DOOR POLITIEK HONTENISSE Rabobank Tien mille voor kinderboerderij Veel belangstelling gezinsdag boerenbond IDE STEM Hengelaars uit Clinge maken oevers schoon Hulsterse beroofd in Antwerpen AFSCHEID DIREKTEÜR DINSDAG 28 JANUAR11986 'vergordijn v.d. rol VAN ZEELAND ter m. loupons overgordijnen: Kamerhoog Coupons glasgordijnen: Prachtige badmatten 60 X 100 „657 nu 35- Hoofdkussen Dekbedden: Dat zijn VEMA-PRIJZEN \IN GRAAUW Nieuwe woningen in Graauw en N-Namen Plaatselijk nieuws Clinge St.-Jansteen Hulst Vogelwaarde Graauw Nieuw-Namen Kloosterzande Lamswaarde Walsoorden Na een dienstverband van ruim 40 jaar maakt de heer H. Geilleit, lid van de direktie van onze bank, gebruik van de mogelijkheid van vervroegde uittreding en legt hij per 31 januari 1986 zijn funktie neer. UITNODIGING RECEPTIE In verband met dit afscheid wordt aan de heer en mevrouw Geilleit öp vrijdag 31 januari een receptie aan geboden in Restaurant „Zomerlust", Boslaan 1 te Axel. Leden, kliénten, vrienden en beken den zijn daarvan 17.00 tot 19.00 uur welkom om persoonlijk afscheid te komen nemen van de heer Geilleit als direkteurvan de bank. GEWIJZIGDE OPENINGSUREN BANK 31 JANUARI. TERNEUZEN-AXEL. ■lAH Schietingen BASF krijgt toch lozings vergunning T22 PAGINA ZEELAND 2 te van jming eg!! Ouderenbonden voelen zieh aan de kant gezet 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 20 breed 40-795" -3ër5Qr- XQr&o J-8r5ü" -20^5"" -Sérscr 4ftr8Ü- 0-&57T nu 4.95 nu 13.50 nu 13.50 nu 3.95 bt 250 x 120 4.50 p. stuk eige - rood - blauw - effen - 940 X 120 750 X 1 20 950 X 120 920 x 120 850 X 120 555 x 120 200 x 120 920 X 120 850 X 120 0.20 x 120 -420nu 45.- -0757- nu 50.- 485> nu 45.- -857- nu 35.- -2407 nu 45.- --757- nu 25.- 7-60".- nu 52.50 -225r- nu 40.- -977- nu 25.- 4-607- nu 55.- Blauw: 420 x 270 nu 150.- Rood: 270 X 270 Beige: 660 x 270 400 x 270 200 x 270 690 X 270 635 X 270 550 X 270 -495^ nu 95.- -4507 nu 150.- -2467 nu 85.- -4467- nu 25.- -4907 nu 225.- .4507 nu 125- -495r- nu 200.- 1650 x 230 -4767 nu 125 - 550 x 215 4267-nu 37.50 900 x 215 -3067 nu 125. 1050 x 225 -226^ nu 100- 400 x 205 -206^ nu 75.- 850 x 150 ^907 nu 37.50 WC-mat -467 nu 25.- 60 x 60 nu 9.50 p. stuk Een prijs waar u niet van wakker ligt! 1-persoons 2o- 2-persoons 35.' Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - Mevrouw M. deR. uit Hulst is zater dag, samen met nog tien an dere dames, het slachtoffer geworden van zakkenrollers in het centrum van Antwer pen. Op de Meir werd ze ont daan van haar portefeuille met 500 gulden. De andere dames werden in totaal voor een bedrag van 54.000 frank lichter gemaakt. Deze diefstallen concen treren zich in de omgeving van de Keyserlei en de Meir. In alle gevallen haalden de gauwdieven in de winkel- drukte de portefeuilles uit de handtassen van de slachtoffers, Verleden week zaterdag pakte de Ant werpse politie op de Keyser lei al drie jonge zakkenrol lers in de kraag, nadat ze vijftien dames van hun por temonnee hadden beroofd. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het'merendeel van de Hontenisser bejaarden bonden voelt zich buiten spel gezet in de politieke strijd over de toe komst van het ouderenwerk in de gemeente. Vijf van de zeven bonden hebben B en W nog eens uitdrukkelijk laten weten dat Ize voorstander zijn van aansluiting bij het Gekoördineerd Bejaardenwerk Hulst. Maar daar wordt, zo vinden ze, door de tegenstanders in politiek Hontenisse ge woon aan voorbij gegaan. „Ze doen net of wij niet be staan, wij worden in de hele discussie niet genoemd", zegt jvoorzitter Boogaert van de be- jaardenbond Kloosterzande. Hij wijst dan vooral met be schuldigende vinger naar wet houder P. Mangnus. Zoals bekend is die fel tegen samenwerking met Hulst. Hij wil het ouderenwerk overla ten aan vrijwilligers en de subsidie aan de bonden fiks verhogen. „Een voorstel van niks", meent Boogaert, die verder van mening is dat Mangnus louter het open be jaardenwerk en het reiscomité de hand boven het hoofd wil houden. „Van het geld dat die twee krijgen zien de bonden niets". Hij steunt dan ook wet houder H. Bruggeman, die er- ivoor pleit samen te werken met Hulst. Samenwerking E. Fassaert van de bejaar- denbond Lamswaarde zegt het jammer te vinden dat de hele zaak in het politieke vlak wordt getrokken. „Het gaat er blijkbaar niet meer om waar bejaarden bij gebaat zijn. I En dat is samenwerking met Hulst. Nu is er voor de oude ren niet veel meer dan kaar ten, een reisje of een gezellige middag, maar in de toekomst zal er ondersteuning moeten zijn om bejaarden zo lang mo gelijk zelfstandig te laten wo nen". Volgens hem is het op vrijwilligers steunende, open bejaardenwerk daar niet toe in staat. „Van dat open bejaarden werk verwachten wij niks", stelt de heer Remorie van de bond Boschkapelle. „Wij zijn tegen het voorstel van Mang nus. Wij willen aansluiting bij Hulst". Eenzelfde geluid laat de heer Freyser uit Terhole klinken. „Er wordt gepraat over het kwijtraken van de zelfstandigheid. Maar de bon den in de kerkdorpen hebben toch nooit wat te vertellen ge had. Het bleef allemaal op Kloosterzande. Er is twee keer een stemming geweest. Beide keren bleken vijf bonden voor en twee tegen. Dan hoef je toch eigenlijk niet meer verder te praten". Mevrouw De Maat van de bejaardenbond Ossenisse zegt het gevoel te hebben dat het bejaardenbeleid zo'n beetje 'per opbod verkocht wordt'. „Eerst krijg je niks meer. Dan zeggen ze we doen er een paar gulden bij. En nog een paar. Dat is is natuurlijk geen beleid meer". Wat Ossenisse betreft zoekt Hontenisse aansluiting bij het Gekoördineerd Bejaar denwerk Hulst. Hengstdijk Van onze correspondent GRAAUW - De boerenbond I Graauw hield de jaarlijkse I drukbezochte gezinsdag. Die begon 's morgens met een mis, gevolgd door een prijskaarting. Tijdens het avondgedeelte wees afdelings voorzitter J. Steyaert er in zijn openingswoord op dat het al [de 32ste achtereenvolgende [gezinsdag was. Nog steeds een [jaarlijks hoogtepunt. Vervolgens sprak geestelijk adviseur pastoor A. Ruyloft en werden de jaarverslagen van KVO en KPJ voorgelezen. Er werd ook afscheid genomen »an KPJ-voorzitster C. Maer- man, die een cadeau en bloe men kreeg. Zoals gebruikelijk stond er [een toneelstuk op het pro- gramma. Een klucht in twee bedrijven met als titel 'Een vrouw die bijt is eèn gevaar lijke meid', onder leiding van J. Willems. Tevens werd de uitslag bekend gemaakt van de kaartcompetitie. De wissel beker was voor P. Mahu. Door de KPJ werd nog het 'jour naal' gepresenteerd en het laatste gedeelte werd verzorgd door het Belgisch dansorkest Eddy's Combo. Een heel ander geluid komt uit Hengstdijk. „Wij zijn niet tegen gecoördineerd bejaar denwerk", stelt mevrouw Boeykens van de plaatselijke ouderenbond, „maar wij den ken dat het voor Hengstdijk toch niets uit haalt. Hier is he lemaal niks voor de bejaarden, niet eens een gebouwtje waar we wat kunnen doen. We zijn geen dwarsliggers hoor, maar voor ons gevoel kunnen we meer doen als we de gemeen telijke subsidie zelf in kas krijgen". Fel tegenstander van sa menwerking met Hulst is ten slotte de ouderenbond Stop peldijk, die zich volmondig achter wethouder Mangnus schaart. „Ook wij zijn in feite niet tegen gecoördineerd be jaardenwerk", zegt voorzitter Morres. „Maar niet op de hui dige voorwaarden". Volgens hem gaat een groot gedeelte van de subsidie op aan 'koffie drinken en vergaderen'. „Wij willen zelfstandig blijven en dan hebben we veel meer dan dat we steeds in Hulst moeten gaan schooien om een paar centen". Zoals bekend is afgesproken om de kwestie rond het oude renwerk voorlopig terug te trekken totdat de nieuwe bur gemeester in functie is. Dan kan het college in ieder geval met een meerderheidsvoorstel komen. Inmiddels zijn in de politieke wandelgangen echter geluiden te horen dat enkele fracties komende raadsverga dering toch willen proberen een beslissing te forceren. De heer P. de Rooy (links) overhandigt de cheque aan de heer R. Trimbach, voorzitter van de stichting kinderboerde rij- - FOTO DE STEM COR J. QE BOES Van onze correspondent CLINGE - Voorzitter van de Rabobank St.-Jansteen e.o., P. de Rooy, overhan digde gisteren een cheque van 10.000 gulden aan de voorzitter van de Stich ting Kinderboerderij De Sterre, R. Trimbach. Voor dit bedrag zullen een hooiberg annex bergruimte worden gebouwd en enkele 'schuilplaatsen' in de wei landen. De overhandiging had plaats in de ontmoetingsruimte van de Cantecleer- hoeve in tegenwoordigheid van de voorzitter van de raad van bestuur L. de Kerf, de algemeen directeur van de bank P. de Smet en de fcantoorbeheer- der J. Kerckhaert. Van de zijde van de stichting waren, naast voorzitter Trimbach, adjunct-directeur J. Meysen en verschillende bestuursleden aanwe zig. De heer De Rooy vond de kinder boerderij een buitengewoon geschikt object om gesteund te worden. Er was reeds eerder een schenking tijdens de aanbouw geweest. „De boerderij is niet alleen een goede verblijfplaats voor de dieren, maar ze vormt een mooi stukje natuurschoon.", aldus de voorzitter. „Bovendien is het een prettige plaats om te werken en ook om er te wande len." Voorzitter Trimbach was enigs zins verbouwereerd door de gift. „Wij kunnen met deze gift heel veel doen", aldus de voorzitter, „en daarom nodig ik u nu reeds uit om over een jaar eens te komen kijken, wat er allemaal mee verwezenlijkt is." HULST - De Regionale leeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging wil op korte termijn acht nieuwe huurwo- oingen bouwen, te weten vier in Graauw en vier in Nieuw- Namen. De 'Regionale' heeft de ge meente Hulst voor de finan ciering van de stiehtingskos- ten van deze woningen een geldlening gevraagd van ruim negen ton. Tevens wordt ver- a*ht om een zo hoog moge lijke jaarlijkse bijdrage in de exploitatiekosten van de wo ningen. Gezien de dringende behoefte aan woningen in Graauw en Nieuw-Namen stellen B en W de gemeente raad voor het verzoek in te willigen. 'teg-AO VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Radactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan «nsen (piv. chef), Emile Galon, Co Meertens, Cor de ®oer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, kugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: g. Menu, privé tel. 01150- 95839. 55-10 Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging Clinge op het gemeentelijk sportter rein werd een prijskaarting gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. R. van Eerdenburg, 2. R. van den Branden, 3. R. de Vos, 4. E. Pauwels, 5. J. van de Voorde. De stand voor de clubkaarting is nu: 1. F. Piessens, 2. R. de Vilder, 3. O. Rottier, 4. P. Ras. Winnaar van de tritsing werd U. Willaert. Game'78 - Tennisclub Game'78 hield een onderling toernooi in tennishal De Zilveren Klomp te De Klinge. Uitslag dames: 1. A. Vergauwen, 2. B. de Letter, 3. G. Bauwens. Heren: 1. H. de Letter, 2. W. Bolssens, 3. A. de Smet. KVO - Leden van de KVO-af- deling Clinge bezoeken ver deeld in twee groepen bakke rij Van Meijel. Daar wordt vakkundig uitgelegd hoe het meel wordt bezorgd en via de verschillend bewerkingen om gezet in brood. Ook mogen de dames zelf broodjes vormen en laten bakken, waardoor zij thuis nog even kunnen genie ten van de geslaagde bak- avond. Teeravond - Muziekvereni ging St.-Jan hield de jaar lijkse teerdag. Het gezelschap maakte eerst een muzikale rondgang door een gedeelte van het dorp en hield daarbij een kroegentocht, 's Avonds was er een gezellig samenzijn in café Den Ouden Arend met een gourmetmaaltijd en bingo. Bejaardenschieting - In café De Kroon wordt woensdag 29 januari een schieting voor be jaarden gehouden, aanvang 13.30 uur. De AbvoKabo-afdeling Hulst houdt vrijdag 31 januari een grote prijskaarting in bieden zonder roem voor haar leden in gemeenschapscentrum den Dullaert. De kaarting begint om 19.30 uur en men kan zich inschrijven vanaf 19.00 uur. Herbestrating - Ofschoon voorlopig de Kerkstraat nog niet aan de beurt was om te worden herbestraat, is de slechte conditie van het weg dek reden voor de technische dienst van de gemeente Hon tenisse om binnenkort toch te gaan herbestraten. Songfestival - In het gemeen schapshuis wordt 2 februari een songfestival gehouden voor jong en oud, aanvang 14.00 uur. Iedereen kan zich opgeven bij de school of bij P. Roels, Jacintastraat 2. Uiterste datum van opgeven is 30 ja nuari. Bejaardenmiddag - De carna valsstichting en de bejaarden- bond gaan gezamenlijk zater dag 1 februari een gezellige middag houden voor alle be jaarden in het gemeenschaps huis. De middag begint om 13.30 uur. Er wordt een toneel stukje opgevoerd door de to neelvereniging, er is een grote bingo met mooie prijzen en een polonaise met de prins en raad van elf. Muzikale mede werking verleent boerenkapel De Stoefers. Ook zijn er mooie prijzen voor de best verklede Djerk of Djerkin. Als er men sen opgehaald moeten worden, kunnen zij contact opnemen met P. Boenne. Actie - Door de Katholieke Actie afdeling Vrouwen wordt vrijdag 31 januari een bijeen komst gehouden. Met begint om 19.00 uur met een eucharis tieviering, gevolgd door een bijeenkomst in het gemeen schapshuis. Er worden kleu rendia's vertoond over de be devaart naar Santiago de Compostella. Ook wordt een toneelopvoering gespeeld door de jongeren van Graauw on der leiding van J. Willems. Kaarting - Door de Boeren bond werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan achttien per sonen deelnamen. Uitslag: 1. F. Staal, 2. P. Verhaegen, 3. P. Steyaert, 4. J. Steyaert, 5. E. van Damme. Stand na 4 kaar tingen: 1. P. Mahu, 2. P. Steyaert, 3. E. van Damme, 4. F. de Waal. Kaarting - Door de Bond voor Ouderen werd een kaarting in het gemeenschapshuis gehou den waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. C. Ma hu, 2. mevrouw Matheyssen, 3. W. Sorber, allen Graauw; 4. J. van de Hende, Hulst; 5. P. Ivens, Graauw. De volgende kaarting is donderdag 30 ja nuari. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 84 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Haulez, Hulst; 2. F. Dobelaar, Clinge; 3. P. Vonk, Meerdonk; 4. C. Boënne, Graauw; 5. L. Vos, Clinge. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 26 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Van de Branden, 2. J. Verschuren, 3. A. Kegels, 4. mevrouw De Waal-Baart, 5. F. Maas, allen Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd door De Stoere Spelers een clubkaar ting gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. Th. van Cauteren, 2. F. Maas, 3. mevrouw De Waal- Baart, 4. Th. de Waal, 5. J. Martinet, allen Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. van Pamelen, 2. Th. Ver schuren, 3. P. Schelfhout, 4. A. de Rijk, 5. P. van Driessche, al len Lamswaarde. Ouderenkaarting - Aan de ouderenkaarting in café Rue du Nord deden 51 kaarters mee. Uitslag: 1. J. van de Hen- de, Hulst, 2. A. Pauwels, Kloosterzande, 3. Th. van Cau teren, Kloosterzande, 4. R. Vermorken, St. Jansteen, 5. Fr. de Poorter, Kloosterzande. De volgende ouderenkaarting is op 28 februari. (ADVERTENTIE) 7:7VU7 In verband wet dit afscheid is ons kan toor te Axel, op vrijdag 31 januari v.a. 12.00 uur ge sloten. De gebruikelijke a vondopenstelli ng wordt verplaatst naar donderdag 30 januari a.s. KOEWACHT - Zaal P.van Steene, 42 schutters: hoge en eerste zij vo gel: J. Leefraert, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Goossens, Moerbeke; grootste aantal (4): P. Martens, Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: eerste hoge en beide zij- vogels: H. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: W. de Cuyper, Hulst; grootste aantal (4): P. van Gassen, Prosperpolder. f. i j 'Ut 1 r'< KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Kastanje, 28 schutters: hoge vogel: Th. Rijk; eerste zij vogel: J. Crabbe; tweede zij vogel: J. van Meelen, allen Kloosterzande; grootste aantal (5); D. Beulaert, St.-Jansteen. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 43 schutters: hoge vogel: G. Deyaert, St.-Gillis; eerste zij vogel: G. van Damme; tweede zij vogel: G. Baart; grootste aantal (4): C. Ing- hels, allen Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 40 schut ters: hoge vogel: J. van Damme; eerste zij vogel: R. Colpaart, beiden Moerbeke; tweede zij vogel: R. de Smet; grootste aantal (6): R. Onge- nae, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal De Reizende Man, 38 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zij vogel: Th. Kriekaert, Kloosterzande; grootste aantal (6): J. van Dijk, Vogelwaarde. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 67 schutters: eerste hoge vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: M. de Kint, Kemzeke; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede 'zij vogel :Av de Bakker, De Klinge; derde zijvogeh Ch. Heinincks, Str Gillis; vierde zij vogel: L. Cam- maert, Kapellebrug; grootste aan tal (4)R. de Vilder, Kemzeke. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 17 schutters: beide hoge en derde zij vogel: A. Verhoeven, Klooster zande; eerste zijvogel: J. de Waal; tweede zij vogel J. de Kort, beiden Ossenisse; grootste aantal (7): R. de Waal, Boschkapelle. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 50 schutters: eerste hoge vogel: H. Ivens, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eer ste zij vogel: E. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: J. Laheyne, Over slag; grootste aantal (5): R. D'Hondt en D. Kogelman, Zuiddor- KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 39 schutters: hoge vogel: W. Fef- ket, Stekene; eerste zij vogel: P. Martens; tweede zij vogel: F. Mar tens; grootste aantal (7): G. Ver straeten, allen Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 29 schutters: hoge vogel: J. Verstig- gel; eerste zij vogel: R. Wilking; tweede zij vogel en grootste aantal: C. van Gassen, allen Hulst. HULST - OZO, 38 schutters: beide hoge vogels: J. Verschoten, Kloos terzande; -eerste zij vogel: R. van Heek;, tweede zij vogel: J. van Zee- Ie, beidén Moerbeke; grootste aan tal (6)D. van Puyvelde, De Klinge en P. Schelfhout, Lamswaarde. - KOEWACHT - Zaal P, de Vliegen, 32 schutters: hogè en tweede zijvd- gel: G. Verstraeten; eerste zijvogeï: A. Vervaet, beiden Koewacht; grootste aantal (3): R. van Bunde ren, Stekene. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 22 schutters: beide hoge vogels: E. de Maat; eerste zij vogel: J. de Waal, beiden Ossenisse; tweede zij vogel: P. Kint, Kloosterzande; derde zij vogel: J. Rijk; grootste aantal (5): E. de Kort, beiden Osse- KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 34 schutters: hoge vogel: R. Ver schoten; eerste zij vogel: T. de Waal, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: M. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (5): me vrouw De Waal, Kloosterzande en C: vhn Gassen, Hulst. Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - Het chemisch concern BASF krijgt toch een nieuwe vergunning voor het lozen van gipshoudend afval water in dé Schelde. De Vlaamse Waterzuiverings maatschappij (VZW) heeft dit volgen^ het bedrijf toegezegd. De toezegging is verstuurd naar de procureur des konings die hierom had verzocht. Zoals bekend, zou de rechter een af deling van BASF sluiten als de vergunning er niet voor fe bruari zou zijn. Deze sluiting zou dan zo'n 500 werknemers hun baan kosten, onder wie enkele1 tientallen uit de Zuid westhoek van West-Brabant. X W v 7 De VZW heeft nu de beslis sing genomen na grondig on derzoek van de aanvraag van BASF om de bestaande ver gunning te verlengen en na een evaluatie van alle betref fende wetenschappelijke stu dies en adviezen. Tot nu toe tonen deze aan dat het lozen van gipshoudend afvalwater in de Schelde geen gevaren voor de volksgezondheid en het leefmilieu met zich mee brengt. P Van onze correspondent CLINGE Bestuur en leden van de visclub de Clingse Hen gelaars hebben de viswaters en de oevers gezuiverd van al lerlei afval. Het resultaat van deze jaarlijkse schoonmaak actie was zestien volle vuilnis zakken. Tien daarvan werden aan de vennen de Weelkes en de Zandput gevuld en zes bij de Zestigvoet en de Tournayput- ten. Het verzamelen van het af- val is een groot succes gewor den in vergelijking met voor gaande jaren. Er is ongeveer de helft minder rommel opge haald. Het bestuur denkt dat dit wellicht te danken is aan de voortdurende verzoeken aan de hengelaars om alle rommel mee naar huis te ne men. Secretaris Cyriel Pee- ters: „Onze leden worden mi lieu-vriendelijker en gooien minder afval weg. Wat we ge vonden hebben bij de Weelkes en de zandput is zeker niet al lemaal van de vissers, maar vooral van de recreanten in de zomermaanden". Met name de plastic zakjes en ook de grote plastic zakken van de landbouwers die in de rietkragen liggen vormen een probleem voor de vereniging. Dat wordt namelijk niet afge broken en zeker niet als het op de bodem van de viswaters te recht komt. Peeters: „We zul len er bij elke ledenvergade ring op blijven hameren dat de vissers hun rommel meg naar huis moeten nemen".

de Stem | 1986 | | pagina 9