troef TERNEUZENAAR KAMPIOEN VAN EERSTE KLAS LIBRE 'Dit jaar moet ik keus maken' Antoine Goense naar amateurs teams \N IN KEN BELOFTEVOLLE RENNER UIT O VEZANDE :TJSm SINA SPORT 2 VRIJDAG 31 JANUAR11986 EXTRA femstrijd Goes en ilzate 5T.-NIKLAAS-SPELER WALTER VAN TIENEN: ,li-:"u,,w auLvü Tonny Roffel weer ambitieus enreeks deze week nbalclubs leeft. Zo Ltste acht competi- iskil-Baronie, Vo diet, Koewacht- Door Peter Snelders TERNEUZEN - „Natuurlijk ben ik tevreden. Een eerste plaats en nog een gewestelijk ver volg. Mooier kan het toch bijna niet". Aan het woord de 27-jarige Tonny Roffel, de kampioen eerste klas libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. in Terneuzen zorgen, fl-zwarten reizen af zona. vierde klas is Axel- de topper van de jnoemen. Biervliet aast i op de titel, terwijl agt op erkenning. Een hg die het terug in de regionen van de lias moet brengen. Een sdat boeiend belooft te Eveneens scherp staat Als gastheer van lijkt het een ge- ijke zondag tegemoet Toch weet STEEN- Peter van de Boogert: vedstrijd gaat om twee J. En zolang we de titel ;t op zak hebben, moe- I er voor knokken". Een ie met een onheilsbood- /oor Hontenisse in zich. ^zelfde klas mag hekk- RIA aantreden in fclaat tegen de elf van ■Hermans. Ondanks de ve geluiden uit het bmp, beginnen de gast- lals favoriet. Hetzelfde Izegd worden van Phi- In het mosseldorp IhW'24 op bezoek. IJ- "ke is gastheer van Noor- fn Dit is een wedstrijd de mannen van trainer eelhoedt zowel RIA als 14 de helpende hand toe ■n steken. Immers, bij lijke-winst blijft Noor- en in de bedreigde hoek. (onderkomen' waar ook 24 en RIA verblijven. Te- ertijd met deze 'degra- juels' wordt in Koewacht Jeffen Koewacht-RCS af- ■k. Een gevecht dat als de derde plaats heeft en nee eveneens een interes ontmoeting. Temeer, It beide teams het van voetbal zonder veel scha- |rk moeten hebben. sgramma tweede klas B: Zie- fe-Internos, Sluiskil-Baronie, lidria-Breskens, Boeimeer- .■Imina Boys, NOAD-Middel* WSC-DOSKO. Derde klas D: fi-Clinge, Goes-BSC, JEKA- ndo, Cluzona-Terneuzen, SC -fcl-Steenbergen, Vogel- jde-Roosendaal. Vierde klai Philippine-HW'24, Hoofd- 1-RIA, IJzendijke-Noorman- IAxel-Biervliet, STEEN-Hon- pe, Koewacht-RCS. ZATE - In het zwembad jlzate wordt de derde ont- ling tussen de teams van 't je, Scheldestroom, lakman en De Bruinvis ge lden. Het is een wedstrijd de Zeeuwse competitie >r niet-startvergunning- iders. lierin staat Scheldestroom d geklasseerd, hetgeen .licht een finaleplaats ople- t in de strijd om de Zee- d-cup. In Goes wordt de' 'de Speedo-jaargangwed- ijd gehouden voor de emjeugd tot en met 12 jaar. n dit programma zijn en- zwemnummers voor se- ren toegevoegd. enknegt. De prijsuitrei- fng is om 15.00 uur gepro- [rammeerd. De herenteams beginnen n hun krachtmeting om ..15 uur. In groep 1 komen it de equipes van The Mo les, Pierrot, Klaus/Theo iesbroeck, Walhout/De isser, Witte Huis en De mickel. In groep 2 spelen de irmaties van Bogaert, hing Garden, Klaus/Theo liesbroeck 2, Neckermann, torme en Biesbroeck. De /edstrijden, die 12 minuten uren, worden afgewerkt nder leiding van de cheidsrechters Asselman, ïlanckaert en Van Bunder. 3e winnaar van het toernop1 de finale gaat tussen de ummers één van elke groep krijgt omstreeks 23.30 uur le wisselbokaal overhan- ligd. Walter van Tienen uit Clinge zal dit jaar een keuze moeten maken: terug naar de rijen van le amateurs of toch een gokje wagen in het professionele voetbal. - fotowim kooyman. DoorRinus Verberkmoes CLINGE - Met nog een half itizoen voor de boeg is het lx>r Walter van Tienen uit ?inge zo klaar als een klontje tot hij dit seizoen zijn keus toet bepalen. Kiezen tussen trugkeren naar de amateurs, blijven meedraaien in het ^taaide voetbal. „Voorlopig joop ik op het laatste", aldus talentvolle Clingenaar. iDat zijn kansen om in het 'jofessionele voetbal mee te 'lijven draaien niet groot zijn, 'Walter van Tienen duide- h Immers, St.-Niklaas aait niet goed en staat on- torin de ranglijst van de j'eede klas. Een klassering 10 de club zeker niet in de fiijn werpers plaatst. Zo- 'Pende dus ook weinig licht puntjes voor de voetballers. yn Tienen speelt in de junio- *1, 18-21 jaar, en dat is een Itoep die zeker niet op veel wijks hoeft te rekenen. Jummer zoveel JiiToch hoop ik nog bij een als Beveren of Lokeren Nerdak te vinden. Ik weet ?t ie dan ook nummer zoveel ,nt. maar de kans om door te !°ten blijft dan toch aanwe- stelt Van Tienen. Dat hij weer van onderaf moet TS'onen, weet hij als liep te voetballen in plaats van voor de ploeg, was even wen nen", weet Van Tienen. Walter bleef Deze omschakeling kwam voor hem op 16-jarige leeftijd. Op die leeftijd verkaste hij sa men met Harold Verstraeten van Clinge naar St.-Niklaas. Doelman Verstraeten keerde al snel terug, maar Walter bleef. Reserves Via de UEFA's kwam hij te recht bij de reserves. Een groep die heel België doorreist om tegenstanders te bekam pen. Opponenten waar vaak gevestigde namen in rondlo pen. „Zo heb ik onder andere tegen Nico Jansen gespeeld in een wedstrijd, die zoals later bleek, voor Jansen de laatste was. Tegen Horst Hrubech ben ik eveneens eens uitgekomen. En dat zijn dan toch weer mannen waar je tegenop keek", aldus Walter van Tie nen, die stelt in die periode veel te hebben geleerd. Schuldig Me: geen r--r- „Toen ik bij St.-Niklaas jam, moest ik ook nog veel Met name aan de instel- 8 dat t&dereen voor zichzelf Het ervaringen opdoen, moet -hij voorlopig missen. Schuldig hieraan is zijn plaat sing bij de junioren. En die spelen provinciaal op de zon dagmorgen. Dit betekent dat niet alleen bij der 19-jarige Walter van Tienen om zeven uur de wekker rammelt, maar dat ook pa Walter en ma Ma rie-Louise eruit moeten om mee te kunnen en te supporte ren. Want evenals bij Walter junior is het 'voetbalbloed' door de aders van de Van Tie- nen's senioren blijven stro men. Niet verwonderlijk Met deze wetenschap op zak, is het niet verwonderlijk dat Walter junior al als zesja rige, eigenlijk mocht dat toen nog niet, zijn partijtje bij Clinge meeblies. Een start van een succesvolle jeugdvoetbal- carrière, die hem onder andere in het Zeeuwse B-junioren- team bracht. Als B-junior de buteerde hij eveneens in de hoofdmacht van Clinge, om vervolgens naar St.-Niklaas te verhuizen. Logisch vervolg Min of meer een logisch ver volg in de opbouw, temeer daar Walter tweevoetig is en dus gemakkelijk overal in te passen is. Zijn plaats, centrale middenvelder, zal dan ook niemand verbazen. Van Tie nen: „Het liefst speel ik vanuit die plaats aanvallend. En als het dan even kan, bij een goede club. Want dit jaar moet ik, nu ik nog zonder proble men terug kan naar een ama teurclub, mijn keuze maken". Een speler die lang uit beeld is geweest. Precies zes jaar geleden is het dat hij nog eens van de partij was in een seniorenkampioenschap. Eerder kwam hij en kele seizoenen uit in het jeugdbiljarten, daarbij de in druk wekkend dat het talent Tonny Roffel wellicht kans zou zien nog eens een rol in de Zeeuwse top te kunnen vervullen. Zover is het nog niet. Het zag er zelfs naar uit dat hij he lemaal van het biljarttoneel zou verdwijnen, maar nu hij succesvol in actie kwam in restaurant De Bruijn te Hulst is de ambitie er weer. „Deze week ben ik er eens over gaan nadenken. Zo'n titel stimuleert. Er wordt veel en thousiasme bij je wakker ge maakt door reacties van nauw betrokkenen, maar ook van buitenstaanders. Dat is leuk en voor mij het sein om de bil- jartsport wat serieuzer te gaan benaderen. Al moet ik enige voorzichtigheid inbou wen, want mijn werkzaamhe den krijgen voorrang en die willen er wel eens debet aan zijn dat ik het trainingsuurtje moet laten schieten". Die werkzaamheden waren er ook schuldig aan - momen teel runt hij de tennis- en squashhal Roffels sport-ex- ploitatie - dat hij zes jaar te rug de biljartsport liet voor wat het was. „Destijds was het niet meer te combineren. Dan blijft er maar een ding over: je hobby naar het tweede plan laten verhuizen. De laatste ja ren kwam ik echter steeds weer met de biljartsport in aanraking (KOT Terneuzen vindt domicilie in de tennis- hal, red.) en dat leidde er auto matisch toe dat ik de keu weer eens opzocht en wat carambo les maakte. Van het een komt het ander. Op aandrang van Cees van Ham schreef ik in voor de eerste klas libre". Vijf, zes weken training, sa men met Louis van der Hooft, na eerdere instructies van Frits Bakker, vormden de ba sis voor zijn succesvolle greep naar de titel. Biljarttechnisch gezien had niemand van de deelnemers meer recht op de titel dan hij. Moeizaam ging het wel. „Dat mag je wel zeg gen", geeft hij spontaan toe. Nerveus „Ik ben mentaal namelijk niet zo'n sterke speler, moet je weten. En daarbij komt dat het al zes jaar geleden was dat ik wedstrijden speelde. Ik was dan ook flink nerveus. Vooral in de slotpartij tegen Ben de Waal. Toen ik binnenkwam in restaurant De Bruijn, leek de zaak wel uitverkocht, zo druk was het. Dat gaat dan wel door je heen. Mijn start was gewel dig en er leek me niets meer te kunnen gebeuren, maar ik kwam vast te zitten en in de slotfase ging het bijna nog fout. Dan stijgt het wel even naar je hoofd. Ik was dan ook blij dat het allemaal achter de rug was. Die spanning, ver schrikkelijk". Daar zal hij ook niet van be spaard blijven als hij van 14 tot en met 16 februari deel neemt aan het gewestelijk kampioenschap van Zuid-Ne derland in Etten-Leur. „Daar ben ik me van bewust, maar dat is toch het tweede kam pioenschap in korte tijd en dat lijkt me geestelijk, ook al om dat het in een vreemde omge ving gespeeld wordt, minder zwaar dan zo'n eerste titel strijd na zes jaar". Over dat gewestelijk kam pioenschap wil hij nog kwijt: „Ik hoop daar een goed resul taat neer te kunnen zetten. Die eerste plaats is een lucratief gegeven, al doe ik daar na tuurlijk wel mijn best voor, maar nog belangrijker zou ik Tonny Roffel verraste met het behalen van het kampioenschap eerste klas libre in het dis trict Zeeuwsch- Vlaanderen na zo'n zes jaar op non-actief te hebben gestaan. - foto wim kooyman het vinden als ik zou promove ren. Want ik mag dan wel kampioen geworden zijn, echt goed gespeeld heb ik niet. Tij dens trainingen rollen er re gelmatig series uit van boven de honderd. Nou, dat is in wedstrijden nog niet gelukt. Een stap naar de hoofdklas zou me goed uitkomen. Je speelt dan tegen betere spelers die, meer nog dan in de eerste klas, het spel spelen zoals het hoort. En dat is, gezien mijn speltype, subtiel en klein spel, alleen maar gunstig". Uit die wens spreekt zijn ambitie. „Ja, dat is zo. Als mijn werk het toelaat en bin nenkort komt daar verande ring in als mijn vader me hier komt helpen, zal ik ook wat meer trainen. Want ik ben toch wel zo fanatiek dat ik, ge zien de mogelijkheden, het maximale eruit wil halen. Ik koester dan ook de wens, ooit nog eens aan een kampioen schap beker-kader te mogen deelnemen. Misschien wat hoog gegrepen, maar je moet toch een doel hebben". Van onze sportmedewerker OVEZANDE - Antoine Goen se, die ongetwijfeld tot één van de meest beloftevolle jon geren behoort in het Zeeuwse rennerskorps, debuteert het komende wielerseizoen als amateur. De coureur uit Ove zande gaat deel uitmaken van de sterke formatie Van Aar- le/Ecco, waarvan Piet van der Kruijs ploegleider is. Deze ploeg telt 18 man, waaronder nog twee andere Zeeuwen, na melijk Patrick Tolhoek en Pierre Raas, die al vorig sei zoen onder de hoede stonden van Piet van der Kruijs. In de gelederen telt men voorts talentvolle renners als John Talen, Louis de Koning (beiden tot de nationale weg- selectie behorend), Ruud Zijl mans, Jos Bol, Patrick Coone, John van den Akker en Wil lem Jan van Loenhout. Laatstgenoemde renner werd in 1985 gekozen als wielrenner van het jaar. Antoine Goense, die in maart 19 jaar wordt, ziet het dan ook wel zitten in deze kwalitatief sterke ploeg en ambitieus ziet hij het komende seizoen tegemoet. „In dat eer ste jaar bij de amateurs hoop ik vooral veel routine op te doen", stelt hij zich voor. „Dat vind ik wel belangrijk, maar daarnaast wordt natuurlijk van me verwacht dat ik in een aantal wedstrijden tot goede resultaten kom. Daar zal ik dan ook mijn uiterste best voor doen". Wat het grote werk betreft, dus het deelnemen aan klas siekers, zou Goense nog niet al te veel hooi op zijn vork willen nemen. „Een beperkt aantal van die grote wedstrijden zou mij het beste uitkomen", laat hij weten. Op zijn verlang lijstje staat onder andere de tweedaagse Ster van Brabant en de Ronde van Midden-Zee land. „Maar hoe mijn pro gramma er precies uit gaat zien, dat moet ik natuurlijk overlaten aan mijn ploeglei der. Ik heb trouwens het volste vertrouwen in hem en Piet van der Kruijs kient wel uit wat het beste voor me is". ..-f WJ>.i Antoine Goense, de talentvolle renner uit Ovezande, die volgend seizoen zijn opwachting maakt bij de amateurs. - foto tannie de jonge Sinds VQrig jaar werkt An toine Goense in het garagebe drijf van Rijk in Ovezande en deze dagtaak bevalt hem best. „Mijn trainingsmogelijkheden zijn voldoende om straks gero deerd aan de start te staan", zegt hij. „De laatste tijd heb ik benut om wat souplesse en snelheid op te doen op de Ahoy-baan, in gezelschap van Pierre Raas en dat is ons uit stekend bevallen. Bij gunstig weer train ik eveneens op de weg en waarschijnlijk gaan we binnenkort met onze ploeg ook op trainingskamp". Nog even terugblikkend op het vorige seizoen, mag wor den vastgesteld dat Goense tot bevredigende resultaten kwam. Hij klasseerde zich on der andere twee keer als tweede in een zware wedstrijd (klassieker bij Luik en de Ca- raco Omloop in Hellendoorn), werd derde in de Dorpenom loop in Rucphen, kwam als vijfde over de streep in de Hel van het Mergelland en werd Zeeuws kampioen bij de ju nioren. Daarnaast boekte Goense vijf overwinningen in criteriums. „Toch heb ik niet helemaal content over het af gelopen seizoen", laat hij ho ren. „Wellicht had ik beter kun nen presteren als ik me het hele jaar door kiplekker had gevoeld. Ik kampte namelijk met wat bloedarmoede en het duurde tot aan het eind van het seizoen voordat ik weer optimaal fit was. Gelukkig voel ik me nu weer goed en hopelijk blijft dat zo, want bij een sportman of sportvrouw moet er natuurlijk niet veel scheef zitten, wil men goed aan de bak komen". Drie jaar heeft Toine Goense er inmid dels opzitten in het wielermé- tier. Toen hij in 1983 als nieuwe ling begon sloot hij het seizoen af met zeven overwinningen, waaronder een zege in de Om loop van Groede en ook reikte hij naar een fraaie tweede plaats in het nationaal kam pioenschap. Als eerstejaars) u- nior in 1984 reed de neef van Kees Priem drie keer met de bloemen en bereikte veel tweede plaatsen, zoals in de Ronde van Noord-West Over ijssel. Met al deze successen loopt de sympathieke coureur overigens niet te koop. Hij blijft bescheiden en met beide benen op de grond staan, al ziet hij de nieuwe krachtproef, waarvoor hij straks komt te staan, met vertrouwen tege moet.

de Stem | 1986 | | pagina 9