:>Ua al. Van der Duim wint op natuur-ijs lusieve 0.395- jamo Sterke start Jos Bongers in EK 47/1 Clubs betaald voetbal met gemengde gevoelens weekeinde in WINST IN TWEEDE ETAPPE RONDE VAN VALENCIA maar waar. oilier «eek! ENDE MAN Esser en Van der Swaluw grossiers in titels ^patisserie RICHTE FEESTZALEN 200 PERSONEN kleintje intje gt mijn zwager altijd, is ck heeft bijvoorbeeld erbruik. Maar nu komt ïeeft behalve zijn lumpers extra brede i zwarte raam-, ing een in hoogte in in bestuurders- enteller extra opberg- e kantelbare ankleuning geïnte- armsteunen op uitwisser met sproeier aar waar) de prijs! Met atchback 1.3 SXL: eurs met automaat. KNWU wil beperkte I rol Bonthuis Peter Heeren definitief naar ploeg Raas MASAMABRELL - Jos Lammertink heeft zijn zoveelste herkansing met beide handen aange grepen, Gisteren was hij in de ronde van Va lencia als verdediger van de leiderstrui van Bert Oosterbosch in actie. Engelse pers; straf tegen clubs gehandhaafd Connors en Wilander naar halve finales Ank Wickel voorzitter sectie keur- turnen dames V Itraat 41terneuzeri01150-12389 ®eI1 bl rtje: ledikantje en kom- I bergruimte. Wat 'n voor- il Tijdelijk van 950.- voor bobg-Uindermode IOSTRAATPROMFNADE ?1 BJZEN TEL. 01150 94118 rant-feestzalen sterzande r bruiloften - partijen vergaderingen ing van uw feest- en zorging van uw koude is vanaf 11.- P P- 1148-1577 VRIJDAG 21 FEBRUAR11986 Hilbert van der Duim: zege op natuur-ijs. foto anp BOLSWARD (ANP) - Hilbert van der Duim (Heerenveen) heeft gisteren op de ijsbaan van Bolsward voor 5000 toeschouwers een marathon schaatswedstrijd over één uur en tien ronden gewon nen. Vijf ronden voor het einde ontsnapte Van der Duim. Hij' nam een voorsprong van 100 meter maar werd door het fel ja gende peloton, met daarin onder anderen de Zweed Tommy Gustafsson, toch weer bijna achterhaald. Van der Duim hield een voorsprong van tien meter over. De tweede plaats was voor Piet Manden uit Wapserveen. Gustafsson eindigde als zevende. De uitslag van de marathon in Bolsward is: 1. Hilbert van der Duim (Heerenveen), op 10 meter: 2. Piet Manden (Wapserveen), 3. Nanne Semplonius (Lemmer), 4. Oege Ferwerda (Stiens), 5. Yep Kramer (Heerenveen), 6. Rein Jonker (Wijtgaard), 7. Tommy Gustafsson (Zwe), 8. Piet de Boer (Jellum), 9. Marten Hoekstra (Heerenveen), 10. Jan van Berkum (Irnssum). Els Meijer uit Driemond heeft gisteren in Leeuwarden de korte-baan schaatswedstrijden om de Gouden Bal gewonnen. In de finale won ze alle drie manches. Meijer werd onlangs ook Ne derlands kampioene korte baan. De uitslag is: 1. Els Meijer (Driemond); 2. Boukje Keulen (Irn- sum); 3. Anita Loorbach (Sappemeer); 4. Tanneke Souman (Marknesse). Jan Hopman uit 't Zandt won gistermiddag een USA-mara- thon in het hart van Noord-Holland. Op de tweede plaats ein digde Johan Wardenier. Derde werd Henk Portengen. In Almelo won Ben Pleyhuis uit Oldenzaal gisteravond een marathon over een uur en tien ronden met lichte voorsprong op de rest van het veld. De uitslag is: 1. Ben Pleyhuis (Oldenzaal), 2. Henk Holland (Ambt Delden), 3. Henk Voorhuis (Hengelo), 4. Henk Evers (Bor ne), 5. Henk Aling (Hengelo). Van onze sportredactie I WOERDEN - De sectie be- roepswielrennen van de Ko ninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie (KNWU), die de rol van Peter Bonthuis als tussen persoon voor beroepsrenners beperkt wil houden, is bereid de manager voor andere werkzaamheden in te schake- len. Volgens Roger van Es van I de sectie is het uitgesloten, dat Bonthuis op gelijke voet kan werken met Gerrie van Ger- wen, de officiële coördinator van de KNWU. Door dit standpunt moeten wielren ners, die zich door Bonthuis aten vertegenwoordigen twee keer commissie betalen over hun startgelden aan Van Ger- wen en aan Bonthuis (hij heeft alle renners van de ploeg van Peter Post onder contract). Wel overweegt de profsectie Bonthuis in te schakelen voor andere doeleinden. „Bonthuis heeft natuurlijk veel know how", stelde Van Es. Van onze sportredactie SPRUNDEL - Peter Hee ren, de 27-jarige prof uit Sprundel zal dit seizoen definitief deel uit maken van de Kwantum-ploeg van Jan Raas. De West brabander bereikte daar toe telefonisch een ak koord met de Zeeuwse ploegleider, die in Zuid- Frankrijk verblijft met het belangrijkste deel van zijn equipe. Heeren wordt door Raas gezien als een opvolger van Leo van Vliet. Raas denkt Heeren vooral in de mas sa-spurts nodig te heb ben. Zodra Raas in Neder land terugkeert zal het contract getekend wor den. Waarschijnlijk maakt Heeren dan vol gende week woensdag in de Grote Prijs Wielerre vue zijn debuut voor Kwantum. Vorig seizoen Haakte Heeren deel uit van de Skala-ploeg. Van onze sportredactie De 27-jarige Twent sloop als tempodrukker mee in een kopgroep en bereikte twee doelen. Op de eind streep slokte het peloton met Oosterbosch de vlucht- groep op en hij sprintte zelf naar de overwinning. Voor Lammertink was dit niet zo'n geschenk zoals ze goed functionerende helpers wel meer in de schoot vallen. De sprintzege van Lammer tink in Madamabrell bete kende het definitieve einde van een zwarte periode in zijn wielerleven. Het wielerseizoen 1985 was amper begonnen of Lammer tink kon er al een eind aan maken. In Parijs-Nice, de Franse voorjaarskoers, waarin hij een jaar voordien nog de witte leiderstrui had gedragen, was hij bij de start ai moe en kon hij het tempo van de groep niet volgen. Lammertink liep meer dan twee uur achterstand op. Terug in Nederland stelde de dokter vast dat hij niet vol ledig hersteld was van de ziekte van Pfeiffer een paar jaar eerder. Er zaten schim mels tussen zijn weefsels. Al leen met maanden rust zou hij misschien kunnen genezen. Lammertink zette zijn fiets op zolder met alleen de troost van Peter Post. „Als hij hersteld was, zou hij een nieuwe kans in de ploeg krijgen". Dat hij die kans verdiende, bewees hij in de ronde van Valencia. Met zijn gestand gedane be lofte haalde Post Lammertink voor de tweede maal uit de put. Toen de Amstelvener voor 1984 uit naam van een nieuwe sponsor moeizaam een nieuwe succes-formatie uit de grond moest stampen, viel zijn oog op Lammertink, die enkele ja ren voordien meer ellende dan succes kende bij kleine ploe gen. De naweeën van de ziekte van Pfeiffer weerhielden Lammertink destijds van een echte opgang. De uitslag van de tweede etappe van de ronde van Valencia is: 1. Jos Lam mertink (Ned) 186 km in 4.24.22 (gem. 42.213 km/u); 2. Pascal Caubert (Fra); 3. Martin Earley (Ier); 4. Alfonso Gu- Aangehouden ELF JOCKEYS en trainers zijn in Hongkong aangehou den op verdenking van mani pulatie van uitslagen tijdens paardenraces. Onder hen be vindt zich de Australiër Gary Moore, die onlangs de Grote Prijs van Hongkong won. tierrez (Spa); 5. Jesus Suarez-Cueva (Spa), 6. Stephane Guay (Fra), 7. Ste fan Mutter (Zwits), 8. Frank Hoste (Bel), 9. Stephan Joho (Zwits), 10. Frederic Gamier (Fra) allen dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klas sement na twee etappes: 1. Bert Oos terbosch (Ned) 10.30.54; 2. Jesus Blan co-Villar (Spa) op 13 sec.; 3. Bernard Hinault (Fra) op 19 sec.; 4. Julian Go- rospe (Spa) z.t; 5. Jörg Müller (Zwi) op 26 sec.; 6. Sean Kelly (Ier) op 28 sec., 7. Marc Gomez (Fra) op 28 sec., 8. Erik Breukink (Ned) z.t, 9. Frederico Echave (Spa) op 29 sec., 10. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) op 30 sec. De Italiaanse routinier Gio vanni Mantovani en de Zweedse neo-prof Patrick Serra waren gisteren snellere sprinters dan Ad Wijnands uit de ploeg van Jan Raas in de Frans-Italiaanse wedstrijd Nice-Alassio. Het was een wedstrijd zon der veel hoogtepunten. De Ita liaan Mario Noris bracht twintig kilometer voor het einde de eerste (mislukte) ont snappingspoging op zijn naam. Hij werd ingelopen tij dens de beklimming van de Mont Testico. Daar brak het peloton in stukken. Het kop- peloton bestond uit dertig ren ners. De Italiaan Pierino Ga- vazzi, vorig jaar winnaar, was favoriet. Mantovani en Serra kwamen langs de andere kant. Wijnands miste net een beetje macht voor zijn tweede zege dit seizoen. De uitslag van Nice-Alassio is: 1. Giovanni Mantovani (Ita) 158,8 km in 3.59.30 (gem. 39,707 km/u); 2. Patrick Serra (Zwe); 3. Ad Wijnands (Ned); 4. Pierino Gavazzi (Ita); 5. Giuseppe Calcaterra (Ita); 6. Ezio Moroni (Ita); 7. Adrie van der Poel (Ned); 8. Steve Bauer (Can); 9. Bruno Cornillet (Fra); 10. Dag Erik Pedersen (Den); 11. Ronan Pensee (Fra); 12. Jacques Decrion (Fra); 13. Primo Cerin (Ita); 14. Johan Lammerts (Ned); 15. Mario Beccia (Ita) allen dezelfde tijd als de winnaar. Het mislukken van zijn vele aanvallen op de werelduurre cords van de Italiaan Fran cesco Moser (hoogte) en de Deen Hans-Henrik Oersted (zeeniveau) heeft de West- duitse wielrenner Gregor Braun bij terugkeer in Europa weinig bijval opgeleverd. Te rug in Italië sprongen de on derhandelingen met de ploeg van Giuseppe Saronni plotse ling af. Braun kon alleen nog terecht in de Murella-forma- tie, de kleinste van veertien Italiaanse ploegen. De baan renner Maurizio Bidinost is de bekendste in die ploeg. Jos Lammertink: tweede herkansing in ploeg van Peter Post gepakt. - foto de stem ben steffen EREN IM PONGAU (ANP) - Katusha Esser uit Amsterdam en Peter van der Swaluw uit Delft hebben gisteren in Essen im Pongau respectievelijk hun zevende en achtste Neder landse skikampioenschap be haald. De laatste dag stond in het teken van de Super G. Esser won de wedstrijd vóór Chan- tal Peeters (Hoensbroek) en Emilie de Man (Uithoorn). Van der Swaluw werd tweede ach ter Ronald Hoevenaar, het geen voldoende was voor de titel in de combinatie. De uitslagen zijn: dames Super G internationaal: 1. Jolanda Kiendle (Lie) 1 minuut 31,79 seconden; 2. Ulrike Vorderegger (Oos) 1.35,03; 3. Belina Wheaton (GB) 1.35,53; Super G nationaal: 1. Katusha Esser 1.37,94; 2. Chantal Peeters 1.41,33; 3. Emilie de Man 1.44,64. Combinatie: 1. Esser; 2. Peeters; 3. Willy Seven- stern; heren: Internationaal: 1. Reinhard Fernsebner (Oos) 1.27,32; 2. Graeme Goodwin (NZ1) 1.27,50; 3. Ronald Hoevenaar (Ned) 1.28,08; nationaal: 1. Hoevenaar 1.28,08; 2. Peter van der Swaluw 1.31,12; 3. Hans van der Veldt en Harald de Man 1.34,73; combinatie: 1. Van der Swaluw; 2. De Man; 3, Edwin Schenk. (ADVERTENTIE) Sound Quality from Denmark LONDEN (DPA) - De uitslui ting van de Engelse voetbal clubs voor de Europese titel - toernooien blijft ook volgend seizoen van kracht. Dat heb ben Engelse dagbladen giste ren gemeld. Zij citeerden wat zij noemden prominente func tionarissen van de Europese Voetbal Unie (UEFA), die ano niem wensten te blijven. Volgens de informanten zal de UEFA zich zowel volgende week te Rome als in april te Lissabon, tijdens de laatste vergadering van het seizoen, in tegenstelling tot eerdere be richten uitspreken voor hand having van de straf. Daardoor blijven de Engelse clubs voor onbepaalde tijd uitgesloten van deelname. De straf werd opgelegd na het drama in het Heizelsta- dion, 29 mei bij de finale tus sen Juventus en Liverpool. Gevechten kostten 39 mensen het leven. In Engeland bestaat nu de vrees, dat in het toernooi om de UEFA-beker twee van de vier plaatsen moeten wor den ingeleverd, doordat er geen punten kunnen worden verzameld. BOCA RATON (AFP) - De Amerikaan Jimmy Connors heeft zich na Ivan Lendl en Stefan Edberg als derde ten nisser geplaatst voor de halve finales van het Grand-Prix- toernooi van Boca Baton. Connors versloeg in de kwartfinales van het herenen kelspel de Fransman Yannick Noah in vier sets. De Zweed Mats Wilander completeert de vier kanshebbers op de groot ste moot uit de gevulde prij- zenpot (1,8 miljoen dollar) van het toernooi in Florida. Wilan der versloeg in de kwartfina les de Fransman Guy Forget in vier sets. Uitslagen kwartfinales herenenkelspel: Jimmy Connors (VSt)-Yannick Noah (Fra) 5-7, 6-4, 7-6, 6-4; Mats Wilander (Zwe)-Guy Forget (Fra) 5-7,6-4,6-4,6-3. De 16-jarige Westduitse Steffi Graf heeft gisteren de finale van het dames enkelspel van het toernooi in Boca Raton bereikt. Steffi Graf versloeg in de halve finales de Tsjecholoswaakse Helena Su- kova in twee sets: 6-2 en 6-1. De party vergde slechts vijftig minuten. BADEN (ANP) - Jos Bongers heeft gisteren zijn eerste Europese titelstrijd in het anker-kader 47/1 ingezet met een even waarde volle als knappe overwinning op Javier Arenaza: 250-68 in zes beurten. In het Oostenrijkse küroord Baden was op de eerste dag van enig kaderspel van bete kenis nog weinig te merken. Bongers vormde een gunstige uitzondering. Met een serie van 197 caramboles als besluit leverde de Nijmegenaar veruit de hoogste reeks van de dag af, die hem tevens het beste ge middelde opleverde. Een plaats in de kwartfinales - van de twaalf deelnemers uit tien landen vallen er in eerste in stantie vier af - is dan ook al goeddeels veilig gesteld door de Nederlandse vertegen woordiger. Van de Spanjaard Arenaza mocht Bongers in theorie dan wel geen kippevel kunnen krijgen, aanvankelijk stuurde hij allerminst rechtstreeks aan op een superieure zege. Van hem is echter inmiddels van vele nationale kampioen schappen de berustende, maar zelfverzekerde instelling be kend. Leek Arenaza in de be ginfase nog voor een verras sing te zorgen, eenmaal op temperatuur was Bongers voor hem toch vele maten te groot. Bongers weet zijn trage start (53 punten na vijf pogin gen) aan het laken, dat sneller bleek dan verwacht. De Nij megenaar kreeg onlangs van de KNBB een wollen biljart bedekking verstrekt om vast te wennen aan het Oosten rijkse materiaal. De training op de langzame ondergrond had uiteindelijk wel het ge wenste effect, maar met meer vertraging dan was ingecalcu leerd. „In Nederland zijn we het veel snellere nylon gewend. Als je van wol ineens te ma ken krijgt met kunstvezel dan lijkt het of je op een turbo-bil jart speelt. Vandaar dat het een goede zaak was dat de bond me in de gelegenheid stelde te oefenen op dat trage materiaal. Zelf had ik het al leen al uit financiële overwe gingen nooit thuis op het bil jart laten leggen. Hier in Ba den viel de remmende wer king van het laken enorm mee. Of tegen eigenlijk. De eerste beurten zette ik veel te stevig in en rolden de ballen voort durend te ver door. Toen ik me er echter op had ingesteld en ook aan de tweede bal kon blijven denken, ging het uit stekend", zei Bongers. DEN HAAG (ANP) - De sectie keurturnen dames van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond (KNGV) heeft weer een voorzitter. In de vacature, die enkele weken geleden ontstond door het te rugtreden van Anneke Kelder, wordt voorzien door Ank Wic kel uit Rotterdam. Mevrouw Wickel was tien jaar geleden, na secretaresse te zijn ge weest, anderhalf jaar voorzit ter van de sectie. Rie Mazure (Dordrecht) zal als coördinator voor de natio nale turnselectie van de dames op het semi-internaat op Pa pendal gaan optreden. 0 T.P.M., AUTOMAAT (3-DEURS). VERDER IN 0 OR. 43 KW (59 PK), 4500 T.P.M. OF GT-lNJEKT VIELAANDRIJVING EN ONAFHANKELIJKE Wie ■ERIEGARANTIE OP ROESTEN VAN BlNNENU TW). 1 EN UITVOERING VOORBEHOUDEN. 1640-41250. BREDA- ■13 - Tel. 01100-14810 - Scherpdeel 20 - Tel. OL-VERVAET - Lange FP.G.V.D. VELDE ZN. Van onze sportredactie HAAG - Aan de voor bond van het weekeinde vin- ?n vier thuisspelende clubs de eredivisie, dat de ge- Mdheid van het hoofdveld genoeg is voor een com- Mtitieduel. Sparta en FC Den osch, waar de consul gisteren Pc, op bezoek was geweest, utrecht en Ajax lieten op- Jtoistische geluiden horen. porti •una Sittard, FC Twente, 53 Haarlem vonden, dat voet- onmogelijk dan wel onver- Jb'oord was. NEC-Feyen- ls inmiddels afgelast. Ex- sior twijfelde nog. Competitieleider Jan Huij- bregts vertelde, dat hij de ne gen wedstrijden uit de eredi visie wil laten doorgaan. Al leen als vandaag meer dan vijftig procent van de duels wordt afgelast, zal hij de ge hele competitie niet laten doorgaan. „Ik moet wel zo handelen, anders komen we flink in de problemen", zei Huijbregts, die maandag avond tijdens de algemene vergadering betaald voetbal fel werd aangevallen op zijn afgelastingsbeleid. „Het laat ste competitieweekeinde is 19 mei, met pinksteren. Wellicht kunnen we doorgaan tot de 25ste, maar daarna begint het wereidtiteltoernooi in Mexico. Dan hoeven de clubs helemaal niet te rekenen op toeschou wers". Vooralsnog zijn de clubs uit de hoogste divisie niet in de fi nanciële problemen geraakt door de reeks afkeuringen. Het laatste competitieweek einde van voor de winterstop dateert van 21-22 december. Bij de voortzetting van het seizoen, op 1 en 2 februari, konden Twente en Fortuna op eigen terrein niet spelen. Ook gisteren lagen hun velden er beroerd bij: een laag sneeuw van ongeveer vijf centimeter, met daaronder een bevroren grond. Penningmeester Henk Hut van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft nog geen klachten gehad van nooddruftige clubs. „Ik ver wacht evenwel acute proble men, indien er dit weekeinde wéér niet wordt gespeeld. We hebben een noodfonds van acht a negen ton. De maximale uitkering per club bedraagt 45.000 gulden. Niemand heeft echter verzocht daaruit te mo gen putten. Dat verbaast mij, maar wellicht is het tekenend voor de verbeterde financiële situatie voor het betaald voet bal". Enkele clubs toonden zich fel voorstander van een wijzi ging in de competitie-opzet. „Daarvoor hebben wij acht jaar geleden al gepleit", zei de scheidende manager Ton van Dalen van FC Twente, dat zondag PSV zou ontvangen. „Van half december tot half maart geen voetbal. Dat is overzichtelijk en herkenbaar voor je supporters". Zijn collega Joop Casten- miller van Fortuna, dat de derby tegen VW op het pro gramma heeft, was net zo ge stemd: „Een verandering is noodzakelijk. Van mij hoef je het niet per sé een zomercom petitie te noemen. Als januari en februari er maar uit gaan. Dan hebben de clubs tijd voor oefenwedstrijden of een trai ningskamp in binnen- of bui tenland. Zoiets kun je ver van te voren afspreken, dan weet iedereen waar we aan toe zijn". Castenmiller is overi gens niet bang voor concur rentie van de wereldtitelstrijd in Mexico; „Dat toernooi is juist een stimulans, de mensen krijgen daardoor zin naar het veld te gaan". Excelsior, dat mede-degra datiekandidaat MW ont vangt, heeft oren naar een competitie in de warmere maanden. Penningmeester Borneman verwacht zondag, als het mee zit, vijfhonderd belangstellenden op Woude- stein: „Wat heb je daar nou aan, we kunnen beter in een later stadium spelen. Veld- technisch gezien kunnen we wei een wedstrijd hebben, we hebben thuis een paar keer vriendschappelijk gespeeld. Maar toen werd er veel voor- zichter gevoetbald dan ge woonlijk". De Nederlandse vertegen woordiger bevestigde de snelle gewenning in de zesde beurt toen hij 197 punten geconcen treerd en vol lef aaneen reeg en Arenaza tot een somber man stemde. Aan de andere tafels hadden favorieten als Stenzei, die in het congrescen trum om de hoek speelt, Za- netti, de titelverdediger, en Grethen vooral moeite met zichzelf. De drie gebruikten veel meer beurten dan hen ïief was. De respectievelijke te genstanders Kovac (Tsj), Psis- kanis (Zwi) en Arnaud (Fra) keken niettemin slechts vol bewondering toe. SPORT IN 'T KORT Voetbal EXCELSIOR HEEFT in Rot terdam een oefenwedstrijd te gen de eerste divisie club RBC met 4-1 (2-0) gewonnen. Voor Excelsior scoorden Raeven, Beukers, Jalink en Latuheru. Het tegendoelpunt kwam op naam van Van der Laan. Er waren 400 toeschouwers. Voor de vierde ronde van de strijd om de Schotse voetbal beker werden woensdag twee wedstrijden gespeeld. FC Dundee bereikte de kwartfi nales door met 2-0 van Air- drieonians te winnen. Stadge noot Dundee United won bij Kilmarnock met 1-0 en plaat ste zich ook bij de laatste acht. Voor de eredivisie won Aber deen op eigen terrein met 1-0 van Glasgow Rangers. Thomas Cup DE NEDERLANDSE dames hebben gisteren ook hun tweede wedstrijd in het bad- mintontoernooi om de Thomas Cup met 5-0 gewonnen. In Mülheim (WD1) versloegen zij Noorwegen. Eerder won Ne derland, dat in groep C uit komt, van Frankrijk. De uitslag is: tweede ronde: dames, groep C: Nederland-Noorwegen 5-0; Astrid van der Knaap-Ellen Berg 11- 3, 11-2, Maijan Ridder-Gro Storvick 11-0, 11-2, Erica van Dijck-Marianne Wikdal 11-5, 11-3, Coene/Van Dijck- Svestad/Wikdal 15-3, 15-4, Van der Knaap/Van der Valk-Storvick/Sol- berg 15-9, 15-4. Frankrijk-IJsland 0- 5. De Nederlandse damesploeg had ook geen moiete met IJs land. Ook in deze wedstrijd was de uitslag 5-0. In dit duel kwam nationaal kampioene Eline Coene voor het eerst in actie. De gedetailleerde uitslag is: Eline Coene-Thordis Edwald 11-4, 11-2; Astrid van der Knaap-Elisabet Thordardottir 11-8, 12-10; Erica van Dijck-Asa Palsdottir 11-3,11-1; Coe ne/Van Dijck-Edwald/Inga Kjar- tansdottir 15-8, 15-3; Van der Knaap/Karin van der Valk-Thor- dardottir/Kristin Kristjansdottir 15- 1,15-2. Sp< onsor DE STICHTING 'Sportsup port' heeft gistermiddag in Amsterdam een tweede grote sponsor binnen gehaald. Met het reisbureau Arke werd een contract afgesloten tot en met de Olympische Spelen van 1988 voor een bedrag van een half miljoen gulden. Als tegenprestatie moeten 'Sportsupport' en de in de stichting samenwerkende Ne derlandse Sport Federatie (NSF) en Nederlands Olym pisch Comité hun reizen door de nieuwe sponsor laten ver zorgen. Hoofdsponsor van 'Sportsupport' is Philips. Daarnaast komt geld binnen van veertig andere bedrijven voor kleinere bedragen voor de ondersteuning van de Ne derlandse sportwereld. De ta lentvolle sportlieden profite ren, maar ook organisatie van grote sportevenementen in Nederland, zoals de wereld kampioenschappen turnen volgend jaar in Rotterdam, het B-wereldkampioenschap ijs hockey van volgende maand in Eindhoven en het wereld kampioenschap hockey dames deze zomer in Amstelveen. Het contract werd gisteren in Am sterdam ondertekend door 'Sportsupport'-voorzitter Rob Frese en J. Kist van de nieuwe geldschieter.

de Stem | 1986 | | pagina 7