Verkeer in Hulst danig in de knoop Lezing over yoga in den Dullaert WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 DlOflM VAN ZÉELAND den-Zeeland ïbulancever- jari 1986 te :igd wordt in Plaatselijk nieuws Axel Graauw Heikant Hulst St.-Jansteen Personenauto vernield bij ongeval Th. de Block kampioen De Postduif Heikant T22 PAGINA ZEELAND 2 bevredigen. ;gelde proefrit bij- Super 5 Diesel is ringen, als 3-deurs 5 Diesel is er al Afleveringskos- ;n voorbehouden. Laatste loodjes zwaar als altijd Van een onzer verslaggevers HULST - De optocht van de Kloorianen in Kloosterzande en de traditionele Boerenbrui loft in Hulst waren gisteren de hoogtepunten van het carnaval in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Ze vormden meteen een waardige afslui ting van vier dagen feestvieren. Maar ook in andere plaatsen begonnen de carnaval- Iers aan hun laatste loodjes. Veel zullen er vandaag in alle vroegte niet uit bed ko men om eèn askruisje te halen. Wel de mensen van de ver schillende diensten gemeente werken. Die krijgen er van daag een hele kluif aan om de straten te ontdoen van meters serpentines, kilo's confetti een talloze gesneuvelde glazen en flessen. Ook de cafébazen krij gen nog geen rust. Hun eta blissement moet na vier dagen hossen en springen geheel worden uitgemest. Het carnaval in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is dit jaar overigens voorbeeldig verlopen. Op een klein hand gemeen na vielen er weinig uitwassen te bespeuren. Het regeringsbeleid van de ver schillende leutvorsten is over een paar dagen alweer verge ten. Echter niet de strenge hand waarmee koning Winter de scepter zwaaide. Het werd een van de koudste carnavals sinds tijden. Zoals gewoonlijk trokken de meeste carnavallers gisteren naar Kloosterzande. De hore cazaken zaten stampvol en tot in de late uurtjes klonk de feestmuziek door het dorp. 's Middags trok de gerenom meerde optocht door de stra ten. Het 'puikje' van de Zeeuws-Vlaamse wagenbou wers reed er mee. Ook weer een keur aan 'binnenwagens', die nog niet eerder aan de op tochten in de streek hadden meegedaan. De uitslag: enke lingen: 1. Fons Teddybeer, 2. Smurf, 3. Prinses. Duo's: 1. Ca- limero, 2. Rood/groen duo, 3. Pierrots. Groepen 3 t/m 5 per sonen: 1. Gipstransport, 2. Mo len, 3. Disneyland. Groepen 6 personen en meer: 1. Bellen blazers, 2. Punkers, 3. Kabou ters. Buitenwagens: 1. Dra- kenbal van de Polderjongens, '2. Kaartgokkers van de Ma- grette, 3. Baghwan van de Oranjepikkers uit Lewedorp. Categorie kleine wagens: 1. Baghwan, 2. Gammele kot ca sino, 3. Boot van ellende. Bin nenwagens: 1. Mexico van disco Love, 2. Duvelswerk van fam. Vervaert, 3. Goed ge mutst van KPJ, 4. Walzolala van Walsoorden, 5. Willy Tobbe van Nieuw Centrum. Voor die carnavallers die niet naar de optocht in Kloos terzande trokken, hadden de verenigingen de Neuters en de Bosse Pielen carnavaleske spelen op touw gezet in Vogel waarde. Voor deze 'dolle dins dag' was flink wat belangstel ling. Onder leiding van prins Fredericus werd nog eenmaal de borst natgemaakt voor de laatste kroegentocht. Een groot succes werd gis termiddag het carnavalsfeest op De Sterre in Clinge. Op de muziek van de boerenkapel De Deurtrappers maakten de be woners er een groot feest van. Ook Prins Kriek kwam een kijkje nemen. De leutvorst had trouwens een drukke middag, want ook op het bejaardenbal in Malpertuus, de limonade bals van de Bernhardklinkers en de Nieuwe Steen en het dis cobal werd zijn aanwezigheid vereist. Ook 's avonds was de prins weinig rust gegund. Im mers, onder zijn leiding werd de laatste kroegentocht aange vat. Ook was er nog een druk bezochte boerenbruiloft. Prins Ron en zijn gevolg van de Steense Ratten trokken gistermiddag naar Heikant om er het limonadebal bij te wonen. Voor de Steense jeugd eindigde het carnaval met een lampionnenoptocht. De oudere feestneuzen hadden dan nog een uitgebreide kroegentocht voor de boeg. Een kleurrijk spectakel bood de aanblik van vele tien tallen ballonnen die gister middag op de markt in Hulst het luchtruim kozen. In de boerenbruiloft liepen weer heel wat Hulstenaren in oude kledij mee (zie elders in deze krant). De Boskoppen hielden op het Jagertje een limonade- bal en heel wat kindertjes stonden rond 19 uur op de markt voor de lampionnenop tocht. Terwijl de jonge Voskes onder de lakens kropen, gaf prins Emiel het startsein voor de laatste kroegentocht. 1. Tv-presentatrice Willy Dobbe moest het ontgelden in Kloosterzande. Zij kreeg een tobbe tussen de benen. foto de stem cor j- de boer 2. Deze deelnemers aan de stoet nemen het monsterspektakel Parijs- Dakar op de hak. - foto de stem cor j. de boer 3. De reusachtige wagen van de Krotenkokers uit Lamswaarde. - foto de stem/corj de boer Volop leut tijdens het bal in De Sterre in Clinge. - foto wim k00yman Zo bliezen deze kindertjes het limonadebal in Heikant uit. - foto wim k00yman. Van een oneer verslaggevers HULST - Het verkeer dat via de Gentsestraat de Hulster "nenstad in wilde, heeft gisterochtend meer dan een half Uur muurvast gezeten. Ue bestuurder van een grote vrachtauto van van Gend w Loos parkeerde zijn vehikel pardoes midden in de Gent- straat en ging op zij n gemakje spullpn uitladen. Het gevolg was dat er geen auto meer door kon. In een van tijd groeide de rij ongeduldig wachtende auto- obuisten tot vele honderden meters. Ook uit de richting 'm Waesbergestraat stond een flinke file. Wafelactie - Showband Ho sanna uit Axel houdt vrijdag en zaterdag een wafelactie. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van instrumenten voor de gehandicapten mu ziekgroep Axeler Ambo. Deze week zijn overal in de bus be stelbriefjes geduwd. Vorig jaar gingen er 2.200 lekker nijen de deur uit. De wafels worden vrijdag en zaterdag gebakken in het clubgebouw aan de Burchtlaan. De wafels worden thuisbezorgd, maar wie ze liever warm wil kan ze ook bij het clubgebouw afha len. Kaarting - De Bond van Ouderen hield in het gemeen schapshuis een kaarting waaraan 34 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Schelfhout, Zandberg; 2. E. Kouyzer, Graauw; 3. Th. Vet, Hulst; 4. G. Reyns, 5. P. de Caluwé, bei den Graauw. De volgende kaarting is donderdag 13 fe bruari. Bejaardenschieting - De rk Bejaardenbond afdeling Hei kant houdt donderdag in 't Heike een schieting voor be jaarden. De inschrijving be gint om 13.00 uur en de eerste pijlen worden om 13.30 uur af- gschoten. Gemeenschapsdienst - Zater dag wordt een gemeenschaps dienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve te Hulst. Het thema is 'Masker af'. De dienst begint om 19.00 uur. Kaarting - In het café van Ron de Vilder hield Harten Aas een kaarting voor de competitie. Er namen 28 personen aan deel. Uitslag: 1. C. van de Ha, 2. mevrouw Van de Ha, 3. me vrouw Roelands, 4. mevrouw Fruijtier, 5. M. van Kerkho ven. Kaarting - In het café van Ron de Vilder werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. me vrouw Van Ecke, 2. mevrouw Van Koert, 3. mevrouw Kay- ser, 4. mevrouw De Vilder, 5. mevrouw Van der Heyden. Collecte - De collecte die werd gehouden ten bate van de Me dische Missie Actie (Memisa) bracht 1063,90 op en 926 Bel gische franken. Een deel van de collecte wordt geschonken aan pater Weemaes die in de eucharistieviering vertelde over het missiegebied waar hij werkt. Bridgecursus - In café De Kroon wordt een bridgecursus voor beginners gegeven. De cursus bestaat uit tien les- avonden en wordt gegeven door de heer Wauters. De cur sus begint dindsdag 28 febuari van 19.30 tot 22.30 uur. Opgave is mogelijk bij mevrouw Bies- broeck. Dartclub - Er worden initia tieven ondernomen om in café 't Centrum een dartclub op te richten. In principe zal de club dan» iedere vrijdagavond haar clubavond hebben. Op 21 fe bruari worden de plannen verder uitgewerkt. Van ome correspondent KUITAART - Bestuurder J. S. uit Axel is gisteren vrijwel on gedeerd uit bet wrak van zijn auto gekropen, nadat hij in voile vaart een lichtmast langs de Hulsterweg nabij Kuitaart ramde. Hij reed gistermiddag om 15.00 uur over de Hulsterweg, komende vanaf richting Perk- polder Haven. Net buiten de bebouwde kom van Kuitaart raakte S. door onbekende oor zaak de macht over het stuur van zijn voertuig kwijt. Het gevolg was dat zijn auto met volle snelheid tegen een lichtmast knalde. Hierbij werd de auto geheel vernield. Ook de lichtmast overleefde de klap niet. S. zelf kwam er met wat schaafwonden van af. Van onze duivensportmedewerker HEIKANT - Het generaal kampioenschap bij de postdui venvereniging De Postduif te Heikant is in 1985 gewonnen door Th. de Block. Een titel die hij ook in 1964 op zijn naam schreef. De tegenstand in het afgelopen vliegseizoen was echter aanmerkelijk groter. Het bleef een spannende race tot aan de laatste Orleans- vlucht. Na 24 wedvluchten had De Block een voorsprong van slechts drie punten op L. Ha- se voet. De vereniging in Hei kant telt 50 leden. Eindstanden 1965: Generaal kampioen: 1. Th. de Block 11901 punten; 2. L. Hasevoet 11898; 3. J. Gijsel 11830; 4. Ch. de Beule en zoon 11825; 5. ge broeders Sturm 11414 punten. Oude duiven op voetring: 1 en 2. Th. de Block, 3. J. Gijsel, 4 en 5. D.O. Nice. Idem jaarlingen: 1. Cam. de Beule, 2. Th. de Block, 3. L. Hasevoet, 4. J. Gij sel, 5. gebroeders Sturm. Idem jonge duiven: 1. Cl. Thuy, 2. J. Gijsel, 3. gebroeders Sturm, 4. gebroeders Thijs, 5. A. Thijs. LiefhebbeiskaHiploensohap eerste afgegeven oude duif aangewezen: 1. Th. de Block, 2. D.O. Nice, 3. J. Leenknegt, 4. L. Herwegh, 5. Cam. de Beule. Idem jaarling duif: 1. gebroe ders Van Houte, 2. Ch. de Beule en zoon, 3. Th. de Block, 4. L. Hasevoet, 5. Cam. de Beu le. Midfond kampioenschap aangewezen 2 duiven: 1. Ch. de Beule en zoon, 2. E. Schuren, 3. A. Thijs, 4. Th. de Block, 5. D.O. Nice. Najaarskampioen schap oude duiven: 1. A. Thijs, 2. gebroeders STurm, 3. ge- broerders Van Houte, 4. J. Leenknegt, 5. gebroeders Smet. Idem jonge duiven: 1. F. van Hove, 2. gebroeders Sturm, 3. A. Tijs, 4. gebroeders Van Houte, 5. Ch. de Beule en zoon. Koning: D.O. Nice; ko ningin: Margaretha Vonck. Zesdaagse oude duiven: 1. Th. de Block, L. Herwegh en D.O. Nice; 2. gebroiders Sturm, L. Hasevoet en Cam. de Beule. Idem jonge duiven: 1. P. de Hooghe, A. Thijs en Ch. de Beule en zoon, 2. gebroeders Sturm, Cam. de Beule en J. Braet. Van onze correspondente HULST - Het Katholiek Vrou wengilde Hulst is er van over tuigd dat yoga een beter even wicht tussen lichaam en geest bevordert. Een aantal leden volgt met enthousiasme de wekelijkse y «galessen waarbij men met eaneentratiemetho- den tracht tot een hoger be wustzijn te komen. Om nu meer over deze materie te we ten te komen heeft het KVG Anneke Verdonsekot uitgeno digd om maandag 17 februari een lezing te verzorgen. De lezing gaat over de kunst van het balanceren en wil aantonen dat yoga bij ziekten ook preventief en heilzaam kan werken. De spreekster van deze avond is in het land van Hulst geen onbekende. Zij verzorgde enkele jaren yoga- lessen en staat bekend als een boeiend vertelster. De lezing begint om 20.00 uur in het gemeenschapscen trum den Duliaert en is ook voor niet leden toegankelijk. Leden betalen 3,50 en de an deren 6,00 (inclusief koffie).

de Stem | 1986 | | pagina 25