Shirtreclame blijft probleem INDOOR-VLAANDEREN BLIJKT GROOT SUCCES 24 DAGEN HALF GELD VS WILLE Flip Salomé wint met schaatslengte fOE G\F/ Volleybal- arbiters boos over te late betaling ROADSTER 24 DAGEN Merijntje JAARVERGADERING KNAU AFDELING ZEELAND Trimkalender Zwin-stedentocht definitief op 27 februari Joop Scheybeler KNAU-voorzitter Axel gastheer topclub Ajax AXEL - Indoor-Vlaanderen, de internationale springcompetitie voor paarden en pony's, is een groot succes geworden. Willy de Groote, voorzitter van de organiserende landelijke rij- vereniging en ponyclub Graeve Jan toonde zich bijzonder tevreden na de vierde en laatste wedstrijd die meetelde voor de strijd om de In- door-Vlaanderen-bokalen. Uitslagen TWEEKREKENTOCHT IN HOEK onverhoopt iet: Gipsexpres Geldpomp Geheim MAANDAG 24 FEBRUAR11986 Vorstvrij Operatiezaal MANILA/ WASHINGTC RTR) - De verwarde siti 'bevindt zich nu in een be Goedkoop "gloed nieuw" autohuren! 076-227.295 <eer aanln anaaleilaj (AdvertentiëT I I I DE STEM „de 4 in1 krant Van onze atletiekmedewerker GOES - De kersverse voorzit ter van de KNAU afdeling Zeeland, Joop Scheybeler, mocht afgelopen zaterdag meteen aan de bak. Scheybe ler, die met applaus werd ont vangen - evenals Bas de Vos en Wil Zweemer overigens - in het afdelingsbestuur, werd meteen geconfronteerd met de uitvoerige shirtreclame de laatste tijd. Dit tijdens de rondvraag, toen AV'56-voor- zitter Kees Kortleve deze ma terie aankaartte. Zoals bekend werden vorige week tijdens de Hollandse Hoevecross de KNAU-reglementen wat de shirtreclame betreft strikt toegepast, met gevolg dat een aantal atleten werd gediskwa lificeerd. Een probleem waar men be grijpelijk niet uit kon komen tijdens deze vergadering. Kortleve richtte een oproep aan de Zeeuwse verenigingen om evenals AV'56 op dezelfde golflengte te gaan zitten. Een oproep die nog niet het ge wenste resultaat opleverde, want met name ex-afdelings voorzitter Johan Vuijk had zijn bedenkingen. „Er zijn wedstrijden waarin trimmers en prestatielopers die wel reclame mogen voeren gelijk van start gaan met wed strijdatleten. Moet je dan te gen een wedstrijdatleet zeggen dat hij niet mag lopen? Ik denk dat we dan met twee ma ten meten en verkeerd bezig zijn. Ik zou daar als wedstrijd leider - de verantwoordelijke man op dat moment - grote problemen mee hebben". Joop Scheybeler, nog als 'gesprekspartner' aangespro ken, omdat zijn voorzitter schap pas na de vergadering officieel gestalte kreeg, was van mening dat men in hogere KNAU-regionen eerst maar eens deze zaak moest aanpak ken. „Als je naar de topevene- menten kijkt is er nog wel iets meer aan de hand dan hier in het Zeeuwse. Natuurlijk moe ten de reglementen gerespec teerd worden, maar wel ieder een gelijk behandelen". Ook Koos Oggel pleitte voor wat tolerantie. „Het toestaan van shirtreclame is een kwestie van tijd. Laten we verstandig zijn en geen bruikbare krach ten wegjagen door een al te harde aanpak". Er kwamen tijdens de rond vraag trouwens nog meer pro blemen om de hoek kijken. Met name Jan Vermeule er gerde zich aan het feit dat le den van zijn vereniging Dy namo niet van start mochten gaan in de Rotterdamse mara thon. Dit omdat de zaak vol zat toen ze inschreven. Het be trof wedstrijdatleten van zijn vereniging, terwijl een groot aantal trimmers, dat eerder had ingeschreven wel van start mocht gaan. „Waar blij ven we als wedstrijdatleten geweigerd worden en trim mers wel worden toegelaten"? vroeg Vermeule zich af. Unie raadslid Ko Roose viel hem bij. „De fout zit hem in het feit dat trimmers geïntegreerd worden in wedstrijden. We ja gen op deze manier onze eigen mensen weg. Het wordt tijd dat men daar iets aan gaat doen". Jan Vermeule had overi gens meer pijlen op zijn boog, want eerder tijdens de verga dering stelde hij dat de coördi natie van de trimkalender één grote puinhoop was. Er zijn soms drie trimlopen op de zelfde dag binnen een straal van dertig kilometer. Vermeu le: „Waar blijft dan de coördi natie? Heeft het nog zin dat we data opgeven"? Om zijn ongenoegen kracht bij te zet ten deelde hij voor de verga dering een keurig verzorgde trimkalender uit van zijn ver eniging Dynamo. Adrie Goe- degebuure, belast met deze zaak binnen het afdelingsbe stuur, gaf Vermeule het groot ste gelijk van de wereld. „Er valt niets te combineren als je een jaar van tevoren je trim- loop moet vastlegen". Eerder in de vergadering was ex-voorzitter Johan Vuijk tot lid van verdienste be noemd. Het was de eerste daad van Joop Scheybeler. De nieuwe voorzitter sprak overi gens wel de wens uit dat deze benoeming Vuijk zou stimule ren zich te blijven inzetten voor atletiekminded Zeeland ook zonder het voorzitter schap. Vuijk zelf wuifde in zijn dankwoord de lofuitingen weg. „We zullen het terug brengen tot normale propor ties. We hebben het met z'n al len gedaan". Hij toonde zich voorts wat teleurgesteld dat het probleem van de 'wilde lo pen' niet tot een oplossing was gekomen. „Maar met Joop hebben jul lie een goede keus gedaan", prees hij zijn opvolger bij de vergadering aan. Een verga dering die Alfons Frankevijle - bij de heren - en Jopie Daane - bij de dames - de prestatie bekers in ontvangst zag ne men. De verenigingsbeker ging naar AV'56, terwijl de Adri de Munck-bokaal ging naar het duo Wim Schot/An ton de Bruin van de atletiek vereniging Delta Sport we gens hun inzet voor de realisa tie van een kunststofbaan in Zierikzee. Die baan wordt dit jaar geopend. De waarde ringsemblemen voor de jeugd gingen naar Karin Glerum, Christel Loghhe en Bram van Peenen van Marathon, Ivan Beck van RKHAV en Mark van de Riet van Delta Sport voor hun uitzonderlijke pres taties op nationaal niveau. Jeroen Goossens is ongenaakbaar Van onze sportmedewerker Sluis - De Zwin-stedentocht gaat definitief door. Deze schaatsmarathon op het ka naal Sluis-Brugge is gepland donderdag 27 februari en gaat over 105 kilometer met Sluis als startplaats. Over de finish- plaats is nog geen overeen stemming bereikt. Damme eist deze op, maar de ijsclub Sluis is bang dat men daar de zaak organisatorisch niet rond krijgt. De wedstrijdrijders starten om 13.00 uur, terwijl de toertij- ders vijf minuten later worden weggeschoten om drie keer de afstand Sluis-Brugge-Sluis te doen. Om zeven uur 's avonds is de stempelpost in Sluis ge sloten. Wie dan nog op het ijs is wordt er afgehaald. Er kan worden ingeschreven vanaf vandaag, maandag, tot don derdag 12.00 uur in het Hof van Brussel te Sluis. Ook be staat de mogelijkheid daar te lefonisch in te schrijven. Van onze atletiekmedewerker GOES - Joop Scheybeler is de nieuwe voorzitter van de KNAU afdeling Zeeland. Hij volgt Johan Vuijk op, die vorig jaar oktober moest afhaken wegens drukke werkzaamhe den. Scheybeler is evenals zijn voorganger lid van Dynamo, waar hij de laatste jaren deel uitmaakte van het bestuur en belast was met het recreatieve gedeelde van deze vereniging. Scheybeler is sinds 1979 ac tief als wedstrijdloper, nadat hij in de zeventiger jaren een graag geziene gast was in de prestatielopen. De 39-jarige Scheybeler is woonachtig in Middelburg en wil zich de ko mende tijd bezig gaan houden met het oplossen van het pro bleem 'wilde lopen'. „Hoe we hiervoor een oplos sing moeten vinden weet ik nog niet. Ik denk dat we eens rustig met diverse mensen moeten gaan praten. Ons niet opstellen als de mensen die het allemaal weten en kunnen, want ook de mensen die de niet-KNAU-lopen organise ren weten heus wel hoe het moet". Naast Scheybeler wer den ook Bas de Vos van Schel- desport en Wil Zweemer van AV'56 officieel door de verga dering gekozen. Beiden deden overigens al een tijd hun werk binnen het afdelingsbestuur als opvolgers van respectieve lijk Ko de Jonge en Koos Og gel. Van onze sportmedewerker AXEL - In de eerste week van de bouwvakvakantie, om streeks 21 juli, komt als alles volgens afspraak verloopt Ajax naar Axel. Het is dan te vens de eerste keer dat de Am sterdamse formatie Zeeland bezoekt. Ajax doet dit in het kader van het 75-jarig bestaan van de voetbalvereniging Axel. „Ajax is dan bezig aan zijn derde trainingsweek. Een week waarin het voorgaande jaren Drente bezoekt. Nu hoop en reken ik er op dat de Am sterdammers naar ons toe ko men", aldus voorzitter Willy van Gremberge. Van onze paardesportmedewerker De beste drie resultaten telden mee voor de eind klassering. Zo'n vijftienhonderd ruitersportliefheb bers hebben in manege Magrette in Axek kunnen ge nieten van springsport van niveau. In de Z-klasse pony's toonde Jeroen Goossens met Ramora Kayam van De Haringruiters zich oppermachtig. Hij bleef ook na de vierde en beslis sende wedstrijd op de eerste plaats staan. Arianne Hanse met Liza van Schouwse Rui ters verdween wel uit de kop van het klassement. De tweede plaats in het eindklassement ging nu naar Uja Swets met La Eanair van Luctor et Emergo en het brons was voor Annemieke Boone met Romeo van Gouwe Reyers. Bij de M-klasse pony's geen veranderingen in de top van het klassement op de laatste wedstrijddag. Het goud ging naar Ariane van Maele met Nelis van De Noordzeeruiters, het zilver werd veroverd door Sandy den Exter met Meivin ■van Noord-Beveland en het brons greep sterke Ilyo Loos met Lady van Luctor et Emer go. Voor een grote verrassing in de Z-klasse paarden zorgde de sympathieke voorzitter van De Weelruiters, Piet Huige, met Salerno. Hij reed zich in de laatste wedstrijd via een derde plaats in het klassiek springparkoers en een tweede plaats bij het progressief springen naar een derde plaats in het eindklassement. Caron Kommers met Doublet van Prins Auvergne bleef eer ste in de eindrangschikking, vóór Eric Swagemakers met Valiant uit Tilburg. Ondanks dat Bertus Kom mers uit Halsteren de gehele dag voor schitterend te sprin gen parkoersen zorgde, bleef ook in de M-klasse paarden de rangschikking op de laatste wedstrijddag van Indoor- Vlaanderen ongewijzigd. Si mon den Exter met Tristan uit Kortgene zegevierde met grote overmacht. Patricia Kommers met Remmertime van Prins Auvergne werd tweede en als derde finishte Eric Swagema kers met Saporo uit Tilburg. B-klasse pony's klassiek: 1. Jan Mar tens met Nancy S, Zwinruiters; 2. Moni que Wink met Romano, De Kleppertjes; 3. Suzette Jacobsen met Jolanda, Vroon- ruiters. Progressief: 1. Jan Martens met Nancy S, De Zwinruiters; 2. Monique Wink met Romano, De Kleppert]es; 3. Wilbey Lion met Finn, Luctor et Emergo. L-klasse pony's klassiek: 1. Marjan Faes met Parridou, De Noordzeeruiters; 2. In- grid Faes met Emmy, De Noordzeerui ters; 3. Nina de Leeuw met Sharriff, Noord-Beveland. Progressief: 1. Ingrid Faes met Lady Rosa, De Noordzeerui ters; 2. Nina de Leeuw met Shariff, Noord-Beveland; 3. Marian Faes met Parridou, De Noordzeeruiters. M-klasse pony's klassiek: 1. Ariane van Maele met Nelis, De Noordzeeruiters; 2. Jacqueline Knook met Troubadour, Oranjeruiters; 3. Sandy den Exter met Meivin, Noord- Beveland. Progressief: 1. Sandy den Ex ter met Meivin, Noord-Beveland; 2. Jac queline Knook met Troubadour, Oranje- ruiters; 3. Ariane van Maele met Nelis, De Noordzeeruiters. Z-klasse pony's ca tegorie B klassiek: 1. Carolien de Feijter met Holyday, Luctor et Emergo. Catego rie D: 1. Ilja Swets met La Eanair, Luctor et Emergo; 2. Miranda de Jonge met Ha rold, De Zwinruiters; 3. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland. Progressief categorie B: 1. Carolien de Feijter met Holyday, Luctor et Emergo. Categorie D: 1. lij a Swets met La Eanair, Luctor et Emergo; 2. Sandy den Exter met Sapai, Noord-Beveland; 3. Annemieke Boone met Romeo, Gouwe Reyers. B-klasse paarden klassiek: 1. Anja van Vuuren met Cindy, Graeve Jan; 2. Marjam de Feber met Verano, De Vosse- reyers; 3. Theo Vaes met Alma, Middel burg. Progressief: 1. Mirjam de Feber met Verano, De Vossereyers; 2. Anja van Vuuren met Cindy, Graeve Jan; 3. Sa- bina Lanting met Zillion, Graeve Jan. L- klasse paarden klassiek: 1. Annemiek Ilyo de Loos met Lady van Luctor et Emergo, die beslag legde op een knappe derde plaats in de M-klasse pony's tijdens Indoor-Vlaanderen in manege Magrette in Axel. - foto wim kooyman Kommers met Notte Belle, Prins Auvergne; 2. Piet Huige met Waldon, De Weelruiters; 3. Paul Rohrbach met Dak- tari, Oranjeruiters. Progressief: 1. Piet Huige met Waldon, De Weelruiters; 2. Piet Huige met Zolita, De Weelruiters; 3. Connie de Beule met Goya, Hulst. M- klasse paarden klassiek: 1, Simon den Exter met Tristan, Kortgene; 2. Ale xandra van der Peyl met Viavita, De Zwinruiters. Progressief: 1. Alexandra van der Peyl met Viavita, De Zwinrui ters; 2. Patricia Kommers met Remmer- time, Prins Auvergne. Z-klasse paarden klassiek: 1. Eric Swagemakers met Val- liant, Tilburg; 2. Caron Kommers met Doublet, Prins Auvergne; 3. Piet Huige met Salerno, De Weelruiters. Progres sief: 1. Caron Kommers met Doublet, Prins Auvergne; 2. Piet Huige met Saler no, De Weelruiters; 3. Simon den Exter met Bergerac, Kortgene. EINDKLASSEMENTEN INDOOR- VLAANDEREN: B-klasse pony's: 1. Jan Martens met Nancy, De Zwinruiters; 2. Monique Wink met Romano, De Klep pert) es; 3. Annique Jacobsen met Ramo- na, Vroonruiters. L-klasse pony's: 1. In grid Faes met Lady Rosa, De Noorzee- ruiters; 2. Marjan Faes met Paridou, De Noordzeeruiters; 3. Ingrid Faes met Em my, De Noordzeeruiters. M-klasse po ny's: 1. Ariane van Maele met Nelis, De Noordzeeruiters; 2. Sandy den Exter met Meivin, Noord-Beveland; 3. Ilyo de Loos met Lady, Luctor et Emergo. Z-klasse pony's: 1. Jeroen Goossens met Ramora Kayam, De Haringruiters; 2. Uja Swets met La Eanair, Luctor et Emergo; 3. An nemieke Boone met Romeo, Gouwe Reyers. B-klasse paarden: 1. Sabina Lanting met Zillion, Graeve Jan; 2. Mirjam de Feber met Verano, De Vossereyers; 3. Mare Broodman met Victory, De Zwin ruiters. L-klasse paarden: 1. Annemieke Kommers met Notte Belle, Prins Auvergne; 2. Jeroen van den Eynden met Vanrolite, Prins Auvergne; 3. Connie de Beule met Goya, Hulst. M-klasse paar den: 1. Simon den Exter met Tristan, Kortgene; 2. Patricia Kommers met Remmertime, Prins Auvergne; 3. Eric Swagemakers met Saporo, Tilburg. Z- klasse paarden: 1. Caron Kommers met Doublet, Prins Auvergne; 2. Eric Swage makers met Valiant, Tilburg; 3t Piet Huige met Salerno, De Weelruiters. Van onze sportmedewerker HOEK - Elip Salomé wordt in schaatsend Zeeland gevreesd om zijn sterke eindschot. Toch had de Bressiaander grote problemen om zaterdag in de Hoekse Tweekrekentocht Le- vien de Blaey in de laatste me ters te verslaan. De 47-jarige Terneuzense bouwkundele- raar, die in Sluis-Brugge- Sluis al bewees in de vorm van zijn leven te verkeren, liet zich op het terrein, waar hij als 5- jarige het schaatsen leerde, niet zonder meer temmen. Van ver trok hij de spurt aan, wetend dat Salomé nu eenmaal meer spurtkwalitei ten in zijn bagage heeft. De Blaey had echter alles tegen want het slot van deze twintig kilometer lange wedstrijd ging pal tegen de wind in. De Bressiaander handhaafde zich keurig achter de rug van De Blaey, die tien meter voor de verlossende streep in win nende posititie reed. Met een 'alles-of-niets-poging' gleed Salomé tenslotte nog langs De Blaey, maar meer dan een schaatslengte bedroeg het ver schil niet. Met dit duo zijn de vedetten en smaakmakers van een schitterende Tweekrekentocht genoemd. Er passeerden 91 deelnemers de inschrijvings tafel van het actieve 'Wel ge bogen maar nooit gebroken', dat zoals altijd de zaakjes goed voor elkaar had. Onder die 91 acht dames. De Blaey en Salomé lieten al vlug de concurrentie in de steek. Met name De Blaey (ge boren en getogen in het Boe- rengat) nam het vuile werk voor zijn rekening. Na de twee 'kluunplaatsen' bij de Loven- seweg en De Dam was het al duidelijk dat de rest voor de derde plaats aan het schaatsen was. Eenmaal op de 'tweede kreek' met op sommige plaat sen slecht ijs, omdat er wat landbouwgrond op was ge waaid, moest er gewerkt wor den. De lange slag van het lei dende duo werd gehalveerd, maar toch kwam er vanuit de achterhoede nooit gevaar op doemen. De voorsprong werd dan ook in de drie toeren van vier kilometer nog verder uit- Kopgroep op weg in de Tweekrekentocht in Hoek. - foto wim kooyman gebouwd op een tweede duo, bestaande uit Kees Cijsouw en Johan Gijzel. Eenmaal terug op de voorste kreek kon het publiek zich dan ook op gaan maken voor de spurt. Dit ondanks dat Levien de Blaey herhaaldelijk met tussensprints zijn gezel pro beerde uit te schakelen. „Ik kreeg hem echter niet los", verzuchtte de Terneuzenaar, die dan wel de sprint verloor, maar gezien zijn leeftijd toch winanar werd, want voor 'be jaarden' was er een apart klassement. Ruim achter Salo mé reed Kees Cijsouw naar de derde plaats, vóór Johan Gij zel. Pieter Harms, de schaat sende wielrenner uit Sluiskil, klopte het 15-jarige Hoekse ta lent Jan Jansen in de spurt met de vierde plaats als inzet. In de B-categorie pakte Bertus Wieles (vorig jaar tweede ach ter Sjaak Beun) de tweede plaats, terwijl Jacqueline Leu- nis bij de dames zegevierde. Uitslag senioren: I. Flip Salomé, Breskens, 20 kilometer in 34.49; 2. op 2.48 Kees Cijsouw, Groede; 3 op 2.58 Johan Gijzel, Yerseke; 4. op 3.15 Pieter Harms, Sluiskil; 5. Jan Jansen, Hoek; 6. op 3.56 Jan de Bruin, Hoek; 7. Leen Dieleman, Hoek; 8. Ko Dees, Hoek; 9. Arjen Tolle naar, Hoek; 10. Kees Baumgarte, Bier vliet. Veteranen: 1. Levien de Blaey, Ter- neuzen 34.49; 2. Bertus Wieles, Sluiskil; 3. Arie Buyze, Hoek. Dames: 1, Jacqueline Leunis, Terneuzen; 2. Anita Feleus, Hoek. ■Im -."".SW!-J IJZENDIJKE - De scheidsrechters in het Zeeuwse volleybaldis trict krijgen hun declara ties niet of te laat uitbe taald. Dit maakte de voorzitter van de sectie arbitrage Jo Hageman gisteren bekend. „Dit is toch belachelijk", aldus Hageman, zelf ook al ja ren actief als volleybal - scheidsrechter. Volgens hem is het eigenlijk ook niet ver wonderlijk dat de Ne- VoBo geen scheidsrech ters kan krijgen. „Eerst is de penningmeesteres van de DSA buitengezet om dat de declaraties niet betaald werden", aldus Hageman. „Nu worden zij door mij gecontroleerd en doorgezonden naar de penningmeester van de NeVoBo, de heer Lagen dijk. Er zijn zelfs decla raties, ingezonden op 20 december, die nog niet betaald zijn". Inmiddels heeft een aantal arbiters hun onge noegen over deze affaire reeds kenbaar gemaakt. Momenteel ligt er vol gens Hageman een voor stel, dat de DSA een bankrekening opent en zelf de betaling maar moet gaan verrichten. „Raar maar waar", be sluit de DSA-voorzitter. Vanavond komt deze affaire ter sprake tijdens de bestuursvergadering van het Zeeuwse volley baldistrict, die in Krui- ningen wordt gehouden. „De NeVoBo-penning- meester steekt de schuld op de bank, maar dat vind ik wel vreemd", zegt Hageman tenslotte boos. HET TIJDENS de winter periode in het gips raken is niets nieuws. De gipsex pres is zo langzamerhand een verschijnsel dat onver brekelijk bij het skiën hoort. Bij andere winter sporten is dat nog niet zo. Het dameszaalvoetbal in Hulst lijkt daar enige ver andering in te brengen. De ploeg die daarvoor hard op weg is, heet Stadsherberg. Van dit team huppelen momenteel nog twee da mes in het gips rond, drie meisjes mochten deze ste vige witte sok uittrekken, terwijl de zesde gekwetst op de rand van wel of niet in het gips gezet worden balanceert. Met zoveel en- kélleed is het niet verwon derlijk dat Stadsherberg bij de competitieleider vrijaf mocht vragen. „KUNNEN WE niet eens wat aan het premieschema in de koersen doen? Want zoals het nu gaat, gaan de sterksten steeds met de premies lopen", stelde Fred Baert, nestor van het Axelse wielercomité tij dens de jaarvergadering van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Baert vond het voor de amateurs van de tweede garnituur ietwat sneu dat zij buiten de geldprijzen bleven. Een aardige ge dachte, die echter weinig gehoor kreeg, omdat zoals men stelde: „Het nu een maal zo is dat de besten vooraan rijden en die er waarschijnlijk ook het hardst voor fietsen". En aangezien het amateurs betrof, moest men zoals men ventileerde, er vanuit gaan dat die niet voor hete dupe worden van een fout die we zelf gemaakt heb ben. Dus gaan we door met het selectieteam dat on langs is geformeerd", aldus een KNVB-woordvoerder. Dit betekent dat het Zeeuwse dameszaalvoet balteam, ondanks dat het op een ietwat vreemde ma nier tot stand is gekomen, speelt met recreanten in de gelederen. De gedachte dat het eigenlijk allemaal re creatievoetbalsters zijn, won het uiteindelijk van het reglement dat dit uit moet sluiten. Een opmer kelijke zege, die de dames nog meer tot een uitzon derlijke groep maakte, dan het al was. Temeer, omdat deze in een mannenwereld geboekt werd. ORGANISATIES STAAN bij problemen nu eenmaal niet te dringen om de vuile was buiten te hangen. Toch is er in verreweg de meeste gevallen een openbaarheid van bestuur. In het Axelse zaalvoetbal is men echter zo ver nog niet. Zoals be kend zijn er bestuurspro- blemen die voor ZVA- voorzitter Wim Sinke en zijn medebestuurder Ed Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die allemenselijk gevarieerde 4-in-1 -krant. Vul dus snel in die bon en stuur'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. Laat dat dan even weten via oen ..Kleintje in Oe Stem j fcetït dan een 900de kans dat de ee vinder óón van de vele tienduizenden Stem lezers ia. die regelmatig onze ..Kleintjes" rubriek ..Gevonden-Verloren" nasDeui |26ste jaargang Kantoi van de Braak aanleiding waren om op te stappen. Hun grote bezwaar was, en dit is een publiek geheim, het solo-optreden van me- debestuurder Lucien Roe, land. Voor beide partijen dus een situatie waarin ze liever niet beland waren. Om hier uit te komen, zon der slag of stoot stap je tenslotte niet op, werd een bijeenkomst belegd met i teamleiders. Een besloten samenzijn waarbij de 'pers' niet aanwezig mocht zijn. Tevens een samen komst die een vervolg krijgt, omdat men aan één avond niet genoeg had. Een opmerkelijk iets dat duidt op een flinke portie one nigheid. Hoeveel blijft ech-1 ter in het ongewisse, want evenals de vorige vergade ring is die van 4 maart 'ge-1 heim'. En dan vraag je je toch af of er zaken aan de] hand zijn die de buiten wacht beslist niet mag we-l ten. Een ding is zeker, del KNVB afdeling Zeeland is! er niet gelukkig mee. Te l meer- niet, omdat er een lidl van de strafcommissiel rechtstreeks bij betrokken is. HET KAN vriezen en heil kan dooien. Dat zullen zei wellicht ook in Koewacht! hebben gedacht. De meswedstrijd tussen del volleybalteams van Attack| en Philippine kon ge doorgang vinden, omdat i kachel in de plaatselijl sportarena kapot wa Bang voor eventuele vr iezingsverschij nselen werd maar besloten partij uit te stellen tot een meer aangename temj peratuur heerst. Misschie kan worden overwoge deze wedstrijd medio jt over te spelen. VOORWAARTS HEE de ziekenboeg overgedra-| gen aan Operatie'71. Oostburgse basketballlerj werden dit weekeinde hoorljk geplaagd de blessures en ziekten val allerlei aard. Vooral de fa-I milie Zoetaert werd duch| tig aangepakt. Tonny taert was geveld door griep. Zijn broer Ron vorige week in de bekerj wedstrijd tegen Souburg! al uit het veld gekegeld! raakte opnieuw gebles| seerd in de wedstrijd gen, opnieuw, Souburg i Dit opent overigens beden kelijke perspectieven va de derde opeenvolgend! confrontatie tussen beidfl teams, die volgende weel zal zijn. Ronald Zoetaeifl bleef solidair met broers en moest eveneens| verstek laten gaan, zij om studieredenen. Aanhangers van Aquino zoek partij op de weg die naar het pal Do Terwijl de Amerikaanse officieel opriep af te treden de noodtoestand uit en kond af. Zijn tegenstandster, Cort vorming van een tegenregerfl Terwijl Marcos zijn televi sietoespraak hield bevonden yerscheidene burgemeesters en andere autoriteiten, als- Imede de minister van voor lichting, Gregorio Cendana, zich in zijn gezelschap. Het 'door de rebellen overgenomen televisiestation 'kanaal 4' had enkele uren tevoren de arres tatie van Cendana gemeld. Dit noemde Marcos een voorbeeld van de 'stroom van leugens' Idie zijn tegenstanders ver spreiden. Mevrouw Aquino zal van- |daag worden uitgeroepen tot president van een voorlopige ^gering. Dat gebeurt voordat later op de dag de huidige pre- lident, Ferdinand Marcos, vol lens het officiële programma -oor een nieuwe periode van is jaar wórdt beëdigd. Maandagavond laat (steeds ilaatselijke tijd) waren de irede hoofdstraat voor het ioofdkwartier van de rebellen in alle zijstraten vol sympa- Tisanten van Aquino. De leesten troffen voorbereidin- ;en om de nacht op straat door brengen en verklaarden l'aar te staan om een even- iele aanval van militaire nheden van Marcos te belet- n. Een andere menigte bevond ïich bij het gebouw van de te levisiezender 'Kanaal 4', dat irder op de dag door opstan- lige militairen was bezet toen larcos met een toespraak be- (ADVERTENTIE) IX' afdeling "gloednieuw" is volgens hypermoderne inzichten ontwikkeld I en garandeert u altijd een spiksplintcr- nieuwe auto. Let op!!! ('loednieuv* v.a. 22.- p.d. inkl I00 km vrij I A-raag tevens naar onze scherpe lange termijn- en leasetarieven. Met behoud ^in voll. vrijheid van stoppen of onder- breken. Ook vracht- en personenbus- j sen staan voor u klaar AUTOVERHUUR BV Wilhelminasinge! 46 Breda Malen: Amsterdam/Breda/Oen Bosch/ Rotterdam/Tilburg/Utrechl ERIVEUZEN - In opdracht fa'' rechter-commissaris mr. 'Je van de arrondisements- htbank te Middelburg is in Wen werking met het onder- eksteam een huiszoeking 'richt bij een bank in Ter- euzen. .Naam: Adres: Postcode Woonplaats: JWstraatlO, Breda,Tel.076-t35469 BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. ^800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911 Verzekerings wereld op tilt

de Stem | 1986 | | pagina 16