miste (m/v) Strijkers in de klas JMStem eland laten leuzen RAAD HONTENISSE MOET KNOOP DOORHAKKEN Bouwbond huldigt zilveren leden Geen riolering Zandberg en Stationsplein Hulst Nieuwe zoutstrooier hard nodig Noodreparatie startbaan vliegbasis Woensdrecht Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Kloosterzande Hulst VVD vraagt onderzoek brug bij Sas van Gent 7&TERDAG 18 JANUAR11986 VAN ZEELAND m per 27 januari kijn gevestigd te S.C.M. Assel- Izal uitoefenen. politierapport (erneuzen Is 1020 jtraatH >0-17733 Hulst Itraat 3-5 10-19305 JUD B.V. .LAND B.V. Weekenddienst Stem-redactie Tasjesdieven Bergen op Zoom Is Witteveen Festival van buutredners Tiffany Hulst V oorstellingen ODI uitverkocht 1 GEMEENTE HEEFT VOORLOPIG GEEN GELD Bejaardenschieting - Café 't Centrum met dertig schutters. Uitslag: hoge vogel P. Stevens, St.-Jansteen, eerste zijvogel C. d'Hooghe, Hulst, tweede zij vo gel L. van Waesberghe, Hei kant. Meeste kleine vogels (4) D. Verstraeten, Hulst. Carnaval - Het songfestival en de play-back show die op 25 'januari in het gemeenschaps centrum worden gehouden, hebben alvast qua deelnemers een goede belangstelling. Vooral voor de play-backshow is veel animo. Supporters van de deelnemers en carnavals vrienden worden op zaterdag 25 januari te 14.30 uur ver wacht. De muzikale begelei ding is grotendeels in handen van A. Bogaert. Duivenshow - De postduiven vereniging Herleving hield in café De Reizende Man te Kloosterzande haar jaarlijkse tentoonstelling van postdui ven. Er waren 167 inzendingen en als keurmeester fungeerde de heer A. Bakker uit Zierik- zee. De uitslag is als volgt. Klasse oude doffers: 1. P. Ver schuren. 2. B. van Hulst. 3. L. de Waal en zoon. Jaarling dof fers: 1. Joh. Buijze, 2. Verschu ren - Andriessen, 3 J. Roels. Jonge doffers: 1. Verschuren - Andriessen, 2 J. van Eekelen, 3 All. Colpaert. Mooiste doffer Joh. Buijze. Oude duivinnen: 1. Verschuren - Andriessen, tevens prijs van de mooiste duivin. 2. L. de Waal en zoon, 3 H. van Dijk. Jaarling duivin- nen: 1. W. Voet en zoon, 2, H. van Dijk, 3. P. Verschuren. Jonge dui vinnen: 1. Duerincks en zoon, 2. P. Verschuren, 3. René van Goethem. Ouderenkaarting - In het be jaardendienstencentrum De Lieve wordt dinsdag 21 ja nuari weer een prijskaarting gehouden voor ouderen uit groot Hulst. Aanvang 13.30 uur. Inschrijven vanaf 13 uur. Tafeltennisclub - Tafeltennis vereniging Reynaert uit Hulst houdt dinsdag 21 januari de jaarvergadering in café De Sjalet. De vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder andere bestuurs verkiezingen en een aantal huishoudelijke mededelingen. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de tweede wedstrijd van de competitie. Uitslag: Groep A: 1. dames Mast-Kint, 2. dames Snuverink-Beuzen- berg, 3. dames Vroome-Pou- wels. Groep B: 1. mevr. Bruyns-hr. van Wijnsbergen, 2, mevr. De Kort-hr. Bar, 3. echtp. Van Couteren. Groep C: I. dames Hillege-van de Velde, 2. echtp. Van de Walle, 3. da mes Van Kalmthout-Beaart. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De VVD Tweede Kamerfractie vindt dat minister Smit-Kroes (Ver keer en Waterstaat) op korte termijn nader moet onder zoeken wat de kosten zijn van een vaste verbinding over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen nabij Sas van Gent. Dat blijkt uit schriftelijke vragen over het meerjaren programma Scheepvaartwe gen van het VVD-Kamerlid Te Veldhuis. De WD'er laat in het midden of moet worden gedacht aan een tunnel dan wel een vaste brug. Smit-Kroes zou volgens hem moeten nagaan welke kosten er nu al worden ge maakt door wachttijden, zo wel voor het weg- als voor het scheepvaartverkeer, die de huidige beweegbare brug ter hoogte van Sluiskil oproept. Volgens Te Veldhuis zullen die wachttijden nog toenemen als er nog meer grotere zeesche pen op Gent gaan varen. T22 PAGINA ZEELAND 2 Wethouders oneens over bejaardenwerk Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse is hard toe aan een nieuwe zoutstrooier op de vrachtauto. De twee huidige exempla ren zijn dringend aan vervan ging toe. Voor de uitruk wor den nu zowel de vrachtauto als de tractor ingezet, 's Nachts wordt uit oogpunt van bedrijf- veiligheid nog een volgauto toegevoegd aan de tractor. Een nieuwe zoutstrooier kost 5.000 gulden. Het appaar- aat levert een zoutbesparing op van zo'n 35%, heeft een gro tere bedrijfszekerheid en la gere onderhoudskosten. Bo vendien hoeft dan de tractor niet meer te worden ingezet voor het begaanbaar maken van de doorgaande wegen. Met de aanschaf is al rekening ge houden in de meerjarenbegro ting. B en W stellen verder voor medewerking te verlenen aan de aanschaffing van Engelse leerboekjes voor 'de basis school in Vogelwaarde. Die kosten ruim 1.600 gulden. De basisschool in Terhole wil ruim 4.200 gulden om de CV- installaties van school en gymlokaal te optimaliseren. Voorgesteld wordt medewer king te verlenen aan het tref fen van deze energiebespa rende maatregelen. [organisatie die zich bezig Bkkeling en export naar di jden- en Verre Oosten, [jf waarvan de aktiviteiten eiden. lie zoeken wij voor spoedi- I bpleiding of gelijkwaardig. Igheid in zowel de Engelse Jn absoluut vereiste. [5 jaar. [lidate (m/v) zal rapporten, tn proposals in deze talen pns zal het bedienen van de behoren. Itverwerker strekt tot aanbe- jidaire arbeidsvoorwaarden lis geboden, dat in overeen- Ltie en leeftijd. [lende baan u aan, dan nodi- 1 sollicitatiebrief met curricu- lig mogelijk aan het onder ren. VOGELWAARDE - In de nacht van afgelopen donder dag op vrijdag werd de perso- nenauto gestolen van P. M. uit Vogelwaarde. De auto, een VW Golf, stond op straat ge parkeerd voor zijn won' ig. 'v Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser college van B en W is er niet in geslaagd met een eens- uidend voorstel op de proppen te komen rond iet ouderenwerk. Wethouder H. Bruggeman pleit voor samenwerking met het Gekoördineerd Bejaardenwerk in Hulst. Zijn collega P. Mangnus ziet meer in een alternatieve opzet van het ouderenwerk, zoals dat is aangedragen door liet Open Bejaardenwerk Kloosterzande. De gemeen teraad moet nu de knoop doorhakken. j 16, Postbus 55, I, tel. 01150-17987 een goede salariëring kennen eer gunstige secundaire arbeids waarden (o.a. eigen pensioen- studiekosten- en autoregelinSI- lieden u een funktie in een misch bedrijf. ollicitaties kunt u richten aan de ing personeelszaken, postbus >130 AA Hoofddorp. Telefonische htingen 02503 - 31 414, na 20.00 de heer J. Smit, 075 -15 77 27. nemingsmaatschappij Vloeigas ingen BV., behorende tot ïrmeer Verenigde Bedrijven B.V., sweg 835, Hoofddorp, is gespec® erd in de aanleg van gas-, water-, ributie- en transportleidingen als- de het maken van heiwerken, zin- doorpersingen en stadsver- ■ming-projekten. Ons bedrijf is kzaam in geheel Nederland en ift vestigingen te Hoofddorp, terdam, Heerenveen en Helmond activiteiten continueren en verder uitbreiden. Daarnaast blijft de zelfstandigheid van Hontenisse behouden en is sa menwerking met Hulst niet nodig. Bovendien liggen de kantoor- en organisatiekosten een stuk lager dan bij het Ge koördineerd Bejaardenwerk. Mangnus gaat ervan uit dat de beschikbare 31.800 gulden beter besteed kunnen worden aan de verbetering van het be staande vrijwilligerswerk. Wat na de subsidieverhoging aan de bonden nog overblijft wu moeten worden besteed aan zaken als maaltijden en alarmering. Die zouden dan op touw moeten worden gezet door het Open Bejaardenwerk in samenwerking met Caritas en de bejaardenbonden. Een in to stellen commissie moet dan over de centjes waken. Beide mogelijkheden kosten Voor redactionele zaken, uus niet voor be- '-Orgklachten of adver tenties, kunt u dit week einde contact opnemen niet Hein van dér Helm '1170-3370. B.g.g. 01153- 'n^vqor zuidwest nederland Kantoren Ja'neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon- mers op pagina 2. B^nlngstllden: u0-12.30/13.3o_i7 oo uur. lerneuzen: Rein van der e™ (editie-chef), Jan cl iplv chef), Emile Lr"/. Meertens, Cor de .Jj°»°), Ton Koomen W)-Hulst: Frank Deij, IKi^n,® Verstraeten. Gofic oUr9' Henk Postma. Clêvan Katwijk. Advertentie-exploitatie Rec,eur Zeeland: l5839nU'pr'vé,el0115°- Bruggeman wijst in zijn voorstel op de toenemende complexiteit van de ouderen problematiek. Samenwerking met Hulst biedt volgens hem heel wat voordelen. Met name worden alle activiteiten van uit één centraal punt gecoör dineerd, waardoor overlap pingen worden voorkomen. De structuur van het ouderen werk en de samenwerking tussen de in de gemeente werkzame ouderenorganisa- lies wordt verbeterd. Bovendien wordt er gepro fiteerd van de deskundigheid van beroepskrachten en van de kennis en ervaring die al in Hulst is opgedaan. Naast so ciaal-culturele activiteiten, zo wordt aangevoerd, wordt ook ruime aandacht besteed aan belangenbehartiging, educatie en voorlichting. Voorts past Gekoördineerd Bejaardenwerk in het streven van de overheid om ouderen zolang mogelijk thuis te laten wonen en wordt de continue ring van het ouderenwerk door de professionele onder steuning gegarandeerd. Van belang is ook dat aanspraak gemaakt kan worden op -pro vinciale subsidie. Samenwerking met Hulst betekent dat de huidige subsi van 12,50 per lid aan de ouderenbonden wordt teruge- bracht tot 5. Dat geld blijft overigens bestemd voor aller- ei activiteiten. De korting wordt niet ineens doorge voerd, maar gespreid over drie aar. Wethouder Mangnus ziet op zijn beurt heel wat voordelen aan de alternatieve opzet. Al lereerst hoeft de rechtstreekse subsidie aan de ouderenbon den niet te worden verlaagd, maar kan die zelfs omhoog naar 17,50. Met dat geld kun nen de bonden de bestaande de gemeente evenveel. Alleen, als het voorstel van Mangnus wordt gevolgd, kan de ge meente fluiten naar flink wat provinciale subsidie uit de zo geheten 'witte vlekkenpot'. Voor 1985 is daaruit voor Hon tenisse al 18.000 gulden toege zegd en dit jaar kan minimaal op eenzelfde bedrag worden gerekend. Voordat de raad de knoop door hakt buigt eerst de finan ciële commissie zich over de zaak. Dat gebeurt tijdens een openbare vergadering op woensdag 22 januari. Die be gint om 15.30 uur in het ge meentehuis. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Hal- sternaar J. B. raakte donder dagmiddag na een bezoek aan een groothandel in bergen op Zoom een polstas met daarin 3500 gulden aan baar geld en enige cheques kwijt. De man had het tasje even terzijde ge legd omdat hij kratten in zijn auto moest laden. Toen dat karwei geklaard was, bleek zijn polstasje foetsie. Diezelfde middag is de 68- jarige mevrouw N. de R. uit Bergen op Zoom rond 15.00 uur in de Weegbreestraat beroofd van haar boodschappentas met daarin een portemonnee met 25 gulden. Een jongeman haalde haar te voet in en rukte de tas uit haar hand. Daarbij kwam de vrouw ten val, waarbij ze haar enkel licht verwondde. I vraagt Van onze correspondente HULST - Een week voor het losbarsten van het carnavals gedruis treden in zalencen trum tiffany de buutredners voor het voetlicht. De praatgrage mannen van Hulst doen het motto van de Hulster carnavalsstichting De Vossen eer aan. Verleden jaar kwamen ze met vier man sterk de kleuren van de Rey- naertstad verdedigen tegen de spraakwatervallen van hun Brabantse collega's. Terwijl Hulst dit jaar ver zucht 'Zo lust ik er oak nog wel een', werken Reggie Buys- rogge, Peter Dobbelaer, Frans de Schepper en Albert Coene aan hun toespraak. Met de verkiezingen voor de deur zal menige buut met een politiek sausje worden overgoten. Zaterdag 1 februari gaat voor de derde keer dit buu- trednersfestival van start, ge organiseerd door Bert Brood en de Vossen. De uitbater van Tiffany wist drie jaar geleden het toen in de contreien weinig bekend fenomeen buutrednen naar Hulst te halen. Vanaf 20.30 uur zorgt 'Ter- menieke' onder leiding van Honoré de Gucht voor de mu zikale omlijsting. Voor de vol tallige raad van elf met prins Emiel en ander hoogwaardig heidsbekleders houden Bra bants Ko-ke, Sieske de Fliere fluiter en Bels Lowieke hun gekruide toespraken. Dit jaar wordt het geheel aan elkaar gepraat door Pierre Eysacker. Albert Coene heeft de tussen teksten geschreven en zorgt voor een grootse finale. De boerenkapel De Kallesaien zorgt voor een vrolijke noot in de pauze. Voor Brabant treden op Jacques Vissers en Anton van den Ende. Het festival begint om 20.30 uur. Van een onzer verslaggevers IiOOGERHEIDE - Zodra het weer het toelaat, wordt begon nen met een noodreparatie aan de startbaan van de vlieg basis Woensdrecht. Een onderzoek heeft name- Van onze correspondent VOGELWAARDE - De opvoe ringen vandaag (zaterdag) en morgen van het toneelstuk De Zondvloed door toneelclub ODI uit Vogelwaarde zijn ge heel uitverkocht. Wie het toneelstuk nog wil zien is aangewezen op uitvoe ringen in Hulst, Axel en Ter- neuzen. In Hulst wordt op 24 januari gespeeld in Den Dul- laert (20 uur), in Axel op 21 fe bruari in De Halle (20 uur) en in Terneuzen op 9 maart in het Zuidlandthea er (14 uur). lijk uitgewezen, dat de toe stand van de baan die toch al in een slechte conditie ver keerde, door de slechte weers omstandigheden danig achter uit is gegaan. Wanneer de werkzaamhe den nu uitgesteld worden, zou de baan wel eens volledig af gekeurd kunnen worden. Voor de luchtmacht wordt de basis Van een onzer verslaggevers HULST - De voorgenomen aansluiting op de riolering van het Stationsplein in Hulst en de buurtschap Zandberg gaat voorlopig niet door. Uitvoering van deze twee projecten zou, zo blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, een te grote aanslag plegen op de financiën. Bij het uitdokteren van de plannen is gebleken dat een drukriolering niet geschikt is voor het Stationsplein. Omdat er via zo'n systeem alleen vuil water afgevoerd mag worden, moeten de bestaande afvoeren die veelal onder de gebouwen liggen ontkoppeld worden. Dat zal, zo denken B en W, de be trokken eigenaars zoveel gaan kosten dat het onaanvaard baar is. Het Stationsplein zal dus op een andere manier van riolering moeten worden De Rotterdamse strijkers aan het werk in de Moerschansschool. ziek die op vedel en andere strijkers werd gespeeld in de tijd van de rid ders en koningen. Gisteren beet de Moerschans school de spits af. De kinderen geno ten zichtbaar van de spannende ver halen en de ongedwongen manier van muziekmaken. Het strijkkwintet speelde hele oude en ook moderne melodiën. - foto wim kooyman een bedrag zit voor de scholen. Zo is in het verleden theatergroep Dodd in Hulst geweest en de altvioliste Gi- selia Bergman. In totaal worden in zes dagen 24 lessen gegeven, uitge smeerd tot eind maart. Voor de meeste kindertjes was het gisteren de eerste keer dat ze een strijkerskwintet in levende lijve aanschouwden. vereist bel of kom langs a.s. tussen 10.00-17.00 u en Broekmans, Karrestraat 37086. KARRESTRAAT17 dan onbereikbaar. Dat bete kent een aantasting van de status van Woensdrecht als reserveveld. Ook het medege bruik door Fokker wordt dan onmogelijk. De voorlichter van de vlieg basis benadrukt dat de voor genomen herstelwerkzaamhe den niets te maken hebben met de voorgenomen plaatsing van de kruisraketten. „De baan was al niet meer zo den derend. Vandaar dat een op knapbeurt van de baan is ge pland voor 1988 1989." voorzien. Hoe, moet nog wor den bekeken. Bij de verdere uitwerking van het plan voor Zandberg is gebleken dat het karwei 50.000 gulden meer gaat kosten dan gedacht. Geredeneerd zou kunnen worden om het voor het Stationsplein geraamde geld in het project Zandberg te stoppen. Maar dat is volgens het college geen uitkomst. Im mers, te zijner tijd zal er op dat plein toch nog riolering aangelegd moeten worden. Een ander punt is dat er steeds van uitgegaan is, dat de twee projecten in 1985 zouden worden gerealiseerd. Dat is dus niet gelukt, wat meteen betekent dat er flink wat sub sidie wordt misgelopen. Ook voor Absdale is de gemeente uitgegaan, van een subsidie van het Rijk van honderd pro cent, maar dat feest zal niet doorgaan. Daar moeten name lijk nog zeventien aansluitin gen gerealiseerd worden. Dat betekent dat de gemeente structureel voor ruim 14.000 gulden het schip in gaat. Dat nadeel kan echter gedekt wor den met een structureel voor deel als gevolg van de verkoop van de 'boerderij Dieleman'. Een rekensommetje wijst uit dat als Zandberg toch bij de rioleringsplannen wordt meegenomen er een structu reel nadeel ontstaat van 18.800 gulden. Gelet op de financiële Van onze correspondente HULST - De kinderen van alle ba sisscholen in de gemeente Hulst ma ken de komende tijd nader kennis met strijkinstrumenten. Vijf leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest doen in de klas de geheimen van de snaarin strumenten uit de doeken. In lessen van een uur vertellen ze over de mu- De leerlingen kregen uitleg over hoe een viool in elkaar zit, hoe je die kunt bespelen en welke leuke dingen je ermee kunt doen. Om dat de illu streren werden ook Chinese muziek en cowboynummertjes gebracht. De rondreis van de musici langs de basisscholen wordt bekostigd met de subsidie voor Uit in Hulst, waarin Vlnr de jubilarissen Vervaert, De Waal, Baert en Overmeeren. - foto wim kooyman positie van de gemèente vin den B en W dat niet verant woord. Bovendien is het voor hen nog maar de vraag of de 72 aansluitingen wel allemaal gerealiseerd kunnen worden. Daarom vinden ze het beter dat de aansluiting van Zand berg op de drukriolering in de Zandbergsestraat voorlopig wordt uitgesteld. Daarmee zou dan meteen het structureel nadeel worden teruggebracht tot ruim 2.000 gulden. B en W kondigen aan er al les aan te zullen doen dat de rest van de aansluitingen in het rioleringsplan ook daad werkelijk worden gereali seerd. Door middel van aan schrijvingen, of zonodig met politiedwang. Immers, iedere aansluiting die niet gereali seerd wordt zal het structureel tekort met 644 gulden doen toenemen. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Tijdens de jaarvergadering in hotel Van Leuven in Kloosterzande huldigde de Bouw- en Hout bond FNV afdeling Groenen dijk een aantal jubilarissen. Vanwege hun 25-jarig lid maatschap kregen zes leden een speldje uitgereikt door bonds bestuurder H. Lenting. Deze zes jubilarissen zijn: P. Sloot, P. Verschoten, T. de Kort en de drie bestuursleden J. Baart, A. Vervaet en J. van Overmeeren. Vanwege hun 40-jarig lid maatschap werden E. de Waal, R. de Kort en A. Reyns gehul digd. Namens de plaatselijke afdeling kregen alle jubilaris sen een klein presentje. Voor de dames waren er bloemen. Ook werd er deze avond af scheid genomen van P. de Fe- ber en T. Tieleman omdat zij in verband met veranderd werk naar een andere bond zijn overgestapt.

de Stem | 1986 | | pagina 19