duhuis ndag KLEINTJE KARNAVAL HES EIZENDE MAN Carnaval in 'het buitenland voor Limburgse burgervaders 'ALLEEN EEN WONDER KAN ONS NOG REDDEN MDGO-afdeling kan een bedreiging worden voor Hulst Antoniusschool Axel feetselijk geopend mus 9 Schaatsen ruilen itnodiging FWEZIG DE MAAT Kersverse burgemeester van Hontenisse draagt de macht over DE STEM ng voor de arsveilingen chri Studio AG 15 FEBRUARI 3.00-21.00 uur straat 8 Nieuw-Namen nbedrijf H. Baecke ieuw-Namen ijf R. Boënne Graauw t/m 17 februari lastingconsulent oliweg 93, Hulst, el. 01140-13102 verkeersschool: end. 01140-13937 na 17.0! immiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiinimmimimimiiiiM MORGEN l zondag 9 februari co Pedro en Windkracht 9 20.00 uur 0 ZEEUWS VLAANOERE OPROEP ZATERDAG 8 FEBRUAR11986 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 W eekenddienst Stem-redactie Schietingen KANTOORINRICHTING KANTOORMACHINES SCHRIJF- EN TEKSTVERWERKINGS- APPARATUUR COPIERS OFFICE SUPPLIES COMPUTERSYSTEMEN l/ffAAR HU NI U ONS VINDEN? Plaatselijk nieuws Graauw Hulst Heikant Kieldrecht Kloosterzande Koewacht Lamswaarde Nieuw-Namen Ossenisse Si ht-Jansteen nte's-Granenhage Sedert 1812 s-Gravenhage, tel. (070) 65 88 sy ir.: E.H. Braat 'rijke schilderijen en antiquiteit Voorjaarsveilingen (eind april in dio. Den Haag) is nog mogei^ t vrijdag '28 februari a.s. an een collectie of meerdere ,n overweegt - onze experts 2jj, oor een geheel vrijblijvende ij U thuis te komen. fonisch een afspraak maken (bel er mevrouw H Stomps, die U d ook alle verdere gewenste igen kan verschaffen. 'ag to februari zijn 5 experts s aanwezig in Rest 't Koetshuis, en en op vrijdag 14 februari in (onder Museum Het Prinsenhof, Schoolstraat 7). Delft, van ll.oo- 16.00 uur. ollege voor belastingconsulenten ud- en belastingadviesbureau A.F.M. de Maat-Kas lllllllllllllllllimilllllfllllllllllllfllflllllllllllllil agd rijexamen. Silvia de Bakker Mario Hemelaar Patrick Dankert Edwin Molders L1EGERE Kloosterzand| Algemene kennisgeving lenstraat 17 - 4503 BA Groede ovember 1985 wordt aan in Nede# ige vrouwen (AWBZ-gerechtigd) 9 er in rekening gebracht voor een at» eling die in de Stimezokliniek te w ndergaan. nd woonachtige vrouwen die In M 1 februari tot 20 november 1985i ro Groede voor een abortusbebanu» ctaald, kunnen het betaalde W. en op verzoek terug ontvangen i voor derden die een behandeling ebben betaald). met 30 april 1986 kan terugt Jen op de volgende wijze: hrlftelljk verzoek, op bank- of giror nf. (Cheque) tijdens kasuren in 88 iril uitsluitend op schriftelijk verzoek. In beide gevallen moet worden meld: datum behandeling, status' mer, inschrijfnummer, ziekenfond' zekering of polisnummer partic" ziektekostenverzekering. van kliniek: maandag, dinsdag sn tan 09.00 uur tot 12,00 uur. sche inlichtingen m.b.t. uitbetalin9en tijdens kasuren tel. 01171 -1619. Hetbe^ Van een oneer verslaggevers HULST - De twee Limburgse burgemeesters van de ge meenten Hulst, F. Jacobs en Hontenisse, A. Hessen vieren git jaar voor het eerst carna val in den vreemde. Voor burgemeester Kessen, die net een week in functie is, wordt het voorzichtig aftasten. Nee ik doe nergens aan mee. ik ga actief kijken". Maar om dat het bloed toch eenmaal kruipt waar het niet gaan kan, gaat hij zaterdag even op en neer naar Limburg om 'sfeer te proeven'. De andere dagen volgt hij de carnavalsbeleve nissen hoofdzakelijk vanaf de stoep. „U zult me niet in een boerekiel aantreffen". Zijn collega F. Jacobs, die al wat langer in het zadel zit, heeft als ex-burgemeester van de Limburgse dubbelgemeente Kessel en Neer een carnaval straditie hoog te houden. Hij is Eikater van de gemeente Kes- sel-Eik, in zijn eigen gemeente vielen hem onderscheidingen van het Kwiebusrijk (Neer) en Keverrijk (Kessel) te eer. Andere erefuncties zijn hem ontnomen op het moment dat hij Limburg de rug toekeerde. „In Limburg was het tijdens de carnavalsdagen een drukke tijd in de representatieve sfeer. Ik moest een dubbel programma draaien. Zo zat ik bijvoorbeeld in de jury die de optochten moesten beoorde len". Ook in Hulst gaat Jacobs drukke dagen tegemoet. Za terdag trekt hij alle kernen langs om de sleutel van de ge meente over te dragen aan de verschillende vorsten en prin sen. En als hij zaterdagmiddag de smaak te pakken krijgt, is het niet uitgesloten dat hij zich de komende dagen in het car- navalsgeweld stort. „Maar als dat gebeurt, zal ik volstrekt onherkenbaar zijn", aldus Ja cobs. Alpha noodgedwongen weg uit de Stellestraat HULST - De modelvliegclub Alpha moet noodgedwongen het oefenterrein op voorma lige stortplaats aan de Stellestraat in Hulst op geven. Eigenaar Immo Flandria van de vuilnisbelt heeft de club deze week laat weten dat ze per 1 maart moeten opkrassen. Het ruim vijf hectare grote terrein wordt ingeplant met snel groeiend bos. In een daarop volgend ge sprek heeft men de modelclub nog wel anderhalve hectare te koop aangeboden, maar daar voor moet 30.000 gulden op ta fel komen. En dat kunnen de modelvliegers bij lange na niet opbrengen. Tenzij zich onver hoopt sponsors aanbieden die willen meebetalen. „We ma ken ons geen illusies meer", zegt voorzitter H. van Veld huizen. „Dit is voor ons de ge nadeslag. Alleen een wonder kan ons nog redden". Aan het enthousiasme dat Alpha nog begin deze week in De Stem ten toon spreidde is nu een abrupt eind gekomen. Alle grootse plannen vallen in het water. „We hebben kei hard geknokt en alle barrières genomen. Maar nu krijgen we dit". De enige strohalm waar aan de model vliegers zich nog vastklampen is een brief die ze naar bedrijven in de regio gaan sturen. Daarin wordt ge vraagd om een eenmalige gift of een lening op aantrekke lijke voorwaarden. „Ik geef ons geen kans meer. Dat klinkt misschien somber, maar het is de nuchtere reali teit". Directeur J. den Doelder van Immo Flandria zegt het sneu te vinden voor de model vliegers. „Maar wij hebben dat terrein bij Staatsbosbeheer aangemeld voor de aanplant van een snel groeiend bos". Naast de normale subsidie vangt het bedrijf daarvoor ook nog eens 3.000 gulden per hec tare extra. Men is bereid een stuk aan Alpha te verkopen, maar Immo Flandria berekent in de prijs wel de 4.500 gulden subsidie door, waar men naast grijpt als het stuk niet wordt bebost. Dat levert een vraag prijs op van 30 mille. Volgens Den Doelder vrij redelijk, maar die mening wordt niet gedeeld door Van Veldhuizen. „Voor dat soort grond, een voormalige stortplaats waar ook nog gif in de grond zit, vinden wij wel erg veel. Het totale perceel is ons indertijd door de vorige eigenaar voor 80 mille aangeboden. En over die prijs viel ook nog te praten. Nee, dit is zwaar overdreven". Eigenlijk zou Immo Fland ria het liefst helemaal niets verkopen en de volledige vijf hectare bebossen. „Ik hoop eigenlijk dat ze ergens een al ternatief oefenterrein kunnen vinden", zegt Den Doelder. „Dat", meent Van Veldhuizen, gezien de ervaringen in het verleden, „lijkt ons helemaal een superdroom". Zowel de gemeente Hulst als anderen in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben al te kennen gegeven geen mo gelijkheden te zien. „Boven dien liggen we er dan min stens een jaar uit. Immers, dan moeten we weer de hele proce dure van een hinderwetver gunning en dergelijke begin nen. Een haast onbegonnen taak". De enige hoop van model vliegclub Alpha is dat bedrij ven de helpende hand bieden. Maar daar is haast bij, want de club heeft veertien dagen tijd gekregen om over het aan bod van Immo Flandria te be slissen. Van onze correspondent HONTENISSE - Na precies zes dagen als burgemeester van Hontenisse te hebben ge werkt draagt de kersverse burgemeester A. Kessen het bevel over de onderdanen over aan de vier gemeentelijke car navalsprinsen. Dit alles ge beurde tijdens een uiterst ge zellige openbare raadsverga dering in het gemeentehuis te Kloosterzande. Voor deze gezelligheid zorgde vooral conferencier Frans de Schepper die de car- navalsvorsten voorstelde en dagblad voor zuidwest i Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie "Terneuzen: Rein van der nelm (editie-chef), Jan Jansen (piv. chef), Emile b °n, Co Meertens, Cor de °°er (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, tugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. es: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: 958M'Pr'Vétel'0115°" ook de gemeentepolitiek op een geestige manier de revue liet passeren waarbij hij ook de nieuwe WD-burgemeester niet ongemoeid liet door hem onder andere te betitelen als 'lid van de bende van Nijpels'. De burgemeester zei nu te begrijpen waarom Hontenisse een krachtige burgemeester nodig had. De sleutels die hij deze avond aan de prinsen moest overhandigen waren namelijk behoorlijk zwaar. Behalve de sleutel overhan digde hij de prinsen van Vo gelwaarde, Lamswaarde, Ter hole en Kloosterzande ook het wapenschild van de gemeente. De ereleden van de Klooria- nen, R. van Heese en R. de Waal kregen uit handen van prins Tinus een letterlijk be vroren staatspensioen en en kele leden werden bovendien nog gehuldigd. Als afsluiting van het for mele samenzijn werd het Zeeuwsvlaamse volkslied ge zongen, waarna burgemeester Kessen nog even kwijt moest dat hij zich tot nu toe best thuis voelde in Hontenisse. Voor redactionele zaken, dus niet voor adverten ties. of bezorgklachten, kunt u zich dit weekeinde wenden tot Eugène Ver straeten 01140-16755. B.g.g. 01153-1534, Zondag middag 01150-17920. MIDDELBURG - Als de alge meen-neutrale MDGO-school in Terneuzen een afdeling 'verzorging' mag oprichten kan dat leerlingen weg gaan trekken bij de room-katho- lieke MDGO-school in Hulst. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben dat onderkend. Toch bleek het college giste ren tijdens de statenvergade ring alle reserves tegenover de vestiging van zo'n nieuwe af deling in Terneuzen te hebben laten varen. Het stelde de sta ten voor om de minister een ondubbelzinnig positief afvies te sturen. Onderwijs-gedeputeerde R. Barbé bracht naar voren dat de MDGO-school in Terneu zen zelfstandig kan worden, wanneer men er met een nieuwe afdeling van start kan gaan. Men beschikt er dan na melijk ovër twee afdelingen. Een eerdere uitspraak van de Raad van State over de school in Terneuzen recht vaardigt volgens Barbé dat de provincie zich nu zonder om wegen achter de aanvraag van de Terneuzense school schaart. Maar de CDA-fractie stak er een stokje voor. CDA-woord- voerster H. Remijn-de Badts maakte duidelijk dat haar fractie eerst wel eens wat meer informatie over de zaak wil hebben. De staten krijgen de kwestie nu in een later sta dium opnieuw op hun bordje. Voorlopig echter gaat er een Plan van Scholen Voortgezet Onderwijs naar de minister waarin nog de nodige slagen om de arm worden gehouden ten aanzien van de Terneu zense school. De staten gingen unaniem met het plan ak koord. P. de Nooijer (PvdA) pleitte ervoor om de ouders recht streeks bij de scholen-plan- ning te betrekken door per re gio te meten naar welke vor men van levensbeschouwelijk onderwijs de voorkeur uit gaat. Maar Barbé wilde daar niet aan. De signalen van ge meentebesturen en schoolbe sturen zijn volgens hem vol doende om 'redelijk te kunnen inschatten welke richtingen gewenst kunnen zijn'. De oude en de nieuwe school werden door een lint van kinderen èn een gewoon lint met elkaar verbonden Van een onzer verslaggevers AXEL - Slechts een lint ver bond gistermiddag nog de oude rk. Sint Antoniusschool aan de Walstraat in Axel aan de nieuwe basisschool naast de sporthal. Toen dat was doorgeknipt door in- spectrice mevrouw De Kroon voor basisonderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen was de verhuizing naar de nieuwe school definitief een feit geworden. Dat en de herdenking van honderd jaar katholiek on derwijs in Axel werd giste ren uitbundig gevierd in de nieuwe rk basisschool Sint Antonius aan Oud Oostein de. Voor de kinderen begon het allemaal 's morgens al. De eerste vier klassen kre gen een voorstelling van het poppentheater Pinokkio uit Sas van Gent voorgescho teld, de klassen vijf tot en met acht vulden de tijd met spelleljes. Na de pauze wer den de rollen omgedraaid. Alle kinderen kwamen gis terochtend verkleed en geschminkt naar school. Een uur na de offieële opening door inspectrice De Kroon kwam er een eind aan de feestelijkheden voor de kinderen en kwamen de vol wassenen, ouders, personeel en genodigden aan de beurt. Burgemeester A. Hack toonde zich blij dat de inte gratie van het kleuter- en lager onderwijs in de kern Axel met de nieuwbouw van de Sint Antonius achter de rug is. Lovende woorden alom. Inspectrice, mevrouw De Kroon knipt in het lint Zowel voorzitter van het oudercomité G. Blaakman, de vicaris van Breda, burge meester Hack en inspectrice mevrouw De Kroon compli menteerden directeur J. Oude Kempers met de nieuwe school. Na de spee ches kregen de genodigden een rondleiding door het ge bouw dat nu al te klein is geworden. Een aanvraag tot uitbreiding wordt overwo gen. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Voor de genodigden had Oude Kempers nog een kleine attentie. Een boek werkje waarin een histo risch overzicht van honderd jaar katholiek onderwijs in Axel wordt gegeven. AXEL - Buurtvereniging De Boemerang in Axel-oost houdt vandaag, zaterdag, een schaatsruilbeurs in haar club gebouw. Iedereen die schaat sen te ruilen heeft of te koop aan te bieden kan van 10.00 tot 12.00 uur in het buurthuis te recht. 's-HEERENHOEK - 'De Ko renbeurs' voor bejaarden en minder validen met 35 deelne mers. Uitslag: eerste hoofdvo gel H. de Jonge, Soranus, tweede hoofdvogel Chr. Kor- stanje, Doel n Hoger, eerste zijvogel J. Rijk, Concordia, tweede zij vogel J. Goetheer, Juliana, derde zijvogel P. Maat, Zorgvlied, vierde zij vo gel B. v.d. Dries, Eensgezind heid. Meeste kleine vogels (6) C. Baas, Juliana. De vliegende vogelprijs was voor C. van Weele, Juliana. De volgende schieting is op dinsdag 18 fe bruari. (ADVERTENTIE) HCS is een |ong, dynamisch bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in: Geraniumstraat 32 4537 RE TERNEUZEN Tel. 01150-17342 GOES - Europa - De Europeesche Beweging afdeling Zeeland en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland houden een forummiddag op vrijdag 7 maart 1986 om 15.30 uur in Hotel Terminus, Frans den Hollander, Goes. Dr. W. Dekker, president-directeur van Philips, houdt een in leiding met als thema „plan Europa 1990", gezien binnen de Zeeuwse situatie. Hierna volgt een discussie met in het forum: dr. W. Dekker, drs. C. Hartog, voorzitter K.v.K. voor Midden- en Noord Zeeland (forum voorzitter), drs. W.H. Gropskamp, lid Raad van Bestuur Total Raffinaderijen Nederland, drs. R.C.E. Barbé, gedepu teerde Provincie Zeeland. MIDDELBURG - Fiom - Het FIOM-Zeeland, hulpverleningsin stelling bij onder andere alleenstaand ouderschap begint op woensdag 5 maart 1986 een gespreksgroep. Deze groep is bedoeld voor weduwen en weduwnaars die met hun jonge kinderen al leen zijn achtergebleven. Het kan van groot belang zijn om na het verlies mensen te ontmoeten die vanuit de eigen ervaring begrijpen wat het bete kent om de zorg en de verantwoordelijkheid voor de kinderen ineens alleen te moeten dragen. Naast het thema „opvoeden in je eentje", kunnen ook thema's besproken worden als „Hoe breng je in je eentje de feestdagen door, „reacties uit de samenleving", „hoe verwerk ik mijn verdriet" en „alles zelf te moeten doen". Ook het onderwerp „financiële beslommeringen" kan ter sprake worden gebracht. Het doel van de groep is eikaar te steunen en te bemoedigen in het verwerken van het verdriet en het moeten maken van een nieuwe start. De opzet is om tien maal bijeen te komen, weke lijks telkens op de woensdagavond in het FIOM-pand aan de Varkensmarkt te Middelburg. De aanvang is 20.00 uur. Meer in formatie en een folder bij Fiom-Zeeland tel01180 - 27311. 's-HEERENHOEK - Sound-Mix - In navolging van het succes van het Holland Playback festival haalt discotheek De Geveltjes uit de Markstraat in 's Heerenhoek nu ook het Sound Mixfesti val naar Zeeland. Dit landelijke gebeuren wordt verzorgd door onder meer de platenmaatschappij Radio Recordes uit 's Herto genbosch. Voor de winnaar ligt er dan ook een platencontract te wachten. De voorronden voor deze wedstrijd vinden plaats op zondag 23 februari en de zondagen 2 en 9 maart. Aanvang van zowel de voorronden als de finale is 15.00 uur. De finale is vastgesteld op zondag 16 maart. Belangstellenden kunnen zich telefonisch op geven bij VMS. Er wordt dan een inschrijfformulier toegezon den. Ook kan men zich opgeven aan de zaal. Dit dient echter wel voor donderdag 20 februari te gebeuren. De deelnemers mogen twee nummers ten gehore brengen met orkestband/cassette of met een eigen instrument bijvoorbeeld) gitaar. Een goede zanginstallatie is aanwezig. Het telefoonnum mer van de VMS is 010-519423. Songfestival - In het gemeen schapshuis te Graauw werd een songfestival gehouden voor de jeugd. Uitslag: 1. Nico Mahu met 'Met carnaval', 2. de Zingende Postbodes met 'Mijn zaklicht', 3. Saskia Molders en Bianca van Hooye met 'Kom allemaal naar de Graauw', 4 tot en met 6: Nancy van Troost en Inge Leeraert met 'Het is weer carnaval', Tina en Heidi Vernimmen met 'Van de leut' en Anita Lernhouts met 'Daar komt de prins weer aan'. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de vierde wedstrijd van de competitie. Uitslag A- groep: 1. heren De Nijs-Van Leeuwen, 2. heren Reunis- d'Hondt, 3. mevrouw De Kort- de heer Atkins. B-groep: 1. da mes Den Boer-Smulders, 2. mevrouw Sandrini-de heer Meulenberg, 3. mevrouw Van de Bogaert-de heer Melchers. C-groep: 1. dames Stolte-So- nius, 2. dames Hillege-Van de Velde, 3. dames Voet-Van Hooteghem. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde buiten competitiever band een wedstrijd in twee groepen. Uitslag: groep A: 1, heren Reunis-d'Hondt, 2. he ren De Booy-Van aart, 3. he ren Heyndrickx-Deltour, 4. mevr. De Kort-dhr. Atkins, 5. heren De Nijs-De Nijs. KVO-Kring - In het kader van de cursus 'Wij en de maat schappij' bezochten de leden van de KVO-kring Hulst de KRO-studio's in Hilversum. Daar kregen de dames uitvoe rig uitleg over de totstandko ming van programma's en over opnames buiten de stu dio. Na de rondleiding volgde een discussie over het thema programma 'man, vrouw, ma gazine'. De KVO-leden waren zeer te spreken over de goede ontvangst en de uitvoerige in formatie die ze kregen. Schieting - Zaal 't Helleken, bejaardenschieting, 52 schut ters: hoge en tweede vogel: E. Jansen, Moerbeke; eerste zij- vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; grootste aantal (4): F. de Brou wer, Heikant. Ruildag - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den hun maandelijkse ruildag op zondag 16 februari, van 9 tot 12 uur in feestzaal Het Centrum aan de Beukenlaan. De toegangsprijs bedraagt 10 frank of 60 cent. Dit keer zijn er 45-toerenplaten te koop voor 15 frank per stuk. Voorts is er een speciale stand waar Artis-Historia en Soubrypun- ten omgewisseld kunnen wor den. Tenslotte is er een mini tentoonstelling van Neder landse postzegelboekjes door Petrus Schudding uit Kiel drecht. Carnaval - Mensen die naar carnavalsoptochten en derge lijke zijn geweest en geen zin hebben nog in de keuken te kokkerellen, krijgen zondag een alternatief. Die dag ser veert uitbater Wim Roelands van café De Kastanje in Kloosterzande een speciaal carnavalsmenu. Van 18 tot 22 uur kan men er terecht. Tennistoernooi - Tennisvere niging Eikenhof heeft het jaarlijkse wintertoernooi ge speeld op de binnenbanen van tennisvereniging De Zilveren Klomp in De Klinge. Door het grote aantal deelnemers wer den er alleen dubbelspelen ge houden. Na drie wedstrijden waren de uitslagen als volgt: Dames: 1. Tilly Boeckling, 2. Ineke de Schepper, 3. Marlies Verdurmen. Heren: 1. Dirk de Pau, 2. Mike Fischer, 3. Rudi de Moor. Ouderenbiljart - In De Vla schaard en het dienstencen trum De Lieve hebben de ouderen uit Hulst en Koe wacht twee biljartwedstrijden afgewerkt. Elk team speelde met tien biljarters. In Koe wacht werd gewonnen door de ouderen van Koewacht, het verschil bedroeg slechts zes caramboles. De tegenontmoe- ting in Hulst leverde winst op voor Hulst. Het verschil hier bedroeg 149 caramboles. Bridgewedstrijd - De leden van de bridgeclub speelden in café De Vier Jaargetijden een onderlinge wedstrijd. Het was een howell 10 met 12 paren. De uitslag was: 1. mevrouw Bies- broeck-de heer Borm, 2. me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. heren Van der Wielen-De Waal, 4. mejuffrouw Staal-de heer De Kerf, 5. dames Hoonderd-Kint. Kaarting - De rk bejaarden- bond hield een bejaarden- kaarting in de stichting De Kauter. Er waren 27 deelne mers. De uitslag: 1 Gust. Smet, 2 J. van Driessche, 3 R. van Ombergen, 4 R. de Jong, 5 Ferd. Smet, Gaaibolling - Aan de gaaibol- ling van gaaibolclub De Dwarsliggers deden 39 mensen mee. Uitslag: hoge vogel: A. Remijn, Ossenisse, rechter zij- vogel: J. Remijn, Ossenisse, linker zij vogel: J. Sponselee, Kloosterzande, meeste kleine vogels (6 stuks): R. Remijn, Ossenisse en J. Bouchaut, Kloosterzande. De volgende gaaibolling is zondag 2 maart om 14.30 uur. Bejaardenschieting - In café De Kroon wordt woensdag 12 februari een schieting gehou den voor ouderen, gepensio neerden en WAO'ers. De in schrijving begint om 13 uur en een half uurtje later worden de eerste pijlen afgeschoten. Gezondheidsvoorlichting - De Katholieke Bond voor Oude ren afdeling St.-Jansteen houdt in samenwerking met dokter B. Schulte, het Alge meen Ziekenfonds en de pa tiëntenvereniging Samen Be ter een voorlichtingsmiddag over gezondheid. De middag is dinsdag 18 febuari, aanvang 13.30 uur in gemeenschapscen trum De Warande. De heer Schulte begint met een korte inleiding over medicijnge bruik. F. van de Neste van het Algemeen Ziekenfonds spreekt daarna over ziekte kosten, verzekering en eigen bijdrage. Tenslotte geeft me vrouw Henderiks voor de pauze nog informatie over het doel van een patiëntevereni ging. Na deze inleidingen is er een pauze. Daarna is er onder leiding van J. Bakx een forum, waar de inleiders ingaan op vragen.

de Stem | 1986 | | pagina 21