16.095, Arnouts kan Scherz niet volgen Short heerst alleen in Wijk aan Zee AANVOERDER BENNIE WIJNSTEKERS OVER VERTREK VAN HANEGEM: Van Gennip met griep in bed Rijvers tekent bij FC Twente KANS OP START IN NK KLEIN Autobedrijf ELD B.V. Autobedrijf FELD B.V. ien wel eens >t van andere IZONDER GRENZEN. kleintie lutje VRIJDAG 31 JANUAR11986 Francesco Moser in Goldrace BREDA - Feyenoord gaat na dit sei zoen niet meer verder met technisch adviseur Wim van Hanegem. Sebes overleden Blanchard verdedigt titel NK schaatsen Kaartverkoop NK schaatsen loopt hard Woestenburg en Grimbergen vervangers NK schaatsen 'Inzeil' maakt winst Guerin opvolger Hidalgo 'Ook voetballers houden van mensen' A53 076-225705 EXTRA'S PRIJS f 7.500,- 7.500,- 8950,- 8.500,- 10.500,- 11.500,- 13.950,- 12.500,- zonnedak 12 950.- 13.500.- 8.950,- f 9.500.- f 9.500,- f 8.500,- 9500,- 9.500.- t 9.500,- 7.950,- 7.950,- schuifdak 7.950,- 7.950,- schuifdak 8 950,- LPG 9.500,- 9500,- f 9 500,- 12.500,- 11 950.- 12.500,- zonnedak 10 950,- 9.500,- 11.950,- LPG 13 950.- f 13 950,- 13.500,- 12.950,- 18 950,- 18.950,- diesel 23.500.- diesel 21 950,- diesel 18.950.- 20 950.- 21 950.- 21 950.- 26 500,- 18.500,- 18.950.- 27.500,- automaat 12.950,- f 12.950,- automaat 27.500,- f 23 950,- 23 950.- automaat 20.950.- schuifdak f 17 950,- 5-deurs 12 950,- 12.950,- 9750.- 6 950,- f 13.950.- f 10.950.- grijs kenteken f 6.950,- cabriolet f 13.950,- 24 950,- 20 500,- 7500- aanden 076-225705 4. 076-236882 R36882 MONDORF-LES-BAINS (ANP) - Johann Scherz is 53, weet zich in het bezit van twee Europese en tachtig nationale titels, en is wereldkampioen geweest in het anker-kader 11/2. Toch is de gezette Oos tenrijker ambitieus. Dat bemerkte Jan Arnouts donderdagavond te Mondorf- les-Bains maar al te zeer in zijn tweede partij voor het bil- jarttoernooi om het Europees kampioenschap driebanden.. De Nederlandse kampioen, ge huld in een door de bond ver strekte oranje trui, kreeg er een rood hoofd van. Scherz verblikte of verbloosde niet en won in 51 beurten met 50-42. Ondanks deze nederlaag be hield Arnouts uitzicht op de kwartfinales. Arnouts had zich op een al ternatieve manier op de ont moeting met Scherz voorbe reid. De 27-jarige biljarter uit Etten-Leur was 's middags gaan winkelen in Luxemburg- stad. De invloed van het uit stapje leek aanvankelijk een positief effect te hebben. Ar nouts opende met een serie van vier, waarna Scherz vier keer tevergeefs naar de tafel ging. Met harde, op het oog on gecontroleerde maar feitelijk secure stoten, liep de Oosten rijkse routinier daarna uit naar een ruime voorsprong. Hij liet zich daarbij door niets afschrikken. Scherz ging zelfs zo snel, dat hij zonder het te bemerken met Arnouts' bal verder speelde. Zonder te mokken accepteerde Scherz de onderbreking door de arbiter. In de twintigste beurt leidde hij met 29-17. Het kostte Arnouts veel moeite te wennen aan de klas sieke speelwijze van Scherz, in 1958 te Cannes en in 1962 te Triest Europees kampioen driebanden. De oudste deelne mer van het toernooi rende als een jonge enthousiasteling rond te tafel. Zijn produktie stokte even rond de dertigste beurt. Daardoor kon Arnouts, met voor zijn doen lage series, in de 34e beurt op voorsprong komen: 37-36. Zeven beurten later begon de Westbrabander echter aan een slechte reeks stoten. In de laatste elf beur ten scoorde hij slechts één ca rambole. Tegen Scherz was dat funest- „Ik heb geen ver klaring voor mijn slechte spel", zei Arnouts later. „Die Scherz speelt enorm slordig, ik kon het allemaal niet zo best volgen". De Oostenrijker, jarenlang de zwaarste concurrent van Raymond Ceulemans en vele keren vlak achter de Belg ein digend, treft vrijdag in groep C de onberekenbare Frans man Tachnakian, die verloor van de Tsjechoslowaak Kovac (44-50 in 70 beurten). Waar schijnlijk zal Jan Arnouts zich met Scherz voor de kwartfina les plaatsen, die zaterdag wor den afgewerkt. Arnouts moet dan wel remise spelen of win nen van Kovac. In groep D groeide de Portugees Theriaga uit tot de favoriet. Hij won van Lennart Blomdahl, vader van titelverdediger Torbjörn: 50- 32 in 38 beurten. De oudste Blomdahl speelt vrijdag tegen de zwakke, voor Zwitserland uitkomende en in Utrecht ge boren Jan Niederlander. ROTTERDAM (ANP) - Francesco Moser start op 26 april in de Amstel Goldrace. De organisatoren kwamen woensdagnacht, na de door hem gewonnen Zesdaagse van Rotterdam, met de Italiaan tot overeenstemming. Voor de werelduurrecordhouder wordt het de derde start in de Nederlandse klassieker. Hij was er voor het laatst in 1978. Moser eindigde toen als tweede achter Jan Raas. Na af loop verklaarde hij nooit meer mee te zullen doen, omdat de Nederlandse renners ongestraft in de zuiging van motoren en auto's mochten rijden en de buitenlanders werden bena deeld. Moser neemt zeven ploeggenoten mee naar Zuid-Lim burg. 'Gevaarlijke situatie bij FeyenooriT Door Chris van Nijnatten Het bestuur van de Rotterdamse club geeft de voorkeur aan Wim Jansen als assistent van de nieuwe oefenmeester Rinus Israel. Jansen blijft overigens ook jeugd-coördinator bij Feyenoord. Wim van Hanegem gaf gis teravond laat commentaar op de beslissing van het clubbe stuur. „Ik ben diep teleurge steld. In een kwartiertje tijd vertelden ze me, dat ik straks wegmoet. Anderen moesten me vertellen, dat iX'im Jansen mijn opvolger wordt. Ik was hier helemaal niet op voorbe reid, omdat Kerkum (voorzit ter red.) me pas nog tegenhield toen ik naar Waterschei kon. lL>e?l voorbA. Van onze sportredactie ENSCHEDE - Ex-bondscoach Kees Rijvers heeft gister avond overeenstemming be reikt met FC Twente over een contract, dat hem voor onbe paalde tijd als technisch direc teur aan de Enschedese eredi visieclub bindt. Rijvers was in de jaren ze ventig ook al werkzaam bij Twente. Destijds was hij daar hoofdtrainer. Het is nog niet bekend wie er onder Rijvers bij FC Twente veldtrainer wordt. BOEDAPEST (AFP) - Gusz- tav Sebes, trainer van het 'grote' Hongaarse elftal uit de jaren vijftig, is donderdag en kele dagen na zijn tachtigste verjaardag, in Boedapest overleden. Sebes was van 1945 tot 1956 trainer van de nationale ploeg nadat hij zelf had gespeeld bij Haladas, Vasas, MTK en Bil- lancourt in Frankrijk. Onder zijn leiding werd Hongarije Olympisch voetbalkampioen in 1952, versloeg Engeland op Wembley een jaar later met 6- 3 en verloor de finale van het wereldkampioenschap 1954 te gen West-Duitsland, na een voorsprong van 2-0, met 2-3. Die nederlaag werd het begin van het einde van zijn trai nersloopbaan. Twee jaar later verving de voetbalbond zijn coach onder de druk van de Publieke opinie. Ook op andere gebieden van be sport heeft Sebes een voor aanstaande rol gespeeld. Hij was van 1948 tot 1960 vice- voorzitter van het Hongaarse Olympische Comité en hij be hoorde tot de oprichters van be Europese Voetbal Unie. van 1955 tot 1960 was hij tweede voorzitter van de UEFA. DEN HAAG (ANP) - Alex Blanchard zal vrijdag 28 fe- wuari zijn Europese bokstitel halfzwaargewicht vrij- Jf'Üg verdedigen tegen de ?"sman Rufino Angulo. Woensdagavond kwamen "enk Ruhling, de manager an Blanchard en de Franse Promotor Jean Bretonnel tot ereenstemming over het ge- dat in Bordeaux zal orden gehouden. Ik begrijp het allemaal niet zo best. Waarom bijvoorbeeld, vroeg Feyenoord dan toch dis pensatie voor mij aan bij de KNVB? Het bestuur vroeg me ook niet met modder te zullen gooien. Alsof ik dat van plan ben. Ik heb het idee dat Feyen oord in de afgelopen periode een spelletje met me heeft ge speeld. Nu heb ik alleen nog de hoop, dat andere betaald voet balclubs in de gaten hebben gehad wat ik voor Feyenoord heb betekend. Hopelijk mag ik ergens anders aan de slag want ik wil graag in de voet balwereld blijven werken". Van Hanegem bestreed, dat zijn relatie met sommige spe lers, onder wie Sörensen en Been, sinds kort slecht gewor den is. „Daar is niets van waar, Ook het feit, dat ik bij enkele wedstrijden ben weg gebleven, heeft niets voorge steld. Alleen tegen Heracles was ik zonder bericht afwe zig". Bij Feyenoord is nu de si tuatie geschapen, waarin het eerste elftal technisch begeleid wordt door een duo, Ab Fafié en Wim van Hanegem, dat halverwege de competitie al weet, dat het aan het eind van het seizoen weg moet uit De Kuip. „Er dreigt een gevaarlijke situatie", stelde aanvoerder Bennie Wijnstekers gister avond desgevraagd. „Die twee zouden hun motivatie weieens kunnen verliezen. Hoewel, als ze er met hun pet naar gaan gooien, schaden ze natuurlijk hun eigen naam als trainer". Wijnstekers, die in de spe- lersraad zit, werd donderdag middag op de hoogte gesteld van Van Hanegems vertrek. „Nee, ik ben als aanvoerder niet tevoren geraadpleegd over deze kwestie. Dat werkt niet zo in de voetballerij. Ik vind het erg vervelend voor Willem, omdat hij momenteel ook nogal wat privéproblemen kent. Daarnaast is er vanuit de spelersgroep de laatste tijd wat weerstand gerezen tegen zijn eerlijke manier van kri tiek leveren wanneer er slecht gepresteerd wordt. Sommige spelers bleken daar niet tegen te kunnen. Rot is dat, voor Willem. Want hij heeft het beste voor met Feyenoord en de spelers. Ik verwacht niet dat er binnen de selectie, waarvan de meerderheid toch erg graag met Willem werkt, nog actie voor het behoud van Willem wordt gehouden. Dat is het schijnheilige van de voetballerij. Aan de ene kant wil een voetballer misschien graag zijn huidige trainer houden, maar aan de andere kant wil hij ook goede vriend jes zijn met zijn nieuwe trai ner. Iedereen denkt aan zijn plaats in het elftal. Lullig, maar zo gaat dat. Ik leg me neer bij het besluit van het be stuur, maar betreur de situatie waarin Van Hanegem nu is verzeild geraakt". Ab Fafié wenste niet te rea geren op het aanstaande ver trek van assistent Van Hane gem. „Dat ligt niet op mijn weg, denk ik. Fafié is er vol gend seizoen immers ook niet meer t>ij Feyenoord. Ik pro beer met Feyenoord het best mogelijke resultaat te beha len. Ik heb er alleen mezelf maar mee als ik nu ga lanter fanten en daar wilde ik even mee wachten". Van Hanegem (rechts) en Wijnstekers (links) het geval tegen FC Groningen. speelden nog samen in een elftal voor Feyenoord. Op deze archieffoto is dat - FOTO ARCHIEF DE STEM Door Rob van Deursen ASSEN - De kans is groot dat Yvonne van Gennip morgen en zondag niet aan de start verschijnt van het Nederlands kampioenschap schaatsen all-round, dat in Assen wordt verreden. De Haarlemse schaatsster, die als de grote favoriete voor het behalen van de titel wordt gezien, lag gisteren met griep op bed. Vanmorgen zal na een be zoek van de huisarts van de familie Van Gennip worden beslist of de Noordhollandse wel of niet naar Assen zal afreizen. Gebeurt dat niet dan zou dat de tweede ach tereenvolgende maal zijn dat Yvonne van Gennip door griep het Nederlands kam pioenschap all-round mist. Vorig jaar in Alkmaar ont brak zij eveneens door ziek te. Naast Yvonne van Gen nip kampen van de kern ploeg van coach Ijaard Kloosterboer ook Marieke Stam en Thea Limbach met ziekte, zij het in lichtere ma te. Evenals Van Gennip werd het virus opgelopen in het Zwitserse Davos, waar de Nederlandse vrouwenploeg een trainingskamp afwerkte onder zeer wisselende weersomstandigheden. Van Gennip, die onder protest van haar moeder even haar bed verliet: „Ik ben onder weg van Davos naar huis af gelopen weekeinde ziek ge worden. Ik kreeg ineens zware hoofdpijn en sterke maagkrampen. Eenmaal thuis leek het over te gaan, maar sinds woensdag werd het weer erger." Van Gennip - tweede dit jaar bij het EK in het Noorse Geithus achter de Oost- duitse Andrea Ehrig - be treurt het zeer ais zij ko mend weekeinde in Assen zou ontbreken. „In Davos dacht ik: gelukkig tot nu toe ben ik gespaard gebleven van een griepaanval. Daarom is het zo verschrik kelijk vervelend dat ik nu toch de klos ben. Ik wil na melijk graag kampioen wor den. Zeker met het oog op het WK van een week later in Den Haag geeft dat ver trouwen." En moeder Van Gennip: „Ze heeft behoorlijk de pest in. Alles staat al gepakt en gezakt voor Assen, maar de dokter heeft haar verboden het huis te verlaten. We moeten afwachten wat hij mórgen beslist. Hij heeft ge zegd dat Yvonne alleen naar Assen mag als zij geheel koortsvrij is." De andere leden van de ploeg van Kloosterboer (Ria Visser, Grietje Mulder) en gewestrijdster Petra Mool- huizen, die na haar sprint- titel in Utrecht aan de equipe werd toegevoegd en het trainingskamp in Davos meemaakte, hebben geen last van het virus. Ria Vis ser, die morgen en zondag haar titel verdedigt: „Ik vind het enorm sneu voor Van Gennip als zij niet kan starten. Maar aan de andere kant zet ik er ook mijn vraagtekens bij. Zij heeft vlak voor een kampioen schap altijd wel ergens last van. En als zij dan eenmaal toch aan het toernooi begint, rijdt ze als een speer." Mocht Van Gennip inder daad het NK moeten over slaan dan zal de strijd om het kampioenschap zich toe spitsen in een gevecht tussen Petra Moolhuizen, Ria Vis ser en Marieke Stam. Visser: „Daar ben ik persoonlijk niet zo zeker van. Ik reed in Davos als een natte krant. Mijn trainingsachterstand, die ik in de zomer heb opge lopen door die operatie aan mijn hiel, heb ik kennelijk nog steeds niet ingehaald. Ik wil wel, ik knok er ook voor, maar ik ga gewoon niet hard genoeg. En dan houdt bij het schaatsen alles op." Coach Tjaard Klooster boer ziet als oorzaak van de 'griep-gevoeligheid' van zijn pupillen het feit dat sinds vorig seizoen de belasting in de training alleen maar zwaarder is gewprden. „Het blijft balanceren op de lijn. Die meiden moeten steeds hun grenzen een stukje ver leggen. En door de inspan ning die dat vraagt, worden ze vatbaar. Daar kun je in feite niets tegen doen. Want als ik ze minder zwaar laat trainen dan tellen ze inter nationaal niet meer mee. Dus de keus is eigenlijk ge makkelijk." Kloosterboer is trouwens op z'n zachtst gezegd niet blij met het tijdstip van het NK in Assen. „De KNSB gaat aan de belangen van de vrouwen voor bij door dit kampioenschap een week voor het WK in Den Haag te laten verrijden. Ik adviseer de leden van mijn ploeg dan ook in Assen kalm aan te doen. Maar dat helpt na tuurlijk niet, want als ze eenmaal op het ijs staan, wordt er geknokt voor het Nederlands kampioenschap. Zo eerzuchtig zijn ze nog al lemaal WIJK AAN ZEE (ANP) - Nigel Short is weer alleen heerser in het Hoogovenstoernooi. De Engelsman won donderdag in de elfde ronde na een reeks remises weer eens. Hij versloeg de Amerikaan De Firmian en zag zijn naaste concurrent Ljubojevic een 'afspraak remise' schuiven met zijn landgenoot Nikolic. John van der Wiel kreeg, als beste Nederlander, gezelschap van Genna Sosonko. De Leide- naar probeerde in de tweede zitting tegen Tsjernin tever geefs een toreneindspel met een pion meer in winst om te zetten. Sosonko versloeg de Engelsman Hodgson. Short kreeg de zege niet ca deau, want De Firmian speelde de Nimzo-Indiër met wit bijzonder ferm. Hij maalde niet om dubbelpion- nen op de c-lijn en bracht Short zowaar in de problemen toen hij een pion voor kwam te staan. Maar zoals vaker in dit toernooi kwam de Amerikaan in hevige tijdnood. Ook Short moest aan het eind van de eer ste zitting a tempo zetten. Hij bleek echter diep getaxeerd te hebben, want kort na de her vatting liep De Firmian in een matval. Van der Wiel probeerde nu eens een partij op positionele gronden te winnen. Daar bleek Tsjernin echter wel tegen be stand. Na negentien zetten verscheen er al een eindspel op het bord, dat de Rus enkele zetten later tot een remisebod bracht. Van der Wiel schudde echter het hoofd, maar moest na een uur in de tweede zitting toch berusten in remise. Ljubojevic kwam na ander half uur op de dertiende zet Van onze sportredactie ASSEN - Het effect van de Europese titel van Hein Vergeer van afgelopen weekeinde in Oslo werd gisteren pas zichtbaar aan de kaartverkoop voor het Nederlands kampioenschap all-round dat dit weekeinde in Assen wordt verreden. Waren er maandag nog slechts 2500 kaarten voor beide dagen aan de man gebracht, gisteren waren dat er al 7000. Volgens de directeur van de Asser kunstijsbaan, Ger Boks, wijst dat op een toeschouwersaantal zaterdag en zondag van in totaal vijftien, zestien duizend. Voor een Nederlands kampioenschap zou dat een record betekenen. ASSEN (ANP) - Jaap Woes tenburg en Jolanda Grimber gen nemen dit weekeinde deel aan het toernooi om het Ne derlandse kampioenschap schaatsen. De rijder uit De Rijp ver vangt Emiel Hopman. Grim bergen neemt de plaats in van Ingrid Haringa. Hopman moest twee weken geleden wegens een aandoening aan de luchtwegen in het ziekenhuis worden opgenomen en is nog niet hersteld. Haringa kan we gens werkzaamheden niet meedoen. Grimbergen eindigde vorig seizoen als vierde bij de we reldtitelstrijd voor junioren. Ook dit jaar verzekerde de 18- jarige rijdster uit Rijnsburg zich van een startbewijs voor dit toernooi. Woestenburg (23) debuteert in Assen op natio naal niveau. De dameskernploeg, die maandag van een trainings kamp in Davos naar Neder land terugkeerde, is nog niet geheel fit. Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Thea Limbach en Ria Visser hadden in het Zwitserse herstellingsoord last van griep, kou of keelpijn. „Het spul is nu nog wat snotte rig en heeft hoofdpijn", meldde trainer Tjaart Kloos terboer donderdagmiddag. „Van afzeggen is momenteel echter geen sprake". INZELL/MUNCHEN (ANP) - Voor het toernooi om het we reldkampioenschap allround heren is geen kaart meer te krijgen. Dat hebben de organisato ren donderdag tijdens een persconferentie in München bekendgemaakt. Op zaterdag 15 en zondag 16 februari zullen ongeveer 18.000 belangstellen den de wedstrijden in Inzeil rechtstreeks volgen. In de voorverkoop werden al 11.000 toegangsbewijzen door Neder landers gekocht. Door de toprecette zijn de organisatoren, die met een be groting van 450.000 mark (vijf ton) werken, al ruimschoots uit de kosten. Volgens burge meester Ludwig Schwabl van Inzeil kan het dorp (doorgaans 3500 inwoners) de invasie van Nederlanders op eigen kracht aan. Schwabl, die tevens voor zitter van het organisatieco mité is, verklaarde donderdag dat voor het handhaven van de openbare orde geen assis tentie van hogere overheden nodig is. 'Afgezien van de massale Nederlandse toeloop verwacht Inzeil ongeveer 25 leden van het Internationale Olympische Comité. Die bezoeken een week later ook de wereldtitel strijd bobslee in Königsee. In zeil en Königsee zijn Olympi sche wedstrijdplaatsen als het IOC de Winterspelen van 1992 toewijst aan Berchtesgaden. een 'verdachte' remise overeen met Nikolic. Er kwam een veelbelovende vechtstelling op het bord, waarin de met wit spelende Nikolic de overhand dreigde te krijgen. Plotseling werd echter tot remise beslo ten. „Als dat geen afgesproken werk is, dan weet ik het niet meer", aldus een verontwaar digde commentator Lex Jongsma. Sosonko behandelde het hem door Hodgson voorgezette Boedapester gambiet geduldig en nauwgezet. Hij kwam al snel beter te staan. Hodgson haalde nog wel de tijdcontrole, maar besloot na enige over peinzing het niet meer op een tweede zitting te laten aanko men. De overwinning van Hort op Hellers, in de elfde ronde van de Grootmeester- groep A in het Hoogovensschaaktoer nooi, kwam als volgt tot stand: witHort zwart: Hellers 18. a2-a3 a7-a5 1. d2-d4 pg8-f6 19. tal-bl Ic8-f5 2. 20. b2-b3 b7-b6 c2-c4 g7-g6 21. tf2-b2 g6-g5 3. pbl-c3 If8-g7 22. kgl-hl h7-h5 4. e2-e4 d7-d6 23. b3-b4 a5xb4 5. pgl-f3 0-0 24. a3xb4 c5xb4 6. If 1 -e2 e7-e5 25. tb2xb4 g5-g4 7.0-0 pb8-c6 26. tb4xb6 g4xf3 8. d4-d5 pc6-e7 27. g2xf3 ta8-a3 9. pf3-el pf6-d7 28. tb6-b7 de7-d8 10. pel-d3 f7-f5 29. Ie3xf4 If5xe4 11e4xf5 pe7xf5 30. pc3xe4 ta3xf3 12. f2-f3 pd7-f6 31. Ifl-g2 tf3xf4 13. pd3-f2 pf5-d4 32. ddlxhö pd4-f5 14. Icl-e3 pf6-h5 33. pe4-g5 tf4-h4 15. pf2-e4 ph5-f4 34. tb7xg7+ kg8xg7 16. tfl-f2 c7-c5 35. tbl-b7+ 17. Ie2-f 1 dd8-e7 zwart geeft het op. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Van der Wiel (Ned) - Tsjernin (Sov) 1/2-1/2 Van der Sterren (Ned) - Hübner (WD1) 0- 1 Seirawan (VSt) - Ree (Ned) 1-0 Hort (WD1) - Hellers (Zwe) 1-0 Sosonko (Ned) - Hodgson (GBr) 1-0 Nikolic (JS1) - Lju bojevic (JS1) 1/2 - 1/2 De Firmian (VSt) - Short (GBr) 0-1. Stand na elf ronden: 1. Short 8 punten; 2. Ljubojevic 7,5; 3. Hubner, Nikolic, Van der Wiel en Sosonko 6,5; 7. Hort en Tsjer nin 5,5; 9. Hodgson 5 en 1 afg.; 10. Seira wan 5; 11. Van der Sterren 4,5; 12. De Fir mian 3 en 1 afg.; 13. Ree en Hellers 3. Grootmeestergroep B: Braga (Ita) - Iv- kov (JS1) 1-0 Jeroen Piket (Ned) - Dou- ven afg Kuijf (Ned) - Blees (Ned) 1-0 Pol- gar (Hon) - Cuijpers (Ned) 1-0 Garcia Palermo (Arg) - Davies (GBr) 1/2 - 1/2 Marcel Piket (Ned) - Hulak (JS1) afg Stand na negen ronden: 1. Jeroen en Marcel Piket 6 pnt en 1 afg 3. Hulak 5 1/2 en 1 afg 4. Kuijf 5 1/2 5. Douven 4 1/2 en 2 afg 6. Braga 4 1/2 en 1 afg 7. Ivkov 4 1/2 8. Garcia Palermo en Polgar 3 1/2 10. Cuij pers 311. Davies 2.1/212. Blees 2. PARIJS (SID) - De 64-ja rige voormalige manager Henri Guerin is donder dag door de Franse voet balbond aangesteld als opvolger van technisch directeur Michel Hidalgo. De man, die twee jaar ge leden Frankrijk naar de Europese titel leidde, gaat naar de club Olym- pique Marseille. Guerin was tweemaal interna tional voor Frankrijk. DEN HAAG (ANP) - De be taalde voetballers starten de tweede helft van de competitie fleurig. De spelers zijn voornemens de velden met boeketten bloe men te betreden en die aan de toeschouwers te overhandi gen. De actie is een onderdeel van de campagne "t Is weer fijn langs de lijn', die vorig jaar al met een grammofoon- plaatje de aandacht trok. De actie heeft tot doel voet bal positief in de belangstel ling te brengen. Voor de slechte verstaander wordt op de kaartjes aan de uit te rei ken boeketten duidelijk ge maakt dat ook „voetballers van mensen houden".

de Stem | 1986 | | pagina 7