a Eeland AGEN INTBUT ZEELAND Nepal li Het gat van Cadzand didaat Op zoek naar 'n vuurtoren IK AS RAODSLID.. ONDERSCHEIDEN Zeeuwse Babbels "piee eta# de Sc6itofiéad VAN ZEELAND PT NEPAL A6EN i 4in1krant" aatselijk nieuws [denburg ILISSINGEN «y Politie pakt 5 inbrekers Cursus ZIKV getouwweven te Oostburg Rollen- wedstrijden in Draaibrug p.c. kerkdiensten pastoriediensten IA ZEELAND 4 [l/ATgRDAG 18 JANUAR11986 T6 PAGINA ZEELAND 5 'w|r: y 4\ KJ j V~ y; I 7,v**r-uj* I - I Kv w*<-3SÏ"^ I *475 MIDDELBURG riE) It kan. Met zo'n Ijblijvend proef-op-de- |m abonnement op die llemenselijk gevaneerde lin-l-krant, ul dus snel in die bon n stuur 'm op. Dan leppert uw krant heel unnenkort 24 dagen ang voor half geld in de bus. dIJ DE STEM ■ND OP PROEF E PRIJS VAN 10,50. k op uw acceptgirokaart), loppe zonder postzegel opsturen j I /oordnummer 112. ook: 076-236911. jEN WEERBERICHT op lange termijn. Zo omschrijft piet Faas uit Cadzand zelf ajn filosofie over 'het gat van Cadzand', een kleine strook met opklaringen die de West-Zeeuws-Vlaa mse badplaats de meeste zonuren van heel Nederland bezorgt. Faas maakte er al melding van in Noordzee Nieuws, een naar zijn hotel genoemde pe riodiek, uiteraard bedoeld voor vakantiegangers. Uiteraard is het 'weerbe richt op termijn' zonniger dan de werkelijkheid. De duinafslag bij Cadzand-bad is niet bepaald een gevolg van opklaringen. Maar Piet Faas beweert wel stellig dat ■onze bevoorrechte bad plaats' meer zonneschijn krijgt dan welk ander oord ook. „Er loop namelijk een re genzone via Zeebrugge in oostelijke richting landin waarts en een regenzone achter de Walcherse kust, eveneens oostwaarts. Tussen deze regenzones heeft de westelijke wind regelmatig de gewoonte om onder in vloed van verschillende fac toren de bewolking uiteen te trekken, waarvan de zon on- middelijk gebruik maakt. Het centrum van deze ope ning, die meestal in de late voormiddag ontstaat, ligt bo ven Cadzand-bad." Extra zonne-uren bovenop de extra uren, die de kust toch al krijgt, aldus Faas, er ook een cijfer tegenaan gooi end: in de zomer van 1984 be droeg het verschil 160 zonne- uren. „Hiervan zou je alleen bij het lezen al bruin worden," vervolgt de Cadzandse hotel ier, die eraan toevoegt dat ook het feit dat er relatief weinig bomen zijn in het ge bied, eraan meewerkt dat het zo weinig regent. Hij wijst er tenslotte op dat de wind ge middeld één Beaufort min der is dan op de Waddenei landen en de temperatuur twee graden hoger. Wat je noemt een weerbe richt voor vakantiegangers. est Sint Sebastiaan erdag 24 januari viert Eooggilde Sint Sebas- Izijn patroonsfeest. Om liur is er een eucharistie- ïg in de parochiekerk lardenburg, gevolgd door pningschieting. 'Sire' H. haert moet zijn titel hier- prdedigen. Om 16.00 uurl It een vriendenschieting I |uden, waarna men oml luur in gezelschap van de fes aan tafel gaat. ios terugj Jet burgemeesterschap van (ingetrokken omdat hem is J lie stad hem met 56 jaar te I at een relatief grote groep I Ststekende staat van dienst 1 dreigt te worden uitgeslo-1 (-Hollands gedeputeerde J. f pr Rietkerk (Binnenlandse I had de Zeeuwse commissa-1 beten dat de nieuwe burge-1 pen moet kunnen uitdienen de kandidaten dus zeker V hen commissaris mr. S. Pa-1 pl aanhang dreigt te krijgen I situaties waarbij mensen I al jaren uitstekend hebbenI |K van Dijke aan Boertienj Ie tot zijn 65e jaar 'bepaald I fester van Rotterdam is ge-1 zo ONDERSCHEIDEN de heren R. Barbé, gedeputeer de, C. Ockeloen, burgemees ter en B. Bumb, directeur, zich van de gewone man. De laatste, die van 1980 tot 1984 bij Dow Chemical in Terneu- zen werkte, en sindsdien in Midland, USA, wordt officier in de orde van Oranje-Nas- sau. En daarbij mogen de eerste twee, prominente Zeeuwen en plaatsgenoten, niet ontbreken, zo besluit de Dow-top in Midland. Een uitstapje naar Mid land is daarom onderdeel van een reis, die door som mige ongetwijfeld jaloerse achterblijvers, wat boosaar dig 'snoepreisje' wordt ge noemd, maar die natuurlijk de vriendschapsbanden tus sen Dow en Zeeland (Ter- neuzen) bevestigt. Naar wij pas later mogen vernemen. Want menig achterblijver blijkt niet eens op de hoogte van de trip van het Terneu- zense duo, laat staan van hun reisdoel, laat staan van de reden waarom Bumb, die vier jaar in Terneuzen werkte en kort voor zijn ver- Eindredactie: Jan Jansen trek van die gemeente een erepennning ontving, nu nog een hoge Nederlandse onder scheiding krijgt. Terneuzen's voorlichter Otto Vosveld is daar niet blij mee, maar verwijst ons gela ten naar de provincie. Ze vertellen hem niet alles. Sjaak van de Linde, voor lichter ten provinciehuize weet iets meer: Barbé en Oc keloen zijn door Dow zelf uitgenodigd om de uitreiking van de onderscheiding door de Nederlandse ambassa deur in Amerika mee te ma ken. „Vanwege hun activi teiten binnen het haven schap," suggereert Van der Linde. Barbé is voorzitter, Ockeloen lid van de raad van bestuur van dat schap. Dow zelf dan maar. „Ja hoor, wij wisten het vorige week al." Kennelijk vonden de Dow-voorlichters het niet de moeite waard om bekend te maken dat een oud-direc teur zo'n hoge onderschei ding had gekregen. Is dat geen positief nieuws dan? Daar kun je je als bedrijf nog eens mee onderscheiden... Gittenberger met de nieuwe flap bij de vuurtoren van Breskens. FOTO WIM K00YMAN Ockeloen: uitstapje - FOTO'S DE STEM COB J. DE BOER LEUK BILJET. Monetair en esthetisch gezien een aan winst voor onze portemon nee, die nieuwe flap van 250 gulden. Dat denk je op het eerste gezicht. Maar het komt er wel anders uit te zien als je als chauvinisti sche Bressiaander even doordenkt. „Ze hebben Nieuwesluis natuurlijk glad over het hoofd gezien. Ze hebben daar in Amsterdam gedacht dat Nieuwesluis België was en zijn pas vanaf Walcheren naar vuurtorens gaan kij ken". Zo dacht Bressiaander Frans Gittenberger toen hij vorige week dinsdag teleur gesteld moest constateren dat Breskens/Nieuwesluis ontbrak in het rijtje namen dat de achterkant van het nieuwe biljet siert. Namen van plaatsen die allemaal een vuurtoren hebben. Wel staat de ligging van Bres kens/Nieuwesluis met een stip aangegeven op een kaart die het biljet ook te zien geeft. „De oudste gietijzeren vuurtoren van Nederland, die in Nieuwesluis, die had den ze nooit mogen verge ten", meende Gittenberger. En hij begon een speurtocht, waarvan het einde nog niet in zicht is. V erkenningslicht De tocht bracht hem tele fonisch in Den Haag, Am sterdam, Terneuzen en nog wat plaatsen. Uit de hoofd stad kwam de eerste con crete aanwijzing: Om ver noemd te worden op het bil jet moesten vuurtorens vol doen aan de voorwaarden dat het een 'verkennings- licht' is en op een afstand van meer dan 30 mijl vanuit zee te zien moet zijn. Goed, dat wist Frans dus. Of Nieuwesluis hieraan vol deed leerde een telefoontje met Radio Vlissingen. Een zeer bereidwillige medewer ker legde uit dat een ver- kenningslicht een vuurtoren is waarvan de (witte) licht straal ronddraait en daarbij ook over zee uitschijnt. „Dit in tegenstelling tot vuurto rens met een gerichte straal, een zogenaamd geleide- licht", legde de man gedul dig uit. „Ah, hier heb ik het. Nieuwesluis. Ja, het is een verkenningslicht, gegaran deerd zichtbaar tot op een afstand van 14 mijl". Frans, nog niet tevreden, wilde ook weten of de toren van Westkappele dan in aanmerking kwam. Want die plaats staat wél op het bankbiljet. Nee, Westkap pele kwam tot krap 28 mijl. „D'r klopt iets niet", was Frans' logische conclusie. Dus volgde woensdag weer een reeks telefoontjes. Den Haag, Amsterdam... „Er is een lijst van Rijkswater staat gebruikt, meer weet ik ook niet", hoorde hij in Den Haag, bevestigd bij de Ne- derlandsche Bank. Frans zette door. Rijkswaterstaat verwees hem naar de Hy drografische dienst van de Koninklijke Marine. De antwoorden kwamen niet van een leien dakje maar tenslotte kreeg Frans van deze dienst te horen dat men in maart 1985 een lijstje met namen van plaatsen met vuurtorens had gekre gen van de Nederlandsche Bank. „Met de vraag of wij op- of aanmerkingen had den. Die hadden we niet, maar op dat lijstje stond de naam Breskens/Nieuwesluis niet. Dus u moet toch bij de bank te rade gaan". Wel werd hem de moge lijkheid aangereikt dat de vuurtoren in Breskens/ Nieuwesluis niet van Neder land maar van België zou zijn. De Breskense boekhande laar heeft het maar opgege ven en het moede hoofd in de schoot gelegd. Naast een hoge telefoonrekening blijft hij zitten met de vraag: Waarom Breskens/Nieuwe sluis wél met een stipje is aangegeven op het bankbil jet, en waarom de naam er niet op staat. Met een scheef oog kijkt hij 's avonds naar het stra lende licht van Westkapelle. DIE WEL!!! Gelukkig is de vos nog niet de das omgedaan. Vlaamse gemeenschapsminister vindt dat de smeerpijp de Schelde niet extra mag vervuilen. Normaal vervuilen mag wel. Scheld(e)water op z'n Vlaams: Vuil spraakwater. Die oudgedienden van de PvdA in Terneuzen doen het voor, Joop. Het aantal inwoners van Zeeland is toegenomen, wat niet hetzelfde is als 'aantal Zeeuwen toegenomen'. 'De wereld wacht niet op een burgemeester'. Wat doet Ocke loen dan in de States? Sluiskil wil Belg in raad. Met instemming van Ockeloen. Kan hij tenminste in de States zeggen dat hij voorzitter is van een internationaal gezelschap. Activist gaat ongestoord eigen gang. Nou ja, een beelje ge stoord.. Bloedlinke transporten.. Lockef eer: wat heb ik nou weer aan mijn fiets hangen? College Aardenburg wil onderzoek naar kazerne. Men ver wacht een felle verkiezingsstrijd. Provincie is bezorgd over mijnen die op de bodem van de Westerschelde rusten. Want rust roest. Belg moet pont met frank kunnen betalen. Maar wel dubbel tarief zolang ze plannen hebben om de Westerschelde te verdiepen en vervuilen. 't Vrije van Sluis wil doorgaan met onteigenen. Laten ze dan de naam veranderen. IJzendijkenaars hebben al 150 jaar geduld met de fanfare. BASF: Lozen gips in Westerschelde kan geen kwaad. Voor de winstcijfers.. Niets=Alles=Niets. Onderwereld: 'Hoezo, geen greep op casino's?' Het dossier IMCC keert weer tot stof. PvdA: Partij van de Afdankers. Lockefeer: Ik heb Van Heijst nooit geloofd. Al zijn'k'r dan ook maor enen van Miene van Staf de Laot, toevallug zitt'k daorom evegoed al vier j aor in de raod. En de verkiezingen staon weer voor de deur kostnaodièn, dan zit'k'r weer in voor vier jaor, da zulde wel zien! „Wet'ouwer zeedde? Vaneigen zoutta d'iets zijn voor mij Maor da's al vriendjespolletiek, Free, daor aolen ze mij nie bij. Nen slechten zouwen z'anders nie en aon nen vent lik ik, want al ze'k 't zelf, ik zijn d'r wel enen uit een stik! Ge stao kompleks van oevee raodslejen ander monumenteel misbruik maoken van ulder situsie en perberen veel voor ulder eigen te bewerkstellugen en nie voor't algemeen! Daor zijn'k in optica formica tegen! Ge moet'r zijn voor iedereen! Zo zijn'k tegen atoombommen en tegen anti-kernenersjie. Die mannen keun op mijn rekenen, da verwachtegen zeker nie? Da zien'k aon ou wezen: meer gebruik van kofesjonele wao- pes is mijn gedacht en praoten mee de Russen! Da's iets waor'k eel veel van ver wacht! Echt nen diejaoloog, struktureel 't gesprek gaonde ouwen; relaotief gezien krijdde dan 'n plaotsjen van vertrouwen. Al ze'k last den anderen kant: ge moe geen blaffend'onden wakker maoken en goed oppassen dagge geen minder'eidsgroepen gao rao- ken. Ook voor de preblemen van alledag: de konsakraotie van de waoterschappen en, om 's mee 'n open deur 'n uis in te trappen: ons eigen jeugd in ulder publisiteitsjaoren, da's toch waor? Want waor mossels g'eten oren liggen schulpen, ze'k alt ma or. Dingen die allieteraosie oproepen daor moeje over zwijgen. Daor keuje alleen maor nen oop geneuk mee krijgen. En kijken mee wie'g'omgaot: de goeje vrienden kiezen! Oppassen voor den diejen van ONS BELANG, want da's nen viezen. Daor doen'k dan ook mijn bakkies nie tegen open, zonen ba- viaon! Istij ergest voor! dan zalle kik den anderen kant op gaon! Wiltij d'onden aon de lijn, dan ze'k kik: laot die beesten toch los! Wa geefta nou, ier en daor 's nen stront in't gos? Weette gijvan een dingen enk veel spijt. Mijn vaoder maok't niemer mee, die is al jaoren uit den tijd. Want ik, nen gewonen jongen, ik zit toch maor in de raod en g'oor zeker wel dan'k'weet waor ank over praot. We wetten 't mes nog maor 's, 't oor verkiezuk eeh! Wet'ouwer jao, maor da val om de mieliedju niet mee! Maor, ank ou mag interpreteren, wa zoude ier van dinken: zummen op den goejen afloop nie 's avast't pint of wa gaon drinken"? Van een onzer verslaggeers SCHARENDIJKE - De rijks politie op Schouwen-Duive- land heeft vijf inbrekers, in leeftijd variërend van 19 tot 22 jaar enm afkomstig uit Scha- rendijke, Brouwershaven en Oosterland, aangehouden op verdenking van 25 inbraken en vijf pogingen daartoe. De bende opereerde voorna melijk in bungalowparken. Vijfmaal werden frites-zaken 'aangedaan'. De buit bestond uit stereo-aparatuur, televi sies en etenswaren. Een deel van de buit, totale waarde 21 mille, werd aan vrienden en bekenden ver kocht. Een deel kon worden achterhaald. Bij de inbraken ging men nogal grof te werk wat resutleerde in een schade bedrag van rond 11.000 gulden. De vijf hebben bekend en zijn ingesloten. Een van hen bleek bovendien een valse aangifte van mishandeling te hebben gedaan. De verwon dingen waarmee hij pp 12 ja nuari het politiebureau van Renesse binnenkwam bleken niet veroorzaakt tijdens een steekpartij. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV), afdeling Oostburg, start binnenkort met een cursus getouwweven en ikattechniek. De lessen be ginnen dinsdag 28 januari in bet multi-functioneel centrum Den Hoekzak te Oostburg. Ikat is een oude verf- en weeftechniek, waarbij de mo tieven verkregen worden door, voor het weven het patroon op de draden te verven. Daarna is iedere willekeurige binding te weven. Het ligt in de bedoeling dat de gevorderden zich met deze techniek gaan bezig hou den. De beginners krijgen les in de grondbeginselen van het getouwweven. De cursus gaat alleen door als er voldoende deelnemers, minimaal tien, zijn en bestaat uit elf lessen van twee uur. De bijeenkomsten vinden elke dinsdag tussen 19.30 en 21.30 plaats. Scholieren en 65-plus- sers die mee willen doen moe ten 42,50 betalen. Uitkerings gerechtigden ƒ49,50 en vol wassenen 74,25. Van onze correspondent DRAAIBRUG - Vrijdag 24 ja nuari staan er in café Tram- zicht te Draaibrug interes sante rollenwedstrijden op het programma. Drie clubs te we ten BCD, DSV en de Wieler toerist werken er hun club kampioenschappen af terwijl er daarnaast interclubwed- strijden zijn. Ook de jeugd komt er in aktie. Bij de senioren zijn er voor BCD favorietenrollen wegge legd voor Patrick Schumaec- ker, Erwin van de Voorde en Renald van Veghel. Mark Re- mijn, Luc de Jaeger, de win naar van de afgelopen twee jaar, en Jan de Koeyer zijn fa voriet bij DSV terwijl bij de Wielertoerist Rudy Buzeyn Clement Bonte en Guido Pari- daen elkaar weinig ruimte zullen geven. In de jeugdcategorie kwam Ricardo de Smit vorig jaar tweehonderdste tekort tegen Marco Corthals. Beiden zijn ook nu weer favoriet. In dat rijtje hoort zeker ook Luc Croes van W.T. Knokke thuis Trouwens ook de jeugd van de WV Zeeuwsch-Vlaanderen mag niet worden onderschat De jeugd opent om half acht het programma met een wed strijd over 250 meter. Een in- terclub tussen de drie senio renclubs zorgt voor de afslui ting met een wedstrijd over 750 meter. NOORD - ZUID - BEVELAND "Parochie Maria Magdalena: jau. zond. 9.00 en 10.30 u. Litre? Willebrord, Mo- W^t9u- zond. Hu. ektprfJ L- Vrouw Onbe- u m; n ngenis' 17 u- zond. ewSna~oord'zat 10-30 u- nd loSu H' Eligius' zat 19 u- IQ 7. H. Jozef, ofwel zat. ïuaT* °*Wel zond. om 9.30 u. (om irsek 8en> Wel Anna: ofwel zat. 19 u. Vezanri' 2? u- (O"1 de 14 dagen). K zana0' L- Vrouw Hemel- «at. 19 u. zond. 9.30 u. eren ZEEUWSCH VLAAN- deoburg Maria Hemelvaart, h V«en 10 u' - H. Maagd Maria Onbe- angen, zat. 19 u. zond., 10 "k10uH' Barbara. zat. 17 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H, Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 Domburg zond. 8.45 u. W illibrorduskerk- OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. 'èt Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 18 januari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. leesdienst. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Vlissingen ft Anker): 9.15 u. ds. H.v. Rijn. zondag 19 januari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds.H. Valk.(H A) Axel10 u. ds. H. van de Berg. Biervliet: 11 u. ds. W. Meeuse. Breskens: 9.30 u. dhr. Pantekoek te Rotterdam. Cadzand: Dienst te Retranche- ment. Groede: 9.30 u. dhr. D. van Es te Terneuzen. Hoek 10 u. ds. W. Meeuse. Hoofdplaat: 10 u. ds. W. Meeuse. Hoofdplaat: 11 u. ds. W. Meeuse. (gezamelijke dienst). Hontenisse: 9.30 u. ds. R Hartog. Hulst: 11 u. ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 9.30 u. Kandidaat Senf te Zaamslag. Oostburg: 10 u. Eerwaarde heer W. Jansen te Schoondijke. 19 u. Pas toor J. Pirrenne, Eerwaarde heer W. Jansen en dhr L. Dekker, (geza melijke dienst voor de eenheid der kerken). Philippine: geen dienst Retranchement: ll u. ds. C. Balk. <Sas van Gent: 10 u. ds. I. Spiering - Lodewijks. Schoondijke: 9 u. Dienst door ker- keraadsleden in jeugdgebouw. Sint Anna Ter Muiden: Dienst te Sluis. Sint Kruis 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9 u. ds. C. Balk. Terneuzen: (Grote kerk) 10 u. ds. C. Hoogendoorn.(Goede Herderkerk) 10 en 19 u. ds. D. Koelman.(Opstan- dingskerk) 9 u. ds. E. Rietveld. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. D. van Es te Terneuzen. IJzendijke: 9.30 u. ds. W. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 11 u. Kandidaat Senf te Zat mslag. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. kand. E.v.d. Weide, 17 u. dhr. A.v. Westen, Borssele. Hoek: 10 en 15 u. ds. J. Jurjens. Terneuzen (Opstandingskerk) 10.30 u. dhr. de Best. 16 u. mevr. Taalman, Biervliet. (De Veste): 9 u. dhr. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. M. Voet. Aardenburg: 9.30 u. ds. J. Ytsma, Middelburg (HA). Breskens: 9.30 en 17 u. drs. J. Meij er, Middelburg. Oostburg: 10 u. ds. J. Ytsma, Mid delburg (gezam. dienst in Herv. Kerk). Schoondijke: 10 u. dhr. J.v.d. Putte, Vlissingen. 15 u. dhr. A.v. Westen, Borssele. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. dienst, Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. P. Lok, Heemse. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Ruitenberg. 19.30 u. dhr. Cer- DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. Middelburg: 11 u. ds. M. Postema. Vlissingen: 10 u. ds. de Boer (Oecum. dienst van de Raad van Kerken in de RK kerk aan de Sin gel). LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw Donze Vis- serstr.): 10 u. Heiligingsdienst, o.l.v. br. Castel te Goes. 17 u. Samen komst. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onder staande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht 7 Past. A. Ruijloft, Graauw, tef 01143-272, of Ziekenhuis Hulst, tel.' 01140-12651.

de Stem | 1986 | | pagina 23