9.- Titelstrijd springen pony's 6Prestatie-druk is goed voor me' Schaakstrijd in Hoofdklas enerverend PRIJZENKAST TERNEUZENAAR IS UITSTEKEND GEVULD Zwemstrijd Terneuzen en Hulst VRIJDAG 21 FEBRUAR11986 T14 PAGINA SPORT 2 iE F 19.999- eugdteam van SC Feyenoord speelt tegen liddelburg Wedstrijden dressuur De Scheldestad JEAN-PAUL VANPOPPEL, HETSPRINTWONDER INDE PLOEG SWERTS: Gelijk spel voor Drive Doesburg te sterk voor De Rooy Koplopers in regioklas vast in zadel A66 lompakt opvouwbaar Imet rondom geweven Ivast veiligheidsframe. |ren, inklusief matras 179.- voor ;N DEZE WEEK bob v-kind er mode loORtlST H AATPROMf- N AOl ?1 ItRNtUZEN TtL 01)50 94 U8 yfl ji onze paardesportmedewerker IN MANEGE MAGRETTE IN AXEL $EL - In manege Magrette ij Axel worden zaterdag tïj- |ens de laatste wedstrijd voor Indoor-Vlaanderen tevens de jjcuwse indoorkampioen- j(|iappen springen voor pony's de klassen M en Z gehou- jtn. Voor het kampioenschap in Z-klasse een zevental com- bïnaties die zich in het titelde- jat kunnen mengen. Dat zijn lp Swets met La Eanair van jctor et Emergo, Annemieke joone met Romeo van Gouwe Reyers, Miranda de Jonge met Harold van De Zwinruiters, Arianne Hanse met Liza van Schouwse Ruiters, Marco Quaak met Goldscar en Je roen Goossens met Ramora Kayam van De Haringruiters en Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland. In de ca tegorie B klasse Z start voorts Carolien de Feijter met Holy- day van Luctor et Emergo. Titelverdedigster Sandy den Exter, die vorig jaar de eerste en tweede plaats voor zich op eiste, start nu met een andere pony. Zij zal vooral moeten letten op Annemiek Boone, vo rig jaar nog kampioen in de M-klasse en enorm strijdlus tig, Jeroen Goossens, Ilja Swets en Miranda de Jonge. In de M-klasse komen acht combinaties aan het vertrek, te weten Ilyo Loos met Lady, Sancho Voerman met Sticky, Marielle Gelens met Sea Breeze en Margot Strooband met Tommy, allen van Luctor et Emergo, Stefan de Vetter met Efy van Hulst, Angelique de Leeuw met Cobien en Sandy den Exter met Meivin van Noord-Beveland en Jac queline Knook met Trouba dour van De Oranjeruiters uit Willemstad. Favoriet zijn hier Sandy den Exter en Ilyo de Loos. De kampioenen veroveren zaterdag in manege Magrette in Axel een ticket voor de na tionale kampioenschappen, die zaterdag 15 maart in het federatiecentrum in Ermelo worden gehouden. Walther Murre stopt met ruitersport Door Ton Koomen TERNEUZEN - „Ik ben nu achttien jaar en iou niet langer bij de ponyruiters kunnen rij - en. Overstappen op een paard wil ik nog niet. Mijn studie gaat voor", zegt Walther Murre, de mpathieke Terneuzense MTS-leerling, bezig én zijn vierde jaar studie werktuigbouw. Murre vierde de laatste vijf jaar met zijn pony Till's lippie tal van triomfen - 'Ik geloof dat ik inmiddels en plunjezak rozetten heb verzameld' - in Zeeuwse oncoursen en blies ook landelijk gezien zijn partijtje urdig mee. De kans dat Walther Murre thter toch terugkeert bij de litersportvereniging Axel, iet bij de pony's van De Klep eltjes, maar bij de paarden an De Oranjeruiters, is er ;hter nog steeds. „Eerst mijn ITS-diploma halen, daarna we wel verder", meldt lurre. Knapste prestatie, waaraan het meeste plezier beleefde, iverde Walther Murre in sep- anber vorig jaar tijdens de atonale kampioenschappen amengestelde wedstrijd in at recreatiegebied De Schots- jan te Kamperland. Het be ef het Nederlands kam- ioenschap van het New Fo- sst Ponystamboek bij de po 's grote maat. Met zijn pony 's Jippie reikte Walther tore naar een fraaie eerste laats. „Dat kampioenschap was de (kroning voor me. De zilve- tn wisselbeker die ik nog in lijn bezit heb bewaar ik als en kostbaar kleinood. Daar laan de namen in gegraveerd an tal van bekende ruiters en mazones, die het landelijk er geschopt hebben. In Kam- erland waren zo'n 100 combi- aties present, waarvan er ien meededen voor het Ne- ilands kampioenschap van et New Forest Ponystam- oek. Ik slaagde er in Miranda e Jonge uit Breskens achter ie te houden. Een sterke ama- ine". Walther Murre begon al op 6-jarige leeftijd in de ruiter sport. Hij is niet de enige in de familie Murre, waar men zeer paardesport-minded is. Broer Roland (24 jaar) was een fiks aantal jaren actief in de Rui- tersportvereniging Axel, evenal zus Yolanda (21 jaar), die met Hassan furore maakte. Dit tweetal is echter eveneens gestopt. Vader Jan Murre is al zo'n tien jaar actief als paar desportmedewerker van De Stem. Meeste plezier had Walther Murre van zijn pony Till's Jip pie. Hij zegt: „Daar heb ik vijf jaar op gereden. Vanaf 1979 tot 1984. We kochten die pony 'groen', dus die moest nog vol ledig worden 'gemaakt'. Vooral dankzij de instructies van Willem Bolleman uit Axel, een zeer kundig instruc teur, een man met een schat aan ervaring, ging het snel bergopwaarts. In korte tijd drong ik door tot de Z-klasse, waarin ik met Till's Jippie driejaar actief was". Specialiteit van de Terneu zense combinatie was vooral de samengestelde wedstrijd. Een wedstrijd bestaande uit een cross country over 3500 meter, een wegparkoers over vier kilometer, een spring- wedstrijd en een dressuur- proef. Met de veelzijdige Till's Jippie, waarmee Murre ook uitkwam in de L2-dres- suurklasse, behaalde hij in Walther Murre in actie op Till's Jippie. De Terneuzense ponyruiter heeft een punt gezet achter zijn loopbaan. 1983 het open kampioenschap samengestelde wedstrijd van Zuid-Holland. Dat gebeurde in Giessen. „Voorts", zegt Walther Mur re, „ben ik nog drie keer naar de Levade, de nationale kam pioenschappen in Apeldoorn, geweest. Dat gebeurde met het achttal van De Kleppertjes in de Z-klasse. Ik sprong er fout loze parkoersen, maar je bent met een achttal natuurlijk af hankelijk van de prestaties van je ploeggenoten. We zijn met het achttal van De Klep pertjes tijdens de Levade een keer vierde en elfde geworden. Toch resultaten die er niet om liegen. Dat waren mooie erva ringen. Gelukkig was de sfeer ook altijd optimaal binnen de vereniging. Dat is trouwens toch geweldig bij de Ruiter sportvereniging Axel. Een fijne club". Voorts maakte Walther Murre deel uit van het viertal van De Kleppertjes dat deel nam aan het nationale kam pioenschap samengestelde wedstrijd in het Gelderse Varsseveld. Walther Murre: „Dat was in 1984, samen met John den Hamer met Romano, Zeeuws titelverdediger en in dividueel kampioen, Marcel Knoester met Moestafa en Wilco Vinke mét Ister. Ook John den Hamer en Wilco Vinke zijn 18 jaar geworden en zijn gestopt. Voor zover ik weet gaat alleen Marcel Knoester nog door. Jammer natuurlijk, maar er is meer dan alleen paardesport op de wereld. Ik heb bijzonder pret tige herinneringen aan mijn tijd bij De Kleppertjes. De prijzenkast puilt uit, maar ik ga me voorlopig alleen nog maar toeleggen op mijn studie. Daarna zien we wel weer", be sluit de Terneuzense talent volle ponyruiter, die ook nog een paar jaar op Hassan heeft gereden, de pony van zus Yolanda. Maar zowel Till's Jippie als Hassan is verkocht. Voorlopig heerst er rust op het ruitersportfront in huize Mur- Van onze sportredactie IIDDELBURG - Ron Schrier, Wfdtrainer van Middelburg, er in geslaagd enige interes- inte tegenstanders te strik en voor wedstrijden tegen a Middelburg-team, dat sa- lengesteld wordt uit spelers 'n 16 tot en met 20 jaar. Op woensdag 26 februari '®dt in Middelburg gespeeld 'gen SC Feyenoord Al. Een Mstrijd die om 19.30 uur be- !®t. Bedoeling is dat er nog 'ter wedstrijden volgen, zo tegen een jeugdelftal van 'Eindhovense eredivisieclub W. Het Bredase NAC heeft Sds toegezegd een wedstrijd 'Ssn Middelburg te willen Pelen. onze paardesportmedewerker ^ISSINGEN De landelijke Jkereniging en ponyclub De xheldestad uit Vlissingen 1#udt dit seizoen een dres- *"rcompetitie voor paarden 111 Pony's in alle klassen. Oe competitie bestaat uit viertal wedstrijden, met ^hoofdprijs de 'Gouden Vrijdag 21 en zaterdag 22 fe- TOari staat de tweede wed- 'W op het programma. Er ™>ben voor deze wedstrijd in taal 150 combinaties inge weven. Vandaag wordt van tot 22.00 uur gereden en ■toen er 55 combinaties in de en zaterdag worden er ®sen acht uur 's morgens en uur 's avonds 95 combina- s ln de ring verwacht om n dressuurproeven af te J Van Zeeuws-Vlaamse Me is alleen De Vossereyers Absdale met een tweetal .Moinaties present in Vlis- «tgen. (ADVERTENTIE) NOG 4 NACHTJES SLAP Door Jacques Eestermans LOOSDRECHT - Een sprint- wonder wordt hij genoemd, Jean-Paul van Poppet. De 23- jarige prof uit de Skala/Skil- ploeg van Roger Swerts is stellig een renner met een vlijmscherp eindschot. Dat be wees hij vorig seizoen, als de butant in het beroepsmetier, afdoende met ritzeges in de Ronde van de Oise, de Ronde van Denemarken, de Ronde van België en de Ronde van de Toekomst. Gereputeerde spurters als Eric Vanderaerden en Guido Bon tempi liet hij daarbij zijn hielen zien. Insiders voorspel len Van Poppel, Tilburger van geboorte, maar tegenwoordig woonachtig in Bosch en Duin, dan ook een veelbelovende toekomst. Zijn prestaties als neo, gevoegd bij het vertrou wen in zijn capaciteiten, heb ben Swerts in elk geval doen besluiten hem tot één van de kopmannen in zijn formatie te bombarderen. Zijn leeftijd vormde geen enkel beletsel. „Ik ben nog jong, natuurlijk, maar dat is voor mij, evenals voor Swerts, geen probleem", weet Jean-Paul van Poppel. „Het zou ook niet goed zijn om daar over in te zitten, want dat zou betekenen datje aan jezelf twijfelt. En dat doe ik niet. Ik weet wat ik waard ben als sprinter en daarbij heb ik vo rig jaar ontzettend veel ge leerd. De aanpassing verliep niet vlekkeloos, maar ik dacht te mogen zeggen dat ik er uit eindelijk toch goed door heen ben gekomen". Het voorseizoen '85 was ronduit slecht voor Van Pop pel. Hij kwam er niet aan te pas, hoewel hij samen met Nico Verhoeven, die wel van zich deed spreken, een voor uitgeschoven positie toebe deeld had gekregen. „De eerste maanden vielen enorm tegen", erkent de pupil van Ben van Erp, zijn ploegleider bij de amateurs en zijn eerste schre den op het professionele ni veau, zonder omwegen. „Ik moest ontzettend wennen aan het koersverloop. Die keiharde finales, goh, ik wist niet wat me overkwam. „Eigenlijk pas de laatste drie maanden van vorig sei zoen voelde ik me op mijn ge mak. Toen ging het ook met een heel goed. Zo goed zelfs, dat ik me in de top van het klassement kon handhaven. Mijn derde plaats in de eind rangschikking van de Ster der Beloften ervaar ik wel als het mooiste moment van '85. Komend wegseizoen zal Jean-Paul van Poppel zich een teleurstellend voorjaar niet kunnen veroorloven. In een ploeg van 22 renners is de con currentie daarvoor gewoon weg te groot. Het maakt hem niet uit. „De druk te moeten presteren, is niet slecht voor mij. Ik heb het nodig, dat ze me achter mijn vodden zitten. Het euvel van sprinters is nog wel eens, dat ze te gemakzuch tig zijn, dat ze te veel vertrou wen op hun eindschot. Je kunt zo'n instelling natuurlijk niet verkopen. De kans dat je gé- klopt wordt, is nu eenmaal groter dan de kans dat je wint. Ik hoef niemand te vertellen, wat de gevolgen zijn als je hautain eist dat je ploegmaten zich in het zweet werken en jij kan het niet afmaken. Dan is het snel gebeurd met de ko(o) pman. Je hebt je verantwoor- dèlijkheid en ik zal die niet ontlopen". Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De zesde ronde van de competitie voor de Zeeuwse en Nederlandse Schaakbond wordt zaterdag 22 februari gespeeld. Voor de HWP-teams, die in de KNSB-competitie spelen, betekent dit HWP 1-Ooievaar 1 en HWP 2-Wolstad. In de Zeeuwse schaakcompetitie is vooral de strijd in de hoofd klas nog niet gestreden. Hoe wel de kansen van de Zeeuws- Vlaamse teams op de overwin ning nihil zijn, is het in de kop van het klassement behoorlijk spannend. In de hoofdklas staat Vlis singen 1'momenteel bovenaan met negen wedstrijdpunten en 29 bordpunten. De leider in de hoofdklas moet het zaterdag opnemen tegen Middelburg 2, de hekkesluiter in deze klas. Subtopper Middelburg 1, dat slechts één wedstrijdpunt en drie bordpunten tekort komt om Vlissingen van de troon te stoten, kan het toch nog moei lijk krijgen tegen een altijd onberekenbaar HWP 3. HWP 3 is deze competitie een goede middenmoter. Terneuzen, dat slechts een wedstrijdpunt ach ter directe tegenstander van zaterdag Goes staat, heeft in dit duel de kans een plaats op te schuiven in het klassement. Dan moeten de Terneuzense schakers in Goes wel winnen. Twee teams, die onderaan in de hoofdklas staan, Souburg en Zierikzee, moeten het za terdag wel rustig aan doen. De mogelijke degradatie is al lang buiten de orde en een goede kans op een toppositie is niet meer mogelijk. In de promotieklas komen de schakers van lijstaanvoer der Koudekerke 1 tegenover de gretige schakers van lan dau 1 te zitten. Hoewel Koude kerke 1 het deze competitie goed doet, zal het wel rekening moeten houden met de spelers uit Axel, omdat die bijzonder fanatiek achter de borden zit*, ten. Goes 2 ontmoet Vlissingen 2, dat zijn tweede plaats moet verdedigen. SVWZV uit Oost burg speelt een streekduel te gen Landau 2 uit Axel. DZD krijgt Koudekerke 2 op be zoek. Van onze tennismedeioerker TERNEUZEN - In de Ador- damestenniscompetitie ver speelde Oostburg 1 in de hoog ste poule twee punten aan Drive: 2-2. Het duo Jannie Provoost/Magriet Buize was goed voor twee winstpunten via een 12-5-zege op de combi natie Sonja Apechechea/Ria Stoelinga. Daniella Lie en Lucie Kerckhaert brachten Drive echter langszij door met 13-5 te winnen van het koppel Net tie Louws/Peggie van Reisen. Overige uitslagen: Van Wanrooy-Philippine 3-1, Ro- mijn-Bosscher 4-0. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Terneu zense damestenniscompetitie verzamelde het team van Doesburg vier winstpunten via een maximale 4-0-zege op De Rooy. Met 12-7 won de combinatie Smolders/Doesburg van Kör- ner/De Rooy en Jo Ysebaert en Liesbeth van Seters zorg den voor een positieve score tegen het duo Corrie Yse baert/Anneke de Jonge met 11-7. Overige uitslagen: Van Doeselaar-Ter Stege 4-0, Witte-Tacq 0-4. Van onze sportmedewerker AXEL - In de kop van de ranglijst van de regionale hoofdklas zaalvoetbal kwam weinig verandering. De lei ders, De Ster en Verpoorte, wonnen allebei nipt en namen daardoor meer afstand van de naaste belagers, die door hun verlies op een nog ruimere af stand werden gezet dan ze ai stonden. En dat mag verras send genoemd worden. Temeer, omdat De Pooter in Oostburg NMB/Vermeire met 2-3 klopte en De Post met 3-1 baas bleef over Van Westen. Eveneens opmerkelijk mag de 6-1-zege die Wapen van Axel/Kesbeke op Fabricom behaalde, genoemd worden. Zoals gemeld wonnen de kop lopers. Verpoorte deed dit met 3-2 tegen De Rijke en De Ster klopte met dezelfde cijfers Hoekert. Stand: De Ster 16-27, Verpoorte 17-27, Van Westen 16-19, De Smickel 16-19, De Post 16-18, NMB/Vermeire 16-17, De Pooter 16-16, Hoekert 17-11, Fabricom 16-9, De Rijke 17-9, Wapen van Axel/ Kesbeke 15-8. Van onze sportmedewerker AXEL - In het komende weekeinde kunnen weer heel wat liefhebbers van de zwem- sport hun hart ophalen tijdens de verschillende wedstrijden die gehouden worden. In het Hulsterse zwembad komen za terdag 22 februari de niet- startvergunninghouders in poule A aan bod. Dit betekent een sportief treffen tussen de zwemmers van de zwemclubs De Otters, De Ganze, Zeelan- dia en ZC Koewacht. In dezelfde categorie, maar dan in poule D, komen zondag 23 februari in Terneuzen de le den van de zwemverenigingen Kapelle, Luctor, De Honte en De Schelde aan de start. Op dezelfde dag duiken in Mid delburg de eersteklassers van De Ganze, Scheldestroom, De Zuidwester, De Bevelanders en De Braakman in het bassin. Zij werken dan hun derde ont moeting af. KORFBAL District: Tjoba-Excelsior (tweede klas D), aanvang 15.50 uur. Afde ling: Luctor-Animo 3 (eerste klas) aanvang 16.00 uur. Zaamslag- Animó 4 (tweede klas), aanvang 17.00 uur. TOGO-ONDO 3 (tweede klas), aanvang 13.40 uur. BKC- Stormvogels 3 (tweede klas), aan vang 16.0(Luur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Hulsterloo- Robur, Walcheren-Zeeland Sport, Oostburg-Patrijzen, Jong Ambon- Kwadendamme, Corn Boys-Dom burg, Zeelandia-Aardenburg. VOLLEYBAL De Sterre-Donki Sjot (derde divi sie heren), 't Sportuus Axel, aan vang 15.45 uur. SC Morres-Kikkers (promotieklas dames), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Voorwaarts-Athanatos (promo tieklas dames), 't Sportuus Axel, aanvang 15.45 uur. Scheldesport- YVC (promotieklas heren), Oude Vaart Terneuzen, aanvang 16.00 uur. Savok-Athanatos (promo tieklas heren), De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.00 uur. De Sterre-De Klomp (eerste klas da mes), sportzaal Zuiddorpe, aan vang 14.00 uur. TENNIS Wintercompetitie zondag 23 fe bruari: Mixed: Ludo et Emergo 1- De Bongerd, De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 13.30 uur. TSI 1-Animo 1, TSI 3-TSI4, De Schelde 1-TSI 2, Hal Schelde International Goes, aanvang 15.00 uur. DOS 1- MLTC 2, Souburg 1, TSI 5, Racket centrum Vlissingen, aanvang 13.30 uur. Ovezande 2-Eegedima, De Stoof 1-Ovezande 1, Racketcen trum Kapelle* aanvang 12.00 uur. Heren: Animo-SJEF, De Vlaande ren Sas van Gent, aanvang 13.30 uur. MLTC-Jacoba van Beieren, DOS-Hulster Ambacht, Racket- mm centrum Kapelle, aanvang 15.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 21 februari: BC Sas-Delta Colijnsplaat (tweede klas dames), De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 20.45 uur. Voorwaarts 2-De Polder (tweede klas dames), 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Marathon 5-Operatie'71 2 (derde klas heren), Baskenburg Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. Volharding 2-Scheldesport 2 (derde klas he ren), Sportcentrum Goes, aanvang 20.30 uur. Operatie'71 1-Souburg 3 (tweede klas heren), De Veerhoek Oostburg, aanvang 20.30 uur. Za terdag 22 februari: Voorwaarts- Volharding 3 (derde klas heren), 't Sportuus Axel, aanvang 13.00 uur. Scheldesport 1-Marathon 3 (eerste klas dames), 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 18.30 uur. ZAALHOCKEY Olympia-Pelikaan (derde klas he ren), Oude Vaart Terneuzen, aan vang 13.10 uur. ZAALHANDBAL Afdeling: Operatie'71-Orion (eer ste klas dames), De Veerhoek Oostburg, aanvang 12.50 uur. HVSV 2-HV Hulst (tweede klas heren), 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.30 uur. Landelijk: Hontenisse-HVSV (derde divisie dames), Den Dullaert Hulst, aan vang 15.00 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 9