t SV Aloy houdt carnavalsloop Titels voor Kienjet en Asselman m Scheldetop-toernooi voor Zeeuwse cracks NICO VERHOEVEN OVER EERSTE PROFJAAR: \r een Motorcross in Axel op RES-terrein Trainingsrit Middelkamp Toernooi badminton Terneuzen -v RALLY'S 1985 z0NNEMAIRE - Het Zeeuws .jljartkampioenschap begint sn definitief en meer provin ciaal karakter te krijgen. On- ieT de noemer 'Scheldetop- ^rnooi' heeft het district schouwen-Duiveland besloten j^e eindstrijd te organiseren. pe streefdata zijn 23, 24 en 25 mei en de plaats van hande ls is Zonnemaire. Daarmee verhuist de titelstrijd naar het noordelijkste deel van de pro vincie- Q», e krant. |°nny Roffel p titelduel ^ten-Leur Routine Positief START BLB-SEIZOEN Zeeuwse dames actief in bekervoetbal Van Avermaete verlengt zijn contract Titelstrijd bandstoten in Oostburg OPEN ZEEUWSCH- VLAAMSE JEUGDTENNISKAMPIOENSCHAPPEN Demonstratie Van Lingen in Souburg A63 rystal: s futura_ elplaten stelbare rugleuning e hoofdsteunen ng tenne, ontstoring, >or luidsprekers vóór, Crystal-aanduiding_ I tel.: 01170-2255. 36328/36450. 3g 21, tel.: 0115012035. tstraat4, tel.: 01176-1409. tel.: 01680-23380. A feer ijk.... MODE nONDERDAG 13 FEBRUAR11986 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze biljartmedewerker De eerste twee kampioen schappen, toen nog in het ka der 38/2, werden op Zeeuws- Vlaamse bodem gehouden. Vorig seizoen toonden ook Walcheren en De Bevelanden interesse voor dit officieus ge beuren en hield de biljartvere niging ONDA uit Krabben- dijke die titelstrijd, maar dan wel in de vorm van een vier kamp. Toen kwamen de spel- soorten libre, kader 38/2, bandstoten en driebanden, al lemaal in verkorte vorm, aan de orde. Een initiatief dat aan bleek te slaan, want ook in Schouwen-Duiveland wil men het in een dergelijk jasje gie ten. Daar laat men het libre vallen en beperkt de strijd zich tot de spelsoorten kader 38/2, bandstoten en drieban den. Een probleem leek de sa menstelling van de groep fina listen te worden. Reëel beke ken is Zeeuwsch-Vlaanderen de hofleverancier en zou een dergelijke eindstrijd met de sterkste spelers betwist wor den, dan was de kans niet uit gesloten dat vrijwel alle fina listen van beneden de Wester- schelde afkomstig zouden zijn. Om het ook voor de andere districten interessant te hou den, zeker vanuit organisato risch oogpunt, kwam <Je orga nisatie van dit kampioenschap tot een redelijke verdeling. De strijd wordt betwist met twaalf deelnemers en daarvan mag Zeeuwsch-Vlaanderen er zes leveren. Beide andere dis tricten laten hun sterkste drie spelers opdraven. Ook dit kampioenschap krijgt nog niet de officiële status van Zeeuws kampioenschap, maar kan wel de aanloop zijn tot een offi cieel gebeuren. Het is tevens de bedoeling dat de districten, vanaf volgend seizoen, de Zeeuwse titelstrijd op hun wedstrijdkalender plaatsen. aanvang alle avonden 20.00 uur '"a 'r/e Ik heb ontzettend veel geleerd' weg, tel.: 01620-22150. ;traat 3, tel.: 01670-66721. Door Hein Groothuis BERKEL-ENSCHOT - Het is geen schering en inslag dat een wielrenner, die bij de amateurs aan de top heeft gestaan, in zijn eerste jaar als prof er meteen in slaagt op de voorgrond te treden. Integendeel, het is iets uitzonderlijks en getuigt van een buitengewone klasse en instelling. Nico Verhoeven was vorig jaar zo'n 'witte raaf'. De cou reur uit Berkel-Enschot, die in 1984 het nationale kampioen schap bij de amateurs ver overde, maakte vorig jaar een stormachtig debuut bij de be roepswielrenners. Na reeds voortreffelijke verrichtingen geleverd te hebben in de Ruta del Sol en Parijs - Nice ver tolkte de Brabander een zeer opvallende rol in enkele voor jaarsklassiekers. In de Ronde van Vlaanderen zorgde hij voor een aardig wapenfeit door als eerste boven te komen op de gevreesde Koppenberg, raarna hij overigens in de fi- ale te kort schoot. Een weinig later was Verhoeven in Ne- lerlands enige klassieker, de Amstel Gold Race, de absolute uitblinker. De Skala-renner, die in het Zuidlimburgse heu vellandschap een superdag had, viel op een bewonderens waardige wijze aan. Alleen wat te ondoordacht en te on stuimig, waardoor de zege niet bij maar bij Gerrie Knete- mann terecht kwam, die een tiental kilometers voor het einde het commando overnam en niet meer afstond. ■Gretig Die Amstel Gold Race staat [Nico Verhoeven nog zeer hel- Ider voor ogen. Hij heeft er on- [tegenzeggelijk van geleerd. |„In die wedstrijd heb ik veel te [veel met mijn krachten ge- [smeten. Als je van begin tot [eind blijft aanvallen, lukt het [nooit. Dat ik er al zo vroeg in [die wedstrijd in ben gevlogen, [is mijn fout geweest. Maar ja, I wat wil je, je bent j ong en gre tig. Je wilt fietsen om te laten [tien wat je kunt. Bovendien [wilden wij publiciteit halen, [met name op de televisie. Dat [is ook een van de redenen ge- [weest dat ik zo vroeg al in de [aanval ging". De 24-jarige Nico Verhoe- Iven, die eind vorig jaar tot t'renner van de toekomst' werd [uitgeroepen, maakte zich met fijn prestaties in de twee voor noemde klassiekers waar als ['koerskapitein' en groeide uit tot een kopman. Dat vormde nooit een grote druk voor hem, hoewel er toch het een en an der van hem verwacht werd na zijn sterke rijden in de |8rote voorjaarswedstrijden. Tevreden Verhoeven: „Wij begonnen tonder dat iemand kopman Was. Op een gegeven ogenblik wam ik door mijn prestaties loven de groep uit. Daardoor 'wam er heel langzaam druk, jjaar dat ervoer ik niet als erg. Na mijn optreden in de klas siekers kwam er ook geen last op mijn schouders te liggen, [iedereen bij ons was al tevre- k jjmet Publiciteit die wij hadden gepakt. Ik had in we- fen al genoeg gepresteerd. Ik «schouwde alles wat ik nog tou doen gewoon als meegeno men. Daardoor heb ik op een fezonde basis het jaar kunnen "'maken. Je moet jezelf een van ?N_leUR - Tonny Roffel UitT buurtvereniging KOT f'«neuzen neemt van vrij- hfii en met zondag 16 fe- ar' deel aan het kampioen- tpm",eerste klas libre van het i est Zuid-Nederland van [Lbfunklijke Nederlandse fep,, B°nd in café Internos ~"en-Leur. W vertegenwoordigt in eindstrijd het district li,,_wfch-Vlaanderen. Het fanri Walcheren/ De Beve- lieri a wordt vertegenwoor- Brh.r°or Jan Rijk van de bil- prtven lande. eniging DOS uit Ove- eerste jaar niet te veel opleg gen, want dan is de kans groot dat je het niet kunt waarma ken". Dit jaar vormt Nico Verhoe ven met Hennie Kuiper, Fons de Wolf en Jean-Paul van Poppel, die ook op een zeer ge slaagd profdebuut terug kan zien, het kwartet kopmannen bij Skala-Skil. „Het is wel prettig dat er meerdere ren ners zijn, die de kar kunnen trekken. Dat betekent dat het niet erg is als je eens een keer een wat mindere dag hebt". Met de inbreng van een flinke dosis routine in het team is de renner uit Berkel- Enschot zeer verguld. „Het vo rig jaar was ons grote manco dat niemand de parkoersen van de klassiekers kende. Dat betekent een grote handicap. Als je vijf keer de Amstel Gold Race hebt gedaan, ken je alles en weet je precies waar je het best kunt aanvallen. Voor ons was alles nieuw. Dat is ook een van de zaken geweest, waar door ik de Amstel Gold Race heb verloren. Wat de kennis en ervaring betreft is de komst van een Kuiper, Van Houwe- lingen en Van den Haute van groot belang. Die kunnen je wat intomen, zeggen tot waar je moet wachten met aanval len. Toch ben ik wel bij dat ik in een onervaren ploeg begon nen ben. Ik heb ontzettend vaak mijn kop moeten stoten, maar heb met vallen en op staan wel ontzettend veel ge leerd. Als ik bij een grote ploeg had gezeten, had ik daar veel meer tijd voor nodig gehad". Nico Verhoeven werd na zijn uitstekende voorjaar be naderd door verschillende an dere ploegen, maar tot se rieuze gesprekken liet Verhoe ven zich niet verleiden. „Ik was al in een vroeg stadium met Skala accoord voor '86. Dus had het geen zin nog met anderen te praten. Het leek mij overigens ook het beste bij deze ploeg te blijven in ver band met mijn ontwikkeling. Bij een andere ploeg had ik te maken gekregen met nieuwe renners en een andere sfeer. Dat is toch altijd even wennen. Ik heb nog tijd zat om naar een andere ploeg te gaan". Met veel nieuwe renners heeft Nico Verhoeven nu ook te maken. „Daarom is het ook belangrijk geweest dat wij in de winter een paar weekein den bij elkaar zijn geweest en vanaf begin november geza menlijk conditietraining heb ben gedaan. We hebben elkaar daardoor goed leren kennen. Het is bij iedereen heel positief overgekomen. Ik denk wel dat we echt voor elkaar zullen op komen in de koers, iets wat zeer belangrijk is voor een profploeg". Nico Verhoeven kijkt wat hemzelf betreft verlangend uit naar de klassiekers, waarin hij opnieuw furore hoopt te maken. „Natuurlijk heb ik het weer staan op de Amstel Gold Race. Ik hoop echter voordien mijn slag al te hebben gesla gen. In de Ronde van Vlaande ren en Parijs-Roubaix hoop ik ook goed te presteren. Jammer genoeg heb ik Parijs-Roubaix vorig jaar gemist, doordat ik tevoren ziek was. Daardoor ken ik het parkoers niet. Wat ik er echter van gehoord en gezien heb, moet die wedstrijd mij wel liggen. Tenslotte kan als veldrijder ook goed uit de voeten. Van de Ardense klas siekers doe ik alleen Luik- Bastenaken-Luik. De Waalse Pijl laat ik schieten, omdat die wedstrijd met de aankomst op de Muur van Hoei toch te las tig is voor mij. Bovendien zou het te veel van het goede zijn als ik die ook nog zou rijden. Ik moet toch een beetje dose ren. Alles zou een beetje te veel van het goede zijn". Nico Verhoeven, op deze archieffoto als winnaar in de eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in '83, kijkt al verlangend uit naar de klassiekers. - foto wim kooyman Van onze motorsportmedewerker AXEL - Het motorcross-sei zoen van de Belgische Lief hebbers Bond begint zondag 23 februari in Axel. Dit in tegen stelling tot de oorspronkelijk geplande openingswedstrijd van 2 maart in Beerveide. Het bestuur van de stichting Re creatieve Exploitatie Smit- schorre profiteert hiermee weer eens van de uitstekende banden die het met de Belgi sche Liefhebbers Bond heeft, wanneer het om uitwijkmoge lijkheden gaat. Voor 23 februari was name lijk aanvankelijk een wed- strijd in Maubray gepland, maar omdat de organisatie het daar liet afweten zou de eerste wedstrijd dus in Beerveide plaatsvinden. Onder de tal rijke liefhebbersbonden die België rijk is, heerst echter een hevige concurrentieslag, wan neer het seizoen begint, om pi loten aan te trekken. Een week later van start gaan kan al betekenen dat rij ders naar een andere bond uit wijken en daar mogelijk ook blijven. Zaak dus om vooral gelijktijdig te beginnen en om die reden deed de BLB een be roep op de Stichting RES, die onder praktisch alle weersom standigheden voor een berijd baar Smitschorre-circuit kan zorgen. Voor de Zeeuwse en zeker niet te vergeten Bra bantse zandspecialsiten wordt de BLB-openingscross daar mee een interessant onderons je, waarin de streekfavorieten het thuisvoordeel moeten kun nen uitbuiten. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - SV Aloy uit Graauw houdt zaterdag 15 fe bruari de carnavalsloop over 2, 5, 7 of 16 kilometer. Deze loop is de laatste uit de serie van vijf die al voor het vijfde jaar tijdens de wintermaan den op het programma staan. Van onze sportredactie MIDDELBURG - Afgelopen weken hebben in diverse sporthallen in Zeeland ruim 40 damesteams bekervoetbal ge speeld in het kader van de Zeeuwse dameszaalbeker. Za terdag 15 februari worden de finalewedstrijden gespeeld in sporthal De Stenge te Hein- kenszand. Om 12.00 uur beginnen de wedstrijden, verdeeld over twee poules. In poule A komen uit: Spui, Jong Ambon, Se- rooskerke, Vlissingen en Kloe- tinge B. In poule B spelen: Breskens, SKNWK, Oostka- pelle en Kloetinge A. De fina lewedstrijd is gepland om 16.55 uur. Scheidsrechters in Hein- kenszand zijn Joop Quinten en Rinus Zoutewelle. Corrie Al- laart regelt de organisatie ter plaatse. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Wies van Avermaete blijft ook volgend seizoen trainer van Oostburg, dat uitkomt in de eerste klas zondagvoetbal van de KNVB afdeling Zeeland. Afgelopen week kwamen het bestuur van Oostburg en de in Sluiskil woonachtige trainer zonder problemen tot overeenstemming voor het ko mende seizoen. Van Aver maete begint dan aan zijn tweede seizoen bij Oostburg. Van onze biljartmedewerker OOSTBURG - De biljartvere niging OBV uit Oostburg houdt zaterdag 15, zondag 16 en zaterdag 22 februari het kampioenschap vijfde klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Deze eindstrijd wordt afgewerkt in café De Windt te Oostburg. De wed strijden beginnen dagelijks om één uur. De finalisten zijn: 1. W. De- volder, Concordia Terneuzen, moyenne 1.07 (promotie); 2. J. Ver- meirsch, Het Groene Laken Sas van Gent, 0.98; 3. C. van Dam, KOT Sas van Gent, 1.04 (promotie); 4. N. Kalden, DOS Hoek, 0.96; 5. M. Al- blas, 't Turp Hoofdplaat, 1.028 (pro motie); 6. P. Kindt, Ons Vermaak Lams waarde, 0.93; 7. S. Josiassen, Den Ouden Arend St.-Jansteen, 1.023 (promotie); 8. J. Sijnesael, DOS Hoek, 0.99. Reserves zijn R. de Metsenaere van TMW uit Sluis met 0.92; A. van de Walle van HBC'34 uit Hulst met 0.90 en C. de Kraker van POP uit Axel met 0.89. Het gewestelijk ver volg van dit kampioenschap wordt van 14 tot en met 16 maart gehou den in zaal TIJO te St.-Willebrord. Door Kees Hamelink TERNEUZEN - Een streven van de organisatoren van het Ador-jeugdtennistoer- nooi, of, zoals het dit jaar nog werd genoemd, open Zeeuwsch-Vlaamse jeugd kampioenschappen, is in ieder geval te zorgen voor een grotere deelname en het spelen van volledige partijen of liever gezegd om twee ge wonnen sets. Deze twee pun ten, die door wedstrijdleider Rolf Hoving na afloop van het in de Adorhal georgani seerde toernooi naar voren werden gebracht, waren te vens de gebreken van het af gelopen toernooi. Enerzijds een geringe deelname en an derzijds het op tijd spelen liepen als een rode draad door het toernooi heen, met op de slotdag evenwel fina lepartijen, die er best moch ten zijn. Manon Kienjet nam re vanche op Chantal van Schelven in de oudste leef tijdscategorie, terwijl Gyon Asselman deed wat van hem werd verwacht. Het finale- De winnaars, staand v.l.n.r. Gyon Asselman, Arno Jongsma, Manon Kienjet en Chantal van Schelven; gehurkt v.l.n.r. Pa- duel tussen Guido Tolhoek trick Kint en Bernd van Quekelberghe. en Bernd van Quekelberghe eindigde ditmaal in winst voor Van Quekelberghe, ter wijl de winst van Arno Jongsma bij de 12-jarigen op Kees Oostrom een waardig slot betekende van dit toer nooi. Manon Kienjet uit Schoondijke had aan dit toernooi goede herinnerin gen. Zij had twee titels te verdedigen en dit seizoen was de mogelijkheid aanwe zig deze titels te prolongeren. Zowel bij de 14- als de 16-ja- rige meisjes bereikte zij de finale. In beide gevallen was haar tegenstandster Chantal van Schelven, die in het eer ste duel, in de leeftijdscate gorie tot en met 14 jaar, aan het langste eind trok. In een gelijk opgaande strijd ver sloeg zij Kienjet met de cij fers 8-6. Ook in het tweede duel, tot en met 16 jaar, leek zij regelrecht op de eindzege af te gaan getuige de 3-0- voorsprong die zij opbouw de. Het feit dat Manon Kien jet zich niet bij voorbaat neerlegde bij deze achter stand was er de oorzaak van dat zij niettemin deze partij winnend kon afsluiten met 7-5. Bij de 16-jarige jongens was Gyon Asselman al op de eerste wedstrijddag toer- nooiwinnaar, zodat de finale bij de 14-jarige jongens tus sen de 'rivalen' Guido Tol hoek en Bernd van Quekel berghe een fraai slotstuk moest vormen van het toer nooi. Goed tennis en attrac tief spel waren de kenmer ken van dit duel, waarin Tolhoek goed uit de start blokken kwam. Hij wist zich een 3-1-voorsprong te creë ren, maar de onverzettelijk heid van Van Quekelberghe was er de oorzaak van dat deze zich herstelde en de partij naar zich toe trok. Met 8-5 won Van Quekelberghe. Niet geheel verrassend was het dat Arno Jongsma de finale bereikte bij de 12- jarige jongens, hetgeen hij ook al presteerde bij de Zeeuwse indoorkampioen schappen. Wel verrassend was het dat Jongsma in het finaleduel favoriet Kees Oostrom met succes kon be- - foto wim kooyman strijden (8-4). Uitslagen finales: jongens t/m 10 jaar: Patrick Kint - Bart Rienties 13-5; meisjes t/m 10 Jaar: 1. Cora Cyvat, 2. Jantien Bremmer; jongens t/m 12 jaar: Arno Jongsma - Kees Oostrom 8- 4, meisjes t/m 12 en 14 jaar: Chantal van Schelven - Manon Kienjet 8-6; jongens t/m 14 jaar: Bernd van Que kelberghe - Guido Tolhoek 8-5; jon gens t/m 16 jaar: 1. Gyon Asselman, 2. Frank Wille; meisjes t/m 16 jaar: Ma non Kienjet - Chantal van Schelven 7- 5; finales verliezersrondes: jongens t/m 10 jaar: Christiaan van den Bran den - Arjen van der Schaaf 12-5; jon gens t/m 12 jaar: Bart Blok - Eugène de Kok 11-5, jongens t/m 14 jaar: Det- lef Pieters - Mario Simonse 15-1; meisjes t/m 12 en 14 jaar: Yvonne Cox - Machteld Kips 11-5; meisjes t/m 16 jaar: Franceses Adriaansens - Bri gitte Oostrom 9-3. Remy Magnus verwacht dit jaar alle records te slaan. Be gonnen met 315 lopers in totaal over de vijf lopen in 1981, kon den nu over vier lopen al 875 trimmers worden geregi streerd. Vorig jaar kwam men op 733 uit. „Nu hopen we boven de duizend te eindigen", aldus Magnus. Prins Djerk I brengt zaterdag om 15.00 uur deze slotloop op gang, terwijl de Hulsterse muziekband De Ba- reelen tijdens de loop met mu ziek de zaak zal opluisteren. „We moeten naar de Ameri kaanse aanpak toe", aldus de SV Aloy-hoofdman, nog nage nietend van de New Yorkse marathon. Na afloop worden de prijzen uitgereikt en een vi deofilm vertoond van de die middag gelopen carnavals loop. SV Aloy, waarbij inmiddels 190 lopers zijn aangesloten, geeft zaterdag de eerste editie uit van het clubblad. Een ini tiatief dat ontsproten is bij Axelaar Hans Jasperse, die steun heeft gekregen van Trees Roegiest, Anton Wattel en Hubert van Langeghem. Van onze sportmedewerker WILHELMINADORP - De ZRTC Theo Middelkamp hield het afgelopen weekend de eer ste trainingsrit van dit seizoen in de Wilhelminapolder. Uitslagen amateurs: 1. J. de Vis ser, 2. F. Franse, 3. A. Goense, 4. M. Gunst, 5. P. Hoondert. Junioren: 1. J. van Stel, 2. W. Geijs, 3. R. de Vrieze, 4. L. Goeree, 5. R. de Jonge. Nieuwelingen: 1. G. van Dijk, 2. R. van Gils, 3. E. Provoost, 4. H. Bak ker, 5. P. Hoef kens. Trimmers: 1. J. Schrijver, 2. C. van de Dries, 3. R. Slabbekoorn. Van onze sportredactie MIDDELBURG - Tijdens een discussieweekeinde in Oostka- pelle werd met bondscoach Bert van Lingen contact ge legd om de nieuwe jeugdaan- pak in de voetballerij eens in Zeeland te komen demonstre- Bert van Lingen is vrijdag 14 februari in Souburg. Als het even kan zal hij op het terrein van RCS om zeven uur een de monstratie geven van trainin gen met een pupillengroep van RCS en aansluitend om acht uur met de Zeeuwse selectie 'onder 16 jaar'. De KNVB afdeling Zeeland heeft alle (jeugd)trainers en leiders van alle verenigingen uitgenodigd. Na afloop van de praktijk op het veld zal de Ne derlandse bondscoach in de kantine van RCS nog uitleg geven en vragen beantwoor den over de trainingen en de nieuwe 'Zeister' jeugdvoetbal- Als de velden werkelijk on bruikbaar zijn voor jeugdtrai- ningen, dan zal worden uitge weken naar de sporthal Duy- venvoorde, maar dan wordt al om 18.00 uur begonnen. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - In beide Ter- neuzense sporthallen, 't Zwaantje en Oude Vaart, wordt zaterdag 15 februari het vierde en daarmee laatste toernooi verspeeld in het ka der van het regio-jeugdcircuit van het district Zeeland van de Nederlandse Badminton Bond. Het toernooi telt 220 partij en, te spelen door 120 deelne- mers(sters). De spelers en speelsters die als besten door vier toernooien heen komen nemen in mei deel aan het zo genaamde invitatietoernooi. De organisatie is in handen van BC Terneuzen met als wedstrijdleider Cor van Cleemputte. In sporthal Oude Vaart wordt gespeeld van 10.00 tot 16.00 uur en in 't Zwaantje van 09.00 tot 19.00 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 9