T U ACTIEF! |U GOED KIEST F cd Hoekenaar krijgt forse boete voor onverzekerd rijden Showband Irene heeft Colour Guard Sluiskil in actie om toren Maak kans op f150.000,-of deVerrassings- prijs! Sas voor apart inzamelen van klein-chemisch afval RT ZEEUWS INGENS VAN ACTIEF ibelen ils ite Keukens Weer appartementenflat op Scheldedijk in Terneuzen Rabobank WOENSDAG 22 JANUAR11986 VANZEELAND |op. ïlvriend. Breda. W. de Kok Contant geld, \Leve 19851 ENQUÊTE WELZIJNSRAAD WIJST UIT: Nieuwe naam Basisschool Hoek Op Weg KDOPNÜTELElOm/1 UITSLAG AFVAL-ENQUETE Plaatselijk nieuws Westdorpe Terneuzen Sas van Gent aten, want Acttel heeft de beste merken - BAUKNECHT - ZANUSSI ENZ. I sluit de machine gratis aan en rekent bij com zegt iedereen T16 PAGINA ZEELAND 3 Lange Brugstraat 4 Breda Tel. 224844 betere gebruikte jur. Brabantse Metaalhandel voor al uw metaalafval Wieringenstraat 56, tel 076-874858 voor al uw oud goud, sie raden, gouden munten en briljanten. Gratis taxatie! Postzegel- en Muntenhan- del Kienhorst, Reigerstr 9 Breda. Legitimatie ver plicht. Tel. 076-135912. Een KLEINTJE nu noq TREFZEKERDER dan voor heen )85 nog niet voorbijV fdige drukte tijdens de [4 ttS KEUKEN-SHO W, yeel bezoekers niet direkt t. Daarom gaan wij nze bijzondere aanbieding: rken keukens uit onzekollektie voor snelle beslissers \ukenplan metfoto (is prijsvast voor heel 1986 1 uitvoering kunt u later bepalen 7 f 10.00-18.00 uur. Vrijdag koopavond. Heusdensebaan 50 irtnED OISTERWIJK rt bieden. Rijden in een Lada 1200-S gheid. Dankzij de stevige carrosserie, veiligheidsstuurkolom. Bovendien V (60 DIN PK) motor geeft hem een topsnelheid. 1 normale benzine. En is zelfs al Want dat hoort onvermijdelijk bij ;r geld. Zodat u eld een nieuwe i I, tel. 076-655987 DONGEN Automobielbedrijf 'ermeulen-Nisse b.v., Dorpsplein 21, tel. 01194 - 29° EUZEN Autobedrijf A. Zegers, Mr. FJ. Haarman^ eg 33, tel. 01184-18851 Onvrede met Sasse v. O verkeerssituaties Van een onzer verslaggevers HOEK - De openbare basis school Hoek heet vanaf 1 fe bruari Op Weg. De school is een samenvoeging van de kleuterschool Klimop en de la gere school De Wegwijzer. De nieuwe naam wordt die dag om 13.15 onhuld. De zelfde dag houden de leerlingen een wafelactie en 's middags is er een Vlaamse kermis. Deze vindt plaats tus sen 13.30 en 16.00 uur. De actie wordt gehouden omdat men behoefte heeft aan een video. De leerlingen gaan de week van te voren de inwoners van het dorp langs met de vraag hoeveel waffels ze willen heb ben. Zaterdagmorgen worden de lekkernij en bij de bewoners aan huis gebracht. SAS VAN GENT - Een grote mate van onte vredenheid met een aantal verkeerssituaties in Sas van Gent en een steeds toenemend ge voel van onveiligheid als weggebruiker met name als voetganger, fietser of bromfietser. Dat is de algemene tendens die uit de resultaten valt te concluderen van een onlangs door de Sasse wel- zijnsraad gehouden verkeersenquête onder bewoners van plan West, 't Bolwerk en ouders van school gaande kinderen. De onderzoeksresultaten werden gisteravond tijdens een bijeenkomst van de wel zij nsraad in De Roselaer ge presenteerd. Daarbij waren vertegenwoordigers van Vei lig Verkeer Nederland, ouder commissies, bejaardenbonden en de gemeentelijke verkeers- commissie. Zowel uit de en quêteresultaten als uit de daarop volgende discussie bleek duidelijk dat er aan di verse situaties in Sas van Gent iets moet gebeuren. De welzij nsraad kreeg 128 reacties op de enquête. Van de ondervraagde mensen is 86 Van onze correspondent TERNEUZEN - Het onverzekerd rijden op zijn motorrijwiel, terwijl hij ook niet in het bezit was van een rijbewijs, kwam F. D. uit Hoek duur te staan. D„ die zich hiervoor gisteren moest verantwoorden voor het Terneuzense kantongerecht, hoorde de eis van officier van justitie mr. J. Boogers, die er niet om loog. Voor het onverzekerd rijden een boete van 800, waarvan 500 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar of 16 dagen. Het niet in het bezit zijn van een rijbewijs werd bestraft met 200 of vier dagen. Kantonrechter mr. H. de Mui vonniste conform deze eisen. D. was in de vroege morgen uren van 14 juli van het vorig jaar op de Bellamystraat in Terneuzen tegen de lamp gelo pen. Mr. Boogers herinnerde D. eraan dat het niet de eerste keer was dat hij voor een der gelijke overtreding voor de kantonrechter stond. Het zelfde was gebeurd in 1981 en 1982. Vooral het onverzekerd rijden noemde Boogers een bijzonder kwalijke zaak. Bij zijn eis waarschuwde hij ver dachte door te zeggen dat hij bij herhaling niet meer hoefde te rekenen op wat hij noemde: 'gunstige uitgangspunten' voor D. Remproef De monteur J. Z. uit Ter- neuzen reed 12 juli van het vo rig jaar met een snelheid van 96 kilometer per uur over de Haarmanweg te Terneuzen. Z. zei een remproef te moeten doen en dat hij daarom snel heid moest maken omdat bij 50 kilometer het effect niet tot uiting komt. Mr. Boogers stelde dat men van de open bare weg geen testbaan voor auto's moet maken en toch ze ker niet in de bebouwde kom. Hij eiste een boete van 220 of 5 dagen. Nadat mr. De Mul nog had opgemerkt dat als Z. voor het uitvoeren van de remproef een paar honderd meter ver her had gereden, hij op een vierbaansweg zat en daar is zelfs 100 kilometer toegestaan, vonniste hij conform de eis. Te hard „Dat verkeersbord staat half verborgen tussen de struiken. Je ziet het pas als je er vlakbij bent. Ga je dan af remmen dan is het al te laat". Aldus verweerde mevrouw O. uit 's-Heerenhoek zich voor de snelheidsovertreding op 18 aPril 1985 begaan te Kuitaart. Geconstateerd was dat ze reed ■net een snelheid van 88 kilo meter en dat waren er 38 te veel. „We krijgen hier heel wat mensen die daar te hard re den. Dikwijls hoorde je dan zeggen dat ze de boot moesten halen. Nog nooit heeft iemand gezegd dat het bord niet goed zichtbaar was. Daarin bent u de eerste", aldus mr. De Mul, die haar een boete oplegde van 150 of 3 dagen, nadat er 180 of 4 dagen door de officier van justitie was geëist. E. B. uit Axel reed 4 juli van het vorig jaar door de buurt schap Magrette met een snel heid van 86 kilometer. Het kwam hem op 165 of 4 dagen te staan. G. S. uit Terneuzen reed 21 mei 1985 over de Guido Gezel- lestraat in zijn woonplaats ruim 20 kilometer te hard. Eis en uitspraak 100 of 2 dagen. Afwijking Een afwijking van liefst zo'n kleine 30 procent aan de kilometerteller van het voer tuig, waarin mevrouw H. B. uit Hilversum reed, werd in een garage geconstateerd op 16 mei van het vorig jaar. Twee dagen ervoor echter was ze, zonder het zelf op dat moment te weten, bekeurd toen ze over de Spuiweg reed met een snel heid van 71 kilometer per uur. Ze kwam het gisteren voor het kantongerecht allemaal nog eens uitleggen. Ze kon na be handeling van haar zaak te vreden de rechtszaal verlaten, want ze kreeg het voordeel van de twijfel, dus ontslag van rechtsvervolging. Hulstenaar A. H. had 30 maart van het vorig jaar op de Tivoliweg te Huist een onge val veroorzaakt. Hij wilde met zijn personenauto linksaf de Lyceumstraat inslaan en kwam daarbij in aanrijding met een hem tegemoet ko mende motorrijder. Deze werd daarbij gewond en moest in een ziekenhuis worden opge nomen, gelukkig zonder blij vend letsel. Eis en uitspraak 225 of 5 dagen. procent ontevreden met de si tuatie zoals die nu ontstaan is bij de Prins Frederik Hen- drikschool. Met name de uit gang van de school aan de Glacisstraat, waar veel kleu ters en hun ouders gebruik van maken, is velen een doorn in het oog.Aan de zijde van de school geparkeerde politie auto's en andere voertuigen belemmeren hier een veilig oversteken van de kleuters. Daarnaast zetten ouders hun kind vaak op onverantwoorde manier af. Een gelijksoortige situatie bestaat in de Europaiaan, waar dagelijks veel school gaande kinderen meerdere malen moeten oversteken. Ze ventig procent van de geën quêteerden gaf aan hier niet tevreden mee te zijn. Drem pels en zebrapaden werden hier als mogelijke oplossingen aangegeven, maar gisteravond bleek dit, althans volgens Vei lig Verkeer Nederland, niet haalbaar. Een versmalling van de weg is echter ter plaatse wel mogelijk. Van de ondervraagde men sen gaf 51 procent in de en quête aan zich niet veilig te voelen als voetganger, fietser of bromfietser, 75 procent is niet gelukkig met de situatie zoals die bestaat voor wielrij ders in 't Bolwerk en 84 pro cent van de antwoorders wil dat er iets gebeurt met de bus halte in de Canadalaan. Wat gisteravond tijdens de discussie tevens duidelijk naar voren kwam, is de gecompli ceerdheid van veel verkeerssi tuaties. Met name die in de Canadalaan, Glacisstraat, Bolwerk en omgeving. „Dit gebied concenteert veel activi teiten in zich", aldus Rosette Vereecken van de welzijns- raad. „Een verder doorpraten en goed onder de loep nemen van de situaties is zeker op zijn plaats". Bij het sluiten van deze edi tie was gisteravond nog niet bekend of de bijeenkomst in De Roselaer geleid heeft tot de vorming van een verkeers- werkgroep, waarin zowel bur gers als vertegenwoordigers van VVN, verkeerscommissie en andere belanghebbende in stanties zitting hebben. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Wonen langs de Westerschelde in Terneu zen komt steeds meer in. Me dio april begint aannemings bedrijf Van der Poel uit Ter neuzen met de bouw van de vierde appartementenflat op de Scheldedijk. Van de zestig appartementen zijn er nu al vijftien verkocht. Tien zijn in optie. „Er is enorm veel vraag naar. De flats die de afgelopen jaren zijn leeggekomen waren weer heel snel verkocht", al dus P. Herrebout van het aan nemingsbedrijf gistermiddag bij het bekendmaken van de plannen. Na het verzorgingstehuis Ter Schorre, het Apartotel, een huurflat en de zoge naamde Drie Scheldeflats, is dit het zevende gebouw dat Van der Poel op de Schelde dijk neerzet. Het nieuwe complex krijgt veertig vier- en twintig drie kamer appartementen. Allen met zicht op de Westerschelde. Ze moeten kosten tussen de 139.000 en 178.000. Er komen twee ingangen die elk leiden tot een blok appartementen. Het ene heeft elf woonverdie- pingen, het andere negen. De onderste twee lagen zijn be stemd voor garagaboxen en een entree, en bergingen. De bouw zal gedurende een jaar werk bieden aan onge veer dertig man. In totaal zijn 35.000 manuren met de bouw gemoeid. Verwacht wordt dat de eerste bewoners in april 1987 hun intrek kunnen ne men. Van der Poel hoopt verder voor het eind van het jaar een modelwoning gereed te heb ben. De verkoop van de appar tementen is in handen van Proverko en Kint en Bies- broeck. Alle appartementen krijgen een badkamer met een ligbad en douche, overal is er dubbele beglazing. Voorts mogen toe komstige eigenaren hun zegje doen over de afwerking bin nen. Een voordeel is volgens Van der Poel ook dat elk ap partement een individuele c.v.-installatie krijgt. De vier bovenste flats worden voor zien van een open haard. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu zense Showband Irene heeft sinds kort een uitbreiding on dergaan met een vlaggenpelo- ton, de zogenaamde Colour Guard. Omdat bij de vele op tredens, die de band samen met andere majorettenpelo- tons verzorgd, steeds meer vraag komt naar een Colour Guard als begeleidingsgroep is tot deze uitbreiding overge gaan. „Dank zij de medewerking van Showband Axel, die hier voor tijdelijk een instructeur beschikbaar stelde, hebben de jonge dames van onze show band op vrij korte tijd de voornaamste kneepjes van het vlaggenwerk onder de knie gekregen", aldus het bestuur van Showband Irene. De Terneuzenaars hebben nu de medewerking verkregen van mevrouw Gerda Bambost, choreografe en leidster van de uit Lokeren (B) afkomstige Flemish Girls, die onder haar leiding Belgisch kampioen zijn geworden. Door het oprichten van deze groep en het feit dat nog een aantal leerlingen muziekles sen krijgen, verwacht het be stuur dat de Showband Irene zal uitgroeien tot zo'n 40 a 45 spelende leden. Voor het vlaggenpeloton klunnen nog vier meisjes ge- Het vlaggenpelotor. van Showband Irene. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER plaatst worden, zo laat men weten. Eventuele kandidates moeten ouderz ijn dan 16 jaar en minimaal 1.65 meter zijn. De instructies van het vlag genpeloton worden iedere maandagavond gegeven in de zaal van het Zeldenrustcollege van 19.00-21.30 uur. Van onze correspondent SLUISKIL - Onder het motto 'Sluiskil houdt je toren staande' is het Sluiskilse kerkbestuur in actie gekomen om de toren te restaureren. Om het geld bijeen te krijgen is een comité gekozen, bestaande ut G. Elskamp, F. Jaocbs, A. van Hijfte, R. Bracke en mevrouw M. de Ca- luwé. Deze vijf mensen hebben gezorgd voor een allround programma. Het programa gaat zaterdag 25 januari van start met een bingo-avond in het Gildehuis, aanvang 20.00 uur. Ook wordt een loterij ge houden in de maanden februari, maart en april. Op 12 april is er een rommelmarkt bij de kerk. De spulletjes die daar voor nodig zijn, haalt de scouting 9 en 10 april op. Zaterdag morgen 12 april is er een oliebollenactie en 19 april een vossenjacht voor de kinderen van de drie basisscholen die Sluiskil rijk is. Als klap op de vuurpijl is er 18,19 en 20 april in Het Gildehuis een fancy fair. (ADVERTENTIE) Te koop bij: albsrt heljn Vergunning is verkend door de Staatssecretaris van Justitie onder nr LO 640/073/150 d.d. 8 juli t985 Van onze correspondent SAS VAN GENT - Ruim 90 Procent van de Sasse bevol- "iüg staat positief tegenover Je' Plan van de gemeente om xjcin-chemisch afval als bat- redjen, verf en lijmresten, ["L bestrijdingsmiddelen en !eSe spuitbussen apart te gaan '"zamelen. Toch gebeurt het n°g vaak dat batterijen achte loos in de vuilnisemmer ver dwijnen of afgewerkte olie zo- üiaar de put in stroomt. Ruim 80 procent van de Sas- fonaren maakt wel eens ge- ruik van de in de drie kernen -"P'aatste glasbakken en 37 ülücent ^an de moeite opbren- om niet gebruikte medi- gen eijnen naar de apotheek terug te brengen. Dat zijn enkele van het meest in het oog springende resultaten van de door de werkgroep 'Huishouding en Milieu' in december van het vorig jaar gehouden enquête. Door middel van het onder zoek wilde de werkgroep een beeld krijgen over het gebruik door de bewoners van de drie Sasse kernen van de inzame lingsmogelijkheden voor klein huishoudelijk afval als oud papier, schillen, oud brood, glas, klein-chemisch afval, medicijnen, oud ijzer en com post. Er werden 300 mensen - re latief verdeeld over de ker nen - geënquêteerd. De werk groep mocht 208 enquêtefor mulieren terug ontvangen. „En met deze response - twee derde van de geënquêteerden - zijn we natuurlijk erg tevre den", zegt Rosette Vereecken, lid van de werkgroep. „Welis waar mag je uit een dergelijk opgezette enquête niet zomaar conclusies trekken, maar het geeft wel een beeld". De verdere cijfers Van het onderzoek geven aan dat bijna 80 procent van de invullers weieens gebruik maakt van de geboden ophaalmogelijkhe- den. Ontevredenheid was er met name over het oregelma- tig bezoek van de schillenboer, met name in Philippine en Westdorpe. De inzameling van oud papier verloopt goed. Binnekort geeft de werk groep weer een folder uit, waarin de resultaten van de enquête nog eens op een rij ge zet zijn. O GOES - Rectificatie - De CNV-jongerenorganisatie heeft zich vergist bij de aankondiging dat men in Goes een informatie avond houdt voor jongeren die een eigen bedrijf willen begin nen. De info-avond is niet op 22 februari, maar vindt op 22 ja nuari (vanavond) plaats en wel in hotel Terminus te Goes. Aan vang 20 uur. GOES - Zilvermeeuwen - Het Zeeuws Vogelaars Overleg, houdt morgen, 23 januari, een thema-avond in de Prins van Oranje te Goes. De avond begint om 19.30 uur met een probleemschets door Thijs Kramer. Hij maakt duidelijk hoe het aantal 'broe dende zilvermeeuwen in de Delta zich ontwikkelt. De fauname dewerker van de ZMF, Piet Romeinse vertelt iets over Zilver meeuwen op mosselpercelen. Zilvermeeuw-kenner Arie Spaans gaat na de pauze ondermeer in op de beheersmaatregelen welke zijn voorgesteld door het RIN. Het laatste onderdeel van de avond is een algemene discussie. GOES - KNP - Het vrije winterconcours van de Zeeuwse Bond KNF wordt zaterdag 1 februari gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Voor dit muziekevenement, dat om 13.00 uur be gint, hebben zich 13 korpsen aangemeld. MIDDELBURG - Volkshuisvesting - M. J, Mol, inspecteur bui tendienst bij de afdeling Stedebouw en Inspectiezaken van de Zeeuwse Directie Volkshuisvesting gaat op 1 februari 1986 met vervroegd pensioen. Mol trad op 8 juli 1946 in dienst bij het toen malige Ministerie van Openbare Werken en Wederopbouw. De afscheidsreceptie vindt plaats in het kantoor van de Directie Volkshuisvesting. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. MIDDELBURG - SVRZ - Het eerste kamerlid en oud gedepu teerde A. J. Kaland heeft per 1 januari 1986 het voorzitterschap van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland neergelegd. Hij vervulde de functie ruim 17 jaar. Vrijdag 7 februari wordt hem een receptie aangeboden in de recreatiezaal van het ver pleeghuis Der Broede te Koudekerke. De nieuw gekozen voorzit ter van de Stichting is G. J. A. M. Adan. GOES - CNV - Tijdens de komende districtsvergadering van het CNV-Zeeland houdt directeur R. Bakker van de Districtsge zondheidsdienst een lezing over zijn instelling. Hij illustreert zijn verhaal met dia's. De vergadering wordt op donderdag 30 januari gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen dan ook de stand van zaken rond het CNV-woonlastenonderzoek en de CNV-nota ATV en overwerk. MIDDELBURG - Ondernemersopleiding - De Kamer van Koophandel te Middelburg wil dit jaar in Zeeland een nieuwe ondernemersopleiding realiseren. Het diploma van deze 3 jaar durende avond-opleiding geeft recht op de vestiging van een winkel in vrijwel alle detailhandelsbranches. De opleiding om vat curssen bedrijfseconomische basiskennis, management en vakkennis. Wat het laatste betreft richt men zich op glas, kera mische en kunstnijverheidsartikelen. De opleiding kan alleen van start gaan als zich voldoende deelnemers melden. Jaarvergadering - In Het Oude Raedhuys wordt maan dag 3 februari dejaarvergade ring gehouden van duiven- maatschappij De Volharding. Op de agenda staan het jaar overzicht van de penning meester, een verslag van de kascontrolecommissie, de be noeming van een lid van de kascontrolecommissie en een bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van R. Spuessens, H. van der Veeke en C. van Acker. Alien stellen zich herkiesbaar. Ook worden tijdens de vergadering de di verse kampioenschappen be sproken, evenals het gebruike lijke jaarlingenspel. De verga dering begint om 19.30 uur. St.-Sebastiaan - Het hand boogschuttersgilde St.-Sebas- tiaan houdt de jaarlijkse alge mene ledenvergadering maandag 27 januari om 19.00 uur in Het Oude Raedhuys. Naast de verslagen van secre taris, penningmeester en kas- cromissie, wordt een bestuurs verkiezing gehouden wegens het aftreden van Theo van Waes, die herkiesbaar is. Ook wordt een lid van de kascom- missie gekozen in verband met het aftreden van L. de Beleir. Er wordt ook gesproken over de jeugdleden van St.-Sebas tiaan. Na de vergadering wordt de avond verder door gebracht met gezelschapsspe len. Filmavond - De door de dui- venmaatschapij De Volhar ding gehouden filmavond in Het Oude Raedhuys is een succes geworden. Er bestond veel belangstleling voor film met onder meer beelden van Orleans en Bourges. Feestavond - De jaarlijkse feestavond van De Volharding is zaterdag 25 januari in Het Oude Raedhuys, aanvang 19.00 uur. Tijdens de avond worden de prijzen uitgereikt aan de kampioenen van het afgelopen vluchtseizoen. Na het officiële gedeelte wordt wordt de avond verder doorgebracht in een gezellig samenzijn. Ook de echtgenoten en verloofden zijn aanwezig. Eucharistieviering - In de kerk werd een eucharistievie ring opgeluisterd door de plaatselijke fanfare Eikels Worden Bomen onder leiding van Henk Mulder en het ge mengd koor. Voor de dienst speelde Eikels Worden Bomen mooie koraalmuziek en tijdens de viering vertolkte het mooie muziekwerkjes. Celebrant was pastor Jos Thiellier, die een korte predikatie hield. Het koor zong samen met de kerk bezoekers de vaste gezangen, begeleid door Wim Gillissen op het orgel. Na de dienst werd door alle aanwezignen het lied 'Dit is de dag' gezongen en bij het verlaten van de kerk speelde de fanfare een pittige mars. In verband met de slechte weersomstandigheden was de belangstelling voor deze 'mid-winterviering' min der dan gebruikelijk. Bingo - Buurthuis De Bolster houdt 3 februari een bingo in bejaardencentrum De Blide. De bingo begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor men sen vanaf 16 jaar. Het eerste kopje koffie is gratis. CPC-kampioenen - De perso neelsvereniging van CPC heeft tijdens een feestelijke bijeenkomst de jaarlijkse kampioenen gehuldigd. Dit in aanwezigheid van onder meer de nieuwe personeelschef de heer Van de Klis en zijne echt genote. In verenigingsverband kan men voetballen, kaarten, vissen, bowlen, volleyballen en schieten. De 230 leden van de vereniging hebben hier weer een gezellig jaartje ach ter de rug. Helaas moest de voetbalafdeling een stapje te rug doen en kan ook de volley bal volgens voorzitter C. Faas nieuwe leden gebruiken. De kampioenen waren dit jaar: Kaarten heren: H. de Wit, dames: M. de la Ruelle; tennis heren: C. Valent, dames: Jeanine van de Poel; bowling dames: Ankie Maas heren: G. van Heese; vissen heren R. de Smit, dames: mevrouw d'Hondt; boogschieten: L. de Lange; karabijn: P. van Hijfte. Na de huldiging volgde een mossel- maaltijd waarna op muziek var The Lords tot in de klein 1 nurtir* gedanst werd.

de Stem | 1986 | | pagina 13