EL dealtr. Blijspel met Piet Bambergen in Zuidlandtheater BKR-centrum lonkt naar de jeugd Spetterend blijspel in Hulst NOG TE ZIEN VERWACHT THEATER Beroemde pianist in Antwerpen en Brugge TAXI-CHAUFFEUR LEIDT DUBBEL-LEVEN UITGAAN IN BELGIË Blijspel in De Halle Axel ren kuss;ns n drietal voorbeelcen: rverstandigaanHjtijds komende wekerextra er niet op vooruit ;aan? Antwerpsestraa 18, ule BCV, Gentsevart 79, EN, Garage Rida el. 01184-18851. JBERGEN, Automtbiel- DONDEROAG 30 JANUAR11986 Komedie La Gifle in Film huis Zuidland Koffieconcert op Schoneveld Arena met Piaf in Scharpoord Trompetten en Frambozen in Antwerpen Jeugdwerk Brecht in Brugge Architectuur Variaties Hunebed A62 t Bij aankoop vancei - Austin Metro Sirl - Austin Maestro 100 - Austin Montego'istate Commercial en de Moniego Ccjmercial ego Mayfair. T1 DAT KOMIEK Piet Bam- bergen niet alleen op de tele visie-set goed uit de voeten kan is al geruime tijd be kend. Woensdag 5 februari kunnen de Zeeuws-Vlaamse liefhebbers van een stuk pretentieloos amusement te recht in het Terneuzense Zuidlandtheater waar Bam- bergen samen met John Leddy de hoofdrollen ver tolken in de klucht 'Goeie buren'. Bijgestaan door ervaren toneelspelers als Diane Dob- belman en Rudy Falkenha- gen worden de verwikkelin gen rond een uiterst vrouw vriendelijke Amsterdamse taxi-chauffeur (John Leddy) in hoog tempo over het voet licht gebracht. Alles in dit van oorsprong Engelse blijspel draait om de taxi-chauffeur die het via een uitgekiend werkschema lukt geruime tijd met twee vrouwen gehuwd te zijn: één in Amsterdam-Noord en één in Amsterdam-Oost. Alles verloopt naar wens tot de chauffeur na een kleine on gelukje in het ziekenhuis be landt. Bij binnenkomst geeft hij het ene adres op als woonadres, bij zijn vertrek het andere. Tegen wil en dank wordt de boven-buur- man uit Amsterdam-Oost (Piet Bambergen) betrokken bij de meest waanzinnige alibi's die de taxi-chauffeur verzint. Opperste verwar ring, kenmerk van de echte klucht, is het gevolg. 'Goeie buren', in een ver taling van René van Vooren, werd als 'Run for your Wife' deze maand voor de 2.000e keer opgevoerd in Londen. De voorstelling op 5 fe bruari in het Zuidlandthea ter begint om 20.00 uur. En treeprijs 19,50, CJP/Pas 65 13.50. DAT FILMACTEUR Lino Ventura meer kan dan de verbeten politie-agent spe len of de boef met het gou den hart uithangen bewijst hij vanavond (Filmhuis Zuidland) in de Franse ko medie La Gifle waarin hij een 50-jarige vader is die geen raad weet met zijn wis pelturige 18-jarige dochter. In deze film stort langza merhand het wereldje in van de door zijn vrouw in de steek gelaten leraar van middelbare leeftijd. Op school kan hij de vernieu wingsdrang van de leerlin gen niet meer aan en raakt zijn baan kwijt. Zijn nieuwe minnares gaat er geruisloos vandoor en tot overmaat van ramp geeft zijn dochter haar studie eraan. Dit alles leidt ertoe dat de vader zijn dochter op een gegeven moment een gewel dige klap (gifle) geeft, waarop ze halsoverkop naar Engeland vertrekt waar moeder (Annie Girardot) haar opwacht. Filmhuis Zuidland, donder dag 30 januari, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 6,- CJP/ Pas 65 ƒ5,-. Mannen onder het mes' van Bent. VRIJDAG 31 JANUARI speelt het ensem ble Bent in Den Dullaert in Hulst de come- die Mannen onder het mes van Bleasdale. Dit stuk, dat geschreven is naar een dege lijk Engels recept, is vertaald door Walter van den Broeck en wordt in regie van Paul Chamberlain en Jaak Vissenaken gespeeld door een enthousiaste ploeg. Gewoon lekker theater. 'Mannen onder het mes' speelt zich af in een kliniek, waar een aantal heren zich komt aanbieden voor een delicate operatie: sterilisatie. Maar ook de dames ontbreken niet. Een discreet dronken echtgenote la veert door de gangen op zoek naar haar man en hij is op zoek naar haar. Hij vindt haar in een compromitterende situatie. Zoals in alle ziekenhuizen streeft men de discretite na, maar in de wachtkamer loopt de zaak wat uit de hand. De medische staf heeft haar handen vol. In de hoofdrollen Jacob Beks, Karei Deruwe, Arnold Willems, Annelies Vaes, Loes van de heuvel en ande ren. Aanvang 20.00 uur, toegang 17,50, CJP 15,-. Piet Bambergen, John Leddy en Diane Dobbelman in 'Goeie buren'. - foto archief de stem Kitty Jansen, André van der Heuvel, Allard van der Scheer en John Leddy spe len zaterdag 1 februari de hoofdrollen in het kassucces Veel succes mevrouw van Ted Willis in De Halle in Axel. Het stuk speelt zich af bij toneelspelers thuis. Een dag waarin de actrice, in dit geval Kitty Jansen, centraal staat. Letterlijk en figuur lijk, ze is namelijk jarig! Of deze actrice het nou leuk vindt of niet, iedere keer komt er een j aartj e bij Wat moet ze dan beginnen als een jonge verslaggever van de BBC een soort 'Dit is uw leven'-programma van haar wil maken? En wat te doen als haar gewezen echt genoot, een acteur waar ze vroeger grote successen mee vierde haar komt vragen het nog eens te proberen? Op het toneel wel te verstaan, een nieuw stuk, zo uit het le ven gegrepen. En alsof dit nog niet genoeg is, komt haar tweede echtgenoot bin nen. Bij hem had ze de rust willen vinden na de zo on stuimige jaren met de ac teur-echtgenoot. Maar ook dat bleek voor haar niet de gewenste bevrediging te zijn. Vandaag op haar ver jaardag wil hij haar defini tief meenemen naar Zwit serland, waar hij een prach tige baan heeft gekregen. Door de confrontatie met de beide gewezen echtgenoten gaat zij uit pure wanhoop te rade bij haar huisvriend. Aanvang 20.00 uur, toe gang 15,- via de postkanto ren in Axel, Zuiddorpe en Koewacht of aan de zaal. CJP en 65+ 12,50. IN HET restaurant van Park Schoneveld in Bres- kens wordt zondag 2 fe bruari een koffieconcert met licht klassieke muziek ver zorgd door Claire Clark (piano), Annemarie Hoef ijzer (klarinet) en Clara Brouwer (viool). Het trio speelt onder meer werken van Alec Templeton, Vivaldi en Katchaturian. Het koffieconcert is het eerste van een reeks die wordt uitgevoerd door Zeeuwse musici. De directie ziet deze reeks als een voort zetting van de optredens in de zomer van talrijke mu ziekgroepen uit het popu laire genre en de jazz. Het concert, dat 2 februari om 11.30 uur begint, duurt ongeveer een uur en is toe gankelijk voor iedere be langstellende. De toegangs prijs bedraagt ƒ2,50, inclu sief een kopje koffie. HET MUSICAL-THEATER Arena, een samenwerkings verband van het verdwenen Arena-teater uit Gent en het Ballet van Vlaanderen, kende in 1980 veel succes met Piaf. In korte fragmen ten wordt het veelbewogen leven van de Franse chan- sonnière Edith Piaf ten to nele gebracht. Deze musical, waarin de hoofdrol wordt vertolkt door Erna Palsterman, is vrij dagavond 31 januari te zien in ontmoetingscentrum Scharpoord in Knokke. Er zijn meer dan dertig rollen die muzikaal begeleid wor den door een uitgebreid or kest, dat live op het podium aanwezig is. Scharpoord, Knokke, 31 januari, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs BF 300. IN HET FAKKELTHEA TER in Antwerpen wordt de hele maand fe- burari de politieke klucht Trompetten en Frambozen van Dario Fo gespeeld. Een komedie die de draak steekt met actuele politieke toe standen in Italië en el ders. Dario Fo is hier op zijn best, Een waar meester van de politieke satire en de hedendaagse klucht. Het stuk gaat over de baas van de Fiat-fabrieken die na een ongeluk ver wisseld wordt met een van zijn arbeiders. Door de wonderen van de plastische chirurgie lo pen er nu twee iden tieke arbeiders rond. De Fiat-boss blijft spoor loos- Speeldagen donder dag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.30 uur. Nikita Magaloff wordt be schouwd als de grootste Russische pianist van deze eeuw. Hij vertolkt de over rompelende solopartij van Tjaikovsky's eerste piano concert. Het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, on der leiding van Emil Tcha- karov, begeleidt deze mar kante kunstenaar. Na de pauze wordt het zelden uitgevoerde werk van R. Strauss, de Sinfonia Domestica, gespeeld. Dit concert in de Elisabethzaal in Antwerpen begint om 20.00 uur. Dit zelfde concert wordt gegeven in de Stads schouwburg te Brugge don derdag 6 februari om 20.00 uur. Nikita Magaloff. - foto archief de stem v*. aC s -s T - v« - V," c"*' HET WEST-VLAAMS thea ter Antigone speelt dinsdag 4 februari het jeugdwerk van Bertolt Brecht Het Res pectabel Trouwfeest in de stadsschouwburg in Brugge. Een bruiloftsmaal is het uit gelezen kader om de schijn- werkelijkheden van de kleine bourgeoisie te door prikken. Langzaam maar zeker schilfert het vernislaagje van burgerlijke weigevoeg lijkheid af onder invloed van drank en feestroes. Wat overblijft is lachwekkend, maar bijzonder tragisch. Hoe groter de vertoonde ernst, hoe sterker de onder liggende humor. Een stuk dat duidelijk het ongenoe gen over de maatschappij waarin Brecht leefde, toont. Aanvang 20.00 uur. Eindredactie: Henk Postma MIDDELBURG - Tegenover de 'afbraak' van de sociale re geling voor beeldend kunstenaars, de BKR, staat een reeks 'marktverruimende' maatregelen. Ze moeten de aankoop van kunst door particulieren stimuleren. Daarmee hoopt men het aantal kunstenaars dat 'terugvalt' naar een gewone uitkering via de Sociale Dienst te kunnen beperken. Door de loop der jaren heen zochten de meeste Zeeuwse BKR-kunstenaars hun toevlucht in Middelburg. Sinds kort bestaat er een gemeentelijk BKR-centrum, Balans 17, waar werk van Middelburgse BKR-kunstenaars wordt geëxpo seerd, uitgeleend en gedocumenteerd. Momenteel is in het BKR een tentoonstelling te zien met werk van een zestiental Middelburgse BKR-kunstenaars. Daarmee wordt ingehaakt op een 'marktverruimende' rege ling van het ministerie van WVC, die speciaal toegespitst is op jongeren tussen de 14 en 15 jaar. Jongeren die een abon nement nemen op de kunstuitleen van het BKR-centrum krijgen een premie van 50 gulden. Van het abonnements geld, 75 gulden per haltjaar, houden ze bovendien een 'koop tegoed' van 60 gulden in reserve. De aankoop van een kunst werk levert hun dus al met al een korting op van 110 gulden. De zestien exposanten spelen op de regeling in met enkele werken die tegen 'populaire prijsjes' worden aangeboden, variërend van zo'n 100 tot 500 gulden. De tentoonstelling laat een grote verscheidenheid van beeldende technieken zien: schilderijen, gouaches, etsen, tekeningen, sculpturen, foto's en collages. Ze zijn afkomstig van Richard Beek, joop Dam, Marinus van Dijke, Kees van Gilst, Teja van Hoften, Inge van der kooijPeer van Meer, Andries Minderhout, Leendert van der Pool, Jeltje Ratsma, Eric Roest, Ben Sleeuwenhoek, Kees de Valk, William Verstraeten, Elsa Westland en Kedi van der Willigen. Te zien tot 9 maart. Open: woensdag t/m vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. Werk van Jovan Njëzié in Hulst. FOTO DE STEM - COR J. DE BOER Ontwerp van Charles Vandenhove voor een zuilen paviljoen. ANTWERPEN - Niet revo- lutionnair, maar eerder her kenbaar en klassiek van stijl is het werk van de Belgische architect Charles Vanden hove. Toch timmert hij -de laatste tijd ook buiten Bel gië- aan de weg. De Singel aan de Desguinlei 25 te Ant werpen geeft nu een over zicht van zijn werk. Vandenhove is momenteel betrokken bij de bouw van het Universitair Medisch Centrum in Luik. Bij de rea lisering van dit grote project werkt hij samen met kun stenaars als Daniël Buren, Jean Charles Blais, Jacques Charlier, Sol Lewitt en vele anderen. Eerder restau reerde hij onder meer het 16de eeuwse Hotel Torentius in Luik. De Singel laat een ruime keuze zien uit zijn talrijke projecten en activiteiten als architect en meubelontwer per. Dat gebeurt aan de hand van schetsen, ont- werp-tekeningen, platte gronden, foto's en maquet tes. Eerder waren er over zichten van zijn werk te zien in Parijs (Institut d'Archi- tecture) en Aken (Neue Ga lerie). Te zien tot 24 februari. Open: alle dagen van 14- 18.30 uur. HULST - In de stadhuizen van Terneuzen en Hulst vin den regelmatig exposities plaats. In het keuzebeleid dat daaraan ten grondslag ligt is weinig lijn te ontdek ken. Te hooi en te gras, van her en der verschijnen expo santen. Naar de reden van hun aanwezigheid kan men slechts gissen. In de burgerzaal van het Hulster stadhuis is nu plot seling werk ta zien van de Joegoslavische schilder Jo van Njëzié, geïntroduceerd door een Hulster kennis. Njëzié behoort in Joegosla vië niet tot de minsten. Zo ontwierp hij het vignet van de Olympische winterspelen in zijn land. Het werk dat in Hulst te zien is gaat na af loop van de tentoonstelling naar Canada. Ook in de kantoren van Dow Chemical in Terneuzen komt men en kele werken van hem tegen. Njëzié lijkt eindeloos te variëren op hetzelfde thema. Maar door de toepassing van kleine wendingen krijgen zijn beelden vaak geheel an dere betekenissen. Opval lend is ook de manier waarop hij kleur gebruikt. De invloeden van de icoon schilders is duidelijk in zijn werk aanwezig. Te zien tot 9 februari. Open tijdens kan tooruren. Het 'mail art'-hunebed van Ko de Jonge. - foto de stem/cor j. de boer. OOSTBURG - Wie aan Hu nebedden denkt, ziet enorme stenen voor zich die in lang vervlogen tijden door Ger manen op elkaar werden ge stapeld en waaronder de lei ders van de stammen hun dodenreis aanvaarden. In Galerie '66 te Oostburg is er een hedendaagse versie van te zien. Daar bouwde de Middelburgse kunstenaar Ko de Jonge zijn hunebed, een product van 'mail-art'- kunst. De Jonge vroeg aan honderd Europese kunst broeders om er stenen voor naar hem toe te sturen. Er reageerden uiteindelijk 50 kunstenaars uit negentien verschillende landen. De deelnemers transformeer den hun stenen tot kunstob ject. De Jonge gaf ze in Ga lerie '66 een plaats. Daarbij volgde hij de aanwijzingen van de afzenders op, zoals bijvoorbeeld de voorge schreven afstand en de lig ging van de stenen ten op zichte van elkaar. Hij voerde het project uit in opdracht van de Drentse culturele raad, de expositie was eer der te zien in een museum in Assen maar is nu tot en met zondag 23 februari te be zichtigen in de Oostburgse galerie. Open: woensdag t/m zondag 14-17 uur. Gemeentehuis Terneuzen. Schilderijen en tekeningen van de Oostenrijkse Brigitte Oberlechner. Portretten, dieren, stillevens en naak ten. Tot 8 februari. Open tij dens kantooruren. Art-House Biervliet, Markt 1. Beelden en schilderijen van Frank Verstraete uit Eeklo. Vazen, schotels en kommen van Sla Braak man-Mulder uit Philippine. Tot 10 februari. Open: dage lijks tussen 9-12 uur, op za terdagen ook tussen 13-16 uur. Zondags gesloten. Kindergalerie Bellemans Axel, Ooststraat 11. Schilde rijen en tekeningen van Ra- mond de Nenni. Open tij dens de winkeluren. Zeeuws Museum Middel burg. Zes jaar Kho Liang- prijs. Bekroonde ontwerpen op het gebied van de indu striële vormgeving. Tot 15 februari. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur. Kunstuitleen SBK Middel burg. Schilder-, teken-, en collagewerk van Geert Baas. Tot 22 februari. Plexiglasob jecten van Sonja Besselink. Tot eind maart. Open: dins dag t/m zaterdag 13.30-17 Streekmuseum IJzendijke. Leven en werk van wijlen Charel Varin uit Ijzendijke. tot eind maart. Open van maandag t/m vrijdag 10-12 uur en 13.30-17 uur. Zater dag en zondag 14 - 17 uur. Vleeshal Middelburg. Nieuwe Beelden van Tom Puckley. Tot 17 februari. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, zondag 14-17 uur. Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Kloveniersdoelen Middelburg. Schilderijen van Peter Koole. Tot 14 fe bruari. Open: dinsdag t/m zondag 14-17 uur, donderdag ook van 19- 21 uur. Galerie Esprit Clinge. Land schapsimpressie van de Rot terdamse schilder Hendrik van Veenendaai. Schilderij en, kleurpotloodtekeningen en houtskoolschetsen. Tot 27 februari. Open: dagelijks behalve op dinsdag 13.30-18 uur. Galerie Bellamy 19, gemeen temuseum Vlissingen. Ab stracte schilderijen van Jon Marten, afkomstig van on der de IJmuidense rook. Tot 13 februari. Open: dinsdag t/m vrijdag 10-12.30 en 13.30- 17 uur, zaterdag 13-17 uur. Galerie De Blokken 7, Ter neuzen. Olieverfschilderijen en aquarellen van de Ter neuzense I. Fassaert. Tot 23 februari. Open van dinsdag t/m vrijdag van 14-18.00 uur, vrijdagavond ook van 19-21 uur, zaterdag 14-17 uur. Scholengemeenschap De Vaart, Terneuzen. Schilde rijen en wandkleden van de Terneuzense Ryan Meeusen. Tot 28 maart. Open tijdens werkdagen van 16.30-18 uur. Restaurant De Schaapskooi HeUle. Wandkleden van Lia de Ridder. Tot eind maart. Open woensdag t/m zondag. Galerie Creatique Aarden burg, Vermerestraat 16. An tieke poppen. Tot eind maart. Open: dagelijks van 14-18 uur, vrijdag 16-21 uur. Galerij Trouvaille, Terneu- Roberto Quartarone. O pe zen. Pasteltekeningen van ning zaterdag 1 febrari.

de Stem | 1986 | | pagina 21