DE PAKIKHME VERZEKERAARS VANGEN PROBLEEMLOOS OP 't Duumpje in Oostburg afgelopen jaar actief VVD Oostburg heeft plannen voor aankleding Cadzand Raad van Oostburg gaat akkoord met uitbreiding 24 uur RAAD AKKOORD ONDANKS 'ONBEHOORLIJK BESTUUR' Zuidzandse rederijkershamer pakt uit met Mucht Schietingen Groenendijk krijgt face-lift VAN ZEELAND )olitierapport ALGEMENE LEDENVERGADERING Boete voor verduisteren eurocheques 'TOERISTEN LANGER VASTHOUDEN markten Foto-expositie in Scharpoort Oostburg wil dagelijkse afvaart om 6.50 uur Bank Schoorsteen brand Vogelwaarde Plaatselijk nieuws Hoek Philippine Vogelwaarde Zuidzande Programma verbroederde grens gemeenten ïlNA ZEELAND 3 VRIJDAG 21 FEBRUAR11986 T20 PAGINA ZEELAND 4 - De 17-jarige brom- fcr J. P. uit Philippine gistermiddag omstreeks en bij een verkeersonge- |op de Julianastraat te i aan beide benen licht ge- De jongeman was bezig het inhalen van twee tiet en botste daarbij tegen hem tegemoet komende onenauto bestuurd door C. It Hoek. DDELBURG - Woensdag rit is ingebroken in een Itoor van de A.M.Z. aan de Jn, dat men door het force- I van een deur aan de ach- lijde van het pand was bin- ligedrongen. Meegenomen ^•den een kopieermachine, l schrijfmachine en een vi- Jel tot een gezamelijke |arde van 6000 gulden. i VAN GENT - Woensdag- Iht werd van een aan de prdstraat geparkeerd ande personenauto een jiraan gekoppeld tweewielig hangwagentje gestolen. De enaar A. S. te Sas van Gent ed daarvan gisteren aan- fte bij de rijkspolitie in zijn onplaats. fcRNEUZEN - Gistermiddag ïstreeks vijf uur werd een -andje ontdekt in een contai- |r aan de Zeven Triniteits- ïaat die gedeeltelijk was ge- Jild met afval van het aanne mersbedrijf B. en De V. te Tferneuzen. Het brandje was ftstaan toen twee tienjarige Ingens met lucifers hadden Jfespeeld. De brandweer van ■erneuzen was het brandje linnen een kwartier meester. f/ESTDORPE - Gistermorgen vilde mevrouw W. de K. rij ende met haar personenauto .ver de Beatrixstraat in haar Woonplaats een links van de lij weg gelegen parkeerplaats |prijden. Ze kwam daarbij in otsing met een personenauto jestuurd- door mevrouw A. L. Git Koewacht. Het bleef bij Lichte schade aan beide voer: puigen. VESTDORPE - Tijdens het Jlopend naast haar rijwiel ■oversteken van de Bernhard- Istraat te Westdorpe werd me ivrouw W. W. uit Westdorpe laangereden door een perso- Inenauto bestuurd door M. E, I uit die plaats. Ze kwam met de I schrik vrij en de scahde aan I beide voertuigen was gering. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een voor waardelijke gevangenisstraf van een week en een boete van vierhonderd gulden kreeg de 45-jarige Terneuzenaar J. B. donderdag bij verstek door de politierechter in Middelburg opgelegd voor het verduiste ren van vier eurocheques. B. had de cheques op 20 juli van het vorig jaar gevonden in een telefooncel in zijn woonplaats. Maar in plaats van ze bij de politie af te geven, besloot hij tot inning van dit 'meeval lertje'. Een van de cheques be steedde hij bij een pompsta tion, waar hij de brandstof tank van zijn auto liet volgooi- en, de drie anderen verzil verde hij bij banken. „En tel kens lukte dit zonder pasje", aldus officier van justitie mr. Meijer. „Dat is gewoon vragen om problemen." Eveneens bij verstek werd de 25-jarige C. de J. (Terneu- zen) veroordeeld tot drie we ken voorwaardelijk en een boete van zeshonderd gulden voor zijn medeplichtigheid aan een autodiefstal op 17 sep tember. „Om zijn vriend een plezier te doen", zo verklaarde De J. later, was hij met hem naar het Belgsiche Lemsteke gereden, waar de vriend een auto stal, om deze later in on derdelen uit elkaar te halen De J. was van deze plannen op de hoogte, maar ging toch voor de autodief op de uitkijk staan. Het vonnis van de poli tierechter was overeenkom stig de eis -van de officier van justitie. Van een onzer verslaggevers 1 oOSTBURG - De West- Zeeuws-Vlaamse natuurbe- jchermingsvereniging 't puumpje houdt vanavond een algemene ledenvergadering. De bijeenkomst begint om 19,30 uur in het gebouw van de vereniging, Schouwburgstraat l te Oostburg. Het afgelopen jaar heeft in liet teken gestaan van het tienjarig bestaan van de orga nisatie. De actieve leden zijn echter niet stil blijven staan, maar zijn verder gegaan met natuuronderzoek - vooral vo geltellingen -, planologie -dis cussies met gemeentebesturen over allerlei plannen- en vele vormen van voorlichting. Volgens de organisatie zijn de activiteiten en het ledental het afgelopen jaar toegeno men. Vooral de vogeltellingen zijn belangrijk omdat Duumpje hiermee kan aanto nen, als de aantallen afwijken van voorgaande jaren, dat er iets mis is. Er is ook steeds meer belangstelling voor in- sekten en met name vlinders. Dat is belangrijk omdat er nog maar weinig bekend is over deze beestjes, hoeveel er voor komen in de regio en welke soorten. Het is nog steeds niet gelukt om een plantenwerk- groep in het leven te roepen. De planologiewerkgroep heeft het het afgelopen jaar erg druk gehad. Dat komt vooral doordat de gemeenten Oostburg en Sluis flinke ver anderingen in de omgeving hebben aangebracht of willen aanbrengen, zoals de vakan tie-dorpen langs de kust, de reconstructie van Boulevard de Wielingen, de herbouw van het Strandhotel, de landin richtingsplannen en wijzigin gen van bestemmingsplannen. .Samen met de stichting Landschapverzorging heeft de vereniging zich ingezet voor het behoud van kleine land schapselementen zoals de vee drinkputten. De gemeente Aardenburg is gevraagd om de subsidie die men aan Duumpje wilde geven, te ge bruiken voor de aanplant van struiken om het leefmilieu van de boomkikker te verbeteren De excursies voor toeristen in het Zwin en de Zwarte Pol der zijn een succes. Er werden meer dan 2000 mensen rondge leid. Ook het ledenbestand is groeiende. Op dit moment telt de vereniging meer dan 500 le den. Groedenaar mag toch een camping beginnen Van een onzer verslaggevers I OOSTBURG - De Groedenaar R. Dusarduijn mag zijn mini-camping uitbreiden tot een nor male camping. De meerderheid van de Oost- burgse raad verklaarde gisteren zijn bezwaar- I schrift gegrond. I Twee maanden geleden besloot de raad nog hem geen toestemming tot uitbreiding te geven. Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - De Oost- burgse WD-fractie wil dat er in Cadzand-bad zulke veran deringen worden aangebracht dat, na de reconstructie van Boulevard de Wielingen, de toeristen meer mogelijkheden krijgen zodat ze daar langer blijven. De liberalen doen hiertoe een aantal voorstellen aan het college van B en W. Waarschijnlijk zal in de herfst van dit jaar begonnen worden met de reconstructie. De WD vindt dat op het trot toir spelen moeten worden aangebracht zoals dam- schaak- en hinkelspel, ook zou een doorgezaagde auto of bus geplaatst kunnen worden evenals een klimrek. 'Het doel van de aankleding van de Boulevard moet zijn, de toerist zo lang mogelijk in het wan delgebied vast te houden en hem als het ware daar te amu seren door het bieden van di verse verstrooiingsmogelijk heden', schrijven de liberalen. Ook stellen ze voor een doolhof en een uitkijktoren aan te brengen. 'Objecten die alleen mooi zijn om naar te kijken doch verder geen func tionele waarde vertegenwoor digen, hebben niet onze voor keur', aldus de WD-fractie. De liberalen willen dus geen kunstvoorwerpen geplaatst zien. Wanneer die objecten toch geplaatst worden dan moeten regionale kunstenaars worden ingeschakeld. De WD stelt verder voor om een mini-manege of kin derboerderij te plaatsen en een cafetaria met speeltuin. De gemeente moet ook onder zoeken of er bomen geplant kunnen worden op het par keerterrein aan het begin van Cadzand-Bad, zodat de auto's 's zomers in de schaduw kun nen staan en er een mooier aanzicht ontstaat. Tot slot stellen de liberalen voor om de bushalte - voor tenminste één rijrichting - te verplaatsen zodat er een bre der trottoir ontstaat waar de toeristen kunnen flanere De veranderende opstelling I van de raad kwam doordat P. Kesteloo (D en T) nu van me ning was veranderd. De vorige I week stemde hij, onder druk van zijn bestuur, tegen uit breiding. Zijn fractieleider, A. Verhage, die de vorige maal afwezig was, diende samen met hem een ordevoorstel in om het bezwaarschrift niet naar de commissie beroep en bezwaarschriften te sturen, maar direct ongegrond te ver- klaren. Het voorstel van de twee D en T-ers werd niet in dank afgenomen door de ove- I rige raadsleden. „Er zijn de afgelopen tijd ;een andere standpunten in I deze zaak naar voren ge bracht. Om nu met dit voorstel te komen, is onbehoorlijk be stuur. Het bezwaarschrift zou over een dikke week in de commissie worden behandeld, waarom is daar niet op ge wacht. Ik vind dit een erg slechte zaak, bestuurlijk is dit teer zwak. Belachelijk, dorps- politiek van laag gehalte", zei A. Rosendaal (WD). De andere leden deelden de I mening van de liberaal, maar alle VVD- en CDA-leden met uitzondering van R. Calon, steunden toch het voorstel van Verhage en Kesteloo omdat ze I van mening waren dat een in woner van de gemeente de kans moet worden gegeven om I een bedrijf op te zetten. „Schoorvoetend gaan we ak koord", zei Rosendaal. Burgemeester C. Spijker boer deelde de raad mee dat het nog lang niet zeker is dat Dusarduijn zijn campingbe- drijf nog voor het seizoen kan beginnen. Het bestemmings plan moet nog gewijzigd wor den en er kunnen nog enkele malen bezwaar tegen de uit breidingsplannen gemaakt worden. Volgens de voorzitter kan het zelfs twee jaar duren voor de Groedenaar zijn plan nen kan realiseren. De andere twee leden van de D en T-fractie, I. de Hullu en H. van der Weegen deelden met klem mee dat het voorstel van de andere twee absoluut niet als initiatief van de D en T-fractie gezien mag worden. Van der Weegen waar schuwde dat nu het hek van de dam was en dat binnenkort nog meer kampeerboeren om uitbreiding zullen vragen. „We moeten vasthouden aan de recreatienota", zei hij. Ca lon: „Ik constateer een ten dens. De minderheid wil kost wat kost haar mening opdrin gen. Ik betreur dat zeer. De raad is nu geforceerd". Mysterieuze vrouwen en drank in 'Zilveruitjes en augurken - FOTO WIM KOOYMAN AMSTERDAM, 20 februari Aardappeltermijnmarkt. InBUWl 35-50 mm werden 36 contracten I verhandeld voor levering april v gen 6,60 tot 6,70 per 100 kg- I stemming was kalm. .1 In Bintje 50 mm werd 1 contra» verhandeld voor levering april m i een prijs van 16,00 per 100 voor levering mei 34 contracten I gen 17,00 tot 17,20 alsmede 3 con tracten voor levering novemberI gen 23.50. De stemming was Kalm GOES, 20 februari - Winston: KJ!' 80/90 0,89,70/80 1,22-1,30,60/70 OF 072; kl2 80/90 0,61-0,80, 70/80Off 082, 60/70 0,45-0,58, 55/60 0,2641® Golden Delicious: kl2: 70/80 0,»; 0,87, 60/70 0,44-0,56. Goudrenet: 75/85 1,15, 70/75 0,83, 85/70 W» Rode Boskoop: kil: 75/85 1,56, WL 1,02, kl2: 75/85 1,13. Jonagold: Kj 91 1,30, 80/90 1,50-1,62, 70/80 60/70 0,90. Appelen indsutrie 24,20. Conference: kl2 55/65 1,14, 45/55 0,26, 45/50 0,26. Gi% Wildeman: kil: 70/80 2,17, 1,88; kl2 55/80 1,56. Saint Remy:K 70/80 1,33, 60/70 1,31, 50/60 Wj Doyenne du Comice: kl2: »V 1,46-1,54, 75/85 1,43-1,75, 65/75 1", 1,42, 60/65 0,67-0,84, 55/60 K. Voorverkoop Conference: A 65/75 1,74, 55/65 1,33, kl2: 45/55 Totaal aantal colli 9120. Van een onzer verslaggevers I KNOKKE (B) - In het cultu- teel centrum Scharpoort te Knokke vindt van zaterdag 22 februari tot en met zondag 9 maart een fotografietentoon- stelling plaats. Deze tentoonstelling is op- I gezet met de bedoeling om zo- I veel mogelijk verschillende fotografen de kans te geven I bun werk te tonen. Op dit mo- ment hebben reeds drie foto clubs uit Knokke-Heist inge schreven. Daarnaast doen ver- schillende beroeps- en ama teursfotografen mee. Er zijn zowel kunstfoto's als portret ten en natuurbeelden te zien. De expositie is gratis toe gankelijk en is dagelijks ge opend tussen 10.00 en 20.30 uur. VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING Van onze correspondent A. Verhage: .inwoner helpen op te zetten bedrijf - FOTO DE STEM/cobj.de boer ren. OOSTBURG - De stichting maatschappelijke dienstverle ning West-Zeeuwsch-Vlaan- deren (MADI) mag een halve kracht extra aantrekken. De gemeenteraad van Oostburg ging gisteren met tien tegen zeven stemmen akkoord met 24 uur extra aan de stichting te geven. Het college, met uitzonde ring van wethouder J. Ver gouwe, wilde slechts twaalf uur extra aan de stichting ge ven, terwijl MADI om het dubbele gevraagd had. Burge meester C. Spijkerboer wees de raad erop, dat, gezien de landelijke normen, die twaalf uur meer dan voldoende wa- Er is bij zulke stichtin- Van een onzer verslaggevers VEERROTEN oostburg - De Oostburgse taafl wil dat elke werkdag om '•50 uur vanuit Breskens een Jteerboot naar Vlissingen ver wekt. Nu is het zo dat alleen 's j Jbaandags op dat tijdstip een I Ve*r vertrekt zodat op andere ■tegen veel mensen die in Vlis- wngen werken te Iaat op hun Werk komen. De raad vindt ook dat 's zo- "lers een derde veerboot moet Werden bemand zodat bij lange wachttijden deze boot ten worden ingezet. Verder men dat een van de dub beldekkers die op de lijn Krui- mngen-Perkpolder vaart, Wordt voorzien van boeg schroeven zodat het schip ook op de andere veerdienst over ae Westerschelde kan worden Wgezet. Men besloot ook er bij de Provinciale Staten op aan te dringen dat veertarieven voor Zeeuwsvlamingen niet worden verhoogd en te onder zoeken of er een extra late boot kan worden ingezet met vertrektijd van 23.55 uur uit Vlissingen. De fracties van D en T en CDA verklaarden zich tegen het opheffen van rekeningen bij de Amrobank. Het college, gesteund door PvdA en WD, heeft hiertoe besloten omdat de Amrobank de gemeente niet heeft ingelicht dat een cliënt van de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn reke ningen niet kon betalen. De gemeente Oostburg had een afspraak met de plaatselijke bank dat men zou worden in gelicht wanneer dat het geval zou zijn. Volgens A. Verhage (D en T) had de gemeente zelf de kre dietwaardigheid van de cliënt moeten onderzoeken, wat vol gens hem niet is gebeurd. G. van Schaick was het daarmee eens en vond dat de gemeente ongewoon strenge voorwaar den had gesteld aan de Rabo bank, waar de gemeente nu rekeningen heeft geopend. gen altijd behoefte aan meer. Als gemeente moet je echter grenzen stellen, want het is feitelijk een bodemloze put. De grenzen haal je niet uit bij voorbeeld een jaarverslag van een stichting maar uit de ge stelde normen. Als we twaalf uur geven zorgen we voor con tinuïteit". Hij kreeg de steun van de liberalen en de chris ten-democraten, met uitzon dering van R. Calon. De leden die de aanvraag van MADI steunden willen het extra geld dat daarvoor nodig is, halen uit de rentewinst over dit jaar. In de begroting wordt uitgegaan van een rentelast van acht procent, terwijl de gemeente binnenkort een le ning afsluit van 7.25 procent. De raad ging ook akkoord met een verhoging van de sub sidie aan de stichting alfabeti- seringswerk en het verstrek ken van een extra subsidiebe drag aan het werklozenproject waardoor deze een professio nele begeleider voor 32 uur aan kan trekken. Die project- begeleider komt in vaste dienst. De liberalen willen slechts een begeleider voor 24 uur en niet in vaste dienst. Wethouder J. Vergouwe wees de WD'ers er echter op dat het aantal werklozen weer aan het stijgen is. „Dat project zal dus nodig blijven", zei hij. De Cebeco kan een loods bou wen bij Potjes. De raad ging gisteren akkoord met de bouwplannen. Alleen drie so ciaal-democraten verklaarden zich tegen omdat ze de nieuwe loods te hoog vinden en ze vre zen dat de weg Nieuwvliet- Sluis, waaraan de loods komt, gevaarlijk zal worden doordat veel langzaam verkeer ge bruik zal maken van de weg. ZUIDZANDE - De 124 jaar oude Zuidzandse rederijkerskamer 'Al doende leert men' brengt dit jaar een onvervalste klucht op de planken. 'Zilveruitjes en augurken' speelt zich af op een boer derij annex camping ergens op het platteland. Een klucht die ze ker op de lachspieren zal werken, mede gezien de enorme ver kleedpartijen en de uitspraken in dialect. De beheerder van de kampeerboerderij is een weduwnaar en op zijn centen wordt zo hier en daar geaasd. Uiteindelijk komt alles keurig op zijn pootjes terecht en blijft de beheerder/eige naar baas in eigen huis. De rollen worden door vier dames en heren vertolkt. De damesinbreng komt van M. Datthijn, B. Brakman-Babijn, J. de Lijser en A. de Vilder. De herenrollen worden bezet door E. Brakman, A. Hertog, C. van Oorschot en L. Basting, nestor en voorzitter van de rederijkerskamer. De regie is in handen van Kees Pladdet. De uitvoering is ge pland zaterdag 1 maart in hotel De Zwaan waar de zaal om half acht open gaat en de voorstelling om acht uur begint. Na afloop verzorgt El Condor voor het afsluitende dansgedeelte. Dinsdag 4 maart wordt de klucht opgevoerd voor de bejaarden. Opnieuw in hotel De Zwaan en men begint ook om acht uur. AARDENBURG - 10e Punten- schieting, St.-Sebastiaan: hoge vo gel: R. de Wispelaere; zij vogels: Th. Lampaert (2x); grootste aantal (5): D. van Hermon en J. Jansen. Stand kampioenschap: Th. Lamp aert 74 punten, R. Pielaet 46, F, Lampaert 46 punten. AARDENBURG - 10e Klepschie- ting, St.-Sebastiaan: Th. Lampaert 4 kleppen en zes schutters met 2 kleppen. Stand kampioenschap: Th. Lampaert 30, R. pielaet 21, G. de Vriend 20 kleooen. AARDENBURG - Prijsschieting, St.-Sebastiaan: hoge vogel: Th. Lampaert; zij vogels: R. Pielaet en J. Cattoor; prijs vogels: Th. Lamp aert, J. Cattoor, R. Pielaet, F. Lampaert en D. van Hermon, HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 45 schutters: hoge vogel: R. van Himste, Hellestraat; eerste zij vogel: R. Reunis, St.-Jan steen; tweede zij vogel: niet afge schoten; grootste aantal (6): P. de Bodt, Heikant. OVEZANDE - Oorkondeschieting, Willem Teil, liggende wippen, Bar R2: L. van Dijke van St.-Sebas tiaan en W. Remijnsen van Edele Handboog schoten 15 punten bij een. Na kamping kreeg L. van Dijke de wisselbeker voor een jaar in zijn bezit. De 25 aanwezige schutters schoten 35 kleine vogels, 59 kleppen en 31 blokvogels af, met een gemiddelde van 6.16 punten. Grootste aantal kleine vogels (4): Ilona van Steneeergen; kleppen (7): G. Haasdonk en F. Koens; blokvo gels (4): L. van Dijke en W. Re- mij nse. WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Hoger, zaal Ossewaarde, 41 schut ters, liggende wippen: Wip 1: hoge vogel: L. van Dijke, St.-Sebas tiaan; eerste zij vogel: C. Baas; tweede zij vogel: J. Goetheer, bei den Juliana; eerste klep; L. van Dijke; tweede klep: P. Meeuwse, beiden St.-Sebastiaan; derde klep: M. Verdonk, Doel naar Hoger; vliegende vogels: I. Helmstrijd, Ju liana en W. de Jonge, ADLM; grootste aantal (6): A. Dekker, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vo gel: P. Meeuwse, St.-Sebastiaan; tweede hoge vogel: J. Bos, Soranus 2; eerste zij vogel: Ko de Baar, Wil lem Teil; tweede zij vogel: J. Kos ten, Doel naar Hoger; derde zij vo gel: E. Rentmeester Cz, Willem Teil; vierde zij vogel: P. Vette, Con cordia; grootste aantal (5): Ko de Baar. Willem Teil. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Gister avond brak bij de familie G. v. G. aan de Bossestraat een schoorsteenbrand uit. De op honderd meter afstand gesta tioneerde brandweer was in no time de brand meester. (ADVERTENTIE) Als u nu nog vrijwillig verzekerd bent en u zich vanaf 1 april particulier moet verzekeren, kan dat zonder pro blemen. De particuliere ziektekostenverzekeraars hebben daarvoor een standaardpolis ontwikkeld. Met vrijwel dezelfde vergoedingsrege lingen als u gewend was, en met een uniforme premie. Informeer ernaar bij uw verzekeraar, of vraag de folder aan bij het KLOZ, Antwoord nummer 2680, 3970 VJ Houten, DIT IS EEN PIIBL1KAT1E VAN HET KONTAKTORGAAN LANDELIJKE ORGANISATIES VAN ZIEKTEKOSTENVERZEKERAARS S en G - Hengelaarsvereni ging Sport en Genoegen houdt vrijdag 21 februari in de ge hoorzaal te Hoek de jaarlijkse ledenvergadering, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze verga dering worden de clubkam pioenen gehuldigd en de wed- strijdkalender voor 1986 ter goedkeuring aan de leden voorgelegd. Winterconcert - Muziekver eniging Sint-Cecilia verzorgt zaterdagavond 22 februari zijn jaarlijks winterconcert in De Meerpaal. Vanaf 20.00 uur zet ten de plaatselijke muzikan ten hun beste beentje voor en voor iedereen is dit concert gratis toegankelijk. Na afloop van het muzikaal gebeuren volgt nog een gezellige avond met muziek en een dansje. FNV - Zaterdag 22 februari houdt de industriebond FNV afdeling Hontenisse haar jaarvergadering in café 't Karrewiel. Tijdens de verga dering zal een 23-tal jubilaris sen worden gehuldigd en wordt er gesproken door dis trictsbestuurder Vegtink. Na het officiële gedeelte is er een gezellig samenzijn met muziek en een spelletje bingo. Schooluitvoering - De Europa- school voor basisonderwijs houdt zaterdag 22 februari haar jaarlijkse schooluitvoe ring. Opgevoerd worden onder meer een musical, poppenkast en een toneelstuk voor de hoogste groepen. Plaats van handelen is hotel De Rode Leeuw. De zaal gaat open om 19.00 uur en de uitvoering be gint om half acht. HONTENISSE - De gemeente Hontenisse heeft gisteravond aan de betrokken bewoners van de Groenendijk te Kloos- terzande de plannen gepresen teerd over de te vernieuwen riolering. Dat gebeurde in zaal de Molenhof. Wanneer alle werkzaamheden zullen star ten, hangt af van de provin ciale subsidie die waarschijn lijk volgende week af zal ko men. Na overleg kan dan waar schijnlijk deze zomer begon nen worden. Volgens planning zal het werk in ongeveer 45 dagen kunnen geschieden. Be halve de riolering zal ook een aantal belangrijke verbeterin gen worden aangebracht. Zo zal er ten oosten van de Groe nendijk een ontsluitingsweg komen achter de huizen om, zodat al deze bewoners met hun auto achter hun woning kunnen komen. Later werd tijdens de rond vraag hetzelfde gevraagd door de overburen. Belangrijke verandering zal ongetwijfeld zijn de vernauwing ter hoogte van dokter Ter Burg. Of de ge plande klinkers aldaar er ook werkelijk zullen komen, hangt af van de nog uit te voeren ge luidsmetingen. Omwonenden zouden ook hier graag asfalt hebben. Verder zal het Wilhel- minaplein en de kruising Pas toor Smuldersstraat/Kerklaan worden aangepast. Door de heer Broekhoven, hoofd tech nische dienst werd een uitvoe rige en gedetailleerde uitleg gegeven over alle geplande werkzaamheden. Alvorens met het werk zal worden be gonnen, zal door de gemeente nog een hoorzitting worden belegd. Van de kant van het bejaardenhuis werd gevraagd om de stoep ter plaatse van de vernauwing te beschermen met betonnen paaltjes of ket tingen. Dit zal verder bekeken worden. Van onze correspondent AARDENBURG - De ver broederde grensgemeenten Aardenburg, Maldegem, St.- Laureins en Damme hebben een uitgebreid programma voor het jaar 1986. De jaar lijkse bejaardenmiddag in Maldegem vindt op 19. mei plaats en 24 mei wordt de ver nieuwde Smokkelroute met veel vertoon ingereden. De intergemeentelijke zes kamp wordt 13 juli in Belgisch Middelburg gehouden en Moerkerke wordt dit jaar de interscholaire sportmiddag gehouden. Sint-Margriete staat 20 juli in het teken van de muziek, want dan wordt daar het muziekfestival van de verbroeder/'e grensge meenten gehouden.

de Stem | 1986 | | pagina 15