Nog geen nieuwe leden dorpsraad Alle partijen nog in de race bij zevenkamp TEM 4Een pintwinnende lied in Clinge CONCERT KOOR UIT BRESKENS ZAAL D ACCOMMODATIE GEHANDICAPTEN IN SINT-JANSTEEN ING ELEGENHEID 39J0 39.90 29,9! l; 39,9! 25j! 2SJM1 IMMIIIT saai sagas. m e-exploltatle Plaatselijk nieuws Aardenburg Biervliet Eede Sas van Gent Sluiskil goede première ppeelstuk ODI Vogelwaarde BAANDAG 20 JANUAR11986 VAN ZEELAND ebedsdiensten regio voor leenheid in kerk mnesty houdt chrijfavonden IN IJZENDIJKE IN PHILIPPINE 59.90 4Q 90-59 90 59.90-49.90 49.90-39.90 59.90 39.90 a/I 39.90-29.90 i5.a 39.90 99.00 ruigt uzelf. 'AVONDi kan men van 19.00 '21.00 uur terecht bij de fa- Se Kramer, Zegveldstraat 5 Zuidzande, in bejaarden- s De Zwaluw, Rosemarijn- M 1 te IJzendijke en bij 'fla den Hartog, Prins Mau- isstraat 11 te Retranche- «nt Woensdag van 19.30 tot 30 uur in het dorpshuis, PC 'utensstraat te Waterland- e en van van 19.45 tot uur in de rk kleuter- Europastraat te Bres- «fcooi Bii de laatste schrijf avond ot<lt een diavertoning ge- Wen met voorlichting over werk van Amnesty. Deze "'•fijlavond is normaal ge- ''oken in de koffiekelder van rk kerk en wordt daar de »gende maand weer gehou- Tenslotte is er nog een Fjifmorgen van 10.00 tot •30 uur bij Mieke Gijzeis, 'Oingin Wilhelminastraat 12 ^noondijke. £££voor zuidwest-nederlano ""oren '"muzen, Hulst en Goes, 'ossen en telefoon- *ners op pagina 2. ^'Wijden: 12 30/13.30-17.00 uur. '"muzen: Rein van der ^(editie-chef), Jan Sniplv'chef). Emile c° Meertens, Cor de J Ton Koomen Mn' ?"lst: Frank Deïj fddeih s,rae,en- HenkPostma. Clé van Katwijk. feteur Zeeland: tol? u> Privé tel. 01150- Boliing - Bij E. de Vreze werd een bolling gehouden. Uitslag: 1. R. Willems-W. Coppe- jan-G. de Meijer, 2. C. Kerkhove-R. Haverbeke-P. de Geeter, 3. R. Goethals-J. de Vreeze-Eug. Rijc- kaert. Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Aar denburg houdt dinsdag 21 ja nuari de jaarvergadering om 20.00 uur in het dorpshuis aan de Westmolenstraat. Op de agenda komen de gebruike lijke jaarstukken en de ver- kieing van bestuursleden voor. Na de vergadering geeft J. Westerweele-de Jong voor lichting over voetverzorging. Plattelandsvrouwen - De af deling De Braakman van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt dinsdag avond 28 januari de jaarver gadering in zaal Tobbetje in Biervliet. Men begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen waarbij de dames C. Haak- van Hoeve, A. Jansen-de Groote en A. Kuij per-Kodde aftredend en niet herkiesbaar zijn. Wel herkiesbaar is me vrouw C. Mol-Tollenaar. Twee kandidaten hebben zich reeds aangemeld: de dames Diele- man-van de Bossche en Grofs- mid-Denen. Na de pauze spreekt mevrouw Sauvansjo van Terre des Hommes over de activiteiten van deze orga nisatie. Grensbiljarters - De Grensbil- jarters hield de maandelijkse prijskamp. Uitslag: 1. Romain Goethals-Johan Herwegh, 2. Luc van de Wijnckel- Alex van Killegem, 3. Harry van de Wijnckel-Edi Cocquit. Romain Goethals werd kampioen bij De Grensbilj arters. Clubwedstrijd - De laatste maandelijkse clubwedstrijd van De Grensbiljarters wordt zaterdag 8 februari gehouden bij R. D'Havé-Lippens, aan vang 20.00 uur. Vanaf dan worden ook nieuwe leden in geschreven voor het volgende seizoen. De eerste competitie wedstrijd wordt 1 maart ge speeld. De Grensbiljarters houdt zaterdag 15 februari in het clublokaal Du Commerce het jaarlijkse souper, aanvang 19.00 uur. Jaarvergadering NCB - De NCB afdeling Eede houdt vrij dag 31 januari de jaarverga dering in zaal De Kreeke, aan vang 19.30 uur. Op de agenda staan onder meer de rekening en verantwoording over 1985, een bestuursverkiezing we gens het periodiek aftreden va de heren P. van Maele en W. van Hecke (beiden herkies baar), de benoeming van een nieuw lid van de kascommis- sie en de benoeming van een afgevaardige naar de alge mene vergadering in Tilburg. Na afloop van het officiële ge deelte spreekt J. van der Aa over de nieuwe pachtwet, de beloning voor meewerkende kinderen en over de Wet op de Investeringsregeling (WIR). Het bestuur is van mening dat veel leden met een of meer dere van deze onderwerpen vroeg of laat te maken krijgen. Carnaval - Klakke Verdoest en Stanse Kweene (Gerard de Bruijne en Agnes Standaert) worden zondag 9 februari ter gelegenheid van carnaval in de echt verbonden. De bruid wordt afgehaald op de Schei ding, omstreeks 13.30 uur en in optocht naar de Hof van Eede gevoerd onder begeleiding van de Boerenkapel De Blaosuuln. De boerenbruiloft wordt inge zegend om 14.00 uur in het dorpshuis op mortierorgelmu- ziek en alle aanwezigen wor den op het bruilofsfeest gratis vergast op boerenbrood met hesp. Gezinsavond NCB - De NCB Eede houdt vrijdag 7 februari in zaal De Kreeke haar jaar lijkse gezinsavond. Het geza menlijk koffiemaal begint om 19.00 uur en kost 12,50 per persoon. Opgaven hiervoor moeten voor februari binnen zijn. Na de maaltijd, om onge veer 20.30 uur, vertoont W. van Damme een diaserie over de vorig jaar afgesloten actie 'Kijk op het erf', waaraan ook door acht leden uit de afdeling Eede is deelgenomen. Hierna volgt een diaserie met toelich ting over de siertuin. De avond wordt op ontspannen wijze besloten. Commissie - Vanavond komt vanaf 19.00 uur de commissie gemeente-financiën bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer de behandeling van subsidiever zoeken en het verlenen van een bijdrage in de stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook moet de commissie het groene licht geven voor de aanschaf van materialen voor de openbare basisschool. Winnetou - Karabijnclub Winnetou hield zaterdag 18 ja nuari de traditionele nieuw- jaarsschieting in hun clubhuis Dallinga. Aan de schieting, bij gelegenheid op twee wippen, namen 42 schutters deel. De uitslag: Wip 1: top: Patrick van Damme, Moerbeke (B), zijvogels: Henk van Opzeeland en Anita van Opzee- land, Sas van Gent, meeste kleine vogels (drie stuks): Lidy Moens, Gent (B). Op wip 2 wist Patrick van Damme vijf kleine vogels neer te halen. De volgende schieting van Winnetou is op 15 februari vanaf 19.30 uur in zaal Dallinga. Met veel enthousiasme werd er deelgenomen aan het songfestival in Clinge. - foto wim kooi jman Van onze correspondent CLINGE - Het Songfestival 1986 dat in de zaal de Troubadour gehouden werd, is gewonnen door het trio Petra van de Velde, Belinda de Vet en Marijke Broekaert met het door hen gecom poneerde liedje 'een pint', dat zij zongen op de wijs van het lied 'hallo, hallo'. Zij kregen van de jury voor tekst en melodie in to taal 3294 punten. Aan het songfestival 1986 werd deelgenomen door twaalf jeugdige personen, die in totaal zeven liedjes zongen. De voltal lige raad van elf onder leiding van prins Kriek Albert TV fun geerde als jury. Het begon met het zingen van alle liedjes door de deelnemers, daarna moesten zij allen nogmaals hun liedje ten gehore brengen. De jury had zodoende genoeg gegevens verza meld om ze met punten te honoreren. Aan de hand hiervan moesten de drie hoogst gewaardeerde liedjes nog eens gezongen worden voor de finale. Prins Kriek Albert IV kwam met zijn adjudant Gustaf van de Velde, alsmede de jeugdprinses Saskia Vonck op het podium. Hij rekende erop dat volgend jaar nog meer deelnemers zullen op dagen, waarna de uitslag bekend gemaakt werd. Iedere deelne mer kreeg een aandenken. De uitslag was: 1. Petra van de Velde, Belinda de Vet en Marijke Broe kaert 294 punten (lied: Een pint, een pint), 2. Bianca Warrens en Wendy van Duyse 232 punten (lied: Feest gewoon mar dur), 3. Barbara Warrens 28.77 punten (lied: Kant aan mijn broek), 4. Daniëlla Stienen 18.84 punten (lied: Showbizzquiz), 5. Anneke Mariman, Wendy van de Walle, Diana de Vet 19.49 (lied: de Wippen), 6. Cindy de Vos 16.71 (lied: Glaasje op, laat je rijden), 7. Natasja de Vos 15.69 (lied: Het Clingse carnaval). uitbreiding van het pand aan de Hoofdstraat was niet mogelijk. Daarom werd tot nieuwbouw beslo ten. De Zeeuwse Stichting voor Sociaal Pedagogische Welzijnszorg in Hulst, die deze voorziening beheert, besteedde de opdracht uit aan architectenbureau Van Driessche en Bolssens en aan de bouwbedrijven Sprangers en Van Driessche. Op 26 februari vorig jaar ging de eerste spade de grond in. Integratie Het dagverblijf heeft tot doel geestelijk gehandi capten te begeleiden bij het verbeteren en in stand houden van hun sociaal functioneren. De activitei ten zijn gericht op een zo ruim mogelijke integratie m de maatschappij. De deelnemers die het Dagver blijf bezoeken, zijn geestelijk gehandicapten van 15 jaar en ouder, die het kinderdagverblijf of de school voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen hebben verla ten. Momenteel bezoeken 22 gehandicapten, zestien dames en zes heren, het DVO. Volgens de officiële normen van WVC is dit twee teveel. In het nieuwe gebouw bestaat de mogelijkheid de groep uit te breiden tot 28 deelnemers. Het personeelsbestand Van onze correspondent BRESKENS - Het koor 'God is mijn Lied' uit Breskens houdt zaterdag 25 januari een concert in de Nederlands Hervormde kerk. Aan het concert wordt ook medewerking verleend door het Kuiperspoortorkest uit Middelburg onder leiding van Dick Boon. Op het programma staat een uitvoering van de Boh- mische Hirtenmessse van Jakob Jan Ryba. Het is de eerste keer dat het koor uit Breskens met een orkest op treedt. Er zijn diverse solis ten zoals de sopranen S. de Feijter en C. Bouwen, de al ten J. Focke en D. van Weijt, de tenoren A. Wisse en J. de Winter en de bassen J. van Oostenbrugge en H. Ver poorten. Het koor staat on der leiding van F. van Raad. De aanvang is 19.30 uur. De entreeprijs is vijf gulden. |iek om te zoenen br particulieren bedankje, jubileum, receptie, brte, verloving, overwinning, ^n, Abraham, openbare dank, r door, mag best eens in de de pagina familieberichten. Iniet en duur hoeft het niet te leis kosten nog geen tientje). Iper kolom f 1,90. Eén grote I 2,45. Voor het plaatsen 1 afbeelding met een formaat rekenen wij 13,50 toeslag. Jeven op aanvraag. Bij niet Ing wordt 4,00 adm.kosten I's worden niet geretourneerd. 142 of geef uw tekst 2 dagen I af bij één van onze kantoren, bpgaven stuurt u eveneens 2 Ilaatsing naar Postbus 3229, V Schriftelijke opgaven worden eaccepteerd indien naam en J zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht Izonder opgaaf van redenen te weigeren. trenlglngsnleuws op 2 kolom op donderdag. FRIED BLONDEEL EN EDITH WELVAERT V/t jaar getrouwd. Ikom. Van onze correspondent OöELWAARDE - Afgelo- zaterdag en zondag is in t Dorpscentrum te Vogel- tarde het dialectstuk 'De Ljvloed' van de Huls terse Irljver Louis Lockefeer in première gegaan. Door de toneelvereniging «pi werd voor tweemaal een jverkocht huis een perfecte jvoering op de planken gezet een brok Zeeuws- oorlogshistorie, de geluids- en lichtef- die voor de aanvang de werden ingeslingerd grote indruk en de mensen terug in van die oorlogsjaren, (jet bestuur had regisseur (üfried Vlassenrood genoeg mciële armslag gegeven alles tot in de puntjes te hetgeen ook bleek het prachtige decor. Aan de van foto's en tekeningen regisseur Vlassenrood kt, had de decorploeg (l kunstschilder Co de Jonge ilPauluspolder als afwerker sfeervolle hoerenkamer schapen. Zonder uitzondering werd oor alle medespelenden een tde prestatie neergezet, al oet worden gezegd dat voor Janssen, Mariette (hoot-Stallaert en Nandy (us (voor de laatste haar temière) de rollen op het lijf schreven waren. Voor dege- >n die het stuk, dat in een um van tijd uitverkocht is, nog willen zien zijn nu aigewezen op voorstellingen iHulst (24 januari), Axel (21 iruari) en Terneuzen (9 aart). kien' aal naakten nachten i lesfeer laanciële malles t< «Borgen, I' and v tor (maakt, uizen, verbouwen twat anders de advertentie- i ideeën op en en daar ook het voor bangewezen adres. in de krant. Van onze correspondent IIER VLIET - Op initiatief id de coördinatiegroep Re- loaale Evangelisatie West- taiwsch-Vlaanderen wor- d er in een aantal plaatsen ideze regio gebedsdiensten ihouden voor de eenheid van t christenen. 'Samen getui- n' is dit jaar het thema. Morgen worden er diensten (houden in serviceflat Ter falie te Biervliet om 19.00 uur nin de gereformeerde kerk te ardenburg, aanvang 19.30 ut. Woensdag wordt om 19.30 ur een gebedsdienst gehou- i in bejaardentehuis Huize ïnmaus te IJzendijke. est-Zeeuws- Vlaanderen Van onze correspondent BURG - In West- ceuwsch-Vlaanderen wor- weer schrijfavonden ge laden van Amnesty Interna- lonaL Vanavond is er een van 100 tot 22.00 uur bij de fami- leVan de Ameele, Oostlange- '«81 te Hoofdplaat Er wordt nog hard gewerkt aan het interieur van het nieuwe dagverblijf foto wim koouman Nieuwe behuizing voor dagverblijf Eeckenstein Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Het Dagverblijf Voor Ouderen (DVO) Eeckenstein in Sint-Jansteen verhuist eind volgende week naar zijn nieuwe onderkomen aan de Visserijstraat. Het dagverblijf is al meer dan vijftien jaar gevestigd in het dorp aan de Hoofd straat. Het huidige pand voldoet echter niet meer aan de eisen die worden gesteld door het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Zo kunnen in het oude gebouw geen gehandicap ten worden opgenomen die gebruik maken van een rolstoel. Het oude pand, dat oorspronkelijk geschikt was voor twintig deelnemers, is niet alleen te klein voor het huidige bestand van 22, maar biedt ook geen mogelijkheid voor doelgerichte activiteiten programma's en buitenactiviteiten. Verbouwing of bestaat momenteel uit vijf medewerkers die de groepsleiding vormen en drie mensen voor onder meer huishoudelijke aangelegenheden. Bij uitbrei ding tot 28 kan de groepsleiding volgens de voor schriften van WVC worden uitgebreid tot zeven. De gehandicapten in de DVO worden verde begeleid door een orthopedagoog, een arts, een maatschappe lijk werkster, een fysiotherapeut, een spraakkun dige en een muziek-agoog. Activiteiten De deelnemers die het DVO bezoeken gedurende de werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur, worden inge deeld in drie leefgroepen. Hierin wordt de huiselijke sfeer benadrukt. Daarnaast is een aantal groepsac tiviteiten samengesteld, waarin onder meer aan dacht wordt besteed aan handenarbeid, creatieve expressie, schoolse vaardigheden, sport en spel, zwemmen, paardrijden en huishoudelijke activitei ten. De Zeeuwse Stichting voor Sociaal Pedagogi sche Welzijnszorg in Hulst beheert naast het DVO Eeckenstein ook het Gezinsvervangend tehuis Ter Steene in Sint-Jansteen en het DVO De Schelp in Oostburg. T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent IJZENDIJKE - Er zijn nog steeds geen nieuwe leden aangemeld voor de IJzendijkse dorpsraad, die met ondergang wordt be dreigd. Dit maakte dorpsraad-voorzitter Turry Termont giste ren bekend. „Ik wil alsnog de plaatselijke bevolking oproepen om de dorpsraad niet verloren te laten gaan". De dorpsraad IJzendijke houdt morgen, dinsdag, de jaarver gadering in de bejaardensoos, aanvang 20.00 uur. Niet alleen het dorpsplan zal aan de Oostburgse burgemeester rar. C, Spijker boer worden overhandigd, ook de politieke partijen willen hier over hun zegje doen. Aanwezig zullen zijn de heren G. van Schaick, H. Calon (CDA), I. de Hullu, H. van de Weegen (Dorps belangen en Toerisme), J. de Vries (PvdA) en A. Rozendaal (WD). Verder zal tijdens deze avond wellicht worden beslist of de dorpsraad IJzendijke nog blijft bestaan. Van onze correspondent PHILIPPINE - Een per onderdeel wisselende totaal stand wijst op het speelse element van de zevenkamp te Philippine, waar van een serieuze benadering van een onderdeel qua voorbereiding, geen sprake is. De lol en het samenzijn staan voorop. Dat werd tijdens het vierde evenement in een rij van zeven, nog maar eens bewezen; vanuit recreatief oogpunt bekeken kan het nau welijks leuker verlopen dan dat tot nu toe het geval was. Ook tijdens het volleybal was de sfeer opnieuw gemoe delijk en na afloop waren er dan ook geen andere dan te vreden deelnemers te .horen. Dat dit onderdeel in het gymlokaal te Philippine werd gewonnen door het team van de organiserende volleybal vereniging Philippine, maakte niets uit. „Een logische uit slag", was de algemene reac tie, waarop volgde: „maar we doen nog allemaal mee". Een terechte, constatering, want in de totaalstand is er nauwelijks sprake van krachtsverschil. Zowel nummer één karabijn club de Zwaan, als nummer zeven trim- en toerclub Mari- net, telt nog mee. Uitslag volleybal:; 1. Volleybal vereniging Philippine, 2. biljart club Marinet, 3. zaalvoetbal Phi lippine, 4. TCAZ, 5. De Zwaan, 6. trim- en toerclub Wiskerke, 7. toer- en trimclub Marinet. Stand na vier onderdelen: De Zwaan 18 punten, TCAZ en zaalvoetbal Phi lippine 17, volleybalclub Philippine en toerclub Wiskerke 16, biljart club Marinet 15 en toerclub Mari net 13 punten.

de Stem | 1986 | | pagina 7