'Cruyff moet zelf betalen' IN MASTERS TENNISTOERNOOI IN NEW YORK Europese boksunie wijst protest uit Engeland af Trainers terug bij KNGV Parijs-Dakar een grote puinhoop Timman wint eerste partij ADVOCAAT VAN CF BARCELONA NA GESPREK Afgelastingen LOTTO UCI-r egels gewijzigd SPORT IN 'T KORT Engelse rechter: alcoholverbod weer opheffen Tele Santana terug als bondscoach van Brazilië Yep Kramer valt af voor selectie wedstrijd VLIEGTUIG VERMIST IN WOESTIJN Eric Gerets mag training overslaan Sterke start Ljubojevic in Wijk aan Zee ZATERDAG 18 JANUAR11986 T26 Van onze correspondent BARCELONA - De Spaanse advocaat van FC Barcelona -senor Muntanola- heeft vrijdagavond na een ge sprek met Cor Coster en de advocaten van Johan Cruijff in het stadion Camp Nou gezegd dat de Cata laanse club aan al haar fi nanciële verplichtingen ten opzichte van Cruijff heeft voldaan. „De eis dat wij nog ƒ400.000 moeten betalen, is grote flauwekul. Het hele betoog van Cruijff is niet se rieus te noemen", aldus de advocaat De standpunten van Bar celona en Cruijff staan vol gens advocaat Muntanola momenteel lijnrecht tegen over elkaar. Het officiële standpunt van de club was maandagavond 27 januari in een directievergadering be paald. De Catalaanse advocaat gaf ronduit toe dat in artikel 4 van het contract met Cruijff wordt bepaald dat de club alle belastingen betaalt over het salaris dat de speler bij de club verdient. In to taal ging dat om een belas tingschuld van rond 800.000. Volgens de Barce- lona-advocaat moest dit be drag echter eerst door Cruijff zelf aan de schatkist worden betaald. Dit bepaalt de Spaanse wetgeving. Cruijff deed dat echter niet, omdat hij vond dat de club dat rechtstreeks zelf moest doen. Daardoor - aldus de Barcelonese advocaat werd de betaling jaar in jaar uit maar uitgesteld. De boe tes en de eisen voor rente vergoedingen liepen door het niet-betalen geweldig op. „Toen het nieuwe be stuur kwam", zo verzekerde de advocaat, „was het totale bedrag aan boetes bijna net zo hoog opgelopen als de ori ginele schuld van 800.000." In totaal eiste de belasting dienst rond de 1,6 miljoen van Cruijff. Om het slepende pro bleem op te lossen, sloot het nieuwe clubbestuur toen met Cruijff een nieuw con tract, waarin Barcelona be loofde dat zij 75 procent van het nieuwe totaalbedrag zou betalen. Cruijff zou op draaien voor de rest - 25 procent - van de 1,6 mil joen. Het zijn deze ƒ400.000 waar nu om gevochten wordt. Barcelona betaalde haar deel, maar Cruijff deed dat niet. Hij vroeg aan de Banca Catalana om garant te staan, uiteindelijk klopte de fiscus bij deze bank aan de deur omdat Cruijff alsmaar weigerde te betalen. Hij zegt nu dat zijn vertegenwoordi gers in die tijd geen macht hadden om die nieuwe ver deelsleutel te accepteren", aldus de advocaat, „maar dat is flauwekul. Dat is niet serieus. Wij zijn zeer tole rant geweest, want we heb ben veel meer betaald dan dat wij volgens artikel 4 uit het contract van Cruijff wa ren verplicht. Cruyff moet nu betalen". Boris Becker bij laatste vier TILBURG (ANP) - Jan Timman heeft de eerste partij uit de tweekamp te gen Artur Joesoepov uit de halve finales van het kan didatentoernooi gewonnen. De Rus gaf de donder dag na veertig zetten afge broken partij vrijdagmor gen zonder verder te spe len op. Joesoepov, die met wit speelde, raakte tegen het einde van het duel in razende tijdnood. In een betere stand maakte hij op de 31e zet een blunder, waardoor Timman met een kwali teitsoffer de partij een be slissende wending gaf. Joesoepov haalde nog wel het einde van de eerste zit ting, maar zijn materiële en positionele achterstand was onhoudbaar. NEW YORK (AFP/Reuter) - Wimbledon- kampioen Boris Becker heeft de laatste vier van het Masters tennistoernooi in New York bereikt. In het Madison Square Garden ver sloeg hij voor 10.000 toeschouwers op impone rende wijze Mats Wilander in drie sets: 6-4, 4- 6,6-3. De jonge Westduitser (18) was voorafgegaan door An dres Gomez uit Ecuador. De invaller voor Jimmy Connors leverde vakwerk af tegen Johan Kriek (6- 3,6-2). In minder dan een maand kwamen 'Boem Boem Becker' en Mats Wilander elkaar drie keer op dé baan tegen. In de fi nale van het Davis beker toer nooi in München en de eind strijd van het Masters toernooi voor spelers onder de 22 jaar heerste Becker op voorbeel dige wijze. Maar de Masters in New York,- waar anderhalf miljoen gulden aan prijzen- DEN HAAG (ANP) - De afde lingen Friesland en Zeeland van de KNVB hebben alle voor zaterdag vastgestelde wedstrijden in verband met de slechte gesteldheid van de ter reinen afgelast. DEN HAAG (ANP) - De Euro pese Boks Unie (EBU) heeft het protest van de Engelse promotor Greg Steene tegen de uitslag van de partij om het Europees kampioenschap in het halfzwaargewicht afgewe- rw. Op II december verde digde Alex Blanchard in Lon den zijn Europese titel met succes door een onbeslist tegen de Engelse uitdager Dennis Andries. Twee dagen na het gevecht diende Steene via de Engelse Boks Bond een protest in tegen de uitslag. Vooral het Deense Jurylid Knud Jensen, die par tij met 118-114 aan Blanchard had gegeven, had het in de °gen van Steene verkeerd ge daan. Omdat het Italiaanse ju rylid Delia Michalina (118-116) 'n de uitdager de winnaar zag en scheidsrechter Bachalet (Fra) geen winnaar kon aan wijzen, eindigde de partij on beslist. De EBU wees het protest v*n Steene af op grond van de reglementen, die bepalen dat uitslag alleen herzien kan 'orden wanneer een fout in de telling op de scorekaarten is gemaakt. Dat bleek bij het gevecht Blanchard - Andries niet het geval. De EBU kwam promotor Steene toch nog enigzins tege moet. Hij zal Dennis Andries opnieuw kandidaat mogen stellen als uitdager van Blan chard. Voor 27 januari kunnen de bij de EBU aangesloten bonden kandidaten stellen voor de uitdaging van Alex Blanchard. Je winnende getallen in Midlotto 2 [V waarvoor vrijdag de trekking ,i)laats gevonden, zijn: is 18 9 2^~36- Het reservegetal je 476.000 deelnemers aan de lotto jorgden voor een inleg van 1,9 mil- Ï5n jpulden. Voor de prijzen is f-900.000 beschikbaar. ^•9998^ferSpel Werd getr°k' ex^ra~prijzen vallen op het nun>mer 89 55 78. v«n de afdaling in Kitzblihel u Wirnsberger (Oos) 2.01.77; 2. (0os> 2 03 0°: 3- Pirmin Zur- (Caru 2 na SmS 2.03.12; 4. Felix Belczyk 6, L,,„ ï?'43' ,5 Doug Lewis (VSt) 2.03.59; Sbardeiwt (Zwi) 203-78: 7- Danilo 2.0414 (Ita) m04; 8'Ivan Marzola itrtJ<fSj:e^*r^den Js de stand in de V,W,™ de wereldbeker afdaling:l. S2 pnt'2' Maller (Zwi) 84.3. Cl 8 ,Zwi) 84,4. Mair (Ita) 48, 5. Resch foaliUeVw^ 13 wedstrtjden/een com- WirSL?™delli <Lu*> 109 Put, 2. (Joel 75 .,pr, 3- Müller 90, 4. Krizaj 0,5. Petrovic (Joei fifl St va? dt Super d voor dames in 11546 9 Si nt: 1 Traudl Hacher (WD1) Vre'"> &hMHa Valliser (Zwi) 1.16.09; 3. Flore Sfr ,Zwi) 1.16,37; 4. Anne- talte, (Fra> 1 16,41, 5 - 1-1« 6. Mi, 1.176» 23 Christa Kin Van onze sportredactie BREDA - De internationale wielerbond (UCI) heeft de startmogelijkheden van ex- profs, die terugkeerden naar de gelederen van de amateurs, verruimd. Mochten de ex-beroeps voorheen alleen in nationale wedstrijden uitkomen, vanaf komend wegseizoen mogen zij ook in buitenlandse wedstrij den koersen. Verder wordt het aan de wielerbonden toege staan ex-profs in de nationale selecties op te nemen. Alleen deelname aan het wereldkam pioenschap op baan en weg blijft uit den boze. Verder zul len eventueel door ex-profs gevestigde wereldrecords niet worden erkend. Ook deelname aan de Olympische Spelen is niet toegestaan. 5. Catherine Michela Figini Kinshofer (Ned) Punten 019*e wereldbeker: 1. Walliser 164 3thtieider ll"da ,?ess (Zwi> 152i 3- 5 Figini sf Manna Kiehl (WD1) Uitgeschakeld DE NEDERLANDSE badmin- tonkampioene Eline Coene heeft in de derde ronde van het internationale toernooi van Taipeh een stevige neder laag geleden tegen de Japanse Sumiko Hitada. Coene verloor met de cijfers 7-11,1-11. Uit ziekenhuis EMIEL HOPMAN is vrijdag uit hqt ziekenhuis van Alk maar ontslagen. De Noordhol landse schaatser, die deze week voortijdig uit Davos te rugkeerde, moet voorlopig thuis in 't Zand nog drie we ken rust houden. geld klaar ligt, stond bij de Zweed hoog genoteerd. Wilander speelde inderdaad beter dan de voorgaande ke ren, maar had de strop dat Becker ook sterk voor de dag kwam. De held van Wimble don liet zich niet uit het veld slaan door de service-door braak in de eerste game van de wedstrijd, maar behield de controle en koelbloedigheid. Na een serie van drie aces in de vijfde game herstelde hij het evenwicht in de zesde. De setwinst greep hij op identieke wijze. Een serie van onretour- neerbare opslagen in de ne gende game werd gevolgd door een reeks prachtige re turns in de tiende, waarop de drie jaar oudere Wilander geen passend antwoord wist: 4-6. In de tweede set had de Zweed zijn repliek wel klaar. Zijn opslag vertoonde dege lijke regelmaat, liet hem op kritieke momenten niet in de steek en door een doorbraak in het vijfde spel trok hij de stand gelijk (6-4). In de beslissende reeks wa ren beide spelers aan elkaar gewaagd. Er ontspon zich een fascinerend service - volley duel waarin al snel duidelijk werd dat verlies van eigen op slag funest zou zijn. Becker leek daarbij in het voordeel. Zijn service was over de hele partij een machtig wapen. In totaal sloeg hij tien aces tegen Wilander drie. In de achtste game voltrok zich het drama voor Wilander. Op 30-15 pro duceerde Becker drie schitte rende, winnende slagen die het einde van de aspiraties van Wilander betekende. Becker beëindigde het enerverende duel op karakteristieke wijze: met een ace. Eerder op de avond had An dres Gomez, die enkele uren voor het begin van het toer nooi opgeroepen werd om de grieperige Connors te vervan gen, de Amerikaan Johan Kriek verslagen. De getalen teerde speler uit Ecuador was over de gehele linie sterker dan zijn opponent, die het toernooi ingezet had met de overwinning op Stefan Ed- berg, de winnaar van de open Australische. Met 6-3, 6-2 werkte Gomez zich op tot te genstander van de winnaar uit het duel tussen Lendl en Mayotte. Enkelspel, kwartfinales: Boris Becker (Brd) - Mats Wilander (Zwe) 6-4,4-6,6-3; Andres Gomez (Ecu) - Johan Kriek (VSt) 6-3,6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Edberg/Jar- ryd (Zwe) - Slozil/Smid (TSj) 7-6,6-2; Flach/Seguso (VSt) - Casal/Sanchez (Spa) 6-0,7-6 (7-1); Edberg/Jarryd (Zwe) - Slozil/Smid (TSj) 7-6,6-2. Boris Becker balt zijn vuisten na weer een fraaie passeerslag tegen de Zweed Mats Wilander die hij in drie sets klopte. - fotoanp LONDEN (AFP) - Het verbod op de verkoop van alcoholhou dende dranken in en om En gelse voetbalstadions is al weer aan herziening toe. Dat stelt de Britse rechter Popple- well in zijn donderdag ver schenen rapport over de vei ligheid in Engelse voetbalsta dions. Volgens Popplewell werkt de maatregel frustrerend voor onschuldige toeschouwers. Bo vendien ontberen de clubs, vindt Poppleswell, een flink stuk inkomsten. De Engelse voetbalstadions kennen overigens nog steeds de vereiste veiligheidsmaatre gelen niet. Popplewell was door de regering gevraagd een onderzoek in te stellen naar aanleiding van de drie ram pen, waarbij Britse clubs vorig jaar waren betrokken: sup- portersrellen in Birmingham (april, één dode), brand in Bradford (mei, 56 doden) en de gevechten in het Heizelstadion (mei, 39 doden). Volgens Popplewell zijn niet alleen voetbalstadions gevaar lijk. Ook rugby- en cricketac commodaties zouden voor ver betering vatbaar zijn. In zijn rapport pleit de rechter voor een vergroting van de be voegdheden van diverse in stanties tijdens sportwedstrij den, zoals ordediensten, brandweer en lokale bestuur ders. Van onze gymnastiekmedewerker BREDA - In zeer korte tijd is het bestuur van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond erin ge slaagd om de rust in de gelederen terug te brengen. Die was ontstaan nadat in korte tijd een aantal bekwame trainers bij de Jong Oranje selectie was weggelopen. „Al lemaal een gevolg van com municatiestoringen en toeval lige samenloop van omstan digheden," zo zegt men nu bij het KNGV. „Maar dank zij in tensief en goed overleg met alle betrokkenen zijn we erin geslaagd om de trainers voor het KNGV te behouden." Het begon allemaal eind vo rig jaar nadat Hans van Zet ten ais trainer van de A-selec- tie op Papendal was opgestapt. In zijn plaats benoemde het KNGV zeer verrassend Ro nald Walter tot op dat moment trainer van de damesploeg van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiek Bond. Hoe wel daarmee de zaak opgelost scheen te zijn, verklaarde cho reografe Rietje Bijlholt plotse ling niet met de nieuwe trai ner te kunnen samenwerken. „Hij wilde alleen de verant woordelijkheid dragen voor de A-selectie en dat was gelet op de ervaringen uit het verleden en de jarenlang gehanteerde werkwijze op het turninter- RIO DE JANEIRO (RTR) - De nieuwe voorzitter van de Bra ziliaanse voetbalbond Octavio Pinto Guimaraes heeft zijn eerste doel bereikt. Op de dag, dat hij tot president van de bond werd gekozen, stelde hij dat zijn eerste taak was een bondscoach te contracteren. Minder dan 24 uur na zijn benoeming is hij geslaagd. De nieuwe coach is Tele Santana, die na het kampioenschap van Spanje in 1982 de functie ver liet met het vaste plan er nooit meer in terug te keren. Van onze sportredactie WIJK AAN ZEE - Na Emiel Hopman is ook Yep Kramer afgevallen voor de selectie wedstrijd met als inzet twee startbewijzen voor het Euro pees kampioenschap in Oslo op 25 en 26 januari. Yep Kra mer keerde gisteren vanuit Davos met een zware ver koudheid terug in Nederland. Na onderzoek door team-arts Rob Pluijmers werd de Fries naar huis gestuurd met het advies een paar dagen onder de wol te kruipen. De selectie-wedstrijd, die vandaag en morgen in Alk maar wordt gehouden zal nu gaan tussen kernploeglid Ro bert Vunderink en gewestrij der Egbert Post. Het tweetal rijdt een kleine meerkamp en de winnaar is zeker van deel name aan het EK in de Noorse hoofdstad. Zondagavond wordt dan na overleg tussen Henk Gemser en de Begeleidings Commissie Kernploegen de vierde man (titelverdediger Hein Vergeer en Frits Schalij zijn al zeker van hun deelname) aangewe zen voor het EK. Henk Gem ser; „Daarin speelt Yep Kra mer zeker nog een rol. Als blijkt dat hij zondagavond al weer redelijk is opgeknapt - en volgens Pluijmers is die kans groot, omdat het om een eenvoudige verkoudheid gaat - dan moet in redelijk overleg bekeken worden of hij ten op zichte van de verliezer van de tweekamp in Alkmaar niet de voorkeur moet krijgen". Door Jos Maas LABE - Na alle drama's is Pa rijs-Dakar in organisatorisch opzicht een grote puinhoop ge worden. Het einde van de dra ma's in deze crazy race lijkt nog niet in zicht. Sinds don derdagmiddag wordt in Gui nee een vliegtuig met aan boord de cameraploeg van de Franse televisie vermist. Gis termorgen waren 15 vliegtui gen het luchtruim ingegaan om het verloren toestel te zoe ken. Tot nu toe is men daar niet in geslaagd. Vandaag gaat de zoekactie verder. De etappe Labé-Kayes (753 km.) door het massief van Fouta Djallon werd afgelast, omdat gisterochtend om acht uur pas slechts een zestigtal wagens en 22 motoren binnen waren. De nieuwe organisator Patrick Verdoy durfde het niet aan de volgende rit van start te laten gaan. Waardoor de kansen van Jan de Rooy om het klassement van de vracht wagens te winnen, vrijwel verkeken zijn. De Rooy hoorde pas gister nacht om 3.30 uur bij aan komst in Labé van de verras sende beslissing dat de tijd- straf van 5 uur aan zijn groot ste rivaal, de Fransman George Groine was kwijtge scholden wegens gebrek aan bewijs. Jan de Rooy was des duivels en uitte met niet mis te verstane woorden zijn onge noegen aan het adres van Ver doy. „Zo zijn we niet ge trouwd, makker, dit heeft niets meer met sport te maken. Hier neem ik absoluut geen genoegen mee. Ik heb me al tijd aan de reglementen ge houden, maar nu word ik ge marchandeerd. Als dit niet te ruggedraaid wordt, rij ik nooit meer mee", schreeuwde hij de Franse organisator toe. Het nieuws van deze onaange name verrassing kwam des te harder aan, omdat de Rooy met zijn DAF Turbo Twin in de lange en zware etappe naar Labé kans zag om maar liefst 2 uur en 41 minuten in te lopen op Groine. Desondanks blijft het verschil tussen Groine, die op de 14e plaats algemeen staat, en de Rooy 3 uur en 44 minuten. De Rooy staat in het alge meen klassement op de 20e plaats. De Rooy werd enkele uren later nog kwader toen de organisatie doodleuk mee deelde dat de rit naar Kayes geschrapt zou worden, terwijl eerder al de hel van Maureta- nië grotendeels uit het route- boek was geschrapt. „Zo iets zou Sabine nooit geflikt heb ben. Dat was tenminste een nette kerel, die sjoemelde niet." Ondanks dat de kansen zeer beperkt zijn om de opgelopen achterstand die door toedoen van de Franse organisatie tot stand kwam, nog in te lopen, heeft Jan de Rooy voor dit weekeinde een coupe aange kondigd. „Ik zal de volgende dagen zo rijden dat mijn com- panen 's avonds oververmoeid uit de cabine vallen. Als ik dan toch moet verliezen, zal ik strijdend en eervol ten onder gaan. En dat kunnen jullie me zelfs niet verbieden", aldus De Rooy tegen de organisatie. Van de Nederlanders zitten naast de DAF-equipe alleen nog maar het echtpaar Kees en Mieke Teijsterman en de motorcoureur Anne Kies in de race. De klassementen van vrijdagavond: Auto's: 1. Metge (Fra) Porsche 27 uur 21 minuten en 54 seconden; 2. Ickx (Bel) Porsche op 2.08,25; 3. Rigal (Fra) Mitsu bishi op 6.17,28; 55. Tijsterman (Ned) Mit subishi op 47.52,41. Motoren: 1. Neveu (Fra) Honda 51.18,48; 2. Lalay (Fra) Honda op 10,00; 3. Bale- strieri (Ita) Honda op 1.15,17; 19. Kies (Ned) KTM op 31.59,11. Trucks: 1. Groine (Fra) Mercedes 46.57,52; 2. De Rooy (Ned) DAF op 3.44,17; 3. Moskal (TSj) Liaz op 5.20,46, naat onaanvaardbaar," zo lie de Groningse ballerina weten Bijlholt dus weg. Definitief weg, naar he scheen, want de aanvankelijl gedane toezegging dat zij we voor het KNGV behouden zoi blijven, werd geen gestand ge daan. Daarmee kwam ook d< training voor de Jong Oranje selectie in gevaar. Op de voor laatste dag van 1985 wen daarover met de beschikbar trainers en het bestuur van d' afdeling keurturnen dame overlegd. Daar werden af spraken gemaakt, maar nie zo goed of de eerste week vai januari stapten kort na elkaa de trainers Dietert Frankem; en Bram van Koolwijk op. „E is achter onze rug om wee van die afspraken afgeweket zonder dat we daarin gekeni zijn," zo luidde hun motive ring. De Prinsenbeekse trainste Jossie van den Beemt, die in middels ook aan de trainers staf voor Jong Oranje was toe gevoegd, liet weten er onde die omstandigheden ook nie zo veel voor te voelen om doo te gaan. Voor Anneke Keidei voorzitter van het afdelings bestuur, en Miep van Est, se cretaris, was dat aanleidinj om hun functies ter beschik king te stellen. „Om he sneeuwbaleffect te keren," z verklaarde Anneke Kelder. Het koortsachtige en kenne lijk goede overleg dat daarn: volgde, heeft tot resultaat ge had dat vrijwel iedereen wee op de plaats is teruggekeerc Rietje Bijlholt heeft van he KNGV een nieuw contrct ge kregen en zal nu samen me Jossie van den Beemt het cho reografische aspect van di Jong Oranje-training verzor gen. Dietert Frankema ei Bram van Koolwijk kerei weer terug als trainer/coördi nator van deze selectie. Vanuit het bestuurlijke ap paraat zal Dick Sol de techni sche begeleiding gaan coördi neren. De twee vacatures ii het afdelingsbestuur zijn no; niet opgevuld. „We zijn drifti aan het zoeken en hopen o zeer korte termijn daarvoo geschikte mensen gevonden t hebben," zo liet het KNGV we ten. BRUSSEL (ANP) - Eric Gere' is door bondscoach Guy Th} vrijgesteld van de extra tra ning van de selectie van hi Belgische elftal op 22 janua in het Heizel-stadion in Bru; sel. De PSV-er verblijft op d. moment met de Eindhovenï club in het buitenland. Th} heeft voor de training 22 spe Iers opgeroepen. Nieuw bij he zijn doelman Bodart va Standard Luik en middenvel der Mommens van Lokeren. WIJK AAN ZEE (ANP) - He begin van de 48e editie van he Hoogovens schaaktoernoe sprak vrijdag in Wijk aan Ze niet tot de verbeelding. He leek wel of de veertien deelne mers aan de hoogste groot meestergroep hadden afge sproken het zo rustig mogelij! te doen. Veel spelers hebben er bo vendien een hekel aan ee; toernooi met een nederlaag t beginnen. Vandaar, dat er ii een openingsronde nogal snt tot remise wordt besloten. Z werden er aan drie borden tei hoogste achttien zetten ge daan. Alleen de Joegoslaa Ljubomir Ljubojevic wa boordevol strijdlust. Zij) Amerikaanse tegenstande Nick de Firmian was daa duidelijk niet op bedacht. Ui de opening werd hij overrom peld. In de eerste zitting van d eerste ronde voor de Groot meestergroep A van het Hoog ovens toernooi kwam alleen d Joegoslaaf Ljubomir Ljuboje vic tot winst. Hij maakte kort metten met de Amerikaai Nick de Firmian. Vier partijei eindigden in remise, twe duels werden afgebroken. De uitslagen zijn: Grootmeestergroep P eerste ronde: Nigel Short (GBr)-Robei Hübner (WD1) afgebroken; Ferdinan Hellers (Zwe)- Julian Hodgson (GBr) Mi Hans Ree (Ned)-Genna Sosonk (Ned) Vfc-ft; Ljubomir Ljubojevic (Joe) Nick de Firmian (VSt) 1-0; Aleksande Tsjernin (Sov)-Vlastimil Hort (WD1) Vfe Paul van der Sterren (Ned)- Yasse Seirawan (VSt) Vt- VtJohn van der Wit (Ned)-Pedrag Nikolic (Joe) 0-1. Het verloop van de partij Ljubojevic-D Firmian uit de eerste ronde van ht Hoogovens-schaaktoernooi: Wit: Ljubojevic (Joe) Zwart: De Firmian (VSt) 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6, 3. d2-d c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 a7-a( 6. Lcï-g5 e7-e6, 7. f2-f4 Lf8-e7, 8. Ddl-f Dd8-c7, 9. 0-0-0 Pb8-d7, 10. g2-g4 b7-b£ 11 Lg5xf6 Pd7xf6, 12. g4-g5 Pf6-d7, 12 f4-f5 Pd7-c5, 14. h2-h4 b5-b4, 15. Pc3-b Lc8-b7, 16. f5xe6 f7xe6,17. Pbl-d2 e6-eï 18. Pd4-f5 0-0,19. Lfl-c4+ Kg8-h8, 20. g5 g6 h7xg6, 21. Df3-g4 d6-d5, 22. Pf5xe Dc7xe7, 23. e4xd5 Ta8-d8, 24. Dg4-g Tf8-e8, 25. Pd2-f3 Td8-d6, 26. h4-h g6xh5, 27. Dg5xh5+ Td6-h6,28. Dh5-g6. Zwart geeft het op.

de Stem | 1986 | | pagina 11