EN '86 in OM IITSUBISHI 1KULIEREN. Rinus Michels wordt directeur ITALIAAN OOK VOLGEND JAAR NAAR ROTTERDAM Revanche WK schaken definitief Arnouts houdt spanning erin Ljubojevic verslaat Van der Wiel KAST Top Twaalf bijkomstig voor Vriesekoop 'ENTEN ^BIEDINGEN DRIJF Profsectie kan Peter Bonthuis niet tegenhouden R. uznL fLLEKTIE [rant. de keus uit liefst vijf len guldens minder iterbank. Het zijn )n, de Space Wagon, ons op voor een teveel de Mitsubishi kleintje intje Kielzog Handrem Prestige ROTTERDAM - Francesco Moser en Danny Clark hebben de Zesdaagse van Rotterdam gewonnen. Lering Hidalgo neemt ontslag bij Franse bond Elly van Hulst breekt record HAZERWOUTSE MIST VASTHEID DOOR ANDERE TRAININGSAANPAK Terugval Vastheid Drugsproblemen bij finalist van Super-bowl UITSLAGEN VOETBAL VOLLEYBAL DUITSE LOTTO SPEL 77 A56 OW JS 5! J] Door Ted van Leeuwen jEIST - Als Rinus Michels op 1 juli bij de KNVB aan een nieuwe ambtstermijn van twee jaar begint, zal dat niet linger als bondsmanager zijn. Michels krijgt vanaf die da lem de functie van 'technisch jirecteur', waarvan de exacte taakomschrijving in februari Ingevuld wordt. „En dat is", zoals sectiebe- stüurslid mr. Jacques Hooge- woning dinsdag in de kleine uurtjes uitlegde, „bepaald geen papieren promotie. Als directeur krijgt Michels niet alleen meer status en een eigen budget, maar vooral meer macht. En daar was het hem om begonnen. Hij kan dan snel dingen regelen zon der dat het hele logge machi- newerk op gang hoeft te ko men". Michels, in zijn kielzog bondscoach Leo Beenhakker meetrekkend, heeft de 'slag van Zeist' dinsdag in zijn voordeel beslist. Unaniem stelden alle officials zich op achter het aanblijven van het technisch trio Michels-Been- hakker-Advocaat. En daar mee leed Ton Harmsen een ruime nederlaag. De Ajax-voorzitter had in Vrij Nederland verklaard Beenhakker een schreeuwer te vinden, niet competent voor zijn hoge functie. Geheel in te genstelling tot zijn gewoonte trok Harmsen - nog geen twaalf maanden geleden ove rigens de grootste pleiter voor de komst van Beenhakker - op laffe wijze zijn woorden te rug. Hij zou het allemaal niet zo gezegd hebben. Beenhakker, die belangstel ling van Heal Madrid geveinsd had om een mooi contract te verwerven, maar als bedrieger ontmaskerd was, voelde zich kennelijk niet sterk genoeg om van Harmsen excuses te eisen voor de toch bepaald grie vende taal. De coach besefte ook wel dat zijn hals gered was door zijn superieur Mi chels, die zijn ondergeschikte nogal hoogdravend een 'werk- vriend' noemde. Zo branie-achtig het optre den van Beenhakker is als hij alleen is, zo jaknikker-achtig gedraagt hij zich als Michels in zijn nabijheid vertoeft. En na dinsdagavond heeft Mi chels hem nog beter onder de duim. „Ik zal mijn uitspraken in het vervolg met de handrem aan moeten doen", zo sprak de coach timide. Overigens bleek er in het bondsbestuur wel degelijk te zijn gesproken over de inhoud van de zogenaamd nooit geuite kritiek van Harmsen op Been hakker. Een anoniem sectiebe stuurslid, dat - uiteraard - anoniem wil blijven: „Op een foto in de krant komen met een Spanjaard en vervolgens suggereren dat het een be stuurslid van Real Madrid be treft, is goedkoop. Kinder werk. Bovendien mislukte de truc, want wij hebben ons nooit onder druk gezet ge voeld. Al te zwaar hebben we er niet aan getild. Een 'bijgoo- chem' noemt men zoiemand in Amsterdam". „Natuurlijk schaadt het zijn prestige en dat van de bond, maar dat is hem ook te ver staan gegeven. We zijn echter niet vergeten dat hij ons vorig jaar, toen Michels ziek werd, uit de brand geholpen heeft. Bovendien stelde Michels zich achter Beenhakker op. En diens mening is erg belang rijk". En terwijl de verliezer van de sessie, Ton Harmsen - zelf ook lichtjes op de vingers ge tikt -, nijdig wegbeende, on derwijl verslaggevers afsnau wend, kon Michels tevreden zijn balans opmaken. Winst. Op alle fronten. Geen wonder dat hij er dinsdag het meest ontspannen van allemaal bij liep. Over zijn tactisch inzicht in het spel wordt verschillend gedacht, in onderhandelingst actiek is hij een grootmeester gebleken. Door Jacques Eestermans Het favoriete Italiaanse/Australische koppel won gisteravond niet alleen de finale - een koppelkoers over een uur - maar liep in de af sluitende wedstrijd ook een ronde uit op de enige overgebleven concurrenten, René Pijnen en Eric Vanderaerden. Nu is reeds zeker dat de houder van het werelduurre cord volgend jaar weer ver schijnt op de piste van sport paleis Ahoy'. Dinsdagnacht bereikte wedstrijdleider Peter Post een principe-accoord met de Italiaan, gistermiddag, na ruggespraak met zijn ploeglei der en sponsor, werd het con tract definitief bezegeld. In de verbintenis werd opnieuw de clausule opgenomen dat Moser vrij is in de keuze van zijn koppelgenoot. Post stak gis teravond niet onder stoelen of banken dat hij uiterst verguld was met het slagen van de on derhandelingen. „Want laten we wel wezen", hield hij zijn gehoor voor, „het is natuurlijk een unieke zaak, dat we een renner van zijn kaliber een jaar voor datum al hebben kunnen vastleggen. Dit is de beste erkenning van het eve nement die we ons maar kon den wensen. Hij had ook alle lof voor de formule. Als een man als Moser dat zegt, dan weet je absoluut zeker dat je de goede richting ben ingesla gen". Francesco Moser beaamde dat hij in Rotterdam had kun nen werken zoals hij dat voor ogen had. „Deze zesdaagse heeft in Europa een geweldige naam. Terecht, moet ik zeg gen. Aan alle voorwaarden wordt hier voldaan. De orga nisatie is perfect, het pro gramma is interessant en steekt vakkundig in elkaar. Ik kom hier volgend jaar dan ook met alle plezier terug". Het publiek vond de weg naar het Rotterdamse sport paleis al dit jaar terug. Be zochten vorige winter 42.000 mensen de zesdaagse, de afge lopen zes dagen passeerden een kleine 50.000 toeschouwers de kassa's. Een spectaculaire toename, die het evenement terug op het niveau van de vette jaren brengt. Het succes bevestigt het gelijk van Peter Post om met een nieuwe opzet op de proppen te komen. De koppeling van een weg- aan een baanrenner zal dan ook in 1987 gehandhaafd blijven. PARIJS (AFP) - Michel Hi dalgo, technisch manager van de Franse voetbalbond, heeft woensdag, met onmiddellijke ingang, ontslag genomen. Het Plan van Hidalgo, de succes volle oud-trainer van de na tionale ploeg, was zijn bonds- functie te verlaten na het toer nooi om het wereldkampioen schap. Hidalgo is benaderd, door Bernard Tapie voor een functie bij Marseille, de club die volgend seizoen op finan ciële steun van de industrieel mag rekenen. Het afscheid van Hidalgo is in feite ingeleid door een ge sprek dat hij deze week had met Tapie en Jean Tigana, de international van Bordeaux, die aan het einde van het sei zoen transfervrij zal zijn. De club stond onmiddellijk op zijn achterste benen en ook andere verenigingen maakten bezwaar, dat een hoge bonds- functionaris met 'recrute- ringswerk' bezig was voor een club uit de hoogste klasse. SINDELFINGEN (ANP) - Elly van Hulst heeft gisteravond in Sindelfingen haar Nederlands record op de 3000 meter indoor met negen seconden verbeterd. De Friese atlete maakte een tijd van 9 minuten 4,6 secon den. Haar record stond sinds bijna twee jaar (11 februari „Het werkt", aldus de regis seur, „want de wedstrijden zijn goed geweest, ondanks het gebrek aan ervaring bij som migen. Dat had tot gevolg dat de specialisten in elke jacht tot het uiterste moesten gaan en die krachtsinspanningen slaan over op het publiek. Ik heb dan ook ontzettend veel posi tieve reacties gehad en die had ik de laatste jaren eerlijk ge zegd toch een beetje gemist. Het moet me echter van het hart, dat ik minder tevreden was over de proloog. Daar ga ik nog eens over nadenken, want nu was het allemaal wat te over-georganiseerd. En dan komt zo'n wedstrijd kil over. Onze fout, maar we zullen er lering uit trekken". Peter Post zei na afloop te hopen dat hij deze zomer weer enkele renners zal kunnen vinden, die op de baan een ontdekking blijken te zijn. Mannen als Eric Vanderaer den dus. „Een uitstekend voor beeld. Die jongen mist nog routine, maar hij heeft de af gelopen dagen toch hele mooie dingen laten zien. We hebben meer van die renners nodig. Daarnaast hoop ik er de ko mende maanden in te slagen Urs Freuler terug te halen naar Ahoy'. De laatste jaren kreeg hij absoluut geen toe stemming van zijn ploegleider, maar nu ik toch wat meer in Italië zal komen, ga ik nauw gezet onderzoeken of er moge lijkheden voor volgende win ter zijn". Eindstand: 1. Francesco Moser/Danny Clark (Ita/Aus) 366 punten; op een ron de: 2. Rene Pijnen/Eric Vanderaerden (Ned/Bel) 295; op 3 ronden: 3. Didi Thu- rau/Bert Oosterbosch (WDl/Ned) 185; op 5 ronden: 4. Ralph Elshof/Gert Frank (Ned/Den) 168; op 6 ronden: 5. Roman Hermann/ Gerrie Knetemann (Lie/Ned) 239; 6. Etienne de Wilde/Rudy Dhaenens (Bel) 157; 7. Jupp Kristen/Alain Bondue (WDI/Fra) 122; op 7 ronden: 8. Leo van Vliet/Stan Tourne (Ned/Bel) 187; op 10 ronden: 9. Tony Doyle/Teun van Vliet (GBr/Ned) 232; op 15 ronden: 10. Hans- Henrik Oersted/ Jörgen Pedersen (Den) 162; op 32 ronden: 11. Jean-Luc Vanden- broucke/Michel Vaarten (Bel) 201; op 43 ronden: 12. Peter Pietere/Rik Moorman (Ned) 180. Eindstand Toekomstzesdaagse: 1. Aart van de Kruisweg/Michel Le Grand (Ned) 115 punten, 2. Louis de Koning/Ton Vro lijk (Ned) 93, op een ronde: 3. Johan Bruyneel/Lorenzo La page (Bel) 154, 4. Lars Olsen/Kenneth Löngholm (Den) 142, 5. Barend Hu veneers/Theo Korte- kaas (Ned) 137, 6. Charles de Caluwé/ Ralph Moorman (Ned) 122, 7. Ragnar Martens/Bob Rasenberg (Ned) 108, op twee ronden: 8. Russel Williams/Nick Barnes (Gbr) 144, op vijf ronden: 9. Mare Meilleur/Philippe Tarantini (Fra) 69, op zes ronden: 10. Tom Post/Ryan Post (Ned) 62, op 19 ronden: 11. Gerben Bot man/Theo Pieters (Ned) 33, op 26 ronden: 12. Peter Grootegoed/ Mario van Baarle Wereldkampioen Kasparov, FIDE-voorzitter Campomanes en Karpov (v.r.n.l.) na het bereikte accoord over de revan che. - FOTO MP LUZERN (AFP/Rtr) - Er komt defini tief een revanche-tweekamp tussen de nieuwe wereldkampioen schaken Gari Kasparov en zijn voorganger Anatoli Karpov. Nadat de titelhouder bij herhaling had verklaard niets te voelen voor een derde tweekamp tussen de twee Sov jets, maakte de voorzitter van de inter nationale schaakfederatie (FIDE), de Filipijn Florencio Campomanes, giste ren in Luzern bekend dat het tweetal elkaar andermaal zal ontmoeten. De aanvangsdatum van de tweekamp is nog onduidelijk, maar zal waarschijn lijk liggen tussen 28 juli en 4 augustus. Onzekerheid is er ook nog over de plaats van spelen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de eerste twaalf partijen zouden worden gespeeld in Londen. Voor het andere dozijn zou het gezelschap dan naar Leningrad ver huizen. Campomanes, die sinds het einde van de vorige, door Kasparov met 13-11 gewonnen, tweekamp felle kritiek van Kasparov heeft moeten aanhoren, liet echter in Luzern weten dat geprobeerd wordt alle wedstrijden in Londen te laten spelen. Kasparov verklaarde tijdens de zelfde persconferentie nog steeds tegen het houden van een derde tweekamp te zijn. „Ik was en ben in principe tegen het idee van een revanche-tweekamp. Maar we zijn er in geslaagd een rede lijk compromis uit te werken". De verliezer van deze tweekamp speelt in de loop van dit jaar een match tegen de winnaar van het kandidaten toernooi: Sokolov of de winnaar van de tweekamp Timman-Joesoepov. Van onze sportredactioe ROTTERDAM - De splinter nieuwe sectie beroepswielren- nen van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie kan de Rotterdamse manager Pe ter Bonthuis niet verbieden als tussenpersoon op te treden voor Nederlandse en buiten landse wielrenners. Dit werd gisteren in Rotterdam, enigs zins schoorvoetend, toegege ven door de sectie, onder voor zitterschap van Hein Ver- bruggen. De bij Bonthuis onder con tract staande coureurs betalen - zoals het er nu bijstaat - wel twee keer commissie over hun startgelden. Een percentage bij de manager plus een (ver plicht) percentage bij de KNWU voor wie oud-renner Gerrie van Gerwen als full time coördinator gaat optre den. HAZERSWOUDE (ANP) - Een ontspan nen Bettine Vriesekoop en een nieuws gierige Mirjam Kloppenburg zijn giste ren vertrokken naar Zweden, waar dit weekeinde in Södertalje het Top Twaalf-toernooi wordt gehouden. Voor de jaarlijkse krachtmeting tus sen de twaalf sterkste tafeltennis-spe- lers en -speelsters van Europa is Vriese koop dit keer als derde geplaatst. Klop penburg debuteert in het elite-gezel schap en heeft een plaats onder de eerste tien tot doel gesteld. Voor de tweede keer in haar loopbaan geldt titelverdedigster Vriesekoop niet als voornaamste kandidate voor de eind zege. Na haar opzienbarende entree als 16-jarige in 1978 in Praag (tweede) le verde ze een flonkerende serie af met als hoogtepunt de overwinning met elf winstpartijen vorig jaar in Barcelona. Met uitzondering van de achtste plaats in Kristiansand (1979) stond ze jaarlijks op het ereschavot. Haar indrukwek kende uitslagenreeks (2-8-2-2-1-3-2-1) wordt in de historie van het Europese ta feltennis weinig geëvenaard. In Södertalje kan de inmiddels 24-ja- rige beroepsspeelster uit Hazerswoude het record van drie overwinningen van de Britse Jill Hammersley evenaren. Zelf rekent ze daar niet op. De naar West-Duitsland gevluchte Roemeense Olga Nemes en de harder dan ooit trai nende Tsjechoslowaakse Marie Hra- chova zijn haar op de Europese ranglijst gepasseerd. „Terecht", concludeert Vrie sekoop. „Zij spelen momenteel gewoon beter". De lichte terugval van Vriesekoop heeft te maken met het verleggen van haar doelstellingen van Europees naar wereld- en Olympisch niveau. Op de we reldkampioenschappen in 1987 in Nieuw-Delhi, maar bovenal op de Olym pische Spelen in Seoel 1988 wil zij een medaille winnen. Die ambitie heeft geresulteerd in een drastische wijziging in de trainingsaan- pak. Wekelijks is ze drie keer te vinden in het krachthonk van De Spartaan in Leiden, waar ze driftig met halters en ander krachtwerktuig aan het stoeien is. Duurlopen van vijftien kilometer en gynmastiektraining staan al langer op haar wekelijks menu. Toegevoegd zijn de pingpongsessies met de Bulgaarse aanwinst van Avanti, Mariano Lukov. Uitgerust met de penhoudergreep is hij als geen ander in Europa in staat Vriese koop het tegenspel op de Chinese trucjes en valstrikken aan te leren. Achter de groene tafel ligt het accent tot vervelens toe op de opslag en tweede bal. Door die verschuivingen schiet de vastheid, haar voornaamste wapen te gen de concurrenten uit Europa, er wat bij in. Vriesekoop ligt er niet wakker van. Dit seizoen richt zij haar aandacht vooral op de Europese kampioenschap pen, begin april in Praag. De Top Twaalf vormt daarin een richtsnoer voor de tra- ningsopbouw in de weken naar Praag. „Ik ben niet bang de aansluiting met Ne mes en Hrachova te verliezen. Dat zij beter in vorm zijn, wil niet zeggen dat ik in Zweden kansloos ben. Er spelen zo veel factoren mee. Ik verwacht in de top mee te draaien". Van onze speciale verslaggever MONDORF-LES-BAINS - Jan Arnouts moest giste ren nog een beetje wennen aan de luxe, die aan alles in Mondorf-les-Bains kleeft. In het Luxemburgse kuuroord zijn alle voorzieningen afgestemd op de tal rijke gasten, die zich laten behandelen aan hun lever, galblaas of reumatiek. De Westbrabander begon riaal. Maar zelfs als ik een zijn eerste partij in het biljart- slechte bal voor die Fransman toernooi om het Europees klaarlegde, scoorde hij nog", kampioenschap driebanden Tachnakian toonde zich een dan ook stroef. De Fransman waardige vervanger van Ri- Avedio Tachnakian hield Ar- chard Bitalis, het lid van het nouts in het plaatselijke ca- profcircus, dat wegens de sino 34 beurten achter zich. 'geëiste vergoeding niet wei- Pas daarna kwam de Neder- kom was. Met kleine, effec- landse kampioen los. In vijf tieve series leidde hij in de beurten streefde hij Tachna- 34ste beurt nog met 40-33. Te- kian voorbij50-42. gen de spanning, die de slot- Arnouts' zege werd met fase met zich meebracht, was flink enthousiasme begroet £e internationaal onervaren door het bestuur van de 130 le- Fransman met opgewassen, den tellende Luxemburgse °e zelverzekerde Arnouts biljartbond. Het toernooi, op werd na zijn winst bestormd de voet gevolgd door de van de door supporters, die voor een commerciële televisiemaat- partij uit West-Brabant wa- schappjj RTL gehuurde came- ren gekomen, ra's, moet immers dienen als blikvanger. Een spannende rico....50 61 60.819 openingspartij paste prima in Carisen-3i6i 50.640 die gedachte. Arnouts, half de- zanlMl50 5i 10 o.oso cember in Waalwijk nationaal Kühl4751 50.921 kampioen geworden, had dat Amouts5039 81.202 evenwel niet van tevoren uit- Tachnakman4239 51.076 gekiend Ik kon maar niet bij g%Z?— die Tachnakian in de buurt Groep d komen", peinsde hij hardop. ^g^hdeanhl „Ik moest natuurlijk wennen Theriaga ..!!!ZZZZZZ! 5057 40,877 aan het gloednieuwe mate- Niederiander3757 50,649 WIJK AAN ZEE (ANP) - Ljubomir Ljubojevic stal woensdag de show in de tiende ronde van het Hoogovenstoernooi. De 35-jarige Joegoslaaf won in schitterende stijl van John van der Wiel en plaatste zich daardoor naast de Engelsman Nigel Short (remise tegen Hort) aan de kop van de rang lijst. Van der Wiel zag zo doende zijn hoop op de eerste prijs grondig bedorven. Met drie ronden te spelen heeft hij nu een punt achterstand op twee spelers, die hij bovendien al heeft bestreden. „Ljubo heeft van die dagen dat hij werkelijk alles kan", moest Van der Wiel na zijn nederlaag spijtig toegeven. De Joegoslaaf opende scherp met het Koningsindische vierpion- nenspel. Al op de elfde zet of ferde hij een volle toren op al. Het leverde Ljubojevic een riante, ver opgerukte pionnen- formatie op en bovendien was de zwarte dame vrijwel bui tenspel gezet. „Dit is of een blunder of een geniale zet", zei commentator Cor van Wijger- den aanvankelijk. Hij moest al snel de eerste mogelijkheid la ten varen. Ljubojevic, die bij zonder weinig tijd verbruikte voor de toch niet geheel risico loze stelling, gaf Van der Wiel geen enkele kans op ontsnap ping. Zoals de analyse achter af, waarin Ljubo uiteraard weer het hoogste woord had, aantoonde had de Joegoslaaf zelfs keuze genoeg gehad om sneller te winnen. Wat hij deed, was in ieder geval ook goed genoeg om een gooi te kunnen doen naar de specta culairste partij van het toer nooi. In de grootmeestergroep B verzekerden Marcel Piket, de 20-jarige nationale jeugdkam pioen, en zijn 17-jarige broer Jeroen zich van een meester- resultaat. Voor de oudste was het de eerste keer, voor de jongste de derde maal, zodat hij op het FIDE-congres in Dubai tot meester zal worden benoemd. Uitslagen: grootmeestergroep a: tiende ronde: Hübner (WD1) - Sosonko (Ned) 1/2-1/2, Hodgson (GBr) - De Firmian (VSt) afg., Short (GBr) - Hort (WD1) 1/2- 1/2, Hellers (Zwe) - Seirawan (VSt) 1/2- 1/2, Ree (Ned) - Nikolic (Joe) 0-1, Ljubo jevic (Joe) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Tsjernin (Sov) - Van der Sterren (Ned) 1- 0. Stand: 1. Ljubojevic en Short 7 punten, 3. Van der Wiel 6, 4. Nikolic 5,5 en 1 afg., 5. Hübner en Sosonko 5,5,7. Hodgson 5 en 1 afg., 8. Tsjernin 5, 9. Hort en Van der Sterren 4,5, 11. Seirawan 4, 12. De Fir mian 3 en 1 afg., 13. Ree 3,14. Hellers 2,5 en 1 afg. Uitslagen grootmeestergroep B: achtste ronde: Ivkov (Joe) - Marcel Piket (Ned) 1/2-1/2, Hulak (Joe) - Garcia Palermo (Arg) 1-0, Da vies (GBr) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Cuijpere - Kuijf 1/2-1/2, Blees (Ned) - Jeroen Piket (Ned) 0-1, Douven (Ned) - Braga (Ita) afg.. Stand: 1. Marcel en Jeroen Piket 6 pun ten, 3. Hulak 5,5,4. Douven 4,5 en 1 afg., 5. Ivkov en Kuijf 4,5, 7. Braga 3,5 en 1 afg., 8. Cuijpere 3, 9. Polgar 2,5, 11. Blees en Davies 2. De overwining in de tiende ronde van Ljubojevic (wit) op Van der Wiel kwam als volgt tot stand: 1. d2-d4 pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. pbl-c3 If8-g7,4. e2-e4 d7-d6,5. f2-f4 0-0,6. pgl-f3 7-c5, 7. d4xc5 dd8-a5, 8. Ifl-d3 pf6-d7, 9. c5xd6 Ig7xc3+, 10. b2xc3 dabxc3+, 11. ddl-d2 dc3xal, 12. d6xe7 tf8-e8, 13. e4-e5 pb8-c6,14. 0-0 pc6-d4, 15. Icl-b2 pd4xf3+, 16. g2xf3 dalxa2,17. f4-f5 pd7-c5,18. f5-f6 Ic8-d7,19. Id3-e4 kg8-h8,20. Ie4-d5 Id7-e6, 21. tfl-al da2-b3, 22. tal-a3 db3-b6, 23. kgl-g2 ta8-c8, 24. Ib2-d4 Ie6xd5, 25. c4xd5 db6-bl, 26. ta3-c3 pc5-d3, 27. dd2xd3 dbl- a2+, 28. kg2-gl da2xd5,29. Id4xa7 dd5-e6, 30. tc3xc8 de6xc8, 31. kgl-g2 h7-h6, 32. Ia7-e3 kh8-h7, 33. dd3-b3 kh7-g8. 34. Ie3xh6 dc8-c5, 35. db3-e3 dc5xe3, 36. Ih6xe3 b7-b5, 37. Ie3-c5 te8-c8, 38. kg2-g3 g6-g5, 39. kg3-g4 kg8-h7, 40. kg4xg5 tc8- g8+, 41. kg5-f5 tg8-b8,42. h2-h4 tb8-c8,43. Ic5-b4 tc8-e8, 44. h4-h5 te8-a8, 45. f3-f4 ta8-b8,46. Ib4-d6, zwart geeft het op. BOSTON (AFP) - Verschei dene spelers van New England Patriots, verliezend finalist bij de strijd om de Super-bowl, zijn verslaafd aan drugs. Dat verklaarde de trainer van de formatie uit Boston, Raymond Berry, in een interview met het Amerikaanse dagblad The Boston Globe. „Wij kennen als trainerstaf tenminste vijf spelers die met ernstige drugs-problemen te kampen hebben. En wat vijf a zeven anderen betreft, hebben we zeer sterke vermoedens dat ze eveneens verslaafd zijn aan Italiaans bekertoernooi Uitslagen eerste wedstrijden voor tweede ronde: Como - Juventus 1-0, Em- poli - AC Milan 1-0, Fiorentina - Udinese 3-1, Roma - Atalanta 2-0, Verona - Pisa 3-0. Bekertoernooi België Uitslagen tweede wedstrijden uit de achtste finales: Standard Luik - Ware- gem 4-2 (eerste wedstrijd 2-3), Beerschot - Diest 1-0 (1-0), AA Gent - Cerkel Brugge 1-3 (0-0), Antwerp - Club Brugge 2-4 (0-3), Waterschei - Lierse SK 0-4 (1- 1), Hasselt - Seraing 0-2 (0-0), St. Truiden - Francs Boraing 0-2 (1-0), KV Mechelen - Beveren 2-1 (1-1). Belgische competitie Charleroi - KV Kortrijk 2-1. Engelse bekertoernooi (FA-cup) Uitslagen vierde ronde: Manchester United - Sunderland 3-0, Mill wall - As ton Villa 1-0, Tottenham Hotspur - Notts County 5-0. Eerste wedstrijd halve finales nationale beker heren Voorburg - AMVJ 0-3 (9-15,13-15,13-15), Animo - Martinus 0-3 (10-15,3-15,8-15). De uitslag van de Westduitse mid weeklotto 7 uit 38 is: 6-12-16-21-24-32-35; reservegetal: 3. De uitslag van Spiel '77:7897418.

de Stem | 1986 | | pagina 9