6Niet gesjoemeld met ZuidhaP .ONING partij |eding Opblaasbare tennisbal St. Jansteen mag toch AAN WESTSTRAAT EN BV RCHTLAAN IN A De Groenendijkers zijn 'racebaan' beu mus HES? Speel-o-theek Hulst opengeknald Of de rente stijgt of daalt, je zit altijd goed met de RenteKeuze Hypotheek. HEID IV. IM/W KUNT U MIS VINDEN? OP WEG NAAR Clinge Voor Algemeen Belang pleit voor ouderencommissie Tegen gevel gereden IeveTrans Ieve schat IHSHISHSS IFPLAATS ZATERDAG 22 FEBRUAR11986 VAN ZEELAND SMASH MOET WEL ANDER KLEURTJE KIEZEN Verdachten van overval aangehouden VOORSTELLEN OP HOORZITTING VASTENAKTIE kantoorinrichting kantoormachines schrijf- en tekstverwerkings- apparatuur copiers office supplies computersystemen W eekenddienst Stemredactie politierapport Staalfabriek bedreigd door koude bussen B EN WVAN HULST ANTWOORDEN: Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Verbetering van sportveld Bouwfonds A12 enen i an bum, receptie. J overwinning, (penbare dank, pt eens in de hilieberichten left het niet te 1 geen tientje) |90 Eén grote r het plaatsen ft een formaat 13,50 toeslag, bag Bi| niet BO adm kosten geretourneerd |ekst.2 dagen pnze kantoren j eveneens 2 lostbus 3229, Ipgaven worden pien naam en i Uw betaling Ions het recht lan redenen te ■ws donderdag. b! Oma v. Gelder is Hartelijk gefelici- Stefan en Abbey, schrijven hier, en pen je vanavond Diezier, 40 jaar, ge leerd door die „jon- pnaar en je muziek- den van blaaskapel lekomst. |je me nu al verge bat iets van je ho ik wacht altijd op je. Iliefs en kusjes. 1 braaf- lingen kan verschaf- Ivinden van bht van 19 op 20 fe- pan de Haansbergse- lilze-Rijen). i-2906 benutten wordt in een groter belangrijkste woord. ier in de advertentie op, kelijk en snel r HET BEDRAG AFLEZEN dat brieven onder nummer contante betaling kunt u een girokaart (dus géén giro- of u een acceptgirokaart stratiekosten in rekening blad De Stem, Postbus 3229, idvertenties. overslaan, ikje gebruiken. Prijs incl 5% BTW - 5.67 7.56 9.45 ƒ11.34 13.23 15.12 oon: T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers INT-JANSTEEN - De ten- isclub Smash mag nu toch en opblaasbare tennishal eer/etten aan de Badhuisweg Sint-Jansteen. B en W zijn op andere ge lachten gebracht na behande- ing van deze kwestie door •ommissie beroeps- en be waarschriften. De bouwaanvraag werd half vorig jaar al ingediend, maar werd door B en W ge weigerd. Die vonden dat een dergelijk bouwsel totaal niet past in de omgeving. „Zowel de hoofdvorm als de mate riaalkeuze van de hal doen af breuk aan de omgeving en aan het sportcomplex en voldoen niet aan redelijke eisen van welstand", aldus het college. Daar waren de Steense ten nissers het uiteraard niet mee eens en eind oktober wc. a aan ook een beroepschrift inge diend. Daarin werd de weige ring aangevochten op grond van het feit, dat het een kwes tie van smaak is, of een ten nishal in deze vorm en in dit materiaal afbreuk doet aan de omgeving. De tennisclub vindt de tennishal juist een sieraad voor de omgeving en in de witte kleur niet opvallen tegen de blauwe lucht. Na een bezoek aan een soortgelijke opblaasbare ten nishal heeft de commissie geen bezwaar tegen de hoofdvorm en de materiaalkeuze van de tennishal. Echter wel tegen de lichte kleur van het materiaal. De commissie ziet liever een groen kleurtje. De gemeente raad wordt nu gevraagd de eerdere weigering van B en W te vernietigen en de tennisclub uit te nodigen een nieuwe aan vraag voor een bouwvergun ning in te dienen. Met die aan tekening, dat het dan wel een groenkleurig bouwsel wordt. De tennishal komt donder dag aan de orde tijdens de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad. Die buigt zich dan ook over een hele reeks onderwijszaken, de ver koop van wat stukjes grond en gebouwen, de riolering in Nieuw-Namen en de noodlij dende Zuidhal van Den Dul- laert. De raadsvergadering begint zoals gewoonlijk om 19 uur in het stadhuis. Roep om bouw van bejaardenwoningen \XEL - De vier bewonerscommissies van de Regionale Woningbouwvereniging hebben een tlemmend beroep gedaan op de gemeente Axel >m sociale bejaarden woningen neer te zetten tan de Weststraat en de Burchtlaan. In die hoek staan momenteel nog het oude gebouw ran de dienst gemeentewerken en het voormalige wa- erschapsgebouw. De gemeente heeft de bedoeling de jebouwen tegen de grond te gooien. GOES - De gemeente politie te Goes heeft gisteren twee jon gens aangehouden verdacht van de in de vroege morgenu ren van woensdag 12 februari gepleegde overval op Motel Goes. De jongens, S. B. uit Goes(18) en O. H. (23) uit Ka- pelle, zijn in verzekerde bewa ring gesteld. Een derde verdachte, een 16- jarig meisje uit 's-Gravenpol- der, werd reeds een dag na de overval aangehouden en inge sloten. Zij bleek in het bezit te zijn van artikelen afkomstig uit het Motel. Tot nu toe heeft ze echter ontkend. Omstreeks vier uur die morgen drong een drietal jongeren het Motel binnen en onder bedreiging met een mes en een op een pis tool lijkend voorwerp dwon gen ze een medewerker van het Motel de kluis te openen. Toen de man dit weigerde bonden ze hem vast en ver dwenen met een videorecor der, wat toiletartikelen uit de vitrine en ongeveer 200 gulden uit de receptiekas. De Goese politie onderzoekt ook of dit drietal zich schuldig maakte aan een dag daarvoor ge pleegde overval op de eigenaar van een modezaak, in de Goese binnenstad waar de buit 1200 gulden bedroeg en die vrijwel op dezelfde wijze plaatsvond. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE Vooral 's morgens vroeg en 's middags rond half vijf is de Groenen dijk een racebaan voor haas tige automobilisten. Zelfs grote vrachtwagencombina ties daveren met grote snel heid door de smalle straat. Deze geluiden vielen donder dagavond te horen bij de in formatie-avond over de recon structie van de Groenendijk. Bij de komende werkzaam heden aan de riolering willen de bewoners dan ook een zo danige reconstructie gereali seerd zien, dat Groenendijk als sluiproute niet meer inte ressant wordt. Op de hoorzitting werden op de reeds geplande vernauwing ter hoogte van dokter ter Burg nog een aantal aanvullingen naar voren gebracht. Zo werd gevraagd bij de vernauwing de trottoirs te beschermen met bertonnen palen en kettingen, zodat auto's om elkaar te pas seren niet de stoepen kunnen opschieten. Een voorstel tot plaatsen van verkeersdrem pels werd door chef technische De bewonerscommissies zeggen het beroep op de ge meente te doen omdat nog niet officeel bekend is wat er met de grond gaat gebeuren. „Daar de functie van het aangren zende bejaardencentrum De Vurssche goed benut kan wor den als 'open tafel', nachtop- vang, dagverzorging en tijde lijke opname, bevordert dit de zelfstandigheid van de oude ren. Bovendien zijn alle voor zieningen voor de ouderen op korte afstand aanwezig (post kantoor, winkels en dergelij ke). De genoemde bouwlocatie is dus uitermate geschikt voor de bouw van bejaardenwonin gen", aldus de brief. De bewonerscommissies be grijpen weliswaar dat de grond dan weliswaar minder opbrengt maar financiële of fers ten behoeve van het wel zijn van de ouderen kan de ge meente zich best veroorloven. „De gemeente Axel zit finan cieel op rozen". B en W van Axel hebben echter het plan Noordpolder aangewezen voor eventuele nieuwbouw van bejaardenwo- ningen. Volgens de commissies slaat dat nergens op 'omdat bovenstaande faciliteiten ter plaatse niet gerealiseerd kun nen worden'. Het pleidooi van de bewo nerscommissies komt echter te laat. De grond is zo goed als verkocht. Wethouder H. de Mul heeft met Proverko al een overeenkomst voor de bouw van 24 appartementen aan de Burchtlaan. Lukt dat niet dan gaat Proverko er bungalows neerzetten. Voor het gedeelte aan de Westraat zijn ook al gegadigden gevonden, twee ondernemers en een particu lier. „De bedoeling is de grond met opstallen te verkopen. Ik verwacht dat alles binnen zes weken rond is", aldus De Mul. De noodzaak daar bejaar denwoningen neer te zetten ziet hij niet. Er is plaats ge noeg in het plan Noordpolder. (ADVERTENTIES) Met uw gift steunt de Vastenaktfte initiatieven van groepen mensen in de Derde Wereld die zich willen bevrijden van armoede, uitbuiting en onrecht. Help de Vastenaktie helpen! Giro 5850 Zeist Banknummer 70.70.70.147 HCS is een jong, dynamisch bedrijf dat zich hseft gespecialiseerd in: Geraniumstraat 32 4537 RE TERNEUZEN rel. 01150-17342 Van een onzer verslaggevers CLINGE - De lijst Clinge Voor Algemeen Belang maakt zich sterk voor de instelling in Hulst van een gemeentelijke ouderencommissie, die het ge meentebestuur gaat adviseren over beleidszaken die ouderen betreffen. Dat blijkt uit het pas ver schenen verkiezingspro gramma van deze lijst, waarin de huidige raadsleden J. van Dorsselaer en H. Neefs de handen ineen hebben gesla gen. Wat het ouderenbeleid be treft, wordt voorts gepleit voor een verdergaande integratie van de bejaarden door bij voorbeeld het aanpassen van woningen en zodanige ver- keersvoorzieningen dat oude ren zich zonder gevaar op straat kunnen begeven. Groot belang hecht de Clingse lijst aan de leefbaar heid van de buitenkernen. Ze denken daarbij aan een goed voorzieningenpakket, zoals scholen, winkels en een post kantoor. „Wat wij willen", zegt lijsttrekker J. van Dors selaer, „is dat de mensen in principe voor alles in hun eigen dorp terecht moeten kunnen". Ook de werkgele genheid moet in de buitenker nen worden bevorderd door kleine bedrijfjes te stimuleren. Om de grond op het industrie terrein te slijten ziet de Clingse lijst eigenlijk als enig middel een goedkopere grond prijs. „Dan wordt er misschien wel wat verlies geleden, maar nu kost die grond de gemeente aan renteverliezen nog veel meer". Clinge Voor Algemeen Be lang wil een betere opvang van jongeren. Voorts denkt men het vandalisme tegen te kunnen gaan door een betere voorlichting. Die moet er ook komen voor minderheidsgroe pen, zo meent men. Groot be lang hecht het programma aan het instandhouden van het verenigingsleven. „Het is misschien wat moeilijk in deze tijd van financiële schaarste, maar wij denken dat de ver enigingen toereikende subsi dies moeten krijgen". Ook wordt gepleit voor zelfwerk zaamheid van clubs. In elk ge val meent men dat de sportac commodaties op peil moeten worden gehouden. Tenslotte spreekt het programma zich uit voor een verdere steun aan de strijd voor het behoud van het ziekenhuis. „Het zal moei lijk worden, maar we moeten tot het laatste doorgaan". Voor redactionele zaken, dus niet voor be zorgklachten of adver tenties, kunt u dit week end contact opnemen met Frank Deij 01140-10630, b.g.g. 01153-1534. Zondag middag 01150-17920. V Van onze correspondente HULST - Onder grote hila riteit werd gisteren de speel-o-theek Aap Noot Mies in Hulst geopend. Bur gemeester F. Jacobs, geas sisteerd door drie wethou ders kreeg er een sprekende kleur van. Hij was de eerste die een ballon opblies en doorprikte, waarna de en kele tientallen aanwezigen het nieuwe uitleencentrum van speelgoed letterlijk open knalden. De podiumruimte in het Houtenkwartier was feeste lijk versierd. Er heerste ech ter nog geen juichstemming. Voorzitster Tineke van Spinhoven bedankte in haar welkomstwoord alle mede- v. erkers en de instanties die deze start hadden mogelijk gemaakt. Toch benadrukte zij nog eens de dringende behoefte aan een perma nente ruimte en sprak zij de hoop uit dat er snel een vaste jaarlijkse geldelijke steun uit de bus zou komen. Burgemeester J. Jacobs ging hier niet direct op in. Zijn waardering voor het vele vrijwilligerswerk was groot en zijn toespraak doorspekt met woordspelin gen, die in het speelgoedwe- reldje thuishoren. Een be lofte van gemeentewege voor een subsidiebij drage Burgemeester Jacobs en zijn wethouders blazen hun knal-ballon dapper op - FOTO DE STEM/COR J.OE BOER zat er echter niet in. „Ik wens deze nieuwe activiteit veel succes toe en hoop dat ze niet te snel de bocht uit zal vliegen. Ik hoop dat de aanloop groot zal zijn en dat de animo mag stijgen", al dus de burgervader. Het bestuur van de speel- o-theek kreeg wel een gelde lijke bijdrage van de werk groep kinderkleding en speelgoedbeurs, verpakt in een clownerieke spaarpot. Vandaag houdt de speel- o-theek een feestelijk open huis met diverse attracties voor kinderen van 0 tot 6 jaar van 10 tot 11.30 uur. Iedereen is welkom. GOES - Donderdagnacht werd ingebroken in drie lokalen van een school aan de J.P. Koen- straat te Goes. De drie afzon derlijk van elkaar staande ge bouwen werden grondig door zocht nadat men was binnen gedrongen door het vernielen van ruiten. Vermist wordt een bedrag van 40 gulden, doch de schade bedraagt ongeveer 400 gulden. HULST - Op de Poorterslaan vond gistermiddag om 15.00 uur een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een bromfietser. Hierbij liep de bromfietser J.W. uit Clinge lichte verwondingen op. Daar naast ontstond materiele schade. Het ongeluk gebeurde toen W. van een terrein van de school kwam gereden. Hij stopte om te kijken of er ver keer aankwam. W. zag de per sonenauto bestuurd door E. de W. uit Hulst niet aankomen, reed de weg op en werd door de auto geschept. ZAAMSLAG - Bij een door de gemeentepolitie van Terneu- zen gistermiddag tussen 14 en 15 uur gehouden snelheidscon trole op de Terneuzensestraat werden vijf automobilisten bekeurd. Er passeerden in dat uur 203 voertuigen. De hoogst- gemeten snelheid bedroeg 72 km, terwijl 50 is toegestaan. Van onze correspondent GENT - Onverwarmde bus sen, die arbeiders naar de gloeiend hete hoogovens van het staalbedrijf Sidmar bren gen, dreigen de oorzaak te zijn dat er gestopt moet worden met de staalfabricage. De werknemers hebben er name lijk mee gedreigd niet meer op de ijskoude autobussen te stappen, die hen 's morgens vroeg naar hun arbeidsplaats moeten brengen. Van een onzer verslaggevers HULST - Er is destijds niet 'gesjoemeld' met de exploita tiebegroting van de Zuidhal van Den Dullaert. B en W van Hulst zeggen dat op vragen uit de financiële commissie. Met name WD-er A. de Booy zette daar zijn vraagtekens bij de wijze waarop de exploitatiebegro ting sluitend is gemaakt. Hij noemde als duidelijk voor beeld de post voor personeels kosten. Uit een onderzoek van de ter beschikking staande gege vens is B en W niet gebleken dat er 'gesjoemeld' zou zijn. „Dat de post personeelskosten daarvan een duidelijk voor beeld zou zijn, hebben wij niet uit de overgelegde stukken kunnen afleiden", aldus het college. Ook de mening van De Booy dat aan de raad gegevens zijn onthouden delen B en W niet. „Gegevens dienen ons in ziens eerst te worden ver strekt, zodra een zaak vol doende is voorbereid om in de raad te worden behandeld. Dat moment is thans aange broken". Zoals gemeld willen B en W het bestuur van de Stichting Den Dullaert, die de sterk ver lieslijdende Zuidhal in beheer heeft, de helpende hand bie den. Den Dullaert is in de pro blemen gekomen omdat in 1981 het geld voor de tennishal geleend is tegen een ongun stige rente van 12,5 procent. Van het aanvankelijke uit gangspunt dat de Zuidhal zichzelf zou kunnen bedruipen is niets terechtgekomen. Tijdens de financiële com missie moesten De Booy en W. de Brouwer (Gemeenschappe lijke Belangen) concluderen dat hun destijds uitgesproken vrees over de haalbaarheid van de plannen is uitgekomen. De Brouwer bleek van mening dat het Dullaertbestuur en het toenmalige college de zaken te optimistisch hebben voorge steld. B en W ontkennen dat. „De economische teruggang van de laatste jaren heeft er toe geleid dat de destijds ge raamde opbrengst niet is ge realiseerd. Die eventuele eco nomische teruggang hebben we destijds in ons raadsvoor stel als ongewisse factor aan geduid. De meerderheid van de raad heeft destijds conform dat voorstel besloten". Het idee van De Booy en CDA-er R. Scheele om de ex ploitaties van gemeenschaps centrum en Zuidhal samen te voegen zien B en W voorlopig nog niet zo zitten. Dat zou wel wat minder administratieve rompslomp geven, maar om dat de gemeente geen geld in kas heeft om het tekort van de Zuidhal in de gemeentelijke subsidie te betrekken, is het volgens het college noodzake lijk dat de administratieve scheiding in stand wordt ge houden. T.C. Smash - De tennisclub Smash uit St.-Jaijsteen houdt vandaag,zaterdag 22 februari, een clubtoernooi in Den Dul laert te Hulst. Dit onderling toernooi begint te 19.00 uur en duurt tot 24.00 uur. dienst W. Broekhoven van de hand gewezen, gezien de slechte ervaringen hiermee in andere plaatsen. Het invoeren van een 30 km-zone wordt echter serieus overwogen en lijkt volgens de politie voor deze straat bij uit stek geschikt te zijn. Van de zijde van het bejaardenhuis werd gevraagd eindelijk ook eens een zebrapad te realise ren. Het werk, dat deze zomer van start gaat, wordt in vier fasen uitgevoerd. Fase een: Poolsplein-Pastoor Smulder- straat, fase twee Pastoor Smulderstraat-W ilhelmina- plein, fase drie Wilhelmina- plein-Stuiverstraat en fase vier Stuiverstraat-Hulster- weg. Voor de bewoners blijft het ongemak veelal beperkt tot een paar dagen, omdat al les zoveel mogelijk wordt op gevuld met zand en slakken. Wanneer fase twee begint wordt door de ZWN de bus Perkpolder-Hulst omgeleid. De bushalte aan de Stuiver straat vervalt dan. Mensen die gewend zijn hier op te stappen zijn dan aangewezen op halte bij de Kruisweg of bij de brandvijver. Ook zal tijdens de werkzaamheden de straat verlichting de hele nacht blij ven branden. Het karwei duurt 45 werkbare weken en kost 2,5 miljoen gulden. Van onze correspondent SLUIS - In de nacht van don derdag op vrijdag om onge veer een uur is H. B. uit Cad- zand in de Oude Kerkstraat met zijn auto tegen de gevel van een woning gereden. De oorzaak van dit eenzijdig ongeval moet gezocht worden in een breuk van de stuur stang. De auto alsmede de ge vel werden beschadigd. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het sportterrein te Retranchement wordt verbe terd, als de raad van Sluis ten minste akkoord gaat met een voorstel van het college van B en VV om 3000 gulen hiervoor uit te trekken. De plaatselijke VW is met het voorstel gekomen om het terrein te verbeteren. De raad beslist donderdag 27 februari over dit voorstel, de raadsvergadering begint om 19.30 uur. (ADVERTENTIE) Met de RenteKeuze Hypotheek van het Bouwfonds heeft u uw hypotheek volledig in eigen hand. U profiteert altijd van de laagste rente (nu vanaf 7.3%). U mag tussen tijds boetevrlj aflossen Het maakt niet uit of u leent mèt of zónder gemeentegarantie En evenmin of u een nieuwe of een bestaande woning koopt Bovendien kunt u op elk gewenst moment besluiten de rente alsnog vast te zetten, kosteloos en zonder voorwaarden In dat geval stapt u gewoon over naar een andere, veilige Bouwfonds Hypotheek. De RenteKeuze Hypotheek is de meest flexibele hypotheek van Nederland. En biedt u de vrije keus, iedere maand weer. Bel het Bouwfonds voor een afspraak of stuur de bon even in Breda Grote Markt 48 (076) 225377. Roosendaal tijdelijk adres Molenstraat 74 (01650)697 50. Tilburg Spoor- laan 312 (013)435041 Middelburg Lange Geere 153 (01180) 27158 I Naam Adres: Tel.nr.: Postcode: Woonplaats In wat voor huis woont u nu? Huurhuis j Koophuis I Hoeveel betaalt u nu zelf per I maand voqr uw huis? Hoeveel wilt u ten hoogste per maand betalen voor 'n ander huis? f Hoeveel bedraagt uw bruto jaarinkomen? f nv Qpsturen in gesloten envelop zonder postzegel naar. Bouwfonds, Antwoordnummer 34, Nederlandse Gemeenten 3860 VE Hoevelaken. DS 22-2

de Stem | 1986 | | pagina 21