Brouwer koopt boedel Van Oosterom in Hulst 'Tik Temeuzen op de vingers9 'Volgooien maar!' 'Midden-Zeeland' heeft nieuwe tankinstallatie' Zeeland gaat informatie over beroepen bundelen NAMISLEIDENDE RECLAMENVOB-SECRETARIS Scheidsrechter slaan mag niet: boete van 300 Iets te vieren Brutale overval IJzendijke )RE 850. LTJE Tetcringen - 076-713381 PAGINA ZEELAND 1 CAFÉ-RESTAURANT WORDT VOORTGEZET ZEEUWSE VROUWENSTICHTING: Manifestaties jongerenjaar slecht bezocht BARBÉ TIJDENS SYMPOSIUM ONDERWIJS-ARBEID VRIJDAG 31 JANUAR11986 HET WEER Vrieskou Weer in Europa Dode schapen hinderen treinverkeer ZWN praat met Rover i in imposante es zullen aardig I raken van hitje eigenzinnig- e van Daihatsu, zich voort- n hypotheek op j, voor een vrien- Jrie ruimgezeten gelijk met ze op. vernuft, de 'ikt geen benzine n. ïuore je, ondanks igen,zo'n heerlijk i dat ervaar zelfs als je erin latsu dealer, igeduld op u te i— (incl. BTW.) bruiloften, jubilea, recepties etc. etc. specialiteiten-restaurant VANZEELAND Van een onzer verslaggevers HULST - Het café- en res taurantgedeelte van het ho tel- restaurant Van Ooste- rom in Hulst wordt voortge zet. De Verenigde Bierbrou werijen Breda/Rotterdam (Skol), eigenaar van het pand, heeft gisteren de hele inboedel opgekocht voor 40.000 gulden. De brouwerij gaat nu op zoek naar een nieuwe uitbater voor dit ho recabedrijf. Volgens een woordvoerster van het be drijf zijn de eerste contacten met gegadigden al gelegd. T27 Belangstelling om de zaak voort te zetten is inmiddels ook al getoond door ex-per- soneelsleden van Van Ooste rom. In principe zal het pand enkel nog in gebruik worden genomen als café-restau rant. „Wat het hotelgebeu- ren betreft, dat is sterk af hankelijk van de nieuwe ex ploitant. Als die brood denkt te zien in de hotelfunctie, dan zal er overleg moeten worden gevoerd en dan kun nen wellicht de benodigde maatregelen worden getrof fen". Het zal overigens flink wat geld kosten om het pand weer als hotel geschikt te maken. Het hotelgedeelte is namelijk al een tijd geleden afgekeurd voor de brandvei ligheid. Maar omdat er wei nig andere accommodatie in Hulst is, is dit steeds ooglui kend door de vingers gezien. Om het hotelgedeelte aan de normen te laten voldoen, zal een renovatie nodig zijn. Zoals bekend heeft uitba ter T. van Oosterom deze week zijn zaak opgedoekt. Hij zit financieel aan de grond en staat nog voor en kele tienduizenden guldens in het krijt bij de belasting. Zte verder Zeeland 2 Felle aanval CNV op ondernemers bouw Van een onzer verslaggevers GOES - Zoals de zaken er nu voorstaan zou elke scholier zich wel tien maal moeten beden ken alvorens een bouwberoep te kiezen. Dat schrijft districts bestuurder T. van Rijssel van de hout- en bouwbond CNV aan de Zeeuwse afdeling van de NVOB, de club van werkge vers in de bouw. „De bouw is geen paradijs! Onze leden hebben in elk geval niet de illusie in een paradijs te werken". Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het wordt tijd dat staatssecretaris Kappeyne van de Cappello de gemeente Temeuzen ter verantwoor ding roept of tenminste een onderzoek instelt naar het 'an- ti-emancipatiebeleid' van het gemeentebestuur. Dat schrijft de stichting Vrouwenemancipatie Zeeland aan de staatssecretaris voor emancipatiezaken. Volgens de brief hanteert de gemeente niet de door het rijk vastge stelde normen, maar geeft men er een eigen, verkeerde, interpretatie aan. Subsidie aanvragen, die daar wel aan voldeden, zijn zodoende afge wezen, terwijl hoorzittingen en bezwaarschriften nog niets hebben opgeleverd. Vrouwen in Temeuzen ha ken daardoor af, 'doodmoe van de strijd tegen een onduidelijk beleid van de gemeente'. „Een en ander heeft tot gevolg dat het gehele emancipatiewerk in de gemeente Temeuzen hin gen die nauwelijks aan de normen voldoen. Alle reden, volgens de brief, om op z'n minst eens bij Temeuzen te rade te gaan. nen afzienbare tijd zal ver dwijnen", aldus de brief van emancipatiewerkster Char lotte van Hoorn. Zij wijst er tenslotte op dat het voor emancipatie beschikbare geld nu terecht komt bij groeperin- De CNV-er reageert met zijn boze brief op uitspraken van de Zeeuwse NVOB-secre- taris J. Rouw alsof het fijn 'werken en goed verdienen is in de bouw. „Als middel om ongeren naar de bouw te lok ten, klinkt het erg overtui- ;end. De dagelijkse praktijk is :hter geheel anders", schrijft an Rijssel, die vindt dat iprake is van onjuiste en mis leidende reclame. „In plaats van het werken in de bouw de hemel in te prijzen door middel van een cam pagne op de scholen, zou het beter zijn om uw aandacht en energie aan te wenden om daadwerkelijk iets te doen aan de verbetering van de positie van de bouwvakkers", advi seert Van Rijssel de NVOB- secretaris. Hij noemt de bouw een be drijfstak waarin de werkne mers meer dan in andere be drijfstakken, in aanraking ko men met 'slechte sociale voor- IJZENDIJKE - Vier mannen hebben gisteren op klaarlichte dag de deur ingetrapt van een woning aan de Scherpenheu- velscweg in IJzendijke. Na de thuiskomst van de bewoon ster, mevrouw R„ sloegen de mannen op de vlucht. Later op de dag zijn zij in Antwerpen aangehouden. In de woning maakten de mannen 870 gulden buit, als mede een gouden ring en een Souden tientje. In de loop van de avond Werden de mannen overge bracht naar het politiebureau in de grensplaats Kieldrecht. Je rijkspolitie West- Zeeuwsch-Vlaanderen zoekt fe zaak vandaag verder uit. zieningen zoals de WW, ZW en WAO, dit nog versterkt door de zogenaamde stelselherzie ning'. Arbeidscontracten in de bouw, aldus de CNV-er, wor den voor veel te korte tijd af gesloten en het loon is veel te laag gezien de verlangde werkprestaties in weer en wind. Verder zoud ook 'een heel aantal leden' van de NVOB onvoldoende aandacht besteden aan CAO-bepalingen en werkomstandigheden. Bijzonder gestoord heeft Van Rijssel zich aan de stel ling van de NVOB dat een groot deel van het huidige aantal werklozen waardeloos is voor het bedrijfsleven. „Als een arbeider wat minder pro ductief of wat ouder is, dan gooi je hem weg en kijk je er niet meer naar om", zo karak teriseert Van Rijssel de men taliteit van het NVOB. Aan het eind van de brief nodigt Van Rijssel het NVOB uit voor een gesprek. NVOB- secretaris Rouw stuurde zijn opponent gisteren meteen een brief terug, waarin hij het 'niet elegant' noemt dat Van Rijssel met zijn aanval de pu bliciteit heeft gezocht. Rouw wilde gisteren niet meteen op de aanval reageren. „Ik ben best bereid om voor een volle zaal in discussie te gaan, maar niet om op deze wijze via de pers te communiceren". Hij noemde het vreemd dat Van Rijssel heeft gehandeld buiten het 'geregeld overleg' dat NVOB en CNV met elkaar voeren. Verder zei hij nog: „Het is alleen onze bedoeling het ambacht een beter aanzien te geven". Volgens NVOB-voorzitter Leenhouts heeft Van Rijssel de woorden van Rouw 'een beetje uit z'n verband getrok ken'. Leenhouts hield het standpunt staande dat de bouw behoefte heeft aan beter geschoold personeel. „De afge lopen jaren hebben bewezen dat een groot aantal mensen niet inpasbaar zijn. Daar kun nen we niet omheen gaan". Van onze correspondente MIDDELBURG - Een spelletje zaalvoetbal eindigde op 3 Juni in Temeuzen abrupt door een kaakslag, die de 29-ja- r'ge A. T. de scheidsrechter toediende. Dat gebeurde na dat T. een straftijd kreeg opgelegd van twee minuten in verband met een overtreding. T. was het hier niet mee eens en haalde uit, waarop de scheidsrechter de wedstrijd beëindigde en bovendien aangifte deed bij de politie. „Een puur staaltje van sport- verruwing", aldus officier van justitie mr. Bogers don derdag voor de politierechter in Middelburg, waar T. overigens verstek liet gaan. Politierechter mr. Nomes veroordeelde de man overeenkomstig de eis tot een boete van driehonderd gulden. Overste Veenstra voorziet de politiehelicopter van brandstof. Van een onzer verslaggeefsters Arnemuiden - Vliegveld Mid den-Zeeland kan sinds giste ren helicopters en vliegtuigen met turbomotor van de spe ciale brandstof 'Jet Al' voor zien. Overste J.J. Veenstra, districtscommandant Middel burg van de rijkspolitie, ver richtte de officiële ingebruik name. Hiervoor kwam een helicop ter van de Rijksluchtvaart dienst vanuit Amsterdam naar het vliegveld overgevlo gen. Veenstra tankte de wen telwiek PH-RPV in aanwezig heid van enige bestuurs- en oudbestuursleden van de Stichting Vliegveld Midden- Zeeland symbolisch vol. In de toespraak van vlieg veldvoorzitter drs. G.C.G. van den Heuvel kwam tot uiting dat de installatie op aanraden van de politietot stand is geko men. Tot nu toe was de politie genoodzaakt, na een uur bo ven Zeeland gesurveilleerd te hebben, naar vliegveld Zes tienhoven uit te wijken omdat de brandstof op was. Met deze faciliteit kan de rijksluchtvaartdienst het toe zicht vanuit de lucht op drukke wegen, kustrecreatie, of zelfs calamiteiten op de Schelde, een stuk efficiënter uitvoeren. De gehele kleine luchtvaart kan overigens van deze brandstofinstallatie ge bruik maken. Van den Heuvel was van mening dat niet alleen de vei ligheid met de nieuwe aan winst gediend is, maar ook toeristisch gezien een vooruit- - FOTO JAAP WOLTEBBEEK gang werd geboekt. „Gezien de toenemende recreatie is het nuttig een goed geoutilleerd vliegveld tot beschikking te hebben." De Zeeuwse bestuurders kunnen volgens voorzitter van den Heuvel het bestaansrecht van het vliegveld niet langer ontkennen. Overste Veenstra toonde zich eveneens tevreden. "Deze tankmogelijkheid is een ondersteuning voor de Rijks luchtvaart en betekent een verhoging van de efficiëntie", sprak hij. Het bestuur van de Stichting zal bedrijven in het Sloegebied, die gebruikmaken van helicopters, benaderen en wijzen op de verbetering. Door verkoop van de twee brand stofproducten (Jet Al en het normale Aviation-gaz) hoopt men na een jaar uit de instal- latiekosten te zijn. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De manifes taties in het kader van het jongerenjaar, die het afgelo pen jaar in diverse Zeeuwse regio's plaatsvonden, hebben meer geld gekost dan resultaat opgeleverd. Tot die algemene conslusie zijn de organisato ren gekomen tijdens een eva luatie-vergadering in Middel burg. Ook de andere Zeeuwse ac tiviteiten in het kader van het jongerenjaar zijn niet alle maal van een leien dakje ge gaan. Toch is men niet onte vreden. „iedere organisatie heeft zich goed ingezet. On danks de sceptische geluiden zijn er een aantal initiatieven opgestart, waarmee we verder kunnen", meldt de Zeeuwse werkgroep Jongerenjaar. Het Zeeuws provinciebe stuur stelde ruim 110.000 gul den beschikbaar voor de acti viteiten. Men schat dat daar van nog 20.000 gulden over blijft. Over enkele manifestaties, zoals die in Heinkenszand en Sluis, is men positief, maar over de meeste rapporteert men in mineur. Over Temeu zen schrijft men: „Het viel erg tegen. Alles was gericht op het popgebeuren. Er was weinig publiek, waarschijnlijk mede vanwege het slechte weer". De informatiebus had er geen be langstelling en het meespeel theater was niet aangekon digd. „Er was dus geen pu bliek, behalve een paar kinde ren. Alleen het eerste deel is gespeeld. Daarna zijn ze maar gestopt met spelen". In Hulst was het al niet veel beter: „Minieme belangstel ling, waarschijnlijk omdat er in het voorjaar ook al een jon- geren-doe-festival is geweest. De bus kwam veel te laat, door foutieve afspraken". Het mee speeltheater was in Hulst wel een succes. Over Sluis is men, erg tevreden al had ook daar de muziek de overhand en bleef het meespeeltheater bui ten beeld: „Onder andere om dat de ruimte om te spelen niet geschikt was en er geen pu bliek was". In de diverse regio's schoot men wel in de roos met de werkgroep popmuziek. De Zeeuwse muziekschool wil deze workshops voortzetten. Een succes was ook het proef project dans in het Goese jon gerencentrum 't Beest. Er zijn plannen om ook elders zo'n project te starten. De extra korting bij theatervoorstellin gen voor kopers van een Cul tureel Jongeren Paspoort heeft waarschijnlijk ook suc ces gehad. In ieder geval was de CJP-verkoop beter dan in voorgaande jaren. De openstelling van jeugd centra en sozen voor activitei ten ten behoeve van werklozen kwam niet goed van de grond. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN/GOES - Zee land krijgt een beroepeninfor- matiecentrum. Alle informatie over beroepen wordt erin sa mengebracht. Vanuit het cen trum vindt ook verspreiding van die informatie plaats. De Zeeuwse gedeputeerde voor onderwijs en economi sche zaken, R. Barbé (CDA), kondigde dit gistermiddag aan tijdens een symposium in Vlissingen. Desgevraagd werd van provinciezijde toegelicht dat men binnen een maand met het beroepeninformatie- centrum van start hoopt te gaan. Het wordt ondergebracht bij het arbeidsbureau in Mid delburg en opgezet in samen werking met het SKOA (het Zeeuws samenwerkingsver band voor beroepskeuzebege leiding en onderwijs-arbeid contacten). Het centrum wordt gefinancierd door het Rijk. Of de bijdrage kostendekkend zal zijn is nog niet helemaal dui delijk, maar het provinciebe stuur is eventueel bereid om bij te springen. Het is de be doeling dat het informatiecen trum in de loop van de jaren wordt uitgebouwd naar de an dere arbeidsbureau's in Zee land. Het informatiecentrum is één van de instrumenten, waarmee men de kloof tussen het onderwijs- en arbeidsveld wil dichten. Barbé noemde nog enkele Zeeuwse initiatieven die ertoe moeten leiden dat het onderwijs en de personeelsbe hoeften van het bedrijfsleven beter op elkaar worden afge stemd: de Zeeuwse beroepen- manifestatie, de organisatie van stages voor docenten uit het gehele Zeeuwse voortgezet onderwijs' en het 'adopteren' van scholen door het bedrijfs leven, zoals thans in de bouw sector plaats vindt. Het symposium vond plaats ter gelegenheid van de beroe- penmanifestatie, die momen teel voor het derde achtereen volgende jaar wordt gehouden in Goes. Barbé riep het be drijfsleven op om ook in moei lijke omstandigheden niet te besparen op de opleiding van personeel. Een bedrijf dat hierop wel bespaart, aldus Barbé, bewerkstëlligt zijn eigen ondergang. De gedeputeerde maande het onderwijs niet op een eiland te blijven zitten: „Het beroepsonderwijs dat zich te weinig afstemt op de behoefte in het bedrijfsleven doet zijn leerlingen en de maatschappij tekort". Tijdens het sympo sium werd van verschillende zijden benadrukt dat de (jeugd)werkloosheid vermin derd naarmate het onderwijs beter is afgestemd op de be hoeften van het bedrijfsleven. Aan de andere kant werd ge constateerd dat het beroeps onderwijs voldoende keuze mogelijkheden moet bevatten. KMS-directeur J. Weug pleitte voor een zo breed mo gelijke basisopleiding en noemde 'diepgaande speciali satie' weinig zinvol. Het be drijfsleven kan volgens hem zelf voor meer gespeciali seerde (vervolg)opleidingen zorgen, die aansluiten bij zich snel wijzigende technieken behoeften. aanhoudend schraal :.2 i Enkele opklaringen, maar mo gelijk op sommige plaatsen wat korrelsneeuw. Maximum temperaturen van 2 tot min 2 graden. Minimum temperatu ren van 0 tot min 5 graden. Ma tige en aan de kust vrij krach tige noordoosten tot oosten wind. De vooruitzichten voor za terdag tot en met dinsdag: veel bewolking, maar meestal droog en vrij koud weer. Amsterdam Eindhoven Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussel Dublin Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Moskou München Nice Oslo Parijs Praag Rome Split Stockholm Warschau Wenen Zürich Casa Blanca... Istanbul Las Palmas Beiroet. Tel-Aviv Tunis half bew 2 gr zwaar bew... 3gr licht bew 2qr zwaar bew... 5 gr regen 13 gr regen 5gr zwaar bew... 3gr onbewolkt... 5gr zwaar bew 5gr half bew 2qr zwaar bew... 5gr licht bew. 6gr half bew. 2qr zwaar bew... -4 gr zwaar bew... 9gr sneeuw -4 gr zwaar bew... 1 gr regenbui ...11 gr sneeuw 2 Qr zwaar bew. 5 gr zwaar bew... 2qr licht bew. 6gr licht bew .17 gr motregen 12 gr half bew. 16 gr zwaar bew... -2 qr zwaar bew.... 4 gr zwaar bew... 9gr zwaar bew... Ogr zwaar bew... 5gr licht bew 3 gr licht bew -12 gr regen ...10 gr zwaar bew... -1 gr zwaar bew.... Ogr zwaar bew. i gr half bew 3gr niet ontv zwaar bew.... 7gr licht bew ...20 gr niet ontv. licht bew. ...17 gr RILLAND - Het treinverkeer n Zeeland heeft woensdag avond grote vertraging opge lopen doordat drie uitgebro ken schapen van de heer G. uit Rilland onder een trein terecht kwamen. Een vierde schaap werd op Rijksweg A 58 aange reden door de motorrijder A. R. uit Sint-Maartensdijk, die daarbij een beenwond opliep. In totaal bleken negen scha pen van G. ontsnapt te zijn. De drie die onder de tre'in kwa men overleefden het avontuur niet. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Er kunnen niet genoeg grijze cellen worden in geschakeld om het open baar vervoer in Zeeuwsch-Vlaanderen op peil te houden. Dat was gisteren voor regiochef W. Verhagen van de ver voersmaatschappij Zuid West Nederland (ZWN) een van de redenen om mevrouw A. Hendriks- Tak uit Axel uit te nodi gen voor een gesprek. Mevrouw Hendriks ij vert al geruime tijd voor betere busverbindingen en richtte in dat kader in Zeeland een afdeling op van ROVER, de reizigers vereniging openbaar ver voer. In die hoedanigheid bood ze gisteren op het Sasse stadskantoor 500 handtekeningen aan, die een actie ondersteunen voor betere busverbin dingen met Philippine. De ZWN-vertegen woordiger stoorde zich aanvankelijk nogal aan de volgens hem negatieve benadering van me vrouw Hendriks. Het speet hem dat hij tot nu toe alleen nog maar 'via de krant' met haar had gepraat. „Ik had u nog nooit echt ontmoet." De ook aanwezige burge meester drs. W. Dusar- duyn speelde graag een verzoenende rol, zodat d,e ontmoeting in Sas leidde tot een nieuwe afspraak. „Akkoord," zei mevrouw Hendriks, „want er moet op alle fronten veel over legd worden." Zie verder Zeeland 3

de Stem | 1986 | | pagina 11