elf, vlak voor het vertrek van de Stembussen naar de Elfstedentocht, de stemming al goed in op het Bredase station. 'Als er maar elf voor staat zijn we van de partij', is hun motto van deze dag. Zes bussen, waarvan twee dubbeldekkers, vertrokken gisteravond met 350 Westbra bantse supporters richting Leeuwarden. We houden dit gezelschap in de gaten. - foto marcel bekken Van onze sportredactie LEEUWARDEN - 'Ge vraagd twee startbewijzen' staat er in duidelijke zwarte letters op het bord dat de man boven zijn hoofd houdt. 'Helemaal uit Middelburg' is er in een onregelmatige ha- nepoten boven geschreven. „Je moet maar zo denken", verklaart Middelburger J. Hulsteijn (want hem en zijn schaats-collega Jac Meul- meester uit Koudekerke be hoort het bord toe), „mis schien krijgen die mensen nu een beetje compassie met ons. Zo in de trant van: Goh, die mensen hebben zo'n eind moeten reizen, laten we hen onze overgebleven kaarten maar geven". Het heeft er echter alle schijn van dat beide Zeeu wen tevergeefs hopen op enig medeleven van die schaatsers die wel een lid maatschapskaart hebben, maar om de een of andere redenen niet kunnen deelne men. Wel met harde pegels - bedragen van vijfhonderd tot zelfs tweeduizend gulden hebben sommige schaatsers over voor deelname - of met andere 'vormen van beta ling'. Een naar Limburg 'geëmi greerde' Bredanaar bijvoor beeld biedt voor een startbe wijs een 'vakantie van twee weken in een huisje in Mid den-Limburg' aan, een an der smijt figuurlijk met fles sen Bokma en een 'toekom stig beroemd kunstenaar' uit Dokkum probeert het met een eigen olieverfschilderij ('geschatte toekomstige waarde 2000 gulden'). Twee inwoonsters van Breda gooien het op hun vrouwelijke charmes. 'Twee startkaarten voor twee stoere vrouwen', luidt het opschrift op het karton dat Monique Stellaert boven haar hoofd houdt. Helpen doet het echter weinig. „Die Rijders van de schaats vereniging De Striene uit Fijnaart. Helemaal links Adrie Teunisse uit Etten- Leur. Naast hem Johan v.d. Corput uit Breda. In het midden (met ijsmuts) Kees van Loon uit Woensdrecht. - FOTO de stem/cor j de boer paar mensen die hun kaart kwijt willen, willen er vaak geld voor hebben. Heel veel geld. En dat vinden wij on zin. Kijk, het is sowieso hoogst twijfelachtig of we de tocht uitrijden. In zo'n geval zou het echt zonde zijn om er honderden guldens aan te spenderen. Kunnen we geen startkaart meer bemachti gen, dan rijden we wel op eigen gelegenheid een kilo meter of honderd mee". De twee Zeeuwen zijn de zelfde mening toegedaan. „We hebben niet voor niks zo'n eind gereisd. En in prin cipe kan ons niemand ver bieden om het traject van de tocht te rijden. Het is vrij ijs, om het zo maar eens uit te drukken. En echt ons eraf schoppen, zullen ze niet doen". ■dz-Ofit. h> 'V ii/ We lijn gek en we blijven gek' De deelnemers aan de wedstrijdtocht zijn: 1. Aijan Bakker (Schoonhoven) 3. Frans Biemond (Woubrugge) 5. Sj aak Bakker (Berkhout) 6. Lex Cazemier (Den Horn) 7. Harm van der Pal (Oosterzee) 9. Jan Bakker (Lijnjewoude) 10. Frans Boon (Hem) 13. Evert van Benthem(St. Jansklooster) 15. Joop de Boer 16. Piet Griffioen 17. Ruud Christoffers 18. Atty Duyn 19. Dirk Maarssen 21. Jannes Kadijk 22. Co Giling 23. Herman Fokker 24. Sjoerd Frans bergen 25. Bram Griffioen (Heelsum) (Breukelen) (Vlaardingen) (Warnsveld) (Rijsenhout) (Westernieland) (Warmenhuizen) (Kockengen) (Heerenveen) (Kockengen) 26. Jan Kromkamp (Oldeholtpade) 27. Hilbert van der Duim (Heerenveen) 28. Piet Eikeienboom (Zevenhuizen) 29. Oene Ferwerda 30. Rein Jonker 31. Henk Holland 34. Henk Langenberfi 35. Lubbert van der f 36. Jaap Jonkman 37. Jan Kooiman 39. Hans Appelman 40. Andries Kasper 41. Jan Kroon 42. Jan-Roelof Kruithof 44. Hans Künz 45. Jan van Capelle 46 Wim van Lindenberg 48. Ruud Vermeulen 49. Freek Lok 50. Henk Momberg 51. Ludwig Meijering 52. Jos Niesten 53. Wout Vries 54. Theun Busser 55. Ben Pleijhuis 56. Eef Rougoor 57. J. van Berkum 58. Henk Portengen 59. Anne Postmus 60. Jos Pronk 61. Gus Katinas 64. Koop Talen 65. Rien de Roon 68. Arend Klos 69. Harrie Kiers 70. Fokko Veen 71. Jildert Anema 72. Gerrit Lahuis 74. Goof Timmermans 75. Jan Veldt 76. Klaas Sminia 78. Albert Bakker 79. Roel Kamperman 80. Dries van Wijhe 82. Tjeerd Uitterdijk 85. Henri Ruitenberg 86. Peter Vos 87. Wim Vos 88. Egbert Vossebelt 89 Frank Wagemaker 90. Johan Wardenier 91. Bennie van der Weide (Heerenveen) 93. Piet Manden (Wapserveen) 94. Wim Westerveld (Eemnes) 95. Niek Bodifee (Zaandam) 97 JanWessels (Markelo) 8. Ad de Winter (Well-Ammerzoden) (Stiens) (Wijtgaard) (Ambt Delden) (Lemmer) [olen (Nuis) (Apdijk) (Ammerstol) (Limmen) (Driel) (Abcoude) (Havelte) (Rijswijk) (Den Haag) (Weesp) (Leiderdorp) (Dronten) (Vorden) (Arnhem) (Heemskerk) (Beilen) (Utrecht) (Oldenzaal) (Bredevoort) (Irnsum) (Nederhorst Berg) (Lutjegast) (Oostgraftdijk) (Katlijk) (Heerenveen) (Rockanje) (Zoe termeer) (Westerbork) (Scheemda) (Bontebok) (Sleen) (Veen) (Akersloot) (Woltersum) (Groningen) (Almere) (Oosterwold) (Koudum) (Oldebroek) (Uddel) (Kockengen) (Ermelo) (Hoogkarspel) (Marknesse) 99. Bruno Plantinga 100. Gerrit Molenaar 101. Arend Veenhof 102. Henk Veneman 103. Steven Zoon 105. Wim Scherjon 106. Nanne Semplonius 109. Wiebe Veenbaas 110. F. Kuypers 111. W, Visser 112. L. van Wordrager 113. S. van Zuiden 114. F. Bosch 115. P. Vilsteren 116. F. Roffel 117. A. Koremans 118. T. Boersma 119. G. Kranendonk 120. H. Lansbergen 121. H. van de Does 122. P. Hees wijk 123. A. van de Zon 124. H. Vollenbroek 125. P. Holdinga 126. R. van Corbach 127. G. Bouwhuis 128. C. Smit 129. J. van der Linden 130. A. Boers 131. H. Ras 132. M. Mensink 133. W. ten Boom 134. E. Hofstra 135. S. Bekkema 136. A. Koenders 137. C. van Noort 138. A. Tjerkstra 139. B Adema 140. J. van der Meulen 141. M. Hoekstra 142. J. Timmer 143. J. Wester 144. J. Steengracht 145. J. Tongeren 146. M. Planken 147. H. Bruine de Bruin 148. J. Doeswijk 149. R. Peeks 150. J. de Winter 151. S. Herweyer 152. Y, Kramer 153. J. Heuts 154. J.S. Bodifee 155. J.M. Bodifee (Avenhorn) (Waddinxveen) (Gieten) (Hoogezand) (Rockanje) (Wezep) (Oosterzee) (Utrecht) (Meppel) (Sneek) (Michielsgestel) (Jorwerd) (Dalfsen) (Zwolle) (Dokkum) (Bosschenhoofd) (Steggerda) (Steggerda) (Pijnacker) (Den Hoorn) (Haarsteeg) (Sint Oedenrode) (Hilversum) (Kortenhoef) (Zwolle) (Zwolle) ('s Gravenzande) (Veldhoven) ('s Gravenzande) (Maarssen) (Sibarlo) "(Joure) (Drachten) (Boombergen) (Ouderkerk Amstel) (Pijnacker) (Joure) (Huiten) (Stiens) (Heerenveen) (Westhoek) (Eernewoude) (Driebergen) (Uitgeest) (Hoofddorp) (De Kwakel) (Aalsmeer) (Hoogeveen) (Numansdorp) (Zuid-Beyerland) (Oudeschoot) (Stein) (Tilburg) (Tilburg) 156. N. van de Breevaart (Numansdorp) 157. T. Hoekstra (St Nicolaasga) 158. J. Bles (Workum) 159. J. Geysel (Ouderkerk Amstel) 160. Ineke Kooiman 161. W. de Vries 162. Corina Slagter 163 W. Kerklaan 164. Erna Uitham 165. A. Flappen 166. B. Gij zen 167. H. Boerstra 168. J. Half 169. P. Hamelink 170. Bettie Westerveld 171. J. Braaksma 172. H.A.M. Alink 173. R. El ting 174. A. Rooymard 175. K. Zoetemeyer 176. D. Andringa 177. H. Andringa 178. A. Thalen 179. J. de Vries 180. S. Meinardi 181. L. Terpstra 182. G.A.M. Aerts 183. N. Onè 184. W. Wierda 185. E. Visser 186. J. de Glee 187. P. Boes 188. S. de Groot 189. K. Meindertsma 190. P. de Boer 191. R. Schonhage 192. P. Ruiter 193. J. Doing 194. M. Lij ten 195. H. Woud 196. D. de Boer 197. P. Beukema 198. P. Bakker 199. G. Keizer 200. D. Mosterd 201. S. van Schalkwijk (Ammerstol) (Scherpenzeel) (Meppel) (Delft) (Westlaren) (Weidum) (Balk) (Bremen) (Amstelhoek) (Terneuzen) (Eemnes) (Noordwij k) (Hengelo) (Almelo) (Poortugaal) (Joure) (Heemskerk) (Alkmaar) (Drachten) (Heerenveen) (Noordbroek) (Nij beets) (Driel) (Mantgum) (Damwoude) (Broeksterwoude) (Rottum) (Blokzijl) (Hijlaart) (Peize) (Jellum) (Haarlem) (Beverwijk) (Voorschoten) (Nuenen) (Blokzijl) (Waaxens) (Groningen) (Hilversum) (Nunspeet) (Putten) (Beets) 202. 203. 204. 205. 206. 207. 208. 209. 210. 211. 212. 213. 214. 215. 216. 217. 218. 219. 220. 221. 222. 223. 224. 225. 226. 227. 228. 231. 232. 237. 238. B. Hamstra G. Scheeper Coby Borst J. Roos D. Oud G. Bazuin A. Oosting Alida Pasveer H. Bouwma L. Hingstman W. Kuiper W. Kamphorst A. Henrich K. Zijlstra B. Veldkamp K Koorn J. van de Berg L. de Wit A. de Heer J. Visschen E. Kroon G. Boerstoppel J. Heering E. van de Woude A. Veneman B. Joosten H. Klaassen C. van Schie O. Nij boer A. Dooper F. van de Berg F. Kester H. van de Kroon T. van de Kroon J. Uitham J. Uitham J. Sosef F. Wilderink F. Blakborn B. Schnoer J. Roelink (Ermelo) (Lopik) (Leiderdorp) (Oudendijk) (Ursem) (Assen) (Assen) (Groningen) (Dronten) (Bonninger) (Spijkenisse) (Ermelo) (Gouda) (Arnhem) (Den Haag) (Leiden) (Woerden) (Oudewater) (Maarssen) (Vorden) (Wilnis) (Maarssen) (Enter) (IJhorst) (Balkbrug) (Boxtel) (Zutphen) (Honselersdijk) (Medemblik) (Leuvenheim) (Krabbendijke) (Beverwijk) (Vlist) (Vlist) (Thesinge) (Noorderhogebrug) (Honselersdijk) (Broek in Waterland) (Broek in Waterland) (Eibergen) (Denekamp) 240.1 241.1 242. t 243. P. Robijn (Koudekerk aan den Rijn) 244 245. 250. 251. 252. 253. 254. 255. 256. 257. 258. 259. 260. 261. 262. 266. 267. 270. 271. 272. 273. 274. 275. 276. 277. 278. 279. 280. 281. 284. 285. 286. 287. 290. 291 292. 296. 297. 301. 302. 303. 304. 305. 306. 307. 308. 309. 310. 311. 312. 313. 314. 315. 316. 317. 318. 319. 320. 321. 322. 323. 324. 325. 326. 327. 331. 332. 335. 336. 337. 340. 341. 342. 343. J. Hors tink A. Kunst J. Visser P. Mellema R. Schuiling A. Brouwer P. de Boer G. Bouma N. van Bergeijk J. Juberg H. Ensing J. Dekker E. van Dijk J. van den Hoorn R van den Hoorn T. de Geus W. Brand W. Oosterwoud W. van der Leest B.J. Schuhmann T. Numan J.A.A. Gerritsen A. Leyten A. Michiels H. Hoek T. Potuyt H.A. Eigenbrood J. de Groot W. Visser T, van Dijk J. de Weerd P.H. van der Meer J. Welles K. Mulder J. Kruyer J.J. Krüyer E. de Vries J. Bast H. Voorhuis P. Meyer R. Kasemier W. Meyerink E. van Winden W. Boekei B. van der Hem C.W. Noordermeer A. Stienman Lenie van den Hoorn W. Harleman T. Bredijk J. Honingh K. Bakels N. Ooyevaar E. Meinardi J. Oltiemans Joke van der Voort Tineke Dijkshoorn N. Nanning J. Hulshof P. Vegter B. Verduijn A. Klein H. van de Schoot H. van de Brugge P. Terpstra F. Wieferink T. Oostveen C. Pool J. Meinders A. Kooyman T. Elsinga E. Broesden J. Reyngoud P. Verbeek W. Alsemgeest J. Ottevanger N. Notenboom J. Hoogewerf H. Blom J. Jonkman T. de Haan L. Borstboom H. Kooyman G. Oelen J. Rode wijk G. Scheper P. Bierma F. Boustra S. Zonderland K. Leyendijk K. van der Sleen V. van der Velde A. Scholing G. Herkert G. Schutte A. Rozendaal J. Hamstra C. Muller P. van den Aarsen F. Fonteyne (Enschede) (Grootebroek) (Hoogkarspel) (Nieuweschans) (Odoorn) (Amsterdam) (Edam) (Middeltie) (Lelystad) (Biddinghuizen) (Gieten) (Bovenkarspel) (Schiedam) (Ter Aar) (Ter Aar) (Edam) (Wijhe) (Ureterp) (Stiens) (Hengelo) (Drachten) (Zeist) (Boxtel) ('s-Hertogenbosch) (Warffum) (Schoonhoven) (Leiderdorp) (Langerak) (Giessenburg) (Giesse nburg) (Terwolde) (Jubbega) (Terwispel) (Winschoten) (Midwolda) (Heiligerlee) (Oudkerk) (Nij kerk) (Hengelo) (Katwoude) (Emmen) (Coevorden) (Pijnacker) (Zaandam) (Groningen) (Rockanje) (Oud-Alblas) (Ter Aar) (Epe) (Amsterdam) (Amsterdam) (Amsterdam) (Oudkarspel) (Den Andel) (Aalsmeer) (Poeldijk) (Schipluiden) (Eelde) (Groningen) (Rotterdam) (Heemskerk) (Den Oever) (Kampen) (Dordrecht) (Venhuizen) (De Lutte) (Woerden) W ieringerwaard) (Dronten) (Schagerbrug) (Sintnicolaasga) (Alkmaar) (Oudorp) (Poeldijk) (Wateringen) (Zevenhuizen) (Naarden) (Aduard) (Nieuwveen) (Hauwert) (Akersloot) (Woerden) (Woerden) (Eelde) (Roelofarendsveen) (Ruinen) (Swifterbant) (Scharsterbrug) (Spangenburg) (Beilen) (Geesbrug) (Klazienaveen) (Ruinen) (Zwolle) (Hoogland) (Piershil) (Ermelo) (Haamstede) (Haamstede) (Haamstede) Record DE CUBAAN Javier Soto- mayor heeft in Santiago op Cuba het wereldrecord hoog springen voor junioren verbe terd en gebracht op 2,36 meter. Het oude junioren record stond sedert 26 mei 1980 op naam van de Westduitser Dietmar Mögenburg, Euser COR EUSER (28) zal het ko mende seizoen voor het Re nault Alpine team als vervan ger van Jan Lammers uitko men in de Europese competi tie. Lammers vertrekt in april naar de Verenigde Staten. LEEUWARDEN (ANP) - In de route over 200 kilometer van de 14e Elfstedentocht zijn 'slechts' zeventien kluunplaatsen opge nomen. De niet te schaatsen stukken in het parkoers zijn: SNEEK (21 km) bij de laatste Stuiverbrug, bij de Noorderpoort en bij de Koningsbrug; BALK (42 km) bij brug over kistwerk in Slotermeer; GALAMADAMMEN (58 km) aan het eind van de Morra bij een kistwerk; BOLSWARD (98 km) bij het tunneltje en bij de Blauwpoorts- brug; WITMARSUM (113 km) eerst 200 meter in het dorp en 250 meter bij Kimswerd; HARLINGEN (117 km) bij de Bolswardervaart (200 meter), de jachthaven (50 meter), de tunnel (70 meter), de Haulewei (60 m) en de Fiskersbuorren (15 m); FRANEKER (127 km) bij Getswerderzijl, de tunnel onder de rijksweg en de Werkhovenstraat; WIER (139 km) bij de dam. AMERSFOORT (ANP) - De KNSB heeft besloten de lan- denwedstrijd, die voor het ko mend weekeinde op de agenda stond, te beperken tot zondag. In Groningen komt Nederland uit tegen vertegenwoordigin gen uit Noorwegen en de Bondsrepubliek Duitsland. De wedstrijd heeft een ex perimenteel karakter; er staat onder meer een ploegachter volging op het programma. De KNSB en sponsor Aegon wil den de voorgenomen ontmoe ting per se laten doorgaan, aangezien er verplichtingen zijn aangegaan met Veronica.

de Stem | 1986 | | pagina 7