Lekker rondneuzen in de lts Vanaf maandag 3februari a.s. zijn wij nog makkelijkerte bereiken. Chasséveld 3 CDA wil meer privatiseren 'Volgend jaar nieuwe leden nodig OVER AFWIJZING UITBREIDING MINI-CAMPING Vrouwen zakken door vloer van sporthal Zuidzande Driewegen' ordt ifgesloten Uitslagen zwemmen scouting Oostburg NA ZEELAND 3 'laatselijk nieuws ïrvliet lilippine is van Gent [erneuzen tandstraat |os houdt zaterdag 1 fe- VRIJDAG 31 JANUAR11986 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN WETHOUDER VERMOEDT PUBLICITEITSSTUNT Plaatselijk nieuws Zuidzande GROEDE - De Groedenaar R. Dusarduijn legt zich niet neer bij het besluit van de Oostburgse gemeenteraad dat hij zijn minicamping niet mag uitbreiden tot een gewone camping. markten IN AARDENBURG Paul van Yooren koningsschutter St.-Sebastiaan PRINS WILLY VAN AZUNHALZEN: Belfortrit van WZA in Retranchement Oostburg Bert Timmer speelt zich uit de naad was niet de eerste bot ussen het tweetal. Tij de behandeling van de omen stukken deelde de radicaal mee dat hij Is S. de Pooter (PvdA), 'et eens was met het feit et college een motie van meen te Deventer voor sgeving aan wilde ne- Deventer vroeg steun een sociaal-economische t van Zuid-Afrika. Per- as het met die motie n maakte dat kenbaar. t is obstructie van de de- atie", verweet Ockeloen „U weet dat de raad niet landelijke-politieke za raat en toch komt u daar -r mee aandragen". i - De NCB-afdeling Bier- houdt vrijdag 7 februari llgemene vergadering, ge- |d door de jaarlijkse ge dag. De vergadering be- 's morgens om 10.00 uur in Tobbetje. Op de agenda It onder meer een inleiding Jl. Hooghiemstra, secreta- van de NCB, over 'Heeft gezinsbedrijf nog toe- st?'. Je gezinsdag begint om l uur met een eucharistie- ling in de parochiekerk. Irna schaart men zich om his in zaal Tobbetje. De ge Idag wordt besloten met gezellig samenzijn waar- dia's worden vertoond van aatste Geuzenfeesten. arting - In restaurant De laan in Philippine houdt de |ietclub zondag 2 februari prijskaarting, bieden met n, aanvang 14.00 uur. Ijarten - De topbiljartclub Irinet' te Philippine houdt prdag 1 februari een prijs- np in café Marinet, aan- [ng 19.00 uur. fwling - Bowlingclub Sint bert maakte na vijftien elweken de stand op. Die It het volgende beeld zien Idames: 1. Emmy Neve, 2, F'onne Smolenaers, 3. Nel annee. B-dames: 1. Inge van linden, 2. B. Delles, 3. Ans terlings. A-heren: 1. A. Sar in, 2. H. van As, 3. W. van jrme. B-heren: I. L. van de oft, 2. J. Geerlings, 3. L. nda. Jeugd: 1. B. van Del- pi, 2. B. Wolf. De hoogste ne werd geworpen door A. 'tain met 238 pins. Eveneens |at de hoogste serie met 647 s op zijn naam. ago - Buurthuis De Bolster Jn de centrale stichting voor ciaal en cultureel werk in de Imeente Terneuzen houdt aandag 3 februari weer een ngo-avond in het bejaarden- Intrum De Blide, aanvang 20 ur. Hieraan kan worden eigenomen door een ieder Ie zestien jaar of ouder is. aartmiddag - Kaartclub aari zijn veertiendaagse jiartmiddag in d'Ouwe Smis- Gespeeld worden jokeren bieden zonder roem. In- fchrij ven kan men vanaf 14.00 |ur. De wedstrijden beginnen 114.30 uur. Van een onzer verslaggevers 1RNEUZEN - De Driewe- [enstraat in het gelijknamige luurtschap wordt afsloten joor doorgaand verkeer. Deze «lofte deed gisteren wethou- ler A. Doorduyn tijdens de 'erneuzense raadsvergade ring. Wanneer dat gebeurt kon tij nog niet vertellen. Tijdens de rondvroeg vroeg Remijnsen (Onafhankelijk) ïoe ver het zat met de afslui- m van de weg en verwees Inaar de afgelopen woensdag |gehouden handtekenactie van le buurtbewoners. „Als zo'n ;root deel van de buurtbewo- lers de weg dicht wil hebben - I volgens de actie ruim 80 pro- jent - dan moeten we snel wat loen", zei de wethouder. Hij ras het met de vragensteller sns dat het aanleggen van de rerbindingsweg tussen de laarmanweg en de Guido Ge- rellestraat, enkele jaren gele ien, niet voor de nodige ont lasten van het buurtschap had |gezorgd. Hij deelde ook mee dat lan delijk onderzoek had uitgewe zen dat zebrapaden niet erg veilig zijn. „Ze zijn zelfs ge vaarlijk, en daarom halen we twee van de drie weg in de Willem de Zwijgerlaan". Hfi deed deze uitspraak naar aan leiding van een vraag van A- Persijn (L.O.) die aan het col lege vroeg waarom de zebra paden daar weg moeten. Leer lingen en leerkrachten van scholen in de omgeving van die straat zijn daar fel op te gen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG/AARDEN- gURG/SLUIS - Het CDA W'est-Zeeuwsch-Vlaanderen wil de komende vier jaar meer aandacht geven aan privatise ring. Volgens de christen-de mocraten moeten de gemeen ten Aardenburg, Oostburg en Sluis aandacht schenken aan het afstoten van taken aan het bedrijfsleven en de vereni gingen. Dit blijkt uit het verkie zingsprogramma van de con fessionelen voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Wel moet er toezicht van de gemeenten blijven om er voor te zorgen dat de overgedragen accommodaties in een goede staat blijven. De gemeenten moeten zich herbezinnen op het eigen ta kenpakket om zo het gevaar van oververzorging te keren. Vrijwillige hulpverlenings diensten en activiteiten blij ven noodzakelijk en verdienen stimulering. Ook moeten de belastingen niet verhoogd worden, het geld moet wel doelmatiger gebruikt worden, stellen de CDA'ers. De christen-democraten zijn er van overtuigd dat de mogelijkheden voor de ge meenten om een actief econo misch beleid te voeren beperkt zijn. Toch willen ze dat er een zorgvuldige service-verlening komt en een eenvoudigere re gelgeving. Zo moeten de ver schillende vergunningen ge lijktijdig behandeld worden. Alleen bij uitzondering mogen de gemeenten financiële steun geven aan bedrijven. De confessionelen vinden dat er 'elk-weer-voorzienin- gen' in de regio moeten komen omdat West-Zeeuwsch- Vlaanderen op toeristisch ge bied nu nog te afhankelijk is van de weersgesteldheid. Met zulke voorzieningen kunnen de toeristen ook langer in de regio blijven. Het PDA vindt ook dat be vorderd moet worden dat er parallelwegen komen. Over de rondwegen bij Schoondijke en Oostburg spreken ze zich niet uit Wel moeten er parkeerge legenheid komen en meer aan dacht besteed worden aan huisvesting voor één- en twee persoonshuishoudens. De ge meenten moeten ook gericht aandacht schenken aan de huisvesting voor ouderen en gehandicapten om er voor te zorgen dat deze mensen zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Groedenaar in beroep tegen besluit gemeente Van een onzer verslaggevers ZUIDZANDE - Tijdens het sportuurtje zijn de da mes van de Zuidzandse sportclub woensdagavond door de vloer van de plaat selijke sporthal gezakt. Volgens Trees de Blok, van de club is er een gat van 50 bij 50 centimeter ontstaan toen de dames aan het lo pen waren door de zaal. Wethouder A. de Feijter (CDA) van Oostburg is niet erg onder de indruk van het gebeuren. „Het college komt tijdens de eerst ko mende bijeenkomst van de raad met een voorstel om een nieuwe vloer in de sporthal te laten leggen. We willen daar 50.000 gul den voor uittrekken want we weten al lange tijd dat die vloer slecht is". Hij verwacht dat midden maart de nieuwe vloer er ligt. „Als de raad mee wil werken lukt dat". De wethouder vermoedt dat de dames op een 'ver boden plaats' hebben ge sprongen. „Het was al lang bekend dat een van de hoe ken van de zaal erg slecht is. Ze hadden op die plaats gewoon niet moeten sprin gen, maar met het oog op de verkiezingen kan je na tuurlijk van alles ver wachten". Volgens hem probeert de fractie van D&T met het 'ongeval' pu bliciteit te krijgen. De fractie heeft enige tijd te rug aangedrongen op het zo snel mogelijk herstellen van de vloer, liefst door het storten van beton. „Als we dat zouden doen, kost het de gemeente minstens 90 mille en als we dan nog eens willen verbouwen dan moeten we alles uitbre ken", zegt De Feijter. Een timmerman van de gemeente heeft gistermor gen de vloer gerepareerd, zodat de zaal voorlopig weer gebruikt kan worden. De kapotte vloer van de gymzaal. Trees de Blok vermaalt met haar handen het hout van de vloer. FOTO DE STEM COR J. DE BOER Carnaval - De sportvereniging Zuidzande houdt vanavond sen carnavalsdisco in clublo kaal hotel De Rode Leeuw aan het Dorpsplein. Naast disco El Condor is er ook een carna valsorkest aanwezig. Er is een aantal prijzen beschikbaar voor de leukste carnavalscrea ties. De disco begint om 20.00 uur. Het bedrijf van de Groede naar ligt tussen twee be staande campings, De Ploeg en De Woordhoeve. Volgens de recreatienota is de grond van Dusarduijn bestemd als uit breidingsgebied voor die twee bedrijven. De Groedenaar wil zijn grond echter absoluut niet verkopen, zelfs als hij nergens zijn gelijk krijgt zal hij dat Van een onzer verslaggevers Een krappe meerderheid van de raad nam dit be sluit eind vorig jaar. Dusarduijn vertelde gisteren dat hij in beroep zal gaan tegen het besluit van de raad. Hij gaat binnenkort een Arob-procedure starten. niet doen. Volgens de Oostburgse re creatie-wethouder A. de Feij ter (CDA) moet de nota niet gezien worden als een dwin gend voorschrift maar als een richtlijn. „We moeten niet te strak vasthouden aan de no ta", verklaarde hij tijdens de decemberraad. Zijn partijge noten, met uitzondering van R. Calon, en de liberalen delen de visie van de wethouder. Ze vinden dat een ondernemer het recht moet hebben een camping te beginnen, zeker als het terrein waarop hij het be drijf wil opstarten, in een ge bied ligt dat aangewezen is voor recreatie-doeleinden. „Wij beseffen dat hij die uit breiding economisch nodig heeft", verklaarde De Feijter. De raadsleden die zich tegen het plan van de Groedenaar keerden willen echter vast houden aan de recreatienota. Dusarduijn vindt dat de ge meente hem, door het nega tieve besluit te nemen, econo misch treft. Hij hoopt dat hij via een procedure het besluit kan laten vernietigen zodat hij zijn camping toch kan uitbrei den. Hij heeft één hectare grond bij zijn bedrijf liggen waar hij de toeristenvoorzie ning op wil beginnen. OOSTBURG - Het district West-Zeeuwsch-Vlaanderen van Scouting Nederland hield in het verdekte zwembad De Veerhoek te Oostburg zwem wedstrijden. De estafette bij de padvindsters werd gewon nen door Sluis. Overige winnaars: Kabou ters schoolslag: Nicole Ver- planke; vrije slag: Dorien de Sutter; estafette: Dorien de Sutter, Nicole Verplanke, Jo- landa Bakker en Uonka Bo- gaert. Welpen schoolslag: Wibo Bakker; vrije slag: Je roen Roelands; estafete: Wibo Bakker, Geert Jansen en Paul van Maele. Padvindsters schoolslag: Helene Geldof; vrije slag: Orika Cauwels. Jongens 12-14 jaar schoolslag: Frank Strobbe; vrije slag: Mi- chiel van Herk; estafette: Da vid Sa vat, Jacky Simpelaar, Michel van Herk en Stefan Verplanke. Jongens 14 jaar en ouder schoolslag: Edwin Lampaert; vrije slag: Jan Wil lem van Hermon; estafette: Frank van Waes, Willy de Zutter, Aschwin Jacobs en Frank Strobbe. AMSTERDAM, 30 jan. - Aard- appeltermijnmarkt: In Bintje 35-50mm werden 11 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ9,00. In Bintje 50mm werden 521 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van ƒ17,00 tot ƒ16,10 per 100 kg en voor levering mei 183 contracten tegen ƒ17,50 tot 16,70, alsmede 1 contract voor levering november tegen ƒ23,40. De stemming was flauw voor april en mei en kalm voor november. Van onze correspondent AARDENBURG - Paul van Vooren uit Aardenburg is ko ning geworden bij de jaar lijkse koningsschieting van St.-Sebastiaan, bij gelegen heid van het patroonsfeest. Al in de eerste ronde zag koning 1985 Ronny Geernaert zijn titel naar Van Vooren gaan. Na de koningsschieting volgde een vriendenschieting. De uitslag hiervan was: hoge vogel: J. de Muijnk (prins 1986); beide zij vogels: P, Blon- deel; grootste aantal (6): P. van Vooren. De feestdag werd geopend met een eucharistieviering in de parochiekerk van Aarden burg. Pastoor Dom M. Martens ging hierin voor. Na de schie tingen volgde een maaltijd en een gezellig samenzijn in het gildehuis 's Lands Welvaren. IJZENDIJKE - Carnavalsvereniging De Azijnhalzen uit IJzendijke houdt dit jaar de twaalfde editie van het carnaval. De ver eniging heeft een nieuwe wagen aange schaft, zelf gebouwd en betaald uit bijdra gen van de plaatselijke bevolking. „Ons drinken tijdens de carnavalsdagen betalen we zelf", zegt prins Willy Ongenae fel. Volgens hem zijn er nog steeds mensen in IJzendijke die denken dat de raad van elf de bijdragen 'verdrinkt'. Een vooroordeel, zo wordt de bevolking te verstaan gegeven. De Azijnhalzen zijn al enkele maanden bezig met de voorbereidingen van het car navalsfeest en de bouw van de prinsenwa gen. Dankzij de medewerking van loonbe drijf De Regt uit Biervliet, kan een zevental leden zijn bouwactiviteiten onder gunstige omstandigheden volbrengen. Twee jaar lang werd met 'De Draak' gereden, nu is door de leden zelf een nieuwe wagen ge bouwd. Voorheen werden de wagens in Bergen op Zoom (gedeeltelijk) gekocht. „Zelf bou wen is veel leuker en niet zo duur", vervolgt prins Willy tijdens een bezoek aan de nieuwe prinsenwagen, die zeker veel be wondering zal oogsten. „Daarnaast is het voor ons aardiger om eraan te werken". Voor prins Willy wordt het zijn tweede prinsenjaar. Het is hem goed bevallen. „Dat zeker", laat hij weten. „Maar er waren ook geen andere kandidaten hoor". De Azijnhalzen krijgen van de plaatse lijke bevolking behoorlijk wat financiële steun. Toch krijgt de vereniging bij de huis- aan-huis-actie's vaak verwijten naar het hoofd geslingerd. „Jullie komen dit jaar met de stoet toch ook eens bij ons langs, is een van de meest voorkomende reacties", aldus de prins. „Vooral in het nieuwe gedeelte van ons dorp horen we dat nogal eens. Toch is het de bedoeling de mensen zelf op de been te krij gen. Je kan niet door elke straat van het dorp rijden. In de nieuwe wijk wordt onze komst zelfs door de verkeersdrempels ver hinderd". Toch ziet de toekomst er voor de IJzen- dijkse carnavalsvierders positief uit. Ten minste als de voortekenen niet bedriegen. „Vooral de jeugd toont veel belangstelling voor het carnaval", vertelt de besnorde lei der van de raad van elf verder. Wel vindt hij dat meer jongeren lid moeten worden van de vereniging anders is de kans niet uitgesloten dat er straks een grijze raad van elf is. „De animo is zwak. Ook is er nu een generatie die niet popelt om de zaak over te nemen". Ondanks dit negatieve puntje is de op tocht de laatste jaren er alleen maar beter op geworden. Ook de samenwerking met de collega- verenigingen is goed, terwijl de zuiderbu ren ook regelmatig op de West-Zeeuws- Vlaamse carnavalsbals te vinden zijn. Op eigen kracht worden de activiteiten opgezet en wordt de prinsenwagen gebouwd. Geboeid kijken leerlingen van een basisschool naar een metseldemonstratie in de Oostburgse lts. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze correspondent OOSTBURG - Leerlingen van basisscholen in West- Zëeuwsch-Vlaanderen konden gisteren een kijkje nemen in de Oostburgse lts, die een open dag hield. De leerlingen neusden nieuwsgierig rond in het schoolgebouw, waar met name metselen, pneumatiek, hydrauliek en informa tica grote aantrekkingskracht hadden op de adspirant- leerlingen voor het technisch onderwijs. „Een verrijking van het technisch onderwijs", was de mening van de heren P. de Houck en T. de Bakker, res pectievelijk directeur en adjunct-directeur van de lts. Een lts die als enige in Zeeland is uitgekozen als 'volg- school leergang motorvoertuigtechniek'. „En daar zijn we toch een beetje trots op", aldus de di recteur. Men hoopt hiermee in het nieuwe schooljaar te starten. „Door de verbreding van de afdeling bouwtechniek- metselen, en het integreren van electro, pneumatiek en hydrauliek in de afdelingen motorvoertuigtechniek en metaaltechniek, hopen we leerlingen af te leveren die makkelijker in het arbeidsproces en de vervolgopleidin gen hun weg vinden", aldus de Houck. Vanavond, vrijdag, staat de school van half zeven tot negen uur open voor iedereen. Van onze correspondent RETRANCHEMENT - De West-Zeeuws-Vlaamse Auto club (WZA) houdt zondag 2 fe bruari een foto-oriëntatierit. Deze Belfortrit, die eind van het vorig jaar moest worden uitgesteld, telt alsnog mee voor het clubkampioenschap 1985. Start en finish zijn gele gen te Retranchement Inschrijven voor deelname is mogelijk vanaf 13.00 uur in café Bij Jopie aan de Zwin straat te Retranchement. De A- en B-klas hebben een lengte van ongeveer 44 kilo meter, de C-klas circa 40. De gemiddelde snelheid waarmee gereden dient te worden be draagt 20 kilometer per uur. De start van de eerste equipe is om 13.45 uur. (ADVERTENTIE) Maandag 3 februari a.s. om 9.00 uur opent F. van Lanschot Bankiers NV. haar nieuwe kantoor aan het Chasséveld in Breda. Naast 'Het Turfschip'. Dat betekent niet alleen een betere behuizing. Maar ook een betere parkeergelegenheid. Met alle voordelen van dien. Tot vrijdag 31 januari 12.00 uur kunt u nog terecht in ons oude kantoor aan de Veemarktstraat 44. Wij proberen de verhuizing vanzelf sprekend zo te regelen, dat u daar geen enkele hinder van ondervindt Mocht dit onverhoopt toch het geval zijn, dan vragen wij u begrip voor de situatie. Graag tot ziens in ons nieuwe pand. Bridge - De Oostburgse brid geclub speelde een competitie wedstrijd. In beide groepen werd een howell met tien pa ren gespeeld. Uitslag A-groep; 1. mevrouw Verstraeten-de heer Lako, 2. echtpaar Buys- rogge, 3. mevrouw Christiaan- sen-de heer Wagenaar. B- groep: 1. dames Barendregt- De Vries, 2. echtpaar Ger- naert, 3. dames Lako-Luteyn. Bridge - De bridgesociëteit Oostburg speelde de tweede wedstrijd voor de beker van het clubkampioenschap in ho tel Victory. Uitslag A-groep: 1. echtpaar Risseeuw, 2. heren Arkenbout-Ouweneel, 3. he ren Ramondt-Visser. B-groep: 1. mevrouw Visser-de heer Remijn, 2. mevrouw Goossens- de heer Thijs, 3. dames Lu- teyn-Lampaert. Van onze sportmedewerker WOUW - De ijzige stilte op een belangrijk mo ment tijdens het biljart- kampioenschap gewest Zuid-Nederland in 't Trefpunt te Wouw werd plots verstoord door een daverende lachuitbar sting. Titelkandidaat Bert Timmer uit Terneuzen moest zijn lijf zodanig uitrekken, dat zijn pan talon finaal openscheur de. Annie Potters, de ba zin van 't Trefpunt, stond meteen met naald en draad klaar. Toen iedereen na een tiental minuten bedaard was, ging de strijd ver der. Timmer was uit zijn concentratie en verloor de partij. Geen ramp, want hij werd toch kam pioen en gaat naar de na tionale finale in Gronin gen. Met een gerepa reerde broek.

de Stem | 1986 | | pagina 15