VIJF GELE KAARTEN IN DUEL VOL IRRITATIES Wijnands wint Grote Prijs FC Utrecht weigert FilmNet de toegang FRANS \A Cuba niet naar Seoel Eerste Westduitse winst in Italië sinds halve eeuw Felle jacht op leider 'romenade kleintje intje nONPERDAG 6 FEBRUAF PONPERPAl 6 FEBRUARI Karpov en mogelijk Kasparov naar Tilburg Tom Nijssen uitgeschakeld Kodama wint marathon van Beppu Boksbond protesteert bij EBU EREDIVISIE Speler van Gent overleden Liboton op het matje geroepen WK dammen voor dames AMYJ in finale toernooi om volleybalbeker Walliser wint in Valzoldana SPORT IN 'T KORT fergadering rimbelangen DUITSE LOTTO ipnieuw zege Voorwaarts Van owe tennismedewerker TILBURG (ANP) - Voor de tiende editie van het Interpo lisschaaktoernooi, dat in okto ber van dit jaar in Tilburg wordt gespeeld, zullen de win naars van de vorige toer nooien worden uitgenodigd. Dat zijn Anatoli Karpov (Sov), Lajos Portisch (Hon), Tony Miles (GBr), Viktor Kortsjnoi (Zwi), Robert Hübner (BrD) en Aleksander Beljavski (Sov). Zevende deelnemer wordt Jan Timman en de toernooi - leiding heeft goede hoop dat ook wereldkampioen Gari Kasparov (Sov) het toernooi zal meedoen. Dat heeft direc teur J. Rennings van Interpo lis woensdag na de prijsuitrei king van de tweekamp tussen Timman en Joesoepov meege deeld. „We hebben al contact gehad met Kasparov en hij heeft geen nee gezegd", aldus Rennings. De winnaar van de tweekamp in Tilburg, Arthur Joesoepov, ontving een prij zengeld van 50.000 Zwiterse franken (70.000 gulden). Voor de verliezer Jan Timman res teerde 30.000 franken. MEMPHIS (Rtr) - Tom Nijs- sen heeft alleen de eerste ronde beleefd van het Grand Prixtoernooi in Memphis (Tennessee). De Nederlander verloor zijn eerste partij in het hoofdtoernooi, na een tie breaker in de tweede set, van de Amerikaan Duncan Law- son. In de tweede ronde werden twee geplaatste spelers, Thierry Tulasne en Jimmy Arias uitgeschakeld. Van de geplaatsten, die in de eerste omloop niet in actie behoefden te komen, begon ook Jimmy Connors moeilijk. De Ameri kaan had in de derde set een verlenging nodig om Ramesh Krishnan te verslaan. In het niet overmatig sterk bezette toernooi van Toronto, Joakim Nyström is als eerste geplaatst en de hoofdprijs be draagt 65.000 gulden, verdwe nen al in de openingsronde twee geplaatste spelers, Woj- tek Fibak en Christo Steyn. Memphis, uitslagen: eerste ronde: Dun can Lawson (VSt)-Tom Nijssen (Ned) 0- 2,7-6, Michael Westphal (WDl)-Ubor Pi- mek (Tsj) 6-4, 6-2; tweede ronde: Mikael Pernfors (Zwe)-Thierry Tulasne (Pra) 2- 6, 6-4, 6-1, David Pate (VSt)-Marco Os- toja (Jsl) 6-2, 6-3, Marty Davis (VSt)- Jimmy Arias (VSt) 4-6, 6-3, 7-5, Kevin Curren (VSt)-Mell Puree 11 (VSt) 6-4, 6-7, 6-1, Jimmy Connors (VSt)-Ramesh Krishnan (Ind) 1-6, 6-1, 7-6, Greg Homes (VSt)-Steve Denton (VSt) 6-4,3-6,7-6. Toronto, uitslagen eerste ronde: Bob Green (VSt)-Christo Steyn (ZAf) 6-2,7-6, Ricky Osterthun (WDl)-Dan Saltz (VSt) 6-4, 6-4, Joakim Nyström (Zwe)-Amos Mansdorf (Isr) 6-4, 4-6, 7-5, Leif Shiras (VSt)-Wojtek Fibak (Pol) 6-3,7-6. Ajax set slecht spel laags MW BEPPU (ANP) - De Japanner Taisuke Kodama heeft zondag de internationale marathon van Beppu gewonnen. Kodama legde de 42 kilome ter en 195 meter af in 2 uur 10 minuten en 34 seconden. Hij had op de eindstreep precies een minuut voorsprong op de Pool Czeslaw Wilczewski, die in 2.11.34 tweede werd. De derde plaats ging in 2.13.00 naar Akira Ono uit Japan. De uitslag van de marathon van Beppu is: 1. Kodama (Jap) 2.10.34,2. Wil;czewski (Pol) 2.11 34, 3. Ono (Jap) 2.13.00, 4. Osuda (Jap) 2.13.13, 5. Sueyoshi (Jap) 2.13.18, 6. Miciewicz 2.14.18,7. Matsuda (Jap) 2.14.22, 8. VanderVennet (Bel) 2.14.46, 9. Tajiri (Jap) 2.14.47,10. Morita (Jap) 2.15.19. HAVANNA (Rtr/AFP) - Fidel Castro, de beste honkballer onder de staatshoofden, zal niet toestaan dat Cuba deel neemt aan de Olympische Spelen van 1988, wanneer die uitsluitend in Zuid-Korea zul len worden gehouden. Tijdens de opening van de vergadering van de commu nistische partij van Cuba stelde Castro in Havanna: „Het is ondenkbaar dat Cuba deelneemt aan de Zomerspe len van 1988, indien de ge sprekken tussen Zuid- en Noord-Korea niet leiden tot een verdeling van het Olympi sche programma tussen de twee Korea's". DEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse Boks Bond heeft bij de Europese Boks Unie (EBU) in Rome telegrafisch geprotes teerd tegen de aanwijzing van Mohammed Kawoya als uit dager van de Europese kam pioen in het lichtwelterge- wicht, de Engelsman Terry Marsh. Bij de kandidaatstelling voor de uitdager van Marsh kreeg Kawoya vijf stemmen tegen de Utrechter Anton Ver- rips vier. De Nederlandse Boks Bond heeft bij de EBU geprotesteerd tegen Kawoya omdat de oorspronkelijk Oegandese bokser als staten loze in Denemarken verblijft. Volgens de reglementen van de EBU moet een bokser, die om een Europese titel uitkomt in elk geval de nationaliteit van een Europees land bezit ten. Ook de Fransman Tusiko- leta Nkalankete behoorde tot de kandidaten. Hij verwierf echter maar een stem. De Fransman valt bovendien af omdat hij onlangs in een ge vecht, waarbij de titel niet op het spel stond, op punten van Marsh verloor. AMSTERDAM (ANP) - Het slechte spel van Ajax is leuk voor PSV, slecht voor de spanning in de competitie en dodelijk voor de publieke belangstelling. Een overwinning van 2-1 op MVV is goed voor twee winstpunten, maar voor niets anders. MVV, voor het eerst onder leiding van Pim van de Meent, verloor vlak voor de winterpauze ook van Ajax en was naar Amsterdam gekomen met de bedoe ling de onvermijdelijke volgende nederlaag zo klein mogelijk te houden. Veel verdedigers dus en drie spit sen, die voorin bleven hangen, maar geen wezenlijke bijdrage aan de wedstrijd leverden. Er was trouwens een aantal Ajacieden dat het ook niet deed: Rijkaard, Koeman, De Wit en Van 't Schip. Het laat ste tweetal speelde in de kou van woensdagavond uitslui tend voor zich zelf en daardoor werd topscorer Van Basten lamgelegd. Niet door opmer kelijke verdiensten van het centrale Maastrichtse duo Busk en Maas, maar een direct gevolg van de wanprestaties van een viertal van zijn ploeg genoten. MW had veel mankracht in de laatste lijn, de vier verdedi gers en vrijwel het complete middenveld. Het was te veel voor Ajax dat ongekend on geïnspireerd voetbalde. De enige passes, die echt aankwa men, waren risicoloze breedte balletjes, maar daarvoor was het publiek niet gekomen. De enige man die voor wat opwinding zorgde was scheidsrechter Van der Laar, die af en toe stipt volgens het boekje floot en op andere mo menten er net zo met de muts Uitslag Ajax-MW Stand PSV Ajax Feyenoord Den Bosch Roda JC Fortuna S Utrecht Groningen Sparta GA Eagles Haarlem Twente V.V.V. AZ '67 MW Excelsior NEC Heracles 19 17 20 16 20 14 20 9 20 10 19 8 19 20 19 20 19 19 20 19 19 20 20 20 2-1 1 36" 62-11 4 32 80-22 4 30 5 24 7 23 5 22 7 21 8 21 6 19 9 19 9 17 8 16 2 11 16 5 915 5 11 11 3 13 11 3 13 11 3 14 9 47-26 33-19 46-31 30-25 25-22 26-26 25-35 28-37 31-33 18-38 24-39 22-43 21-39 20-37 19-43 19-50 naar gooide als de Ajacieden. Het gevolg was irritatie en vijf gele kaarten. Voor het duel moest worden onderbroken wegens een hart infarct van grensrechter Neij- enhuis, die naar het Acade misch Medisch Centrum werd overgebracht, scoorde Ajax een keer. Een wat gelukkige treffer omdat Baetsen en Maas niet passend reageerden op een voorzet van Van 't Schip waardoor Vanenburg de bal kon binnen tikken. De voorsprong werd verdubbeld door Mühren, die de bal hard tegen het net joeg nadat Dela- haye een schot van Koeman geblokkeerd had. In de tweede helft heeft Ajax voornamelijk tegen zich zelf lopen voetballen. MW verweerde zich met dezelfde overgave als voor rust, hield de verdediging gesloten en scoorde vlak voor tijd nog door Van de Boogaard, die een door Van Mierlo opgezette uitbraak koel, maar hoe kon het anders onder deze omstandigheden, afwerkte. Ajax-MW 2-1 (2-0). 4. Vanenburg 1-0, 43. Mühren 2-0, 90. Van de Boogaard Scheidsrechter: Van der Laar, toeschou wers: 9300. Gele kaart: Vanenburg en De Wit (Ajax), Linders, Maas en Van Mar wijk (MW). Ajax: Menzo, Silooy, Spelbos (Ophof), Koeman en Boeve; Vanenburg, Rijkaard en Mühren (Bosman); Van 't Schip, Van Basten en De Wit MW: Baetsen; Linders, Busk, Maas en Van Staveren: Quaden, Delahaye en Van Marwijk; Van de Boogaard, Adam en Van Mierlo. Grensrechter Neijenhuis krijgt assistentie. Later, nadat hij naar het Academisch Medisch Centrum werd overgebracht, zou blijken dat hij door een hartinfarct was getroffen. - fotoanp GENT (ANP) - Na anderhalve week in coma te hebben gele gen is woensdagmorgen de 26 jarige speler van A.A. Gent Jean Claude Bouvy in het plaatselijk ziekenhuis overle den. Bouvy, die al vijf jaar voor Gent uitkwam en juist dit sei zoen bijzonder goed speelde, was het slachtoffer van een ernstig auto-ongeluk in de omgeving van Gent. Na Ludo Coeck is hij de tweede Belgische voetballer, die het laatste half jaar het le ven heeft verloren als gevolg van een verkeersongeluk. AVELLINO (SID) - Voor de eerste keer sinds 1929 heeft het Westduitse voetbalelftal een uitwedstrijd tegen Italië gewon nen. De Westduitsers zegevierden in het prestigeduel in Avel- lino woensdag met 2-1. Een strafschop van Matthaus bracht een kwartier voor tijd de beslissing. Halverwege de eerste helft had Serena de Italianen Dp voorsprong gezet, zeven minuten voor rust zorgde Matthaus voor de gelijkmaker. De karakteristiek is: Bondsrepubliek Duitsland- Italië 1-2 (1-1). 21. Serena 1-0, 38. Matthaus 1-1, 75 Matthaus (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: Igna (Roe), toeschouwers: 15.822. Gele kaarten: Serena (Italië) en Rolff (Bondsrepubliek). Italië: Galli; Tancredi, Bergomi, Vierchwodod en Conti (Vialli); Bagni (Galderisi), Ba- -esi, Ancelotti en Cabrini; Serena en Al to belli (Massaro). Bondsrepubliek Duitsland: Schumacher; Augenthaler, Buchwald, Karl-Heinz För- iter; Matthaus, Rolff, Herget, Magath en Briegel; Karl-Heinz Rummenigge en Klaus Allofs (Gründel). LES SALLES-DU-GARDON - De successen van de ploegen van Peter Post en Roy Schui ten op de eerste dag van het nieuwe wielerseizoen hebben de formatie van Jan Raas geïnspireerd. Woensdag won Ad Wijnands de Grote Prijs van Bessèges. De Limburger versloeg de Deen Kim Eriksen uit de ploeg van Bernard Hi- nault. Wijnands hield op de dub bele omloop in Les Salles-du- Gardon een persoonlijke tra ditie in stand. Elke jaar wint hij in de eerste weken van het seizoen een wedstrijd. Dat was zo in de tijd dat hij nog voor Peter Post reed in de Ster van Bessèges, later onder het com mando van Raas ging hij daar mee door. Twee jaar terug won Wijnands een etappe in de Ronde van Sicilië, vorig jaar schreef hij de Grote Prijs Antibes en de derde etappe van de Ronde van de Middel landse Zee op zijn naam. In 1980 stapte Ad Wijnands na een sterke Olympia's Ronde van de amateurs over naar de profs. Een jaar later leek hij de doorbraak naar de top te realiseren. In de Ronde van Frankrijk sprintte hij naar twee etappezeges. Sinds dien ging het alleen nog maar minder met Wijnands. Inter nationaal en nationaal deed hij alleen in de minder belang rijke wedstrijden af en toe van zich spreken. Het zat Wijnands ook niet altijd mee. Hij had last van knieblessures en bleek vat baar voor griep. Vorig jaar viel hij in de Ronde van Frankrijk vol op zijn gezicht. Wijnands bleef hard en se- Voor de eerste maal in de geschiedenis rijden er wielren ners over de grens tussen Spanje en Gibraltar. De eerste etappe werd gewonnen door de Fransman Stephan Gray. - POTOAP rieus trainen in de hoop dat zijn zevende profjaar eindelijk een vet jaar wordt. Hij heeft het in elk geval goed ingezet. De Grote Prijs van Bessèges werd op drie grote en twee kleine omlopen verreden. Door sneeuw was het op verschil lende stukken parkoers glad. De karavaan werd eventjes opgehouden door een vreed zame demonstratie van mijn werkers. Ad Wijnands was de gehele koers actief. Nadat zijn nieuwe Belgische ploeggenoot Nico Emonds na een solo was achterhaald, maakte hij met wereldkampioen Joop Zoete melk deel uit van een kop groep. Enkele kilometers voor het einde kwam het peloton bij de vluchters en eindigde de wed strijd over 112 kilometer in een massasprint van zo'n derig renners. Wijnands had nog krachten over en won door de Deen Kim Eriksen en de Bel gische neo-prof Frank van de Vijver. De uitslag: 1. Ad Wijnands (Ned) 112 km in 2.41.44 (gem. 41.549 km/u); 2. Kim Erik sen (Den), 3. Frank van de Vijver (Bel), 4. Gilbert Glaus (Zwi), 5. Marc Sergeant (Bel), 6. Gody Schmutz (Zwi), 7. Heinz Imboden (Zwi), 8. Ralf Hofeditz (BrD), 9. Philippe Casado (Fra), 10. Michel Dernies (Bel), 19. Joop Zoetemelk (Ned), 27. Jac ques Hanegraaf (Ned) allen dezelfde tijd als de winnaar. Stefan Rooks heeft woens dag in de eerste etappe de lei ding in de Ruta del Sol behou den. De winnaar van de pro loog eindigde in Gibraltar in de schoot van het compacte peloton. De eerste etappe le verde een overwinning op voor de Franse sprinter Ste- phane Guay. Hij versloeg de Zwitser Stephan Joho en Sean Kelly. Gibraltar kreeg woensdag voor het eerst in de geschiede nis koersende wielrenners binnen de grenzen. De onwen nigheid van de aldaar gesta tioneerde 'bobbies' leidde toch chaotische taferelen. Er waren wat valpartijen met onder an dere de Zwitser Mutter, maar niemand raakte gewond. Het was trouwens ideaal fietsweer in Zuid-Spanje. Bij een temperatuur van rond de twintig graden met een sterke zijwind maakte het peloton veel snelheid. Vluchtpogingen, van onder andere de Belg Wallaeys, waren tot misluk ken gedoemd. De uitslag van de eerste etappe van de Ruta del Sol van Benemaldena naar Gi braltar Is: 1. Stephane Guay (Fra) 143 km 3.52.48; 2. Stephan Joho (Zwi) 3. Sean Kelly (Ier) 4. Alfonso Gutierrez (Spa) 5. Eddy van Haerens (Bel) en vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Het algemeen klassement na proloog en eerste etappe is: 1. Steven Rooks (Ned) 3.58.08; 2. Miguel Indurain (Spa) op 4 sec. 3. Inaki Gaston (Spa) op 6 sec. 4. Peter Hilse (BrD) op 7 sec. 5. Stefan Mutter (Zwi) op 8 sec. jet tennisdistrict Zeeland, zo- ls deze officieel werd samen- esteld op de laatst gehouden ■denvergdering, ziet er als ,0lgt uit: 7.12 april: open jeugd-paastoer- moi TSI te Goes; 8-10 mei: SL-uwse jeugdkampioenschappen STen met 12 en 16 jaar te Yerseke; n 19 mei: Zeeuwse jeugdkam- ■oenschappen tot en met 10, 14 en S?a?r te Hulst; 14/15 en 21/22 Ju- 7«uwse kampioenschappen te iddelburg; 16-22 juni: Kikker- ,-nooi c- en D-invitatie SJEF te rdenburg; 16-21 juni: dames- en AMSTERDAM (ANP) - Op andere gronden dan Ajax heeft FC Utrecht Filmnet ge weigerd toestemming te geven voor het uitzenden van een voetbalwedstrijd. De Utrechtse club, die zondag in de tweede ronde van het be kertoernooi de thuiswedstrijd tegen Ajax moet spelen, ver langt een vooruitbetaling voor het te verlenen recht. De nieuwe tegenstelling tussen de voetbalbond of een Betaald Voetbal Organisatie en de abonnee-televisiema: schappij is volgens Film) een rechtstreeks gevolg v, het feit dat de overeenkon tussen de partijen nog si niet is afgerond. Theo Aalbers, de voorzil van FC Utrecht, stelde dati club niet meer geld wil volgens de overeenkomst de BVO's zal moeten gi maar wel de zekerheid dat vergoeding er inderdaad komen. BRUSSEL (ANP) - Het sport comité van de Belgische Wiel rijders Bond heeft Roland Li boton, de kampioen veldrij den, ter verantwoording ge roepen voor zijn wanprestatie in de onlangs in Lembeek bij Brussel gehouden wedstrijd om het wereldkampioenschap. De favoriet stapte al na twee ronden af toen hij het gevoel kreeg te worden verslagen. Voorzitter De Vuyst van het comité was van mening dat Liboton dit het publiek niet had mogen aandoen en beter strijdend ten onder kunnen gaan. Liboton vroeg om be grip. Hij zei zich te hebben ge forceerd in de reeks wedstrij den om de Super Prestige-tro fee. Het comité sprak geen strafmaatregel uit. Wel werd Liboton te verstaan gegeven, dat er bij een volgende selectie voor het wereldkampioen schap een voorbehoud ten aanzien van zijn persoon ge maakt zal worden. CANNES (ANP) - De Russi sche titelhoudster Zo ja Sa- dovskaja en wereldkampioene Jelena Altsjoel hebben in de vierde ronde van het wereld kampioenschap dammen voor dames in Cannes hun voor sprong op de naaste belagers vergroot tot twee punten. Beiden behaalden op vrij eenvoudige wijze winst tegen de Belgische Demers en de Francaise Barras. Alleen de Nederlandse Karen van Lith bleef in het spoor van de kop- loopsters door als enige van het achtervolgende peloton te winnen van de Poolse nummer twee Kaczmazczyk. Uitslagen: Olga Levina (Sov)-Sjiwile Ringelene (Sov) 1-1, Raymonde Barras (Fra)-Jelena Altsjoel (Sov) 0-2, Zo ja Sa do vskaj a (Sov)-Betsie Demers (Bel) 2-0, Li li Karmi (Isr)-Yvonne Bonnefoy (Fra) 1-1, Petra Polman (Ned)-Barbara Graas (Ned) 1-1, Roza Kawczynska (Pol)-Leun Otten (Ned) 1-1, Karen van Lith (Ned)- Krystyna Kaczmazczyk (Pol) 2-0. Stand na vier ronden: 1. Altsjoel en Sa do vskaj a 7 punten, 3. Kawczynska, Van Lith, Otten en Ringelene allen 5, 7. Graas, Levina en Polman 4, 10. Bonne- foye en Karmi 3, 12. Barras en Kacz mazczyk 2,14. Demers 0. AMSTELVEEN (ANP) AMVJ heeft zich in eigen hal geplaatst voor de finale van het toernooi om de Neder landse volleybalbeker. Voor burg zegevierde in de tweede wedstrijd met 3-1 (15-9, 15-12, 13-15 en 15-11). In het eerste trteffen had AMVJ een voorsprong van 3-0 opgebouwd. AMVJ zal in de eindstrijd uitkomen tegen de winnaar van de andere halve finale, Martinus - Animo vol gende week. VALZOLDANA (DPA) - De vierde race voor de wereldbe ker reuzeslalom dames is woensfag geëindigd in een zege voor Maria Walliser. De Zwitserse won beide manches in een totaal tijd van 2 minuten 34 seconden en nam daarmee weer de leiding over in de strijd om de wereldbeker van haar teamgenote Erika Hess (209-193 pnt). De uiUUg: 1. Maria Walliser (Zwi) 2.34.00 (1.15.95 en l.la05) 2. Mateja Svet (Jsl) 2.34.97 (1.16.58 en 1.18.39) 3. Olga Charva- tova (Tsj) 2.35.89 (1.17.31 en 1.18.59) 4. Traudl Hocher (Brd) 2.36.00 (1.17.42 en 1.18.58) 5. Carole Merle (Pra) 2.36.15 (1.17.92 en 1.1&23) 6. Michela Figini (Zwi) 2.36.71 (1.17.58 en 1.19.13). Stand wereldbeker: 1. Maria Walliser (Zwi) 209 pnt 2. Erika Hess (Zwi) 193 3. Vreni Schneider (Zwi) 170 4. Michela Fi gini (Zwi) 163. Stand wereldbeker reuzeslalom: 1. Vreni Schneider (Zwi) 70 pnt 2. Michela Figini (Zwi) 57 3. Traudl Hocher (Brd) 48. Schaken TWEE NAAR de Verenij Staten geëmigreerde scha: grootmeesters uit de So\ Unie, Lev Alburt en Max Dl gy, willen in april in Bern toernooi houden om de ai dacht te vestigen op het van de Boris Goelko. vroegere nationale kampic vroeg in 1978 al een uitreis sum aan, maar werd sindst ernstig in zijn bewegingsi heid beknot. Alburt en Dit willen Goelko per telefoon het toernooi mee laten dc evenals de in Zwitserland nende ex-Sovjet Vil Kortsjnoi. Beenóperatie MARIO BEEN, de midden- der van Feyenoord, wordt week geopereerd aan een ten-meniscus. De operal wordt verricht door Fey< oords clubarts Ben van Bosch. Been zal minimaal weken niet kunnen spelen. Dure grap NORBERT NIGBUR, de v< malige doelman van het Wi duitse elftal, heeft een rechl zaak tegen zijn club Scl '04 verloren. Nigbur boete van 2750 gulden, hij een keer zonder opgaaf redenen van de training weggebleven. Nigbur vocht aan en werd in het ongt gesteld. Profdebuut PEDRO VAN Raamsdonk, veelvoudige nationale kampioen in het middei wicht en winnaar van zilt bij de Europese-en brom de strijd om de wereldtit maakt maandag 17 febi zijn profdebuut. In de Rij in Arnhem komt de Amsl dammer uit tegen de Ji slaaf Mladen Grubesitz. partij gaat over zes ronden. Zwaargewicht Maik (Oss) komt over acht rot uit tegen de Westduit Georg Butzbach en middel wicht Gerrie Kraus (Ai neemt het in zijn tweede pi partij over vier ronden op gen de Zairees Celestin nynda. tUININGEN - In café-res- lurant 'De Korenbeurs' te (ruiningen wordt donderdag- ivond 6 februari een vergade- jng gehouden van de wieler- tichting Trimbelangen Mid- ien-Zeeland. f Op de agenda staat onder idere het samenstellen van ie wielerkalender voor het Romende seizoen. De vergade ring begint om half acht. Verlengd MICHEL PLATINI heeft ii contract met Juventus v<f een jaar verlengd. De FraK man maakte woensdag s einde aan de maanden rende geruchtenstroom o' een transfer. Platini (31) spet al drie jaar bij de veelvoudi! Italiaanse kampioensploeg. KNEUZEN - PSV 1, Dees 1 en Zeldenrust 1, jagend op iploper Promenade 1, won- in hun wedstrijd met 3-0. ldenrust had de moeilijkste igenstander, Dow 1. Zeldenrust met Rob ;ompff in de ploeg voor de leke Frank Oudenaerde, aaide uitstekend en Dow 1, inder Wilmar Wullems, am er niet aan te pas: 15-7, Ï5-5,15-9. Dees 1 liet zich bijna in set afpakken door een fel ilend Wiekslag, maar begon in serieus te volleyballen en Wiekslag was kansloos: 16-14, 15-3, 15-3. PSV 1 moest even 'ennen om zonder Hugo Ver- ihraegen te spelen, maar te rn MTS/MEAO 1 leverde dat n enkel probleem op: 15-8, 5, 15-6. Sterbanden is uit de ivarenzone en klopte degra- tiekandidaat Promenade 2 iet 3-0 (15-6,15-11,14-11). In de tweede klas speelde ploper Douane 1 tegen hek sluiter Free Lance. Het 'erd een gemakkelijke 3-0- erwinning (15-4, 15-6, 15-7). ind TC, vechtend om in de eede klas te blijven, ver- ichtte het nodige stuntwerk en versloeg met 2-1 het sterke Roelofs (11-15, 15-13, 8-5). V V verloor met gering ver schil van De Meijer: 1-2 (15-12, 4-15, 14-16). Dees 2 en Ge- ieente 1, beide ploegen even rk, hielden elkaar goed in en wicht. Dees 2 won met 2-1 (17-15,10-15,8-5). Mislagen derde Idas: Douane 2-Belas- gen 0-3 (11-15, 14-16, 4-7), Juliana-De oter 2-1 (15-8, 11-15. 9-6), Gemeente 2- V 3 1-2 (15-6,3-15,8-15). Philips 2-Dow 1-2 (9-15, 13-15, 15-6) Vierde Idaa: PZEM 2-Elopak 3-1 (4-15. 15-12, 15-7, 12- •t. Havensehap-Dethon 3-1 (3-15, 15-4, tjp-13, 11-7), MTS/MEAO 2-Gemeente 3 J-2 (15-12. 3-15, 15-11, 10-15, 6-1), Dees 3- Ftulips 2 0-3 (9-15,14-16.3-13). SUnd eerste Idas: Promenade 1 12-31, PSV l 13-30, Dees 1 12-29, Zeldenrust 12- 9, Neckermann 11-23, Dow 1 12-19, Ster- "}nden 12-13, MTS/MEAO 1 12-11, nekslag 12-5, Promenade 2 13-4 'eede Idas: Douane 1 10-29, Roelols 12- V v 1 11-17, Gemeente 1 10-17, PSV SU-16, Dees 2 12-16, De Hoop 11-15, De ba: SI' NK bridge HALVERWEGE DE strijd de Nederlandse bridget; voor paren hebben Max battu en André Mulder punten voorsprong op nummers twee, de junio] Enri Leufkens en Berry stra. Rebattu en Mulder haalden 607 van de maxii 1092 te vergaren punten, tweede helft van de natioi titelstrijd wordt over twee ken gespeeld. De eerste paren plaatsen zich voor Olympiade die in september1 Miami wordt gehouden. Giro DE 69STE Ronde van Italië' in het uiterste zuiden van land beginnen. De organise1' ren, de Gazetta dello Sf" lieten zaterdag weten dat1 start zal worden gegeven Palermo op Sicilië. Het plete etappeschema zal gende week worden bekë gemaakt. 7-9-11-14-22-28-32 Reservegetal: 10 2-7-7-8-9-3-4 ■eyer 12-14, Kind TC 12-13, Free Lance «-8 Derde klas: PZEM 1 12-32, Belastin gen 21-25, Juliana 13-23, De Pooter 10-19, Wi*3!1 12-17, Gemeente 2 11-16, Rabo J-;\Dow 2 12-15, PSV 3 11-15, Douane 2 h:Vierde klas: De Stem 12-30, MTS/ gEAO 2 12-27, PZEM 2 12-25, Elopak 12- f' Jrb'JiPs 2 12-21, Dees 3 11-20, Dethon "avenschap 13-17, Promenade 3 "1-13, Gemeente 3 12-12. •OST-SOUBURG - De meis- 's-kadetten van Voorwaarts "•bben hun leiderspositie in klassement geconsoli- :rd. Het sterke Souburg 1 werd eigen huis gedecideerd te- 'ggewezen. Voorwaarts be- in gehandicapt aan de wed- V u Marcia de Jonge was et helemaal fit en Liana de 4°ng en Rian Koole moesten -rstek laten gaan. Al in de rste helft namen de Axelse afstand van hun tegen- uuirs' .y°°ral door Marijke eldeij met 15 punten kon ,*>r*'aarts gaan rusten met n 14-21-voorsprong. Na de pauze trachtte Sou- rg via 'man-to-man' wat te- 'fi i! doen' Marijke Fakkel- i,,, eeg twee persoonlijke aaksters toebedeeld. An- 0 de Klerk profiteerde uit- imlld ,yan de. zo ontstane ,t Hinnen drie minuten zjl negen punten uit vier .r„„ufeaks aantekenen. Een te 35-43-overwinning. rppjU rgse arbitrage was erigens uitmuntend te noe-

de Stem | 1986 | | pagina 6