EMA 3?5 NOODKREET AAN INWONERS Axel doet niet mee aan loterij Limonadebier en boerenkost luisomroep van De Sterre op zoek laar versterking nwoner Koewacht krijgt ïeen cent CARNAVAL IN OOST- ZEEUWS-VLAANDEREN Activiteiten voor natuur liefhebbers Huldiging kampioenen in Axel CITROËN piMSDAG 11 FEBRUAR11986 Plaatselijk nieuws Axel politierapport w. DE BLOCK WISSE B.V. Al 2 I./ katoen. Mtl64-176. Denim jeans, 100% katoen. Mt86t/m 98. 18.75 Mtl04t/ml22. 20.75 OOR RADIO- EN TV-PROGRAMMA 'S Opberg archiefdozen uk voor huishoudelijke of f\ zakelijke papieren 1/ Per 2 stuks akje benutten, entie wordt in een groter it het belangrijkste woord. g. immer in de advertentie op. makkelijk en snel. (ANT HET BEDRAG AFLEZEN dat van brieven onder nummer Als contante betaling kunt u een iwe girokaart (dus géén giro- of ngt u een acceptgirokaart nlnistratiekosten In rekening lagblad De Stem, Postbus 3229, ksadvertenties. (je overslaan, vakje gebruiken. Prijs incl. 5% BTW 5.67 7.56 9.45 11.34 13.23 15.12 efoon: te. grote resultaten. BlOflM VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 Gemeente Axel opent strijd tegen huisvuil Van een onzer verslaggevers iXEL - Bij de Axelse dienst gemeentewerken egent het de laatste maanden klachten van mensen die te maken hadden met onhygiëni- iche toestanden in de nabijheid van hun wo ningen. Een onderzoek wees uit dat op verschillende plek ten in de gemeente de huisvuilzakken her en der ver- ipreid lagen en dat in bepaalde gevallen niet eens sprake was van vuilniszakken. Het huisvuil bleek ge- poon los op straat gegooid en tuinvuil moet worden mee gegeven in goed gesloten plas tic Komo-gekeurde vuilnis zakken. Bovendien moeten die zakken tijdig aan de straat worden gezet. Volgens ge meentewerken wil dat zeggen niet de avond tevoren. Van een onzer verslaggevers HULST - De komende tijd worden er in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen weer flink wat ac tiviteiten op touw gezet voor natuurliefhebbers. Allerteerst zijn dat de open excursies door het natuurge bied Saeftinghe. Die zijn op zaterdag 15 februari en op woensdag 19 maart. Respectie velijk om 11 en 13 uur. Het vertrek is vanaf Emmahaven en de kosten bedragen 7,50 gulden. Op uitnodiging van de Oud heidkundige Kring houdt Bouke Grootjans donderdag 13 februari een lezing met dia's over de oever van de Wester- schelde tussen eb en vloed. Aanvang 20.15 uur in zaal Tif fany te Hulst. In het kader van de televi siecursus vogelbescherming zet de Steltkluut weer enkele vogelkijkexcursies op touw. De eerste is op zondag 23 fe bruari. Het is nog niet bekend waar die naar toe voert, omdat de cursisten dat zelf mogen bepalen. Wie mee wil kan vrij dagavond 21 februari even bellen naar de secretaris (01140-14820) voor aanvangs tijd en verzamelpunt. Ook op 30 maart is er zo'n excursie. Op zaterdag 15 maart is er een natuurwandeling in het 'doolhof' te Hengstdijk, een oude pastorietuin. Verwacht wordt dat heel wat vogels zich laten zien. De wandeling staat onder leiding van Guus Harts en vertrekt om 9.30 uur bij de kerk. De vogelwerkgroep van De Steltkluut organiseert ten slotte nog twee lezingen. Op donderdag 27 februari belicht René Beijersbergen aan de hand van dia's zijn onderzoek aan dwergsterns op de Hooge Platen. Aanvang 20 uur in De Halle te Axel. Eric Marteyn spreekt woensdag 12 maart over het onderzoek bij rijks waterstaat waar hij aan mee werkt. Het gaat over steltlo pers in het deltagebied tijdens de trektijd en de winter. Aan vang 20 uur in Den Dullaert te Hulst. „Uzult begrijpen dat derge- jke toestanden volstrekt on- oelaatbaar zijn", aldus de enst gemeentewerken in een jodkreet aan de inwoners. )p een dergelijke wijze ordt allerlei ongedierte naar edoelde locaties gelokt met 11e gevolgen van dien". De inwoners worden erop ewezen dat de gemeentelijke valstoffenverordening de lurgers aan een aantal ver- ichtingen bindt om ervoor te itgen dat de afvalstroom in «de banen wordt geleid en -aar nodig wordt beperkt. In (ie afvalstoffenwet worden 6ken geregeld als het tijdstip ki buiten zetten en de ver- ekking van het huisvuil. Er wordt nadrukkelijk op jwezet dat het normale huis- „Om dergelijke onhygiëni sche toestanden in de toe komst te voorkomen", aldus de gemeente, „zal voortaan een strengere controle worden toe gepast op het buitenzetten van huisvuil". Mensen die zich bij herhaling niet aan de verorde ning storen krijgen een bon aan hun broek. Gesteld wordt nog dat op de manier waarop nu met het huisvuil wordt om gesprongen het milieu zeer nadelig wordt beïnvloed. iinge -Van een onzer verslaggevers INGE - De radio- en televi- •omroep van het zwakzin- geninternaat De Sterre in zoekt versterking van it huidige team vrijwillige edewerkers. De huisomroep verzorgt ntspannende en informatieve rogramma's voor de ruim 250 éwoners van het instituut, lie programma's worden ge laakt op semi-professionele Van een onzer verslaggevers IXEL - B en W van Axel heb- lfn de raad voorgesteld de ithadeclaim van koewachte laar P. de Waele af te wijzen. boor de aanleg van het roonwagencentrum, zo meent ij, heeft hij zijn woning voor 0.000 gulden minder moeten prkopen. B en W wijzen de schade- |aim af, omdat uit jurispru- entie blijkt dat planschade let wordt toegekend bij het anleggen van woonwagen entra. Bovendien meent het e'lege dat de omgeving met 'e komst van het centrum list een stuk verfraaid is. Im- "ers, voorheen was er op die ?eatie een autosloperij geves- 'gd. appar&tuüt,' waarvoor, vooral bij het televisiegedeelte, wel enig kennis nodig is. Daarom krijgen belangstellenden ook de kans om een korte prak tijkgerichte cursus te volgen, waarbij zowel technische als inhoudelijke aspecten aan bod komen. De huisomroep van De Sterre bestaat in april drie jaar. Het belangrijkiste doel is de bewoners een uitbreiding te geven van de ontspannings mogelijkheden. Daarnaast vervult de omroep ook een educatieve functie. Momenteel worden wekelijks acht radio programma's gebracht en eens per maand een tweeënhalf uur durende televisie-uitzending. Het team bestaat momen teel uit twaalf vrijwilligers, maar dat is eigenlijk te wei nig. „Als er iemand ziek wordt of met vakantie gaat, dan dreigt zo'n programma vaak uit te vallen", zegt Jeannine Mercy. „We streven er eigen lijk naar om per programma drie mensen te hebben. Dan kan de afwezigheid van iemand goed worden opgevan gen. Bovendien wordt dan ook de voorbereiding van een uit zending minder zwaar". De voornaamste eisen die aan de medewerkers worden gesteld zijn creativiteit en en thousiasme. Omroepervaring speelt voor het radiogedeelte niet zo'n rol. De technische kant van het radiomaken is redelijk eenvoudig. Anders ligt dat voor de televisie. Daar komen immers zaken bij als het hanteren van een camera en montage. „Maar iemand die feeling heeft en een goede in zet", kunnen we heel wat le ren. Belangstellenden kunnen meer inlichtingen krijgen bij mevrouw J. Mercy of de heer J. Doornbosch. Die zijn telefo nisch te bereiken onder num mer 01140-14451. Van een onzer verslaggevers Lw'k. De gemeente Axel niet mee aan de loterij die P touw is gezet door de Stich- 'nf..Vakantie voor het Licha- 1 Gehandicapte Kind. »p^e instelling heeft alle ge iten gevraagd om, bij en d an suhsidie, loten te ko- B en W zien dat niet zo «ten, maar vinden het werk caar^e Stichting de moeite a- Ze stellen de raad voor jo- evena,s bij de Zonne- een tientje beschikbaar te stellen voor iedere Axelse deelnemer. Over een subsaidieverzoek van de Axelse fotoclub hebben b en W nog geen standpunt in genomen. die club houdt 22 maart een regionale work shop, die zo'n 1.400 gulden gaat kosten. De club heeft de ge meente om 600 gulden subsidie gevraagd. Alvorens de raad zich er over buigt komt de subsidie ter sprake in de fi nanciële commissie. De verga dert woensdag 12 februari om 20 uur in het stadhuis. Een gezellig limonadebal bij Tiffany in Hulst Carnaval in Kloosterzande Een Klooriaan neemt een van de NT;". :i kleinsten onderzijn hoede Van een onzer verslaggevers HULST - Limonade, bier en boerenkost. Dat waren gis teren de belangrijkste in grediënten van het carna valsgedruis in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Ranja, met of zonder rietje, vloeide rijkelijk op de vele limonadebals die overal werden gehouden. De grote toeloop van de kinderen be loofde heel wat voor de toe komst van het carnavals feest. Immers, jong geleerd is oud gedaan. De jeugd werd niet vergeten door de .regerende leutvorsten met hun gevolg, die overal hun neus binnen staken. Door het kleine dorp Ter hole trok gistermiddag tra ditioneel de grootste optocht van Zeeuwsch-Vlaanderen. Die omvang werd niet zo zeer bepaald door het aantal deelnemende carnavalswa gens en loopgroepen, maar wel door de enorme rij van de veerboot afkomstige voertuigen, die stapvoets achter het kleurrijke spek takel aan moest rijden. Na de tocht door de vrieskou trok iedereen snel naar het dorpshuis voor een dave rend limonadebal. In café De Kroon lieten prins Al- wiedes en zijn gevolg de erwtensoep goed smaken. De uitslag van de optocht: indi- viduelen: 1,. Urbanus (Danny Aerts), 2. Schoor steenveger (Jimmie van Delft), 3. Urbanus (Bas He- melaar). Duo's: 1. Calimero en Prinses (familie de Bak ker), 2. Zunige Zeeuwen De kou lokte deze pinguins naar Koewacht (Rita en Charel), 3. Knop penactie (Anja en Lucien), kleine groepen: 1. Bosse Bakkers (fam. Jansen), 2. Snorkels (A. Strobbe), 3. Pinguins (fam van de Ber gen), grote groepen: 1. Har monica's (Pieleputters Steen), 2. Kabouters (fam. Van Goethem), 3. Snorkels (fam. De visser), binnenwa- gens: 1. Beun de Haas (De Kloojoos), 2. Bassie en Adriaan (Toepers). Buiten wagens: 1. De Polderjon gens. Originaliteitsprij s Hotel van Oost Droom (Ria van Geertruy). Carnaval in Terhole be gon overigens vrijdagmid dag al op school. In aanwe zigheid van vervangings prins Pherus werd gezellig hossen en springen afgewis seld met play-back. Een Loetzer onderscheiding FOTO'S WIMKOOYMAN werd uitgereikt aan juf frouw Mona en als jeugd prins en prinses werden uit gekozen Chantai Hoefijzers en Robin Fransse. Het be jaardenbal zaterdagmiddag, werd goed bezocht. Sketches en accordeonmuziek wissel den het carnavalsgedruis af. Het gezellige avondbal werd gekenmerkt door de aanwe zigheid van veel Terholena- ren en de Lamsoren. Een on- g£>v- De stoet in Terholemede door de vele personenauto's elk jaar weer een bijzonderheid derscheiding was er voor Mimi Schoonenberg. Ook in Koewacht werd de kinderoptocht gistermiddag gevolgd door een limonade bal. Aan de optocht deden 72 kinderen mee. Uitslag: en kelingen: 1. Lindsey de Vlie ger, 2. Ilona Dierick, 3. Ju dith Cerpentier, duo's: 1. Snorkels, 2. Kabouters, 3. Pipi Langkous, grote groe pen: 1. Het theater met Pi- nokkio. Een eervolle ver melding kregen de Pinguins. De prijzen werden uitge reikt door wethouder P. Apers. Hij werd geassisteerd door prins carnaval en zijn prinses uit het Belgische Meerdonk. De Koewachtse carnavallers probeerden er gisteravond in de Vla schaard zo lelijk mogelijk uit te zien tijdens een grie zel- en horror bal. Limonadebals voor de jeugd waren er gisteren ook in Sint-Jansteen, Hulst, Clinge, Nieuw-Namen en Kapellebrug. In de Luifel te Lamswaarde was er voor de jeugd het traditionele kin dersongfestival, 's avonds gevolgd door een verkleed en gemaskerd bal. Voor de jeugd van Vogelwaarde was er in zaal Scheerders een play-backwedstrijd. De meer getrainde carnavallers begonnen daar ai om 14 uur aan de kroegentocht, die pas laat in de avond eindigde. In Hulst vertrok de eerste kroegentocht al om 11 uur. Enkelen probeerden hun ka ter van de vorige avond te bestrijden met bier. De meesten hielden het echter op een bak koffie, 's Middags was er de gebruikelijke vos senjacht en dweil tocht voor de jeugd. Rond 22 uur verza melden heel wat carnaval- vierders zich op de Vis markt, waar alle dweil- bandjes van Hulst elkaar te gen het lijf liepen. De kleine Kloorianen ver zamelden zich gistermiddag op het Marijkeplein in Kloosterzande, vanwaar het in optocht naar zaal Van Leuven ging voor het limo nadebal, onder leiding van showband Kloortje. Ook jeugdprinses Gabine Fok- kens was aanwezig. Tevens werden prijzen uitgereikt van de tekenwedstrijd. De eerste prijs was voor Karin Sey. Bij de verkleedwed- strijd ging de eerste prijs naar chantai de Potter. De kinderen in Graauw konden meedoen aan een heuse schieting. Rond etens tijd konden de Graauwse carnavallers de honger stil len met een stevige boeren- maaltijd in zaal Van Grol. Ook in Clinge stond derge lijke boerenkost op het me nu. Een goede bodem voor de lange kroegentocht. Het zelfde dachten ze in Sint- Jansteen, waar de ratten en rattinnen zich eveneens te goed deden aan een boeren- maaltijd. In de hal van Scheerders in Vogelwaarde werden de playbackwedstrijden zeer druk bezocht. DJ Pedro kon digde de optredens aan. De uitslag luidt: 1. Raf van As- sche met Dancing in the dark van Bruce Springsteen, 2. Angelo van Stevendaal met De tamboer van Corrie van Gorp, 3. Joanne de Maat met Madonna. Van een onzer verslaggevers AXEL - Op woensdag 26 fe bruari vindt in Axel de jaar lijkse huldiging plaats van sportlieden die het afgelopen jaar een bijzondere prestatie hebben verricht. Dat gebeurt in het gemeenschapscentrum De Halle. Onder de te huldigen perso nen bevinden zich weer een aantal bekende namen, die re gelmatig vertegenwoordigd zijn bij de kampioenenhuldi ging. Dit keer hebben vier teams en veertien individuele sporters aan de cirteria vol daan. Uit handen van burge meester Hack krijgen ze de bij deze prestaties behorende ere penning of trofeeën. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle een onder linge bridgewedstrijd. Uitslag A-groep met 12 paren: 1. heren Scheele-De Block, 2. dames Bode-De Meyer, 3. mevrouw Kock-de heer Moeliker. B- groep met 8 paren: 1. dames Wolfert-Zaman, 2. echtpaar Sens, 3. mevrouw Van Bam- bost-de heer Meyer. SLUISKIL - Bij een verkeers ongeval op de kruising Loui- sastraat-Middenstraat te Sluiskil werd de personenauto bestuurd A. G. uit Terneuzen gistermorgen zwaar bescha digd. Het ongeval kon gebeu ren doordat de bestuurder van een vrachtwagen F. S. uit Zaamslag geen voorrang ver leende. Zijn voertuig werd licht beschadigd. TERNEUZEN - Zondagnacht werd om in te kunnen breken een ruit ingegooid van café De Schelde aan de Nieuwstraat te Terneuzen. Binnengekomen had men een tweetal speelau tomaten opengebroken. Het geldbedrag wat zich daarin bevond en waarmee men aan de haal ging kon gisteren nog niet worden vastgesteld. TERNEUZEN - Gistermiddag verleende de automobilist J. K. uit Hoek op de kruising Haarmanweg-Dokweg te Ter- neuzen geen voorrang aan een personenauto bestuurd door J. de W. te Axel. Het bleef bij materiële schade. VLISSINGEN - Bij een zon dagnacht gepleegde inbraak in de Vlissingse bioscoop Alham- bra werd 2000 gulden uit een kantoor gestolen. Men was binnengekomen door het for ceren van de toegangsdeur van het gebouw. (ADVERTENTIES) AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300

de Stem | 1986 | | pagina 11