Weer geen betaald voetbal dit weekeinde Verlies voor Jos Bongers Evert en Graf in finale ir in :en: Verlies Martinus FTTFMSOCyvC 'IK BEN TOCH GEEN EE Toon Nelemam eindelijk bij NAC -14666 ZATERDAG 22 FEBRUAR11986 T26 PAGINA SPORT 2 |ingen I zowel in Axel faciliteiten zo- IMEJAN Westduitse winterstop van drie maanden jjzels GIELE beglazing Ivrij- ragend glas n figuurglas Luc Roosen in ploeg Raas De Visser nog [driejaar jbij Willem II ■Tilburg (anp> - de tu- Muis eerste zwemkampioene Ardiles weg uit Engeland ZEVENHUIZEN (ANP) - Precies een jaar na de Elfstedentocht liet Evert van Benthem zich weer nadrukkelijk zien in een monsterrit. Ultimatum van Filmnet Marathoncracks dreigt schorsing Marathonwinst Australiër Oosterbosch leider af in Valencia a71 |itstekende eer: ligbad en armer, keuken- larming, |n Axel en erneuzen, lazing woon- luzen), spouw- ling centrale Ivan deze aan- huur. id vanaf (chtiging: feurs o.g. ZEIST - Competitieleider Jan Huybregts heeft toch moeten capituleren. Hoewel hij eerder deze week nog overwoog om jie wedstrijden die gespeeld konden worden door te laten saaa, besloot hij gistermiddag „a telefonisch overleg met de consuls in den lande het pro gramma voor de eerste- en eredivisie volledig te schrap pen. ook heeft de KNVB alle wedstrijden voor zaterdag en zondag van de amateurcompe- titie, alsmede van de lande lijke jeugdcompetitie afgelast. Ook hebben alle afdelingen de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast. In de achttien stadions, waar de competitie van de ere- en eerste divisie moest worden afgewerkt, lag giste ren in slechts in twee gevallen een bespeelbaar veld: bij FC Den Bosch en Sparta. De vel den van Ajax en FC Utrecht, die zoals we donderdag meld den woensdag nog in goede conditie waren, bleken giste ren ook te slecht. De vraagte kens over de gesteldheid van het terrein bij FC Den Haag en Excelsior konden na de strenge vorst van donderdag nacht niet worden weggeno men. „Bij zo'n gering programma kan ik de zaak niet laten door gaan", moest Huijbregts gis termiddag tot zijn spijt mede delen. Het programma van dit weekeinde schuift vier weken door, naar het weekeinde van 22 en 23 maart. Het pro gramma van dat betreffende weekend gaat naar het daar opvolgende Paasweekeinde. Vervolgens wordt het hele programma telkens één week verschoven. De afgelasting houdt overigens wel in, dat er zeker één speelronde mid weeks wordt afgewerkt. „Voorlopig blijft de streefda- FRANKFORT (ANP/SID) - Met ingang van het ko mend seizoen houden de voetbalclubs in de West duitse Bundesliga een winterpauze van drie maanden. Dat hebben de voorzitters van de achttien clubs vrijdag in Frankfort besloten. De stop gaat duren van begin december tot eind februari. De komende twee seizoenen wordt een in krimping van het aantal clubs tot zestien nog niet verwezenlijkt. Om toch een volledige competitie af te kunnen werken wordt de zomerpauze verkort tot vier weken. turn voor het einde van de competitie 18 mei. Als het pro gramma er volgende week ook uit gaat, bij plotseling inval lende dooi, dan komen er twee midweekse competitiedagen", aldus Huijbregts. Een van de weinig wel te bespelen velden in het Gal genwaardstadion in Utrecht werd in de nacht van donder dag op vrijdag voor een deel in een ijsbaan veranderd. De tot nu toe onbekende daders had den zich donderdagavond naar alle waarschijnlijkheid in het stadion laten insluiten. Met enkele brandspuiten heb ben ze vervolgens voor de hoofdtribune over een lengte van twintig meter het veld on dergespoten. Van Bentham op herhaling VJ: 04160-41019 Een sfeervol plaatje van de kopgroep op de Rottemeren: van links naar rechts Jos Niesten I Ivert van Benthem, Wim Vos, Teun Busser en Ruud Christoffers. - fotoanp ÏENDAMME leente Borsele, ari 1986 des namid- j ICafé-Restaurant ,,'s de Koningstraat 51 orsele, ten verzoeke [ubliek verkopen: nabij de Kaneel- endamme, uitma-1 »r grootte van ong. el kad. gem. Bot- aan het Donkere lamme, kad. ge 1459, groot 46.40 lm pacht te aanvaar- jpsommen. Je definitieve toewij- op en toewijzing, be-1 Ig door de Raad der] J desbetreffende voor- Gedeputeerde Staten 1 maand na defini- Ing veilingkosten bin-1 toewijzing. kantore van voor-| f1297, toestel 3). SRKOPING IABBENDIJKE j vrijdag 7 maart a.s. I Koophandel, Dorps-1 t.v.v. zijn opdracht-1 verkopen: AOUWLAND ke in de Karelpolder p twee boomgaarden gang, kadastraal be- ndijke sectie C num- ctare, ingezaaid met van koper vanaf Icht te aanvaarden ling koopsom uiterlijk hkosten binnen 10 da- kantore van notaris erstraat 2a, tel. 0110"' soorten glas, o.a. GLAS IN LOOD fRKUNST heidsstraat 2A 'erneuzen 8 Alt MA (ANP) - Brother Hartinus heeft vrijdag de eer- ite wedstrijd in de finaleronde ran het Europese bekertoer- ïooi voor landskampioenen volleybal verloren. In Parma werd het tegen de plaatselijke club Santal: 0-3 met de setcij- érs: 18-20,8-15, en 6-15. Eerder op de avond had i CSKA Moskou gewonnen van Rode Ster Praag. Het werd 3-1 met setstanden 15-10, 5-15, 15- 12 en 15-9. BRUSSEL (ANP) - Net als Pe ter Heeren wordt de Belgische amateur Luc Roosen toege voegd aan de wielerploeg van Jw Raas. Heeren reed vorig jiar voor de ploeg van Ben 'an Erp. Hij had voor dit sei- :oen nog geen contract. De 21-jarige Roosen be hoorde vorig jaar tot de beste Belgische amateurs. Hij beëin digde de Ronde van de Toe komst als elfde. Roosen werd uitgenodigd voor een groeps training van maandag en zal daarna het contract voor I Kwantum tekenen. l ourgse eerste divisieclub Wil- PP'n heeft het contract met Iwtenmeester Piet de Visser ■bet drie jaar verlengd. De (51) trad vorig seizoen '1 Willem II in dienst als op- I olger van de inmiddels afge- I turde Jan Notermans. lia tekenen van een meer- I riB contract, tegen de ge- Ik'JOn'e van De Visser in, is ge- lla„ rd op 6011 raPP°rt voor de II termijn dat de trainer lv T het bestuur van de club T®!" neergelegd. In dat rap- ij stelt De Visser dat Wil- lin (i binnen drie tot vijf jaar subtop van de eredivisie spelen. In dat kader li'. voor komend seizoen in LiirJ geval een spelbepalende fuadenvelder aangetrokken. F? maast is Willem II op zoek ^versterking in de voor- BADEN (ANP) - Jos Bongers heeft vrijdag zijn flitsende start bij de Europese titelstrijd anker-kader 47/1 geen vervolg kun nen geven. De nederlaag tegen de Lu xemburger Fonsy Grethen, vijf jaar geleden op negentien jarige leeftijd al eens Europa's beste in de moeilijkste kader soort, bleef echter beperkt tot puntenverlies. Het algemeen gemiddelde van de Nijmegenaar had niet zoveel te lijden van die tegen valler, zodat zelfs bij verlies tegen de Fransman Jean Ar- naud een plaats bij de laatste acht binnen het zichtsveld blijft. Aanvankelijk zag het er vrijdag somber uit voor Bon gers. De verveling was in eer ste instantie al een tegenstan der. Het programma liep enorm uit, doordat Arenaza en Arnaud elkaar liefst drie en een half uur bezig hielden. Toen Grethen, die de kost verdient als makelaar op de valutamarkt, de juiste koers had bepaald voor de aanval en een serie van 117 produceerde, leek een debacle voor de Ne derlandse vertegenwoordiger nabij. Bongers vertrok geen spier en wachtte geduldig zijn kans op herstel af. Die kwam bij de zevende gang naar de tafel. Koel en nauwgezet investe rend in de toekomst bouwde de winnaar van Berkel-En- schot aan een grote reeks. Even lag de winst of winst deling zelfs klaar. Bongers liet echter een uitzichtrijke positie bij 224 uit de handen glippen. De gelijkmakende beurt van Grethen maakte een verdere inspanning overbodig. Grethen moest vrijdag avond de inspanning van het duel met Bongers zwaar beko pen. De Luxemburger ging hard onderuit tegen de Span jaard Arenaza, die daarmee zowaar nog enige hoop mocht koesteren op een voor hem langere toernooiduur. De Ita liaanse titelverdediger Marco Zanetti stelde ook tegen De- raes zijn hernieuwde kandida tuur met onder meer een serie van 206 caramboles. De West duitser Zenkner bleef even eens ongeslagen in zijn groep. De Tsjechoslowaak Kovac was het slachtoffer. Uitslagen Groep A Deraes Psiskonis Zanetti (Ita) Pilss EMMEN (ANP) - Mildred Muis is de eerste Nederlandse zwemkampioene van het jaar. Op de openingsavond van het toernooi om de wintertitels in Emmen zegevierde de zwem ster uit Dedemsvaart op de de 400 meter wisselslag. Met 4.49,87 bleef Muis 45-honderd- ste seconde boven het vier jaar oude Nederlandse record van Annelies Maas. Muis' tweelingzuster Ma rianne eindigde op bijna vier seonden als tweede. De derde plaats was voor Jolanda de Rover. De uitslag is: 400 meter wisselslag da mes: 1. Mildred Muis (Dedemsvaart AC) 4.49,87, 2. Marianne Muis (Dedemsvaart) 4,53,46, 3. Jolanda de Rover (De Dolfijn) 4.55,98, 4. Daphne Demuth (VZC) 4.59,32, 5. Alexandra Worm (HPC) 4.59,60, 6. Linda Oegenma (Dedemsvaart) 5.03,87, 7, Hanneke de Jong (VZC) 5.04,20, 8. Illse - V\ R Ad 11 /-» Kovac (Tsj) Oddo (Ita) Zenkner (Brd) Stenzei Zenkner Kovac Arnaud (Fra) Arenaza (Spa) Grethen (Lux) Bongers (Ned) Arenaza Grethen Groep B Groep C 25014 5117,85 481410 3,42 250 510050,00 157511831,40 250 5 20650,00 141 5 74 28,20 25015 8316,66 190 15 53 12,66 250 5119 50,00 96 5 4419,20 2509167 27,77 130 9 3514,88 25013 6019,23 207 1311015,92 250911727,77 224 9120 24,88 250 9 109 27,77 130 9 3414,44 LONDEN (DPA) - De Argen tijnse sterspeler Osvaldo Ar diles stopt aan het eind van dit seizoen met voetballen; in ieder geval in Engeland. De 34-jarige middenvelder, die in 1978 deel uitmaakte van het elftal dat Nederland ver sloeg in de finale om het we reldkampioenschap, wordt door zijn Londense werkgever Tottenham Hotspur uitge wuifd met een benefietwed strijd. Ardiles heeft acht seizoenen in de Engelse league gespeeld. De laatste drie jaar werd de succesvolle Zuidamerikaan eeDlaaed door blessures. De veehouder uit Sint Jansklooster won vrijdag op de Rottemeren bij Zevenhuizen de eerste en waar schijnlijk enige schaatsmarathon in Nederland over tweehonderd kilometer. „Ik heb nu echt laten zien geen eendagsvlieg te zijn", glunderde de 27-jarige Van Benthem, direct na de finish omringd door honderden handtekeningenjagers. „Deze rit was niet te vergelijken met de Elfstedentocht, maar wel belangrijk voor mij. Ik moest en zou een tweehonderd-kilo- meterwedstrijd winnen". Van Benthem, vorige week dinsdag met stille trom ver trokken bij de door Dries van Wijhe gewonnen nationale ti telstrijd, boekte op de Rotte meren zijn derde seizoenzege. Eerder won hij de Driedaagse van Ankeveen en de Noord- westhoekrit. Nu is al zijn aan dacht gericht op de Alterna tieve Elfstedentocht, zaterdag 1 maart in Kuopio (Finland). Vanzelfsprekend onder het voorbehoud, dat de veertiende editie van de Friese klassieker niet alsnog in de loop van vol gende week wordt verreden. „Als Friesland doorgaat, ben ik daar te vinden. Maar in principe vertrek ik dinsdag naar Finland. Daar ligt voor mij normaal gesproken het hoogtepunt van het seizoen". Van Benthem wilde niets horen van een verzwakt deel nemersveld in Zevenhuizen, waar tienduizend toeschou wers de organisatoren grijze haren bezorgden door samen te klonteren bij de eindstreep. Van Wijhe, die in 1979 de eer ste editie won, had 's morgens afgebeld. De kampioen zou ge blesseerd zijn. Jan Kooiman was met zijn ploeg naar Polen afgereisd voor een marathon. Richard van Kempen en Hilbert van der Duim verklaarden zich te willen voorbereiden op de voorlaatste marathon op kunstijs van het weekeinde. De winnaar van de Elfsteden tocht had gelijk met zijn ver wijzing naar Jos Niesten, tweevoudig winnaar op de Rottemeren, en Wim Vos. Met dit duo had Van Benthem vakkundig het peloton uitge dund. De van een voorhoofds holte-ontsteking herstelde Ruud Christoffers en Teun Busser moesten in de voor laatste ronde lossen. Niesten greep weer eens naast de hoofdprijs, waaraan ditmaal tweeduizend gulden was verbonden. Hij wist bij voorbaat, dat hij tegen Van Benthem geen kans had in de eindsprint. Daarom probeerde de tuinder uit Heemskerk, derde in de Elfstedentocht, net als Vos geregeld te ontsnap pen. De lepe Van Benthem gaf met katachtige bewegingen geen meter toe. „Jos en Wim reden erg sterk. Ik gokte op de sprint, omdat ik me altijd goed voel in zo'n kleine kopgroep. Ik moet niets hebben van mas saspurts. Al met al had ik het niet zo zwaar". Niesten en Vos werden respectievelijk tweede en derde, nog ruim voor de achtervolgers. Grootheden als Jos Pronk, Frans Boon en Henri Ruitenberg behoorden daar niet meer toe. Met bra men in de schaatsen waren zij voortijdig afgehaakt. In tegenstelling tot de klas sieke Noorderrondrit, waarbij een groep schaatsers door het ijs ging, kende de Zuidhol landse marathon - in 1982 nog beschouwd als wilde tocht - geen incidenten. Het ideale weer en het uitstekende ijs maakten een glad verloop waarschijnlijk en een toptijd moseliik. Van Benthem fi nishte in vijf en een half uur. Daarmee arriveerde hij bijna een kwartier eerder dan Niesten vorig jaar. „En nu heb ik zelfs geen kapotte schaats", vertelde Van Benthem met een knipoog naar zijn zege in de Elfstedentocht. Ook de eerst aankomende vrouw had flink doorgereden. Nationaal kampioene en plaatselijk fa voriete Ingrid Paul schaatste de honderd kilometer in nog geen drie uur. Ria Visser hield het na ruim dertig kilometer voor gezien. Na een val klaagde zij over pijn in de rug. Bijna nog meer aandacht dan de deelnemers trok Abe de Vries, winnaar van de Elfste dentocht in 1933. Als mentor van de Vlaardinger Christof fers hield de 79-jarige De Vries op luiddruchtige wijze bij hoog en laag vol, dat zijn pupil zou winnen. De Vries, in Friesland gebo ren en nu in Schiedam wo nend, leek aanvankelijk gelijk te krijgen. Na zeven ronden van tien kilometer voerde Christoffers, die wegens zijn ziekte zijn leidende positie in het klassement om de KNSB- beker verloor, een kopgroep van tien man aan. De Vlaardinger deed voort durend kopwerk en had dui delijke goede benen. De de marrages van Vos en Niesten kostten hem evenwel te veel kracht. Van Benthem had het slimmer bekeken. De tengere veehouder, die na de finish te midden van zijn jubelende fans op zijn dooie gemak een praatje met zijn vrouw maak te, voelde zich fit. Zelfs zo fit, dat hij ook na dit seizoen vrijwel geen uitnodi ging voor feesten of schnab belt] es zal afslaan: „Ik kan het heus wel combineren met trai ning en mijn werk. Ik vind die extra klusjes veel te leuk om op te geven". De uitslag van de marathon op de Rotte meren bij Zevenhuizen is: heren: 1. Evert van Benthem (Sint Jansklooster), 200 kilometer in 5 uur, 30 minuten en 10 seconden (gemiddeld 36,34 km/uur); 2. Jos Niesten (Heemskerk) zelfde tijd; 3. Wim Vos (Kockengen) op 5 seconden; 4. Theun Busser (Utrecht); 5. Ruud Chris toffers (Vlaardingen); 6. Dirk Maarssen (Rijsenhout); 7. Jan Eise Krompkamp (Otdeholtpade); 8. Piet Eij kelenboom (Zevenhuizen); 9. Jan Wessels (Markelo); 10. Fokko Veen (Scheemda), allen in de zelfde ronde als Van Benthem. Dames: 1. Ingrid Paul (Zevenhuizen) de 100 kilometer in 2 uur 51 minuten 10 se conden (35,05 km/uur); 2. Lilian van Tol (Nes aan de Amstel) op 3.20; 3. Bettie Westerveld (Eemnes) zelfde tijd; 4. Joke van der Voort (Poeldijk); 5. Tineke Dijk shoorn (Schipluiden). EEN zakenman, een voetballer en een bestuurslid; van links naar rechts Guus Roff ei sen, Toontje Neelemans en Han van Dinther. Het bord achter hen is overigens geen sco rebord. - foto hans chabot Door Remain van Damme BREDA - Toon Nelemans speelt eindelijk bij NAC. De 32-jarige 'linkspoot' had de af gelopen jaren al meerdere malen interesse getoond in een overeenkomst met de Bre dase club, maar de pogingen om bij NAC te gaan voetballen mislukten telkens. Een overgang naar de Westbrabantse club leek derhalve niet meer in het verschiet te lig gen. Vandaar dat Toon Nelemans met stom heid geslagen was toen hij donderdagmid dag een telefoontje van NAC kreeg. „Ik zat thuis. Ik ben herstellende van een griep aanval. Plotseling kreeg ik NAC aan de te lefoon. Of ik zin had om eens te praten. Te gen middernacht was alles, tenminste wat mij betreft, rond." Toon Nelemans tekende gistermiddag bij NAC een contract dat hem tot het eind van het seizoen aan de Bredase club bindt. Tot gistermiddag stond de linksbenige midden velder/aanvaller op de loonlijst van Hel mond Sport. De momenteel in Etten-Leur woonach tige Toon Nelemans is afkomstig van de huidige vierdeklasser Hoeven. Zijn eerste contract tekende hij bij MW. Daarna ver huisde hij naar Willem II. Interne conflic ten in Tilburg zorgden er voor dat hij uitge leend werd aan DS'79. Na weer een periode Willem II werd hij door trainer Jan Brou wer naar Helmond Sport gehaald. Daar was hij bezig aan zijn derde seizoen. NAC heeft voor Toon Nelemans geen transferbedrag op tafel moeten leggen. „Toon is aan het eind van dit seizoen trans fervrij", zegt het kersverse bestuurslid Han van Dinther daarover, „ik heb goede con tacten met Helmond Sport. Daar heb ik ge bruik van gemaakt. Verder heeft het orga nisatiecomité NAC-gala'86 er voor gezorgd dat we Toon naar Breda konden halen. Dat is een commissie die onder voorzitterschap van Guus Roffelse uit negen zakenmensen bestaat. Zij staan garant voor de aankoop van Toon." Volgens Han van Dinther is de aankoop van Toon Nelemans logisch. „Als je Mike Small koopt, moetje ook iemand hebben die hem kan bedienen. Toon is een speler die dat kan. Een speler met een goede voorzet en een creatieve speler. Hij heeft nu een contract tot het eind van het seizoen. Daarna zien we verder. Dat geldt trouwens voor de gehele groep. Momentel zijn er geen langdurige contracten. De spelers moeten de komende maanden dus een nieuw con tract afdwingen. Of er nog versterking komt, weet ik niet. Ais deze groep zich straks goed manifesteert, is dat niet nodig." Toon Nelemans zelf heeft er alle vertrou wen in. „Ik ken NAC goed. Als ik niet moest spelen, ging ik in Breda kijken. Ik vind dat deze groep genoeg kwaliteit heeft om in de eerste divisie een subtopper te zijn. NAC heeft nog twee inhaalwedstrijden tegoed. Als die gewonnen worden, staat NAC op de vijfde plaats. En het moet toch mogelijk zijn met zo'n ploeg de nacompetitie te halen. Voor mij is een wens in vervulling gegaan. Eindelijk ben ik van dat reizen af. Ik speel bij NAC, dat heb ik altijd gewild." AMSTERDAM (ANP) - De abonneetelevisiemaatschappij Filmnet heeft de KNVB een ultimatum gesteld. Indien Filmnet voor maandag 24 fe bruari geen bericht van KNVB-voorzitter Jo van Marie ontvangt, kan de voet balbond op juridische stappen rekenen. „Een juridische botsing is dan onvermijdelijk", ver klaarde Peter Woordward, de directeur van Filmnet. Woodward zei vrijdag een poging te hebben gedaan met de KNVB in gesprek te komen. Filmnet en de KNVB zijn in een langdurig conflict gewik keld over de uitzendrechten van voetbalwedstrijden. Film net claimt een overeenkomst met de KNVB te hebben. De commerciële televisie maatschappij beschuldigt de KNVB ervan de rechten on derhands ook aan de NOS te verkopen. In een brief aan de NOS verklaart Filmnet het in tegraal uitzenden van wed strijden door de NOS strijdig te achten met de overeen komst tussen Filnmet en KNVB. DEN HAAG (ANP) - Dries van Wijhe en Henri Ruiten berg hangt een schorsing bo ven het hoofd. Van Wijhe, de Nederlandse kampioen op na tuurijs, en Ruitenberg, de winnaar van de reeks om de KNSB-beker van 1985, maak ten deel uit van een groep van tien licentiehouders, die woensdag deelnam aan een wilde marathon. Van Wijhe en Ruitenberg startten in de marathon in Veesen, die niet op de KNSB- marathonkalender stond. Het bestuur van het gewest Gel derland heeft de zaak bij de schaatsbond aanhangig ge maakt. De tuchtcommissie van de KNSB moet nu een uit spraak doen. BOCA WEST (Rtr) - Ondanks verwoede tegenstand van Ka- thy Rinaldi krijgt het spelers- toernooi van Boca West de 'lo gische' damesfinale tussen de nummers eén en twee Chris Evert Lloyd en Steffie Graf. De als negende geplaatste Rinaldi kwam tegen Chris Evert-Lloyd op setpoint te staan in de eerste set, maar verloor desondanks. Met 7-6 (8-6), 6-1 plaatste Evert zich voor de finale, waar een eerste prijs op staat van 112.500 dol lar (bijna 300.000 gulden). Graf, de zestienjarige West duitse, had slechts 51 minuten nodig voor de zege op de 1.88 meter lange Tsjechische Vera Sukova:6-l,6-l. Drie jaar geleden was Su- kova in Australië duidelijk de meerdere geweest van de toen 13 jarige Graf. De Tsjechische probeerde, opnieuw hetzelfde aanvallende spel te spelen, maar Graf had veel meer diepte in haar slagen en pas seerde gemakkelijk. „Ik heb in maanden niet zo goed ge speeld", aldus de Westduitse. „Als ik tegen Chris net zo goed speel, heb ik een goede kans". Chris Evert was de eerste, die haar in die opvatting steunde. „Iedereen verwacht, dat ik haar dik versla. Vooral na de zege van vorige maand in Key Biscane (6-3,6-1), maar Steffie is sinds die tijd enorm vooruitgegaan". De cijfers spreken overigens duidelijk in het voordeel van de Ameri kaanse, die bijna tweemaal zo oud is als haar tegenstandster. Evert won vorig jaar alle vijf onderlinge duels. En dat steeds in twee sets. Tegen Kathy Ri naldi ging het Chris Evert donderdag niet zo eenvoudig af. De 18-jarige Kathy Rinaldi groef zich in op de achterlijn en weigerde lange tijd de fou ten te maken, waarop haar er varen tegenstandster hoopte. Pas nadat Evert met een back hand rechtuit een setpoint on gedaan had gemaakt, was er sprake van het gebruikelijke krachtsverschil en behaalde de veelvoudige Amerikaanse de overwinning. De 1096ste in haar carrière. Ivan Lendl, 's werelds ten nisspeler nummer een, be reikte vrijdagavond laat als eerste de finale bij de heren. Hij moest een heroische slag leveren met de Amerikaanse veteraan Jimmy Connors, die de eerste en de vierde set won. In de laatste set, toen Lendl een beslissende voorsprong had, gaf Connors geblesseerd op. Uitslag halve finale heren enkelspel: Ivan Lendl (Tsj)-Jimmy Connors (Vst) 1- 6,6-1,6-2,2-6,5-2 en opgave Connors. Dames enkelspel: halve finales: Chris Evert-Lloyd (VSt)-Kathy Rinaldi (VSt) 7-6(8-6), 6-1; Steffi Graf (WDl)-Helena Sukova (Tsj) 6-2, 6-1. Heren dubbelspel: halve finales: Stefan Ed berg/Anders Jarryd (Zwe)-Boris Becker/SIobodan Zivojinovic (WD1/Jsl) 6-7(5-7), 6-4,7-6(7- 1), 6-3; Brad Gilbert/Vince van Patten (VSt)-Peter Fleming/Guy Forget (VSt/ Fra) 6-4,6-4,6-3. COEVORDEN (ANP) - Danny Kah, vorig weekeinde de jong ste deelnemer aan het toernooi wereldkampioenschap voor allrounders in Inzeil, heeft in Coevorden zijn eerste schaats marathon gewonnen. De achttienjarige Australiër ging vrijdag na en race over een uur en tien ronden als eer ste over de streep. Met de nog jongere Bert Bruins en Piet Manden had de door Colin Coates getrainde Kah afstand genomen van het peloton. De in Vlagtwedde wo nende Bruins leverde in de eindsprint vergeefs verzet. Manden werd op enige tiental len meters derde. De uitslag is (een uur en tien ronden): 1. Danny Kah (Aus), 2. Bert Bruins (Vlagt wedde), 3. Piet Manden (Wapserveen), 4. Henk Ensing (Gieten), 5. Nanno Semplo- nius (Lemmer), 6. Ben Pleijhuis (Olaen- zaal), 7. Anne Postmus (Lutjegast), 8. Het de Boer (Jellum), 9. Herman Vene man (Dedemsvaart), 10. Roel Palmers (Zwolle). MONT ANE J OS (Reuter) - Bert Oosterbosch is vrijdag in de derde etappe van de Ronde van Valencia zijn leidende po sitie kwijtgeraakt. Op het heuvelachtige parkoers tussen Massamagrel en Montanejos verloor de tijdrijder de aan sluiting met de groep kopstuk ken. De Ier Sean Kelly sprintte naar zijn tweede etappezege in de Ronde van Valencia, de Spanjaard Jesus Blanco-Vil- lar schoof door naar de eerste plaats in het algemeen klasse ment voor Bernard Hinault. De uitslag van de derde etappe is: 1. Sean Kelly (Ier) 196 km in 5.52.06; 2. Greg Le-' Mond (Vst); 3. Guido van Calster (Bel); 4. José-Luis Navarro (Spa); 5. Jesus Blanco-Villar (Spa); 6. Gert-Jan Theu- nisse (Ned); 7. Niki Rüttimann (Zwi); 8. Bernard Hinault (Fra); 9. Vicente Belda (Spa); 10. Jörg Müller (Zwi) allen de zelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Jesus Blanco- Villar (Spa) 16.23.13; 2. Bernard Hinault (Fra) op 2 sec.; 3. Jörg Müller (Zwi) op 13 sec.; 4. Sean Kelly (Ier) op 15 sec.; 5. Inaki Gaston (Spa) op 21 sec.; 6. Guillermo Arenas (Spa) op 23 sec.; 7. Greg LeMond (Vst) op 24 sec.; 8. Peter Hilse (Brd) op 25 sec.; 9. Gerrie Knetemann (Ned) op 27 sec.; 10. JÖrgen Pedersen (Noo) op 35 sec.

de Stem | 1986 | | pagina 11