ste... Bejaarden Hulst willen eigen adviescommissie LLEGENHEID Y L JESIEM PSP (nog) niet uitgenodigd voor forumavonden FNV Axel Kritiek van fractie L. Mangnus op aanpak stankoverlast DONDERDAG 6 FEBRUAR11986 DESIRÉ DE VLIEGERE 40 JAAR NA ARBEIDSEINSATZ WEER IN DUITSLAND Op klompen Schaatsen Bevrijd Bakkersvak VOORAFGAAND AAN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 'VOLKSGEZONDHEID IN GEDING' Brandje in Vogelwaarde van de BMW-dealer Garage Verbcugg® bv Plaatselijk nieuws Axel Sex achter gesloten deuren 'INVLOED OP GEMEENTEBELEID A12 pk om te zoenen far y particulieren bdankie, jubileum, receptie, de. verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten, let en duur hoeft het niet te |ls kosten nog geen tientje) er kolom 1,90. Eén grote i 2j45 Voor het plaatsen Afbeelding met een formaat lekenen wij 13,50 toeslag, |en op aanvraag Bij niet- j wordt J 4,00 adm kosten worden niet geretourneerd. 12 of geef uw tekst 2 dagen It bij één van onze kantoren gaven stuurt u eveneens 2 latsing naar Postbus 3229, ■Schriftelijke opgaven worden Iccepteerd indien naam en pijn, ook indien Uw betaling j behouden ons het recht Jnder opgaaf van redenen te weigeren. eniglngsnleuws 12 kolom op donderdag. pmorgen Ben en gefeliciteerd met KOPER pN IN DEZE RUBRIEK el: 077-551234 hst- 221/222. n u weet hoe u in ÏELDERLANDER; NIEUWE KRANT; URGER; DE STEM en DAGBLAD VOOR ORD-LIMBURG kunt adverteren tegen speciale tarieven. Komende uit Den Bosch 'of Raamsdonksveer neemt u deze afslag. Na ongeveer 1 km bent u in Zanddonk en ziet u Woonwereld met daar vlak achter Capitol en Piet Klerkx. Uw reiskosten worden vergoed bij aankoop boven f 2.500,-. Capitol levert door heel Nederland franko aan huis. Geopend van maandag morgen t/m zaterdagmiddag Vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur. Professor Zeemanweg, Telefoon 04160 - 38225. T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Door Ton Koomen HEIKANT - „Ik heb er ja renlang nachten van ge droomd. Het bleef spoken in mijn hoofd. Ik wilde terug naar Waiblingen, kijken of er niets veranderd was, wie er nog leefde van de mensen waar ik gedurende de oor logsjaren verbleef. Maar ja, het bleef bij dromen. Tot mijn zwager, Broer Pluym uit St.-Jansteen aanbood me met mijn vrouw naar Waib lingen te rijden. Het werd een onvergetelijke ervaring. De bakkerij, annex lunch room, waar ik moest werken, stond er nog. De twee doch ters van de oude baas leefden nog en we werden ingehaald als helden. Ik ben blij dat ik teruggegaan ben. Het heeft me enorm veel goed gedaan". Aan het woord Desirè de Vliegere, de 'warme bakker' uit Heikant. Achttien jaar en zo groen als gras was ie toen hij werd afgevoerd voor de •arbeidsinzet' in Duitsland in 1942. Het duurde precies veertig jaar voordat de uit Kuitaart afkomstige De Vlie gere terugkeerde naar de plaats waar hij de oorlogsja ren doorbracht. Een emotio nele ervaring, die een onuit wisbare indruk maakte op de rasechte Zeeuws-Vlaming. „Ik weet het nog als de dag van gisteren. Via het ar beidsbureau in Hulst kwam de oproep binnen. Ik was toe vallig de sigaar, zat bij de lichting die te werk gesteld werd in Duitsland. Je bent achttien jaar, komt zo van het platteland, weet van niks en je drukt je snor niet. Ik was de eerste in Kuitaart die naar Duitsland gestuurd werd. Met de tram van Kui taart naar Walsoorden, van daar met de boot naar Hans- weert en per trein via Krui- ningen naar Breda. In Breda werden we in een Duitse trein geladen. Hebben we drie dagen ingezeten. Eerste aankomstpunt was Bieteg- heim, zo'n 200 kilometer van Stuttgart. Daar kwamen we in een doorgangskamp te recht". Geen vakantie In dat kamp merkte Desiré de Vliegere al rap dat het geen vakantiereis betrof. De Vliegere, afkomstig uit een bakkersgezin met tien kinde ren - vader en moeder met vijf dochters en vijf zoons - arriveerde in Bietegheim met zo'n zestig andere Nederlan ders. De Vliegere: „We kre gen een paar dekehs, die we 's morgens keurig moesten inleveren. Zo niet, dan kon den we daar blijven, kregen we te horen van de Hollandse kampbewaarder. De avond tevoren waren er daar nog twee Russen doodgeschoten, dus je wilde wel gehoorza men". Desiré had er op dat mo ment spijt van als de haren op zijn hoofd dat hij de op roep die een week tevoren in de bus gleed in de Kuitaartse bakkerij niet genegeerd had. Hij zegt: „Mijn oudste broer was op dat moment 25 jaar. Die had geen last. Ze moesten toevallig lichting '24 hebben en ik was dus de klos. Als je alles van tevoren weet is het niet moeilijk". De Vliegere reisde via Bie tegheim door naar Stuttgart. „Een verschrikkelijke reis. Beschietingen van de trein, luchtgevechten en herhaal delijk moesten we onder de stilstaande trein duiken om beschutting te zoeken voor rondvliegende kogels. De aankomst in Stuttgart viel mee. We kregen goed te eten, stamppot, dus echte Hol landse kost. Ik was bakker van beroep, evenals mijn broers Theo, die helaas in middels overleden is, Rob, Piet en Gerard. En dat bleek achteraf niet het slechtste beroep. Ik werd afgevoerd naar Waiblingen, waar ik te werk gesteld werd in bakke rij Kauffmann aan de Lange Strasse 27". 'Etter' Daar bleek dat Desiré de Vliegere het veel slechter had kunnen treffen. Terwijl veel Heikantse bakker terug in 'Heimat Desiré de Vliegere, 62 jaar inmiddels, maar nog steeds actief in zijn ouderwetse bakkerij in het Zeeuws-Vlaamse Hei- (can{ - fotodestem/corj.deboer landgenoten onder erbarme lijke omstandigheden in fa brieken moesten werken, 'trof' - voor zover men onder dergelijke omstandigheden van 'treffen' kan spreken - De Vliegere het enorm. „Het echtpaar Kauffmann had zoon Helmuth naar het Oost front zien vertrekken. Die werd gedood bij Moskou. Verpletterd onder een tank. Het gezin Kauffmann telde vier kinderen. Vader Karl was een uitstekende figuur en ook met mevrouw Kauff mann kon ik goed opschieten. Zoon Karl, die de bakkers zaak leidde was echter een etter. Een honderd procent trouwe aanhanger van Hit- Ier, die geen partijbijeen komst oversloeg. Er zaten re gelmatig SS-ers en de SA- club in de lunchroom van de familie Kauffmann, zeer tot ongenoegen van vader Kauffmann, die de Führer het liefst eigenhandig koud had gemaakt. Ik heb samen met de oude heer Kauffmann nog een portret van Hitier verbrand in de bakkersoven. Uiteraard niet onder toe ziend oog van zoon Karl, want dan was het ongetwij feld minder prettig afgelo pen. Voorts was er zoon Rei- nold, een tandarts en de dochters Lydia en Emma, respectievelijk 36 en 24 jaar oud toen". De familie Kauffmann in 1942. Daar was Desiré de Vliegere tewerk gesteld in de oor logsjaren. Zitten van links naar rechts: Emma, moeder Kauffmann en vader Karl Kauffmann. Staande van links naar rechts: de fanatieke zoon Karl, Helmuth (bij Mos kou gesneuveld), Lydia en Reinhold. Vuiligheid Desiré de Vliegere is gou deerlijk. „In Waiblingen bleek dat er ook goede Duit sers waren. Er is verschrik kelijk veel vuiligheid ge weest in de oorlog. Het is ont stellend wat de Duitsers heb ben aangericht, maar in Waiblingen had ik het beter dan thuis. Alleen jammer dat de jonge Karl Kauffmann, die zelf ook gewond was ge raakt aan het hoofd in de oorlog, zo'n fanatiek Hitler- fan was. De oude Kauffmann moest er niets van weten. Die had zelf nog bij leper meege vochten in de eerste wereld oorlog van 1914-1918. Die had zijn buik meer dan vol van de oorlog, vooral nadat zoon Helmuth met zijn paard was verpletterd door een Russi sche tank". Desiré de Vliegere kreeg in Waiblingen, een stadje met zo'n 14.000 inwoners een eigen kamer, kreeg voortref felijk te eten en ontving zelfs nog een salaris van 35 mark in de week. „Ik had het er voortreffelijk. Ze behandel den me uitstekend. Ik kon echt alles doen. Me vrij op straat bewegen. Als de SA liep te controleren 's avonds en ik vertelde dat ik tewerk gesteld was bij bakker Kauffmann, gebeurde me niets. Karl Kauffmann was immers 'brandschoon' in de ogen van de Hitlerianen. Het was voor vader en moeder thuis ook een hele geruststel ling dat ik het goed had. Het was 's nachts wel vroeg be ginnen om vier uur, maar dat was je gewend in de bakkerij thuis, 's Middags om drie uur was ik vrij om te gaan en te staan waar ik wilde. Ik schreefbrieven naar huis en stuurde pakjes, zodat het contact in stand bleef. Nee, ik mocht echt niet mopperen". Desiré de Vliegere herin nert zich nog heel goed hoe hij in april 1942 bakkerij Kauffmann binnenstapte. „Op klompen. Dat was een pure sensatie voor die Duit sers. Houten schoenen, dat hadden ze nog nooit gezien. Die hebben ze als souvenir gehouden. Bijna zou De Vlie gere nog een keer overgeko men zijn naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij zegt: „Dat was bij het trouwfeest van Piet Goossens uit Westdorpe. Ik zat toen zo'n jaar in Waib lingen. De oude heer Kauff mann vond het goed dat ik ging, maar zoon Karl, inmid dels overleden, was genade loos. Die voelde nattigheid. Dacht natuurlijk dat ik niet meer terug zou komen. Dat had ie nog zo gek niet beke ken Desiré de Vliegere had dus duidelijk niet de zwaarste tijd in Duitsland. Keek af en toe zelfs vreemd op als hij een kennis uit Zeeuwsch- Vlaanderen ontmoette in Waiblingen. „Op zekere dag stopte er een ouderwetse brouwerswagen voor de lunchroom van de familie Kauffmann. Tot mijn verba zing zag ik Leo Daelman op de bok zitten. Die is getrouwd in Walsoorden, werkte lange tijd als chef in de garage van Kerckhaert in Hulst, maar was in de oorlogsjaren te werk gesteld bij een brouwe rij in Stuttgart. Er zaten nog wel wat meer Zeeuws-Vla mingen die kant uit, maar dan meestal in fabrieken, waar de toestand niet zo aan genaam was". Tegen het eind van de oor log werd de toestand ook in Waiblingen op zijn zachtst gezegd onprettig. Desiré de Vliegere: „Toen het geschut rond Waiblingen stond opge steld ben ik er tussenuit ge trokken. We zijn te voet ver trokken met zo'n twintig man. We wilden weg, zo snel mogelijk. Bedoeling was dat we naar Zwitserland zouden trekken. In totaal zijn we een paar maanden onderweg ge weest. Ik wilde zoveel moge lijk meenemen, maar dat lukte niet. Het werd een tocht met hindernissen. Mijn kunstschaatsen heb ik tussen Stuttgart en München weg gesmeten. Moet je nagaan hoe ik vertrok vanuit Kui taart toen ik naar Duitsland gestuurd werd. Ik had mijn kunstschaatsen meegeno men. Daar keken ze nog vreemd van op in Waiblin gen. Daar had nog nooit iemand geschaatst. Ik was een soort wereldwonder. Er stonden honderden Duitsers te kijken als ik schaatste". Zwitserland heeft De Vlie gere nooit gehaald. Hij zegt: „We werden tenslotte bevrijd door de Amerikanen. Na een martelgang door Duitsland kwamen we bij Köppingen in de omgeving van Ulm te recht. We zaten opgesloten in een kelder temidden van spervuur. Door een kiertje zagen we de Amerikanen aankomen. Een Belgische makker meldde toen nog slim dat de Duitsers weer terug waren, maar later bleken het toch Amerikanen te zijn. We werden op zware vrachtwa gens geladen en via Mann heim en Reims naar Parijs vervoerd. Zes weken zat ik in Parijs. Via het Rode Kruis heb ik een brief naar huis kunnen schrijven, want daar zat men natuurlijk ook in de zenuwen". De terugtocht naar huis was een droom voor Desiré de Vliegere. „Van Parijs naar Lille en zo verder naar Roosendaal. Daar werden we compleet ontsmet. Van Roosendaal naar Hansweert, waar we per rijnaak naar Walsoorden vertrokken. Een linke zaak, want de mijnen dreven nog rond. Rond half mei kwam ik thuis. De reis van Waiblingen naar Kui taart had zo'n drie maanden geduurd. Je had de gezichten moeten zien toen ik thuis kwam. De tram stopte twin tig meter van onze bakkerij in Kuitaart. Mijn broers stonden buiten toevallig, za gen me zitten in de tram en sprongen een meter hoog de lucht in. Kuitaart liep uit. Het was een onvergetelijke thuiskomst". Desiré de Vliegere kwam de oorlog dus uitstekend door. Bleef in het bakkers vak. Trouwde gelukkig met Gerda Pluym, een regionale schone en het gouden duo kreeg acht kinderen, vijf zoons en drie dochters. Hij bezit al 31 jaar een bakkerij in het Zeeuws-Vlaamse Hei kant. Dat hij Waiblingen nooit heeft kunnen vergeten moge blijken uit het feit dat één van zijn zonen Helmuth heet, vernoemd naar Hel muth Kauffmann, de bij Moskou gesneuvelde zoon van bakker Karl Kauffmann. „Ik droomde ruim 25 jaar van Waiblingen. Het was een trauma voor me. Ik had er eigenlijk veel eerder heen moeten gaan, maar je weet hoe het gaat. Je trouwt, er komen de nodige kinderen en het blijft sappelen om aan de kost te komen. Maar het heeft me nooit los kunnen la ten. Daarom was ik zo ver heugd dat ik terug kon gaan met Broer en Julia Pluym, samen met mijn vrouw Ger da. Het heeft een grootse in druk op ons gemaakt. Lydia en Emma leefden nog. Die organiseerden een enorm feest voor ons met al hun oude vrienden en vriendin nen. Alles in de luchroom, die nog steeds op dezelfde plaats staat en nu door de kleinkin deren Kauffmann wordt voortgezet. Het was ontroe rend. De familie Kauffmann huilde tranen met tuiten, komt dit jaar naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Met de paasdagen zijn ze hier. Het heeft me rust gegeven dat ik terug ben gegaan. Ik ben een gelukkig mens". j^°^PWOR_ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Temeuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: ■*30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie "Terneuzen: Rein van der «Helm (editie-chef), Jan ■Jansen (p|v. chef), Emile jUalon, Co Meertens, Cor de 1, °er (foto). Ton Koomen I(sport) Hulst: Frank Deij, Ru 6 Verstraeten Middelburg; Henk Postma. j Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie (inspecteur Zeeland: |95839nU'PriVé,el °1150~ Van een onzer verslaggevers AXEL - De PSP afdeling Axel, die dit jaar voor het eerst een poging onderneemt in de Axelse gemeenteraad te ko men, is tot nu toe nog niet uit genodigd voor de drie forum avonden die de FNV afdeling Axel voorafgaand aan de ver kiezingen in de gemeente Axel houdt. De FNV heeft in eerste in stantie de vier zittende partij en, PvdA, VVD, CDA en GPV uitgenodigd. Van de vier heeft inmiddels het GPV laten we ten geen interesse te hebben. Voor de PSP, die zegt uit on vrede over het beleid van de PvdA in de afgelopen vier jaar aan de verkiezingen mee te doen, komt de uitsluiting niet geheel als een verrassing. In Axel zijn de kopstukken van het FNV ook de kopstukken van de PvdA. „Voor zover ik begrepen heb schijnt de PvdA nogal bang te zijn dat wij stemmen bij hun gaan wegha len. Ik denk dat ze daar niet erg gelukkig mee zijn", zegt lijsstrekker Guido Piscaer. Piscaer wijst erop dat De PvdA zelf verantwoordelijk is voor de deelname van de PSP aan de verkiezingen. „Naar onze zin heeft de PvdA het werk de afgelopen vier jaar niet goed gedaan. Was dat wel het geval geweest dan'zouden wij niet eens hebben meege daan". De onvrede van de PSP richt zich hoofdzakelijk op de aanstelling van de sociaal-re chercheur in Axel kort na de verkiezingen van 1982. De PvdA is daar grotendeels ver antwoordelijk voor. De PSP stoort zich overigens weinig aan het feit dat ze niet zijn uit genodigd. „We zijn zelf best in staat onze standpunten aan het publiek kenbaar te maken. Daar hebben we de PvdA of het FNV echt niet bij nodig". Volgens FNV woordvoerder J. Vink is het helemaal nog niet uitgesloten dat de PSP niet voor de forumavond wordt uitgenodigd. Daarover wordt nog vergaderd. „Op het moment dat wij de uitnodigin gen de deur uitdeden stond het helemaal nog niet vast dat de PSP aan de verkiezingen zou meedoen. Nu dat wel het geval is zijn er stemmen opgegaan om ze wel uit te nodigen. Dat zelfde geldt voor D'66, die vier jaar geleden ook aan de ver kiezingen meedeed, maar we hebben niet de indruk dat daar nog veel leven in zit". De weigering van het GPV komt vreemd over. „Er zijn drie forumavonden, in Koe wacht, Zuiddorpe en Axel. We hadden wel verwacht dat ze in Koewacht en Zuiddorpe niet mee zouden doen omdat ze daar vrijwel geen kiezers heb ben. In Axel hadden we ze toch wel verwacht, maar we hopen dat ze nog op hun be sluit terugkomen", aldus Vink. De forumavonden worden gehouden op 7 maart in De Vlaschaard in Koewacht, 15 maart in 't Kaaike in Zuid dorpe en 17 maart in De Halle in Axel. De FNV houdt het bij een luchtige opzet. De avond wordt verdeeld in blokjes waarin de politiek wordt be licht, tussendoor is er tijd voor amusement. De onderhande lingen op dat gebied zijn in middels geopend met de caba retgroep Papillon uit Axel en een muzikant uit Axel. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De fractie L. Mangnus heeft gisteravond flinke kritiek laten horen op de wijze waarop de gemeente tot nu toe de stankoverlast op Vogelwaarde heeft aangepakt. „Het wordt nu tijd dat er eindelijk een eind aan wordt gemaakt", stelde Mangnus. „De kwestie speelt al van half 1984 en het is erg ma gertjes wat de gemeente tot nu toe heeft gedaan", voegde zijn fractiegenoot W. Gelderland het college toe. „De volksge zondheid is hier in het geding en er moet veel meer aandacht aan worden gegeven". Hij wees op een potje bij de pro vincie, waaruit kan worden geput om vervuilde grond op de ruimen. „Dan moet er wel eerst aan getoond worden dat die grond vervuild is", meende burge meester mr. A. Kessen. Daar voor is een nader onderzoek nodig. Over de zaak is gisteren van gedachten gewisseld met milieudeskundigen van de provincie. Wethouder H. Bruggeman kon alvast ver klappen dat dit onderzoek, dat zo'n 50 mille gaat kosten, er wel zal komen. Wethouder P. Mangnus liet op zijn beurt we ten dat de gemeente al is aan gemeld voor het door Gelder land bedoelde potje. Hij wees er wel op dat het nog wel maanden kan duren voordat er daadwerkelijk actie kan worden ondernomen. Naar aanleiding van de aansluiting op een drukriole- ring van tweewoningen aan provinciale weg 38 en 40 vroeg L. Mangnus dat ook eens te bekijken voor andere wonin gen in het buitengebied. Brug geman wees erop dat de subsi diemogelijkheden aanmerke lijk zijn verminderd. „We mo gen al blij zijn dat we nu elke grote kern op het riool hebben kunnen aansluiten". Mangnus bleef erbij dat ook wat riole ring betreft de buitengebieden niet vergeten mogen worden. De aankoop van een zout- strooier ontlokte W. Gelder land de ontboezeming dat er naar zijn indruk slechter wordt gestrooid als vroeger. Wie bepaalt er nou wanneer er gestrooid moet worden, wilde hij nog weten. „Dat bepaalt de chef van de technische dienst", antwoordde Bruggeman. „En de weergoden natuurlijk", voegde de burgemeester er aan toe. VOGELWAARDE - De vrij willige brandweerlieden van Vogelwaarde werden dinsdag nacht even voor half twee uit bed gepiept voor een brand alarm in de Populierstraat 23. Het ging om een schoorsteen brandje bij de familie K. De brandweer rukte met een kleine groep van zes mensen uit en wist het vuurtje in een mum van tijd te blussen. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 PvdA - De afdeling Axel van de PvdA houdt op maandag 10 februari een ledenvergadering in De Halle, aanvang 20.00 uur. Spreker op deze avond is het Tweede-Kamerlid Wynie Ja- baay, die het een en ander komt vertellen over de actuele politiek in relatie tot de ge meente. Van een oneer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Hontenisser gemeente raad heeft woensdag avond achter gesloten deuren een boom opgezet over het toenemend aan tal sexhuizen in de ge meente. De besloten beraadsla ging werd ingelast na het afwerken van de gewone raadsagenda, op verzoek van CDA'er B. Pauwels. „We zitten als raad in een moedeloze positie", aldus Pauwels, die verder sprak van een 'dorpson- terende toestand'. Zoals bekend zijn in Hontenisse momenteel zes privé-clubs gevestigd. Half februari wordt de zevende geopend net bui ten de bebouwde kom van Kloosterzande. Bur gemeester mr. A. Kessen zegde de raadsleden toe alles te proberen om de sexclubs uit de gemeente te weren. Hij wil onder meer contact opnemen met gemeenten die daar bij al enig succes hebben geboekt. HULST - De besturen van de Hulster ouderenbonden willen dat er een speciale commissie komt die het ge meentebestuur moet adviseren in beleidsvoornemens die de bejaarden aangaan. De ouderen willen meer in vloed kunnen uitoefenen op het gemeentelijk beleid en de politiek. Ze vinden dat ze nu nauwelijks worden gekend in zaken die voor hen van belang zijn. Een en ander kwam giste ren naar voren tijdens een vergadering met vertegen woordigers van de verschil lende ouderenbonden, op ini tiatief van het Hulster Ge- koördineerd Bejaardenwerk. Voor meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen met een eigen bejaardenlijst ble ken de aanwezigen weinig te voelen. Ze zien meer heil in het 'infiltreren' in de bestaande politieke groeperingen en in een bejaardencommissie. Ge steld werd dat de ouderen vrijwel nooit worden betrok ken in beleidsvoornemens van de gemeente. Als voorbeeld werd genoemd de schenking van een Heikants bedrijf. De ouderen moesten uit de krant lezen dat van dat geld voor hen een biljart zou worden aangeschaft. Een goede zaak, maar ze vinden het wel jam mer dat niet om hun mening is gevraagd. Met het oog op de komende verkiezingen is gisteren beslo ten om in het dienstencentrum De Lieve een politiek forum op touw te zetten. Alle zeven deelnemende lijsten aan de gemeenteraadsverkiezingen worden uitgenodigd te komen uitleggen wat ze voor de oude ren denken te gaan doen. Ter voorbereiding op de bijeen komst is hen gevraagd alvast die programmapunten die op de ouderen betrekking hebben toe te sturen. Het forum wordt gehouden op maandagmiddag 10 maart. Hoe laat het begint is nog niet bekend. Functionaris P. Evers van het Gekoördineerd Be jaardenwerk benadrukt dat het zeker niet de bedoeling is om een soort stemadvies voor de ouderen te 'bekokstoven'. „Het is bedoeld als een infor matieve bijeenkomst. We stel len ons voor dat van de aan wezige lijsten een vertegen woordiger in de gelegenheid wordt gesteld een kort betoog te houden. Naar aanleiding daarvan kunnen er vanuit de zaal vragen komen". Gehoopt wordt dat tijdens het forum de politici enkele toezeggingen kunnen worden afgewongen, zodat men ze die na de verkie zingen zonodig nog eens onder de neus kan duwen.

de Stem | 1986 | | pagina 11