Egyptische wil bij zoon in Middelburg blijven 6Het leukst is het kamperen9 Oostburg wil commissie sociale zaken instellen OM AFKALVING TE VOORKOMEN IJSTOESTAND VAARWEGEN \GINA ZEELAND 3 haatskalender ick Chandu srneuzen 'laatselijk nieuws irvliet »stdorpe amslag larkten jDIkfö). VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws Eede Hoofdplaat Oostburg WILMA TER HEEGE 50 JAAR BIJ SCOUTING weekenddiensten el. Vanaf 13 tot 22 uur ïaatsen op de baan van motorcrossterreinde in is in de avonduren 'licht, begeleid door ervolle muziek. endijke; De Veste, 14 Langebaanwedstrij- voor de jeugd tot en t 15 jaar. 16 uur. Lan- iaanwedstrijden voor ouderen. 15 30 uur rte baanwedstrijden ir kinderen van 6 tot 10 r. 19 uur. Schoonrijden rel individueel als ir paren tot 17 jaar en 118 jaar en ouder. lis: Toertochten Sluis- ugge of Sluis-Damme, chrijven voor deel- ne vanaf 10 uur in Hof Brussel aan de Kaai jluis. Van een onzer verslaggevers NEUZEN - Onder de titel fiër in de twintigste eeuw' orgt de schrijver en on- oeker Jack Chandu van- een lezing in hotel Rot- am te Terneuzen. ïandu (60), auteur van een aantal boeken over jlogie, handleeskunde, lose en meer van derge- zaken, zal in zijn voor- ht ingaan op de ontwikke- van de 'geheime kennis' ivat nu 'alternatieve we- chappen' wordt genoemd. x>r zijn onderzoek naar ■lei vormen van magie ie Chandu de hele wereld in totaal 450.000 km) en kte hij allerhande riten en ïrimenten mee bij zowel ïitieve stammen als in e wereldsteden. lezing begint om 20.00 :n vindt plaats onder aus- n van de stichting Aurin reskens. De entree be- gt 7,50. Na de pauze is er enheid tot het stellen van latswedstrijden - Uitslag de schaatswedstrijden de jeugd, die op de ïdput werden gehouden. 1 en 2: 1. Dieneke Ver en, 2. Joyce Buysse, 3. Je- Engels. Klas 3 en 4: 1. ip Buyck, 2. Nadine Diele- 3. Anne-Marie Lippens, 5 en 6: 1. Martin van Stel, lexander van Opdurp, 3. ie-Jean Lijbaart. 12 t/m 15 1. Erwin de Hon, 2. Jacco Koster, 3. Anne-Marie sse. De eerste drie van categorie ontvingen een aille en iedere deelnemer g een vaantje. ichting op ijsbaan - Als de tperiode nog even voort- :t, ziet het er voor de atsliefhebbers van West- le en omgeving bijzonder l uit. Op een gedeelte van /Iolenkreek kan nu volop haatst worden; het ijs is er g bevonden. Het betreft westelijk deel van de :k. Sinds woensdagavond ,e ijsbaan verlicht, zodat zij die overdag daartoe in de gelegenheid zijn, nen schaatsen. De plaatse- ijsclub 'De Rietbos' heeft iet overige deel van de Mo- 'reek, waar nog niet ge ratst mag worden, een dui- ke markering aange- :ht. 'O - Trimclub De Griete It op zaterdag 22 februari et gelijknamige café in de •tschap De Griete zijn lijkse bingo-avond, aan- 20.00 uur. De hoofdprijs n stereo radio-cassettere- TERDAM, 13 febr. - Aardap' •mljnmarkt: In Bintje werden 27 contracten ve Bid voor levering april teg tot ƒ7,60 per 100 kg. De stem- was kalm. In Bintje 5(wn en 32 contracten verhand® levering april bij een P™ 16,50 tot ƒ16,10 per 100 kg, «j» 94 contracten voor leveri egen ƒ17,50 tot ƒ17,00. Ook W le stemming kalm. S, 13 februari - Winston: k[' 118-133, 71-79, 65, 57-63, 72-86, 58, 54-62, 26. Z<*. ;aard: kl2 67. Golden jf.'. kil 138, 96-103, 54-61, kW Goudreinette: kl2 58-79, 18-76, 56-68, 30-61, 30-41. oop: kil 114, 133, 111, 58, 38. Karmijn de Sonnavine- -144, 153-157, kl2 64. VRIJDAG 14 FEBRUARI 1986 T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers nOSTBURG - De gemeente Oostburg wil een adviescom missie voor sociale zaken In stellen. Deze werkgroep zal advies en bijstand verlenen voor en over algemene zaken [(treffende het sociaal beleid van de gemeente. Een voorstel [iertoe komt volgende week In je raadsvergadering aan de orde. Enkele raadsleden drongen wrig jaar, tijdens de behande ling van de begroting aan op het instellen van zo'n advies commissie om, ten dele, beter of de hoogte te geraken van alle facetten van de sociale wetgeving en om ook bepaalde vraagstukken te bespreken. Een echte eigen inbreng zal voor de commissieleden erg moeilijk zijn omdat een ge meente slechts de uitvoerder is van de maatregelen die opge steld zijn door het Rijk. Over personen zal in die commissie niet worden gesproken, alleen maar over algemene zaken. Volgens burgemeester C. Spijkerboer heeft het instellen van de werkgroep niets te ma ken met het bij gelegde conflict met de districtsbestuurder H. Lenting van het FNV. Deze haalde een tijdje geleden fel uit naar de dienst sociale za ken van de gemeente. Oostburg is waarschijnlijk bereid om een tegelpad aan te leggen op het sportcomplex te Groede. De plaatselijke sport vereniging heeft een verzoek daartoe aan de gemeente ge daan. Volgens wethouder A. de Feijter zal het verzoek wel worden ingewilligd. „We moe ten alleen nog de tegels zoe ken, die hebben we nog niet". Deze zaken worden bespro ken tijdens de raadsvergade ring van donderdag 20 februa ri, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Oostburg wil ophoging strand in Cadzand-Bad Olga Samaan Yacoub met haar zevenjarige kleinzoon DEN HAAG - De bejaarde en zieke Egyptische Olga Samaan Yacoub moet naar haar vaderland terug. Ook ai kan ze zichzelf niet meer verzorgen en ook al woont haar enig kind met zijn vrouw en twee kinderen in Middelburg. Zoon Boshra Abdel Ma- lak, exploitant van een shoarmazaak in Middel burg, spande woensdag voor de president van de Haagse rechtbank een kort geding aan tegen de Staat. Hij hoopt dat zijn moeder in ieder ge val mag blijven tot het afge wezen verzoek om een ver blijfsvergunning voor zijn moeder is herzien. En als ze daarop mag wachten van de Haagse rechtbank-president mr. B. Punt, dan zou de kans °P een positieve beslissing na die herziening groter rijn, aldus Abdel Malak's raadsman, mr. E. Smit. Abdel Malak wil dolgraag voor zijn moeder blijven zorgen. Zij verdient mijn z°rg en liefde, zegt de Mid delburgse Egyptenaar, en in haar vaderland zal ze ver- wnzamen en wegkwijnen. De toestand van de vrouw is ronduit slecht. Dat hebben vier artsen, onder wie een Nederlandse, bevestigd. De Egyptische heeft ge wrichtsklachten, depressies, doorbloedingsstoornissen in de hersenen, slechte ogen en slechte oren. Ze kan nauwe lijks lopen. De Nederlandse arts vraagt zich af of ze niet veel ouder is dan de 69 jaren die haar papieren aangeven. Maar als ze in Nederland bij haar zoon en kleinkinderen is, voelt ze zich wel bedui dend beter dan wanneer ze alleen in haar flat in Ale- xandrië zit. Half Middelburg leeft mee, aldus advocaat Smit woensdag. Olga Samaan Yacoub is al voor de derde keer in Nederland. Het is ook de derde keer dat ze vraagt hier te mogen blij ven. In 1980 overleed haar man. Het jaar daarop vroeg ze in Nederland om een ver blijfsvergunning. Het ver zoek werd afgewezen. In 1984 probeerde ze dat tever geefs opnieuw. Ook na de herziening van het verzoek werd afwijzend beschikt. In 1985 kwam ze weer: omdat ze geen inreis-visum meer had kunnen krijgen nu voorzien van een Benelux- document. Weer werd haar verzoek om te mogen blijven afgewezen en weer vroeg ze om herziening van die be slissing. Die zaak is nog hangende. Landsadvocaat mr. W. de Vries voerde ter verdediging van de Staat aan, dat Olga Samaan Yacoub in Egypte best opgevangen kan wor den, ook al zijn daar geen bejaardencentra. Ze heeft immers een zuster op twaalf kilometer afstand en een neef bij haar in de flat. En als de bejaarde vrouw nu eens helemaal geen kinde ren had gehad, vroeg de raadsman zich af, wat zou ze dan hebben kunnen doen? Tegenpleiter Smit legde uit dat de relatie tussen zijn bejaarde cliënte en de neef bijzonder slecht is. De zus ter, ook een weduwe, heeft een volledige baan, een stu derende zoon en lichame lijke klachten. Bovendien is twaalf kilometer nog een hele afstand om te over bruggen in de heksenketel die Alexandrië heet. Verder heeft Olga Samaan Yacoub alleen een verlamde broer, zusters in Zuid-Egypte (800 kilometer verderop) en Amerika. „Het klinkt dramatisch", aldus Smit woensdag, mmaar het enige wat deze vrouw verlangt is in de ar men van haar zoon te mogen overlijden". Mr. B. Punt doet op 26 februari uitspraak. Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - De gemeente Oostburg ziet het liéfst dat het strand van Cadzand-Bad wordt opgehoogd. Oostburg heeft zich aangemeld voor de nieuw te vormen werkgroep die de problemen rond de afkal ving van het strand gaan bespreken en een oplossing zoeken. Naast Oostburg zullen het West-Zeeuws-Vlaamse Wa terschap 't Vrije van Sluis, Rijks Waterstaat en Provin ciale Waterstaat deel uitma ken van die werkgroep. Bur gemeester C. Spijkerboer maakte dat gisteren bekend. Wanneer de commissie haar werkzaamheden gaat begin nen kon hij nog niet vertellen maar dat zal wel op korte ter mijn zijn. Het strand is al jaren aan het afkalven, het wordt steeds smaller waardoor er bij vloed steeds minder ruimte komt Grensbiljarters - De uitslag van de tiende en laatste bil jartprijskamp bij R. D'Have- Lippens te Maldegem-grens Eede: 1. R. Roedts-H. van de Wijnckel, 2. W. van de Wijnckel-F. Roedts, 3. J. Herwegh-R. Goethals. Kampioen bij de Grensbiljarters werd de Eedenaar Romain Goethals met 41 punten. De verdere uitslag van de eindstand ziet er als volgt uit: 1. Romain Goethals,N 2. Harry v.d. Wijnckel, 3. Piet Cocquit, 4. ex aequo Johan Herwegh en Willy v.d. Wijnckel, 5. Luc v.d. Wijnckel. Winterconcert - De muziek verenigingen Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat en Ge duld Overwint uit IJzendijke houden morgen om 20.30 uur een winterconcert in café De Vriendschap. Onder leiding van dirigent Piet Eekman speelt OBK melodieën voor tamboers en fanfare. De muzi kale leiding van Geduld Over wint is in handen van dirigent G. Clauws. De toegang is gra tis, terwijl er in de pauze een verloting plaatsvindt. Hengelsport - De hengelsport vereniging De Schelde uit Hoofdplaat houdt vanavond om 19.30 uur de jaarvergade ring in het Wapen van Zee land. Op de agenda komen de gebruikelijke punten zoals de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Bij het on derdeel bestuursverkiezing is A. Scherbeijn aftredend en herkiesbaar. In het bestuur is nog een vacature. Nieuwe be stuursleden kunnen zich opge ven in de pauze. Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de vierde wedstrijd voor de beker van het clubkampioenschap in ho tel Victory te Oostburg. Uitslag: A-groep: 1. heren Ra- mondt-Visser, 2. dames Pieters- Risseeuw, 3. heren Van Dronke- laar-Remijn. B-groep: dames Re- mijn-Voogdt, 2. echtpaar Verbist, 3. dames Van Dronkelaar-Luteyn. va^ Overzicht van de ijstoestand van de vaarwegen k^J^nsdag 12 februari 1986, medegedeeld door de ijsberich- an?Ver het algemeen is de ijstoestand sinds gisteren weinig ver- "aar T noorcIoosten van het land is de vaart van Lemmer Leeuwarden en naar Groningen mogelijk voor sterk ge- Eem t scbePen met veel motorvermogen in konvooi. Het diPfi is weer vri3 g°ed bevaarbaar. De reeds afgekon- ij e vaarverboden blijven van kracht. 8<*d hWentekanaal en de zijtak naar AImel° zij n thans vrij knn, evaarbaar. Op de vaarweg van Zwolle naar Meppel wordt "nvooivaart aanbevolen. bant vaarwe8en in Noord-Holland, Zuid-Holland, Noord-Bra- 'ijsen" mbur8 zijn over het algemeen bedekt met zwaar drij- zwaar vast ijs, hetgeen de vaart zeer bemoeilijkt. Op het Betuwe-pand van het Amsterdam-Rijnkanaal is een begin van ijsvorming. Het schutbedrijf van de Volkeraksluizen ondervindt hinder van ijsgang aan de Hollandsch-Diepzijde, waardoor vertraging kan optreden. Op enkele vaarwegen in Zeeland komt plaatselijk licht drij- fijs voor. Van de Kempische kanalen is het gedeelte Dessel- Turnhout-Schoten en het kanaal naar Beverlo moeilijk bevaar baar. Op de overige kanalen wordt hier nog weinig hinder van ijsgang ondervonden. Op het Markermeer is alleen nog vaart mogelijk van Amster dam naar Lelystad in konvooi met sterk gebouwde schepen en veel motorvermogen met ijsbrekerhulp. Het IJsselmeer is be dekt met zwaar vast ijs en zwaar drijfijs. Op de routes Lemmer- Lelystad en Lemmer-Kampen is alleen vaart mogelijk voor sterk gebouwde schepen met veel motorvermogen. Op de Wad denzee komen velden middelzwaar drijfijs voor. voor de badgasten. De onder nemersvereniging Cadzand trok onlangs bij de gemeente en het waterschap aan de bel en vroeg om maatregelen. Ook de Oostburgse PvdA-fractie maakt zich ernstig bezorgd over de voortschrijdende ont- zanding. 'Dat is iets wat in strijd is met de ontwikkeling van Cadzand als speerpunt voor de recreatie. We moeten zorgen dat we de toeristen een schoon en breed strand kun nen aanbieden', aldus de frac tie. Om de afkalving te voorko men kunnen de strandhoofden verlaagd worden of het strand worden opgehoogd. Volgens wethouder A. de Feijter is het verlagen van de paalhoofden een 'heidens karwei' en het is volgens hem ook nog helemaal niet zeker of verlaging echt zal helpen. Wanneer er niets ge beurt worden de paalhoofden aangetast en zullen ze ernstige schade oplopen. Om die reden willen de beide Waterstaten zo snel mogelijk in actie komen. De gemeente Oostburg heeft ook belang bij de werkzaam heden omdat een smal strand slecht is voor de recreatie. Volgens voorlopige bereke ningen zal het stand van Cad zand, na ophoging zo'n veertig jaar, 'recreatie-vriendelijk' zijn. „Absoluut zeker is dat niet, want de natuur is erg grillig", zei de burgemeester. De gemeente heeft zich bij Rijkswaterstaat aangemeld om, indien de verdieping van de Westerschelde door gaat, het af te graven zand te krij gen. „Alleen als duidelijk is dat het niet is vervuild", aldus wethouder A. de Feijter. Bo vendien wees hij er op dat ook regelmatig zand wordt afge graven van de zandbanken in de Wielingen, de monding van de Westerschelde. „Daar kun nen we ook wel zand van krij gen". Wilma terHeege..contacten belangrijk. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslag gevers OOSTBURG - „Echt 50 jaar zit ik niet bij de scouting hoor, maar een halve eeuw geleden werd ik voor de eer ste maal lid van de bewe ging. Ik ben een paar keer gestopt", zegt Wilma ter Heege (58) uit Oostburg. Ze is momenteel leidster van de Amphys-meisjesgroep. „Scouting is mijn lust en mijn leven, mijn hele be staan staat in het teken van de beweging. Ik vind het heel fijn om met jongeren om te gaan, vooral het kam peren, dat is echt heerlijk. De jeugd kan erg spontaan zijn en doen dingen die ze zelf belangrijk vinden. Zo waren we eens met de IJ- zendijkse welpen op kamp op Walcheren. De aalmoeze nier droeg een mis op, hoe langer die mis duurde, hoe meer jongens vertrokken. Ze gingen achter bomen staan, begonnen te spelen of liepen gewoon weg, terwijl de lei ding braaf zat te luisteren naar die priester", zegt ze la chend. Feitelijk is ze bij de pad vinderij gekomen omdat ze zwakke enkels had. „Ik moest toen hoge schoenen dragen en daar schaamde ik me een beetje voor. Mijn broer, die al jaren lid was van de beweging, raadde me aan lid te worden van de ka bouters want die zouden al lemaal hoge schoenen dra gen. Dat deed ik dus, maar toen ik bij de groep kwam, in 1936, zag ik niemand die zulke hoge schoenen droeg. Desondanks ben ik lid ge bleven, met heel veel plezier. Vlak voor de oorlog verliet ze de groep omdat ze ver huisde, pas na de bevrijding sloot ze zich weer aan. „Toen was er echt een stormloop, velen wilden lid worden en er ontstonden hele grote groepen. Als sneeuwklokjes rezen ze de grond uit. In '52 werd ze leidster en na het volgen van enkele cursussen hoofdleid ster. Haar groep bestond toen uit 80 meisjes en 13 leidsters. Wegens ziekte moest ze in '60 de groep verlaten. „Vijf maanden later bestond de groep niet meer. Ik vind het moeilijk om te zeggen maar waarschijnlijk konden ze niet zonder mij". Acht jaar later verhuisde ze met haar gezin naar Terneuzen. Daar werd ze weer leidster, later verhuisde ze met haar groep naar IJzendijke en vanaf '75 begeleid ze een groep in Oostburg. „Ik blijf bij de scouting tot ik niet meer kan lopen, schaatsen en zwemmen. Niet alleen het omgaan met kin deren is voor mij belangrijk, ook de contacten die je hebt. Door de beweging ken ik zo veel mensen, zowel in bin nen- als buitenland". Tot slot wil ze nog wel kwijt dat het onderkomen van de Oostburgse groep niet erg goed is. „Hopelijk krijgen we van de gemeente of een andere instantie wat geld om het gebouw op te knappen". Morgen is er vanaf 17.00 uur in het Oostburgse scou- tingcentrum een feest ter gelegenheid van haar 50 ja rig lidmaatschap, tussen 18.00 en 20.00 uur is er een receptie. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. Beek, Zuid- zande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter F.v. Peer, Oost singel 132, Goes, tel. 01100-15306. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277, Spreekuur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten, dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter Voor brood, tel. 19285. Spreekuur spoed gevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30- 18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. de Beij, tel. 01130-1344. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Plaisier, tel. 01130- 1566, privé: 1932. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17- 17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter A. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366 Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruy- tersingel 1, tel. 01150-94000. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v.d. Griek, tel. 12950 Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Snijder, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30- 13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag; Terneuzen, W. de Zwijger laan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huis dieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.vxi. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Nijsten, Hondiusstr. 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Walcheren - Tandarts D. Ruissen en M. Smallegange, Gerbrandystr. 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts R. du Toy van Hees, Pru- nusstr. 42, 's-Gravenpolder, tel. 01103-2429. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30- 17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Stromen wij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH - VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1986 | | pagina 13