'E JONGE oiïtjciiaavt ïpleet dustriële jeen pretje voor deelnemers en toeschouwers mcA 'AN DEN BERG IPROTHETICUS11 IE KUNSTGEBITTEN iEBITTENREPARATIE IARS SHOPS TECHNOLOGIE rNTEN 'ECHNOLOGIE TANCY AT IE UNG D/CAM E-VERWARMINGSINSTALLATIE \r terwijl u wacht n u zelf na carnaval geen wat u verdient VAN ZEELAND Kloosterzande Koewacht Sas van Gent 6In t huwelijk moet ge eerlijk zijn p zonder postzegel I De carnavalvierders moeh- n overigens niet klagen. Be- jalve wat dreigenden sneeuw klokjes zaterdagmiddag, Icheen het hele weekeind (verwegend het zonnetje. p'W-Jansteen Aardenburg Nieuw-Namen Vogelwaarde Philippine Sluiskil Lamswaarde Graauw Midden-Zeeland Westdorpe Breskens Middelburg Kerncentrale Borssele buiten bedrijf Aardenburg Axel Plaatselijk nieuws 1 INFORMATIE? Vraag dan de folder aan met meer informatie en alle tarieven bij: N.V. AUDET tieafd.. Postbus 65, 5900 AB Venlo of iel: 077-551234, tst. 2211222. Voor een betrouwbare 18 - Tel. 01148-1243 - Kloosterzande Reg. nr. 23 ||if 13-5 Westdorpe 01158-1280 BANDAG 10 FEBRUAR11986 BWB; yfi imd: A[S Calimero ging met de eer strijken bij de duo's. Zater dagavond stroomde het Dorpscentrum vol met jeugd. Hans Cappendijk werd er tot jeugdprins gekozen met als hofdames Wendy de Schepper en Peggy Tylon. De oudere carnavallers trokken traditie getrouw naar zaal Scheerders. Daar wordt vandaag ook een playbackwedstrijd gehouden. Inschrijven tot 14 uur. Van avond treden tijdens het grote bal de Deurzakkers op, de top artiesten van het carvaval 1986. De Kloorianen beleven hun hoogtepunt pas dinsdag tij dens de optocht, maar ook de twee voorbije dagen werd er flink gefeest. In plaats van de Groene Mannen, die ter ziele zijn, maakten zaterdag op Groenendijk de 'bejaarden' Peet en Miena hun opwach ting. Bij de kinderoptocht gin gen de eerste prijzen naar: en kelingen: de Prinses (Leontien Otjes) duo's: Twee Mannen (Pauwels en Hollestelle), groe pen: Boerenbruiloft. De prins en zijn gevolg waren zater dagavond te gast in het be jaardenhuis. De prijs voor de best verklede man ging naar Jan van Waterschoot. Bij de dames was die eer voor Lies de Poorter. P. Apers, ereburger van het Kloddegat, opende zaterdag het Koewachtse carnaval, dat ieder jaar op meer belangstel ling mag rekenen. Het limon- dade bal en 's avond het grote carnavalsbal werden dan ook druk bezocht. In de Zwingel- stal was er gistermiddag een carnavaleske spelletjesmiddag voor het hele gezin. De Betekoppen in Sas van Van een onzer verslaggevers HULST - „In het huwelijk moet ge eerlijk zijn. Ik heb ronduit tegen mijn vrouw gezegd, zaterdagmiddag zijn ik weg en ge ziet me niet te rug voor woensdagochtend". De ietwat kalende carnaval- vierder met rossige snor windt er geen doekjes om. Vier dagen en nachten wor den de bloemetjes uitbundig buiten gezet. „Geef t'er mij nog maar eentje", roept hij in de rich ting van de tapkast, waar drukke handen proberen het tempo van de dorstige kelen bij te houden. De carnaval- vierder krabt eens onder zijn schipperspet en haalt een zwart koffertje tevoor schijn. Het is gevuld met een paar uit de kluiten gewassen worsten. Mondvoorraad voor de komende dagen. „Mijn valies heb ik altijd bij", zegt hij met een ernstig gezicht. „Ik heb het van de jaar zwart geschilderd..., op dat ze mij niet zouden her kennen eeh". Verder praten wordt on mogelijk gemaakt, als plots de boerenkapel met aan- hang het etablissement bin nen toetert. In de toch al niet overdreven grote ruimte wordt de deinende horde be zwete kielen op elkaar ge plakt. „Ieeee!!!", gilt een meisjesstem dwars door de geluidsbarrière. In het ge drang heeft iemand pardoes een half glas ijskoud bier in haar kraag gekieperd. Een ongelukje. Het duurt even voor een manspersoon ach ter de bar in de gaten krijgt dat de combinatie van een brullende geluidsinstallatie en een boerenkapel geen streling is voor de toch al ge pijnigde oren. Terwijl binnen de tempe ratuur tot tropische waar den stijgt, is het buiten ijzig koud. Een in dikke jas en sjaal gehulde man van mid delbare leeftijd laat zijn hondje uit. Als de deur van het café open zwaait en een roedel jeugd uitbundig joe lend de kroegentocht voort zet, werpt hij nieuwsgierig een blik naar binnen. „Carnaval? Daar zien ze mij niet. Daarbinnen zitten als het haar op een hond", constateert hij, naar de op eengepakte hossende meute wijzend. „Ik kan er van meepraten". Vier jaar gele den, zo blijkt, trok ook hij de stoute schoenen aan. „Ga nou ook eens mee naar car naval, zeiden ze tegen me. Dus ik liet me overhalen. Een ouwe kiel van mijn zoon aan en ik weg. Ik dacht dat ik niet goed werd. Een muur van warmte, een bedompte lucht en het water met straaltjes van de muren. Maar daar heb je na vijf mi nuutjes geen erg meer in. Het viel mij eigenlijk alle maal veel mee. We hebben veel leut gehad die avond". Hij houdt even op om het wat ongeduldig trekkende hondje tot rust te manen. „Nou was ik van mijn leven nog niet ziek geweest", ver telt hij verder, „nou ja, eens een keer verkouden of zo. Maar na de carnaval heb ik twee weken met een long ontsteking in bed gelegen. Dat was een keer maar nooit meer, dacht ik. Nee, Carna val. daar zien ze mij niet". Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS., VRAAG: je snel en zonder al te veel kosten fentiebungalow, een kampeerplaats, iccommodatie of een vakantiereis volkgeboekt? ANTWOORD: bor te adverteren in de rubriek ïtie Rekfcgtie) WAAROM? Jaarmee iedere zaterdag weer, maar liefst 450.000 gezinnen kunt bereiken! ek verschijnt in 5 AUDET-dagbladen Jrd-Brabant, Gelderland, Limburg en Zeeland door meer dan 1 MILJOEN gelezen worden, die ook dit jaar weer op vakantie gaan. nummer CIM-Magazine t >p CIM-Magazine en heb iekorting van f 22,50. I IJDSCHRIFTEN Nijmegen. f Kleine clowns in IJzendijke De jeugd vermaakt zich in Sluiskil Weel koude voeten Van onze correspondenten hüLST - Het was afge lopen weekeind geen fretje voor deelnemers toeschouwers bij de Lerschil lende carna valsoptochten in het leeuwsvlaamse. De ij- vrieskou deed veel jnensen besluiten de li/arme huiskamer te terkiezen boven koude loeten. j Toch trotseerden overal l redelijk wat toeschou wers het koude windje om net veelkleurig spektakel voorbij te zien trekken. pulst In de Reynaertstad hadden Vossen zaterdag een stuntje petto in de feestartikelens- ir. Bij de overdracht van de icht werd burgemeester Ja- pbs voorzien van kiel, pet en idere attributen. Immers, uit toto in de carnavalskrant Iden de Vossen begrepen it de burgervader nog geen 'outfit' had. Ook kreeg hij een hooivork, lat hij niet teveel hooi op de fork zou nemen, en een pot arte verf. Daarmee, zo werd gesuggereerd, kon hij de iten van de seksshops zwart wen. Tijdens het officieel "iket kreeg mevrouw Van 'yehet grootkruis in de orde «verdiensten. Gisteren re- meer dan twintig wagens in de optocht door de bin- aistad, afgewisseld met tal- loopgroepen en muziekge- ohappen. De uitslag: Groe- 1. Elfde bruiloft van opa k,2. De Viskus, 3. Vrolijke l°°t, individuelen: 1. de loePkar, 2. de Rockers, 3. Wai 'la de voordeurdelers. Wa- !ns: 1. De Leutmachine (Put- jrs St. Jansteen), 2. Rio de Minos (Molenstraat Clinge), Wanie is kannogkommen Neuters Vogelwaarde). Sint-Jansteen zag zater- redelijk wat publiek de 'te optocht voorbij trekken, uitslag: wagens: 1. Leut- tehine (De Putters), 2. Dran- pgel (De Boskoppen), 3. Ti- Wer Weiszwein ('t Moertje). ®'viduelen: 1. Zwerver l'any Roelands), 2. Carna- ispoes (Mario Riem), paren: Mini en Mickey Mouse en Linda d'Hooghe), °®Pcn. 1. Accordeons (Piele- tters), 2. Vrolijke Noot (de '*ters)3. De zjoggers (W tea) Gisteren verzamelden Steense carnavalsvierders café Sport voor een gekos- "leerd bal. Jinge 5? Pnns Kriek in café De le huif de sleutel van het P Clinge had gekregen, J zaterdagmiddag de op- van start. Bij de wagens jtedeuislag: 1. Kiekenskot Wgat), 2. Rio de Molinos anstraat), 3. Paardentram "wasteen). Bij de groepen lm eerste prijs naar het Eaval in Rio, gevolgd door 'ave Heersbeestjes en de P'raten. Het grote carna- In Philippine ging het Schots en scheef Tropisch Sas van Gent valsbal in Malpertuus werd zeer druk bezocht. Opvallends was dat jeugd in grote getale aanwezig was. Ook een volle zaal zaterdag avond in De Kauter te Nieuw- Namen. Daar had zich 's mid dags al een daverende play- backshow en songfestival af gespeeld. De uitslag bij het voortgezet onderwijs en de volwassenen: 1. Ineke Blom- maert en Sigfrid Lockefeer (Rocking Billy), 2. Achterste Kauter (vliegende nonnen), 3. Karei Leenknegt (Wilde boe rendochter). Basisschool: trio's: Natasja de Theye, Ta mara van Weesemael en Ma rianne Ferket met 'kom op zet alles op z'n kop', duo's en solis ten: Tim en Katrien Forno- ville met 'ik heb een kater in m'n kop'. Gistermiddag haal den de carnavalsvierders hun stalen ros tevoorschijn voor een fietstocht. Bij de Vogelpieken in Vo gelwaarde begon het zater dagmiddag stevig te sneeu wen, maar gelukkig hield het op voordat de uitgebreide stoet zich in beweging zette. Acht tien grote wagens en veel loopgroepen trokken voorbij. Na afloop was er een zeer druk bezocht limonadebal waar de uitslag bekend werd gemaakt: kleine wagens: 1. De Molen (Bosse Rakkers), 2. De Boer (De Deurdouwers), 3. Toer la Carnaval (De Kloppenhamer), grote wagens: 1. Snorkels (Bosse Pielen), 2. Drakenbal (Polderjongens), 3. Kaarten- dans (De Magret). De win naars bij de groepen: grote groepen: Kabouters, groepen 6-9: Stokpaardje, groepen 3-5: Blauw van de Kou. En dat bleek een toepasselijk thema. Gent gaan er prat op de oudste carnavalstraditie van Zeeuwsch-Vlaanderen te heb ben. Dat bleek ook gistermid dag weer tijdens de optocht, waarin meesterlijke staaltjes van wagenbouwwerk meere den. De uitslag: wagens A: 1. Deurdouwers (Maak zo ne van je neus), tevens meest carna valeske wagen, 2. Pijke Zot (In Sas spelen we eerste klas), 3. Zuipcilinders (Ook carnaval is wintersport), wagens B: 1. Schoenmaker blijf bij je leest, 2. de Freggels, 3. Muziek is troef, Groepen A: Monster Loch Ness, Groepen B: 1. Bots autootjes, 2. Sasse Haries, 3. familie Spookjes, Trio's en kwartetten A: Spaanse edelen rond 1700, trio's en kwartetten B: 1. Wij gaan langer mee, 2. Welzij nsraad, 3. Zuurpruimen, Duo's A: Elfjes, duo's B: 1. lachzakjes, 2. fanfare, 3. Oost west thuis best. Enkelingen A: Koning Betekop I. Leukste deelnemer: Wassie wassie, dansie dansie. De Mosselkrauwers uit Phi lippine voelen zich nog steeds wat achtergesteld bij hun Sasse buren. Zaterdag kreeg burgemeester Dusarduijn dan ook de wind van voren van buutredner 'Truus'. „Sas is ge wend alles symbolisch voor een gulden te verkopen, maar voor Philippine gaat dat blijk baar niet op", klonk het. Met een werd ook de deelname van een eigen partij aan de raads verkiezingen aangekondigd. PISA, Philippine Is Soms An ders. De optocht kende meer inschrijvingen dan vorig jaar. Vooral jeugd en dat geeft per spectief voor de toekomstige wagenbouwers. Uitslag: indi viduelen: Chinees (Sjaan van der Vinden), groepen: Schots en Scheef, wagens: De Lach- wan (Trimclub Altijd Zat), 2. Muziek is troef (De Kreukels), 3. Zwembad (KPJ). De Nachtuuln zorgden in Aardenburg traditiegetrouw voor een stunt. Dit keer ver scheen eeh raad van elf vrou wen ten tonele, aangevoerd door Prinses Sonja. De dames ijveren voor meer inspraak en om dat kracht bij te zetten gij zelden ze een politieagent en brandweerman in de Kaai- poort. Die konde pas uit hun benarde positie worden ontzet na een gezamenlijke spectacu laire actie van politie en brandweer, op het gemeente huis werden onderscheidingen uiigereikt aan de politiemen sen, burgemeester Asselbergs en wethouder van Helden. De optocht toonde wat minder wagens, maar des te meer deelnemers te voet. De eerste prijzen: kinderen tot 7 jaar: Feestnonnetje (E. Paridaen), 8-14 jaar: Dubbelop (J. van Drongelen), groepen kinderen: Lapjeskat, individuelen vol wassenen: Aap (Velde), groe pen: 'Carnaval daar hebben we oren naar' (J. Paridaen), kleine wagens: De Kikkeror de, grote wagens: Eskimo's. Na de optocht was er voor de kleintjes een goochelshow en voor de grotere kinderen een limonadebal. 's Avonds waren alle West Zeeuwsvlaamse car navallers te vinden in de eta blissementen rond het Kaai- plein. Gisteren was er een boe renbruiloft in Eede, een bal in Draaibrug en een oude wij- ventocht in Aardenburg. In Sluiskil begint het carna val steeds meer vaste voet aan de grond te krijgen. Dat bleek ondermeer zaterdag bij de deelname aan de optocht. De prijzen: grote wagens: 1. Bet sy's, 2. Tatatoeka, 3. Televisie studio, kleine wagens of groe pen: 1. Bommeltrein, 2. Bruine Beer, 3. Spelende Kinderen, individuelen: 1. Kraakpand, 2. Dorothy de Visser, 3. Tande- borstel (Cindy de Visser). De prijzen van de kleurwedstrijd gingen naar Nico van Heese, Marco Dhane en Matthieu Warrens. Zaterdagavond was er in zaal Dallinga een druk bezocht bal met Yankee Doodle Session. een feestelijke bijeenkomst in het Oud Raadhuys. De-optocht trok niet al teveel publiek. Er waren vier grote wagens, ze ven groepen, heel wat indivi duelen en enkele muziekgezel schappen. De eerste prijzen: wagens: Zuipcilinders, groe pen volwassenen: De Peetjes. Vandaag worden tijdens een jeugdbal in Concordia de prij zen bekendgemaakt van de jeugdoptocht. De meeste carnavalvierders uit Hontenisse waren gisteren te vinden in Lamswaarde. Daar trok 's middags de op tocht door het dorp en was er in de Luifel een groot bal met medewerking van Bluesette. In de optocht reden 13 wagens en 4 prinsenwagens mee. Daarnaast waren er nog 40 gropen. Uitslag: binnenwa- gens: 1. de Jacrakkers, 2. Kro tenkokers, 3. Dreef, buitenwa gens: 1. Bosse Pielen, 2. Ma gret, 3. Rapenburgse Vogels. Vanminddag is er om 14 uur nog een songfestival voor de jeugd in de Luifel. - FOTO'S DE STEM COR J DE BOER De optocht in Graauw trok zaterdag flink wat belangstel ling. De prijzen werden als volgt toegekend: grote wa gens: 1. Jeugdvereniging Graauw, 2. Beun de Haas, 3. Bassie en Afriaan, kleine wa gens: 1. Kunstschilders, 2. Schoonmaakster, 3. Oliesjeik, groepen: 1. Cel 107, 2. Graauwse studenten, 3. Chine zen, enkelingen: 1. pinguins, 2. Urbanus, 3. Zwartwerkers. Zaterdagavond was er een da verend carnavalsfeest in het dorpshuis. Ook in midden-Zeeland raakt het carnaval steeds meer ingeburgerd, al is het nog vooral de jeugd die er massaal voor op de been komt. Er waren optochten in Goes, 's Heerenhoek, Kwadendamme en Lewedorp. Daar werden ook limonadebals op touw ge zet. 's Avonds waren er in de verschillende gemeenschaps centra en horecabedrijven ple zierige carnavalsbals. Het carnaval in Westdorpe werd zaterdag geopend door voorzitter H. Mosmans van de Koeters. Dat gebeurde tijdens PvdA - Wenie Jabaay, Tweede Kamer-lid voor de PvdA, zal vandaag door ziekte niet naar Axel komen. Zij zou als gast spreekster aanwezig zijn op een politieke avond van de PvdA in Axel. Deze avond wordt nu voor onbepaalde tijd uitgesteld. Limonadebal - In zaal De Uit komst wordt vandaag een groot limonadebal gehouden voor alle kinderen van 4 tot 14 jaar. Het bal duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Drive in-show Galaxy verzorgt de muziek. Alle kinderen krijgen na af loop een verrassing. PSO - De Partij voor Socia lisme en Ontwapening afde ling Zeeland houdt morgen een openbare ledenvergade ring aan de Vlissingse Singel 4 te Middelburg. De bijeen komst begint om 19.30. BORSSELE (ANP) - De kern centrale Borssele is dit week einde stilgelegd in verband met de jaarlijkse splijtstof wisseling, onderhoud en in spectie van de installaties. Volgens ir. U. Banga, be drijfsleider van de kerncen trale, gaat de stop vier tot vijf weken duren. Het is de bedoeling de cen trale half maart weer op te starten. Bij de splij (stofwisse ling en revisie zijn naast het eigen PZEM-personeel acht- a negenhonderd mensen van buiten de centrale betrokken. Deze worden via uitzendbe- drijven tijdelijk in de kern centrale te werk gesteld. De controle op mogelijk opgelo pen straling voor het perso neel is volgens Banga zeer in tensief. Het is ook de bedoeling om tijdens deze stop een aantal aanpassingen te verrichten aan de turbine, waardoor het vermogen van de kerncentrale een tot twee megaWatt wordt opgevoerd en dan effectief op zo'n 452 megaWatt komt. Voor de onderhoudswerk zaamheden en de splijtstof- wisseling is ruim 25 miljoen gulden uitgetrokken. De fi nanciële strop is echter veel groter. Iedere dag dat de kern centrale stilstaat kost de PZEM een half miljoen gul den. Met een stop van vier we ken derft de PZEM in totaal veertien miljoen gulden aan inkomsten. HO PAGINA ZEELAND 2 Bolling - Bij E. de Vreeze werd een bolling gehouden waaraan 90 personen deelnamen. Uit slag: 1. E. de Vreeze-M. de Vuyst-J. de la Meilleur, 2. M. de Rijcke-J. Versluijs-J. Goet- hals, 3. F. Rieteco-R. de Roo- ker-R. de Wandel. Kaarting - Vrijdag hield de Vara-afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen een vleeskaarting in de Bredabar te Axel. Aan de vleeskaarting werd door 42 personen deelge nomen. Dinsdag 18 februari wordt er weer een vleeskaar ting gehouden, ditmaal in de Halle te Axel. De eerste prijs is anderhalve kilo biefstuk. De kaarting begint om 20.00 uur. De uitslag van de Vara-kaar- ting was als volgt: bieden: 1 L. Cadzand, 2. J. Martinet, 3. C. de Deine, 4. F. Jansen, 5. me vrouw van Meurs. Jokeren: nummer 1. mevrouw van de Bosch, 2. Anke Verhelst, 3. me vrouw Verhelst, 4. mevrouw Van de Velde, 5. de heer Kem- pe.

de Stem | 1986 | | pagina 7