ranski er vrij 'Controle boodschappentas bij Edah niet acceptabel' FRACTIE, PARTIJBESTUUR, FNV EN OMROEPEN NEGATIEF Arbeidskosten cao's in '85 4,5 omhoog 9 zr Zuivel zoekt afzetgroei buitenshuis Minister steunt top-ambtenaar V. niet langer Artsen zien niets in euthanasie voorstel kabinet Prins wilde zijn rol verdonkeremanen Eerste Kamer wil behoud Rijnmond )e^eiud Uitstel van behandeling stelsel herziening Nederlander in Indiase gevangenis WOENSDAG 12 FEBRUAR11986 BINNENLAND CONSUMENTENBOND: Ruding naar wintersport Oosteuropese vluchtelingen aangekomen Extra aandacht voor materieel- ontwikkeling T5 PAGINA 2 ende stellingname in het anasie-denken. Geen ichtioosheid' maar 'con- doodsverwachting' zou rens moeten aangeven, rbinnen de hulpverle- 'e arts zou mogen toege- aan het verzoek een e aan leven te maken. :ch maken ook de tegen- ders in hun waardevolle nkingen een fout in de natie. Zij wensen in hun ven naar handhaving de strafbaarstelling bij te gaan aan de prak- die een dringend ver bij uitzichtloosheid ver- om zonder strafvervol- euthanasie mogelijk te en. Het initiatief van erlid Wessel-Tuinstra de praktijk in de wet te nkeren moet een verdui- jking voor iedereen wor- van wat tot nu toe straf- "s mag worden uitge- rd. erandering van de straf- op dit punt kan geen oordeel zijn over een on- "erp, dat nog volop in be ing is. De Kamer tracht hts een weg te vinden om t te brengen in een ver- de discussie. Nu het erop t, dat het denken over hanasie eerder verwarder helderder dreigt te wor- met de goedbedoelde wijziging verdient het voorkeur vooralsnog de niet te veranderen en te hten op nog grotere dui- ijkheid van het 'rechters- ht'. tsjaranski. Deze brief, ver- urd door Inessa Axelrod - 1976 uit de Sovjet-Unie ar Israël geëmigreerd - s geridht aan Sjtsjaranski. vraagt hem in de brief n lijst op te stellen van jo- n aan wie om veiligheids- 'enen een uitreisvisum is" weigerd. Bij elke naam zou n moeten staan waar de trokken persoon werkt, n de hand van de lijst 1de men uitzoeken in lke gevallen veiligheidsre- nen ongegrond zijn voor igering van een uitreisvi- De Sovjetinterpretatie dat op die manier een erzicht kon worden gekre- n van bedrijven die zich et defensie bezighouden, 'dens het proces kon niet orden bewezen of Sjtsja- nski de brief vóór zijn ar- statie heeft gezien. Het proces tegen Sjtsja- nski verliep niet volgens de els. Hij zat 16 maanden in -rarrest, terwijl dit er ar negen mogen zijn. Hij bcht niet zijn eigen advo- at uitzoeken, en behalve n broer Leonid werden fa- ilieleden en bekenden niet i het proces toegelaten, tsjaranski werd veroor- ~ld tot drie jaar gevange- sstraf gevolgd door tien ar werkkamp. Internationaal wordt ver- twaardigd op de veroorde- ng gereageerd. De Ameri- aanse president Jimmy arter noemt de aanklacht achelijk en verzekert de ovjetleiding persoonlijk dat 'tsjaranski geen banden eeft gehad met de CIA. Ook mmunistische partijen in est-Europa maken zich rk voor de vrijlating van ie joodse activist. Tijdens zijn gevangen- chap gaat Sjtsjaranski en- :ele malen langduring in longerstaking uit protest te- ;en zijn eenzame opsluiting n de gevangenis van Tsjisto- ioI, in de Tataarse Repu- iliek. Contacten met familie eden zijn zeldzaam, zodat veinig over zijn lot de bui enwereld kan bereiken. De hongerstakingen veroorza ken nieuwe protesten in het Westen, zonder resultaat. Maar wordt gezegd is pas tij lens de top Reagan-Gorbats- ov een constructie op tafel ;ekomen die tot de vrijlating fan Sjtsjaranski kon leiden. Nog deze maand is er het afsluitende beraad van alle grote westerse banken over een regeling voor de miljar denschuld van Zuid-Afrika. De blanken zouden de schuldeisers mild kunnen stemmen door een op handen zijnde vrijlating. Wellicht zou zo'n stap ook een ver scherping van sancties in de naaste toekomst kunnen voorkomen. Maar het grootste pro bleem voor de regerende Na- sionale Party blijft de hard nekkigheid van Mandela zelf. Ook al heeft Botha de jaren lang gehanteerde eis laten vallen dat Mandela het ge weld dient af te zweren om in vrijheid te worden gesteld, de ANC-leider verzet zich tegen een leven in ballingschap buiten Zuid-Afrika. Niet dat hij een gedwongen enkeltje naar Loesaka in Zambia zal kunnen tegenhouden, maar hij is volgens zijn vrouw Winnie bereid tot het uiterste te gaan. Als het moet nog eens 24 jaar, of langer, achter tralies. T28 PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers pEN HAAG - De Consumen tenbond in Den Haag vindt de controles van boodschappen tassen in Edah-filialen 'niet acceptabel'. De bond bekijkt ie mogelijkheden om de 'su perkruidenier', met meer dan 400 filialen, tot de orde te roe pen. Blijkt Edah in zijn recht te staan, zoals het concern zelf beweert, dan wil de Consu mentenbond zich wenden tot de minister van Justitie. Be leidsmedewerker Cees Hoog kamer van de Consumenten bond: „Er is geen enkele juris prudentie over dit onderwerp. Het wordt tijd dat de minister eens duidelijk maakt wat er wel en niet mag". Verschillende woordvoer ders van de bond laten, onaf hankelijk van elkaar, weten dat er al 'vreselijk veel' tele foontjes zijn binnengekomen van mensen die zich zorgen maken over de aanpak van Edah en zich afvragen of het concern niet te ver gaat. De directie van Edah in Hel mond heeft het personeel op dracht gegeven om steek proefsgewijs klanten te vra gen de boodschappentas te openen. De klanten zouden van de preventieve actie op de hoogte worden gesteld door middel van een brief bij de in gang van elk filiaal. Het op merkelijke van de actie is vooral dat er geen verdenking nodig is voor een verzoek om de tas open te maken. Volgens Hoogkamer van de Consu mentenbond een voor Neder land unieke stap. Hoogkamer: „Een probleem in deze zaak is, dat men bij de ingang op de actie gewezen wordt. Edah kan dus hardma ken dat mensen die binnenko men de voorwaarden accepte ren. Niettemin worden klan ten in het openbaar aan de schandpaal genageld, alle re den voor ons om de zaak se rieus te gaan onderzoeken". Directie-secretaris J. Wolf van Edah in Helmond maakt zich niet druk om de aandacht van de Consumentenbond. „Een grote organisatie als Edah bekijkt heus eerst wel de juridische aspecten. Welnu: wij houden ons helemaal aan de spelregels". Hij maakt dui delijk, dat klanten die weige ren om de boodschappentas te openen en tegen wie geen ver denking van winkeldiefstal bestaat, de winkel kunnen verlaten zonder dat de politie wordt gebeld. „We zullen dan niet op de vuist gaan". Wolf vraagt begrip voor de maatregel door er op te wijzen dat winkeldiefstallen in ons land de laatste jaren een enorme vlucht hebben geno men. „Onze maatregel is in het belang van de consument. Als er veel gestolen wordt, moeten de prijzen omhoog om te voor komen dat er tekorten ont staan", aldus Wolf. Hij kan niet zonder meer toezeggen dat de prijzen in de Edah-win kels omlaag zullen gaan, mocht de controle van de boodschappentassen het ge wenste resultaat afwerpen. DEN HAAG (ANP) - De drie grote fracties in de Eerste Ka mer hebben gisteren gepleit voor uitvoering van door de regering verlaten plannen om Zuid-Holland te splitsen in twee provincies: Midden-Hol land en Zuid-Holland, waarin het Openbaar Lichaam Rijn mond zou kunnen opgaan. Boordevol kritiek werd mi nister Rietkerks wetsvoorstel ontvangen om het Rijnmond op te heffen. Maar algemeen werd geconstateerd dat split sing van Zuid-Holland er poli tiek niet meer in zit, en dat het met de opheffing van Rijn mond voor de Senaat 'stikken of slikken' wordt. De verwachting bij de voor naamste woordvoerders is dat het voorstel zal kunnen reke nen op een ruime meerderheid bij de stemming op 18 februa ri, maar de specialisten van VVD en PvdA schorten hun eindoordeel vooralsnog op. Het CDA neemt een 'positieve grondhouding' aan maar een aantal leden heeft ernstige be denkingen. PvdA-mediarapport gekraakt Door onze Haagse redactie DEN HAAG - De regerings partijen CDA en VVD zijn gis teren stukgelopen op de oppo sitie van links met steun van Leerling (RPF) in de Kamer commissie voor Sociale Zaken. De meerderheid van de com missie heeft drie weken uitstel bedongen voor de behandeling van de nieuwe Werkloosheid- wet. De kans is groot dat daar door de behandeling van de herziening van het sociale stelsel nog vóór de verkiezin gen niet meer te halen is. Vandaag zal het Presidum (het dagelijks bestuur van de Kamer) het verzoek om uitstel behandelen. Gaat het Presi dum, dat wordt gedomineerd door CDA en WD, hier niet mee akkoord, dan is de kans groot dat donderdag de zaak opnieuw aangekaart wordt in de voltallige vergadering van de Tweede Kamer. DEN HAAG - Zowel de PvdA-fractie in de Tweede Kamer als het partijbestuur zetten zich met kracht af tegen het mediarapport van het eigen wetenschappelijk bureau, de Wiardi Beckmanstichting (WBS), waarin wordt ge pleit voor invoering van commerciële tv. Ook in Hilversum is het rapport als een bom inge slagen. De FNV bevreemdt het in hoge mate dat in het rap port de belangen van werknemers in de mediasecto ren blijkbaar geen rol spelen. Volgens de PvdA staat het congres geen opening naar een standpunt van de WBS lijn recht tegenover de tot nog toe door fractie en partij ingeno men opvatting ten aanzien van de inrichting van het om roepbestel. Dat zeggen fractie leider Den Uyl en partijvoor zitter Van den Berg in een verklaring. Uit hun reactie blijkt dat het verschijnen van het me diarapport de partij op zijn zachtst gezegd ongelegen komt „nu de schriftelijke voorberei ding tussen Kamer en rege ring over de ontwerp-media- wet reeds is afgehandeld en het partijbestuur zijn voor stellen ter definitieve keuze op het verkiezingscongres ter be slissing heeft gesteld". Het PvdA-congres zal eind deze week het verkiezingspro gramma, inclusief de media- paragraaf, vaststellen. „Wij hopen en verwachten dat het den HAAG (ANP) - Als ge volg van cao-afspraken tussen werkgevers en werknemers DEN HAAG (ANP) - Al twee maanden zit de 20-jarige San- der Hohage uit Hilversum in voorarrest in een Indiase ge vangenis. Het misdrijf waar voor hij vastzit is dat hij op de Adamanen-eilanden is ver dwaald in een verboden na tuurgebied. Volgens Buitenlandse Za ken is hem intussen een advo caat toegewezen. Verdere stappen zal Nederland in dit stadium niet ondernemen. Half december werd Ho hage tijdens een boottochtje langs de kust met pijl en boog beschoten door Pigmeeën, die geen indringers in hun gebied dulden. Hij belandde gewond in een ziekenhuis. Nadat daar, aan de aard van zijn verwon ding, was geconstateerd dat bij een verboden natuurgebied had betreden, werd hij veroor deeld tot een boete en veertien dagen cel. zijn de arbeidskosten voor be drijven en instellingen in 1985 met gemiddeld 4,1 a 4,6 procent gestegen. Het gaat hier niet alleen om directe loonkosten, maar ook om de kosten van arbeids duurverkorting, verlaging van de VUT-leeftijd en bovenwet telijke uitkeringen zoals aan vulling van het ziekengeld. In de marktsector zelf ste gen de lonen met gemiddeld 1,4 procent. De cao-lonen in de gepremiëerde en gesubsi dieerde sector (personeel in ziekenhuizen, welzijnswerk en dergelijke, de zogenaamde trendvolgers) bleven in verge lijking met het jaar daarvoor gelijk. Dit blijkt uit het rapport 'Ontwikkelingen in cao's in 1983, 1984 en 1985' van de Dienst Collectieve Arbeids voorwaarden van het ministe rie van Sociale Zaken en W erkgelegenheid. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister Ruding zal de Tweede Kamer pas volgende week kunnen uitleggen hoe hij denkt te bezuini gen op de bijstandsuitke ringen voor gescheiden vrouwen. De minister is deze week op winter sport. De PvdA-Kamerleden Van Nieuwenhoven en Dales wilden de minister gisteren in de Kamer ter verantwoording roepen. Zij wilden onder andere weten hoe zijn uitspra ken te rijmen zijn met de kabinets-voorstellen voor het verhaalsrecht en de beperking van de ali- mentatieduur. De Kamer zal een weekje op het antwoord moeten wach ten. commercieel net zal maken", merken Den Uyl en Van den Berg op. De PvdA kiest voor een sterk publiek bestel met een in hoofdzaak Nederlands pro gramma-aanbod. Andere kri tiek op het WBS-rapport: de probleemstelling is beperkt tot tv, nieuwe technologische mo gelijkheden voor gebruik van tv komen niet aan de orde, de mogelijkheden tot gebruik van satellieten worden nergens ge noemd. Verder lijkt het fractie en partijbestuur 'geen reële zaak' om de financiering van het in te stellen commerciële net te laten geschieden naast het in gebruik blijven van re clame-gelden voor het pu blieke bestel. Dat laatste zeker niet „als daarbij ook nog de positie van kranten en tijd schriften in het oog moet wor den gehouden". Volgens de NOS staat het rapport haaks op het beleid. KRO's mediadirecteur Schoonhoven zei dat de KRO zelf niets voelt voor commer cialisering en het publieke omroepbestel wil behouden. De TROS bekijkt het WBS- rapport „met vreugde". Ook VPRO-voorzitter Jager toonde zich positief. „Een com mercieel net naast het be staande systeem heeft ons al tijd aangesproken. De winsten van het commerciële net kun nen dan worden afgeroomd en aan de publieksomroepen ten goede komen". Veronica wil pas na zorg vuldige bestudering van het rapport commentaar leveren maar de Veronica-woordvoer- der wilde wel kwijt „dat wij altijd een voorstander zijn ge weest van commerciële tv en dat het WBS-rapport rijkelijk laat komt". NCRV en AVRO willen ook eerst het rapport nog zorgvul dig bekijken alvorens met een reactie te komen. De Vara komt pas woensdag met com mentaar. Hoofdpunt uit de nota is de aanbeveling het publieke om roepbestel op te delen in een publieksomroep en een com merciële omroep, met het doel de financiële middelen niet naar elders te laten weg vloeien. Nu verdwijnen al re clamegelden naar het buiten land. Deze ontwikkeling tast de financiële basis aan voor de Nederlandse omroep, aldus het rapport. -t - 1 f v "f i. t;. ,v -i i f f ft t> l t- I I 4f Wie anders dan Anton Geesink moet de Japanners ervan overtuigen dat kaas, in het bijzonder die uit Nederland, niet te versmaden is? Maar met een kleine zeven miljoen kilo blijft de export naar dit land vooralsnog bescheiden. - fotoaudet Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - De groei van de Ne derlandse zuivelafzet zal de komende jaren vooral 'buiten de deur' bereikt moeten worden. Uit eten komt overal in Europa steeds meer in zwang en ook de consumptie van zuivelprodukten bui tenshuis neemt daardoor toe. Van de to tale kaasconsumptie in Europa wordt êénvijfde tot éénderde in restaurants, kantines en dergelijke verkocht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Minister De Koning staat niet langer met open armen te wachten als zijn top-ambtenaar, die een knokploeg leidde bij de ontruiming van een kraakpand, weer op vrije voe ten komt. Wat hij wel zal doen weet de minister nog niet, liet hij de Tweede Kamer gisteren we ten. Maar een eventuele ver volging of veroordeling door de rechter zal niet alléén maatgevend zijn. Ook andere aspecten zullen een rol spelen. Vorige week zei De Koning nog dat de man direct weer te rug kon komen als de officier van justitie af zou zien van vervolging. Op grond van het ambtenarenreglement was hij in afwachting daarvan ge schorst. Inmiddels is tegen de ambtenaar een gerechtelijke voorzonderzoek gestart. De gearresteerde directeur sociale zekerheid is in zijn functie nauw betrokken bij de herziening van het stelsel voor de sociale zekerheid. Volgens De Koning komt de behande ling van de wetsvoorstellen voor het nieuwe stelsel niet meer in het gedrang dan nu al het geval is. De Koning ant woordde dit op vragen van de PSP die hem in de Kamer ter verantwoording had geroepen. Samen met de CPN legde de PSP'er Willems een direct verband tussen het optreden van de top-ambtenaar en de positie van de uitkeringsge rechtigden. Genève De Tweede Kamer wil van de regering een brief over de stand van zaken bij de onder handelingen tussen de VS en de Sowjet-Unie in Genève. Volgens Ter Beek (PvdA) zijn er de laatste tijd nogal wat ontwikkelingen op dit terrein geweest. Voorhoeve (VVD) sloot zich bij het verzoek aan. Aardgasprijs De PvdA wil nog deze week minister Van Aardenne in de Kamer laten uiteenzetten wat de regeringsplannen zijn met betrekking tot de aardgasprijs voor kleinverbruikers. Benzine-accijns Een verhoging van de accijns op benzine in combinatie met een verlaging van de motorrij tuigenbelasting kan alleen in overleg metde EG, aldus mi nister Smit-Kroes gisteren in de Senaat. J V <v VS De doffe woensdag is weer aan gebroken. Hopelijk is dat een beetje zachtjes gebeurd voor de carnavals-slachtoffers, die vandaag op dokters advies een dag volstrekte rust nemen. De aanval van zotheid zal hier en daar flinke brokken ge maakt hebben. Zwarte vlek ken voor de ogen en witte plekken in het geheugen. Voor de mensen die de laatste vier dagen alles gemist hebben, geef ik even een opsomming van de carnavalsgrappen die elders ter wereld bedacht zijn. Op de Filipijnen is gestemd, maar stemmen tellen blijkt een te grote opgave. Gun Mar cos nog even tijd. Hij hoeft nog maar een paar mensen om te kopen. Dan wordt de uitslag bekend gemaakt. Een topambtenaar van sociale zaken blijkt in werkelijkheid een keiharde jongen te zijn. Ruding zou hem dolgraag ach ter de gescheiden vrouwen aan willen sturen. De topambtenaar zit nu vast. Dat is pas Sociale Zekerheid. Op de Glieneckerbrug zijn gis teren spionnen geruild. De brug lijkt me ook groot en ste vig genoeg voor de uitwisse ling van nutteloze kernwa pens. Zo, u bent weer een beetje bij. Wat zegt u? Oh, u bent uw stem kwijt. Nou, dat is op de Filipijnen heel gewoon. MERIJN SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn gisteravond 39 Oosteuropese vluchtelingen, op vijf na alle afkomstig uit Roemenië, aangekomen die in ons land zullen worden opge nomen. De groep arriveerde vanuit Joegoslavië, het land dat voor hen na hun vlucht het land van eerste opvang is geweest. Naast de Roemenen telt de groep een uit vier personen bestaand gezin uit Bulgarije en een man uit Hongarije. Het is voor het eerst dat Ne derland in het kader van de zogeheten quotumregeling Roemenen opneemt. De vluch telingen zullen in Leeuwarden en Apeldoorn worden gehuis vest. UTRECHT (ANP) - Het crite rium dat voor euthanasie, naast een ondraaglijk lijden, sprake moet zijn van een 'con crete doodsverwachting' is niet te gebruiken. Voorspellingen over het tijdstip van overlijden zijn, ook voor ervaren artsen, een hachelijke zaak. Het zou daarom onjuist zijn deze eis in een euthanasiewet in te voe ren, zoals de regering heeft voorgesteld. Dat heeft het bestuur van de landelijke artsenorganisatie KNMG regering en parlement laten weten. De enig juiste norm voor de rechtvaardiging van euthana sie is en blijft een uitzichtloos Vervolg van pagina 1 Eerder schreef luitenant-kolo nel mr. Derksema, hoofd van een van de afdelingen van de Inlichtingendienst aan Kruls: „Het is mij in den laatsten tijd gebleken, dat officieren van Z.K.H Prins Bernhard deze zaak in de doofpot willen stop pen. Niets is minder waar. Be handeling mijnerzijds is er juist op gericht Z.K.H. te vrij waren van eventuele latere aanvallen. Personeel van den staf Binnenlandse Strijd krachten heeft zich buiten mij om met personeel van mijn sectie in verbinding gesteld en getracht inlichtingen en stuk ken te bemachtigen inzake King Kong." Uit de honderden memo's, brieven en telegrammen die in het rapport staan afgedrukt, blijkt dat de Nederlandse re gering, na de dood van King Kong in juli 1946, contact zocht met de Engelse regering om samen een verklaring af te ge ven. In die verklaring zou moeten staan dat de prins King Kong niet vóór 17 sep tember ontmoet heeft en dat King Kong de luchtlanding bij Arnhem niet verraden zou hebben. De Britse regering weigerde uiteindelijk die ver klaring te tekenen omdat er Engelse officieren in genoemd worden, die 'King Kong' Lin demans over een aanstaande luchtlanding verteld zouden hebben. Uit het dossier is komen vast te staan dat King Kong op 22 september 1944 'in opdracht van ZKH Prins Bernhard der Nederlanden' naar het nog be zette Nederland is gestuurd. Met een vrijgeleide onderte kend door de adjundant van de prins, Kas de Graaf, ging hij op stap. Prins Bernhard heeft later nog eens geprobeerd persoon lijk gerichte aanvallen op hem te ontkrachten. Met de hulp van de toenmalige chef van het Bureau Nationale Veilig heid (BNV), de huidige BVD, Mr. L. van Einthoven, stelde de prins een verhaal op dat aan het Algemeen Handels blad voor publicatie werd aangeboden. In dat verhaal staat beschreven dat prins Bernhard King Kong niet vóór 22 september heeft ontmoet. Uit het BVD-rapport blijkt in ieder geval niet dat dit eerste contact eerder heeft plaatsge vonden. Het BVD-rapport laat niet duidelijk zien of de dubbel spion Lindemans inderdaad in juli 1946 in de Scheveningse gevangenis zelfmoord heeft gepleegd, zoals de officiële le zing is. Er staat slechts één verklaring over de dood van Lindemans in en die is uiterst belastend voor de Scheve ningse gevangenis. Een politieke gevangene, Mair, beschrijft aan een rap porteur van de politie in 1947 dat King Kong in juli 1946 van enkele verpleegsters, onder wie zijn vriendin Onderdelin- den, Luminal-tabletten krijgt toegediend. Vervolgens ver trekken de verpleegkundigen en „kort daarna ging Linde mans in zijn bed staan waarop een aantal ziekenbroeders is binnengekomen. Een van hen heeft toen Lindemans met een stuk hout, zijnde een onder legger van een ledikant, op zijn hoofd geslagen. Door deze slag geraakte Lindemans bui ten kennis en is daarop op een brancard gebonden en wegge bracht naar het ziekenhuis 'Volharding', alwaar hij is overleden. Een zuster heeft mij verteld dat er lijkschou wing op Lindemans heeft plaatsgevonden. Lindemans was volgens eigen verklaring zeer bevriend met prins Bern hard," aldus Mair. De BNV blijft van mening dat het zelfmoord is geweest. Aan het einde van de verkla ring van Mair staat dan ook een nootje van het bureau. „Rapporteur merkt hierbij op dat hij heel weinig waarde hecht aan de verklaring van Mair, aangezien deze persoon zijns inziens niet normaal is." en ondraaglijk lijden van de patiënt, gekoppeld aan diens eigen stervenswens, aldus KNMG-bestuurder T. van Berkestijn. „Arts en patiënt moeten met de rug tegen de muur staan. Er moet geen en kele mogelijkheid meer zijn het lijden voor de patiënt draaglijk te maken", zo zei hij. Volgens de KNMG is dit crite rium, in tegenstelling tot dat van de doodsverwachting, wel toetsbaar. De arts zou nauw keurig moeten bijhouden wat hij allemaal heeft geprobeerd om zijn patiënt te helpen, voordat beiden tot euthanasie besluiten. De KNMG houdt hiermee vast aan haar euthanasie standpunt van augustus 1984, dat gebaseerd is op de praktijk en dat in grote lijnen overeen komt met de regels die de offi cieren van justitie gebruiken bij het vervolgen van artsen die euthanasie hebben ge pleegd. DEN HAAG (ANP) - Het mi nisterie van defensie gaat meer aandacht besteden aan onderzoek op het gebied van technologie- en materieel-ont- wikkeiing. Defensie heeft daartoe zijn bijdrage aan de commissie ontwikkeling defensie mate rieel verhoogd tot 10 mil joen. Het totale budget van de commissie komt daarmee op 30 miljoen. i

de Stem | 1986 | | pagina 17