'Doorbraak Imet Zeeuws record' Nieuwe uitdaging voor Alex Warrens ZWEMTALENT RONNIE BABIJN UIT TERNEUZEN: SLUISKILSE MOTORCROSSER KLAAR VOOR NIEUWE SEIZOEN E NEDERLAND ftE OOSTERHOUT Grünwald klopt EMM in Oostburg BLB-SEIZOEN GAAT VAN START IN AXEL ZATERDAG 22 FEBRUAR11986 T14 PAGINA SPORT 3 sl TRANSPORTBEDRIJF ige te Oosterhout: volgende wensen: bijzonder de Franse taal Je c.v., kunt u richten aan: neet- en regelappara mensen: 24 in Schilde miljoen gulden. In 1984 nte ontstaan voor een ive kracht, die de voor- rkzaamheden behoort lutaties en in- en opende orders en he in onze afnemers, e funktie, voldoet u vol )ij voorkeur met het bi strekt tot aanbeveling ogelijkheid zich te on ante funktie, een prima dsvoorwaarden. solliciteren. id B.V., tav. de Direktie, Gino de Jonghe optimistisch Door Herman Muller SLUISKIL - Hoewel een twintigtal reeksoverwinnin gen en een tweede plaats in het kampioenschap de in druk van een geslaagd sei zoen geven, zag het er aan het eind van het voorbije motorcross-seizoen in de Belgische Liefhebbers Bond naar uit dat een van de aan komende talenten uit de Zeeuwse motorcrosswereld zijn helm definitief aan de kapstok ging hangen. Naast de genoemde hoogte punten kreeg de Sluiskilse motorcrosser Gino de Jonghe de zoveelste voltref fer uit zijn bewogen carrière te incasseren toen zijn arm gewricht voor de vijfde keer uit de kom schoot. „Tijd heelt alle wonden", is een gezegde dat gelukkig ook op de eindjaars MTS- leerling van toepassing is, want voor het jaar ten einde was kwam de Sluiskillenaar op zijn besluit terug om in middels weer optimistisch gestemd het komende sei zoen tegemoet te zien. Gino de Jonghe: „Het vorige sei zoen was er inderdaad een met ups en downs. In de eer ste drie kampioensproeven liep ik al meteen een enorme achterstand op, omdat ik in drie van de zes reeksen de finishlijn niet haalde we gens een technisch manke ment. De kampioenskansen waren dan ook al gauw ver keken. Toch slaagde ik er nog in van de twaalfde plaats op te klimmen naar de tweede in de eindstand. Vergeleken met het jaar daarvoor, toen ik door die kwetsbare schouders bijna niet aan rijden ben toegeko men, natuurlijk niet iets om er het bijltje bij neer te gooi en. Maar omdat ik aan beide schouders was geopereerd had ik er niet op gerekend dat me dat nog eens zou kunnen overkomen. Trou wens, alleen al de manier waarop: een rijder voor me raakte de afzetting en sleepte touwen en palen achter zich aan, waarmee Gino de Jonghe, de talentvolle motorcrosser uit Sluiskil, wil er ondanks pech in het vorige seizoen nu weer keihard tegenaan gaan. - foto de stem/cor j de boer hij mij onderuit haalde! Ik smakte keihard met mijn schouder tegen de grond en voelde gelijk dat het weer mis was. Toen de zaak na de narcose weer op zijn plaats zat, leek het me volslagen zinloos om zo nog verder te gaan, om iedere keer weer op dezelfde blessure te stranden. Maar ja, een paar weken later is dat toch weer vergeten en duurt het niet lang of je zit weer in het za del". Toen dat eenmaal een feit was deed al snel het gerucht de ronde dat De Jonghe de overstap naar de KNMV zou gaan maken, de Nederlandse nationale bond. De Jonghe: „Ja, je weet hoe dat gaat met zulke verhalen. Ik heb in derdaad eens geïnformeerd naar het een en ander bij de KNMV. De reden daarvan is dat ik het grootste deel van de BLB-circuits, de vlakke weiden, nu eigenlijk wel ge zien heb. Er zitten nog tal van mooie circuits in, maar dat racen op zo'n weide gaat op den duur vervelen. Iets anders Omdat ik wel eens iets anders wilde heb ik rondge keken naar andere moge lijkheden. Vooral vanwege de grote afstanden die je moet afleggen als je in de KNMV zou gaan rijden, heb ik besloten om dat toch maar niet te doen. Een tweede punt is natuurlijk ook mijn studie. Momenteel zit ik voor mijn eindexamen MTS, waarna ik motorvoer tuigentechniek in Bergen op Zoom wil gaan doen en dat heeft voor mij voorrang". Naast Gino de Jonghe maakt dit seizoen ook het 14-jarige broertje Gianni zijn opwachting in de mo torcrosscompetitie van de stichting RES in Axel. Met een glansrijke fietscross- carrrière achter zich, lijkt hij dan ook voorbestemd in de voetsporen van zijn oudere broer te treden. Gi no: „Ik geloof niet dat je daar al te optimistische ver wachtingen van moet koes teren. Uiteindelijk is het voor hem allemaal nieuw. Ikzelf was nog maar nauwe lijks uit de kinderwagen toen ik al rondreed met een zelf gemaakt brommertje in een step-frame. Gianni heeft zelfs nog nooit op een brommer gereden, dus dat ligt al helemaal anders. En omdat ik het nu eenmaal leuk vind, wil dat nog niet zeggen dat hij dat eveneens vindt. Trouwens, op zijn leeftijd kan het vandaag dit zijn en morgen dat, daar kun je toch geen staat op maken". Op het komende seizoen heeft De Jonghe een opti mistische kijk. Hij zegt: „Ik denk dat het in de 250 cc- klas nationalen dit jaar weer een leuke strijd kan worden. Er zijn flink wat pi loten die aan elkaar ge waagd zijn, zoals Jan Goet- hals, Gian Franckaert, Eric Blaeke en Frank van Kruys- sen. Toch allemaal jongens die ook goed zijn voor een overwinning. Alleen hoop ik nu echt eens van materiële en fysieke tegenslag ge spaard te blijven om mijn kansen in het kampioen schap eens voor de volle honderd procent te kunnen benutten". Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - „Het Zeeuwse aspirantenrecord op de 200 meter vlinderslag met bijna zeven seconden verbeteren, is voor mij tot nu toe het hoogte punt geweest in mijn zwem- carrière", stelt Bruinvis zwemmer Ronnie Babijn als te door hem onlangs gele verde prestatie ter sprake tornt. In deze recordslag slaagde de 16-jarige Terneuzenaar on langs in Goes. In die plaats verbeterde hij het record dat in handen was De Schelde- zwemmer Peter van de Ruit. Hij roffelde de 200 meter vlin derslag af in 2.31. Zijn opvol- pr vlinderde in een tijd van 224.6 door het bassin. Een tijd Waarmee hij iedereen, inclu sief zichzelf, verbaasde. Toch Ronnie Babijn nog lang niet aan het einde van zijn latijn. •Ik voel dat ik nog sneller kan. fkker nu mijn duurtraining beter verzorgd is, is er weer aen prestatieverbetering aan de gang", aldus Babijn. Dit beter gaan presteren sanrjjft Babijn met name toe aan de opvang die hij bij de asse zwemclub De Bruinvis Merging. Immers, afgelopen zomer maakte hij van zijn °ude club De Schelde de over stap naar de club van trainer t'Sbert Audenaert en vond daar, zoals hij stelt: „Sterkere zwemmers". En zodoende moest hij zich meer inzetten m mee te kunnen met zijn •ompagnons. Al met al zaken 'o de vijf keer per week trai- ande Ronnie Babijn sterker aakten. En dat voor een jpaap, die ooit te horen kreeg at hij niet goed genoeg kon «mum. Hoe dat zit, legt hij T Ie licht ®abijn: „1 Hl toen ik I-jn: „Dat werd mij ver- u toen ik voor mijn diplo ma's wilde gaan zwemmen bij De Flippers in Terneuzen. Jammer genoeg voor mij, werd ik daar te licht bevonden door de 'gezagsdrager'. Door deze teleurstelling liet ik mij niet uit het veld slaan. En ben overgegaan naar de Terneu- zense zwemclub De Schelde. Daar heb ik een tijdje als zo genaamde niet-startvergun- ninghouder gezwommen om vervolgens over te stappen naar de startvergunninghou ders". Deze overstap betekende voor de jonge Terneuzenaar zijn uiterste best doen om mee te kunnen met de Zeeuwse top. Het selecte gezelschap be reikte hij vorig jaar. Babijn: „Tijdens die winterkampioen schappen ben ik doorgebro ken. Met een titel op de 100 meter vlinderslag en zilver op de vrije slag deed ik plotseling mee. In de daarna volgende zomerkampioenscahppen ging het nog beter. Op dezelfde nummers behaalde ik toen goud. Het beste kwam ik tij dens de Zeeuwse titelstrijd in Goes uit de bus. Met eerste plaatsen op de vlinderslag, vrije slag en rugslag, deed ik goede zetten". Dit houdt tevens in dat Ba bijn zich kwalificeerde voor de nationale kampioenschappen in Emmen. Hij komt daar 22 februari en 1 en 2 maart uit. Dan moet blijken waar Ba bijn, door Audenaert 'toon aangevende Zeeuws-Vlaamse zwemmer' genoemd, landelijk gezien zal staan. Zelf rekent hij zich nog niet bij de beste aspiranten. „Het is moeilijk om de top te bereiken. Daar voor zal ik zeker in de toe komst mijn tijden nog moeten verbeteren en dat is waar ik momenteel aan werk", licht Babijn toe. Hieraan werken houdt voor vader Piet en moe der Adri nog vele malen met hun pupil naar het zwembad in Zelzate rijden in. Voor deze Ronnie Babijn, de talentvolle Terneuzense zwemmer, mag tijdens de Nederlandse zwem- kampioenschappen in Emmen bewijzen hoe hij op nationaal niveau mee kan komen. - fotodestem/corj. de boer. vaste sponsors en trouwe sup porters niet teveel gevraagd. Keuze Om goed te kunnen preste ren in het zwemmen, moest Ronnie Babijn kiezen tussen het zich toeleggen op het zwemmen of het meedoen aan triathlons. Het werd zwem men, omdat zoals hij laat we ten: „Het meedoen aan triath lons later altijd nog kan". In de triathlons staat de Terneuzenaar namelijk even eens zijn mannetje. Hoe suc cesvol zijn optreden hierin was, legt hij uit: „Tot nu toe heb ik zeven keer meegedaan aan dergelijke wedstrijden. Van de zeven keer, het gaat hier om zogenaamde achtste triathlons (er moet dan 1/8 deel van een triathlon afge- werk worden, bijvoorbeeld 22 kilometer fietsen, 4,5 kilome ter lopen en 500 meter zwem men, red.) won ik er vijf. De twee keer dat ik verloor kwam omdat ik de ene keer een lekke band kreeg en de andere keer wegens een verkeerde weg in slaan de mist inging". Dat de 1.83 meter lange en 69 kilogram wegende Terneu zense atleet met deze keus de roos trof, bleek uit het voor gaande. Zijn trainer Egbert Audenaert bevestigt dat alleen maar. Zijn prestaties even eens. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal wedstrijd tussen het Middel burgse EMM en het Poolse Grünwald, gespeeld in sport hal De Veerhoek in Oostburg in het kader van het 15-jarig bestaan van de handbalvere niging Operatie'71, is een suc ces geworden. Voor ruim 150 toeschouwers won het Poolse Grünwald overtuigend en met goed handbal van EMM, dat uitkomt in de nationale eerste divisie. Voorafgaand aan het duel sprak de afgevaardigde van de gemeente Oostburg, de heer Smeets, beide ploegen toe en bood beide teams een herinne ring aan de stad Oostburg aan. In de beginfase van de wed strijd hielden beide teams el kaar goed in evenwicht. Grün wald nam een 1-3-voorsprong, maar EMM kwam knap terug tot 3-3. Tot aan de twintigste minuut hield EMM gelijke tred: 6-6. Hierna nam de Poolse ploeg het initiatief en nog voor het rustsignaal had Grünwald een 7-13-voor sprong genomen. In de tweede helft ging Grünwald goed door en waren de Polen duidelijk sterker Vooral hun schotkracht wa: een sterk wapen en toen ook het tempo nog eens werd op gevoerd was er voor EMN geen houden aan. Via 8-16 ei 13-23 werd het een ruime 16 28-zege voor het goed voor d< dag komende Grünwald. Bi EMM waren Eddie Schuitem; met zes treffers en Edwin Da vidse met vier treffers de top scorers. Voorafgaande aan dit de monstratieduel speelden di heren van Opratie'71 1 ei EMM 3 een voorwedstrijd. Di aantrekkelijke duel werd ge wonnen door eersteklassei EMM 3. Via een 3-10-ruststan( werd door een technisch bete; en sneller EMM 3 een ruime 10-24-overwining behaald. Alex Warrens, de motorcrosser uit Ossenisse, ziet het nieuwe seizoen als een ware uit daging. - foto de stem wim kooyman Door Herman Muller OSSENISSE - Met twee geslaagde seizoe nen achter de rug maakt motorcrosser Alex Warrens uit Ossenisse dit jaar zijn opwach ting in de 500 cc-categorie nationalen van de BLB. Omdat deze categorie samen aan het starthek verschijnt met de 250 cc-klas na tionalen, moet Warrens dit seizoen niet al leen met zijn oude tegenstanders afrekenen, maar om de eer, ook met de kwarliterman- nen. „En dat kan een interessante strijd worden", aldus Warrens. Alex Warrens maakte twee jaar geleden zijn debuut in de Belgische Liefhebbers Bond in de 125 ce-klas debutanten, een jaar waarin hij zich al gauw onder de uitblin kers schaarde. „Wat goed is komt snel", is in de motorsport een veel gehoorde kreet. En dat bleek ook wel toen hij een jaar later de onwaarschijnlijke overstap naar de 500 cc- klas waagde. Onwaarschijnlijk, omdat de meeste motorcrossers van de 125 cc- naar de 250 cc-klas gaan, om daarna eventueel op de beresterke 500 cc-motor te stappen. Voor Alex Warrens leverde het echter weinig problemen op om aan de nieuwe ma chine te wennen, want voor het seizoen goed en wel op gang gekomen was, behoorde hij weer bij de toppers. Dat resulteerde in vier derde, vier tweede en vier eerste plaatsen, gevolgd door een vijfde plaats in het kam pioenschap. Plaatsen waar niet alleen Alex Warrens trots op kan zijn, maar ook Frans Buyle, voorzitter van de vorig jaar naar Belgisch model opgerichte supportersclub. T oekomstmuziek Met allerlei activiteiten moet de begro ting sluitend gemaakt worden en daarmee kende Buyle tot nu toe weinig problemen. Na de geslaagde springwedstrijd denkt de in Ossenisse woonachtige Belg ook al aan een BLB-motorcross in Ossenisse. „Maar dat is nog toekomstmuziek, voorlopig al thans. Waar we dit seizoen wel mee zijn be gonnen, is een groot supportersbal in zaal De Kastanje te Kloosterzande op vrijdag 21 februari. Daar hebben we geen half werk van gemaakt", lacht Buyle. Met de naderende confrontatie van zon dag 23 februari in het vooruitzicht, wordt Alex Warrens allerminst zenuwachtig. „Aan de uitslag hecht ik nu nog geen waar de, want ik heb dit jaar nog niet op de motor kunnen trainen. En als het blijft vriezen zal ik het helemaal voorzichtig aan moeten pakken. Ik hoop maar dat er niet te veel van die idioten gestoord gaan doen als ze erin vliegen, want dan voel ik me zeker niet op mijn gemak. Met conditietraining ben ik al een hele tijd bezig. Daarin word ik nu bijge staan door Lieven de Vijlder, de Samen Sterk-teamgenoot van Johan Scheele. Een man die geweldig van wanten weet. Maar zoals ik al zei, het wordt de eerste keer dat ik in het zadel klim, dus ga ik maar van start onder het motto 'ik zie wel waar ik uit kom'. De voornaamste zaak is om niet te vallen, zeker op een bevroren circuit. Wat mijn tegenstanders betreft wordt het dit seizoen wel een nieuwe uitdaging. Na tuurlijk zijn er alvast de topmannen uit mijn eigen klas, zoals Guy Dhaene, Koen Keyenberg en Herman Lenaerts. De duels met de kwarliterpiloten sla ik zeker even hoog aan, ook al worden we apart geklas seerd. En in die kwartliterklas zitten man nen als Gino de Jonghe, Frank van Kruys- sen, Gian Franckaert en Jan Goethals. Stuk voor stuk ijzersterke piloten waarmee ik ook bijzonder graag de strijd wil aanbin- ^den". Moest Warrens vorig seizoen nog wel eens met een fronsende blik richting kasre gister kijken, dit seizoen gaat de PZEM-em- poloyé aanmerkelijk optimistischer gezind van start. „Inderdaad, ik mag zeker niet klagen. Naast de supportersclub word ik nu ook gesteund door een sponsor, waardoor ik me een watergekoelde Honda 500 heb kun nen aanschaffen, wat ook weer een grote stap vooruit is ten opzichte van mijn vorige motor. Met deze motor is het vermogen be ter te doseren en vooral over de knippen op de lange rechte stukken veel gemakkelijker te rijden. Zo'n dikke vijfhonderd is voor mij toch wel de ware. Ik heb wel eens een kwartliter geprobeerd, maar ik kon daarmee niet uit de voeten. Met mijn lengte zit ik daarop zo krap dat ik mijn benen niet kwijt kan. En het vermogen ligt niet zo prettig, veel pieki- ger. Toen ik de overstap maakte van de 125 cc- naar de 500 cc-klas, heb ik wel eens ge twijfeld. In het begin had ik zulke armen, maar door veel te trainen zijn de resultaten vanzelf gekomen, hoewel ik er nooit op had durven hopen dat het zó goed zou gaan. Nog zo'n seizoen, ik zou er meteen voor tekenen".

de Stem | 1986 | | pagina 13