Max Schaub half jaar voorzitter Terneuzen Ivan Beck (16) is een groot talent Huls proe 'Vriendenkring basis succes' 'ER IS NOG VEEL INDIVIDUEEL ENTHOUSIASME.^ AANVRAA HULSTENAAR HEEFT IN EIGEN PROVINCIE GEEN TEGENSTAND MEER V* ijmjM DONDERDAG 6 FEBRUAR11986 EXTRA _I4| PETER VIOEN 15 JAAR VASTE KRACHT IN TERHOLE-TEAM PAGINA ZEELAND 1 T27 sprl DU Peter Vioen, de routinier die zich uitstekend thuis voelt in het Terhole-team en dit seizoen graag de titel zou willen pakken. - foto de stem/cor j de boer Van onze sportmedewerker TERHOLE - Met nog tien duels voor de boeg heeft Terhole de leiding in de tweede klas van het zondagafdelings- voetbal stevig in handen. Een positie die het zich verwierf door, zoals Terho le-routinier Peter Vioen stelt: „Op te treden als één grote familie". Dit samenwerken is overigens niet nieuw in de voetbalclub Terhole. Al sinds de oprichting 15 jaar geleden heeft het mensen aan het be wind gehad die wisten wat ze wilden. Doch die daarbij zo reëel waren te onderkennen dat al les niet onmiddellijk gerealiseerd kon worden. Met andere woorden, de voetbalvereniging Terhole bouwt nog steeds aan zijn toekomst. In dit enthousiast bezig zijn paste een optimis tisch ingestelde vent als trainer Eric van Hijf- te. Voor eigen dorp Een man die nu een half jaar de scepter zwaait over het voetbaltechnische gedeelte bij de club van voorzitter De Silva. Al met al dus positieve geluiden en daden uit het Terhole- kamp. Berichten die een oud-gediende als Pe ter Vioen duidelijk tevreden stemmen. Temeer, omdat hij een Terholenaar in hart en nieren is. Zijn overstap van HVV'24 naar Terhole, toen deze club werd ojeugd. Pas toen mannen als wijlen Miel Saman, Paul Tieleman, Frans Aerts en Jo de Silva zich gingen inzetten voor een voetbalclub in Terhole en daarin slaagden, was het voor mij de normaalste zaak te gaan spelen voor mijn eigen dorp", verduidelijkt hij. En zodoende is hij de man met de meeste dienstjaren in de Terhole-selectie. Een dienst verband waar hij blij mee is. Tevens een ver binding waarin hij nog graag een keer kam pioen zou willen worden. „Het is nu tien jaar geleden dat ik een kampioenschap en promotie mocht meemaken. Dit jaar zou ik dat weer eens willen beleven. Temeer, omdat het anders voor mij als 33-jarige wel eens te laat zou kun nen worden", aldus de inmiddels van Terhole naar Hulst verhuisde Peter Vioen. Knokken Dat de te bewandelen weg naar de titel nog lang is, is Vioen bekend. „Het is nu eenmaal zo dat een koploper wekelijks moet knokken voor de punten. Elke tegenstander wil dan van je winnen. En terecht. Voor ons betekent het ech ter wekelijks honderd procent inzet tonen. Een instelling die wij als groep tot nu toe steeds op hebben kunnen brengen. De ene keer wat ge makkelijker dan de andere, maar we slagen er nog steeds in. En dat is onze kracht", weet Vioen. Bouwvakkers Dat hij daarin gelijk heeft, kan moeilijk te gengesproken worden. Immers, Terhole staat bovenaan met twee punten voorsprong op de naaste belager en met een doelsaldo (34-9) dat er zijn mag. En dat zijn zaken die zoals Peter Vioen weet: „De gemeenschap Terhole goed doen en die prima zijn voor de vereniging". Het spelen met drie seniorenteams en een jeugd- team zijn daar, naast de goede positie van het topteam, de bewijzen van. Tevens een bewijs dat Terhole met de juiste 'bouwvakkers' in de slag is. Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Een half jaar geleden nam Max Schaub de taak van voorziter van de voetbalver eniging Terneuzen op zich. Een periode waarin hij niet alleen zijn ogen goed de kost gaf, maar eveneens een tijd waarin hij moest con stateren dat er bij de Terneuzenaren veel moest veranderen. „Om dat te bereiken heb ik mezelf drie jaar de tijd gegeven", aldus de met veel elan werkende Ter- neuzenaar. Uit het bovenstaande blijkt overduidelijk dat er bij de rood-zwarten het een en ander mis was. Proble men die zich niet alleen op het sportieve en prestatieve vlak bevonden, maar even eens op organisatorisch ter rein. Hiermee geconfron teerd, na het accepteren van de voorzittershamer, was het voor Schaub zonneklaar dat er stevig gewerkt moest worden om weer lijn in de club te krijgen. Dit werken voor Terneuzen betekende voor Schaub uitzetten van een beleid. „Of dit uiteinde lijk goed geweest is, moet de toekosmt uitwijzen. Mijn stelregel is: beter een slecht beleid, dan geen beleid", al dus de Terneuzense praeses. Om zijn club weer in het rechte spoor, dat wil zeggen organisatorisch en financieel gezond maken, heeft Schaub zich drie jaar de tijd gege ven. Een periode waarin, zo als hij zegt: „Veel moet ver anderen willen we tenminste over drie jaar nog een ver eniging over hebben. Dat we intussen moeten roeien met de riemen die we hebben, is duidelijk". Dit werken naar een bloeiende vereniging is overigens niet bij Max alleen 'ingeslagen'. Echtgenote Endi kreeg eveneens last van deze kriebels en stortte zich met volle inzet op de leden administratie. Een op een rijtje zetten van gegevens in een speciaal daarvoor aan geschafte home-computer. Al met al dus zaken, die erop duiden dat de voetbalvereni ging Terneuzen hoog in het vaandel staat in huize Schaub. Toeval Dat de familie Schaub bij Max en Endi Schaub zetten zich vol enthousiasme in voor de voetbalvereniging Terneuzen. Het echtpaar Schaub voelt 1 zich uitstekend thuis op het bestuurlijke vlak. - foto de stem/corj oeboerI Terneuzen terecht kwam, berust min of meer op puur toeval. Zoon Max-George kreeg het namelijk op een goede dag in zijn bol om te gaan voetballen. Èen sport •die pa ooit eens probeerde om spontaan bij zijn eerste optreden zijn teen te breken. Ondanks deze kortstondige ervaring met de voetbal sport, geen belemmering zoonlief een strobreed in de weg te leggen. Eenmaal rich ting voetbalvelden getrok ken, werd contact gezocht. Bij toeval met Piet de Reus, een Terneuzen-aan hanger. Max-George kwam zodoende bij Terneuzen te recht en zijn 'supporters' eveneens. Langzamerhand groeien de contacten met veearts Schaub. Via de sup portersclub werd hij uitein delijk benaderd voor een be suursfunctie, aangezien Ter neuzen met bestuurlijke problemen zat, die beter door een 'schone bezem' weggeveegd konden worden. Schaub voelde daar wel wat voor en kon kort daarna on bevangen aan de slag. Dit betekende, zoals hij zegt: „Het opzetten van een goede taakverdeling. En het opzetten van lijnen; waar langs klachten moeten lopen om kantinebesluiten te om zeilen". Want wat SChaub niet kan hebben, is het zaken regelen van achter een pint aan de bar. „Ik denk dat het daar in het verleden teveel aan gemankeerd heeft", stelt, hij. Om zijn doel te bereiken volgt Max Schaub een tac tiek, die inhoudt, iedereen direct benaderen. Een optre den dat positief werkt. „In de tijd dat ik bij Terneuzen aan de slag ben gegaan, heb ik gemerkt dat er nog veel in dividueel enthousiasme on der de leden leeft. In verre weg de meeste gevallen is men zonder meer bereid din gen te doen waarvan men vooraf zei „Dat doen ze nooit". Voor mij een teken dat er op duidt dat men be trokken wil zijn bij de ver eniging. Alleen, je moet het even vragen. Het geld ligt tenslotte ook op straat. Wil je het hebben, dan zul je je ook even moeten bukken. Zo ligt dat met de contacten ook". Naast het terug op poten zetten van de voetbalclub Terneuzen op organisato risch en financieel gebied komt uiteraard het prestal tieve aan de orde. Prestatie' die Terneuzen terug naar d tweede klas moeten helpen| „Uiteraard hoop ik dat sportieve prestaties gelijkj tred houden met het stuurlijke. We hebben uilfl eindelijk een enthousiast jeugd bestuur en jeugdvoetballers. Als we difl kunnen behouden dan reel den we het wel. Dat ze daar| voor als een team op moete treden, spreekt voor ziet Wie dat niet wil, op de indi vidiuele toer wil, betaald w worden voor zijn dienstel mag van mij vertrekkei Want als we iets doen, doei we het voor de hele groep" besluit Schaub zelfvera kerd. JT t 4-V .V Van onze atletiekmedewerker HULST - Toen Ivan Beck tijdens de negende editie van Indoor Zee land als tweedejaars B- junior het provinciale A-juniorenrecord met de kogel mee naar huis nam, stond daar eigen lijk niemand van te kij ken. De 16-jarige Hul stenaar is immers het grootste talent dat de laatste jaren de werp- nummers op de Zeeuwse toernooivelden allure geeft. Een jongen die in staat is om binnen niet al te lange tijd Bert de Jonge en Sidney van Hoek (de laatste jaren het toonaangevende duo in Zeeland vormend met de kogel) van de troon te stoten. Normaal gesproken moet hij komend zomerseizoen al in staat worden geacht om het 24 jaar oude record bij de A-jon gens - gevestigd op 26 juni 1962 - van zijn RKHAV-clubgenoot Hugo Dierick in het archief te stoppen. Dierick kwam toen in Terneuzen tot 16.00 meter. Beek kwam tijdens zijn in- door-record in de Goese vei linghallen tot 13.69 meter. Vo rig jaar kwam hij als eerste jaars B-junior tijdens wed strijden in het Belgische Loke ren al tot 13.83 meter. Gezien zijn progressie het laatste jaar, moet de destijds uitzonderlijke prestatie van Dierick omver gekegeld kunnen worden. Tij dens het lopende indoorsei- zoen verbeterde hij bijna we kelijks zijn beste prestatie en daaraan gekoppeld het clubre cord van RKHAV bij de B-ju- nioren. In november kwam hij in Utrecht tot 14.98 meter. Op 5 januari plofte de kogel in Et- ten-Leur neer op 15.37 meter. Een week later kwam hij in Utrecht weer drie centimeter verder. Dit alles met de kogel van vijf kilogram, die bij de B- junioren is voorgeschreven. Om het provinciale indoorre- cord (op naam van Ron de Bruijne sinds 19 januari 1981) te pakken, moest er een kogel van 6 kilogram gehanteerd worden. De Bruijne kwam toen ook tijdens Indoor Zee land tot 13.59. Al bij de eerste poging van Beck was het raak. Met 13.67 meter kon het niet meer kapot. Tijdens zijn derde poging kon hij ontspannen het nieuwe record met 13.69 meter laten intekenen. Aanleg De aanleg voor de werp- nummrs (ook met discus en speer kan hij goed uit de voe ten) werd al vrij vlug duide lijk. Al tijdens zijn pupillen- tijd stak hij met kop en schou ders boven zijn leeftijdgenoten uit. „Tijdens de pupillencom- petitiewedstrijden, waar de gebruikelijke driekampen uit een loop- spring- en werp- nummer bestaan, pakte ik op de werpnummers al een dus danige voorsprong, dat er op de overige onderdelen wat verloren mocht worden. Als eerstejaars D-junior ben ik me dan ook op de werpnummers gaan specialiseren. In mijn training zit nog wel wat sprint en hordentraining, maar dat is niet meer gericht op de wed- strijdatletiek op die onderde len. Naast die spring- en hor dentraining doe ik twee avon den per week krachttraining. Dit alles onder leiding van Piet Lossie. Afgelopen seizoen mocht ik twee bondstrainin- gen onder Douwe Smit mee maken en ook daar heb ik aar dig wat opgestoken. Ik ging in een paar maanden tijd van 14.20 naar 15.00 meter. Mijn techniek is echter nog verre van ideaal. Het benenwerk in de ring is zwak. Als ik alvo rens mijn stoot uit te voeren naar achteren ga, trek ik mijn been omhoog in plaats van naar beneden. Op dit moment leg ik ruw geschat nog zestig procent kracht en veertig pro cent techniek in mijn stoot. Juist daarom denk ik dat er nog heel wat meer in zit dan dat er uit komt. Kogelstoten vereist nu eenmaal techniek, al is voor mij de discus het moeilijkste qua tecniek van de drie werpnummers". Ondanks dat de atletiek bij hem een grote plaats inneemt, denkt hij ook maatschappelijk verder. „Ik zit in de vierde klas van het gymnasium. Tot nu toe zijn huiswerk en sport goed te combineren. Dat televisie kij ken en 'stappen' niet ingepast kunnen worden, is voor mij geen probleem". Ivan Beck, het Hulsterse RKHAV-talent, dat uit blinkt op de werpnummers. - foto de stem/corj de boer I 1 g I vi De heer Lemstra opent de comJ Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De offi ciële ingebruikname van computerapparatuur bij het Zeeuws Kadaster in Middel burg is gisteren gepaard ge gaan met hevige onrust on der het personeel. Men is boos omdat er nog eens vijf tien arbeidsplaatsen bij de dienst moeten verdwijnen. De belangenbehartiger van het personeel, de dienst commissie, verwacht dat het nieuwe systeem niet tot de optimale rechtszekerheid en service zal leiden, waarop de officiële sprekers gistermid dag tijdens deingebruik name zinspeelden. Integen deel. „Nu ontstaat de waan zinnige situatie dat bij het operationeel worden van een geautomatiseerd sys teem er achterstanden ont staan in het bijhouden er van. De klant moet er reke ning mee houden dat de in gewonnen informatie vaak onvolledig of niet up tot date zal zijn". Voorzitter A. Schouwe- naar van de, .dienstcommis sie toonde ter illustratie een klacht van het waterschap De Drie Ambachten, één van de 'grootverbruikers'. Uit de klacht blijkt dat er nu al van ernstige achterstanden sprake is. Het waterschap heeft problemen met de in vordering van heffingen omdat men te lang moet wachten op gegevens van het kadaster. Het personeelsbestand bij het Kadaster in Middelburg is de afgelopen tien jaar via natuurlijk verloop al inge kropen van 145 naar 106 ar beidsplaatsen. Men moet nu verder terug naar 91. Een van de oorzaken, aldus de hoofddirectie in Apeldoorn, is de invoering van het nieuwe systeem, waarmee de registratie en levering van gegevens is geautomati seerd. Maar voorzitter A. Schou- Wenaar van de dienstcom missie bij het Zeeuws Ka- "F-->:^CT5UOTleEitafMK5st das affj arH dwT de I sys{ wol lijk (in| rerf Zet: hen ing mo|_ gelfl sch| ge^ te ma mi< vei Rt mij| sprl ver) nerj waa geel hoep gee| der voop hetj waa sonl nee| de te I noel neef vool hetf autl vlotM kadi

de Stem | 1986 | | pagina 8