IENIGE 'VERVOLGSCHOOL' Proefstation maakt studie van gevolgen vorstperiode iMnmi'j ONTBIJT 'Elke kern recht op sportaccommodatie' Verzet en weigering bloedproef levert een forse straf op c nieuws [chippers- inderen grachten meelstuk GS achter meer ruil verkaveling Komst Lijst 5 betekent stemmen-versnippering OP WEG NAAR STEH 24 DAGEN ^AGINA ZEELAND 3 I ZATERDAG 8 FEBRUAR11986 Vogelwaarde Hoek Zaamslag IN WEST- ZEEUWSCH- VLAANDEREN ISchoblschaak [om titel Ivan Terneuzen IPVDA BETREURT STAP VAKBONDSMAN: PREVENTIEVE MAATREGELEN VOOR FRUITTELERS DORPSBELANGEN EN TOERISME: Den Hoekzak PSP Axel toch in FNV-forum Plaatselijk nieuws Aardenburg G roede mbus DE STEM „de 4in1 krant" D1BT1M VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 Van onze correspondent ÈRNEUZEN/AXEL - Het hippersinternaat voor schip. Irskinderen Koningin Ju. ana uit Terneuzen hield gis- ren de jaarlijkse ouderdag, an heinde en verre waren de aderparen gekomen voor het uishoudelijk gedeelte en de pvoering van 'Meester Ihoenlapper'. 1 Om 13.00 uur werd begon- en met het huishoudelijk ge pelte. Hier gaf de oudercom- lissie tekst en uitleg over het ^publiceerde jaarverslag, len verleende de oudercom- lissie decharge over het ge erde beleid. Daar er verder en vragen waren, ging men her tot een informeel samen- Ij n onder het genot van een (rankje. I Ouders en medewerkers londen hierna genieten van |?n voortreffelijk koud buffet, lereid door de eigen kok vari Eet internaat. Om 19.00 uur las het tijd voor de honderd lupillen in de leeftijd van 16 pt en met 18 jaar om hun kun- ten op het gebied van toneel te pnen. In het cultureel cen tum De Halle in Axel brach- en zij het uit drie bedrijven les taande toneelstuk 'Meester Ichoenlapper', geschreven loor G. J. Spek. Het toneelstuk pas een groot succes. In de pauze was er een verloting, kis eerste prijs was er een (urfplank te winnen. De op- prengst wordt aangewend om ie buitenschoolse sport- en re- Ireatiegebeuren te bekostigen. volgt. A-lijn: 1.heren Sandri- Hi-Visser, 2. mevrouw Bies- proeck en de heer Meeuwsen, dames Touw-Brouwer. -lijn: 1. heren Kock-Van de "asteel, 3. dames Hofman- -Puylaert, 3. heren Meulen- |berg-Hoogenboom. C-lijn: 1. nevrouw Olyslageren de heer ïeene, 2. echtpaar Herrebout, heren Borm-Van Lare. Soos Altern - Vandaag, zater dag 8 februari, houdt Soos Al- |tern haar maandelijkse soos- avond in de foyer van het Zuidlandtheater, aanvang 120.00 uur. De muziek wordt [verzorgd door het dansorkest 1'The Mercators.' Dolle Dinsdag - Carnavals dinsdag is in de wijk Boschka- pelle traditioneel 'Dolle Dins- I dag' tussen de café's De Doos jes en Van Schaick organise ren de carnavalsverenigingen De Neuters en de Bosse Pielen allerlei carnavaleske spelen. Deelnemende groepen, die uit minimaal vijf personen moe ten bestaan, kunnen zich bij De Doosjes laten inschrijven vanaf 14 uur. Dolle Dinsdag - Dinsdag 11 fe bruari is het in Boschkapelle weer Dolle Dinsdag. Door de carnavalsverenigingen De Bosse Piel en De Neuters wor den tussen de plaatselijke ca fés de Doosjes en Van Schaijck allerlei carnavaleske spelen georganiseerd. Daaraan kan worden meegedaan door ploe gen van minimaal vijf perso nen. Het gebeuren wordt mu zikaal opgeluisterd door de fanfare uit Terhole. Inschrij ven vanaf 14.00 uur in De Doosjes. Carnaval - Het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' houdt van daag, zaterdag 8 februari, een carnavalsbal voor alle tieners van 12 t/m 15 jaar. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De mooiste, gekste of leukst verklede tiener krijgt een prijs. De entree bedraagt 1,- voor leden en ƒ2,- voor niet- leden. Ruilavond - De maandelijkse ruilavond in het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' wordt deze maand gehouden op donder dag 13 februari. Er kunnen postzegels, munten en andere verzamelobjecten geruild worden. Er is deze avond ook een kleine veiling van postze gels en munten. Kavellijsten zijn bij het buurthuis ver krijgbaar. De ruilavond begint om 20.00 uur en is bedoeld voor jong en oud. De toegang is gratis. Nieuwe lesrichting op lts in Oostburg Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Gedepu teerde Staten van Zeeland staan achter plannen voor verdere ruilverkavelingen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de ruilverkaveling Sluis- Oostburg, die inmiddels in voorbereiding is genomen, wil het college dat soortgelijke plannen worden uitgevoerd in het agrarisch gebied bij Aar denburg, Breskens/Zuidzande en Schoondijke. Ook St. Phi- lipsland staat op het lijstje. Het is de bedoeling dat bij al deze ruilverkavelingen de 'vereenvoudigde procedure' wordt toegepast. Dat betekent dat geen landinrichtingspro gramma wordt opgesteld, maar meteen een landinrich tingsplan wordt opgemaakt. Als de Zeeuwse staten op 21 maart akkoord gaan worden deze gebieden voorgedragen voor plaatsing op het voorbe reidingsschema landinrich ting 1986. De minister van Landbouw en Visserij stelt dit schema uiteindelijk vast. Bij GS zijn ook ruilverkave lingsplannen voor de rest van West-Zeeuwsch-Vlaanderen (IJzendijke/Hoofdplaat, Bier vliet en Pyramide/Turkeije ingediend). Deze kunnen ech ter nog niet aan de orde ko men. Verder zal de Centrale Landinrichtingscommissie zich nog buigen over plannen vóór het kustgebied van West- Zeeuwsch-Vlaanderen en het gebied Axel-Zaamslag. Van een onzer verslaggevers loOSTBURG - De Lagere Technische School Ivoor West-Zeeuwsch-Vlaanderen in Oostburg Ijs een van de twintig scholen - en de enige in (zeeland - die door het Ministerie van Onder- Iwijs is aangewezen als een zogenaamde 'ver- Ivolgschool'. De twintig scholen moeten met ingang van het 3 schooljaar 1986-1987 een nieuwe leergang voor de mo torvoertuigen-techniek ontwikkelen waarin dan ook J je vakken elektro, pneumatiek en hydroliek zijn on dergebracht. De school in Oostburg heeft I hiervoor van het ministerie leen bijdrage ineens van rond vijftig mille gekregen voor I aanschaf van de noodzakelijke Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Schaak- I dub Terneuzen, die dit jaar I driekwart eeuw bestaat, ver- I zorgt dinsdag 11 februari een schoolschaak-toernooi met als inzet het kampioenschap van I Terneuzen en een wisselbeker. In totaal zullen 20 teams van I elk vijf spelers van een aantal Terneuzense scholen elkaar in negen ronden bestrijden. Het toernooi wordt afgewerkt in het Rivierenhuis aan de IJs- selstraat in de wijk Hof Zel- I denrust. Het winnende team en de I nummer twee mogen deelne men aan het Zeeuws kam pioenschap. De strijd om de Terneuzense titel werd voor I het eerst in 1980 georgani- I seerd. Toen kwam de school 3 de Hoogte als eerste uit de I bus. De daaropvolgende twee jaar was het de beurt aan de I Willem Alexanderschool, die I in 1981 ook nog met de [Zeeuwse titel ging strijken. apparatuur die bij het nieuwe onderwijs nodig zijn. „Wij zijn apetrots dat onze school, als enige in Zeeland, voor dit experiment is uitge kozen", aldus een verheugde directeur R. de Houck. Ervaring De betrokken leiding van de Oostburgse school heeft in middels twee voorlichtingsda gen achter de rug en contacten gelegd met vertegenwoordi gers van de andere negentien scholen. Bedoeling is dat wanneer de betrokken scholen behoorlijke ervaring hebben opgedaan met het vernieuwde onderwijs in motorvoertuigentechniek aan alle Nederlandse scholen voor lager technisch onderwijs wordt ingevoerd. Volgens directeur De Houck speelt het ministerie met de vernieuwing van het onder wijs motorvoertuig in op wen sen vanuit het bedrijfsleven, waar steeds meer op de prak tijk gericht onderwijs op tech nische scholen wordt ver langd. „En juist de nu in te voeren nieuwe technieken worden vanuit het bedrijfsleven steeds meer en meer gevraagd. Voor leerlingen die dit onderwijs hebben gevolgd, en die dus in feite breder worden opgeleid, betekent het een grotere kans op werk. Ze kunnen volgens mij wat gemakkelijker aan de bak komen. En daar willen wij ons uiteraard voor inzetten", aldus De Houck. Van een onzer verslaggevers [OOSTBURG - De PvdA-afde- ling Oostburg zit met de komst [van Lijst 5 bij de gemeente raadsverkiezingen 1986 zwaar I ia zijn maag. Deze nieuwe lijst (wordt aangevoerd door het j oud-PvdA-lid Piet Pielaat, die [uit onvrede over het feit dat I hij - als actief vakbondsman (van de Hout- en Bouwbond [FNV - niet op een verkiesbare [PvdA-plaats werd gekozen, nu [toet een eigen Vijst de verkie- j zingen ingaat. „Wij betreuren de komst v'an Lijst 5. Wij richten ons op j dezelfde kiezersgroep. Het ge- 'l zal onherroepelijk een I stern-versnippering zijn, want [het is duidelijk dat wij stem- Imen gaan verliezen", aldus I PvdA-voorzitter Turry Ter- mont. i ,Pon<terdagavond heeft het I afdelingsbestuur aan de nieuwste ontwikkelingen in Oostburg een spoedvergade- nng gewijd. Weinig begrip had Termont I voor de stap van Pielaat. I "Pnze lijst is democratisch tot island gekomen. Er zijn veel [capabele mensen en uiteinde lijk hebben onze leden het laatste woord bij de defini tieve stemmingen. Zij rang schikken uiteindelijk de lijst waarmee wij de verkiezingen ingaan". Volgens Termont had Pie laat aanvankelijk een plaats bij de eerste vijf (een verkies bare plaats) geëist, later afge zwakt tot een plaats bij de eer ste negen. „Je kunt niet op dit soort eisen ingaan, want dan kan elke bond wel met een eigen man komen. Wij zien de FNV als hét orgaan dat de be langen van de vakbonden ver tegenwoordigt, niet iedere bond afzonderlijk." Wat dat betreft wijst Termont op de zesde plaats die is toegewezen aan FNV-man Rob Hame- linck. „Een verkiesbare plaats, zeker met de wetenschap dat lijsttrekker Jan Vergouwe over twee j aar terugtreedt". De samenwerking met de FNV als geheel noemt Ter mont goed. „Communicatie met de Hout- en Bouwbond werd echter geblokkeerd. Zo hebben wij onder meer een ge sprek aangevraagd toen de af- faire-Lenting begon te spelen waar we nooit iets op gehoord hebben". Elema: 'Het is en blijft een vak waar risico aan kleeft - FOTO WILLEM MIERAS WILHELMINADORP - De vorst in januari 1985 bete kende een grote strop voor de fruittelers. Koffiedik kij ken of de vorst tegenhouden kan men op het Proefstation voor de Fruitteelt in Wilhel- minadorp niet, wel zijn aan dit instituut de gevolgen en eventuele preventieve maat regelen van een dergelijke weersgesteldheid bestu deerd. „De gevolgen van de vorst, begin 1985, waren uit zonderlijk. Ook in Zeeland", vertelt de directeur van het proefstation ir. R.K. Elema. „ue gegevens zijn in het voorjaar vastgelegd en in de zomer is de schade bepaald. Contacten met Polen, een land waar fruitbomen zon der schadelijke gevolgen strenge vorstperioden door staan, werden gelegd en er varingen opgetekend. Mede werkers aan het onderzoek vroegen weerrapporten op bij het KNMI. Winters met strenge vorst zoals in 1956, '62, '78 en '79, werden verge leken met 1984 '85. Een hieruit naar voren gekomen gegeven is het feit dat bij vorst in het najaar, de fruitbomen zich als het ware inkapselen tegen de komende winterkoude. Vastgesteld werd dat wan neer sprake is van vorst in bijvoorbeeld de maand okto ber, een grotere winterhard heid, of zelfs een bescher mingsfase optreedt. De fruitbomen zijn veel minder bestand tegen een koude winter als het najaar zacht en behaaglijk is. „Alle proeven die in aan merking kwamen zijn be oordeeld op vorstschade", verzekert Elema. Uit een andere proef kwam te voor schijn dat bomen, die zwaar gedragen hadden, een soort uitputting vertoonden en meer schade opliepen toen zij op een dergelijke wijze verrast werden door koning winter. Een effectieve be schermingsmethode is wel licht een plastic hoesje om de stam, hetgeen bescher ming biedt tegen de gure oostenwind. Proeven met verschil lende soorten tussenstam- men wezen uit dat de reactie op winterse temperaturen heel verschillend is. De tus- senstam van triploïde-ras- sen (met grotere vruchten) bleek meer kwetsbaar. Hagelschade Ook de hagelschade was het vorig jaar ongekend groot. Gevolgen van dit weertype op jonge bomen, worden in de proeftuinen getest door middel van zwe pen met prikkeldraad. De bomen worden hiermee flink toegetakeld. De opge lopen schade kan door deze imitatiehagel na enige tijd worden geobserveerd. Deze methode is bovendien waar devol, nu de Onderlinge Fruittelers Hagelverzeke- ring heeft besloten ook ha gelschade bij jonge bomen te willen verzekeren. Vraag is daarbij echter; Wat kan als schade worden beschouwd en wat valt onder de noemer beschadigd? Elema geeft als voorbeeld dat een boompje misschien niet meer voor een schoonheidsprijs in aan merking komt, maar dat daardoor de waarde nog niet verloren hoeft te zijn ge gaan. Hagelschade aan fruit treedt overigens meer en meer op, weet de directeur van het proefstation. Niet dat hagelbuien in de loop van de jaren een grotere fre quentie hebben gekregen. Het is de keuze voor laag- stammige kleine bomen, waarbij de vruchten meer aan de buitenkant groeien. Deze nieuwe manier van te len zorgt ervoor dat de ap pels en peren meer zonlicht krijgen, hetgeen een kleur-, smaak- en grootte bevorde rend effect heeft. De op brengst voor de teler ligt vele malen gunstiger zodat voor deze methode meer en meer gekozen werd. Nadeel is wel dat het fruit meer kwetsbaar is, omdat de be schutting tegen hagelstenen hierdoor een stuk minder geworden is. Het proefsta tion heeft bij deze en andere soorten onderzoeken en pro jecten veelvuldig contact met de Landbouwhoge school te Wageningen. Risico De fruittelers (98 procent is lid van de Nederlandse Fruittelers Organisatie) ont vangen informatie van het proefstation via het blad 'De Fruitteelt'. Ook stelt men de telers door middel van in formatiebulletins op de hoogte van bijvoorbeeld de bevindingen van de winter 1985. „Het is en blijft een vak waar risico aankleeft", zegt Elema. Het Proefstation voor de Fruitteelt dat na de tweede wereldoorlog door de rijksoverheid en het tuin- bouwbedrijfsleven werd op gericht blijft onderzoek ver richten naar vormen die verbeterend of, in geval van plagen, preventief werken. Niet alleen zoals in dit geval waar het de schade aan ap pels en peren betrof, maar ook onderzoekt men de mo gelijkheden in de kleinfruit (fruit dat aan lage struiken of planten groeit) sector. Op het proefstation in Wilhel- minadorp en het aldaar ge vestigde Consulentschap in Algemene Dienst werken 51 mensen. De proeftuin te Wilhelmi- nadorp is 21 ha groot, de ap pel is hier het belangrijkste gewas, gevolgd door de peer. In verschillende delen van het land zijn dergelijke proeftuinen aangelegd waar grootfruit- en ander onder zoek plaats vindt. Onderzoek, voorlichting en onderwijs moeten er voor zorgen dat ook deze tak van de land- en tuinbouw over voldoende kennis beschikt om goed te kunnen floreren. Met dit doel worden deze be leidsinstrumenten finan cieel gesteund door het Mi nisterie van Landbouw. „De overheid trekt hier meer geld voor uit dan bijvoor beeld uitgegven wordt om de branche rechtstreeks te be schermen", weet Elema. „In het vaandel van het ministe rie staat dan ook: De land bouw helpen door zichzelf te helpen", voegt hij er nog aan toe. Piet Brakman - De Zeeuws- vlaamse troubadour Pie' Brakman verzorgt, in samen werking met de Stichting Weklzijn voor Ouderen kern Zaamslag, woensdagmiddag 12 februari een optreden in De Poort. Dit optreden, dat om 14.00 uur begint, is gratis toe gankelijk voor abonnemen- I thouders, alle overigen betalen 5,- waarbij een kopje koffie F of thee is inbegrepen. Wie vet- voersproblemen heeft kan contact opnemen met me vrouw De Vos-van Ham in Zaamslag. Van een onzer verslaggevers ÖOSTBURG - „Wij blijven streven naar bruikbare sportaccommodaties in alle kernen. Hoewel niet alle yerlangens kunnen worden ingewilligd dient toch elke kern over enige sportgele- genheid te kunnen beschik ken. Wij denken daarbij aan minstens een buiten- en een ninnensportgelegenheid". Dit staat te lezen in het verkiezingsprogramma van groepering Dorpsbelan gen en Toerisme, momenteel met vier raadszetels verte genwoordigd in de Oost- biirge gemeenteraad. Veel aandacht wordt be steed aan ontwikkelingen me moeten leiden tot het leefbaar houden van alle kernen. Daarom wordt ge pleit voor renovatie om oude huizen en gebouwen voor sloop te behouden. „Het eigen gezicht van iedere kern moet bewaard blijven". Daarnaast moet in iedere kern (verantwoord) nieuw bouw plaatsvinden met be taalbare prijzen, en zou IJ- zendijke bovendien een in- du^trieterreintje moeten hebben. Het roemruchte plan-Vos- sekaai krijgt ook de aan dacht. D en T vindt dat hier de knoop maar eens moet worden doorgehakt waarbij de toekomst van het gebied niet binnendijks maar bui tendijks komt te liggen. „Onze gedachten gaan uit naar het creëren van een surfcentrum aan de zeezijde van de Deltadijk, daarbij aansluitend verblijfsrecrea- tie in De Vossekaai". Vol gens D en T kan dit een grote stimulans voor Hoofdplaat zijn terwijl tevens de surf- problematiek elders aan de stranden wordt opgelost. Een angel in het D en T- vlees is nog steeds cultureel centrum Den Hoekzak. In dertijd was de fractie als enige tegen de bouw hier van. Nu staat het gebouw er en 'het is en blijft een aan fluiting zoals dit gebouw technisch in elkaar zit'. Men vindt dan ook dat er geluids technische en klimatologi sche aanpassingen moeten plaatsvinden. Bovendien dient het Ledeltheater in zijn oude hoedanigheid voor Oostburg behouden te blij ven. Van belang voor de streek vindt men goede busverbin dingen tussen de kerken. Op lijnen die met opheffing worden bedreigd zouden kleine bussen moeten wor den ingezet, zoals onder meer op Walcheren het ge val is. Blij is D en T met de komst van de dubbeldekker op de lijn Breskens-Vlissin- gen. Dit wordt een goede aanleiding gevonden om eens het fenomeen van nachtelijke afvaarten te pro beren. Gedacht wordt aan twee vaarten per nacht. Van onze correspondente MIDDELBURG - Verzet tegen de politie en weigering van de bloedproef, zo luidde de be schuldiging tegen de 55-jarige Goesenaar D.G., die hiervoor donderdag voor de politie rechter in Middelburg terecht stond. Maar tijdens de langdu rige behandeling van de zaak bleek dat er op 5 maart van het vorig jaar in Goes heel wat meer was gebeurd tussen G. en de Goese politie. De aanleiding tot de aan houding van G. was nogal dui delijk: een voorbijganger had gezien hoe de man 'onvast ter been' en waarschijnlijk dron ken op weg ging naar zijn auto. Even verderop schoot hij een politieman aan met het verzoek G. te beletten in zijn auto te stappen. Maar G. be reikte ongehinderd zijn voer tuig, reed daarmee weg maar werd na een korte achtervol ging door een surveillancewa gen tot staan gebracht. Woe dend stapte G. uit en vloog de politiemannen aan. Tenslotte kon hij door een team van vijf man worden overmeesterd, in de boeien geslagen en afge voerd. Op het politiebureau ver klaarde G. 'nergens aan mee te willen werken' waarop de vechtpartij zich herhaalde. Zelfs de wapenstok moest worden gehanteerd om G. 'te kalmeren' en 'ter ontnuchte ring' in een cel te kunnen stop pen. Een arts constateerde later ontwrichte en ontvelde pols, kneuzingen en een verwon ding aan het oor van G., die dan ook een klacht indiende. De verwondingen aan de pol sen bleken veroorzaakt door te kleine handboeien en G.'s ver dediger kon meedelen dat de Goese politie sindsdien met een ruimere maat boeien rondloopt. Overigens heeft de polsontwrichting blijvend ge volg voor het functioneren van G. die zijn beroep van monteur zal moeten opgeven. Dat hij dronken was ont kende de man overigens in alle toonaarden. Het bevel tot het ondergaan van de bloedproef was hem bovendien ontgaan omdat hij even tevoren met een wapenstok bewusteloos zou zijn geslagen. G. werd ver oordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van vier weken, een boete van 1500 gul den en een rij-ontzegging van een jaar. Van een onzer verslaggevers AXEL - De afdeling Axel van de FNV heeft alsnog besloten de PSP Axel, die dit jaar voor het eerst aan de gemeente raadsverkiezingen deelneemt, uit te nodigen voor de drie fo rumavonden in maart. De PSP werd aanvankelijk niet uitgenodigd omdat vol gens FNV woordvoerder J. Vink op het moment dat de uitnodigingen de deur uitgin gen het nog niet vast stond dat de PSP ook werkelijk aan de verkiezingen zou meedoen. Tijdens een vergadering woensdagavond is die zaak rechtgetrokken. De forumavonden zijn op 7 maart in De Vlaschaard in Koewacht, 15 maart in 't Kaaike in Zuiddorpe en 17 maart in De Halle. (ADVERTENTIE) Commissie - De financiële commissie uit de gemeente raad komt 12 februari bijeen in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Aan de orde onder meer kredieten voor het op slagterrein gemeentewerken, een parkeerplaats in de Sint- Bavostraat en de riolering van de wijk Ouwe Stad. Gespro ken wordt ook over de verbou wing van toiletten op het sportpark en de financiële consequenties van het feit dat de gemeente is toegetreden tot het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. VVV - De WV Groede houdt dinsdagavond 18 februari de algemene ledenvergadering in De Wulpenhoek, aanvang 20.00 uur. Op deze vergadering zal de VVV een nieuwe voorzitter moeten kiezen daar de heer J. Schippers, sinds jaar en dag eerste man van deze club, af tredend en niet herkiesbaar is. Evenmin herkiesbaar is de heer G. Boerdam. Het bestuur stelt als nieuwe bestuurskan- didaat voor mevrouw W. Col- paart. Als nieuwe voorzitter wordt de heer H.W. Risseeuw gekan dideerd. Bedoeling is op deze avond een waardig afscheid te nemen van de dan oud-voor zitter Schipper, die de vereni ging 15 jaar heeft geleid. Aan de orde komt voorts het evene mentenprogramma voor 1986, waar de strand- en kinderspe len niet ontbreken. Iwwiwwl Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die aUemense[jj|c gevarieerde H* kostwiïl 4-in-'-krant Vul dus snel in die bon XWJS sen stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen 1*12^ lang voor half geld in de Na j Adres Postcode Woonplaats. I I I BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). IDo/e bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen j naar Dagblad De Slem. Antwoordnummer 112. I I 4800 VB BREDA Bellen kan ook: 076-236911

de Stem | 1986 | | pagina 23