Technici op MTS-niveau die hun toekomst kleur willen geven magazijnbeheerder ÜROENEWEG ÜD verkoper kantoor-en projektinrichting (m/v) hoofd bedrijven (m/v) Rabobank SUIKER UNIE op PROCES-OPERATORS C^ASPA H.T.S.-er electrotechniek (m/v) Caldic Chemie Produktie B.V. DIPLOMA CAFÉBEDRIJF Nederlands Handels Praktikum DE STEM VAN ZATERDAG 8 FEBRUAR11986 MTS'ers of ervaren LTS'ers EISEN: WAT WE BIEDEN: HEBT U BELANGSTELLING? FUJI PHOTO FILM B.V. Caldic Chemie Produktie B. V. heeft uitbreidingsplannen. ra gemeente breda 076-220676 076-136745 Rabobank Terneuzen-Axel twee brandweerofficieren (m/v) ITERDAG 8 FEBRL In Tilburg staat sinds een jaar Fuji's eerste Europese produktiebedrijf. Een moderne onderneming waar via een technologisch hoogwaardig en vrijwel geheel geautomatiseerd proces fotogra fisch kleurenmateriaal voor o.a. de gehe le Europese markt wordt geproduceerd. Met deze fabriek, waarvan de bouw nu gereed is, was een investering van zo'n 300 miljoen gulden gemoeid. De fabriek geeft aan tenminste 300 mensen werk gelegenheid. Laminating, coating en finishing zijn de drie fasen van dit produktieproces. Voor de controle van het proces, de kwa liteitsbewaking en het onderhoud van de machines, zoeken wij die afhankelijk van opleiding, capaciteit en belangstelling in een veelzijdige func tie zullen worden ingezet. De werkzaamheden worden in 4-ploegendienst verricht. Wij zoeken MTS'ers W, E of Procestech niek, met en zonder ervaring, ook LTS'ers E en Fijnmetaal, met ervaring en bij voorkeur enige vervolgopleiding. Leeftijd beneden 35 jaar. Beheersing van de Engelse taal is noodzakelijk. Fuji is een sterk groeiend bedrijf, met de aantrekkelijke mogelijkheden van een multinational die conform de Japanse managementopvattingen wordt geleid. Dat wil zeggen: op basis van harmonie, persoonlijke betrokkenheid en flexibili teit van mensen en organisatie. Deze combinatie van factoren biedt de mede werkers van Fuji ongekende kansen op een boeiende carrière. Vanzelfsprekend behoren daar een goed salaris en uitstekende secundaire voorwaarden bij. Bel voor nadere informatie met mr. R.G.M. Driessen hoofd Personeels zaken, telefoon (013) 79 19 11. Bij hem kunt u ook een sollicitatieformulier vragen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Fuji Photo Film BV, t.a.v. drs. J.H.M. van Lier, directeur Sociale Zaken, Post bus 90156, 5000 LJ Tilburg. Groenewegen B.V., fabriek van aanhangwagens en opleggers is een zelfstandige onderneming, met een dochteronderneming V.V.W. B.V. hetgeen een verhuurbedrijf is van wegtransportmiddelen. Groenewegen B.V. produceert aanhangwagens en opleggers in haar bedrijf te Etten-Leur, tevens kent zij reparatie aktiviteiten aan deze produkten in Etten-Leur en Schiedam. De organisatie is in haar branche vooruitstrevend op het gebied van o.a. automatisering en kwaliteit. De magazijnbeheerder is in onze organisatie belast met de ontvangst, het beheer en de uitgifte van alle goederen welke bestemd zijn voor de produktie. Het magazijn zal binnenkort worden beheerd met behulp van een gecomputeriseerde voorraad-administratie. Voor deze funktie zoeken wij contact met MTS'ers van 25-35 jaar. Magazi|n-ervaring opgedaan in een produktiebedrijf strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties voorzien van een recente pasfoto verzoeken wij U te richten aan de directie van Groenewegen B.V., fabriek van aanhangwagens en opleggers, Parallelweg 13,4878 AH ETTEN-LEUR Om na realisatie van deze plannen met voldoende ervaren personeel te kunnen werken, zoeken wij Personen met een opleiding op proces-technisch gebied of zij die erva ring hebben opgedaan in de chemische industrie en proces-technische cursussen intern of extern hebben gevolgd, kunnen voor deze vakature in aanmerking komen. De proces-operator verricht onder leiding van zijn chef-operator zijn werkzaamheden in volcontinu ploegendienst. De veelzijdige proces-apparatuur vereist zowel technisch inzicht als ook het vermogen om in behoorlijke mate zelfstandig te werken. Onze arbeidsvoorwaarden zijn goed. Als U er echter meer van wilt weten, dan willen wij U gaarne in een persoonlijk gesprek nadere informatie ver strekken. Indien U in bovengenoemde funktie geïnteresseerd bent, verzoeken wij U uw schriftelijke sollicitatie te richten aan Postbus 33, 4760 AA Zevenbergen, tel. 01680-24550 Caldic Chemie Produktie B. V. is een destillatiebedrijf. ASPA is vooruitstrevend en aktief in kantoorautomatisering en kantoorinrichting. In deze groepsonderneming van de SAMAS-GROEP NV is ASPA- BREDA een van de negen vestigingen. Voor onze verkoopgroep Kantoor- en Projektinrichting zoeken wij een die met zijn verkoopervaring onze aktiviteiten gaat intensiveren in West-Brabant. Aan wie denken wij? Aan een verkoper in hart en nieren, een echte doorbijter die start om te winnen. Zijn verkoopstaat zowel in grote als kleine projekten is daarvan het bewijs. Leeftijd tussen de 25 en 40 jaar. Daarvoor zijn nodig: opleiding op middelbaar niveau ervaring in de branche bereidheid tot voortgaande studie in overleg met ons bedrijf vanzelfsprekend doorzettingsvermogen, overtuigings kracht en de souplesse om met mensen om te gaan. Wij bieden u: zelfstandig werk in een prettig verkoopteam a een perfecte opleiding a aantrekkelijke toekomstmogelijkheden a goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden a bedrijfsauto of autokostenvergoeding Voor telefonische informatie over deze funktie kunt u kontakt opnemen met de heer P. W. J. Coremans. Telefoon (076) 41 7080. Uw schriftelijKe sollicitatie kunt u richten aan: A3 A 14 aspa-breda bv overemer 8 postbus 3131 4800 DC breda Schriftelijke opleiding in combinatie met vier mondelinge praktikadagen Cursusplaats: Breda Wilt u privé of in clubverband de lessen volgen ook dat is mogelijk. Uw opleiding Handelskennis Cafébedrijf wordt ook door ons instituut verzorgd. v. Goorstraat 12. 4811 HJ Breda INSTITUUT VOOR HANDEL EN BEROEPSOPLEIDINGEN verleent op persoonlijke wijze uiteen lopende bankdiensten aan bedrijven, particulieren en instellingen. Wij maken, als zelfstandige bank, deel uit van de landelijke Rabobank- organisatie met ruim 3.000 vestigingen. Wij zoeken een De afdeling Bedrijven, bestaande uit 16 medewerk(st)ers, is belast met de produktvoering voor wat betreft de diensten Financieringen, Verzekeringen, Binnen-/Buitenlands betalingsverkeer en Beleggingen. Het aan te stellen hoofd is verantwoordelijk voor het te voeren commerciële beleid in het kader van de afzetbevordering van diensten aan bedrijfsrelaties. Een belangrijke taak bestaat daarnaast uit het acquisitief optreden ter verwerving van nieuwe relaties. Als lid van het managementteam levert deze functionaris een belangrijke bijdrage aan de voorbereiding van het totale beleid van de bank. Daarnaast behoort het leidinggeven, onder meer aan relatiebeheerders, produktspecialisten en de commerciële administratie tot zijn/haar taak. Wij denken voor deze functie aan kandidaten met zo mogelijk een academische opleiding, danwel tenminste een HBO-opleiding, aangevuld met vakstudies op het gebied van met name (bedrijfs financieringen en verzekeringen. Een sterk commercieel gericht optreden en duidelijk aanwezige aantoonbare managementkwaliteiten en ervaring in het vakgebied zijn van wezenlijk belang voor deze functie, evenals het vermogen om snel en gemakkelijk contacten te leggen en te onderhouden. Wij verwachten van kandidaten dat zij beschikken over een grote maatschappelijke betrokkenheid en gevoel voor sociale verhoudingen. De Rabobank biedt een goede honorering en uitstekende secundaire voorwaarden, waaronder een dertiende maandsalaris en een premievrije pensioenregeling. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Wilt u meer weten over aard en inhoud van deze functie, dan kunt u bellen met de heer J. Wisse, directeur, telefoon 01150 -94651. Gw schriftelijke sollicitatie wordt met belangstelling binnen 14 dagen verwacht door de directeur van de Rabobank, Postbus 22, 4530 AA Temeuzen. De gemeentelijke Brandweer, bestaande uit 80 medewer kers in beroepsdienst en ca. 50 vrijwilligers, heeft een centrumpositie in het Stadsgewest Breda. Wegens vertrek naar elders is thans plaatsingsmogelijk heid voor in functies van: a) Hoofd van de repressieve dienst. :"m t De functionaris is in hoofdzaak belast met: de zorg voor een doelmatige organisatie en inrichting van de uitrukdienst (62 beroeps- en 50 vrijwillige mede werkers); de zorg voor de brandweertechnische opleiding/instruc tie van hét repressief personeel; de zorg voor het samenstellen en beproeven van calamiteit-bestrijdingsplannen en de voorbereiding van de coördinatie van gezamenlijke rampenbestrijdings- akties. Functie-eisen: HTS-opleiding en voltooide opleiding tot beroepsbrand- weerofficier aan de Rijks Brandweer Academie; ruime repressieve brandweerervaring; het vermogen op evenwichtige wijze leiding te geven aan beroeps- en vrijwillige brandweermedewerkers onder zowel operationele als niet operationele omstan digheden; goede schriftelijke en mondelinge uitdrukkingsvaardig heid. b) Hoofd van de technische dienst. De functionaris is in hoofdzaak belast met: het beheer en in optimale staat houden van de roerende en onroerende goederen van de brandweer; de coördinatie van alle technische dienstwerkzaamhe- den door eigen personeel en personeel van derden; adviseren m.b.t. de aanschaf, onderhoud en vervanging van de materiële middelen van de brandweer; opstellen van meerjarenplannen en programma's van eisen m.b.t. de aan te schaffen materiële goederen, en de aankoopbegeleiding. Functie-eisen: HTS-opleiding, bij voorkeur werktuigbouwkunde; voltooide opleiding tot beroepsbrandweerofficier aan de Rijks Brandweer Academie; leidinggevende en organisatorische capaciteiten; repressieve brandweerervaring. goede schriftelijke en mondelinge uitdrukkingsvaardigheid. Van beide officieren wordt verwacht dat zij periodiek optreden als officier van dienst. Aanstelling: Afhankelijk van leeftijd en ervaring zal aanstelling plaats vinden in een der officiersrangen. Het salarisperspectief voor beide functies is f 6.024,— (hoofdbrandmeester 1e klas - schaal 11). Bij de selectie zal een vertegenwoordiging van het perso neel worden betrokken. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Inlichtingen en sollicitatie: Inlichtingen over de functies kunnen worden verkregen bij de onder-commandant, de heer F. Hagmanns, of bij de personeelsfunctionaris mevr. L. de Wilt, telefoon (076) 2241 50. Schriftelijke sollicitatie, met vermelding van de desbetref fende functie, dienen binnen 14 dagen na verschijnen van deze advertentie, te worden gericht aan de Commandant van de Brandweer, Dhr. ing. J.D. Feikema, Postbus 2060, 4800 CB Breda. Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A., Breda Fabrieken te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen „Ich gehe mit melne De Oostduitse schaats het busje, waarin de N Oostduitse schaatsplo fereert mee te rijden m Ehrig en Karin Kanla brengen. Zijn 'Stars', naam tot dusver schitti jjsovaai. Andrea, gebo geweest te zijn met An een nieuw huwelijk Eh Europees en wereldkai voorheen Busch en na Kania geheten, was tw 'Ijskoningin van de Wi tweemaal zilver, de toe absolute ster van het d En toen werd het stil rc later Ehrig, vrolijk door sen, haar grote rivale c terug en verdween uit I weekeinde. Want op het wereldkan maakt de Ijskoningin v wachting. Als moeder I voor de titel. Wil Kestei Door Wil )EN HAAG - „Ik wa [jemaal uitgeput, toei varen afgelopen. Het riere, tweemaal goud, Verder zou er voor mi, ^ijn? Ik had op dat mom vilde eindelijk wel eens Eindelijk eens keer echt mi nijn studie kunstgeschieden: eginnen zonder steeds rekt ping te moeten houden m< rainen, trainen en nog een [rainen. Bovendien wilde [trouwen en een kind krijger Dat vond ik op dat momer en mooiere motivatie dan ee [fractie van een seconde snellt jijden op de 500 meter. Mij ambitie voor het schaatse zover verminderd, dc nijn trainer en ik beslote hebben, dat ik er maar Jaartje tussenuit zou gaan" Die beslissing vormde vo< Karin Enke een levensgro' Opluchting. Geen wonde vant op dat moment was zij bijna 20 jaar nagenoeg contin net sport bezig. In 1961 in E estadt geboren, kwam kleine Kann, vijf jaar oud, hn Dresden op de ijsbaan t< [recht. Dankzij haar broer, di en meer dan middelmati kunstrijder was, raakte zij oo verslingerd aan het kunstri; Hen, een bijzonder populair yport in Oost-Duitsland. Oo Karin bleek over talent te be ichikken, zo veel zelfs, dat z In 1975 de nationale titel vei fcverde. Suiker Unie is in Nederland de grootste producent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Omzet ca. 1 miljard gulden. Personeelbestand ca. 1.750 personen, in de campagne aan gevuld tot ongeveer 2.700. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (veevoeder), melasse (grondstof voor alcohol) en schuimaarde (kalkmeststof). Deze produkten worden door een zestal over Nederlan] gespreide fabrieken geproduceerd. Voor de vestiging Dinteloord zoeken wij een Functie-inhoud - Belast met onderdelen van diverse projecten op het terrein van electro techniek, electronica en computergestuurde installaties voor wat betreft ontwikkeling en begeleiding. - Instrueren van medewerkers bij bediening en onderhoud van geavao l ceerde electrische, electronische en computergestuurde apparatus en installaties. - Up to date houden van documentatie ten behoeve van de afdeling. - Mede belast met het optimaliseren van electrische en electronische installaties. Functie-eisen H.T.S. electro, met specialisatie op het gebied van electronica, compute'j kunde en P.LC.-besturingen. Enige jaren ervaring in genoemde werk zaamheden. Leidinggevende capaciteiten. Goede contactuele eigen schappen. De bereidheid om te zijner tijd in een ploegendienstsysteem te werken. Arbeidsvoorwaarden De CA.O voor het hoger personeel van de beetwortelsuikerindustrie is van toepassing. Informatie en sollicitatie Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de heer A.J. Uitdehaag, Hoofd Personeelzaken vestiging Dinteloord, telefoon 01651 - 2900. Sollicitaties dienen schriftelijk voor 22 februari gericht te worden aan de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie UA, t.a.v. afdeling Personeelzaken, Postbus 14754 AG Stampersgat. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectie procedure. A Dc DEN HAAG/INZE tronen in de intei verlopen moge blij republiek China v; woordigd is bij schaatsen voor vrt het feit dat de reg« land eind zeventig verschil hadden. Nederland besloot een export-vergunnin verlenen voor twee dui ten voor de marine van wan. De hoge heren in king raakten daar zeer bolgen over. Nederland sterkte in hun ogen de fensie van de 'vijand', bene volgens 'Peking' provincie van de reput Gevolg: een fikse poli rel en bekoeling van de 'derlinge betrekkingen sen beide landen. V erdrag Maar in politieke krii wordt de soep nooit zo gegeten als die wordt diend. Nadat de duikt storm luwde, sloten C en Nederland een culti verdrag waarin werd oi nomen dat de banden oo het sportieve vlak moesten worden aa haald. Dat resulteerde ii trainingsstage van tafel nisster Bettine Vriesel tn China, een toernee het Nederlands amateu tal door de Volksreput en de herontdekking vai schaatsen door de Chin<

de Stem | 1986 | | pagina 8