EO: RT ZEEUWS ZEELAND Hulp voor Zeeuwse slechtzienden in St Joanna te Goes Tracéwijziging van WOV niet gewenst CHOOL ANCE" JONGE VAN OOSTBURGSE VERENIGINGEN ursus npleet dustriële 'Punk in 't durp Koewacht Nieuwe, korte cursussen beeldende vorming ZIKV ker v/m 1 MAART U. ANDEN Filmavond jongeren beweging Terneuzen Kollenwedstrijden Philippine succes Plaatselijk nieuws Clinge Groede Kieldrecht D/CAM DTICA IARS RTECHNOLOGIE 'NTEN ECHNOLOGIE TANCY AT IE STATENLID EVERAERT: politierapport NERS de izoen OOSTBURG - Veel Oostburgse sportvereni- [ingen hebben voor dit jaar subsidie aange vraagd voor bijzondere evenementen. Er zijn wintig aanvragen bij de gemeente binnen ge- lomen. Vergeleken met voorgaande jaren is at een opzienbarende stijging. T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Ba/armingsinstallatie I IN TERNEUZEN BAANDAG 24 FEBRUAR11986 1 te St. Jansteen jeeii snelheids limiet op ventweg Hulst-Absdale Jaarvergadering Vara in Axel Van een onzer verslaggeefsters GOES - Zeeland krijgt een de pendance van het Regionaal centrum voor Zuid-West-Ne derland dat wordt gehuisvest in Rotterdam en is bedoeld voor de hulpverlening aan slechtzienden en blinden. Van onze correspondent TERNEUZEN - Morgen, dins dagavond, houdt de Jongeren beweging verbonden met de FNV, district Zeeuwsch- Vlaanderen, in het gebouw aan de Blokken te Terneuzen een filmavond, aanvang 20 uur. Vertoond wordt de film No Fun, die handelt over een 14- jarig meisje dat werkt in een café terwijl haar ouders den ken dat ze op school zit. Ze wordt ontslagen omdat ze erg verlegen en onhandig is. Met het verdiende geld gaat ze naar de platenzaak No Fun. Daar kómen veel punkers. Als Marian ontdekt dat haar portemonnee is gestolen, schiet een jongen op wie ze verliefd is haar te hulp. Hij neemt haar mee naar zijn huis, waar zijn ouders het tweetal betrappen in de slaap kamer. Het meisje schaamt zich en loopt weg. Na wat doelloos rond te hebben gelopen gaat ze een dancing binnen en raakt helemaal in de ban van het punkgebeuren. Omdat het een vrij korte film is, is er na af loop nog gelegenheid voor wat gezellig napraten. De toe gangsprijs is twee gulden per persoon. De dependance wordt ge vestigd in een paviljoen op het terrein van het St. Joanna Zie kenhuis te Goes. Voor mensen die problemen hebben met hun gezichtsver mogen kan deskundige hulp of raad nodig zijn op terreinen als wonen, huishouding, wer ken, opvoeding of recreatie. De laatste jaren groeide de vraag om in deze situatie over bij voorbeeld vroegtijdige onder kenning, thuisbegeleiding, hulpmiddelen en onderwij s- mogelijkheid dichter bij huis geïnformeerd te kunnen wor den, zo meldt het Informatie Bulletin van de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie. Om aan deze vraag te kun nen beantwoorden worden in Nederland zes regionale cen tra gestart, van waaruit deze hulp en informatie gebundeld kan worden aangeboden. In het voorjaar start in Rotter dam het regionaal centrum voor Zuid-West-Nederland. Vanwege de uitgestrektheid van het gebied is voor Zeeland voor de oplossing van de de pendance gekozen. Van onze correspondent PHILIPPINE - Het vijfde on derdeel van de zevenkamp te Philippine, de rollenwedstrij- den, sloeg goed aan. Vooral door de aanwezigheid van de Belgische beroepswielrenner Patrick Cockuyt kreeg deze gebeurtenis extra cachet Bouw- en houtbond FNV - De bouw- en houtbond FNV afde ling Clinge houdt op vrijdag 28 februari haar ledenvergade ring in het gemeenschapscen trum Malpertuus. De avond begint om 19.30 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten staat een huldiging van een drietal leden op de agenda. Jaarvergadering Boerenbond - Maandag 24 februari om 19.30 uur houdt de Boerenbond Clinge haar jaarvergadering in café de Troubadour. Nadat de verschillende jaarverslagen behandeld zijn, volgt er een bestuursverkiezing. De heren Cammaert en Meerschaert zijn periodiek aftredend. Bei den stellen zich herkiesbaar. Nadat de agenda verder is af gewerkt, zal de heer Th. Hiel van de Landbouwvoorlich- tingsdienst spreken over ac tuele aangelegenheden rondom de landbouw. Kaarting - De muziekvereni ging Breskens-Groede houdt vrijdag 28 februari een kaar ting in café De Wulpenhoek te Groede, aanvang 19.30 uur. Ook vrijdag 7 maart houdt deze muziekvereniging een kaarting, maar dan in Bres- kens, aanvang 19.30 uur in café Het Zonneke. Postzegelavond - De Kiel- drechtse Verzamelaarsvrien den houdt vrijdag 7 maart een informatieavond met diareeks over de postzegel. Dat gebeurt om 19.30 uur in zaal Centrum. Een uiteenzetting wordt gege ven door oud-voorzitter Baeyens van de Lokerse ruil- club. Aan bod komen onder meer de verzamelmogelijkhe- den, het werken met album bladen en insteekboeken en waar de postzegelverzamelaar op moet letten. Bestuurslid E. van Cleemput vertoont ook nog een dia-serie 'Van grave ren tot drukken'. elburg, tel. 01180-31011 o Districtsbestuurder Vegting (links) huldigt enkele jubilarissen Van onze correspondent KLOOSTERZ ANDE - Voor zitter Piet Everaert van de industriebond FNV afdeling Hontenisse denkt dat wijzi ging van het tracé van de vaste oeververbinding niet de start van het werk zal be spoedigen. Everaert, die ook lid is van Provinciale Staten, zei dat zaterdagavond bij de huldiging van een aantal ju bilarissen in café 't Karre- wiel in Vogelwaarde. Behalve voor deze WOV (3500 manjaren) pleitte hij ook sterk voor de bouw van een nieuwe kerncentrale (1000 manjaren). Ook gaf hij nog een sneer weg aan de nieuwe burge meester van Vlissingen Jaap van der Doef, die in zijn nieuwe functie een geheel ander standpunt over deze kerncentrale inneemt dan in zijn vorige baan als kamer lid. Met zichtbaar genoegen speldde districtsbestuurder Vegting een groot aantal ju bilarissen een bondsinsigne op en deelde presentjes uit, alsmede bloemen voor de echtgenoten. Albert Hoefijzer uit Kloosterzande werd gehul digd voor zijn 50-jarig lid maatschap. Veertig jaar lid zijn T. Neve uit Klooster- - FOTO WIM KOOYMAN zande, R. van Meelen uit Walsoorden, J. Collijn uit Hengstdijk, P. Schelfhout, J. van Waterschoot en E. van Waterschoot uit Lams waar de. 25 jaar lid zijn J. Dan- kaert, Hengstdijk; J. Her man, Hengstdijk; L. Steven- daal, Hengstdijk; A. Remijn, Ossenisse; J. Hemelaar, Vo gelwaarde; C. Rijk, Hengst dijk; J. Schipper, Klooster zande; T. Stroobant, Vogel waarde; T. Freyzer, Terhole; G. Baart, Lamswaarde; L. van Puyvelde, Kloosterzan de; H. van Dommelen en E. Hoefeyzer, Terhole; G. Ver meulen, Terhole; A. Bogaert, Kuitaart; W. Van Esbroek, Kuitaart en H. Hoofman, Kloosterzande. Voor de aanwezigen was er gelegenheid om vragen te stel len aan de beroepswielrenner en kon er over diverse facetten van de wielersport van ge dachten worden gewisseld. Opvallend was dat kara- bijnclub De Zwaan de wed strijden won. Verrassend vooral omdat die ploeg het team van de toer- en trimclub Marinet voorbleef, dat toch als favoriet van start ging. BRESKENS - Op de Midden- dijk ontstond een kop-staart- botsing waarbij betrokken waren L. de S. uit Schoondijke en I.Q. uit Breskens. Dit ge beurde toen De S. achteruit reed en Q. kwam aanrijden. Beide voertuigen werden be schadigd. Van onze correspondente n 32 uur per week, waar- men post; Je werkzaamheden Veel subsidieaanvragen extra sportevenementen to per maand bij een leef- 1.074,52 f 1.203,36 1.332,20 1.461,04 1.589,88 p basis van functiewaarde- Van een onzer verslaggevers ordt bij de selectie betrok- r het hoofd van het bureau :l. 01180-31469. izit te zijn van de chef van Provinciale griffie van Zee- 2/86. len betrouwbare 01148-1243 - Kloosterzande nummer CIM-Magazine t p CIM-Magazine en heb ekorting van f 22,50. I I i i zonder postzegel 'JDSCHRIFTEN j Nijmegen. lessen, elk van twee uur (13 tot 15 uur). Daarin wordt gewerkt met verschillende materialen zoals koper, been, plexiglas, hout, leer enz. Diezelfde dag maar dan in de morgenuren van 9 tot 11.30 uur vangt een kursus aan in zijde schilderen: acht lessen elk met een duur van twee en een half uur. De gemaakte werkstukken kun nen worden gebruikt als wandkleden, schilderijen, wenskaarten of zijn te ver werken tot sjaals of een blou se. Met de cursus grafische technieken werd reeds op maandag 17 februari een aan vang gemaakt. Daarin kan men op verschillende manie ren leren etsen, verder worden er monotypes gemaakt, een meerkleuren linosnede en kan de cursist leren zeefdrukken. Tien cursussen van twee uur elke maandagavond van 19 tot 21 uur. Op een nog nader te bepalen datum zal in drie les sen elk van 3 uur een cursus landschapschilderen van start gaan op de zaterdagen. Dat betekent op mooie dagen de regio in, onder leiding van een docent. Op de zaterdagen 17 en 31 mei kan men deelnemen aan Raku stoken, telkens van 10 tot 16 uur. Raku is de naam van een soort keramiek die voornamelijk bij de Japanse theeceremonie wordt ge bruikt. Wat de lesgelden betreft worden drie tarieven gehan teerd. A: scholieren en 65 plus sers, B: volwassenen en C: uit keringsgerechtenden. Voor nadere inlichtingen kan men contact opnemen met me vrouw A. Soet-De Moor, tele foon 01179-1787 of op werkda gen tussen 9 en 15 uur 01180-34711. GOES - 50 Plus - In het zwembad van Roompot Rekreatie te Kamperland houdt de dienst 'Meer Beweg n voor Ouderen' het '50 plus Waterfestijn' op dinsdag 4, woensdc, 5 en donderdag 6 maart. Diverse water-activiteiten staan op deze dagen centraal waarbij het zwemwater tot 30 graden C. verwarmd wordt, de ideale temperatuur voor ouderen. Mensen die de zwemkunst nog niet machtig zijn kunnen toch meedoen. Voor de niet-zwemmers is op een van de terrassen een aantal Vlaamse volksspelen opgesteld. Het ochtendprogramma loopt van 10.00 - 13.00 uur, het middagprogramma van 14.00 - 17.00 uur. Wie wil mag de hele dag blijven. GOES - Toeristenpastoraat - De stichting Katholieke Toeristen zielzorg in Zeeland houdt zaterdag 1 maart in het St Willibrord College te Goes een ontmoetingsbijeenkomst over de toekomst van het toeristenpastoraat. Op het programma staan inleidin gen, groepsgesprekken en forumdiscussie. De dag begint om 10.00 uur met een ontvangst door de heer E, Mes, voorzitter van het stichtingsbestuur. Daarna is er een geza menlijke gedachtewisseling over de thema's 'Gastvrijheid', 'Ontmoeting' en 'Samen vieren'. MIDDELBURG - PSO - In de grote zaal van het Ontmoetings centrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 51 te Middelburg, wordt vrijdag 28 februari een bijeenkomst gehouden door de Partij, voor Socialisme en Ontwapening. Op deze bijeenkomst spreekt Fred van der Spek, lijstrekker van deze partij. Het thema van zjjn inleiding is: 'Waarom de PSO'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - FIOM - Half april '86 start het FIOM-Zeeland met een gespreksgroep voor alleenstaande ouders te Goes. Aan deze groep kunnen zowel vaders als moeders deelnemen, die bij - voorbeeld door een echtscheiding alleen zijn komen te staan, of die niet gehuwd zijn. Gespreksonderwerpen zijn: Opvoeden in je eentje, De huisvesting, Omgangsregeling en het maken van een nieuwe start. Naast de gespreksthema's is het de bedoeling met elkaar wat gezelligheid te cre..eren. Plaats van samenkomst en data voor deze gespreksgroep zijn nog niet bekend. Men kan zich wel vast opgeven of bellen voor meer informatie naar FIOM-Zeeland, 01180 - 27311. ekosten Regeling) van de md, waar de ziektekosten- kan geplaatst worden - FOTO DE STEM COR J. DE BOER De twee voorgaande jaren werd steeds voor drie ge- leurtenissen geld gevraagd, voor 1983 vijf en het jaar liarvoor zeven. Ook het zaalvoetbalteam van Philippine kwam verras send voor de dag door beslag te leggen op de tweede plaats. Na dit onderdeel is duidelijk geworden dat het karabijn club De Zwaan de eindzege in deze zevenkamp nauwelijks nog kan ontgaan. Die ploeg heeft drie punten voorsprong in de totaalstand en met het eigen onderdeel nog voor de boeg mag het niet meer mis gaan. De eindstand van de rollen- wedstrijden was: 1. De Zwaan, 2. zaalvoetbal Philippine, 3. toerclub Marinet, 4. TCAZ, 5. toerclub Wiskerke, 6. topbil- jartclub Marinet, 7. volleybal club Philippine. Totaalstand: CADZAND - In de nacht van vrijdag op zaterdag en wel tussen 01.30 en 9.00 uur is een personenauto welke gepar keerd stond in de Noordzee straat en eigendom van de heer P.F. ontvreemd. De auto heeft het kenteken FL-42-KN. DRAAIBRUG - Vrijdagavond is nabij Draaibrug op de rijks weg een autobus van de Cito in brand geraakt. Deze bus werd bestuurd door R. de S. uit Breskens. De vermoedelijke oorzaak is een defect in de kachel. Aan vankelijk probeerde De S. de brand zelf te blussen, doch hij zag hier geen kans voor. De brandweer van Aardenburg moest er daarom nog aan te pas komen. 1. De Zwaan 26 punten, 2. zaal voetbal Philippine 23, 3. TCAZ 20, 4. toerclub Wiskerke 19, 5. toerclub Marinet 18, 6. topbil- jartclub Marinet en volleybal club Philippine met 17 punten. SCHOONDIJKE - Vanuuit de RK basisschool is een platen speler ontvreemd. Via een raam aan de achterzijde is men de school binnengeko men. ijn: ze 5e cursus en us voor gevorderden. eer en om zijn stijl, e St. Jansteen. ave bij 1 KOEWACHT - De gezins dag van de Noordbra bantse Christelijke Bond in De Vlaschaard in Koe wacht is een doorslaand succes geworden. De basis voor dit succes werd ge legd door van acht leden van de Katholieke Platte landsjongeren, die het blij spel 'Punk in 't durp' op de planken brachten. De ruim honderd aan wezigen beleefden een prettige avond aan het blijspel, dat uit drie bedrij - ven bestond. Na het stuk werd de gezinsdag voort gezet met een loterij en dans. De muzikale mede werking werd verzorgd door orkest Amber. Punk in 't durp wordt nog twee keer opgevoerd. Zaterdag 15 maart en vrij dag 4 april. Beide uitvoe ringen zijn in De Vla schaard. Begonnen wordt telkens om 20.00 uur. Zo zien de Koewachtse plattelandsjongeren de punk in het dorp. Omdat jarenlang slechts een gering aantal aanvragen bin ten kwam heeft de gemeente rorig jaar besloten om de post ioor zulke evenementen flink verlagen omdat er altijd 'eel geld overbleef. Dit jaar is voor het eerst een nieuwe subsidie-verordening gehanteerd, de aanvragen moeten niet meer binnen zijn 'oor het begin van het jaar, naar voor de datum waarop let evenement plaats vindt. Omdat verenigingen voor illerlei gebeurtenissen geld lagen wil het college nadere regels stellen voor behande- ling. Zo wil men vervolgtoer- nooien niet in aanmerking la ta komen voor bijzondere subsidie. Het dagelijks bestuur 'an de gemeente stelt voor om bijzondere sportevenementen' Is omschrijven als eenmalige speciale wedstrijden die geen onderdeel vormen van de be staande competitie en die sti mulerend zijn voor de sport. Het nieuwe beleidsuit gangspunt is dat senioren zo veel mogelijk hun eigen acti viteiten moeten bekostigen en dat de gemeente de jeugdsport wil stimuleren. De hoogte van de subsidie is vooral afge stemd op het aantal jeugdle den en hierdoor kan een sti mulerend effect ontstaan op het jeugdbeleid. Dat beleid is echter niet toegepast op de bij zondere sportevenementen omdat het college vindt dat zulke gebeurtenissen ook voor senioren kostendekkend moe ten zijn. Daarom stellen B en W een aanvullende verorde ning voor. Als er bijzondere sporteve nementen voor de jeugd zijn wil de gemeente maximaal vijftig procent van de verlie zen vergoeden, of 33 procent van de lasten, voor senioren wil men twintig procent van de verliezen of een zelfde per centage van de lasten dragen. Als beide groeperingen mee doen wil men een kwart van de lasten of 35 procent van het verlies dekken en als er offi ciële Zeeuwse, Nederlandse of wereldkampioenschappen plaats vinden wil men vijftig procent van de verliezen of een derde deel van de lasten vergoeden. De nieuwe verordening komt aan de orde tijdens de bijeenkomst in het gemeente huis van het algemeen bestuur van de sportraad, aanvang woensdag 5 maart, 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Provinciale Interstaat koestert zich geen Musies dat de minister van Verkeer en Waterstaat bereid s tot het invoeren van een jtelheidslimiet van 60 kilome- <r per uur op de parallelweg tags de autoverbinding "Ulst-Absdale. Dat blijkt uit Je» antwoord op vragen van 'et CD A-statenlid Th. Baert. Met fietsverkeer op de pa- «lelweg heeft hinder van ®d rijdende motorvortuigen. snelheidsmetingen blijkt het autoverkeer op de pa alweg nagenoeg even snel Mt als het verkeer op de tafdrijbaan. Maar het onge- 'Uenbeeld op de parallelweg ^'eigens provinciale Water- tat niet verontrustend. In de 'node 1980/84 heeft de politie W totaal twee verkeerson- 'tallen tussen fietsverkeer 'snelverkeer geregistreerd, wlgens Provinciale Water- ®a' gaat het om een alge- tan probleem dat zich ook op andere parallelwegen indoet. Voor de parallelweg ™t-Absdale geldt de alge- ta gedragsregel dat er J'maal 80 kilometer per Wag worden gereden. Zo- geen sprake is van een ™nderlij ke situatie, zo ver uit men, zal de minister 'bereid zijn een verdere «'king van de snelheidsli- 'goed te keuren. Van onze correspondent AXEL - De Vara-afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hield vorige week haar jaar vergadering. Tijdens deze ver gadering werd de heer J. Vink tot penningmeester gekozen. De heer H. Langendoen kwam in het algemeen bestuur en zal ook de afdeling in het district Zeeland gaan vertegenwoor digen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) heeft in zijn kursusaanbod voor Terneuzen enkele nieuwe korte cursussen in beeldende vorming. De jaarrekening 1984, de be groting voor het nieuwe jaar en het gevoerde beleid kregen de instemming van de aanwe zige leden. Na afloop van het offciële gedeelte was er een prijskaarting waaraan door zestig personen werd deel ge- neomen. De uitslag is: bieden: i. mevr. R. de Waal, 2. dhr. A. de Beer, 3. C. de Deijn, 4. Th. Bosch, 5. mevr. de Deijn. Joke ren: 1. mevr. Rombout, 2. mevr. De Waele, 3. mevr. Kempe, 4. mevr. Bosch, 5. mevr. Ortelee. Op dinsdag 4 maart start een cursus in het maken van wandkleden, bestaande uit tien lessen van twee uur. Aan de hand van dia's leert de kur- sist iets over ontwerpen, kleu- rencombinties kiezen en de mogelijkheden van verschil lende materialen en technie ken. De cursus is zowel voor beginners als gevorderden en wordt wekelijks gegeven van 19.30 tot 21.30 uur. Op vrijdag 7 maart begint een cursus in het maken van sieraden die bestaat uit acht

de Stem | 1986 | | pagina 7