Banca Catalana wijst compromisvoorstel Cruyff af IK ZIT NOG NIET AAN MIJN PLAFOND' HEIDEN LOST START SCHOT NK MARATHON 1 Ivan Lendl wijst Becker gedecideerd terug Uitslagen Alkmaar Schaatsfans massaal naar Inzeil BORIS BECKER: POPULAIRE KNOL OOR VERSTOPT? EAREX kleintje intje oordruppels EXECUTIEVERKOOP .oterij Nederland MAANDAG 20 JANUAR11986 Gemser wil mee naar Alma Ata Coaches ook achter titelstrijd per afstand A83 en Op dinsdag, 21 januari 1986 te 11.00 uur, za] ten laste van H.A.J van den NieuwenhuijJ zen wonende te Oos terhout, Paterserf nr 231 worden verkocht Meubilaire Huishoudelijke Goederen. Een per sonenauto merk Ford, type Consul 2300, kent. 09-FF-34 De verkoop vindt plaats aan het adres te Oosterhout, Kastanje laan 70 en geschiedt 4 contant zonder opgeld De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te be zichtigen. De deurwaarder der Rijksbelastingen KAMPEER PLAATSEN TE HUUR? Haal het bordje „VOL" maar vast te voorschijn, als u in de rubrieK (focihcintie jpnf Rchrgotio heeft geadverteerd die wekelijks meer dan 1 miljoen Nederlanders bereikt De rubriek verschijnt elke zaterdag SPECIALE TARIEVEN Vraag de folder aan met alle informatie bij N.V. AUDET Advertentieafd. Postbus 65, 5900 AB Venlo of bel: Tel. 077-551234 tst. 221 of 222 u een deelnemersbewijs rviAOÊ (met blokletters invullen) I terhofstraat 64 68, 3032 CM Rotterdam het abonnementsgeld te doen afschrijven, mummer", maximaal 6 x per |aar de Handtekening DE STEM fort onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - De financiële toekomst van Jo- tan Cruijff ziet er slecht uit wat betreft de (400.000, die de Spaanse Banca Catalana via de Utrechtse rechtbank van hem heeft opgeëist. „Jo han Cruijff heeft wat ons betreft de papieren te gen zich", zo verklaarde de Nederlandse verte genwoordiger van de Banca Catalana - de Til- burgse advocaat A. van Rooij - zondagmiddag in Spanje- De advocaten van Johan Cruijff en Cor Koster deden vrijdagavond rond zeven uur in Barcelona aan de Banca Catalana een compromisvoorstel, dat door de bank radicaal van de hand gewezen is. „Het voorstel was voor ons volstrekt onaan vaardbaar", aldus advocaat Van Rooij, die con crete details van het voorstel niet wilde onthullen. „Wij willen de onderhandelingen open houden, en Haarom vertel ik over de details van het voorstel liever niets". Volgens de heer Van Rooij wordt in de docu menten glashelder bepaald dat Banca Catalana zich indertijd garant heeft gesteld voor de schuld, die Johan Cruijff heeft bij de Spaanse staat. „En die schuld", aldus Van Rooij - „heeft Johan Cruijff tegelijkertijd met dat document ook er kend. Hij kan dus ook niet zeggen dat de bank iets heeft betaald wat zij niet moest doen", aldus de Tjlburgse vertegenwoordiger van de Catalaanse bank. Het gesprek tussen de vertegenwoordigers van Cruijff en de Banca Catalana vond vrijdagavond om zeven uur plaats, anderhalf uur nadat Cor Koster en de advocaten van Cruijff in het Barce- lona-stadion Camp Nou met Barcelona-advocaat Muntanola en directie-lid Anton Perera een ge sprek hadden gevoerd. Na afloop van het onder houd verklaarde Muntanola in een uitgebreid vraaggesprek met deze krant dat de Catalaanse club ruimschoots aan alle financiële verplichtin gen heeft voldaan. Het officiële standpunt van het Barcelonabe- stuur wordt tijdens een directievergadering op maandag 27 januari bepaald. Uit welingelichte bronnen is inmiddels uitgelekt, dat voor het Bar- celonabestuur de zaak is afgedaan. De club zou niet bereid zijn om Cruijff ook maar een rode cent te betalen. Voor het Barcelona-bestuur en voor de Banca Catalana lijkt het dus duidelijk te zijn door wie het gelag van 400000 zal worden betaald. Egbert Post: eindelijk erkenning Door Rob van Deursen ALKMAAR - Eindelijk kreeg de 27-jarige Eg- bert Post uit Klazienaveen gisteravond de er kenning waar hij als schaatser al jaren op jaagt. De Drent won met overmacht de selectiewedstrijd in Alkmaar over een kleine vierkamp tegen Robert Vunderink met als inzet een startbewijs voor het Europees kampioenschap komend weekeinde in het Noorse Oslo. Post pakte onder barre weersomstandigheden (gister avond windkracht tien) de winst op alle vier de afstanden en liet er dus geen twijfel over bestaan dat hij recht had op die plaats in de EK-ploeg, die verder bestaat uit titelverde- r Hein Vergeer, nummer hvee van het EK vorig seizoen Frits Schalij en Yep Kramer. Vergeer en Schalij waren al sinds de interland in Gothen burg, eind vorig jaar, zeker van hun reis naar Oslo. Yep Kramer kreeg gisteravond van de dokter het sein op groen, nadat hij vrijdag met een zware verkoudheid voor de wedstrijd in Alkmaar had moeten afhaken. Gerard Kern- kers werd aangewezen als re serve. Morgen zal worden be keken in hoeverre Kramer (hij meldde zich gisteravond al weer in het hotel van de kern- g in Wijk aan Zee) .echt hersteld is. Mocht daar nog twijfel over bestaan, dan is Gerard Kemkers voor Oslo in zetbaar. Met de directie van zijn school zijn daar inmiddels afspraken over gemaakt. mei en nu het er op aan kwam, kon ik helemaal niets meer. Ik wil zelfs het zachte ijs niet als excuus gebruiken. Dat was wel in het voordeel van Post, maar als je goed rijdt, dan moet je ook op deze ijsvloer uit de voeten kunnen. Voor mij is dit echt niet te verklaren. Ik wist van tevoren dat ik de te kloppen man was. Maar dat ik zo ben afgegaan, daar schaam ik me een beetje voor". Armoedig Niet waardig Robert Vunderink kwam in ie overwegingen van de Bege- leidings Commissie Kernploe- en die van coach Henk [Gemser niet meer voor. De 24- [iarige schaatser uit Raalte: ,Dat is niet meer dan logisch. Ik heb hier zo slecht gereden is' ik me zelf niet waardig acht om in Oslo aan de start te [Verschijnen". De zelfkritiek deed Vunde rink pijn. Dat was te zien. „Ik vind het onbegrijpelijk. In Da- en vrijdag nog in Haarlem 'eed ik de sterren van de he- Het was een armoedig ge beuren in Alkmaar, die twee kamp. „Maar", zo zei trainer Henk Gemser, „toch is er spij kerharde sport geleverd door Post en Vunderink. Ik heb be wondering voor het feit dat ze de wedstrijd helemaal hebben afgemaakt. Je zou je kunnen voorstellen dat Vunderink,na dat hij drie afstanden had ver loren, gestopt was". Daar had Egbert Post eigen lijk op gerekend. „Ik dacht na die 1500 meter: zo, het is ge piept. Ik vond het een beetje onzinnig om nog verder te gaan. Ik had toch drie afstan den gewonnen. Achteraf is het goed dat we de vijf kilometer hebben gereden. Nu kunnen er geen praatjes ontstaan dat ik ben bevoordeeld. Maar naar het EK toe is het wel jammer, dat ik die 5000 meter nu in de benen heb. Ten opzichte van de andere drie Nederlandse deelnemers ben ik in het na deel. Die hebben lekker hun rust kunnen pakken". Debutant Egbert Post gaat naar het EK als debutant. Vorig jaar en Van onze sportredactie ALKMAAR - Schaatstrainer Henk Gemser heeft zondag te ken nen gegeven zijn schaatsenrijders in maart tijdens recordwed strijden in Alma Ata (van 17 tot 20 maart) te willen begeleiden. Met het oog op de wereldtitelstrijd voor alirounders van 1988, die op de Medeo-baan wordt gehouden, geeft Gemser er de voor keur aan zelf al vast een kijkje te nemen. De KNSB heeft Gem ser en damestrainer Tjaart Kloosterboer tot 1 maart van hun werkgever, het CIOS te Heerenveen, 'vrijgekocht'. Het is der halve onzeker of Gemser voor dit schoolverzuim toestemming krijgt Uitslagen: 500 meter: 1. Egbert Post (Klazienaveen) 41,6 seconden, 2. Ho- bert Vunderink (Raalte) 42,3. Buiten mededinging: Hein Vergeer (Haast recht) 39,9; Frits Schalij (Weesp) 41,6; 3000 meter: 1. Post 4.27,6, 2. Vunde rink 4.32,2; 1500 meter: 1. Post 2.12,4, 2. Vunderink 2.13,8. Buiten mededin ging: Vergeer 2.12,6, Schalij 2.18,2; 5000 meter: 1. Post 7.58,6; 2. Vunderink 8.06,6. Eindklassement: 1. Post 178.193 punten; 2. Vunderink 180.926. Van onze sportredactie ALKMAAR - Eric Heiden, vijfvoudig winnaar van schaatsgoud tijdens de Olympische Winterspelen van Lake Placid in 1980 zal in ieder geval het startschot lossen van het officieus wereldkampioenschap marathon, dat op 15 maart in Den Haag wordt verreden. De organisatie heeft een sponsor gevonden voor het betalen van het vliegticket voor de Amerikaanse ex-schaatser, die ko mend wielerseizoen nog eenmaal wil proberen zich in het Europese profwielerpeloton waar te maken. De kans be staat zelfs dat Heiden op de piste van De Uithof in Den Haag op 15 maart zijn schaatsen weer eens zal 'onderbin den' om te kijken in hoeverre hij op de gladde ijzers nog uit de voeten kan. Die mogelijkheid is echter klein, omdat Heiden sinds hij in 1980 besloot te stoppen, vrijwel nooit meer op de schaats heeft gestaan. EGBERT POST (links) wordt gefeliciteerd door coach Henk Gemser na zijn overwinning in de tweekamp met Rob Vunde rink. - foto anp in 1982 fungeerde hij als re serve van de Nederlandse ploeg voor de Europese titel strijd. „Verder ben ik nog nooit gekomen. Vandaar dat dit mij zo veel voldoening geeft", aldus Post, die sinds een ruzie in zijn gewest Drente zich alleen door het schaats- wereldje beweegt. Post hoopt via het EK en het NK van 1 en 2 februari in Assen een plaats voor volgend seizoen in de kernploeg af te dwingen. Verkeerd „De laatste weken dat ik met de kernploeg ben opge trokken, heb ik geleerd dat ik eigenlijk altijd totaal verkeerd heb getraind. Hoe gek het ook klinkt, maar te hard. Gemser heeft me verteld dat rust soms even belangrijk kan zijn als doorrammen tijdens de trai ning. En daarnaast is het bin nen de kernploeg allemaal goed geregeld. Voor mij be langrijk, omdat ik het in m'n eentje moest doen. Alleen wie- lercoach Boskamp heeft me wat adviezen gegeven. Voor de rest moest ik het alleen uitzoe ken". Post had het treffen met Ro bert Vunderink met veel twij fels tegemoet gezien. „Vunde rink leek de laatste weken juist weer in vorm te komen. Mijn strategie was om op de 500 en 1500 meter toe te slaan en op de drie kilometer bij hem aan te klampen. Op de 5000 meter zou ik dan wel zien wat er gebeurde. Dat ik zo makkelijk alle afstanden zou winnen dat is voor mij een grote verrassing". Genezing Vorig seizoen raakte Egbert Post in deze periode van het seizoen buiten beeld, omdat een rugblessure hem parten speelde. „Die is voor negentig procent genezen. Vorig jaar heb ik midden in het seizoen drie weken stil gelegen. Ik kwam door die blessure geen meter vooruit. Ik geloof dat de genezing mijn winst van dit seizoen betekent. Ik voel dat ik nog harder kan. Dat ik nog niet aan mijn plafond zit. Daarom hoop ik er op dat ik nog eens een kans krijg in de kernploeg. Ik zou graag mijn grenzen weten". Voor Post vormt het pro bleem dat hij met zijn 27 jaar reeds tot de oudere schaatsers in Nederland behoort. En dat voor volgend seizoen in de equipe van Gemser plaats moet worden vrijgemaakt voor Gerard Kemkers en Leo Visser, nu lid van Jong Oran je. Van onze sportredactie ALKMAAR - De Nederlandse schaatsfan richt zijn aandacht helemaal op het wereldkampioenschap all-round, dat 15 en 16 februari in het Beierse Inzeil wordt verreden. Zal Hein Vergeer namelijk komende zaterdag en zondag, als hij in Oslo zijn Europese titel verdedigt, slechts door zo'n hon derd vaderlandse schaatsfanaten worden gesteund, in Inzeil wordt Vergeer, als zijn wereldtitel op het spel staat, zeker bijge staan door 5100 Nederlanders. Tenminste dat is het aantal toe gangskaarten dat tot afgelopen weekeinde per dag van het WK in Inzeil in Nederland werd verkocht. Aangenomen mag worden dat het vaderlandse schaatslegioen in Inzeil nog groter zal zijn, omdat volgens de mensen van de reisbureau's ook veel Neder landers hun entreekaarten zelf via relaties in West-Duitsland hebben geregeld. Ga» Van onze sportredactie ALKMAAR - Het staat nu vrijwel vast dat vol- schaatsseizoen Ne- derlandse kampioen- schappen per afstand worden verreden. Naast de leden van de Landelijke Technische Lommissie van de KNSB 2'in ook de coaches van oo Kernploegen en de le en van het Begeleidings ommissie Kernploegen oorstander van het voorvoeren van het plan. BrirWordt er vanuit de LK op aangedrongen o' aD-round kampioen- aP te handhaven. Dat u betekenen dat in de rste volle week van ja- ,ar'. volgend jaar de ti- j d Per afstand ëetl°uden en dat o eind februari dan j eens een Ie eer de Ne- der s kampioen over grote meerkamp zal m°oten aandienen. NEW YORK (ANP) - Boris Becker, achttien jaar pas, had zondag in New York in de eindstrijd van het Masters-toernooi niets te verliezen. Ivan Lendl maakte hem duidelijk dat hij er niets meer te win nen had dan de tweede plaats. De eerste man van het wereldtennis duldt nog geen aanval op zijn po sitie door de speler, die zich twee weken eerder in het eigen West-Berlijn gekroond zag tot Junior- Master 1985. Tussen de top bij de spelers tot 21 en de nummer één van de wereld gaapt nog een gat. Becker heeft momenten waarop hij alles kan, maar Lendl liet de 17.000 toeschouwers bij de eindstrijd zien dat hij het vaker kan dan de jonge Westduitser, dat hij eigenlijk alles iets beter in zijn macht heeft. Dat op zich is niet verwonderlijk. Al vijf jaar staat de koele Tsjechoslowaak bij de eerste drie van de we reld. Becker maakte pas in Wimbledon, en dat is nog maar een half jaar geleden, de sprong naar de wereldtop. Grote kracht Nog eens toonde de verschrikkelijke Lendl zijn grote kracht. In moeilijke gevallen nam Becker ri sico, op vergelijkbare momenten aan de andere kant van de baan bleef de zekerheid. Becker is, ge zien zijn bouw, ongekend snel, sterk. Lendl is niets langzamer, zeker zo sterk en brengt zeven jaar meer ervaring mee uit het kleine wereldje van de tertnis-elite. Het verschil tussen de zeer goede en de bijna volmaakte tennisser is in New York niet verbor gen gebleven. Becker kan een aantal tegenstan- jarige speler uit Ostrava optimaal geconcentreerd is. Speels Boris Becker: letterlijk en figuurlijk onder uit. - foto anp ders wegspelen, gewoon door er 'doorheen' te slaan. Tegen Wilander en tegen Jarryd kan hij re delijk verborgen houden, dat zijn koffer, waarin de tenniskwaliteiten moeten worden verpakt, nog niet gevuld is. Omdat de tegenstanders ook hun zwakheden hebben. Wilander brengt te weinig af wisseling, Jarryd te veel zwakke momenten. Te gen Lendl kan dat niet, zeker niet wanneer de 25- Zaterdag in de halve eindstrijd tegen Andres Gomez, de verrassende invaller van de Masters, wilde Lendl nog wel eens meedoen met de pogin gen van de Ecuadoriaan de strijd speels te maken. Tegen Becker echter was het alleen maar ernst, zakelijkheid en vakmanschap dat Lendl toonde. Hij wilde zijn topplaats niet afstaan aan de nieuwe man. Hij had in drie officiële wedstrijden geen partij van Becker verloren, wel eens in een exhibitiecircuit. Maar de finale van de Masters is iets heel anders dan een demonstratiepartijtje. De arme Becker heeft het ondervonden. In de derde set joeg Lendl hem naar de hoeken. De jonge Duit ser is geen toegever. Een bal is voor hem pas onbe reikbaar, wanneer hij al het mogelijke heeft ge daan. Na bijna twee uur kwam hij daardoor on zacht in aanraking met de reclameborden aan de baanrand. Hij liep een knieblessure op, moest een paar minuten behandeld worden, verbeet zijn te leurstelling en ontdekte dat Lendl volstrekt on aangedaan verder ging met duidelijk te maken hoe de posities lagen. De meester en zijn onderge schikte. Uitslagen enkelspel: kwartfinales: Ivan Lendl (Tsj)-Tim Mayotte (Vst) 6-3, 6-3, Anders Jarryd (Zwe)-Brad Gilbert (VSt) 6-1, 6-2; halve finales: Boris Becker (WDl)-Anders Jarryd (Zwe) 6-3, 6-4, Ivan Lendl (Tsj)-Andres Gomez (Ecu) 6-4,7-5; finale: Lendl-Becker 6-2,7-6,6-3. Uitslagen dubbelspel: halve finales: Stefan Ed berg/Anders Jarryd (Zwe)-Paul Annacone/Christo van Rensburg (VSt/ZAf) 6-4, 6-3, Joakim Nyström/Mats Wilander (Zwe)-Ken Flach/Robert Seguso fVStl 6-2. 6-1. Ivan Lendl, voor de derde maal winnaar van het Masters-toernooi. - fotoanp I MM TfrmjTT»T-l"iWVTiT^1WiWi ILLEREICHEN (DPA) - Negen van de tien Westduitsers vinden Boris Becker een populaire knul. Dat heeft een opi niepeiling van het Wickert-instituut uit Illereichen uitge wezen. Van de ondervraagden oordeelde 91A procent positief over de achttienjarige tennismiljonair uit Leimen. Zeven procent daeht negatief over de Wimbledon-kampioen en 1,9 procent had geen mening of wist niet wie Boris Becker was. Met dit resultaat behaalde de jonge Becker een droom- waarde in het populariteitsonderzoek. Nog nooit in de afge lopen 35 jaar had het Wicker-instituttt bij zijn enquetes naar de populariteit van politici, artiesten en topsporters zulke hoge waarden gemeten.

de Stem | 1986 | | pagina 9