Koeweit geschorst door FIFA ULSTENA Draaiboek 'Elf Steden' verbeterd NK MARATHON OP NATUURIJS IN GIETHOORN Nijssen geeft Boris Becker goed partij Titelstrijd kierde klas bandstoten kleintje uitje WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 ^/OENSDAG 12 FEBRUARI Sectiebestuur betaald voetbal in moeilijke positie Titelgevecht Blanchard geschrapt Heracles wil Stehouwer ontslaan Ron Dekker tweede in Oost-Berlijn A i Dries na plasje onschuldig Fmale EC 2| in Lyon Handbalteam V laatste der Tolhoek-Van Sectiebestuur KNVB wijst FilmNet nog niet af Nauta en Van der Lugt pakken meeste prijzen Van onze squashmedewerker TÉ Van ome sportredactie ZEIST - Het sectiebestuur be taald voetbal kan komende maandag tijdens de buitenge wone ledenvergadering reke nen op forse kritiek. Welis waar vermeldt de agenda slechts de behandeling van de licenties, maar ongetwijfeld zal er ook gesproken worden over het contract met Filmnet. Zeker nu bekend geworden is dat de KNVB een aanbod van vijftien miljoen gulden voor vijf jaar van de NOS ter zijde heeft geschoven.. De ach terban werd niet opd e hoogte gesteld van dat aanbod. Nu het contract met Filmnet het ene conflict na het andere oplevert zal de achterban be slist de duimschroeven aan draaien. DEN HAAG (ANP) - Het titel gevecht van Alex Blanchard tegen de Fransman Rufino Argulo gaat niet door. Volgens Henk Ruhling, de manager van Blanchard, heeft de manager van de uitdager nagelaten een bedrag in Parijs te deponeren. Blanchard, Europees kampioen boksen in het halfzwaargewicht, zou op 28 februari in Bordeaux zijn titel op het spel zetten. Ruh ling gaat nu op zoek naar een andere tegenstander. Van ome sportredactie ALMELO - Sportclub Hera cles en Arie Stehouwer gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Heracles legt een nieuw beleidsplan neer waarin volgens Piet de Joode, voorzitter ad interim, geen plaats meer is voor de full time manager. Stehouwer wil ook nog 7.000 vorderen van Heracles. Deze vordering wordt overi- gens betwist. De manager heeft al laten weten niet ak koord te gaan met zijn ontslag. OOST-BERLIJN (SID) - Ron Dekker is dinsdag op de eerste dag van de NOK-zwemwed- strijden in Oost-Berlijn tweede geworden op de 100 meter schoolslag achter de Oostduitser Enrico Miiller. Deze laatste zegevierde op de 50 meterbaan in 1.05,52. Dek ker tikte aan in 1.05,59. Dat is bijna een seconde boven zijn nationale record. Van de veertien onderdelen, die op de openingsdag werden afgewerkt, won de DDR er twaalf. Daarbij was Manuela Stellmach op de 100 meter vrije slag sneller dan de vijf voudige Europese kampioene Heike Friedrich: 56,25 tegen 56,31. KOEWEIT (Rtr) - De we reldvoetbalbond heeft Koe weit als lid geschorst en vijf tien dagen gegeven om orde op zaken te stellen. De FIFA vindt dat de voetbalbond van Koeweit via verkiezin gen een nieuw bestuur moet formeren. Een woordvoerder van de voetbalassociatie van Koeweit maakte die beslis sing dinsdag bekend. Uit een onderzoek van de juridische commissie van de FIFA is gebleken dat de Koeweiti de hand lichten met de regels. Vorige maand besloot de FIFA Koeweit uit te sluiten van alle interna- tionale ontmoetingen, omdat bij de bond een bestuurlijke chaos heerst. De bond wordt beschuldigd van misbruik van overheidsgelden. Op grond van beschuldi gingen over financiële onre gelmatigheden verving de minister van sociale zaken, Khaled Al-Jumeian, in no vember het voltallige be stuur. Het nieuwe bestuur was genoodzaakt buiten landse scheidsrechters in te schakelen om een vijf weken 'durende staking van de ar biters uit eigen land te om zeilen. Jumeian heeft de FIFA verzocht de beslissing te herzien. De Engelse voetbalclub Liverpool verwacht opnieuw te worden gestraft voor ge welddadigheden van zijn supporters. Dat heeft Bobby Gill, de secretaris van de fanclub, gisteren verklaard. Negen maanden na het drama in het Heizelstadion is er sprake van een nieuwe golf van geweld in het En gelse voetbal. Aanhangers van de club wierpen zondag bakstenen en spoten giftig gas in de richting van fans en spelers van Manchester United. Met name de voor zitter van de Mancunians, Martin Edwards, manager Ron Atkinson en erelid Matt Busby waren het doelwit van de actie. „Het was ver schrikkelijk", verklaarde Edwards. „Die stenen had den ons kunnen doden". Vorige week was het bij Arsenal - Aston Villa ook al tot ongeregeldheden geko men. De incidenten werden verzwegen om de slechte naam van England in de in ternationale voetbalwereld niet verder aan te tasten. Na de tragedie in Brussel, waar bij de Europese bekerfinale Liverpool-Juventus 39 men sen om het leven kwamen, werden alle Engelse clubs voor onbepaalde tijd van in ternationaal voetbal uitge sloten. Recentelijk vonden gesprekken plaats om de clubs (met uitzondering van Liverpool) weer tot door de UEFA georganiseerde toer nooien toe te laten. Later op de dag ver klaarde het bestuur van Li verpool, dat de beveiliging van Anfield Road zal wor den verscherpt. Daardoor zou de bezoekende club zich veiliger kunnen voelen dan tot nog toe het geval was. Zo zal er een groot hek worden gebouwd, dat de spelersbus een veiligere aftocht garan deert. Dolle dinsdag voor GIETHOORN (ANP) - Op dolle dinsdag sloeg dolle Dries toe. In de eindsprint tussen twee veertigers beschikte Dries van Wijhe dinsdag middag, op de laatste dag van het carnaval, op het bevroren water van de 'Bovenwiede' in Giethoorn over de meeste reserves. Met Jos Niesten was hij anderhalve ronde voor het einde van de fascinerende strijd om het marathon kampioenschap op natuurijs op de vlucht geslagen. Niesten voelde na de 104,4 slopende kilometers, bekeken door naar schatting 20.000 toe schouwers, de hete adem van titelhouder Henri Ruitenberg, ploegmaat van Van Wijhe, in de nek en maakte in zijn ner vositeit de fout de spurt te vroeg aan te gaan. Daarmee speelde hij Van Wijhe, van nature absoluut geen sprinter, in de kaart. Met een halve meter verschil ver- GIETHOORN (ANP) - Direct na afloop van het Nederlands kampioen schap marathonschaat- sen op natuurijs in Giet hoorn kreeg wedstrijdlei der Rein Zwart een klacht over winnaar Dries van Wijhe. Hij zou halverwege, na een sanitaire stop, een stuk van het parkoers hebben afgesneden. Jos Niesten, door dolle Dries in de sprint verslagen, in formeerde er ook direct na afloop naar. Zwart haalde onmiddellijk het betreffende jurylid, dat het vergrijp geconsta teerd zou moeten hebben, erbij. „Dries heeft niets onreglementairs gedaan. Hij had hoge nood, maar hij heeft absoluut geen stukje te weinig gere den". sloeg Dries zijn leeftijdsgenoot en werd voor de eerste keer in zijn unieke carrière kampioen op natuurijs. Ruitenberg kwam tien meter achter dit duo als derde over de streep en verdubbelde de victorie van de Aegon-ploeg. „Jos zette de sprint te vroeg in", vatte Van Wijhe zijn ver rassende zege hijgend samen. „Normaal heb ik in de sprint geen kans tegen Jos. Maar hij werd nerveus van Henri en maakte er een lange spurt van. En daar lag mijn kans". De overwinning kwam bij Van Wijhe in goede handen. Als schaatsenrijder behaalde Van Wijhe van alle marathon rijders de meeste overwinnin gen. In Giethoorn schreef hij dinsdag zijn 38e zege op zijn naam. Dolle Dries behoorde niet tot de kanshebbers. Op het su persnelle, harde ijs waren de glijders sterk in het voordeel en de goklustigen zetten hun guldens vooral op technische rijders als Hilbert van der Duim, Jos Niesten en Henri Ruitenberg. De werkelijke strijd ont brandde na zestig kilometer. In de eerste fase was alleen Rien de Roon na een val met een gebroken schaats uitge vallen. In de zevende van twaalf ronden van 8700 meter zocht Hilbert van der Duim de aanval. Van der Duim bouwde in een ronde een voorsprong op, die maximaal 45 seconden zou bedragen. Ploegleider Piet Schipper volgde de actie van j^fgN-LEUR - Zonder eerste an Luc de Booij reisde •lving Dutchman af naar het i/abantse Etten-Leur voor d riehoekstoernooi squash en Etten-Leur 5 en Aqua lelta 1 uit Bruinisse. Peter de ,ver, Peter Olyslager en ^>r Knook hadden het loral tegen de squashers uit iruinisse moeilijk. Goed en taculair squash viel er te ;en in de wedstrijden tegen thuisploeg. öUA DELTA 1-FLYING UïCHMAN 4-0 - De squas- BERN (SID) - De voel nale van het Europese nooi der bekerwinnaars 2 mei in Lyon gespeeld, heeft de Europese v< Unie (UEFA) dinsdag ii beslist. Met het oog op reldtitelstrijd in Mexico, den de finales in de drie" kertoernooien eind april j gin mei afgewerkt. De finale in het belai ste toernooi, dat van de kampioenen, vindt 7 Spanje plaats. De maakte nog niet bekei welke stad die eindstrijd worden gehouden. De fin ten in het toernooi om UEFA-beker ontmoeten kaar 30 april en 6 of 8 mei IdülSE/Cy 1C1 1 Tl 1 LISSABON (ANP) - Het N )llCKClD0ri^ll6 derlandse zaalhandbal»; heeft zich bij het wereldk; Van onze tennismedewerker URNEUZEN - Guido Tol hek en Bernd van Quekel- pioenschap voor C-landei Portugal geplaatst bij de li ste vier. Nederland won in Lissat erghe komen elkaar de laat- te tijd regelmatig tegen op Dries van Wijhe rechtsmaakt dankbaar gebruik van het te vroeg aangaan van de sprint door Jos Niesten (links) en wint het kampioenschap. F0T0 UITSLAGEN Uitslagen NK marathon in Giethoorn zijn: Dames; 1. Ingrid Paul (Zevenhui zen) 60,9 km in 1 uur 59,11 minuten; 2. Li- liane van Tol (Nes aan de Amstel); 3. Erna Uitham (Zuidlaren); 4. Ypie op de Hoek (Groningen); 5. Lenie van der Hoorn-Langelaan (Ter Aar); 6. Elske van der Meer (Jubbega); 7. Ria Visser (Alme- re); 8. Corina Slagter (Meppel); 9. Joke van der Voort (Poeldijk); 10. Tineke Dijkshoorn (Schipluiden). Veteranen: 1. Jan Visser (Hoogkarspel) 69,7 km in 2.18,21; 2. Cees Molenaar (Hui zen); 3. Eeuwe de Vries (Oudkerk); 4. Jan van der Meulen (Stiens); 5. Joop van der Berg (Woerden). A-rijders: 1. Dries van Wijhe (Ooster- wold) 104,4 km in 2.59,16 (34,942 km/uur); 2. Jos Niesten (Heemskerk); 3. Henri Ruitenberg (Oldebroek); 4. Wim Vos (Kockengen); 5. Ruud Christoffers (Vlaardingen); 6. Lubbert van de Molen (Nuis); 7. Frans Boon (Hem); 8. Jos Pronk (Oost-Graftdijk); 9. Andries Kasper (Driel); 10. Jan Kooiman (Ammerstol); 11. Anne Postmus (Lutjegast) 12. Piet Manden (Wapserveen); 13. Gerrit Mole naar (Waddinxveen); 14. Albert Bakker (Groningen); 15. Theun Busser (Utrecht); 16. Ben Pleijhuis (Oldenzaal) 17. Wout Vries (Beilen); 18. Hilbert van der Duim (Heerenveen); 19. Jan Eise Kromkamp (Oldeholtpade); 20. Nanne Semplonius (Oosterzee). zijn kopman met zorgelijk ge zicht. Hij vroeg zich hardop af of de Fries, die voor de eerste keer in zijn loopbaan een wed strijd over honderd kilometer reed, niet te vroeg op de offen sieve toer ging. Van der Duim probeerde met zijn vlucht een afschei ding tot stand te brengen. „Ik wilde de groep uitdunnen. Met een man of vier, vijf vooruit ben ik kansrijk". Het peloton liet de Heeren- vener twee ronden spartelen en zijn krachten verspillen. Drie ronden voor het einde ga ven de sterken plank gas in hun jacht op Van der Duim. Niesten, Christoffers, Ruiten berg maakten tempo en de achterstand was in luttele ki lometers ingelopen. Op het moment van de samensmel ting versnelde Niesten ander maal. Jan Kooiman werd door die tactiek verrast en miste de slag. Met Kooiman werd ook Evert van Benthem tot verlie zer gedegradeerd. De elfste dentochtwinnaar kwam ten val en verliet de strijd. „Ik reed sterk, maar na die val was ik niet in staat het gat dicht te rijden. Bovendien had ik last van mijn knie". De stayer uit Noord-Hol land nam honderd meter, twee honderd meter, vordat Van Wijhe reageerde. Hij zette de achtervolging in en Henri Ruitenberg sloot op kop van dé sterk uitgedunde groep het tempo af. Van Wijhe kwam in de laat ste omloop bij Niesten. Deed geen kopwerk. keek veelvul dig om of de achterblijvers er al aan kwamen. Maar Niesten was sterk. De Heemskerker, die dit seizoen op kunstijs wedstrijdritme opdoet voor de wedstrijden voor natuurijs en bezig is aan zijn laatste sei zoen, slaagde er in zijn eentje in de achtervolgers op afstand te houden. Tot de laatste kilo meter. Toen keek hij voor het eerst achterom en werd bloedner veus. Ruitenberg, Vos, Chris toffers, Boon naderden met grote snelheid. Van der Duim was daar niet meer bij. „Ik was kapot". Niesten, vorig jaar smaak maker in de Elfstedentocht, winnaar van de 200 kilometer op de Rottemeren, had zijn eerste grote kampioenschap binnen handbereik, maar ta xeerde de aanloop naar de streep verkeerd. „De streep lag verder dan ik dacht. Ik ging er van uit dat ik nog maar honderd meter te rijden had, maar dat bleek bijna het drievoudige". Bij de dames werd Ingrid Paul uit Zevenhuizen eerste geworden. De 21-jarige Paul zegevierde in de eindsprint van een kopgroep van zeven na een tocht van zeven ronden van 8,7 kilometer. Lilian van Tol uit Nes aan de Amstel werd tweede, voor Erna Uit ham uit Zuidlaren. In de kopgroep maakte na tionaal langebaankampioene Ria Visser de meeste indruk. Ze deed het meeste kopwerk en probeerde herhaaldelijk te ontsnappen, hetgeen voorna melijk mislukte door de ge ringe breedte van de baan, waarop werd gereden. Toen het op een eindsprint aan kwam, was Ria Visser uitge- schaatst. Ze werd zevende en laatste van de kopgroep. Bij de veteranen, die negen ronden moesten afleggen, won Jan Visser uit Hoogkarspel voor Kees Molenaar uit Hui zen eri Jan van der Meer uit Stiens. nadat hij en zijn collega' Zeist hadden vergaderd, houden de affaire in berai legde Harmsen, ook vooral van Ajax, uit. „De situatie momenteel zo onduidelijk, het nemen van een overhi^Cees besluit geen zin heeft". Een afvaardiging van Harmsen, sprak maandag het Ajax-stadion met dia Struikelblok vormde het recht tot verkoop bei', i laerti Zeeuwse indoortitel (om de êrde en vierde plaats) ston de vierde en voorlaatste strijd voor groep B met!| iet tennisveld. In de strijd om (14-9) van Turkije. Ï-J Uitslagen groep B: Nederland - 24-19, Far Oer - israéi 20-39, Gr»®enziJ tegenover elkaar. Ook in het Adorjeugdten- listoernooi was er sprake van >en duel Tolhoek-Van Que- ;elberghe. Vandaag spelen ze yeer tegen elkaar in de finale an de open Zeeuwsch- 'laamse jeugdtitelstrijd in de idorhal. In het vorige duel won Axe- aar Tolhoek na drie sets, naar of Tolhoek ook vandaag lan het langste eind zal trek- :en staat allerminst vast. Beide spelers bereikten ge- land - Belgie 12-24. Stand: 1. Nederland 4-8, 2. Israel 4-: Turkije 4-5, 4. België 4-4, 5. Grieken) 4-0,6. Far Oer 4-0. ZEIST (ANP) - Het sectik stuur betaald voetbal van KNVB heeft nog geen defi tief standpunt ingenomen» Makkelijk de finale bij de jon de vertroebelde verhort ;ens t/m 14 jaar Guido Tol met het abonnee-televisii [(K,^ versloeg daarbij Kees •ijf FilmNet. Jostrom met 9-4, terwijl Van Dat zei sectiebestuur! juekelberghe zich niet liet Ton Harmsen dinsdagavo errassen door Sander Jobse 13-3). Bij de 12-jarige jongens is ie finale identiek aan die bij ie Zeeuwse indoorkampioen- Èbappen. Dit betekent dat Oostrom (Yerseke) en Jongsma (Heinkens- opnieuw tegen elkaar irno and) sectiebestuur, met daai antreden. Het betekent ook lat het Jongsma wederom ge- ukt is Goesenaar Marcel teur Woodward van Filmli ichouw achter zich te laten. )e technisch betere Schouw rerloor met de veelzeggende voetbalbeelden naar hetijfers 6-7 nadat hij daarvoor tenland. De verwachting» net 10-3 had gewonnen van dat het sectiebestuur dinsi kik-Jan Oreel, de clubs in het betaald votfj zou adviseren FilmNet terrein te weigeren, heeft het bestuur Harmsen nog geen aan. Nadat Manon Kienjet zich ■eeds een finaleplaats had volg 'erworven bij de oudste meis- TOTO/LOTTO DEN HAAG (ANP) - Lotto 6 van week heeft geen winnaar van dehi prijs. Dat was wel het geval bij waar de winnaar ruim f. 23,000 onivzi Lotto 6 Eerste prijs: geen winnaar TV prijs: 4 winnaars, die elk bruto f.w ontvangen. Derde prijs 91 winnaars elk bruto f. 2.796.10-ontvangen f Jongens t/m 10 jaar prijs: 4.915 keer f. 51,70. Vijfde? «stevent Axelaar Patrick Kint prijs: 79.163 keer f. 5,00. °P een mogelijke toernooi- Eerste prijs; i wmS Twee* se. Hij won met 13-0 van Ar- winnaars. Derde prijs 24 winn» Vierde prijs: 226 winnaars. Vyfdei Bart Rienties de andere fina- 2.212 keer (vaste prijzen). l ue <*nueie una Toto 6 Eerste prijs: 1 winnaar, die 23.393,70 ontvangt. Tweede prijs ir naars, die elk f. 339,- ontvangen!' dnaen. prijs 593 keer f65,70. Toto-gelijk 6 Eerste prijs: geen winnaar prijs: 1 winnaar, die f. 480,40 onW 0 Derde prijs 19 winnaars, die elk llgen om 15 00 uur ontvangen. Vierde prijs: 630 keer LU De finalepartijen beginnen 'andaag om 11.00 uur en ein- BOCA RATON (Rtr/DPA/AFP) - Tom Nijssen heeft Wimble don-kampioen Boris Becker in de eerste ronde van het interna tionale tennistoernooi in Boca Raton opmerkelijk goed partij gegeven. De als vierde geplaatste Becker (18) was maandag pas na een uur en 34 minuten zeker van de overwinning tegen de vier jaar oudere Nijssen, die zich via de kwalificatieronden voor het hoofdtoernooi had geplaatst. Op het derde wedstrijdpunt besliste Becker de partij uiteindelijk met de setstanden 6-3 7-5. „Elke eerste partij van een toernooi is lastig", reageerde Bec ker na afloop. „Bovendien is het mijn eerste toernooi in drie we ken. Mijn slagen liepen soms niet zoals ik wilde. Ik heb gewoon nog wat meer wedstrijdritme nodig om in vorm te komen". De als zestiende geplaatste Amerikaan Scott Davis verloor verrassend van de Westduitser Wolfgang Popp. Davis stond vo rig jaar in hetzelfde toernooi in de eindstrijd. UITSLAGEN Herenenkelspel: eerste ronde: Boris Becker (WD1) - Tom Nijssen (Ned) 6-3 7-5, Wolf gang Popp (WD1) - Scott Davis (VSt) 6-3 3-6 7-5; David Pate (VSt) - Terri Moor (VSt) 6-1,6-3; Mell Purcell (VSt) - Slobodan Zivojinovic (Joe) 6-2,6-4; Jimmy Arias (VSt) - Carlos Kirmayr (Bra) 6-2,6-2; Harold Solomon (VSt) - Russell Simpson (NwZ) 6-4,6-4. Damesenkelspel: eerste ronde: Rafaella Reggi (Ita) - Pascale Paradis (Fra) 6-4,4-6,6- 4. Pam Casale (VSt) - Gigi Fernandez (PR) 6-4,6-2; Kathy Jordan (VSt) - Robin White (VSt) 6-3,6-0; Steffi Graf (WD1) - Melissa Gurney (VSt) 1-6,7-5,6-1; Lori McNeil (VSt) - Tine Scheuer-Larsen (Den) 3-6,6-1,6-2; Bonnie Gadusek (VSt) - Mima Jausovec (Joe) 6-1,6-0; Ann Henrickson (VSt) - Andrea Jaeger (VSt) 6-7,6-2,6-2; Mary Joe Fer nandez (PR) - Andrea Holikova (Tsj) 6-4,3-6,6-1. Belangrijkste uitslagen toernooi Boca West: Heren enkelspel, eerste ronde: Vincent van Patten (VSt) - Leonardo Lavalle (Mex) 7-6,6-3; Jonathan Canter (VSt) - Amos Mansdorf (Isr) 4-6,6-3,7-5, Kevin Curren (VSt) - Martin Wostenholm (Can) 6-4,6-2; Ricardo Acuna (Chi) - Paul Annacone (VSt) 6-3,4-6,7-6; Joao Soares (Bra) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-1,6-4. Dames enkelspel, eerste ronde: Carling Bassett (Can) - Akiko Kijimuta (Jap) 7-5,6-3; Candy Reynolds (VSt) - Natalie Herremann (Fra) 6-3,6-3;Katerina Maleeva (Bul) - Molly van Nastrand (VSt) 6-0,6-3. AUCKLAND - De twee Ne derlandse deelnemers aan de Whitbread Race rond de we reld, Dirk Nauta met zijn Phi lips innovator en Pleun van der Lugt met de Equity and Law, hebben gisteren in het Nieuwzeelandse Auckland meer dan de helft van de prij zen, die er na twee etappes werden uitgereikt, in ont vangst genomen. Voor Catherine Tizard, de burgemeester van Auckland, was de uitreiking van de prij zen een redelijk eentonige zaak. Maar liefst zes keer overhandigde zij een prijs aan de Nederlandse zeezeilers. Nauta kreeg een prijs voor een etappe-overwinning, voor de eerste plaats In de C-klasse en voor het feit dat hij na twee etappes het algemeen handi cap-klassement aanvoert. Van der Lugt ontving prijzen voor zijn overwinning in de D- klasse, de derde plaats op han dicap in de tweede etappe en voor het best verzorgde log boek. LEEUWARDEN (ANP) - De foutjes uit de dertiende Elf Stedentocht zijn niet verdron gen in de jubel van 21 februari 1985 en onmiddellijk daarna. De elf bestuursleden van de vereniging De Friesche Elf Steden hebben maandagavond niet alleen met de rayonhoof den gesproken over de moge lijkheid van een veertiende tocht. Zij hebben tevens het nieuwe draaiboek voor een volgende ronde ter tafel ge bracht. In het nieuwe werk schema zit een aantal wezen lijke aanpassingen en verbete ringen. Die verbeteringen raken zo wel de wedstrijd- als de toer rijders. Ze liggen op het gebied van de onderlinge en externe communicatie en gelden vooral een betere opvang van de deelnemers aan de toer tocht. Die laatste groep is verre weg het grootst en daarbij zijn bijna vijftig weken geleden ook de onvolkomenheden het duidelijkst aan het licht geko men. Nauta: „In de jaren tus sen '63 en '85 is het draaiboek natuurlijk aangepast, maar wij zijn verrast door het onge kende aantal rijders dat de tocht heeft voltooid. Ruim twintig jaar geleden vertrok ken wij met 9294 mensen, de eerste keer dat wij de tiendui zend benaderden. Slechts 69 hebben Leeuwarden in 1963 gehaald. Vorig jaar vertrok ken er 16.179 schaatsers, 12.836 kwamen aan. Voor velen heeft het lang geduurd eer zij hun stempelkaart kwijt konden. Dat zal niet opnieuw gebeu ren." Ook in de wedstrijd zijn er aanpassingen. Het is vorig jaar gebleken dat de informa tie van de posten naar de wed strijdleiding onvoldoende was. Nauta legde uit: „Het was de taak van de rayonhoofden het informatiecentrum te voorzien van mededelingen over de doorkomst van de rijders. Dat was een praktische onmoge lijkheid. Er viel een horde bin nen, die zo snel mogelijk weer op pad wilde. Niemand is dan, behalve als hij er speciaal in geschoold'is, in staat de num mers van de rijders door te ge ven. Die opzet hebben wij ver anderd. Het is gebleken dat de rug en borstnummers, van 1963, niet meer voldeden. Er komen nu drie nummers per rijder, op de rug, aan de zij kant van het rechter boven been en op de linkerdij. Het aantal waarneminsposten, met een directe telefoonver binding, zal worden uitgebreid tot negentien en wij willen de bemanning recruteren uit ju ryleden, die werken binnen het marathonschaatsen en die de rijders dus beter kennen. Zij zullen geen andere taak hebben dan het doorspelen van informatie." Het ledenbestand is met ruim 10.000 gegroeid in de we ken na de tocht, op de laatste jaarvergadering werd het be stuursvoorstel de contributie van f. 7,50 te verhogen tot een tientje, door de 180 aanwezi gen bij acclamatie aangeno men. De vereniging heeft aan de organisatie van 1985 een posi tief saldo overgehouden. Die winst en de verdrievoudiging van het bedrag dat aan contri buties binnen komt, heeft de financiële armslag vergroot. Het zal echter niet tot nieuwe activiteiten leiden, omdat Friezen ook denken aan de mogelijkheid van magere ja ren. De mogelijkheid voor niet- leden om deel te nemen aan de Elfstedentocht is sinds 1985 vrijwel nul geworden. De ver eniging hanteert ook voor de volgende, de veertiende tocht een maximum-aantal van 16.000 rijders, er zijn 18.500 le den, die voorrang hebben. De wedstrijd, met rond de 300 deelnemers, mede op voor dracht van de Commissie Ma rathonschaatsen van de KNSB, staat absoluut alleen open voor leden. Daarop is geen uitzondering mogelijk, ook niet voor buitenlanders. Over het doorgaan van de veertiende Friese elfsteden tocht zei ir. Sipkema maan dag: „Het ijs heeft een dikte van nul tot tien centimeter." Kees Poel, ploegleider van de nieuwe Nederlandse kam pioen marathonschaatsen op natuurijs Dries van Wijhe, verbaasde zich dinsdag erover dat deze week geen elfsteden tocht gehouden zou worden. Bij de titelstrijd op het zestien centimeter dikke ijs va» Bovenwiede in Giethoor» Poel: „Als je dit ziet, moei ijs in Friesland toch pok i zijn. Vorige week had slechtste plek daar al vijf timeter ijs. Daar is nog str vorst overheen gekomen Sipkema soms fabels ve len, omdat er toevallig, beurs is in de Frieslandtó dikte. We kunnen ook 1 maal langs alle elf Waar geen goed ijs haast geen alternatieven gaan. We mogen tenslotte!1 enkel risico nemen met tienduizend deelnemers plaatste zij zich gisteren /oor de finale bij de 14-jarigen ia een 9-6 winst op Ingrid de ffries en het is ook in deze eeftijdscategorie dat zij ihantal van Schelven tegen- iver zich treft nadat die met 5-1 zegevierde over Danielle /an Zweeden. an van der Schaaf, terwijl 1st werd door met 9-4 te win- len van Christian van den [Ijslagen: jongens t/m 12 jaar: Kees tostrom - Milan Albicher 13-2. Finale vfi! ffefsronde: Bart Blok - Eugène de nnV sr Meisjes t/m 14 jaar: verliezers- ™onne Cox - Barbra van den anden 14-2. Meisjes t/m 16 jaar: finale uezersronde: Francesca Adriaansens Bngitte Oostrom 9-3. Van onze biljartmedewerker ^VLZANDE/OUDELANDE - Een hogelijk gein!» biljartverenigingen DOS seerde toeschouwer in L' "l Ovezande en ABIM uit hoorn was de Friese ijs®1 '"delande houden van zater- ter ir. Kroes. Hij bevestl ag 15 t0t en met zondag 23 fe- dat er inderdaad een beu® fuari het kampioenschap Rekreade, is in de Fries!» aerde klas bandstoten van het hal. „Dat is echter geen '"""et Walcheren/De Beve reden de elfstedentocht nl'B "('n- Om precies te zijn ~T'Jdag 21 februari vanaf ze_ 3 .T' zaterdag 22 en zondag - lebruarj vanaf één uur zat van vijftien eentir» Udt de biljartvereniging uit Ovezande het kam- uiivlc. vvc tv ui uitrit -«.• vr grote tocht uitzetten in ."f^hap van groep A in land, maar we moeten nut and 1 Trefpunt in Ove- 0,_j. biljartvereniging ABIM zijn echt nog te veel kn# 4 Oudelande laat groep B in ten om de tocht te laten tie komen in café 't Centrum 6 22 „ande- Dat gebeurt 15, 5artn^n 23,februari. De finale- ineen11 bij beide vereni- 3fehr,,W°Tden zondagmiddag 'espeekf" °mstreeks half viif

de Stem | 1986 | | pagina 20