jekhorst roulatie Anouk de Badts goed op dreef Problemen bij samenstelling trimkalender Koos Zwanink: 'Ik was echt niet onsportief l&Sri°$ERSTE KAMPIOENSCHAP IN 25-JARIGE LOOPBAAN Wendy Simonse:4Van verliezen leer je ook' ean Paul )e Bruijn KALENDER TRIMMERS artijent IN KAMPIOENSCHAP BEKER-KADER 26 PAGINA SPORT 1 Indeling voor loting EK voetbal Pelier wint GP Aix en Provence iwalificatie h emonstratie rist van ■IWBB& TERNEUZEN - Eén titel in een 25-jarige bil- jartloopbaan. Men zou het bijna niet voor mo gelijk houden. Zelfs geen kampioenschap op een lager niveau of clubcompetitie viel Koos Zwanink ten deel. Manon Kienjet fïnaliste BRESKENSE JUDOKA BIJ BESTE VEERTIEN VAN NEDERLAND Trimmers in training te niNSDAG 11 FEBRUAR11986 T14 PAGINA SPORT 2 ■pfjtNEUZEN - Koos Zwa- gink wijst de beschuldiging, ,1s zou hij zich onsportief gedragen hebben tijdens het ganipioenschap beker-ka- der, resoluut van de hand. gjj zegt hierover: „Waar die ^«huldigingen allemaal vandaan komen is voor mij uompleet onduidelijk. Er is daarmee gewoon op de man gespeeld. Niet alleen ik, Jjaar ook Johnny Rottier, yeerd beticht van onspor tieve handelingen, die echter „let eens plaats gevonden hebben. Bondscoach Gijs van Heu.' rs uitgenodigd. De zaak is op een giganti sche wijze uit zijn verband gerukt en van een mug is een olifant gemaakt. Het enige voorval, zo je daar van mag spreken, omdat dat met re gelmaat van de klok voor komt in een biljartkam pioenschap, was het feit dat ik afgeteld werd in de partij tegen Tonnie van Eenen- naam. Toen werd ik naar mijn mening, maar daar dis cussieer ik niet over, onte recht afgeteld. Je kunt begrijpen dat ik daar niet gelukkig mee was, maar ik heb beslist geen trammelant gemaakt. Wel was ik daardoor aangesla gen en kan mogelijk zo'n vijf a zes beurten met een onte vreden gezicht op de stoel hebben gezeten. Mag ik mis schien? Biljarten is toch al een vreselijk zenuwslopende sport. Dan kun je door een incidentje behoorlijk uit je evenwicht gehaald worden. De bewering dat ik dus on sportief geweest zou zijn en dat via gebaren tot uitdruk king zou hebben gebracht, is uit de lucht gegrepen. Ook de bewering dat Johnny Rottier na afloop demonstratief het wedstrijdformulier stuk ge scheurd zou hebben, is ner gens op gebaseerd. Bij het tekenen van dat wedstrijd- formulier schoot de pen door het papier en was het for mulier inderdaad iets be schadigd, maar dat is heel wat anders dan een formu lier in drukken scheuren. Belachelijk zoals de zaken verdraaid zijn. Toen ik dat allemaal vernam, was ik woedend. Nu ben ik er vrijwel over heen. Temeer, omdat ik weet dat bijna iedereen me steunt. De organiserende vereniging BCD heeft ons gerehabili teerd en ook het districts be stuur schaart zich achter ons. Maar al met al neemt dat toch niet weg dat je naam te grabbel wordt ge gooid, en dat is iets waar ik me ten felste tegen verzet. Vooral als het op onwaarhe den berust". nu nog haal, staat te bezien. Z0| niet, dan ben ik eigenlijk nual| gestopt". Sinds de testserie tegi Groot-Brittannië in novembei vorig jaar zijn Marieke Varl Doorn en Sandra le Poole weer van de partij. Nieuw is verder Marjolein de Leeuw van Up. ward, die haar sporen al heeft verdiend in de ploeg van Jong Oranje en het nationale zaal' team. Willemien Aardenburg is uit de selectie verdwenen. De selectie houdt op dinsdag centralg flU.1 vier 4 maart de eerste training in het Wagenersta-' dion van Amstelveen. Gedu rende een maand wordt dis bijeenkomst op dinsdagen herhaald. Van 29 maart tot ei met 4 april beleggen de dams - verrichtingen kan Jean met tra!snonderSel mogel' p,aatsing vwr met als onderdeel mogelijk „llrnnege titelstriid anker een oefenduel met Frankrijk: JLST - Ondanks redelijk Het vierlandentoernooi Moskou, dat eind april op de Europese titelstrijd anker- tier 47/2 voor junioren wel weten. In het nationale kalender stond"is afgelast 0 .Pa.P-da' kö" KNHB is momenteel bezig fs ™»g J.aa' nog na" proberen de ploeg van de Sov- kampioen ui deze spel- jet-Unie voor een aantal wed- "i*1 z!ck plaatsen on- strijden naar Nederland te ha: De openingspartij won hij in invaller Tillemans, maar 15 beurten die hij nodig had de 200 caramboles vol te kaken, waren niet overtui- Hillen en Terry Sibbing (allen Am, „j Daarna begon de Hul len. De selectie bestaat uit Yvonne Buter (HGC) en Alette Po (Upward); veld: Helen van de Ben, Carina Benninga, MaijoleiS Eijs vogel, Elsemieke Havenga sterdam), Marieke van Doorn, Li sanne Lejeune, Aletta van Manen Laurien Willemse en Sandra Poole (allen HGC), Noor Maas Anneloes Nieuwenhuizen (beidei MOP), Martine Ohr en Ingrii ia|ite hij uit in slechts twee Wolff (beiden HDM), Marjolein d Leeuw (Upward) en Sophie vol Weiier (Hilversum). FRANKFORT (SID) - Het Ne derlands elftal geniet bij delo ting van de groepsindelinijrijd, kwalificteerde ook Ro- urten. De Bruijn eindigde tt een algemeen moyenne in 33.83. Niet genoeg echter «reen plaats in de Europese ndstrijd, die van 10 tot en etl3april in Lelystad wordt iiouden. Toch was hij vol zelfver- luwen naar Papendal ge- Naast Dick Jaspers uit -Willebrord, die al in een [der stadium geselecteerd voor deze Europese eind- voor de voorronden van de »d Lemmens uit Meerssen strijd om het Europese voel 1 balkampioenschap 1988 voorkeursbehandeling, enige afwezige bij de cini ronde van het wereldkam pioenschap is Oranje met ze Mexico-gangers ingedeeld de hoogste categorie. De trek king wordt vrijdag in het oude operagebouw in Frankfort ge- houden. Er worden vrijdag zevei gevormd, vier val groepen West-Duitsland is vrijgestej van het spelen van voorw strijden. Het eindtoernoc in acht Westduitse steden houden. De openingswedstn) met West-Duitsland wordt in München. Daarnaast trede Keulen, Gelsenkirchen, Ham burg, Hannover, Frankfort el Ikoul uit Limburg. Stuttgart als gastheer op. AIX-EN-PROVENCE (Af) De Fransman Joël Pe''er, gisteren winnaar geword van de Grote Prijs van en-Provence, een rit over km in Zuid-Frankrijk. In sprint zegevierde hij o Belg Dirk Dewolf en de 1™ Cr OlIllSSeil sen Philippe Louviot en 1 Guyot. Uitslag: 1. Joel Pelier (Pra) 3.inW^ R snelheid 38670 km/uur), 2. Dirk D cale Benelux (Bel) z.t., 3. Philippe LouvloUFra^, nog eter ■du- rgte ge- ons eus) Eric Guyot (Fra) op 15 sec., 5. Erie J méé blij met districtstitel irse biljarter wel wat ster- ir te spelen. Hij schreef nog overwinningen op zijn en zijn kortste partij Van onze tennismedewerker KNEUZEN - In de Tesqua- te Ede kwalificeerde Ste- Havermans uit Souburg h voor de nationale over- vijf landen en drie van viel kle jeugdkampoenschappen in de leeftijdscategorie en met 14 jaar. Hij plaatste bbij de laatste vier via een wordt van 10 t/m 25 juni 19' |top Jeroen Verstraeten uit "1st met de cijfers 6-3, 6-2. fstraeten versloeg in de isle ronde Jeroen Gaaster- Düsseldorf gespeeld, de f ina' ld uit Groningen met 6-3, 6- ■erwijl Havermans met 6-2, zegevierde over Pascal Sa- kmd van Quekelberghe uit De indeling bij de loting: categorie ij» "van Gent gelukte het niet geland, Nederland. Belgie, Frantikwalificeren. Hij Ver- gSriee2r°soSt-unieen1torrd-iéria' «in de eerste ronde van Roemenië, Zweden, Hongarije. Waie Bulgarije; categorie 3: Oostermjk. goslavië, Tsjechoslowakije, Oost-u" land, Polen, Zwitserland en Ierlano. tegorie 4: Schotland, Griekenland, Ti„KK e 'ben de Jonge uit Geider- id met de cijfers 6-4,5-7,6-4. de meisjes tot en met 14 kon Isabelle Leenhou- land, Noorwegen, Italië, Turku e~-t*:« banië; categorie 5: IJsland, Malta, 0 «Zich evenmin kwallflCe- prus en Luxemburg. 1 Zij kreeg klop van Saskia «Stoom met 3-6, 0-6. Recht sta tot de kampioenschap- 1 werden inmiddels toege- en Wj de meisjes Sandra 8'in, Emerence van Wingen Angela Lautheru en Man- d de Kok bij de jongens. 1,1 kampioenschappen wor- gespeeld van 28 februari ai met 2 maart te Bemmel. Van onze sportredactie vvordt van maandag 14 met zaterdag 19 april de (Fra) op 4.20, 8 Claude Cdquielo^ «ale™?S u z.t„ 7. Jonas Tegstroem (Zwel z ij, ,'e van de strijd om het bll- die'r Garcia (Fra) z.t,9. S?pop5.1l kampioenschap van Axel (Bel) op 5.10.10. Van Leuve (Bel) OP DAMMEN WK dammen dames in Cannes j,1 Uitslagen achtste ronde: Kaymono ras (Fra) - Karen van Lith(fjfk Zoja Sadovskaja (Sov) Werkt. Het kampioen- P wordt dit jaar op attrac- .Wijze afgesloten. Schieman, bestuurslid organiserende Axelse ™laal!reiniging POP' is er in Lith (NoCM agd de nationale biljart- Christ van der Smis- marezyk (Pol) 2-0, Betsie Demers -,| mjf o. Leun Otten (Ned) 0-2, Jelena 11 at.-Wlllebrord te teren con- voor de slotavond. Leun Otten (Ned) u-ü, cji\ (Sov) - Barbara Graas (Ned) 1-1» i oiuwtwim ^TnnfloS'oy",Fta,KpSraP»'j!^ Smissen zal de prijs^ (Ned) 0-2, Olga Levina (Sov) Kawczynska (Pol) 2-0. l3 d Stand: 1. Altsjoel enRingelene^1* ten; 3. Levina en Sadovskajai 1* r:rL it.e Atten IA. n P.eooc KaW^oi - duvvanuj- - ,7^l --N.»» Cll LidCtl II Lith 11; 6. Otten 10; 7. Graas, Kaw^ eit Van der Smissen een zyk en Polman 9; 10. Bonnefoy 4, V; uei smissen een ras, Kaczmarczyk en Karmi 14- 'pil,- King en de huldiging van mP'oen voor zijn reke- nemen en daarnaast '°is tratie wedstrijd tegen Douw. Axelaar drie- Theo Door Peter Snelders Maar ineens, op 38-jarige leeftijd, werd hij gelau werd als kampioen van het district Zeeuwsch-Vlaan- deren. Nota bene in het kampioenschap beker-kader, dat geldt als een van de meest aansprekende kam pioenschappen. der gehalte, leverde succes op, maar daarna kwam de bijna traditionele terugval, Koos Zwanink eigen. „Ik ben een grillige speler. Als het even meezit, lijkt het wel of ik niet meer kan missen. Pas echter op als het niet lukt. Dan ben ik meestal geen schim van de speler die je enkele minuten daarvoor zo zelfbewust bezig zag. Een mentale kwestie. Misschien is dat een van de re denen dat ik in al die jaren geen titel veroverde. Het moest er echter een keer van komen en dat gebeurde nu". Zwanink mocht dan wel zijn bekende terugval hebben in het kampioenschap beker kader, hij bleef wel steeds aan de kop van de klassering staan. Zwanink: „Dat kwam, omdat de rest van het deelne mersveld eveneens wisselval lig presteerde. Als ik me niet vergis, ben ik niet van de lei dersplaats weggeweest. De te rugval nu kwam ook vooral tot uitdrukking in de partij te gen Tonnie van Eenennaam. Dat was een sleutelpartij. Als ik won, hield ik de titelkansen in eigen hand. Die moest ik dan ook ten koste van alles op zak zien te steken. Het moyenne was van bijkomstig belang. Twintig beurten duurde het voordat ik de 140 caramboles bereikt had, maar ik won. Toen lag het nog 'slechts' aan de finalepartij. Dat was tegen Johnny Rottier. Bij winst was ik zeker van de titel, omdat mijn algemeen ge middelde procentsgewijs het hoogst was. Het zag er in het begin niet gunstig uit voor mij. Johnny Rottier ging van start met series van 48 en 50. Ik zette daar twee nullen tegenover. Dat kwam door twee moeilijke stootbeelden die ik voorge schoteld kreeg. De een ging op een haar na mis en de ander liep in de klos. Ik was echter geen moment aangeslagen. Dat kwam, omdat ik optimaal Eindelijk dus een titel voor de proces-technieker. Ver diend, zonder meer, maar wel een met een nare bijsmaak. De vreugde over het behalen van de titel te Draaibrug had nog maar net serieuze vormen aangenomen of die werd radi caal de grond ingeboord door opmerkingen over onsportief gedrag van Koos Zwanink. Een beschuldiging die hij ten zeerste ontkent en dat eiders op deze pagina tracht te weer leggen. Toch ook een gegeven waar hij allerminst gelukkig mee is, „want je naam wordt door het slijk gehaald op die manier", zegt hij. Een incident dat een scha duw werpt op deze titel. Te rugblikkend overheerst het sportieve succes daarvan en ziet Zwanink dë biljartsport in de toekomst nog zitten. Een te rugblik op de titelstrijd beker- kader: „De start was geweldig. De laatste weken merkte ik al dat de vorm groeiende was. De series werden groter en com pacter en dat is het teken dat je de goede cadans te pakken hebt. Daarom ook ging ik met veel zelfvertrouwen naar Draaibrug toe. Ook gezien het feit dat ik niet zoveel caram boles moest maken. Meestal was dat aantal 165, nu 140. De oorzaak daarvan lag in het feit dat ik tijdens de nationale voorwedstrijden 38/2 slecht gespeeld heb. Tijdens die wed strijden ging ik goed van start, maar door griep zakte ik in de tweede helft ver weg. Dat ge ringere aantal caramboles is een voordeel, al blijft dat be trekkelijk. Als je goed op dreef bent, maken die 25 caramboles meer niet uit en als het slecht gaat, betekent dat aantal van 140 nog een marathonzitting". Grillig De start in café Tramzicht was geweldig. In slechts zes beurten opende hij. Dat zou tevens, zo bleek later, de kort ste partij zijn. Ook de tweede partij, al was die van een min- Koos Zwanink, de Terneuzenaar die verrassend kampioen van het district Zeeuwsch-Vlaanderen werd in het beker-kader. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER gemotiveerd aan die partij be gon. Ik wilde nu wel eens kampioen worden. „Nu of nooit", dacht ik. En het lukte. In slechts negen beurten won hij die slotpartij en werd kam pioen. Mede daardoor blikt hij de biljartsport weer hoopvol tegemoet. „Even was het hei lige vuur verdwenen. Door en kele mindere resultaten en ze ker door dat incidentje, maar nu alles bezonken is, heb ik er weer zin in", besluit hij. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De open Zeeuwsch-Vlaamse jeugdten- niskampioenschappen in de Adorhal zijn gisteren van start gegaan zonder noemens waardige verrassingen. Manon Kienjet uit Schoon- dijke heeft tijdens deze titel strijd twee titels te verdedi gen. Zij wist vorig jaar beslag te leggen op twee finale-over winningen. Bij de 12-jarige meisjes drong zij Isabelle Leenhouwers op de tweede plaats, terwijl zij in de oudste leeftijdscategorie 'sterker was dan Nathalie van Water schoot. Of het de 12-jarige Kienjet ditmaal weer een dubbel zal lukken, staat uiteraard nog niet vast. Feit is wel dat zij gisteren in de oudste leeftijds categorie de finale bereikte via een 7-1-zege op Brigitte Oostrom, terwijl zij bij de meisjes t/m 14 jaar halve fina- liste werd door met 11-2 te winnen van Machteld Kips. In de halve finale komt zij uit te gen Ingrid de Vries, die in de eerste ronde weinig proble men kende met Yvonne Cox: 11-1. In de oudste leeftijdsca tegorie treft Manon Kienjet de sterk spelende Chantal van Schelven uit 's-Gravenpolder in de finale en daar is niet bij voorbaat een voorspelling te maken. Gezien de 12-2-over- winning, die Van Schelven be haalde op Francesca Adriaan- sens, lijken de beste kansen te liggen bij Van Schelven. Gyon Asselman toonde zich voorlopig de sterkste bij de 16- jarige jongens, hoewel Frank Wille uit Sluiskil het hem knap lastig maakte (7-5). Bij de 14-jarige jongens lijkt een finale in het verschiet tussen Guido Tolhoek en Bernd van Quekelberghe. Uitslagen: meisjes t/m 10 jaar: Cora Cyvat - Jantien Bremmer 6- 3, Jantien Bremmer - Ciska van Veldhoven 6-3; jongens t/m 12 jaar: Milan Albicher - Laurens Visser 14-0, Arno Jongsma - Do nald Knaake 10-3; meisjes t/m 14 jaar: Chantal van Schelven - Mo nique Bleyenberg 14-0, Danielle van Zweeden - Barbera van den Branden 8-4; jongens t/m 14 jaar: Kees Oostrom - Dethlev Pieters 5- 3, Sander Jobse - Mario Simonse 10-2; jongens t/m 16 jaar: Gyon Asselman - Karsten Siewert 12-2. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Zonder me daille, maar wel een fikse dosis ervaring rijker, keerde Wendy Simonse onlangs te rug van de nationale judo kampioenschappen voor ju nioren in Elburg. „Van ver liezen leer je ook", stelt het 14-jarige talent van de judo vereniging Breskens. Van talent Wil ze overigens niet horen. „Och, ik vind het judo leuk. Natuurliijk is het win nen in welke sporttak dan ook een aardige bijkomstig heid, maar voorlopig staat het plezier in het judo nog bovenaan". Amper negen lentes had Wendy voorbij zien trekken, toen ze in de 'school' van Blaas Schroevers terecht kwam. „Wendy was nogal schuchter. Wij vonden dat het judo een belangrijke bij drage zou leveren in het kweken van zelfvertouwen. Het is overigens haar keuze en niet de onze", aldus vader Simonse, ooit nog actief op de judomat. „Veel stelde dat overigens niet voor, want verder dan de gele slip heb ik het nooit gebracht. Ik snap dan ook van de werp- technieken nog niets". Wendy Simonse bleek overigens meteen een win naarstype. De eerste wed strijd in Heinkenszand ging dan weliswaar met verlies de boeken in, tijdens de Wendy Simonse, de talentvolle judoka uit Breskens. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER tweede 'krachtmeting' am per een week later in Vlis- singen, werd de hoofdvogel afgschoten. Voorts mocht ze al veertien keer op de hoog ste trede van het ereschavot plaatsnemen, dertien keer werd de tweede plaats bin nengehaald, terwijl vijf derde plaatsen de toch wel indrukwekkende erelijst volmaken. Slechts twee keer viel ze buiten de prijzen. Dit tijdens het debuut in Hein kenszand en onlangs tijdens de Nederlandse kampioen schappen. Nederlandse kampioen schappen die ze bereikte via een tweede plaats in de Zuid-Nederlandse titelstrijd in het Brabantse Goirle. Ook op die kampioenschappen debuteerde ze. „Ik was al twee jaar met het judo bezig toen Blaas Schroevers de tijd rijp achtte om aan wedstrij den deel te nemen. Hij is iemand die je nooit voor de leeuwen zal gooien. Als hij vindt dat er nog niet genoeg in huis is om in competitie te komen, blijf je in de wacht kamer". In Blaas Schroevers heeft ze trouwens een grenzeloos vertrouwen. „Ik heb Blaas graag naast de mat als ik in actie kom. Als ik hem vlak voor een wedstrijd niet te pakken kan krijgen, gieren de zenuwen me door de keel. Hij gaat dan gelukkig even als mijn familie, altijd mee naar de wedstrijden. Een brok vertrouwen dat ik nog niet kan missen". Een stel ling die vader Simonse maar al te graag beaamt. „Haar respect voor een man als Schroevers is tot nu toe van onschatbare waarde ge weest. Wij van onze kant le ven mee zonder overigens druk uit te te oefenen op haar prestaties. Wint ze dan is dat leuk, verliest ze dan is dat jammer. Er kan er maar één winnen". Even leek haar debuut aan de nationale kampioen schappen nog de mist in te gaan. Na haar tweede plaats tijdens de Zuid-Nederlandse („de eerste drie partijen won ik vlot, maar in de finale kwam ik tegen de Brabantse Monique Aarts klasse te kort"), nam ze als voorberei ding nog deel aan wedstrij den in het Limburgse Horst. Het was daar amper een week voor het nationaal kampioenschap dat ze een armblessure opliep. Dit, ter wijl ze opnieuw tegenover Monique Aarts stond. De fy siotherapeut lapte haar in een week tijd op. „Ik heb er totaal geen last van gehad. Trouwens, tijdens de wed strijden zelf voel ik geeni pijn. Dat zal wel door de ge-' spannenheid komen". Dat ze nog heel veel moet leren, beseft ze maar al te goed. „Qua kracht kan ik met mijn leeftijds- en ge wichtsgenoten duelleren. Technisch valt er nog wel wat te leren. Mijn zwakke punt is op dit moment nog dat te veel dezelfde worp wordt gehanteerd. De zwie pende heupworp gevolgd door een houdgreep is mijn sterkste wapen", geeft ze prijs. Met Blaas naast de mat zal dat wapenarsenaal in de toekomst wel uitge breid worden. Van onze paardesportmedewerker OOSTBURG - Slechts twee winstpunten in totaal werden er gescoord in het indoor-dressuurconcours hippique dat in manege Brugse Vaart in Oostburg werd gehouden en waaraan door zo'n dertig ponyrui- ters en amazones werd deelgenomen. Het betekende de eerste activiteit van de landelijke rijvereniging en ponyclub Oostburg sinds de aansluiting bij de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen. De twee winstpunten werden gescoord in de B-klasse. Anouk de Badts met Prince C van Luctor et Emergo reed in de B-klasse 123 punten bij elkaar en plaatste zich hier door op de hoogste trede van het ereschavotje. Knap tweede met 121 punten werd Barbara van der Wiel met Chocoprins van ponyclub Oostburg. In de L-klasse reikte Fran- cisca den Beer met Spirit D van De Kleppertjes met 118 punten naar de eerste plaats, vóór Joke Schaubroeck met Prescot Juno van De Zwinrui- ters, die met 107 punten tweede werd. In de M-klasse geen enkele combinatie die een winstpunt kon scoren. Met 115 punten ging de winst naar Jacqueline Wiemes met Pink Petal van Luctor et Emergo. In de Z-klasse zegevierde zoals verwacht Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes. Het zilver was voor lij a Swets met La Eanair van Luctor et Emergo. Uitslagen B-klasse: 1. Anouk de Badts met Prince C, Luctor et Emergo; 2. Barbara van der Wiel met Chocoprins, Ponyclub Oost burg; 3. Ad Murre met Charly, Po nyclub Oostburg; 4. John Groos- man met Casper, De Kleppertjes. L-klasse: 1. Francisca den Beer met Spirit, De Kleppertjes; 2. Joke Schauwbroeck met Prescot Juno, Zwinruiters; 3. Adrie Brakman met Tamara, Zwinruiters; 4. Lilian Erasmus met Lightfeet, Ponyclub Oostburg. L2-klasse: 1. Jacqueline Wiemes met Pink Petal, Luctor et Emergo; 2. Veerle Schaubroeck met Prescot Juno, Zwinruiters; 3. Ilyo de Loos met Lady, Luctor et Emergo; 4. Lilian Looten met Do- rien, Luctor et Emergo. Z-klasse: 1. Nicole Schieman met Happy Story, De Kleppertjes; 2. Uja Swets met La Eanair, Luctor et Emergo. KRUININGEN - De stichting Trimbelangen Midden- Zeeland en de daarbij aangesloten of samenwerkende wielercomité's hebben tijdens een bijeenkomst in Kruiningen nogal moeite gehad met het samenstellen van de wedstrijdkalender. Een aantal comité's had namelijk gekozen voor een wedstrijddatum, die sa menviel en dat schiep uiteraard problemen. Vooral 16 augustus bleek in samen met de veteranen van trek te zijn bij de organisato ren. Op die dag wensten te koersen Kamperland, Yerseke en Bath eri daar hield men halsstarrig aan vast. Nadat Yerseke zich had teruggetrok ken (daar komt dus dit jaar geen trimkoers) werd besloten dat zowel Kamperland als Bath dan maar op dezelfde dag hun wedstrijd moet hou den. Met dien verstande dat de koers in Bath niet meetelt voor het overkoepelende Mid- den-Zeeland-klassement. Die in Kamperland wel, omdat het merendeel van de aanwezigen mee kon gaan met de mening van het TMZ-bestuur, dat die plaats de oudste rechten had. Ook Krabbendijke en 's- Heer Arendskerke hadden een wedstrijdaanvraag op de zelfde dag staan, 7 juni. Dit probleem kon echter worden geklaard, omdat 's-Heer Arendskerke uiteindelijk be reid was uit te wijken naar 24 mei. Er prijken nu twintig wedstrijden op de kalender en misschien komt er nog één bij, omdat Hansweert wil trachten 19 mei, als voorprogramma van de KNWU-wedstrijd, een koers voor trimmers te hou den. De stichting TMZ, die een jaar geleden van de grond kwam, kon 1985 afsluiten met een batig saldo van 1413,54. Aan sponsorgelden kwam vo rig jaar een bedrag van 1980,- binnen. Vanachter de bestuurstafel kon men dan ook een tevreden terugblik werpen op het afgelopen sei zoen. Deze winter werkte de TMZ ook voor het eerst samen met de KNWU in de Zeeuwse crosscompetitie. TMZ-voorzitter Jan Kloos terman wees er op dat die sa menwerking niet geheel vlek keloos was verlopen. Men was onder andere niet uitgenodigd bij de prijsuitreiking na afloop van de competitie. „Maar ook wij hebben fouten gemaakt", gaf Kloosterman ruiterlijk toe. „Bijvoorbeeld tijdens de voor besprekingen, toen we een keer verstek lieten gaan". Het TMZ-bestuur was van ook van mening dat men wat be treft de veldritcompetitie door kan gaan met samenwerking met de KNWU. En dat werd door- de aanwezigen onder streept. De categorie-indeling voor de trimmers wordt iets gewij zigd. Omdat er bij de dames te weinig deelneemsters zijn ver dwijnt deze categorie. Vrou wen kunnen straks eventueel start gaan. Veteranen moeten de leeftijd van 39 jaar of ouder hebben bereikt en het bestuur stelde voor dat in hun wed strijden alleen Zeeuwen mo gen vertrekken. Wanneer zij twee overwinningen hebben behaald of 40 punten hebben geïncasseerd, moeten zij over naar een hogere categorie. Vooral het punt 'alleen voor Zeeuwen', stuitte nogal op te genstand. Besloten werd dat het bestuur deze kwestie nog nader zal bekijken. Wat be treft de puntentoekenning voor het Midden-Zeeland klassement blijft staan dat tien punten gelden voor een eerste plaats en zo aflopend naar één punt voor een tiende plaats. Daarnaast wordt aan alle deelnemers tijdens een wedstrijd een extra punt toe gekend. De A-categorie incasseert geldprijzen na afloop van dit overkoepelend klassement. Er zijn 20 prijzen beschikbaar. Vrijwel alle organiserende co mité's van trimwielerwed- strijden boven de Wester schelde zijn nu aangesloten bij de TMZ. Zij betalen aan deze stichting vijftig gulden per jaar. Omdat Eddy Boogaart be sloten had zijn functie neer te leggen als penningmeester, moest naar een nieuw be stuurslid worden gezocht. Uit de vergadering kwam S. de Punder uit Ovezande als kan- diaat naar voren en werd ook gekozen. Wie er penningmees ter wordt zal nog nader wor den bekeken. Aan het slot van deze langdurige bijeenkomst wees voorzitter Kloosterman er op dat ook in de toekosmt het accent moet blijven liggen op eensgezindheid, om zo doende de belangen van de trimmers te kunnen blijven behartigen, zoals dat in 1985 gebeurde. BIEZELINGE - De stichting Trimbelangen Midden-Zee land heeft vier trainingsritten op het programma staan voor de komende zaterdagen. De eerste daarvan wordt gehou den 15 februari. De andere rit ten volgen op 22 februari, 1 maart en 8 maart. Er wordt gereden in één ca tegorie en het parkoers ligt in de Willem Anna Polder bij Biezelinge. KRUININGEN - Het wielerseizoen voor de trimmers begint bo ven de Westerschelde zaterdag 12 april in Middelburg en de sluitingskoers is zaterdag 27 september in Kamperland. In overleg met de organiserende comité's heeft de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland de wedstrijdkalender als volgt samengesteld: 12 april: Middelburg, categorieën A, B, C en veteranen; 27 april: Goes, A, B, C, V; 30 april: Rilland, A, B en C; 9 mei: Lewedorp, A en C; 10 mei: Kapelle, A, B, C en V; 18 mei: Kwadendamme, A, B. C en V; 24 mei: 's-Heer Arendskerke, A, B, C en V; 25 mei: Ovezande, A, B, C en plaatselijke trimmers; 31 mei: Wolphaartsdljk, A, B en C; 7 juni: Krabbendijke, A, B en C; 14 Juni: Vlissingen, A, B, C en V; 21 juni: Waarde, A, B, C en V; 25 juni: 24 uur van 's-Heerenhoek, open categorie; 11 juli: Heinkenszand, A, B en C; 12 juli: Middelburg, A, B en C; 28 juli: Colljnsplaat, A, B, C en V; 16 augustus: Kam perland, A, B C en V; 16 augustus: Bath, A, B en C; 30 augustus: Kruiningen, A, B, C en V; 27 september: Kamperland, A, B, C en V.

de Stem | 1986 | | pagina 7