alen Vier jaar geeist tegen euthanasie-arts De Terp is de nel PvdA: geen harde garantie voor ïerstel uitkering Kamer worstelt met studieplan I )e^e|yd JAC. HERMANS VERSVOORDEEL WERKGEVERS EN WERKNEMERS TOT KABINET: Flatgebouwen opruimen vanwege leefklimaat Makmur naar rechter m Stem commentaar Zware klus ER GEBEURT HEEL WAT BU JAC. HERMANS PAGINA 2 I P'NSDAG 28 JANUAR11986 .EMEN BINNENLAND "EEM enda DE KONING: Collectieve vrije dagen verkeerd middel ADV I DEN HAAG - De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft het CNV gisteren geen spijkerharde garantie willen geven dat zij de sociale zekerheid zal herstellen i ze in het volgend kabinet komt. I k n Mierl° is D'66. De andere kopstukken van de enthousiaste iciub van jonge mannen en vrouwen, die twintig jaar geleden voor Politieke vernieuwing op de barricaden gingen, zijn inmiddels ge iten burgers geworden met meer belangstelling voor hun car- I ere dan voor het politieke kansspel. Achter Van Mierlo staat nu I en groep grijze schimmen de huidige middelmatigheid van cen- I um-iinks gestalte te geven. Hij zal de kar dus grotendeels alleen Qeten trekken. Dat wordt een zeer zware klus. Tenslotte is Van zelf ook twintig jaar ouder en dat klinkt door in zijn poli- e boodschap: het nieuwe is er af. Kabinet: nog geen besluit over meer bezuiniging DEETMAN ZWICHT VOOR MEERDERHEID CDA: miljoen uitgetrokken voor komende verkiezingen BINNENLAND JacHermans T5 T28 PAGINA 3 [igingen, de natie ■staat te wachten. Ind weet precies Ongelooflijk gecom- probleem van de moet worden aan- Reagan zal, in zijn he Union, doen alsof et. Hij zal het Con- zijn onverwoest- [jtimisme tegemoet (jj zal een krachtige ouden, maar hij zal ail en iedere reken- Imijden. En hij zal i een overbluft Con- erlaten dat met ge- nthousiasme applau s/oor de nog immer ilaire president, ate of the Union zal (zoveelste manifesta len van het politieke Idat Ronald Reagan ■aal is. 1 verhaal Reagan de Onen ook zal vertel- staat nu al dat zijn Iteit er niet onder zal i mocht de natie dan irijten maken, dan uitsluitend bedoeld Congres. Want dat I verdiend of niet ver- |de boeman voor alle problemen toege- Van een onzer verslaggevers |pEN HAAG - Vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van Let al uitgezeten voorarrest I negens meervoudige moord, pat is de nieuwe eis tegen de 33-jarige Haagse huisarts B., hie in hoger beroep voor het Haagse gerechtshof terecht I itaat wegens vier gevallen van hctieve euthanasie (in 1983 en I g) bij het verzorgingstehuis pe Terp in Den Haag. In eerste instantie werd hij I jn augustus vorig jaar door de rechtbank veroordeeld tot 1 r cel (met aftrek), na een I 'eerste eis van 8 jaar. In drie van de vier euthanasiegeval len werd moord bewezen geacht. Zowel officier van jus titie als advocaat van de huis arts gingen in hoger beroep, omdat zij het beiden niet eens waren met de hoogte van de straf. In de beroepszaak her haalde de aanklager dat wet tig en overtuigend moord be wezen is, naast valsheid in ge schrifte bij het invullen van de 'natuurlijke' doodsoorzaak. De arts zou in strijd gehandeld hebben met de regels in de medische kunst voor euthana sie. De advocaat van de arts voerde aan dat vrijspraak moet volgen: de jonge, nog on ervaren arts zou misschien fouten hebben gemaakt, maar binnen de grenzen van zijn be- roepethiek hebben gehandeld. De zaak kon beter dienen voor een medische tuchtcommissie dan via een strafzaak, vond hij. „Wat hier doorklinkt is kille techniek. Dit euthanasie noe men is een belediging voor artsen die euthanasie wèl ver richten volgens de regels van de kunst. Deze arts heeft on verantwoord gehandeld, heeft zorgvuldige stervensbegelei ding nagelaten en is niet zorg vuldig omgegaan met eutha nasie. „Hij heeft in flagrante strijd gehandeld met de regels die de medische kunst stelt voor euthanasie. Een slechte zaak, niet alleen voor de mensen van De Terp en elders die de schrik om het hart sloeg, maar ook voor medici." Procureur-generaal mr. Bos had geen greintje begrip voor de jonge arts, die uit mense lijke motieven oude, doodzie ke, soms van pijn gillende mensen in de 'terminale fase' uit hun lijden verlost had, maar striemende veroordelin gen als 'totaal gebrek aan eer bied voor het leven' en 'schade aan het vertrouwen in artsen': „het is óf moord, óf euthana sie, daartussen is niets". In het geval van huisarts B. wès het moord, vond de aanklager, zij het niet met de klassieke mo tieven daarvoor. B. aanhoorde de strafeis met gebogen hoofd en lijkbleek. Hij heeft zijn drastisch geslon ken huisartsenpraktijk on langs hervat, heeft alle hevige publiciteit en de maanden cel van zijn voorarrest al als een zware straf ondergaan en is in hoger beroep gegaan, omdat hij niet als 'moordenaar' ver der door het leven wil. De president van het Ge rechtshof mr. Veldstra zal over 2 weken op maandag 10 februari uitspraak doen. Naar verwachting zal, met een nieuw beroep bij de Hoge Raad, deze geruchtmakende euthanasiezaak-De Terp tot in hoogste instantie uitgevochten worden. (zeeklei, gelegen onder jtmergel, die zich be- bnder de gewone krijt- Een dergelijke ver- |unnel zou dus nog veel onder de zee moeten |n gegraven. spoorbreedte in de tiels onder het Ka al dezelfde zijn in En- als in Frankrijk, na- 1,432 meter. De maat Be treinwagens zal ech- pl verschillen. Deze van Rail zijn smaller en Kinder hoog dan die van anse SNCF. Dit heeft tot dat Britse treinen wel pn rijden in Frankrijk meeste andere conti lie landen, maar dat treinen' filet verder kunnen dan het inter rale station van Kent. spoorwegbruggen zijn (lijk veel te laag en ook terwijl bovendien in ations de perrons hele anders zijn gebouwd. British Rail reusach- iragen investeert (die [et heeft) om het spoor- |et tussen de Kanaalkust anden helemaal aan te [n, waarbij ook nieuwe jen geslagen zouden en worden, kan er dus raai geen sprake zijn naar Londen razende -treinen uit Frankrijk. Je Kanaaltunnels zullen lie shuttletreinen rij Idie zeer hoge en brede )ns trekken, waarin niet gewone auto's maar I vrachtwagens en toe (ars kunnen worden ge- >t. Daarnaast zullen tunnels ook bruikbaar [voor Franse en Britse De spoorwegmaat- ipijen van beide landen de CTG geregeld een vergoeding moeten be- voor het gebruik van de els voor personen- en htvervoer. het congresgebouw, de in Amersfoort, een ca- in, waar gratis koffie en werden verstrekt, i Van Mierlo? Na zijn istrale rede aan het slot het congres zaterdag liep uim anderhalf uur te an- mbreren, zij het steeds en een straal van dertig r van de bierpomp. Pra- piekerend, overleggend, •ak hij zich dan nu al het d over landsproblemen groot gewicht? Nee hoor. ersverse lijsttrekker was lleen nog niet uit waar die avond nu eens zou eten. Tweede Kamer heeft deze k als belangrijkste agen- inderwerp de behande- van de laatste begrotingi van Volksgezondheid. rnaast wordt ruim aan- it besteed aan betere on- •vij s voorzieningen voor en en de mogelijkheid op ere schaal gehandicapten et bedrijfsleven aan werk elpen. anmiddag na de steni gen krijgt Den W ±A) eerst gelegenheid De dng (Sociale Zaken en -kgelegenheid) te inter- eren nu die van zijn ëe' inzake het nut van ar- istijdverkorting lijkt te gevallen, ie Eerste Kamer handelt - er meer - de begroting Economische Zaken af. ZEEGSE (ANP) - Ar beidsduurverkorting in roostervrije dagen voor het gehele personeel dreigt volgens minister De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegen heid als middel tot be strijding van de werk loosheid te mislukken. Bedrijven sluiten de poort (bij voorbeeld tus sen kerst en nieuwjaar) waarmee het uitgangs punt van handhaving van de bedrijfstijd wordt verlaten. De organisato rische problemen zijn hiermee weliswaar opge lost, maar die oplossing is wel duur, aldus De Ko ning, die van werkgevers, overleg met werkne mers intelligentere oplos singen verwacht. De bewindsman wees op de produktiviteitsver- iaging die door sluiting van een onderneming ontstaat. Bovendien gaat deze oplossing volgens De Koning ten koste van de herbezetting, het uitein delijke doel van ADV, en per saldo van de econo mische groei. Hij waarschuwde er voor dat als werkgevers, in overleg met vakbewe ging, er niet in slagen in telligente oplossingen te vinden voor ADV per dag of per week met handha ving van of uitbreiding van bedrijfstijden, deze vormen schadelijk zijn. Schadelijk voor econo misch herstel en voor de werkgelegenheid en daarmee mislukt als middel tot bestrijding van de werkloosheid. Geen paniek om olieprijs DEN HAAG (ANP) - De sterk dalende olieprijs in combinatie met de lagere dollarkoers is vol gens het Verbond van Nederlandse Onderne mingen (VNO) en de FNV geen reden voor overhaaste reacties. Fractievoorzitter Bert de Vries van het CDA in de Tweede Kamer heeft op een partijbijeenkomst in Rijssen gepleit voor een onderzoek naar de mogelijk heid de financiële tegenvaller, die in 1987 door de sterke daling van de aardgasbaten ontstaat, over en kele jaren uit te smeren. Het opvangen van de scherpe daling van de overheidsinkomsten in één jaar zou vol gens de CDA-voorman wel eens een te grote schok kunnen veroorzaken. De FNV verzet zich tegen de suggestie dat de da lende olieprijzen onvermijdelijk en op korte termijn al tot forse extra bezuinigingen op overheidsuitgaven en lastenverzwaringen aanleiding moeten geven. De FNV waarschuwt voor paniekreacties. De vakcentrale kwam met als consumenten onrust en deze verklaring na afloop van de Federatieraad in een reac tie op de berichten dat premier Lubbers overweegt om in '87 extra te bezuinigen nu de da ling van de olieprijzen doorzet en de inkomsten uit aardgas dreigen te kelderen. Forse extra bezuinigingen op overheidsuitgaven leiden onvermijdelijk tot minder be stedingen, zegt de FNV. Eerst moet bekeken worden hoe de gevolgen voor de economie uitpakken. Duurzaam lage energiekosten bieden kansen op een hogere groei en een la gere werkloosheid. Die kansen moeten worden benut. We moeten zeer voorzichtig zijn met voortdurende tussen tijdse beleidswijzigingen, al dus het VNO. Voor 1986 zijn de gevolgen van olieprijs en dol larkoers niet groot, voor 1987 wel. Daarom moet eventueel tot maatregelen worden beslo ten bij de begroting voor 1987. Een voortdurende discussie over mee- en tegenvallers wekt zowel bij ondernemingen Van onze Haagse redactie PvdA-fractieleider Den Uyl I zei tijdens een persconferentie 1 in Utrecht weliswaar dat de PvdA herstel van het niveau van de uitkeringen op 75% van het laastverdiende loon na streeft, maar hij voegde daar ogenblikkelijk aan toe dat dit ;n stappen moet gebeuren. Ook zal de economische groei voldoende moeten zijn om het herstel mogelijk te maken. PvdA-Kamerlid Ter Veld ''"1de dat nog aan door erop te wijzen dat voor de PvdA de "itkeringsduur belangrijker is aan de hoogte van de uitke- r"ig. Als de Tweede Kamer pdwongen wordt tussen die twee te kiezen, neigt de PvdA aus naar langer behoud van aan uitkering dan herstel van het percentage dat ontvangen wordt bij aanvang van de werkloosheid. PvdA en CNV bleken het in grote lijnen eens te zijn met hun kritiek op de plannen van het kabinet met de sociale ze kerheid. Beide willen dat de koppeling tussen uitkering en minimumloon worden her steld en dat het niveau wordt opgekrikt van de uitkeringen. Minder eensgezind is men over de wenselijkheid van het overhevelen van de uitkerin gen (voor de uitvoering en de premievaststelling) op het ni veau van de bedrijven. De PvdA heeft kritiek op die zienswijze van het CNV, om dat die te veel verschillen in uitkeringsrechten zou moge lijk maken. Ook met Van Mierlo als onbetwist leider zal het voor D'66 een I hele opgave worden om bij de verkiezingsstrijd overeind te blij- I™nin de concurrentieslag tussen de Grote Drie: CDA, PvdA en I *»u. De 'partij van de duidelijkheid' weigert vooraf bekend te ma- met wie ze na de verkiezingen wil regeren. De PvdA heeft de I 'oorkeur maar dat is voorlopig een theoretische. Door het raket- I «nverdrag met Amerika als een gegeven te aanvaarden, lijkt een I «mengaan met de sociaal-democraten al bij voorbaat geblok- l.herd Wat moet de linkerzijde, waar D'66 in hoofdzaak op is I aangewezen, met zo een partij? leidt tot ongeloofwaardigheid, meent de werkgeverscentrale. Het zou volgens het VNO zeker onterecht zijn de reke ning door te sturen naar het bedrijfsleven. Het voordeel voor de bedrijven is betrekke lijk gering, omdat ook het bui tenlandse bedrijfsleven profi teert van lagere olie- en gas- prijzen en van de lagere dol lar. De concurrentiepositie van het Nederlandse bedrijfs leven verbetert daarom nau welijks. De werkgevers zeggen ver der dat de ondernemingen en het aardgas de twee belang rijkste bronnen van onze wel vaart vormen. Als de ene bron, de aardgasbaten, nu minder gaat vloeien, is het economisch volstrekt verkeerd de andere bron, de ondernemingen, extra te belasten. Eigenlijk is het te gendeel nodig, zo redeneert het VNO. De FNV verwacht dat de budgettaire problemen als ge volg van de teruglopende aardgasopbrengsten bij een goed beleid voor een belang rijk deel kunnen worden op gevangen door de extra groei. Voor de collectieve sector leidt dit tot meer inkomsten uit be lasting en premies en lagere uitgaven voor werkloosheid. Als op den duur blijkt dat de teruglopende aardgasop brengsten niet volledig kun nen worden terugverdiend zullen er zonodig belasting verhogingen moeten volgen. Daarbij moet eerder gedacht worden aan lastenverhogin gen voor bedrijven dan voor burgers maar dat laatste sluit de FNV dus niet uit. Die belas tingverhoging zal dan wel ge faseerd moeten worden door gevoerd om het nadeel voor de economie zoveel mogelijk te beperken. De FNV vindt in navolging van het CNV dat het aardgas voor kleingebruikers goedko per moet worden. De koppe ling tussen olie- en gasprijzen moet niet alleen bij prijsstij gingen maar ook bij prijsda lingen worden gehanteerd. Ook energiepolitieke overwe gingen zullen een rol moeten blijven spelen bij het verder uitstippelen van het beleid. DEN HAAG - Het Kabinet zal vandaag nog geen besluit ne men over extra bezuinigingen in het volgend jaar. Premier Lubbers en minis ter Ruding (Financiën) zullen het kabinet vanochtend alleen informeren over de omvang van de noodzakelijke bezuini gingen. Lubbers gaat in een brief aan het Kabinet, die hij afge lopen vrijdag verstuurde, uit van minimaal 5 miljard voor het volgende jaar. De nood zaak van de extra bezuinigin gen wordt in het kabinet niet echt bestreden. Wel is er ver schil van mening over de vraag waar het geld vandaan moet komen. Lubbers en Ruding willen de WIR-premies en andere overdrachtsgelden aanwenden en denken daarnaast ook nog geld bij de departementen te kunnen weghalen. Stilte waar leven had kunnen zijn. HELMOND - In Helmond moeten acht flatgebouwen, met in to taal 384 woningen, gesloopt worden. Niet om milieu-, of bouw technische redenen, maar omdat er door het slechte leefklimaat sprake is van chronische leegstand. De helft staat leeg. Een op de vijf woningen staat langer dan twee jaar leeg. Dat advies staat in een binnenkort verschijnend rapport van het Nederlands Christelijk Instituut voor Volkshuisvesting (NCIV), zo heeft een woordvoerder van het NCIV desgevraagd bevestigd. De woordvoerder verwacht dat het advies zal worden opgevolgd. Volgens het NCIV is het de eerste keer dat voorgesteld wordt om een groot aantal woningen te slopen vanwege het slechte woon- en leefklimaat. De kosten van de hele operatie (sloop en nieuwbouw) bedragen 12 miljoen gulden. Het rijk en de provin cie zullen worden benaderd voor een bijdrage in de kosten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Tweede Kamer worstelt met het wetsvoorstel studiefinanciering van minister Deet- man, waarin de uitkering van een basisbeurs voor iedere student tussen 18 en 30 jaar wordt geregeld. Met name bestaat onduide lijkheid over de exacte kosten van aanpassingen aan het sys teem. De kamer heeft twijfels over de becijferingen van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Het departe ment zal nog voor de defini tieve behandeling van het wetsvoorstel die volgende week is voorzien berekenen wat enkele wensen van de ka mer precies kosten. Minister Deetman gaf giste ren - zoals te verwachten was - onder druk van een ruime kamermeerderheid (PvdA en CDA) zijn verzet op tegen wij ziging van zijn plan. Ouders met een belastbaar inkomen tot 26.000 gulden (was 21.000 gulden) zullen geen bijdrage hoeven te leveren in de studie kosten van hun kind(eren). De bewindsman benadrukte op nieuw dat aanpassingen niets extra's mogen kosten, waar mee PvdA, CDA en VVD al eerder instemden. Voorlopige becijferingen wijzen uit dat de aanpassing ten faveure van de lage inko mens (op voorstel van CDA'er Lansink) bijna vierhonderd gulden kosten. Andere wijzi gingen, zoals het ontzien van het vermogen van ouders van studenten en het toekennen van een kleinere bijdrage in de aanschaf van leermiddelen, kosten ongeveer tweehonderd gulden. Dat betekent dat de basisbeurs bijna zeshonderd gulden zal dalen, tot waar schijnlijk ruim 6900 voor uit wonende studenten en 2900 gulden voor thuiswonende studenten. Grote onzekerheid bestaat nog over de kosten van ver schillende plannen tot uitbrei ding van het stelsel met stu denten van boven 30 jaar. Vol gens voorzichtige ramingen kost uitbreiding van die cate gorie tot studenten van 55 jaar 70 miljoen gulden. Een idee om een 'knipkaart' in te stellen waarmee iedereen in principe tot zijn 55-ste jaar recht zou hebben op zes of acht jaar lang (PvdA) een basisbeurs, vond uiteindelijk geen meerderheid. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het CDA is van plan 1 miljoen uit te trekken voor de komende raads- en Kamerverkiezingen. Dat is minder dan in '81 1,4 mil joen) en '82 12 miljoen), al dus gistermiddag partijsecre taris en campagneleider Ries Smits. Alleen als een ledenac tie voldoende opbrengt, komt er nog 0,1 miljoen bij. De campagne begint zater dag met een partijraad in Slagharen, waar de kandida tenlijst en het program wor den vastgesteld en Lubbers formeel tot lijsttrekker wordt aangewezen. In de campagne, met veertien grote bijeenkom sten in het land tussen nu en half maart, zal het vooral gaan om het sociaal-economisch be leid, de bestrijding van het in- A ternationaal terrorisme en 'respect voor het leven', zonder dat onder dit thema specifiek het vraagstuk van de eutha nasie moet worden begrepen. „Dat is geen campagne-onder werp," aldus partijvoorzitter Bukman. Het kabinetsbeleid wordt niet in de eerste plaats verkiezingsitem. „Wie dat doet, neemt zijn program niet serieus," aldus Smits in een openlijke verwijzing naar de WD. In de komende campagne wil het CDA ook veel aan dacht geven aan culturele minderheden die mogen stem men en aan stemgerechtigde Nederlanders in het buiten land. De laatste groep alleen al zou, indien ze massaal haar stem uitbrengt, goed kunnen zijn voor tien Kamerzetels. ROTTERDAM (ANP) - De stichting Makmur in Rotterdam gaat een strafklacht wegens smaad indienen tegen het hoofd van de vreemdelingendienst van de Rotterdamse politie. Dit in verband met de beschuldigingen, dat Makmur Suri naamse vluchtelingen die in Nederland politiek asiel vragen op zou lichten door aanzienlijke sommen bemiddelingsgeld te vra gen. De voorzitter van Makmur en tevens lid van de Raad voor de bevrijding van Suriname, Paul Somohardjo, heeft op een persconferentie de beschuldigingen nog eens nadrukkelijk van de hand gewezen. Naast de strafklacht overweegt Makmur ook een kort geding tegen het Ministerie van Justitie aan te spannen, waarin zal worden geëist de aantijgingen in het openbaar te herroepen. Ook de beschuldiging dat Makmur via de bijdragen van asielzoekers indirect zou worden gesubsidieerd door de sociale dienst, is volgens Somohardjo een grote leugen. „Voor alle vluchtelingen die door ons hierheen worden gehaald staat Mak mur borg, zodat zij niet ten laste van de Nederlandse staat ko men. Deze mensen worden ondergebracht in eigen huizen van de stichting en betalen hiervoor een huur van 200 gulden per maand. Dat is ook bekend bij de vreemdelingenpolitie". Er wordt wat af gefraudeerd. Overal is wel wat aan de hand. Verduisterd wordt er aan de lopende band, zelfs op klaar lichte dag. Het was natuurlijk te ver wachten dat ook in de dia mantwereld iets loos is. Daar zitten pas écht geslepen men sen. Bij diamantfirma's in Ant werpen zullen harde klappen vallen. Diamantslijpers ver anderen in straatslijpers. Zwarte diamanten heb ik per soonlijk nooit zo mooi gevon den. Maar er bleek grote vraag naar te bestaan. Wat zal er allemaal los komen als de Antwerpse politie de Vogeltjesmarkt onder handen gaat nemen? De juwelen van de gewone man liggen in Oostenrijk en Zwitserland. Ik bedoel de sneeuw die gratis ligt te fonke len op de berghellingen. Jammergenoeg is de witte pracht op sommige plaatsen onbereikbaar geworden. De sneeuw is met bakken naar beneden gekomen. Pech in Lech. Laten we maar eens afwach ten wat er hier uit de lucht valt. Het kan van alles zijn, re gen, hagel, sneeuw. Het KNMI spreekt gemakshalve maar van winterse buien. En zo zal het wel blijven tot de staart van maart. MERIJN Schoolverzuim RUIM vierhonderd Rotter damse gezinnen moeten drie honderd gulden per kind beta len tot een maximum van dui zend gulden per gezin omdat zij hun kind(eren) zonder toe stemming langer dan 23 dagen van school hebben gehouden. Het gaat hier om een schik kingsvoorstel. Wie niet betaalt moet voor de kantonrechter verschijnen. Het voorstel vloeit voort uit een actie van de gemeente Rotterdam en het openbaar ministerie om het schoolverzuim terug te drin gen. Hout- en bouwbond FREEK van der Meulen (44) is door de bondsraad van de Hout- en bouwbond CNV tot voorzitter van deze bond ge kozen. Van der Meulen volgt in deze functie Dilo van Com- menée (53) op die, na 25 jaar bij de vakbeweging en bijna veertien jaar als voorzitter van de CNV-bond te hebben gewerkt, begin dit jaar als stafmedewerker bij het So ciaal Fonds Bouwnijverheid in dienst is getreden. Vervoersbond DE Vervoersbond CNV neemt afstand van het voorstel van de Vervoersbond FNV om in de nieuwe cao voor het be- roepsgoederenvervoer over de weg een gefaseerde verkorting van de gemiddelde werkweek naar 38 uur in 1987 op te ne men. De tijd-voor-tijdregeling (compensatie van overuren in vrije tijd) is het beste instru ment voor de herverdeling van werk, zo hebben de leden van de Vervoersbond CNV nog eens benadrukt tijdens verga deringen over het eindbod van de transportwerkgevers. Limburg GEDEPUTEERDE Staten van Limburg hebben minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat dringend verzocht om er voor te zorgen dat het spoortracé voor de hoge snel heidstrein, de TGV (Train Grande Vitesse) van Parijs naar Keulen door Zuid-Lim burg zal worden aangelegd. (ADVERTENTIE) MAGERE VARKENSLAPPEN KILO ZUURKOOL* VERS UIT HET VAT, 500 GRAM AANBIEDINGEN GELDIG DINSDAG 28 EN WOENSDAG 29 JANUAR11986. 'AANBIEDINGEN IN FILIALEN MET VERSAFDELING.

de Stem | 1986 | | pagina 3