EK i AAN BURCHTLAAN EN WESTSTRAA T IN AXEL 'Kenners' weten al de uitslag in Hontenisse iet PvdA wil extraatje voor huurders Axel 'Geen schoonheidsprijs' bestuur Halle GENHEID Sunseeker fiflfïl DE STEM Fossielen ïttes ingskosten OP WEG NAAR voor Zeeland en abant van: jlifer -Digue idden-Zeeland: RK STELLEPLAS WOENSDAG 26 FEBRUAR11986 B1BTEM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 90 500° C. ËNDE GLASDEU- BRANDSTOFFEN, CONTINU STO- OUT NODIG! 5 uur van de maand Provinciegeld voor project Moslims in Terneuzen Schietingen Plaatselijk nieuws Heikant K St.-Jansteen Hulst Axel Vrij simpel BHi Plattezeugen BIJ WIE WONING IS GERENOVEERD politierapport GOKJE WAGEN OP VERKIEZINGEN A12 n te zoenen cull eren e, jubileum, receptie, rloving, overwinning, ham, openbare dank, ag best eens in de ina familieberichten 'uur hoeft het niet te ten nog geen tientje), m 1,90. Eén grote 5. Voor het plaatsen 'mg met een formaat n wij 13.50 toeslag aanvraag. Bij niet t f 4,00 adm.kosten n niet geretourneerd ef uw tekst 2 dagen n van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, "lijke opgaven worden erd indien naam en k indien Uw betaling ouden ons het recht pgaat van redenen te ren snleuws om op donderdag. ITA gefeliciteerd te verjaardag jaren! CLAUS iszand - Tel. 01106-2260 stacaravans, bungalows seizoenplaatsen. geopend en bovendien jen per week. 122 Ook PvdA bepleit bej aarde nwoningen Van een onzer verslaggevers AXEL - Als de voorgenomen bouw van koop flats aan de Burchtlaan en Weststraat in Axel door Proverko BV uit Terneuzen niet door gaat, mag de gemeente de grond niet toezeggen aan particulieren. Het verzoek van de vier bewonerscommissies van de Regionale Woningbouwvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen om daar sociale bejaardenwoningen neer te zetten moet dan serieus worden overwogen. Dit schrijft de PvdA aan B maar wij hebben op ambtelijk en W van Axel. De socialisten vinden dat wethouder H. de Mul veel te hard van stapel is gelopen door met de grond, waarop nu nog het voormalige waterschapsgebouw en het oude gebouw van de dienst ge meentewerken staan, de boer op te gaan. In de aanbiedings brief voor het begrotingsjaar 1986 wordt namelijk ook al ge sproken over de bouw van be jaardenwoningen in de West straat en de Burchtlaan. „Daarom vinden wij het ver zoek van de commissies zo gek nog niet en zeker de moeite waard om te onderzoeken", al dus de PvdA. De commissies deden afge lopen weekend een beroep op het college, omdat de hoek Burchtlaan/Weststraat uiter mate geschikt is voor de bouw van bejaardenwoningen. Het verzorgingstehuis De Vurs- sche ligt vlakbij. Ook het post kantoor, winkels en diverse andere voorzieningen zijn in de directe nabijheid. Bouwen daar past geheel in het lande lijk beleid om de ouderen in staat te stellen zo lang moge lijk zelfstandig te blijven wo nen. Wethouder H. de Mul veegde het verzoek echter meteen van tafel, omdat de grond al zo goed als verkocht zou zijn. En verwees naar het plan Noordpolder waar ruimte voor bejaardenwoningen is in getekend. De PvdA heeft daar sterke (twijfels over. „Het zal dan ook wel zo zijn, dat er onderhan delingen zijn over de bouw van koopflats en dergelijke 00 uur; 13.00-17.00 uur 00 uur an Adegem-Maldegem) VEN, TEGELS DAMES, HEREN IES Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De rijksscho lengemeenschap Petrus Hon- dius in Terneuzen krijgt van de provincie subsidie voor het schoolproject 'Moslims in Ne derland'. Het gaat om maxi maal 1.056 gulden, 80 procent van de subsidiabele kosten. Gedeputeerde Staten vinden dat eigenlijk de school zelf, of anders de gemeente, voor het geld dient te zorgen. Maar het college heeft met de hand over het hart gestreken omdat het provinciale beleid gediend kan zijn met de ervaringen die het Terneuzens project oplevert. Het project is bestemd voor zo'n 150 brugklasleerlingen, waarvan een deel moslim is. In de week van 3 tot en met 7 maart worden op school tij dens de gewone lessen een groot aantal aspecten van de moslim-cultuur behandeld. Het project wordt op 8 maart afgesloten met een open dag. Er zijn dan onder meer optre dens van Turkse volksdans groepen uit Sluiskil en Honte- "isse. Er treedt ook een mu ziekgroep uit Brussel op. OAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Jerneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Oalon, Co Meertens, Cor de Boer (toto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Bugène Verstraeten. Mddelburg: Henk Postma. boes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: GMenu, privé tel. 01150- 85839. '«•w niveau vernomen, dat de ze kerheid hieromtrent door ver schillende oorzaken nauwe lijks aanwezig is en makkelijk gestopt kan worden". Het argument dat de grond de gemeente dan minder geld oplevert was voor de commis sies al onaanvaardbaar. „De gemeente zit financieel op ro zen". De PvdA denkt daar al net zo over. „Overigens is de bouw van bejaardenwoningen in bouwlagen financieel ook interessant", aldus de PvdA. De discussie over de bejaar denwoningen werd gister avond door CDA-voorman Kesbeke, die er het zijne van wilde weten, verplaatst naar de raadszaal. Wethouder De Mul bleef echter bij zijn eerder ingenomen standpunt. „We hebben in het college duidelijk afgesproken dat die grond aan particulieren wordt aangebo den. We zijn daar al een heel jaar mee bezig en nu het zover is krijgen we kritiek. We zijn nog steeds van mening dat als we een goede prijs voor de grond krijgen onze plannen moeten doorzetten". Volgens De Mul ontstaan er geen problemen voor de be jaarden als er niet aan de Burchtlaan wordt gebouwd. Er zijn in Axel plaatsen ge noeg waar bejaardenwonin- gen in de nabijheid van aller lei- vporzieningei},, gebwwd kunnen worden. Dat hoeft vol gens De Mul niet per se in het plan Noordpolder te zijït. ,;In de Buitenweg bijvoorbeeld", stelde hij. Dat antwoord be vredigde ook Kesbeke. „Wat we moeten er rekening mee houden dat bejaarden vaak slecht ter been zij n. Het is dan belangrijk dat zij in de buurt van centrumvoorzieningen wonen. Maar ik begrijp ook wel dat je al die woningen er niet bovenop kunt zetten". 'S-HEERENHOEK - Eensgezind heid, De Korenbeurs, liggende wippen, 38 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: Jac Vermuë, Jacoba van Beieren; tweede hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; eer ste, tweede en derde zij vogel: F. Koens, Spes Nostra; vierde zij vogel en grootste aantal (4): Ch. Korstan- je, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: mevrouw Korstanje, Doel naar Hoger;tweede hoge vo gel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: W. Boudens, Willem Teil; tweede zij vogel: F. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: G. van Garsel; vierde zijvogel: J. van Garsel, beiden Soranus 2; grootste aantal (7): B. van de Dries, Eensge zindheid; vliegende vogels: H. van de Dries, Eensgezindheid en A. Boonman, Vrije Schutters. Bingo - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen af deling Hiekant houdt donder dag 27 februari om 13.30 uur in gemeenschapscentrum 't Heike een bingomiddag. Alle personen boven de 50 jaar zijn welkom. De prijzen bestaan uit levensmiddelen. Schieting - In gemeenschaps centrum De Warande wordt de maandelijkse bejaarden- schieting vandaag, woensdag 26 februari, gehouden. De deu ren gaan om 13.00 uur open en om 13.30 uur begint de schie ting. Kaarting - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas bij Ron de Vilder deden 24 kaar ters mee. Uitslag: 1. mevrouw Roelands-Thijs, 2. mevrouw Gijsel, 3. M. van Kerkhoven, 4. mevrouw Buyze, 5. mevrouw Fruytier. Open dag Ark - Vanavond (woensdag) houdt de Chr. ba sisschool De Ark in de Tabak straat te Hulst een 'open avond'. Alle belangstellenden worden via een puzzeltocht en allerlei gesprekken wegwijs gemaakt in de school. Aan vang 18.30 uur. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de zevende wedstrijd van de wintercom petitie. Uitslag A-groep: 1. echtpaar IJsebaert, 2. dames Keeman-Knöpker, 3. dames Kock-Pel. B-groep: 1. me vrouw Dekker-de heer Koek, 2. mevrouw VAn Himschoot- de heer Van de Heyden, 3. he ren Scheele-De Block. C- groep; 1. mevrouw van de Heyden-de heer Scheele, 2. echtpaar Kraayenbrink, 3. da mes Bode-De Meyer. D-groep: 1. heren Van Eyl-Danschutter, 2. dames Zaman-Wolfert, 3. dames De Vries-Hamelinck. Het bijschrift bij de foto van het varenblad vorige week luidde: 'Het 'lagere' was er eerder dan het 'hogere'. De varens verschenen op aarde lang voor de zaadplanten. Een dergelijke uitspraak is een oordeel: een madeliefje in het gazon (zaadplant) is hoger ontwikkeld dan het blaaswier (klakkers) op de glooiing in de Schelde. Een zeepier is van een lagere orde dan een zeester; een kikker is minder hoog ont wikkeld binnen de gewer velde dieren dan de mens. Rijst natuurlijk onmiddel lijk de vraag, hoe weet men dat? Hoe weet men dat er 300 miljoen jaar geleden nog geen paarden waren, maar wel vissen. Dat er even zo veel jaren geleden wel va rens bestonden en geen bloeiende planten? Daarvoor staan twee balangrijke uit gangspunten ter beschik king: de stratigrafie en fos sielen. Het eerste houdt in de lig ging van de aardlagen. Met allerhande hulpmiddelen en technieken (het zou te ver voeren daar op in te gaan) is het mogelijk te bepalen hoe oud een aardlaag is. We be doelen in absolute zin: zoveel miljoen jaar voor heden. Er is ook een ouderdomsbepa- ling in relatieve zin: wie is de oudste, wie de jongste. Een voorbeeldje: pak tien man nelijke personen tussen de achttien en 78 jaar en zet ze in volgorde van leeftijd. Dat lukt, ook zonder de echte leeftijd te weten. Met aardlagen is dat ook zo en, het'is niet voor het een of het ander, maar de onder ste, diegene die het diepste zit, is de oudste. Vrij simpel dus, tenminste....als je de aardlagen aantreft in een ongestoorde situatie. Dat is meestal niet het geval, door gebergtevorming en afbraak door erosie bijvoorbeeld kan de hele zaak danig verstoord zijn, zelfs compleet onderste boven liggen. Deskundigen komen daar echter uit en naar ons weten bestaat er weinig verschil van mening onder vakmensen over de re latieve ouderdom van ge- steentelagen, waartoe ook lei, zand, veen enzovoorts be horen. Fossielen zijn overwegend versteende overblijfselen van planten en dieren. Een plant, dier, sterft en wordt bedekt door ander materiaal: een sliblaag, een laag opge waaid zand, jaar op jaar vaL lende bladeren en dergelijke. Afhankelijk van de aard van het dier ontstaat er in die laag een grotere of kleinere holte, die na afbraak van het Sporen in 't slik. Over duizenden jaren een vraagstuk voor wetenschappers. Weekdieren fossilise ren uitstekend. dier opgevuld wordt met an der materiaal, hetgeen ver steent. Neem een beetje een dwaas voorbeeld: een vlieg tuig raakt bedolven in aard lagen. Het materiaal waaruit het vliegtuig bestaat lost op, vergaat en het gat (ook de cabine dus) wordt opgevuld met zand. Je vindt later niet het vliegtuig terug maar éen verstëend afgietsel. Loei- zwaar natuurlijk, maar eb is wel fraai uit op te maken hoe het er, op zijn minst van bui ten, heeft uitgezien. Het zal duidelijk zijn dat zeepieren, die geen enkele vorm van skelet hebben, nauwelijks harde bestandde len zelfs, slecht fossiliseren. Schelpdieren, zoals de kok kels op de foto, daarentegen uitstekend. Dat van zoogdie ren het vlees vergaat, maar de botten prima fossileren. Wat voor bewijskracht heeft dat nu? Wel in de oudst be kende aardlagen vinden we nauwelijks fossielen. De oudst bekende overblijfselen zijn (uiteraard?) plantaar dig: kalklagen in Rhodesië, 2700 miljoen jaar oud. Geen sprake nog van dieren in die periode. Zo'n 570 miljoen jaar gele den ontstonden dieren met een wat steviger (dus fossili- seerbaar) pantser en zo ge leidelijk aan steeds beter fossiliseerbaar. We zien ook dat er trilobieten veschijnen. De zeepier. Eerder vindt men zijn gangen dan het beest zelf. Deze dieren lijken in de verte op pissebedden (plattezeu gen), maar zijn het niet. We zien de trilobieten verdwij nen: voorgoed, ze bestaan al honderden miljoenen jaren niet meer. Er is een lange periode dat er geen olifanten zijn, gelei delijk ontstaan er totaal zo'n 350 soorten (Ja: drie, vijf, nul) nu zijn er nog twee over: de Indische en de Afrikaanse olifant. Onze voorouders hebben de derde, de mam moet, nog gekend. Lange tijd waren er geen knaagdieren (ratten, muizen, cavia's), nu is het de meest succesvolle zoogdiergroep met wereld wijd zo'n 2800 verschillende soorten. Om over de aantal len per soort nog maar te zwijgenfc.ges«hat,wordt dat ieder mens zijn eigen rat heeft, totaal dus dik 4% mil jard derhalve. Lange tijd waren er geen reptielen, lange tijd heersten deze reuzen over de aarde, daarna zijn ze verdwenen op wat schamele restjes na. Hoe kan dat? Dat is het onder werp voor volgende week. Nog twee opmerkingen evenwel: fossielen zijn niet alleen versteende overblijf selen, we kennen ook dieren, gemummificeerd in woes tijnzand en andere geconser veerd in asfaltpoelen. Het zijn niet alleen de schelpen of skeletten en dergelijke, maar ook eieren, uitwerpselen en zelfs pootafdrukken. Insec ten zijn gevonden in barn steen, gefossiliseerd hars van naaldbomen. Zijn in alle gevallen de dieren altijd compleet ge vonden? Verre van dat, maar vakmensen kunnen uit één botje een heel dier recon strueren. Het lijkt vreemd maar het is zo. Wordt er later meer gevonden of een ander deel, dan klopt dat bijna al tijd bewonderenswaardig goed. Kijk, of een haan grote of kleine lellen heeft gehad of andere kopversierselen, dat is een andere vraag: die dingen fossiliseren niet, maar uit de grootte van zijn poten is zijn hele lichaam te berekenen en ook de vorm en houding. Het klinkt straf, maar het is de werkelijkheid. Pak dat vliegtuig maar weer. Stel dat je alleen de wielen vindt, zo groot als een boerenschuur, dan weet je natuurlijk al dat dat nooit een sproei vliegtuigje ge weest kan zijn. Dan nog even iets heel an ders: zondag 2 maart om 18.20 uur, BRT 1, Leven en Laten Leven. Er zijn opna men te zien over de Wester- sehelde en opnamen uit Saeftinghe. Van een onzer verslaggevers AXEL - De anderhalve ton, die de gemeente Axel van het Rijk heeft gekregen voor groot onderhoud en verbetering van com plexen woningen, moet niet naar de Regionale Woningbouwver eniging, maar verdeeld worden onder de huurders bij wie de woning recentelijk is gerenoveerd of nog gerenoveerd moet worden. De PvdA Axel deed dat verzoek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. de mensen een bijdrage van 4000 gulden aan herinrich tingskosten nodig, maar om dat deze regeling alleen bij echte renovaties (woningen ouder dan 25 jaar) wordt toe gepast kregen de bewoners aanvankelijk niets", aldus Vink. Na verschillende acties van de bewoners besloot de wo ningbouwvereniging wel over te brug te komen met een be drag van 2000 gulden per huurder. De PvdA noemde dat gisteravond een verstandige zet. „Ten eerste konden ze de huurder redelijk gemotiveerd krijgen mee te werken aan het karwei en ten tweede omdat op langere termijn de woning bouwvereniging voordeel uit een flinke renovatiebeurt kon halen. Ze waren dan immers voor lange tijd van inferieure materialen en veel onderhoud en klachten verzorgende con structies af", aldus Vink. Wethouder P. Apers (finan ciën) wilde daar gisteravond nog geen uitspraak over doen. „Dit is erg nieuw voor mij. Het is een prachtig pleidooi en het klinkt er verleidelijk. Maar de zorgvuldigheid vereist dat we dit eerst binnen het college be studeren". Overigens stuit het verzoek van de PvdA wettelijk gezien niet op problemen. Volgens wethouder J. van Schaik is de gemeente vrij de gelden naar eigen keuze te besteden. Het voorstel komt in de eerstvol gende raadsvergadering terug. B en W stelden gisteravond voor dit geld aan de woning bouwvereniging te geven om dat de vereniging aan de be trokken huurders al 2000 gul den aan herinrichtingskosten heeft overgemaakt. De PvdA vindt dat de huurders ook recht hebben op die ander halve ton. De vergoeding in de gemaakte kosten zou dan per huurder op totaal 2700 gulden komen. Het gaat in totaal om 300 woningen. Fractievoorzitter J. Vink bracht het college gisteren in herinnering dat de betref fende woningen aan het eind van de jaren zestig door een verkeerde opzet bij de nieuw bouw en een gebruik van slecht materiaal zijn gaan rot ten. Daardoor waren ze ver vroegd aan renovatie toe. Bij die renovatie moest heel de boel op zijn kop gezet wor den en dat heeft volgens Vink meer dan 2000 gulden aan on kosten voor de bewoners mee gebracht. „Eigenlijk hadden AARDENBURG - Op de krui sing Weststraat - Brouwerij straat kwamen twee perso nenauto's, bestuurd door M. de P. uit Kaprijke en F. B. uit Aardenburg, met elkaar in botsing. Dit gebeurde doordat De P. op de weg aan het keren wds en niet lette op achterop komend verkeer. Beide voer tuigen liepen schade op. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE Voor de 'kenners' van de Hontenisser politiek staat de uitslag van de komende gemeenteraadsverkiezin gen al zo goed als vast. Driekwart gokt op 4 ze tels voor de lijst A. Roctus, 4 zetels voor het CDA, 3 ze tels voor de lijst P. Mang- nus en 2 voor de lijst L. Mangnus. Dat blijkt uit de tot nu toe ruim 120 ingeleverde papiertjes voor de traditio nele prognostiek-wedstrijd ter gelegenheid van de verkiezingen. Een initia tief van uitbater Toine Raes van hotel De Linde in Kloosterzande, in samen werking met de gemeente. Nu alweer voor de vijfde maal krijgen de inwoners de kans een gokje te wagen op de verkiezingsuitslag. De inleg is een rijksdaal der per voorspelling. Van de inleg wordt 20 procent uitgekeerd aan de win- naar(s). De rest komt ten goede van het Nederlandse Rode Kruis. Ook vier jaar geleden ging de opbrengst naar die instantie. Andere keren mochten de Hartstichting twee maal en de Zonne bloem een maal de prog- nostiek-kas in ontvangst nemen. Zoals altijd wordt ook dit keer op 19 maart de trekking verricht door een notaris. Dat gebeurt tij dens een vrolijke verkie zingsavond met liedjes en conferences. Edy Compiet, zelf ex-raadslid en dus goed op de hoogte van de plaatselijke politiek, praat de zaak aan elkaar. Toine Raes toont zich erg tevre den met de dikke 120 brief jes die al in de bus zijn ge deponeerd. „Ik hoop in to taal op zo'n 250. Dan is dat toch mooi 500 gulden voor het Rode Kruis". Aan de stamtafel van hotel De Linde worden na de officiële raadsvergade ring de beraadslagingen meestal nog eens dunnetjes over gedaan. Vandaar dat ook uitbater Toine Raes goed weet hoe de politieke verhoudingen liggen. „Ik sluit me aan bij de meer derheid van de tot nu toe ingeleverde voorspellin gen", zegt hij, „ik denk dat er dit keer verschikkelijk veel goede zullen zijn. Ze ker weet je het natuurlijk nooit, want er kan natuur lijk van alles gebeuren met een restzetel". Vier jaar geleden bleken de 'kenners' er overigens flink naast te zitten. Er werden toen maar 17 goede formuliertjes ingeleverd, waarvan dan nog 5 afkom stig van dezelfde persoon. „Maar vorige keer deden er zes lijsten mee en nu maar vier. Dus denk ik dat het nu toch gemakkelijker is om voorspellingen te doen". Van een onzer verslaggevers IN CONFLICT MET DANSSCHOOLHOUDER BEN DEKKERS AXEL - De manier waarop het dagelijks bestuur van de Stichting Cultureel Centrum (De Halle) in Axel zich in de strijd met dansschoolhouder Ben Dekkers heeft gestort verdient geen schoonheids prijs. Dat vindt de WD Axel. „De indruk is gewekt dat het standpunt van het Halle bestuur de mening van het al gemeen bestuur is. En dat is niet zo, wij zijn in heel de zaak niet gekend. De mening van het dagelijks bestuur is we zenlijk iets anders dan het standpunt van het algemeen bestuur", moest de VVD'er Tonny Marteyn, tevens lid van het algemeen bestuur van De Halle, gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering even kwijt. „Anders heeft het geen zin om als vertegenwoor diger uit de raad in het Halle bestuur zitting te nemen", al dus Marteyn die aan wethou der J. van Schaik, voorzitter van het Halle bestuur, vroeg op korte termijn een algemene bestuursvergadering uit te schrijven om de zaak 'Ben Dekkers' te bespreken. Zoals bekend is de dans- choolhouder met het Halle be stuur in conflict geraakt over het gebruik van de grote zaal. Dekkers heeft met het Halle bestuur afgesproken een x aantal dagen per jaar gebruik te maken van de grote zaal. Het bestuur van De Halle is daarmee akkoord gegaan on der voorwaarde dat de zaal ten alle tijde aan iemand an dere verhuurd kan worden. Dat is dit seizoen volgens Dek kers teveel het geval waardoor de continuïteit van zijn dans school in gevaar dreigt te ko men. Dekkers claimt nu de aan andere verenigingen toe gezegde data. Het bestuur van De Halle vindt dat Dekker dat niet kan maken omdat hij en kel maar optie op die dagen heeft. Er is geen contract. Het verzoek van Marteyn werd gisteravond door Van Schaik ingewilligd. Al moest de voorzitter wel kwijt dat het algemeen bestuur het dage lijks bestuur gemachtigd heeft de Halle te verhuren. De PvdA mengde zich gisteravond ook even in de discussie. Fractie voorzitter J. Vink viel over het feit dat de dansschoolhouder de zaal voor 90 gulden per avqnd krijgt terwijl vereni gingen meer dan 130 gulden moeten betalen, particulieren betalen zelfs 281 gulden per avond. Het kwam Vink wat 'eigenaardig' voor. „Op die manier komt de commercie voor een dubbeltje op de eerste rang te zitten. Ik had eerder verwacht dat een instelling op cultuurgebied, De Halle is ten slotte een cultureel centnim, voordelig gebruik van de zaal kon maken. Daar moet toch goed naar gekeken worden", aldus Vink, die dat een taak voor B en W vond. Burge meester A. Hack vond dat het gekrakeel over De Halle lang genoeg had geduurd en kapte de discussie af. Hack vond dat die beraadslagingen allereerst thuishoren in de algemeen be stuur van De Halle. „Laten we die eerst maar eens afwach ten".

de Stem | 1986 | | pagina 15