Diamanten paar in Sas Provinciegeld voor maandblad Mooie Moeite 110 boete voor rijden met groene nummerplaat Actie uitbreiding knotwilgenbestand '9 MILLE NODIG VAN GEMEENTEN cht maanden niet •ij den en boete ran 2000 gulden Landbouw schap voor uitbreiding kamperen bij boer NKERS LTUHT» C1SNT1UJM irkspecialist INITIATIEF KNOTGROEP DE STELTKLUUT Mosselmaaltijd )e Zonnebloem STRAF CHAUFFEUR ONDER INVLOED KUNSTMAGAZINE Concentratie autonijverheid in Gent-Noord Plaatselijk nieuws Aardenburg Hoek Ossenisse Philippine Sas van Gent Sluiskil Bejaarde komt om bij ongeval markten ttuCiïjL/MV3 J rcpriUMni JLUUSa^i'MM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 >v 1619-1228 Postbus44 OOSTERHOUT B.V. 01620-58506 Bert - Tel 01696-4227 Van onze correspondent lcKNEUZEN De enige jaren Kleden het leven geroepen noteroep van de Oost- eeuwsch-Vlaamse Natuur- ■eschermingsvereniging De Iteltkluut streeft naar nieuwe ,nplant van knotwilgen. Zij voert daar momenteel Lp actie voor. Onder het Ltto 'Actie Wilgenpoot' Jracht men om nieuwe aan- fclant flink te stimuleren, laartoe heeft de knotgroep Wt idee opgevat om aan iedere Breda e o Tevens alleen dealer voor RX 7 I graWe'aMie' Tot ziens bij: e Geere 15 iddelburg H180-38363 belangstellende gratis plan- tenmateriaal beschikbaar te stellen en zonder verdere ver plichtingen thuis te bezorgen. Daarbij wordt dan tevens een folder gegeven met adviezen hoe men de knotwilg moet be handelen. Het planten van een nieuwe knotwilg is volgens de werk groep een heel eenvoudige zaak. Men krijgt een rechte, gezonde tak van ongeveer drie meter lengte, die men dan plant in een flink diep gat in de grond. Gegarandeerd wordt dat die nog in hetzelfde jaar flink uitschiet. Af en toe een beetje opsnoeien, volgens de aanwijzigingen in de folder, en al snel ontstaat een nieuwe knotwilg. Volgens Peter Maas van de werkgroep heeft nieuwe aan plant en dus uitbreiding van het bestand ook een biologi sche waarde. Het is bekend dat met name steenuilen graag nestelen in knotwilgen. Ook landschappelijk gezien zou het toe te juichen zijn. De vereniging beweert dat in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren nog maar nauwelijks tien procent van de knotwilgen is overgebleven. Ook die dreigen helemaal te verdwijnen als daar niet vlug wat aan gedaan zal worden. Wie een of enkele wilgenpo- ten in zijn of haar tuin wil planten kan zich wenden tot Peter Maas, telefoonnummer 01150-17416. Men moet vlug handelen, want de meest ge schikte tijd voor de aanplant is tot april. ierenasiel luidt noodklok Van onze correspondent ERNEUZEN - De Zonne bloem afdeling groot-Terneu- Len houdt zaterdag 8 februari Foor de vierde keer in succes sie en mosselmaaitijd voor de ■75 gasten van de vereniging. Het mosselfeest begint om E4.OO uur met een optreden van Tiet Brakman die zijn nieuw ste elpee ten gehore brengt. Om half vijf wordt er een Irankje genuttigd, waarna Ven aan tafel gaat om de 250 kilogram zeebanket te verobe- W Ook zal mevrouw Gerre- pan het nieuwe programma or het komende jaar bekend (naken. Het mosselfeest wordt jehouden in het Zeldenrust- bllege en duurt tot 19.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Als niet alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten gezamenlijk per jaar 79 mille op ta fel leggen is het dierenasiel Zeeuwsch-Vlaan deren in Terneuzen reddeloos verloren. Alleen als die toezegging er is, ziet de stichting Die- renasyl Zeeuwsch-Vlaanderen kans een nieuw, nog te bouwen, asiel te exploiteren. Voor de bouwsom, groot 260.000 gulden, zorgt de stichting zelf. Komen de gemeenten niet over de brug dan gaat het noodlijdende asiel in mei dicht en moet er jaarlijks voor vijf honderd dieren elders een op- vangmogelijkheid worden ge vonden. Deze noodkreet liet voorzit ter Pim Broekhuysen onlangs horen in een bijeenkomst met de portefeuillehouders van alle gemeenten. Deze week verschijnt in de regionale kranten een open brief aan alle partijen die deelnemen aan de komende gemeente raadsverkiezing waarin de problematiek van het dierena siel nader wordt toegelicht. De moeilijkheden zijn in middels bekend. Het dierena siel, in 1973 op slechte grond BORSELE - CBTB - De afdeling Borsele van de CBTB West- federland houdt 12 februari haar jaarvergadering in de zaal an de Gereformeerde Kerk te Nieuwdorp. Aanvang 19.30 uur. bp deze avond spreekt W.J.Sanderse, vice voorzitter van de |BTB West Nederland over landbouw. Ook de jaarstukken en ;erkiezing komen ter sprake. 9ES - CBTB - In De Vroone te Kapelle wordt door de CBTB, PB en de CPJ op vrijdag 14 februari een familie avond gehou- |en. Op het programma staan toneelstuk 'Hoogheid uw kameel aat voor', een verloting en na afloop een gezellig samen zijn Inder het genot van muziek. De entree bedraagt vijf gulden. p-GRAVENPOLDER - Ambtenaren - In het kader van de le- lenwerfactie 1986 houdt het district Zeeland van de Neder landse Bond van gemeente-ambtenaren morgenavond in Motel Boes een bijeenkomst voor alle leden en belangstellenden. B. J. P. Kokx, adjunct-secretaris van de NBvGA, spreekt over de nieuwste ontwikkelingen met betrekking tot het arbeidsvoor waardenbeleid 1986. Tijdens de bijeenkomst, die om 20.15 begint, unnen ook vragen gesteld worden over specifiek regionale pro blemen. Van onze correspondente IDDELBURG - De 52-jarige elgische loods R. L. had op 18 Bugustus van het vorig jaar Ijdens een zware klus op de Vesterschelde de verleiding |an een hem aangeboden bor reltje niet kunnen weerstaan. laar van de ene hartverster- Ing kwam de andere en toen na het karwei in zijn auto apte om naar huis te rijden, eed hij dit laverend, waarop 0 door de politie werd aange- Kwden. 1 L. die dinsdag voor de poli- trechter bezwoer dat hij 'zei len of nooit' tijdens het werk fronk, moest toegeven dat het Aangetoonde alcoholpromil- pge van 2.50 wel erg hoog was. Hij werd veroordeeld tot P" v°orwaardelijke gevange nisstraf van twee weken, een TOete van 2000 gulden en acht paanden niet rijden. I De 26-jarige A.H. uit Roosendaal werd op 7 april in poes betrapt tijdens het rijden pet een slok teveel op. Hij be idde in een café een zevental porties te hebben gedronkep F het klopte ook wel met het Ikoholpromillage van 1.13. I Op het aangeboden schik- PPgsbedrag van 750 gulden fas H. niet ingegaan omdat, F> verklaarde hij voor de poli- ■orechter, hij dit onmogelijk Tn oetalen. Hoewel officier Pn Justitie mr. Nijmeijer niet i oelig bleek voor dit argu- Itn Was hij wel bereid in pri eis niet hoger te gaan dan F transactiebedrag zoals ge- l' umeiijk is wanneer de zaak voor de rechter wordt ge bracht. Politierechter Janzen-Van Oosten stelde vast dat H. blijkbaar geen geen geld heeft om een boete te betalen, maar wel om er een auto op na te houden, zonder dat dit strikt noodzakelijk is. Snel rekende ze uit dat met vier maanden niet rijden een boete van 400 gulden bij elkaar gespaard moet kunnen worden en tot grote schrik van H. veroor deelde ze de man overeenkom stig dit rekensommetje. (een vuilnisbelt) gebouwd, staat op instorten. Een nieuw asiel is het enige alternatief om de opvang en verzorging van zwerfdieren in Zeeuwsch- Vlaanderen te garanderen. Het gesprek met de porte feuillehouders heeft nog geen concrete toezeggingen opgele verd. De hoop van de stichting is nu gevestigd op de komende B en W-overleggen. Broek huysen, die de staat van het asiel vergelijkt met een aan geschoten duikboot, wil voor mei een uitspraak. „Het is on verantwoord nog langer door te gaan. We komen dan ook fi nancieel in de problemen". Het over de streep krijgen van alle gemeenten ziet Broekhuysen als een zware klus. Er zijn nu al drie ge meenten die het werk van de stichting bemoeilijken door hun verplichtingen niet na te komen. „Volgens het honden en kattenbesluit is elke ge meente verplicht een bijdrage te geven in de tijdelijke op vang en verzorging van een zwerfdier". De gemeenten Axel, Hulst en Sas van Gent nemen het niet zo nauw met die wetgeving. Axel bijvoor beeld betaalt geen cent voor de opvang van zwerfdieren. En ook Hulst en Sas van Gent zit ten goed op hun geld. Voor de nieuwbouw van een afgeslankt asiel, dat groot ge noeg blijft om in de behoefte te voorzien, is een bedrag van 260.000 gulden nodig. Dit be drag wordt voor een groot ge deelte opgehoest door de Die renbescherming. Verder heeft de stichting van enkele bedrij ven en serviceclubs toezeggin gen voor financiële steun. De betreffende organisaties wa ren in 1973 de initiatiefnemers van de oprichting van een die renasiel. Het diamanten echtpaar Van Rijssel-Buijze Van onze correspondent SAS VAN GENT - Gisteren vierde het echtpaar F. van Rijssel-Buijze haar diaman ten huwelijksfeest. Beiden genieten nog een goede ge zondheid en wonen nog zelf standig in hun huis aan de Brandspuitstraat in Sas van Gent. De heer Van Rijssel, geboren en getogen in Sas van Gent, is 86, zijn uit Ter- neuzen afkomstige echtge note 82 jaar. Het echtpaar heeft jaren lang aan de markt te Sas van Gent een winkel gehad in manufacturen. Op gezette dagen ging Van Rijssel met zijn handel in een auto, hij was een van de eersten in Sas die eèn auto bezat, naar de omliggende dorpen. Later toen hij wat minder werd, gaf hij daaraan de brui en - FOTO DE STEM COR J 0E BOER kwam hij terecht bij de plantsoenendienst in Sas. Burgemeester W. Dusar- duijn en en zijn echtgenote kwamen het diamanten paar namens het gemeenbe- stuur hun gelukwensen aan bieden en boden een bloem stuk aan. Ook van de konin gin was er een gelukstele gram. Verder kwamen gis- termidag in hotel Royal tij dens een gehouden receptie velen het echtpaar de hand schudden. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur is bereid tot subsidiëring van het maandblad Mooie Moeite, een 'Kunstma gazine', waarin een agenda is opgenomen van culturele evene menten in Zeeland, voorzien van achtergrondinformatie. De Zeeuwse staten nemen op 21 maart een definitief besluit. Het gaat om een bedrag van 25.000 gulden. Eerder al zegde het Anjerfonds 5.000 gulden toe. Met dit geld hoopt Mooie Moeite een aanloopperiode van twee jaar te kunnen over bruggen. Daarna moet het GENT - Het Noorden van Gent wordt meer en meer een concentratiegebied van de autonijverheid. Dat blijkt ook weer uit een nieuwe vestiging van Mercedes-Benz in België aan de Afrikalaan. Het bedrijf investeert daar 10 miljoen gulden om er de verkoop van vracht- en perso nenwagens te kunnen concen treren. Er komen 85 mensen te werken op het nieuwe terrein. In het Noorden van Gent zijn verder de automerken Honda, Volvo, Mazda en Opel te vinden. GOES (ANP) - De Geweste lijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap vindt dat de nieuwe kampeerwet te veel beperkingen oplegt aan het kamperen bij de boer zoals zich dat de laatste jaren heeft ontwikkeld. De raad toont zich voorstan der van aanpassing van de nieuwe kampeerwet op twee punten. Het aantal toegestane kam peerplaatsen bij de boer zal verruimd moeten worden van vijf naar tien en in de piekpe riode tot maximaal vijftien. Verder moeten de nadere in vulling en individuele toetsing op aanwezigheid van sanitaire voorzieningen, gevolgen voor hinderwetvoorschriften bij de buren en dergelijke bij de ge meentelijke overheid gelegd worden, aldus de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Hengelen - De hengelsport vereniging Aardenburg houdt zondag 9 februari haar tweede zitdag in gasthof De Jonge Leeuw. Van 14.00 tot 17.00 uur krijgen leden gelegenheid hun contributie af te dragen en de grote- en peurvergunning af te halen. Welzijnscommissie - De com missie van advies en bijstand voor welzijnsbeleid komt in vergadering bijeen maandag 10 februari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Burgerlijke stand - Geboren: Debbie, dv L. de Baere-Ver- heije; Erik, zv A. Dhont-Cue- lenare; John, zv R. Meijler- Van Parijs; Daphne, dv A. Lippens-Coene. Ondertrouw: E. Frijlink en C. Verbeke; R. Blomme en C. van de Wijnc- kel. Overleden: M. Verwulst, 74, ev R. de Schoolmeester; C. de Vrieze, 84, ev M. de Wispe- laere. Limonadebal - Buurthuis De Hoekse Rakkers houdt van daag een limonadebal met bingo voor alle Hoekse kleu ters. Voordat het hossen be gint kunnen de kleuters hoed jes, toeters en maskers maken. Iedereen moet wel verkleed komen. Het bal duurt van 14.30 tot 16.00 uur. Leden betalen één gulden en niet-leden 1.50. Carnaval - Buurthuis De Hoekse Rakkers houdt mor gen carnaval voor alle kinde ren van 6 tot en met 12 jaar. Het feest wordt gecombineerd met bingo en duurt van 16.00 tot 18.00 uur. De toegang voor leden bedraagt één gulden, voor niet-leden 1,50. Gaaibolling - Door de sociëteit De Dwarsliggers werd in zaal Hof ter Nesse een gaaibolling gehouden, waaraan 41 perso nen deelnamen. Uitslag: hge vogel: A. Remijn; rechter zij vogel: J. Remijn, beiden Osse nisse; linker zijvogel: J. Spon- selee, Kloosterzande; grootste aantal (6): R. Remijn, Ossenis se. SKW - Vrijdag 14 februari om 1930 uur start de cursus com putergebruik. Deze curus be staat uit twaalf lessen en wordt gegeven in De Schotse Hoek. Het ligt in de bedoeling om de cursus ook voor de la gere schooljeugd te houden. Met uitzondering van de eer ste les van vrijdag 14 februari zijn de volgende lessen op dinsdagavond. Deurdouwers - De trekking van de loterij van carnavals vereniging De Deurdouwers is verzet naar zaterdag 1 maart. Aanvankelijk lag het in de be doeling om de trekking vrij dag 7 februari te verrichten, maar wegens drukke bouw werkzaamheden aan de car navalswagen plus de drukte rond de viering van het 15-ja- rig bestaan, zien De Deurdou wers zich genoodzaakt de trekking naar een andere da tum te verschuiven. Hierdoor ontstaat voor de carnavals vereniging bovendien de ruimte om de resterende loten in de twee weken na carnaval nog aan de man te brengen. De trekking is zaterdag 1 maart in De Rijnvaart om 19.00 uur. Vergadering - De Zeehengel- vereniging van de CPC houdt morgen de jaarlijkse leden vergadering in het bedrijfs restaurant van de CPC, aan vang 19.00 uur. Naast de nor male punten is er een be stuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn A. Beaurain en mevrouw De Wit. Ook belangrijke punten zijn de parkourkeuze, wedstrijd data en boottochten. Carnaval - De stichting Wel zijn voor Ouderen viert maan dag 10 februari carnaval in De Sterre aan de Piersenpolder- straat. De middag begint om 14.00 uur en wordt opgeluis terd door de prins en de raad van elf. De toegang is gratis evenals de koffie en oliebollen. Voor vervoer naar en van De Sterre wordt gezorgd als de ouderen bellen naar de stich ting. Toneel - De toneelclub Sempre Avanti brengt zaterdag 15 fe bruari weer het jaarlijkse to neelstuk op de planken. Van onze correspondent TERNEUZEN - Groene num merplaten mogen alleen wor den gebruikt door garagehou ders en autohandelaren bij proefritten en voor auto's die de garage uitleent als een an dere auto in de reparatie is. Ze mogen niet worden aange bracht op een auto op weg naar een toekomstige koper. Dat ondervond, overigens tot zijn grote verbazing, giste ren G. van den B. uit Honte- nisse. Zijn echtgenote was in zo'n situatie vorig jaar 16 maart in Terneuzen verbali- seerd. Naar de mening van officier van justitie mr. Stein terecht. Na een uitvoeringe uiteenzet ting en met het betreffende wetsartikel in de hand, kam hij tot en eis van 110 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Het feit dat zoiets zó dikwijls ge beurt, zoals Van den B. aan voerde, betekent volgens mr. Stein niet dan het mag. Waar nemend kantonrechter mr. Ti chelman was milder in zijn uitspraak en bepaalde de straf op een boete van 51 gulden of twee dagen. Uitlaat „Had de politie gezegd: 'ga even naar een garage', dan had ik dat direct gedaan", zo verweerde zich mevrouw N.K. uit Clinge. Ze had 8 maart van het vorig jaar in Hulst een proces verbaal gekregen we gens het rijden in een auto met een kapotte uitlaat. Verder bracht ze naar voren dat ze 12 februari met haar voertuig naar een garage was geweest voor een grote beurt. Nadat mr. Stein een boete had geëist van 75 gulden of 2 dagen, kwam de kantonrechter tot een uitspraak van 50 gulden of 1 dag. J. J. uit Terneuzen had 26 maart 1985 zijn twee auto's zo geparkeerd dat het voertuig van zijn buurman daardoor klem werd gezet. Opzettelijk, want hij zou tegen de politie hebben gezegd: „Ik wil mijn auto's voor mijn woning par keren en nu zal hij zich wel bedenken en ergens anders gaan staan". Mr. Stein had voor die opvatting maar wei nig begrip. „Parkeren op de openbare weg mag iedereen doen. Als u speciaal voor uw woning wilt staan, moet u bij de gemeente een eigen par keerhaven aanvragen. Maar dit is het recht in eigen hand nemen en dat mag niet". Hij eiste een boete van 60 gulden of 2 dagen. Mr. Tichelman vonniste conform deze eis. Deel drie Dat er ieder jaar weer men sen in de problemen komen door niet tijdig over een geldig deel drie van het kentekenbe wijs te beschikken, werd gis teren weer duidelijk. Wordt door de politie ontdekt dat het voor dat jaar geldende bewijs (nog) niet achter de voorruit van het voertuig behoorlijk zichtbaar is aangebracht, dan loopt het met een waarschu wing af. In maart echter gaat men over tot verbaliseren. Mevrouw J. uit Terneuzen kwam als gemachtige voor haar man vertellen dat ze van de rijksdienst voor het weg verkeer geen accept-girokaart had ontvangen en dus niet kon betalen. Haar man was 10 maart in de gemeente Axel be keurd. „Je kunt niet blijven afwachten. Als je ziet dat het fout kan gaan, ga je naar het postkantoor en je krijgt het te gen betaling van wat meer di rect mee". Hij eiste een boete van 130 gulden of 3 dagen. Daarvan schrok mevrouw J. toch wel, die zei dat ze het schikkingsbedrag van 110 gul den hoog vond en ook om die reden naar de kantonrechter was gestapt met de hoop er met een lagere boete vanaf te komen. Dat lukte niet, maar mr. Tichelman hield het in zijn uitspraak op het transac tiebedrag van 110 gulden. De auto van T.Z. uit Ter neuzen werd 2 maart 1985 aan de Bellamystraat in zijn woonplaats aangetroffen zon der het bewuste bewijs. Z. had zijn voertuig al enige tijd daarvoor bij een garage afge geven voor verkoop. Maar de auto stond nog op zijn naam, dus kreeg hij de boete. Met het hem aangeboden schikkings bedrag van 65 gulden ging hij dan ook naar de garagehou der, die zou het wel betalen. Kennelijk was dat niet ge beurd, want gisteren stond Z. voor de kantonrechter. Niet netjes van die garagehouder, zo stelde mr. Stein. Hij hield het op die 65 gulden of 2 dagen. blad zichzelf bedruipen. Mocht ondertussen blijken dat de ex ploitatie niet sluitend te krij gen is dan wordt de uitgave van het blad stopgezet. Mooie Moeite is met name voortgekomen uit de behoefte van 'Uit in Zeeland', het thea terbureau van de vier grote Middenzeeuwse gemeenten. Het initiatief kreeg steun van de Zeeuwse Culturele Raad. Voor de uitgave is de stichting Kunstpromotie Zeeland opge richt. Het blad wordt gemaakt door twee part-time krachten en losse medewerkers. ROOSENDAAL - De 76-jarige Roosendaler T. Vos is maan dagavond overleden aan de verwondingen die hij vorige week opliep bij een aanrij ding. De heer Vos liep vorige week maandag om 9.30 uur op de Staringlaan in Roosendaal. Toen hij ter hoogte van de Potgieterlaan de kruising van de Tollensflat overstak, werd hij aangereden door automo bilist A.S. (31) uit Roosendaal. BIERVLIET - Gistermorgen omstreeks half negen brak brand uit in het motorblok van de personenauto van Biervlietenaar E.M. toen deze over de Boterzandestraat in zijn woonplaats reed. De brandweer van Biervliet bluste de brand. GOES - Maandsgnacht is in gebroken in de woning van A.H. aan de Scheldestrat te Goes. Vermist worden een anatal sieraden en wat ta baksartikelen. Men was de woning binnengedrongen door het vernielen van een ruit aan de achterzijde van het pand. GOES - Op de kruising De Spinne-Rosevelstede-Bech- stede te Goes verleende gister middag de 16-jarige bromfiet ser J.L. uit Goes geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door I. van de B. uit Goes. Het meisje werd naar het Bergzichtziekenhuis over gebracht, maar kon na behan deling naar huis worden ver voerd. TERNEUZEN - In de nacht van maandag op dinsdag is in gebroken in een werkkeet aan de Berliozstraat van het schil dersbedrijf De S. uit Lams- waarde. Vermist wordt een elektrische ventilatorkachel. AMSTERDAM, 4 februari. - Aard- appeltermijnmarkt. In Bintje 50 mm werden 17 contracten verhan deld voor levering april bij een prijs van 16,50 tot 16,30 per 100 kg, voor levering mei 94 contracten tegen ƒ17,50 tot 17,20. De stem ming was prijshoudend. GOES, 4 februari - Appelen diver sen: kil: 91 1,08-1,11, 80/90 1,26, 70/80 1,10, 60/70 0,50. Cox Orange Pippin: kil: 80/90 2,22, 70/80 2,48- 2.49, 65/70 1,78, kl2 80/90 1,64-1,99, 70/80 1,72-2,18, 65/70 1,44-1,60, 60/65 0,87-1,07, 55/60 0,37-0,47. Winston: kil: 80/90 0,82-1,10, 70/80 0,96-1,49, 65/70 0,52, 60/70 0,61-0,77, 55/60 0,26- 0,27, kl2 75/85 0,40, 70/80 0,40-0,94, 65/75 0,40,65/70 0,51-0,59,60/70 0,34- 0,75, 60/65 0,31-0,43, 55/60 0,26. Lax- ton's superb: kl2: 70/80 0,61, 60/70 0,32, 50/60 0,25. Gloster: kil: 80/90 0,73-0-77, 70/80 0,66-0,68, 60/70 0,38, kl2: 91 0,57, 80/90 0,72, 70/80 0,68- 0,69, 60/70 0,46. Elstar: kil: 80/90 2,53-2,73, 70/80 2,82-2,87, 65/70 2,00, 60/70 1,73, 55/60 0,46, kl2: 70/80 0,94- 2,13, 60/70 0,57-1,57, 55/60 0,31. Gol den Delicious: kil: 80/90 1,24-1,56, 70/80 0,95-1,22, 60/70 0,46-0,68, kl2: 80/90 0,87-1,27, 75/85 1,12,70/80 0,57- 0,98, 60/70 0,30-0,58. Goudrenet: kil: 85/95 1,13-1,18, 75/85 0,83-1,00, 70/75 0,59-0,65, 65/75 0,62, 65/70 0,51-0,58., kl2 95 0,60-0,73, 85/95 0,52-1,21, 75/85 0,50-1,16, 70/80 0,51-0,55, 70/75 0,43-0,59, 65/75 0,57, 65/70 0,35-0,46, 60/65 0,30-0,39. Rode Boskoop: kil: 80/90 1,51, 70/80 1,24, 65/70 0,61, kl2: 85/95 1,12, 75/85 0,91, 70/80 0,65. Lombartscalville: kl2: 70/80 0,68, 60/70 0,30. Karmijn de Sonnaville: kl2: 80/90 1,49, 70/80 1,25-1,31, 65/70 0,62, 60/70 0,41. Jonagold: kil: 97 1,34, 91 1,91-2,12, 80/90 1,71-2,53, 70/80 1,80-2,51, 65/70 1,06-1,07, kl2: 91 1,08-1,88, 80/90 1,38-2139, 70/80 1,33-1,97, 65/70 0,77-1,02, 60/65 0,41- 0,46. Appelen industrie wit 23,90- 24,20. Conference: kil: 65/75 1,45- 1.50, 55/65 1,12-1,21, kl2: 65/75 1,28- 1,33, 60/70 0,41-0,47, 55/65 0,85 1,08, 50/60 0,27-0,37, 45/55 0,26-0,65. Gie- ser Wildeman: kil: 60/70 1,78-1,90, 55/60 1,63-1,64, 50/60 1,46-1,48, 50/55 1,17, kl2 70/80 2,16, 60/70 1,90-1,96, 55/60 1,55, 50/60 0,90, 50/55 1,20, 45/50 0,64-0,67. Doyenne du Cornice: kil: 75/85 1,72, 65/75 1,62., kl2: 85/95 1,32-1,35, 80/85 0,65, 75/85 1,56-1,58, 70/75 0,73, 65/75 1,29-1,40, 65/70 0,46, 60/65 0,64-0,72. 50/60 0,36. Voorver koop Conference: kil: 65/75 1,48, 55/65 1,17, kl2: 65/75 1,40, 55/65 1,14, 45/55 0,67-0,69. Totaal aantal colli 39785. Verpakt fruit: Jonagold: kil: 80/85 2,08,75/80 1,96.

de Stem | 1986 | | pagina 13