Axelse baan beleeft een topjaar GRATIS PEUGEOT 309 VOOR U? KEITH RICI- Strijd om kaarttitel 'N OSCAR VOOR Z'N STR00MLIJN:CX 0.30. 'N OSCAR VOOR Z'N BETROUWBAARHEID. 'N OSCAR VOOR Z'N WEGUGGING. 'N OSCAR VOOR Z'N PRESTATIES. 'N OSCAR VOOR Z'N RUIMTE. Geef nu een cadeaukaart Verlichting KM Halve marathon CABARETPROGRAMMA MET TINEKE SCHOUTEN BEL GRATIS 06-0309. DINSDAG 25 FEBRUAR11986 Stone surpr ZWARTE MAN IN 'THE CC 1 INFO-AXEL UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER A58 ii min iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii min iiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii min iiiiiiiiiii minimin ii Veel plannen voor komend seizoen De schaatsliefhebbers in actie op de fraaie Axelse ijsbaan bij het motorcrossterrein.FOTO'S JOS BLEIJENBERGH. AXEL - „We hebben enorm veel plezier beleeft aan 'Ko ning Winter'. De eerste week dat de ijsbaan opengesteld was hebben we maar liefst zo'n 6000 schaatsliefhebbers mogen noteren", zegt Wim Wikkerink enthousiast. Wik kerink maakt al jaren deel uit van de ijsbaancommissie van de Stichting Streekcentrum Axel, de Axelse midden standsvereniging die de baan tijdens de vorstperiode open pleegt te houden in samen werking met de Stichting RES. Wikkerink weet zich in de ijsbaancommissie enthousiast gesteund door Herman Snoeck, Jo de Block, Kees de Kraker en Wout den Doelder. Wikkerink: „De baan is op gesteld op de zondag van car naval. Gedurende de carna valsdagen hebben we een overweldigende opkomst ge had. Dat was echt grandioos. Er waren natuurlijk ook veel schaatsliefhebbers vrij die da gen en dat hebben we ge merkt. Herman Snoeck is na de eerste week nog een aantal dagen bezig geweest de baan weer in prima conditie te brengen en dat slaagde uitste kend. We hebben echt een top jaar gehad". De schaatsliefhebbers kon den dan ook volop aan hun trekken komen in Axel, want de accommodatie is er uniek bij het Axelse motorcrosster rein. Men kan er over ver schillende faciliteiten beschik ken en dat trekt schaatsen- thousiastelingen. Er werden wedstrijden voor de jeugd ge houden die succesvol verlie pen, kortom, dit seizoen is ge slaagd voor de organisatoren in Axel. „Voor zulke winters tekenen we graag", besluit Wim Wik kerink, de grote man in de ijs baancommissie in Axel. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel is nog steeds springlevend. Het bestuur zit boordevol plannen en is al enthousiast bezig met de voorbe reiding van de festiviteiten in de komende maan den. De Sint Nicolaasactie werd een groots succes en de eerste daverende vrijdag, die van 31 januari, zit er op. „En die was zonder meer geslaagd te noe men", meldt een woordvoerster van de Stichting Streekcentrum Axel. „Er was veel kooplustig pu bliek ondanks de slechte weersomstandigheden en het was een gezellige drukte in de Axelse winkel straten". winkelstraten lopen die het kooplustige publiek en de jeugd met verrassingen zullen verwennen. De koopavond van goede vrijdag wordt een dag verplaatst en is nu vastge steld voor donderdag 27 maart. Tweede paasdag zijn de Axelse winkels 's middags ge opend. De meimaand is uitgeroe pen tot 'actiemaand'. De vrij dagen 2, 9, 16 en 23 mei zal het winkelende publiek kans heb ben een gratis reis te winnen voor twee personen. Het be treft een geheel verzorgde reis naar Parijs, de aantrekkelijke Franse hoofdstad. Tijdens deze vrijdagen zullen er in de avonduren diverse sportde- monstraties worden verzorgd door enkele sportvereni gingen, fitness-demonstraties door sportschool Henk de Wee, modepresentaties en er zullen diverse dweilorkesten optre dens verzorgen. Er wordt alles aan gedaan om van de mei maand iets speciaals te maken in Axel. Vrijdag 30 mei wordt in Axel weer de traditionele halve marathon gelopen, een atletiekevenement georgani seerd door de Stichting Streekcentrum Axel in sa menwerking met de werk groep Sportieve recreatie Axel en SV Aloy uit Graauw. Het startschot voor dit atletiek- spektakel klinkt om 19.30 uur en de afstanden bedragen 3,6, 10 en 21 kilometer. Vrijdag 13 juni staat er weer een 'snabbel vrij dag' op het programma. Dan is er weer een stuntverkoop van allerlei artikelen. Deze 'snabbelvrij dagen' bleken enorm aan te slaan de afgelopen paar jaar. Een daverende vrijdag volgt op 1 augustus. De traditionele braderie in Axel, altijd een trekpleister van de eerste orde, volgt van woensdag 27 tot en met zater dag 30 augustus. De Axelse braderie staat dit jaar volledig in het teken van de Maurits- feesten, ter gelegenheid van het feit dat het dit jaar 400 jaar geleden is dat Axel werd bevrijd van de Spanjaarden. De Stichting Streekcentrum Axel haakte graag in op het initiatief van de commissie 'Herdenking 1586', die de no dige festiviteiten op de rol heeft staan. Tegen het eind van het jaar is er weer de intocht van Sin terklaas - gepland op zaterdag 15 november - en de start van de daaraan verbonden Sint Nicolaasactie van de Axelse middenstand. Tot besluit de activiteiten van de Stichting Streekcentrum in de kerstpe riode. Kortom, een programma dat klinkt als de bekende klok. Een programma dat verder in gevuld gaat worden en voor iedere liefhebber ongetwijfeld het nodige te bieden zal heb ben. Ook de plannen voor de rest van het jaar mogen er zijn. Het bestuur van de Stichting Streekcentrum Axel heeft die plannen in grote lijnen ont vouwd tijdens de laatste ver gadering. Het stichtingsbe stuur heeft de onderlinge ta ken goed verdeeld en de zaken lopen gesmeerd. Vrijdag 28 maart, goede vrijdag, is er een Paasactie van de Axelse mid denstandsvereniging. Van 14.00 tot 18.00 uur zullen er 'paashazen' door de Axelse AXEL - De cabaretliefhebbers moeten zaterdag 26 maart goed in gedachten houden. Op deze dag namelijk worden zij in de gelegenheid gesteld het nieuwste pro- dukt van Tineke Schouten, 'Tiepies Tien' te bekijken in het cultureel centrum De Halle in Axel. In dit program-, ma, waarmee ze ook vorig jaar volle zalen trok in het ge-' hele land, kan men Tineke Schouten weer bewonderen bij het vertolken van allerlei 'typetjes'. Ook haar bekende liedjes zijn in dit programma weer rijkelijk aanwezig. Het succesverhaal van Tineke Schouten begint en ein digt in Utrecht. Een stad die tot nu toe een aardige repu tatie heeft gekregen op theatergebied. Herman van Veen, Herman Berkien en Hennie Oliemuller zijn namen die een echte theaterganger zeker aanspreken. Het was bij Berkien, waar Tineke Schouten enkele seizoenen werkte als 'aangeefster', dat de ster van deze caberetière begon te rijzen. De conference 'Meneer Eddie...' zal velen nog vers in het geheugen liggen. Dat onderdeel van het pro gramma van Herman Berkien begon zo populair te wor den in het land, dat het voor velen toen al onvermijdelijk leek dat Tineke Schouten solistisch zou gaan werken. In 1980 kreeg ze hiertoe de kans en begon zij in het Utrechtse Jacobi-theater met een solo-programma. De eerste kritieken waren lovend, het theatertje vol en iedereen gelukkig. Zo niet Tineke Schouten, want die wilde meer. Zij experimenteerde met haar show en daar uit ontstond haar tweede solo-programma, 'Op en Top Tien'. In deze show kwam ze helemaal los van alles wat er ooit eerder door Tineke Schouten gedaan was. Het zeer volwassen tweede solo-programma kreeg dan ook weer meer waardering dan haar eerste, dat toch al zo goed ont vangen was. De belangstelling van de omroepen was gewekt en tot twee keer toe werd ze door Veronica gevraagd een pro gramma te leveren, hetgeen ze met veel verve wist te doen. Door deze tv-uitzendingen kreeg Tineke Schouten landelijke bekendheid. Sinsdien worden haar solo-voor stellingen in het gehele land door veel mensen bezocht. Heeft u zin in een gezellige cabaret-avond met Tineke Schouten? Dan snel een kaartje reserveren in cultureel centrum De Halle, want de kaarten voor deze voorstel ling in de 400 plaatsen tellende zaal van De Halle zijn nu reeds bijna geheel uitverkocht. Het staat dan ook vrijwel vast dat Tineke Schouten ook in Axel zal optreden voor een uitverkochte en sfeervolle zaal. Kaarten a 17,50 per stuk, zijn verkrijgbaar bij alle postkantoren in de gemeente Axel. Bezitters van een 'Pas 65' of een CPJ (Cultureel Jongeren Paspoort) kunnen het optreden van Tineke Schouten bijwonen voor slechts .15,- per persoon. De cabaretavond in De Halle begint om acht uur. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle le den van de Stichting Streek centrum Axel. AXEL - De Axelse kaart club Ons Genoegen heeft de organisatie in handen van het kaartkampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen, dat vrijdag 14 maart wordt gehou den. Het betreft de spelsoorten bieden zonder roem en joke ren. De titelstrijd wordt traditie getrouw afgewerkt in het Ge- zellenhuis aan de Walstraat in Axel. De kaarting begint om acht uur 's avonds. AXEL - Het komt regelma tig voor dat de in de gemeente Axel aanwezige openbare ver lichting defect blijkt te zijn. Aangezien het van groot be lang is dat deze verlichting, met name op afgelegen plaat sen, geen gebreken vertoont, wordt men vriendelijk ver zocht om geconstateerde ge breken aan de openbare ver lichting te melden bij de dienst gemeentewerken van de ge meente Axel, telefoon: 01155- 1931. Vervolgens zal getracht worden dit euvel zo snel mo gelijk te verhelpen. DE MEUWE PEUGEOT309. DiRECTALOOED OP WEG NAAR 5 OSCARS. De nieuwe Peugeot 309 is gebaseerd op een ijzersterk scenario: de experimen tele Peugeot VERA (Véhicule Econome de Recherche Appliqué). De ervaringen die Peugeot met deze auto van de toekomst opdeed resulteerden in een fraai gelijnde 5-deurs auto met een hoog prestatievermogen, veel comfort voor 5 personen en lage onderhoudskosten: de nieuwe Peugeot 309. Hoe minder weerstand een auto tijdens de rit ondervindt, hoe lager z'n brandstof verbruik zal zijn. De Peugeot 309 GL Profil verbruikt door z'n onwaarschijnlijk lage CX-waarde van 0.30 slechts 1 op 20.8 bij 90 km/u constant*. Door toepassing van een onderhoudsvrije accu, bougies met koperen kern, tran sistorontsteking en zelfnastellende remmen kunt u dag en nacht op de 309 rekenen. Grote beurt: slechts om de 20.000 km. En het plaatwerk werd zo grondig tegen corrosie beschermd dat de waardevastheid van een Peugeot 309 tot in lengte van jaren is gegarandeerd. Peugeot is wereldkampioen rally's 1985. Die rally-ervaring vindt u terug in onze serie-modellen. Dank zij voorwielaandrijving, onathankelijk geveerde wielen rondom, lange wielbasis en grote spoorbreedte be houdt de Peugeot 309 onder alle omstandigheden z'n rotsvaste wegligging. De 309 GT met 105 DIN pk is goed voor 'n top van 190 km/u. Maar zo snel als hij optrekt - van 0 tot 100 km/u in 10,4 sec. - zo snel staat hij (als het moet) ook weer stil. Het remsysteem is namelijk zeer ruim bemeten en bekrachtigd. Wie een proefrit in een Peugeot 309 maakt, kan aan een wedstrijd meedoen, met als hoofdprijs: een gratis Peugeot 309! Dus kom naar de Peugeot Talbot dealer en beleef de première van de 309 op de mooiste plaats: achter het stuur. Pfeugeot 309: standaard met S portieren, in 7 uitvoeringen Keuze uit 4 motoren, van 55 tot 105 DiN pk Prijzen zijn vanaf ja AP A md BTW Aflevermgskosten f 450. Verbruik 309 GL |jl Profil volgens ECE-norm bij 120 km/u constant 1:15,8. ViVVVi |n stadsverkeer 1.12,9. Wijzigingen voorbehouden. Voor meer informatie schrijf naar Antwoordnummer 309, 3500 VE Utrecht. Nooit eerder zag u zo'n compacte auto met zoveel binnenruimte. Zelfs met z'n vijven in de Peugeot 309 is er voor ieder nog royaal be wegingsvrijheid. De forse vijfde deur geeft toegang tot een grote bagageruimte van 397 dm3 Zelfs 1279 dm3 bij neergeklap te achterbank Bergen op Zoom Autobedrijf Van Kaam B.V., Antwerpsestraatweg 322, tel.: 01640-43950. Lage Zwaluwe Autobedrijf Dudok B.V., Onderstraat 1, tel.: 01684-2390. Breda Nefkens Breda B.V., Loevesteinstraat 20, tel.: 076-659211. Oostburg Garage 't Westen B.V., Bredestraat 23a, tel.: 01170-2255. Dongen Autobedrijf Kin B.V., Vennen 62, tel.: 01623-14230. Oosterhout Automobielbedrijf Kooren B.V., Beneluxweg, tel.: 01620-22150. Etten-Leur Autobedrijf J. Tak B.V., Lange Brugstraat 53-55, tel.: 01608-13151. Roosendaal Brocar B.V., Bredaseweg 67. tel.: 01650-36328/36450. Gilze Autobedrijf De Jong Jansen, Raadhuisstraat 26, tel.: 01615-1215. Steenbergen Autobedrijf Bastians B.V., Prins Reinierstraat3, tel.: 01670-66721. Hoeven Automobielbedrijf Fa. A. en J. Wagemakers en Zn., St. Janstraat 58, tel. 01659-2429. Terneuzen Garage André Dees, Mr. F.J. Haarmanweg 21. tel.: 01150-12035. Hulst Automobielbedrijf J.L. v.d. Voorde, Steensedijk 108, tel.: 01140-12878. Axel: Buitenweg 12, tel.: 01155-2045. IJzendijke Garage A.P.J. van der Sande, Landpoortstraat 4, tel.: 01176-1409. Zevenbergen Autobedrijf Zetak B.V., Oranjelaan 20-22, tel.: 01680-23380. m x P£UG€0T w€r£l0kamplo£n railys i9bs 2>^ta^üdc/t OfL wetf Wie zeg geen ree een g LONDEN - „Waarom sturen ze t interviewen?", vraagt Keith Rich van The Smiths, ijsbeert beneder Hotel heen en weer, hopend op ee het popblad New Music Express. 21 was en BB King wilde opzoeker Maar moet echter on verricht ter zake weer naar huis. Beneden in de lobby zorgen in jacquet geklede obers er voor dat hun welgestelde gast niet lastig gevallen wordt. Het zijn dezelfde obers, die vroeger niet wisten hoe snel ze de Rolling Stones de deur uit moesten wer ken. f<S8 „Andrew (Oldham, de eerste manager van de Stones) bracht ons hier naar toe, zoge naamd voor de lunch. We wer den er natuurlijk uitgesmeten: goed voor de publiciteit", zegt Keith, glimlachend bij de her innering aan hun provoce rende gedrag. Terwijl Mick Jagger nog al tijd vooraan in de schijnwer pers paradeert en met scherpe ipmerkingen strooit voor iedereen die ze maar horen wil, benadert Keith Richards zijn weinige interviews met een combinatie van integriteit, eerlijkheid en intelligentie die zeldzaam is in de rockwereld. Hij schenkt bourbon in. Grote glazen, met veel ijs. .Wanneer de Stones niet be tonden, zou ik de wereld ondzwerven - in bars spelen, voor consumpties", zegt Keith met jeugdig enthousiasme. Hij is ouder geworden in zijn gezicht. De jukbeenderen steken niet meer zo uit, de holle junkie-look is verdwe nen. Hij heeft nooit gepro beerd de wereld te veranderen door via de versterker een mo dieuze politieke boodschap de wereld in te sturen. Hij is in hart en nieren een gitaarspe ler en geeft de indruk dat hij werkelijk voor niets zou wil len spelen, wanneer dat zou moeten. Maar zo liggen de zaken niet. Een miljoenen-deal met Keith Ri drugsversla LIVE spelt de Stones, jaar na o| behoefte tijd tot tijd, toegegeven, het spelen voorop. Zod Londense k vorige weel de Stones café-podiur of de aanv de Stones a genoeg W£ groep nog door illustei als Jeff Beci send en Eric platenmaatsch geleid tot c nieuwe elpee, 21 maart. Aan die of 'Dirty W Van onze correspondent Jo Wijnen Washington - in Amerika verdringen zich op dit moment honderdduizenden filmlief hebbers voor de bioscopen om Steven Spielbergs nieuwste film 'The Color Purple' te zien. Maar het zijn niet alleen de doorgewinterde liefhebbers en het grote leger van Spielberg- lans die zich naar de biosco pen reppen. Veel Amerikanen killen zich'namelijk zelf een •ordeel vormen over deze, v.?°r 3e VS hoogst controver sie film. 'Purple' is namelijk iet onderwerp van een natio nale discussie geworden, om- lat de zwarte man erin wordt 'fgeschilderd als een ver wachter, een tiran en een lief deloze bruut. Ofschoon critici en liefheb bers zeer hoog opgeven over |e artistieke kwaliteit van de 'lm, zeggen tegenstanders 'an 'Purple' dat de zeer nega tieve schildering van de 'Warte man, de beeldvorming 'an de gehele zwarte bevol- "hg in de slechtste zin van het 'Voord heeft beïnvloed. De film zou opnieuw tal van legatieve vooroordelen over ie zwarte bevolking aanwak- teren. Overigens durft vrijwel nie mand Spielberg te verwijten, jat hij zich als blanke een oor- jeel heeft aangematigd over je zwarten. Immers de film is ïebaseerd op het gelijknamige 'Pfk van Alice Walker, dat in 82 verscheen en dat toen ook opzien baarde. Alice Walker zwart. Boek en film vertellen het whaal van het negermeisje -el'o, dat wordt verkracht oor een man die ze altijd voor aar vader heeft aangezien. Whoopie Gi de hoofdrol I People'. Uit deze zeer on bintenis komen voort, die door c weggegeven. D Celie vervolger met een andere ter heet. Mister wel een geliefdi samen met Cel brengt. De twee vrou deze hoogst ei standigheden, f kaar op en ze

de Stem | 1986 | | pagina 20