bst SAR is titelkandidaat Damesteam van St.-Aloysius in lappenmand Springconcours in Vlissingen m iSSE dEBliTERENDE TRAINER LEO KOCH TEVREDEN SAR 1 mikt op derde divisie AFDELINGSCOMPETITIE TAFELTENNIS Opleiding trainers van KNVB Zwemstrijd Terneuzen en Oostburg 1KIL laten! Vogelwaarde- RKC zaterdag Indeling voor competitie tafeltennis J eugdschaker s in titelstrijd A59 r TOFRAMEN peveren wij aortan glas ÏORRAAD! ERNEUZEN Igemene zieken- Id. De ziekenhui- Jiet 330 resp. 80 Pokaties in Goes planning medio worden geplaatst It zij, in pn direktie; I van afspraken; huur, raad, en; typewerk, prkzaamheden. (-niveau, lleiding, CAO voor het iding en ervaring el en organisatie, nisatie, Postbus e vermelden PZ is een Nederlands igd in Rotterdam t bedient in geheel klanten. euws-Vlaanderen ding in Rotterdam bezorgen. De pak" >t in uw omgeving- ïergieke medewer- 1 en goede straten- rftijd 25-35 jaar, in Terneuzen/Axe' ird worden, r aard vroegere ten aan: ZATERDAG 18 JANUAR11986 T14 i onze tafeltennismedewerker l^pDELBURG - Een week bet verspelen van de jee uwse tafeitenniskam- loenschappen staat voor de jeeuwse afdeling de voor- jeirscompetitie al weer in de lurtblokken. Na het behalen de Zeeuwse teamtitel en daarmee gepaard gaande emotie naar de landelijke Jjmpetitie van Wilno 1, is voor j( bomende wedstrijdenreeks jet hoogste afdelingsteam van )IZ favoriet. Dat is de formatie van MZ 5, degradeerde uit de vijfde jivisie en nu met Dick de Graaf, Ton Pieters en Phuong janhgoc het te kloppen team ,at worden in de eerste klas waar het de lakens uit gaat leien. Arnemuiden 1 kan als directe belager worden gezien, letwijl het Terneuzense Effect 1 met Jan Roeland, Frank Bracke en Michel Vervaet sa- men met St.-Laurens 1 en Zand 2 de eerder genoemde teams heel wat last kunnen bezorgen. Het uit de tweede klas gepromoveerde Big Smash 1 lijkt met Jan Meijer, Rinus Wijkhuijs en Rob Koole een kort verblijf in de eerste klasse beschoren. In groep A van de eerste klas senioren staan de kansen van SAR 2 op een eerste plaats het hoogst genoteerd en hier bij is MZ 6 de belangrijkste ri vaal. De Kloosterzandenaren bewezen in de najaarscompe titie met een tweede plaats achter kampioen Wilno 1, met de formatie bestaande uit Joop Maas en Johan en Wim 't Hooft, tot de sterkste teams in de eerste klas te behoren, ter wijl MZ 6, met Louis Martens, Rudie Geldof en Dick Hen- drikse, zelfs groepswinnaar werd. Het Graauwse St.-Aloysius 1, dat weer start met Jo Bo- gaert, Eddie Tieleman en Bas Kindt, moet in staat zijn om in deze groep Goese Polder 1 en Westerzicht 1 onder zich te houden. Sterkere tegenstand zal St.-Laurens 2 bieden, dat vanuit de tweede klas met Al- bert de Vries, John van Veen en Peter Brakman een lastige tegenstander kan zijn. De enige Zeeuv/s-Vlaamse twee deklasser is deze keer SAR 3, dat van plaats wisselde met St.-Aloysius 2 en waarbij Rino Jonkheijn, Wim Kint, Thuur 't Hooft en Etienne van Acker in staat wordt geacht een toon aangevende rol in de tweede klas A te gaan vervullen. In de Zeeuws-Vlaamse derde klas zal St.-Aloysius 2 rpet Huub de Maat, Mare de Moor en Kamiel Dumez trach ten het verloren gegane ter rein te herwinnen ten koste van vooral ONA 1 en Effect 2, die als de belangrijkste riva len worden beschouwd. Debu tant in deze derde klas is STEEN 1, dat met Jo Delforge als trekpaard voor het duo Rottier en Van Driessche. moet gaan trachten zich te handhaven. Ditzelfde geldt voor Philips 1, dat snel terug keerde naar de derde klas. Te rug naar de vierde klas vielen deze keer PZEM 1 en Effect 3, terwijl het Aardenburgse ATV samen met STV 2 nieuw komer is in deze klas. De vijfde klassen in Zeeuwsch-Vlaanderen vor men deze keer twee groepen van zeven teams, waardoor een groot aantal wedstrijden staat te wachten. Uit de vijfde klas E wordt voor volgend sei zoen een definitieve zesde klas geformeerd. In de hoogste Zeeuwse jeugdklas, die zes teams telt in de eerste klas, be vindt zich van Zeeuws- Vlaamse zijde alleen Effect 1, met Ronald Faber, Ronald Stroo, Michel van der Linde en Joop Maas onder de sterksten. Favoriet voor de jeugdtitel is echter Arnemuiden 1 met MZ 2 als grootste rivaal. Prima wenken bij Philippine' Door Rinus Verberkmoes AXEL - In het toch al niet overvolle Zeeuws- Vlaamse voetbaltrainerswereldje maakte de huidige Philippine-trainer Leo Koch zijn de buut. Een start, die voor hem een kennismaking met de sndere kant van het voetballen betekende. Tevens een begin van een carriëre waarvan hij zegt: „Het bevalt me prima". Voor Leo Koch was het trai nerschap min of meer noodza kelijk om bij het voetbllen te kunnen blijven. Zijn 'pro- bleemknie' zat hem als voet baller teveel dwars, waardoor bet optreden in de groene rechthoek voor hem een te grote belasting werd. „Tot nu toe ben ik vijf keer aan mijn knie geopereerd. En zoals het nu naar uitziet, is de zesde maal nabij", aldus de naar het onder Axel gelegen gehucht Kapelle verkaste Terneuze- rar. Overigens stond zijn opspe lende kniegewricht - „Momen teel loop ik met een knie rond het best te vergelijken is met die van een man van 70 jaar", weet Koch- hem ooit een profcarriëre als voetballer in de weg. Want door het nega- tieve advies van de toenmalige bij Ajax werkzame dokter Ro- link kon hij niet bij de Am sterdammers aan de bak ko men. Een tegenvaller voor de getalenteerde Koch. Zodoende bleef zijn voetballoopbaan ste ken bij Terneuzen, Axel, Sluiskil en Breskens. Afgelo pen seizoen speelde hij uitein delijk maar vijf keer voor de Bressiaanders. Te weinig voor een man die graag met voetbal bezig is. Want dat hij dat is, is iets wat zeker is. En dat kon »k bijna niet anders als zoon van ex-Terneuzen-verdediger Koch. Een man die na zjjn actieve voetballoopbaan even eens het trainersvak in ging om vervolgens ploegen als Terneuzen, Terneuzense Boys, pinge en Biervliet onder zijn hoede te hebben. Leo Koch vaart dus als het ware in het zelfde schuitje. Tevreden Over zijn eerste half jaar trainer is Koch tevreden, wordt goed gewerkt, leuk gepresteerd, terwijl de sfeer prima is te noemen. Al met al zaken die in het voordeel van het voetbal werken. Voor mij was er dan ook geen enkele belemmering om al vrij vroeg in het seizoen bij te tekenen. Trouwens, reeds na een jaar weg gaan, zou wel wat vlot zijn", aldus Leo Koch, die zichzelf bestempelt als een oefenmeester die niet moeilijk voor de jongens is, maar wenst dat een speler die in het eerste terecht wil komen meer zal moeten doen dan een voetbal ler die in een lager team uit komt. Dat deze instelling door Philippine opgepikt en onder schreven wordt, is te merken aan de stand op de ranglijst. Stonden de rood-groenen an ders vrijwel altijd onderin, nu staan zij in de bovenste helft. „Als we enkele weken geleden van Biervliet hadden gewon nen, dan hadden we mooi op de tweede plaats gestaan. Jammer dat dat niet gelukt is", aldus Koch. Dat er binnen zijn keur korps enkele spelers zijn die niet de dadendrang hebben om hogerop te spelen, dus kam pioen willen worden, is bij Koch bekend. Koch: „De in stelling is, we staan goed, dus wat willen we nog meer. Ge zien het verleden begrijpelijk, maar naar mijn smaak toch iets te gemakkelijk". Dat dit te maken heeft met het forse aantal blessures dat de Philip- pinenaren jaarlijks ten deel valt, is eveneens bekend. Ook nq kampen enkele vaste basis krachten, zoals Noël Goossen, met lichte tot zware kwetsu ren. Dit regelmatig moeten missen van noodzakelijke bouwstenen heeft Philippine voorzichtig gemaakt. Koch: Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - Spelen voor de keizer zijn baard is ook in de sport weinig aan trekkelijk en voor de beide teams van MZ, die zowel bij de dames als bij de heren in de landelijke competitie Zeeland op het 'hoogste niveau verte genwoordigen, is dat toch het vooruitzicht van de komende competitie. Op grond van de nieuwe competitie-opzet, die in september 1985 werd ge start, werden immers de twaalf beste teams van Neder land bij elkaar geveegd met de opzet dat in januari 1986, aan staande week dus, de beste zes teams in de kampioensgroep en de rest in de troostronde mocht plaatsnemen. Voor de zes sterkste teams van Nederland, waaronder zich vrijwel alle dure buitenr landse aankopen, zoals Luy- koc (Avanti), Karakasevic (Valkencourt) en PottoiT en bovendien Mason en Andrew (beiden Hooge Huijs), bene vens Vriêsekoop en de overige vaderlandse toppers als Ron van Spanje, Eric Noor, Frank Boute en René Hijne bevinden, kan de komende krachtmeting positief zijn. Niet echter voor de overigen die zullen spelen om de titel kampioen eerste divisie, maar waaraan geen promotie kan worden ont leend, want die is ook wegge legd voor nummer vier. Alleen moet worden getracht de laat ste en voorlaatste plaats te omzeilen, omdat die plaatsen wel degradatie betekenen naar lagere regionen. Zowel het dames- als het herenteam van MZ bevindt zich nu in deze underdog-po- sittie, temeer omdat Ingrid van Osselaer, Ankie Kersten en Jeanine Rouw qua team net onder de sterktemaat bleven. Datzelfde gold bij de heren voor Bomhof, De Vries en Pe ter Roeland. Voor de beide uit Effect Terneuzen voortgeko men nieuwe MZ-aanwinsten Peter Roeland en Jeanine Rouw, kan overigens de ko mende competitie toch als een goede stagetijd worden be schouwd, waarbij voldoende tegenstand aanwezig is om de eigen vorm aan te scherpen. Voor de MZ-heren vormen immers Scylla 1, Odion 1, Shot 1 met drie talentvolle jeugd spelers, Sjaardema 1 en Avanti 2, geduchte tegenstan ders. Ook het damesteam heeft in Hoonhorst, Megacles, Tref fers, Irene en Hotak voldoende gerenommeerde tegenstand sters, die er voor zorgen dat de Zeeuwse dames voluit moeten gaan. MZ 2 promoveerde eind de cember weer naar de derde di visie en dat was niet in de laatste plaats te danken aan de stijgende vorm die met name Eric Roeland uit Ter neuzen constant etaleerde. Sa men met Dick van Iren en de van de landelijke jeugd af komstige Mare Hackenberg gaat het MZ-reservetrio de handschoen dan ook opnemen tegen FVT 1, DHC 1, JCV, Blue Star 1 en Blaeuwe Werelt 3. Een vijftal tegenstanders dat aangeeft dat overleven het eerste doel zal zijn voor de Middelburgers. Het Zeeuws-Vlaamse he renteam van SAR, dat kan te rugzien op een sterk gespeelde competitie in de vierde divisie en daarin na de duels tegen MZ 2 en Salamanders 1 op een derde plaats belandde, mikt opnieuw op een plaats in de derde divisie. En ook deze keer behoren Pascal Neve, Mare Maas en Octaaf Eggermont in groep E van de vierde divisie tot de favorieten. „Voor ons is Phoenix met Van Bemmelen en Holtzapfel op papier de grootste rivaal", schat coach Joop Maas in. Hij geeft ook toe dat het voor SAR de hoogste tijd wordt om een promotie te bewerkstelligen. „De kans dat we anders Pascal Neve kwijt raken lijkt me niet denkbeel dig en we zouden hem er dan ook niet meer boos op kunnen aankijken". De vijfde divisie herbergt •niet minder dan 4 Zeeuwse teams en hiervan is het pas gedegradeerde Zand 1 inge deeld bij stadgenoot MZ 4. „We denken wel tot de kanshebbers te behoren", stelt aanvoerder Giel Wondergem in zijn prog nose. Het weer naar de vijfde divisie gepromoveerde Vlis- singse Wilno 1, heeft het in groep J minder goed getroffen met MZ 3 als tegenstander, terwijl van de overige tegen standers weinig bekend is om trent de sterkte. Leo Koch, de oefenmeester die het uitstekend naar zijn zin heeft bij Philippine. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. „Voorzichtig misschien wel, Philippine is daarvoor een te club. Zeker om bij en voor te minder levendig zeker niet. hechte vereniging. Een prima werken". Van onze spartredactier MIDDELBURG Dit voorjaar komt er weer een opleiding tot oefenmeester 3 in de afdeling Zeeland van de KNVB. De cursus is gepland in Kruinin- gen en begint met een toela tingstest zaterdagmorgen 1 of 8 februari. Zoals de laatste ja ren gebruikelijk is Piet Lin- denberg hoofddocent. De eer ste theorieles is 17 februari en men begint een week later op zaterdagsmorgen ook met de praktijklessen. De opleiding duurt 3% maand, 14 lessen voetbaltheo rie en 14 praktijlessen en als men slaagt kan men optreden als trainer van alle teams in het afdelingsvoetbal. De deel nemers moeten wel minimaal 18 jaar zijn en tenminste één uur per week al een groep jeugdspelers trainen. Het is overigens wel een pittige cur sus, waarvan de kosten bijna 800 gulden bedragen. De orga nisatie is in handen van de KNVB afdeling Zeeland. Van onze sportredactie VOGELWAARDE - De vriendschappelijke voetbal wedstrijd Vogelwaarde-RKC wordt vandaag (aanvang 14.30 uur) gespeeld. In ons bericht van gisteren was de datum abusievelijk niet vermeld. V<m onze zwemmedetverker ttRNEUZEN - Voor de lan- ®™Jke zwemcompetitie trekt e Bruinvis naar Hoeven om aar strijd te leveren tegen aphnia en De Stormvogel, ue allebei uitkomen in de lan- Oilke C-competitie. De Sas sen verdedigen hun wde plaats in de algemene 'angschikking. Slagen ze er in J Plaats te behouden, dan is promotie een feit. T'r'de E-competitie komen in 7, "?6U2en De Schelde (28), De uidwester (41), De Warande tl K°ewacht (16) tegen el- tol Hoewel de zwemclub Sacht °P een fraaie zes- V^P'aate staat, zal het liiirteam uitermate moei- ordente Promoveren. Schpiri ?osthurg ontvangt blril °°m <22> De Beve" De Rr< 't62*' De Ganze (69) en waakr - ■onder] lat man (113). Met uit- 'ng van De Braakman, liieuJ't nd seizoen in de ial uiti. v°rmen G-competitie k ?omen' kunnen de ove- ihoeitr.eeuwse formaties zich ®mPetitie dhaven in de F~ ita'rt']6 competitie voor niet- tonto Të»Unning'louders is De leer 2aterdag in HUist gast- 'KarSfe °r' De Schelde Van onze tafeltennismedewerker GRAAUW - De kersverse Zeeuwse kampioene Vivian Blanckaert ziet het komende deel van het competitieseizoen nog niet zo zitten. Dit gezien het feit dat het Graauwse St.- Aloysius momenteel kampt met een aantal speelsters, dat in de ziekenbog zit of op zijn minst niet helemaal fit is voor de eerstvolgende krachtme ting in de derde divisie. Met overmacht werd 1985 afgeslo ten met een ongeslagen kam- pioensachap in de vierde divi sie dames, een tussenfase die het team vanuit de Brabantse competitie nam, om uiteinde lijk in de nabije toekomst uit te komen op tenminste een eerste divisieplaats. Met name het duo Vivian Blanckaert en Anja van de Vijver droeg tot op heden het team, waarbij het werd geas sisteerd door de jeugdige en talentvolle Bianca Verras. Be gin december raakte Anja tij dens schoolsport in coma, be landde in het ziekenhuis en mag nu eigenlijk nog niet sporten. Trainer Joop Maas van SAR, de vereniging waar uit Anja afkomstig is, moet de enthousiaste speelster nu dui delijk afremmen. „Zij wil er weer te snel invliegen en dat lijkt me maar een bedenke lijke toestand. Anja stond in december in een geweldige vorm achter de tafel en is op weg haar talenten te gaan verzilveren. Zij zal het echter na die ziekte-affaire kalm aan moeten doen". Dat was ook de reden dat Maas zijn pupil tijdens de Zeeuwse kampioenschappen op een gegeven moment uit de wedstrijd haalde. „Ik weet dat ik het wat kalmer aan moet doen", erkent Anja van de Vij ver dan ook. „Maar als ik een maal achter de tafel sta, ben ik dat al weer vergeten". Bianca Verras, de derde speelster van St.-Aloysius, is momenteel ook al niet beschikbaar. Zij kampt met een virusziekte en is re gelmatig ziek. Noodgedwon gen zal de reserve voor het team, Sterra Blanckaert, eventueel moeten invallen, maar ook voor haar geldt, dat optimaal presteren ten koste Vivian Blanckaert, de enige speelster van het St.-Aloysius-team die helemaal fit is. - FOTODESTEM/COR meer, omdat St.-Aloysius met tegenstanders als Smash'70, Stiphout, Docos 2 en Vice Versa op papier weinig moeite zal hebben. De enige tegen stander van formaat zou SVE uit Utrecht kunnen zijn, kan gaan van een langdurige blessure. De start in de nieuwe derde divisie zal dan ook niet posi tief zijn. De immer fanatieke Vivian Blanckaert heeft het er duidelijk moeilijk mee. Te- DE BOER waarin de voormalige MZ- speelster Ingrid Hofman speelt. „We zullen deze keer echt moeten zien waar het schip strandt en misschien stranden we wel helemaal niet". Van onze paardesportmedewerker VLISSINGEN - In manege De Scheldestad in Vlissingen wordt zaterdag 18 januari een provinciaal indoor-springcon- cours hippique voor paarden en pony's gehouden. Voor de organisatie tekent de ruiter sportvereniging De Schelde stad uit Vlissingen. Niet min der dan 21 verenigingen uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hebben met hun springruiters en amazones in geschreven voor dit evene ment. Toch staan er slechts 85 combinaties op de startlijsten. Zij komen vrijwel allemaal twee keer in actie, want zij moeten namelijk een klassiek springparkoers en een pro gressief springparkoers afleg gen. Uit het aantal inschrij vingen blijkt duidelijk dat vele springcombinaties niet in training zijn gedurende de winterperiode. Begrijpelijk, want die training moet vrijwel uitsluitend in maneges plaats vinden en daarvoor is niet iedereen in de gelegenheid. Toch kan de strijd in ma nege De Scheldestad zaterdag interessant worden. In de Z- klasse paarden komen twee sterke troeven in actie, te we ten Peter Kosters met Varant van Graeve Jan en Bram Klaasse met Polstar van Wal cheren. Kwaliteit hebben beide ruiters genoeg in huis, al beschikt Klaasse over wat meer ervaring dan zijn directe opponent. In de Z-klasse pony's moet favoriete Miranda de Jonge met Harold van De Zwinrui- ters het opnemen tegen Xan- der van Leeuwen met Danny van Heerle en Sandy den Ex- ter met Sapai van Noord-Be veland. Hoewel Mirande de Jonge pas haar tweede Z- wedstrijd rijdt, mag zij toch als favoriete worden gezien. Van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - De indeling van de verschillende klassen voor de komende tafeltennis- competitie ziet er als volgt uit: LANDELIJK: DAMES: Eerste divisie: Middelburg-Zuid 1, Ho- tak, Hoonhorst, Megacles, Tref fers, Irene. Derde divisie: St.- Aloysius, Smash'70, Vice Versa, Stiphout, Docos 2, SVE. HEREN: Eerste divisie: MZ 1, Avanti 2, Pelgrim Gaand, Shot, Sjaarde ma, Scylla. Derde divisie: MZ 2, FVT 1, DHC I, JCV 2, Blue Stars 1, Blaeuwe Werelt 3. Vierde divi sie: SAR 1, Phoenix 1, VEV 1, Deso 1, TYBB 1, De Treffers 1. Vijfde divisie I: MZ 4, Zand 1, Korenbeurs 2, Papendrecht 1, Phielix 1, NOAD 3. Vijfde divisie J: MZ 3, Wilno 1, FVT 2, WPK/ SVN 1, Wibats 1, Ilac 2. MEIS JES: Kampioensgroep: Zand, Rhenus, Wyhe, Elsloo, Treffers, Twekkelerveld. B-klas: Arne muiden, MZ, Markiezaat, Red Stars, Elsloo 2, Megacles 2. C- klas: Zand 2, Arnemuiden 2, Vice Versa, Ventura Sport 2, MVO. JONGENS: B-klas: MZ, FVT, Ilac, De Treffers, Vrienden schaar, Twenty One Up. C-klas H: Westerzicht, Goese Polder, De Sprint, Korenbeurs, Nileta 2, Shot'65. C-klas J: Wilno, Zand, Hotak, Vice Versa, Nileta 3, Shot'65 2. AFDELING: SENIOREN: Eerste kias A: Westerzicht 1, SAR 2, Goese Polder 1, St.-Lau rens 2, St.-Aloysius 1, MZ 6. Eer ste klas B: MZ 5, Big Smash 1, Effect 1, Laurens 1, Arnemuiden 1, Zand 2. Tweede klas A: MZ 7, Yerseke 1, Arnemuiden 3, Big Smash 2, SAR 3, Goese Polder 2. Tweede klas B: MZ 9, MZ 8, Big Smash 3, Goes 1, Arnemuiden 2, Westerzicht 2. Derde klas A: Kerkwerve 1, Kapelle 2, Scaldina 1, Zand 4, Slagvast 1, MZ 11. Derde klas B: Kapelle 3, Laurens 3, MZ 12, Oudelande 1, Zand 3, Arnemuiden 4. Derde klas C: Westerzicht 3, Yerseke 2, Scal dina 2, Arnemuiden 5, MZ 10, Ka pelle 1. Derde klas D: ONA 1, Ef fect 2, RWS, STEEN 1, Aloy 2, Philips 1. Vierde klas A: Kapelle 4, MZ 16, Yerseke 3, Westerzicht 4, Scaldina 4, Big Smash 4. Vierde klas B: Oudelande 2, Goese Pol der 3, MZ 15, MZ 13, Laurens 4, Wilno 2. Vierde klas C: Oude lande 3, MZ 14, Wilno 3, Kerk werve 2, Zand 5, Scaldina 3. Vierde klas D: Philips 2, PZEM 1, Reynaert 1, Effect 1, STEEN 2, STV 2. Vierde klas F- hor i t t zendijke 1, STV 1, SAR 4, Effect 3, ATV. Vijfde klas: Westerzicht 6, Oudelande 4, Big Smash 7, Ar nemuiden 6, Kapelle 6. Vijfde klas B: Big Smash 5, Kapelle 5, Slagvast 2, MZ 17, Laurens 5. Vijfde klas C: Westerzicht 5, Scaldina 5, Big Smash 6, MZ 18, Yerseke 4. Vijfde klas D: IJzen- dijke 2, B S 1, HCG 2, Aloy 3, PZEM 2, Effect 5, ONA 2. Vijfde klas E: Philips 3, Effect 6, Rey naert 2, Reynaert 3, STV 3, STV 4, STEEN 3. Zesde klas: Kapelle 7, Kapelle 8, Laurens 6, Laurens 7, Arnemuiden 7, Oudelande 5. JEUGD: Eerste klas: MZ 2, Wilno 2, Arnemuiden 1, Effect 1, Goese Polder 1, Zand 2. Tweede klas A: Laurens 1, MZ 4, Slagvast 1, Arnemuiden 2, Effect 2, SAR 1 Tweede klas B: MZ 3, Effect 3, Wilno 3, Westerzicht 2, Scaldina 1, Zand 3. Derde klas A: MZ 6, MZ 8, Goese Polder 3, Wilno 4, Reynaert 1, Scaldina 2. Derde klas B: MZ 5, MZ 7, Effect 4, Westerzicht 3, Zand 4, Reynaert 2. Vierde klas A: MZ 9, Kapelle 1, Slagvast 2, Oudelande 1, Zand 5, Reynaert 4. Vierde klas B: Lau rens 2, Kerkwerve 1, Big Smash 1, Oudelande 2, Reynaert 3, Scal dina 3. Eerste klas meisjes: Wilno 1, Aloy 1, Arnemuiden 3, Arnemuiden 4, Zand 3, Aloy 2. P/W eerste klas: Westerzicht 4, MZ 10, Arnemuiden 3, Arnemui den 4, SAR 2, Aloy 1. Vijfde klas A: MZ 11, Kapelle 2, Slagvast 3, Big Smash 3, Scaldina 4, Big Smash 2. Vijfde klas B: Effect 5, Effect 6, Effect 7, STEEN 1, Rey naert 5, STV 1. P/W tweede klas A: Big Smash 4, Reynaert 6, Ar nemuiden 5, Zand 6, Wilno 5. P/W tweede klas B: Slagvast 4, Oudelande 3, Scaldina 5, Big Smash 5, MZ 12. AXEL - Het jeugdschaakkam- pioenschap komt in een beslis send stadium. Zaterdag 18 ja nuari wordt in De Welle te Axel de vijfde ronde gespeeld. Vooral in de A-groep, waarin Martin Martens en Mare de Waal hard vechten voor de Zeeuwse titel, is het spannend. Indeling vijfde ronde: A- groep: De Waal-Martens, Van Klaveren-Geldof, Van Driel- Clarisse, De Kraker-Dubbel dam, Riemens-P. van Dijke, Michael Dubbeldam-Janse, Van de Vaart-Heyboer, Kool hoven is vrij. B-groep: Brou- -wer-Kindt, Kwist-Leenhouts, Belfroid-Toetenel, Rijn-J Dieleman, Louws-Pierens Bril-Minnaert, P Rar "h

de Stem | 1986 | | pagina 13