Olympia baas over Rapide I CLINGE-ROUTINIER: 'WE KOMEN STERK TERUG' I Bruno Everaert is optimistisch j UNIEK VOETBALGEBEUREN BU VIERDEKLASSER BIERVLIET Volop kanshebbers voor biljarttitel Souburg kansloos tegen Terneuzen IflterP0^a^efS iderla»d yie&se^ ^Titn&atl I harte ^cceS' Omloop van De Valcke in Sas van Gent Standen badmintoi DONDERDAG 16 JANUAR11986 nONPERDAG 16 JANUARI U DERBY IN ZAALHOCKEY COMPETITIE 2.449.834 *c 10 i ot&e NeüC/n7meester De Ster weer alleen op kop FELLE STRIJD OM SCHAAKTM Kansen op titel voor Jeunesse Selectieduels voor Zeeuwse zaalvoetballerj T14 PAGINA SPORT Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De derby in de zaalhockeycompetitie tussen de dames van Olympia en Ra- pide is weer in een zege geëin digd voor Olympia. Olympia kwam afgelopen weekeinde twee keer in actie. Het verloor zaterdagavond de uitwed strijd tegen het sterke Etten- Leur. De heren van Olympia speelden tegen Pelikaan en konden niet tot winst komen. Het werd een nipte nederlaag. De heren van Rapide kwamen tegen Middelburg eveneens niet tot winst. Derde klas heren: PELI- KAAN-OLYMPIA 8-6 - Na vijf minuten spelen kwam Olympia op 0-1 via Maarten de Heus. Luc de Jong scoorde 0-2 en even leek Olympia een gemakkelijke middag te krii- gen, maar Pelikaan herstelde zich knap. Het werd 2-2. Hans Dieleman bracht Olympia weer op voorsprong, maar weer kwam Pelikaan terug. Het werd zelfs 4-3, maar Maarten de Heus scoorde vlak voor rust 4-4. Na de veldwisse- ling viel Olympia in de afwer king ver terug en daarvan profiteerde Pelikaan. Olympia liet kansen liggen en Pelikaan scoorde in die fase drie keer. Deze tik kwam Olympia niet meer te boven. Via 8-5 werd het uiteindelijk een 8-6-neder- laag voor Olympia, dat Mar- tijn Snoodijk in de tweede helft twee keer zag scoren. Een onnodige nederlaag. MIDDELBURG-RAPIDE 6-2 - Rapide begon goed en nam via Wim van der Zee een 0-1- voorsprong, maar daarna nam een technisch beter en vooral sneller Middelburg het initia tief over en voor het rustsig- naal stond het al 4-1. Na de hervatting liep Middelburg verder uit naar 6-1. Via Frank Schellekens scoorde Rapide nog een keer en daarmee werd de eindstand bereikt. Vierde klas dames: ETTEN- LEUR-OLYMPIA 7-4 - In de eerste helft was Etten-Leur sterker en de 5-0-ruststand was dan ook volkomen te recht. Etten-Leur liep eerst nog verder uit tot 7-0, maar vanaf dat moment ging het bij Olympia beter lopen. Via El len Vermunt werd het 7-3 en Marianne Dieleman scoorde 7- 4. De tijd ontbrak voor Olym pia om nog voor een stunt te kunnen zorgen, maar het her stel was knap. Pech was er voor keepster Tanja van Dam me, die vlak voor tijd een spierscheuring opliep in het bovenbeen en daardoor voor minstens zes weken is uit- gschakeld. OLYMPIA-RAPIDE 7-5 - Olympia heeft de derby ge wonnen, maar het was met hangen en wurgen. In de eer ste helft was er geen vuiltje aan de lucht voor Olympia. Via treffers van Winanda Del- zenne, Ellen Vermunt en Ma rianne Dieleman (3x) werd de rust bereikt met een 5-0-voor sprong. Na de hervatting ging het niet meer met Olympia. Rapide kon terugkomen via treffers van Margriet Smid en Claudia Steel tot 5-4. Toen scoorde Annouck van Loon twee keer voor Olympia en dit betekende toch de beslissing. Claudia Steel scoorde nog wel 7-5, maar verder liet een moe gestreden Olympia (twee wed strijden in één weekeinde) het niet komen. Uitslagen tweede klas heren: Geldrop-Vlissingen 16-5. Derde klas heren: Pelikaan-Olympia 8-6, Middelburg-Rapide 6-2. Reserve vierde klas J heren: Forward 3- Middelburg 2 24-1. Vierde klas da mes: Etten-Leur-Olympia 7-4, Olympia-Rapide 7-5. Vader en zoons In het eerste Door Fred. Rabout BIERVLIET - Het zal je maar gebeuren dat je als veertiger je debuut onder de lat mag ma ken en dat daarnaast je beide zoons in het zelfde elftal spelen. Een feit dat misschien op de Nederlandse voetbal velden wel eens voorkomt in het zeventiende elftal van 'Bobbelskonte', maar wellicht nog nooit is ver toond in het vlaggeschip van een vierdeklasser. Het gebeurde vlak voor de winterstop wel bij Biervliet, waar dit seizoen blijkbaar alles mogelijk is en Johnny Versluys en zijn twee zoons in de basis stonden. Vaste doelman Pol van de maar hij schoof onder mijn li chaam het hok in. Wat ik op dat moment groots vond, was dat geen enkele medespeler ook maar één woord van af keuring liet horen. Het typeert de sfeer bij ons: we vormen een ware vriendenploeg". Dat laatste typeert het feit dat na de dinsdagtraining het halve elftal in huize Versluys zit om de nieuwjaarsborrel te nuttigen. Zelfs Pol van de Vij ver en Piet de Koeyer, beiden nog geblesseerd maar opnieuw in training, ontbreken niet. Zij luisteren, zij het met de nodige interrupties, naar het verhaal van de 'oude'. „Kijk, als je lange tijd als veldspeler actief bent geweest, heb je als keeper daar toch voordeel bij. Als de bal gespeeld wordt, weet je waar hij terecht komt. Van daar dat ik met het uitlopen weinig problemen heb. Pro blemen waren er wel. Hoge ballen voor de pot daar kreeg ik de zenuwen van". „Vandaar", gekscheert Piet de Koeyer, „dat ik de jongens vaak gezegd heb om hem bij het intrappen op hoge ballen te trakteren dan wordt hij lek ker onzeker". Johnny, broer van Ad die thans als trainer van DS'79 meer problemen heeft dan hem lief is, laat der gelijke opmerkingen gelaten over zich heen gaan. Ook be sefte hij dat zijn onverwacht debuut geen al te lang leven beschoren zal zijn. Pol van de Vijver is weer hersteld en de concurrentieslag zal voor trai ner Peter Pielaet wellicht geen problemen opleveren. „Och, ik heb jaren als voor stopper voor Sjaak Lybaert gespeeld. Nu heb ik eens ach ter hem gespeeld. Dat is toch al een belevenis op zich. En daarbij met mijn twee zoons in een eerste elftal, ik denk dat je dit maar zelden meemaakt. Het sprookje is wellicht en ho pelijk voor onze vereniging uit", aldus Johnny Versluys. die stelt dat hij maar één groot nadeel heeft en dat is dat hij niet graag verliest. Maar welke sportman doet zoiets wel graag? Vijver kreeg in het duel tegen STEEN een dusdanige optater dat hij met een gebroken kaakbeen en hersenschudding naar de Brugse AZ-kliniek moest worden vervoerd. Pro blemen bij de roodwitte ha- ringkakers, want het keeper- spotentieel is er zo uitgebreid als fruitbomen in de Sahara. Immers, Johan de Reu, die vo rig seizoen onder de lat stond, gaf niet thuis toen men hem voor het eerste kwam vragen. Verenigingsman bij uitstek - de gek van de club noemt hij zichzelf - Johnny Versluys, ooit met Sjaak Lybaert het centrale verdedigingsrif vor mend, kwam te hulp. „Ik had vorig seizoen al in het tweede gekeept doordat daar ook de keepers afhaakten, dus hele maal nieuw was het allemaal niet", bekent hij. Zoon Robbie, negentien geworden op tweede kerstdag, maakte al een aantal jaren deel uit van de basis. Tonny is met zestien levensja ren achter de rug de rapste van het trio Versluys dat te gen Philippine en Hoofdplaat in de hoofdmacht opereerde. Dit seizoen mocht hij zestien keer aan de bak. De eerste twee wedstrijden omdat vaste waarde Ronny Bracke nog niet beschikbaar was en de overige keren vaak als inval ler. „Ik ben dit seizoen de jo ker", weet de benjamin van het gezin te melden. Inzetbaar Een jongen die overal inzet baar is, maar die volgens zijn vader in de spits het best tot zijn recht komt. Het debuut van vader Versluys tegen Phi lippine begon overigens niet bijzonder goed. „Ik kreeg er gelijk één achter mijn oren en dan nog één waarbij ik be paald niet vrijuit ging. Het be gon met een foutieve uittrap van mij. De bal kwam niet verder dan het zestienmeter gebied waar een tegenspeler het leer meteen op de pantoffel nam. Ik raakte de bal nog wel, (ADVERTENTIE) Johnny Versluys met zijn twee zoons, Robbie en Tonny. Het drietal acteerde in het eerste team van Biervliet. Geen alle daagse gebeurtenis. - fotodestem/cobj. de boer Van onze biljartmedewerker GOES - Er valt nog geen zin nig woord te zeggen hoe de kansen liggen na drie ronden in het kampioenschap hoofd- klas libre van het district Walcheren/De Bevelanden. Alle deelnemers staan nog in kansrijke positie. Rinus Hoon- dert van DOS uit Ovezande en Jan Westdorp van ALM uit Goes staan op papier het best geklasseerd. Zij hebben twee matchpunten meer dan de overige deelnemers, maar di verse achtervolgers staan met een beter algemeen gemid delde achter hun naam. Dat zijn vooral Lau West dorp en Rob Tupanwel. Twee grillige spelers, die een sterke partij met een zwakke afwis selen. Westdorp kan bogen op de kortste partij. In slecht ze ven beurten, gesteund door een serie van 104, maakte hij de 180 carmaboles vol. Dat staaltje leek Tupanwel te ver beteren toen hijgeholpen door een serie van 129, in drie beur ten al op 140 caramboles stond. Daarna kostte het hem nog negen beurten voordat hij de 180 caramboles bereikte. De klassering geeft een ver tekend beeld, omdat Piet Doene van TOG uit Kortgene de strijd staakte. Onwel ge- Van onze sportmedewerker AXEL - Door in Axel Wapen van Axel/Kesbeke met 1-3 te verslaan, is De Ster weer al leen op kop gekomen in de hoofdklas van het regionale zaalvoetbal. De zege die de Hulstenaren boekten was ge zien het vertoonde spel te recht. Doelman Langendijk stak in prima vorm en be hoorde tot de uitblinkers. Deze Oostburger behoedde zeker in de beginfase De Ster voor een achterstand door knallen van Besselse en Ruy- tenburg te stoppen. Aangezien De Ster voor de doelwisseling ook niet scoorde, moest de be slissing in de tweede helft val len. Via Triest en Van de Brande liep De Ster uit naar 0- 2, voordat De Bruyne tegen kon scoren. Nog voor de reso luut fluitende arbiter Alfons Bouchaut af kon fluiten, maakte Tilgenkamp aan alle Axelse illusies een eind door 1- 3 te laten noteren. Overige uitslagen: Hoekert-De Rijke 6-5, De Smickel-De Pooter 3- 2, Van Westen-Verpoorte 1—1, De Post-NMB/Vermeire 3-1. Stand: De Ster 13-22, Verpoorte 14-21, De Smickel 14-19, Van Wes ten 14-18, De Pooter 12-14, NMB/ Vermeire 13-13, Fabricom 13-9, Hoekert 14-9, De Rijke 14-7, Wapen van Axel/Kesbeke 13-6. worden liet hij de kastelein van café Flora weten (en niet wedstrijdleider Henk Quak- kelaar) het toernooi voor ge zien te houden. Daardoor moet de organiserende vereniging met zeven man verder. Zater dag en zondag gebeurt dat omstreeks twaalf uur en de slotpartij wordt zondag rond vier uur gespeeld. De stand na drie ronden is (respectievelijk aantal match- punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Rinus Hoondert 4-8.11-64; 2. Jan Westdorp 4-8.03-33; 3. Lau Westdorp 4-8.11-104; 4. Rob Tupanwel 2-10.20-129; 5. Sjaak Walhout 2-9.76-70; 6. Willem Sandee 2-8.03-52; 7. Piet Raas 2-6.51-50. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De strijd om de titel in de hoofdklas vat ZSB-schaakcompetitie duurt onverminderd voort. In het j tussen de eerste twee geklasseerde teams, Vlisingen en Midi burg 1, is nog geen beslissing gevallen. Met slechts drie par die uitgespeeld zijn is de voorlopige stand 2-1 in het vooi van Vlissingen. De prognoses gaan uit naar een puntendelin; Als Middelburg er in slaagt slaagden beide teams er aan dit duel een punt over te houden, lijkt de promotie voor Middelburg niet meer kapot te kunnen. Terneuzen 1, dat na een ongelukkige competitie start enorm is komen opzetten, heeft bij een gelijke uitslag voor Middelburg de kans om nog te promoveren naar de derde klas KNSB, niet meer in eigen hand. Jammer voor Ter neuzen, dat toch vooral in de laatste duels een sterke indruk maakte. Voorlopig staat Vlis singen aan kop en Middelburg is tweede. Hoofdklas: TERNEUZEN- SOUBURG 7-1 - De Terneuze- naren waren in dit thuisduel sterk. Zonder ook maar een keer te verzwakken werden de meeste duels vrij regelmatig gewonnen. Adrie Dubbeldam moest als enige een nederlaag verwerken. Hij kon het in het treffen met Tiggelman niet bolwerken en liet Tiggelman voor Souburg de eer redden. Borduitslagen: Dubbeldam- Tiggelman 0-1, Pauwels-Steyn 1-0, Martens-E. van Boven 1-0, Vleeskens-R. Koolhoven 1-0, Dëes-Vermue 1-0, Janse-K. Koolhoven 1-0, Van der SLoot- F. van Boven 1-0, Van der Vaart-Van Gemert 1-0. HWP 3-ZIERIKZEE 2-2 - De bezoekers konden op het daar voor aangewezen speelweek- einde slechts vier spelers leve ren voor de competitie. De overige partijen worden op een latere datum uitgespeeld. Borduitslagen: Galle-Krijger 0-1, Maes-Bevelander 1-0, Marquinie-Van de Westen 1-0, Velleman-Spiegels 0-1. Middelburg-l-Vlissingen 2- 1 (4-4), Middelburg 2-Goes 2 (4 - 3M> (3-5). Promotieklas: LANDAU 1- SVWZV 1-3 - Ook in dit duel Van onze tennismedewerker HULST - Jeunesse lijkt een belangrijke kandidaat te zijn voor het kampioenschap in de A-poule van de Hulsterse be- drijfstenniscompetitie. Met 6-2 versloeg het Weemaes, dat via een 8-7-zege van het duo Tjo Weemaes/Auk Rottier op de combinatie Annemarie Dob- beleir/Eddie Dobbeleir de spreekwoordelijke eer kon redden. Annemarie Dobbeleir be haalde een ruime 11-2-zege in het enkelspel op Tjo Weemaes en Coen Dobbeleir zegevierde met 10-8 over een niet onver dienstelijk spelende Stanny Verstraeten. In het herendub- bel won het duo Eddie en Coen Dobbeleir met 11-7 van Rot tier/ V erstr aeten. UitslagenA-poule: Jeunesse-El. Weemaes 6-2, Jansenius-Fysio Tennis 4-4, Gini-Pulsar/De Vil- der2-6. B-poule: Elma 1-Necker- mann 14-4, Goo ssen-Iris 6-2, El. van de Walle-Dankaart/Hoefe- ijzers l-7.C-poule: L&S2-Luctor 0- 8, Westerterp/ Hemelaar-Elma 2 3- 5,Rademakers-Ra bo Nieuw-Na- men4-4. D-poule: ETEC-NCB 0-8, Van Tienen-EESI 6-2, Ine Fas- saert-Credit Lyonais 8-0. Van onze atletiekmedewerker SAS VAN GENT - Het trim merspeloton kan zaterdag 18 januari terecht in de Omloop van De Valcke te Sas van Gent, waar een 4, 8 en 21 kilo meter op het programma staan. Dit op een parkoers dat door de polders loopt met als start en finish het voetbalveld van Corn Boys aan de Scha- persdreef. Alle categorieën worden om 15.00 uur wegge schoten. De 21 kilometer (halve ma rathon) omvat twee ronden. Een van dertien kilometer en nog een over het traject van de acht kilometer. Voor iedere deelnemer ligt er een medaille te wachten, terwijl er voor de winnaar van elke afstand een fraaie beker beschikbaar is gesteld. Er kan worden inge schreven vanaf 14.00 uur in de kantine van Corn Boys. De or ganisatie is in handen van de afdeling jeugdbelangen Corn Boys in samenwerking met SV Aloy uit Graauw. |9|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||lll|llll||||||||||||||||l|lllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| Van onze sportmedewerker HULST - „Nu het gerommel achter de rug is, reken ik op een goede tweede competi- E tiehelft. Een serie wedstrij- r den waarin Clinge waar E moet maken dat het der- 5 deklasser is", is een uit- spraak van Bruno Everaert. Een routinier in de Clinge- selectie. Tevens een speler, die het na een mindere periode weer helemaal ziet zitten E voor zijn team. E Dat Clinge problemen E kende, was niet alleen op te E maken uit het minder sterk E draaien dan verwacht mocht worden, maar ook uit 1 het gegeven dat coach Wal- ter van Duyse - hij vertrok door tussentijds ontslag en werd inmiddels opgevolgd door Fons Cornelis - niet j= minder dan 22 spelers nodig had in elf wedstrijden. Een gigantische hoeveelheid, waaruit tevens een zoeken naar de juiste formatie naar voren komt. Eveneens een E aantal waaruit blijkt dat de E Clingenaren, en dat is posi- E tief, over een behoorlijk po- E tentieel beschikken. Een po- E tentieel aan spelers, waar- E van in eerste instantie de E gebroeders Jack en Bruno E Everaert geen deel uitmaak- E ten. Motivatie Een tweetal dat onlangs te E kennen gaf weer paraat te E willen zijn. „In mijn geval is het een gebrek aan motiva tie en een communicatie stoornis geweest. Dit pro bleem betrof overigens niet alleen mijn persoontje. Ook de rest van de groep kampte daar mee. Een storing die zowel in de relatie tussen spelersgroep, bestuur als trainer zijn 'werk' deed. Het gevolg was enig gerommel, dat minder gunstig voor Clinge uitpakte. Door uit eindelijk de knoop door te hakken en bijeen te gaan zitten, is die stoornis hope lijk naar de historie verwe zen. Althans, dat zijn we overeen gekomen", aldus Bruno Everaert. En dat houdt in dat de kerngroep in Clinge voorlo pig weer is teruggeschroefd tot een man of dertien. Een groep die, zoals Bruno Eve raert meldt: „In eerste in stantie eveneens als basis gold. Maar aangezien we naast het terugtrekken van mijn broer en ik te maken kregen met en reeks van blessures, was het normaal dat er veel gewisseld en ge schoven werd. Want mannen als Mark Triest, Peter van Dorsselaar, die beiden overgekomen wa ren van buurgenoot STEEN, Lucas van de Voorde en Fred van Cauteren staan normaal in de basis. Dat zij toe moesten kijken, had met blessures te maken. En dat was vooraf niet te voorzien. Daarnaast stelde Jan de Visser zijn plaas als vleugel verdediger vacant en moest Bruno Everaert: „Nu het gerommel achter de rug is, reken ik op een sterke tweede competitiehelft". - FOTO WIM KOOYMAN Johan Ras een stapje terug doen. Al met al zaken die aanpassing vergden", ver duidelijkt de in Hulst woon achtige Clingenaar. De Visser kwam overi gens op zijn besluit terug en speelt weer gewoon in het keurkorps. Nu de mannen uit het grensgroep tot de slotsom zijn gekomen dat de puntjes eens daar gezet moesten worden, waar dat nodig was, is het optimisme teruggekeerd. En dat is een zaak waar Bruno Everaert zich prima in kan vinden. Van een rasechte Clinge naar verwacht je overigens niets anders. Want dat is Bruno. „Als zesjarige ben ik bij Clinge begonnen als voetballer. Vanuit de pupil len ben ik daarna door de jeugdregionen gestoomd om vervolgens enkele seizoenen als spits in het tweede te spelen. Dat was in de pe riode dat Gilbert Brandt het tweede onder zijn hoede had. Pas nadat Rob Haak Rudy Steel als trainer was opgevolgd, ben ik voor vast in het eerste terecht geko men. En dat is nu ruim vier jaar geleden", verduidelijkt de beleggingsdeskundige Bruno Everaert. In dit vijfde seizoen is het voor Everaert zaak zich ver der samen met zijn maats te laten gelden. En dat houdt in dat Clinge zich voorbereidt op datgene wat vooraf ver wacht werd van de rode bri gade. „Blijven we enigszins gespaard van blessures en wil iedereen zich zoals afge sproken ten volle inzetten, dan komt Clinge goed terug. Dan ook komt er een vaste ploeg te staan met spelers die weten wat ze willen. En aangezien we niets anders wensen dan verder te vlam men, zie ik de toekomst met optimisme tegemoet. Daar aan heeft het de laatste tijd helaas teveel ontbroken en wel door eigen schuld. Een fout die we zelf moeten her stellen. Daar is iedereen zo langzamerhand wel van overtuigd. Alleen dat is al winst. De rest volgt van zelf", besluit Bruno Everaert zelfverzekerd. alllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllinr. nietfl een normale strijd af te ken. Slechts vier partijen den gespeeld. De rest van treffen volgt later. LANDAU 2-DZD 2(4-34 5(4) - De Zwarte Dame Kruiningen heeft terecht winst gepakt in meestal ret matige duels. Borduitslagi De Ruyter-Van der Borgt (4Dehulster-Den Hollar afgebroken (0-1), Schoot-1 0-1, Van Ham-Van Iwaari 1-0, Sterk-Van Stel 0-1, ders-Meyaard 1-0, Oegei Karelse afgebroken (G Heynsdijk-Krijnsen afgeb; ken (0-1). Koudekerke 1-Goes 2 1(4, Koudekerke 2-Vlissin» 22(4-2(4 (3(4-4(4). Van onze sportmedewerker AXEL - Het Zeeuwse voetbalteam komt vrijdag januari in Veldhoven bin de lijnen. Het komt dan uit J gen de selecties van Brabi en Limburg, in duels die dj bondscoach Evert Teu bekeken worden. Teunissenl in Veldhoven aanwezig omif de ontmoeting in het telj staat van de selectie voor b nationale team. De Zeeuwse coach Armaij Doesburg en teamleider de Koeyer hebben voor t wedstrijden de spelers Johi Bish, John van Elburg, I en Hans Picavet, Romeo vl Aerden, John Tahapary, Mal cel de Nijs, Rob en Gerard) Nooyer en Taco van de uitgenodigd. Van onze badmintonmedew TERNEUZEN - De standee de badmintoncompetitie i er als volgt uit: Bondscompetitie: Eerste afdeling 2: Duinwijck 4 11-26,| Ritte 1 11-25, Harris Drop S 11-25, Avanti 1 11-17, Haarlemll 11, Tweka-Metro 3 11-10, Van ZT derveld 4 11-9, DKC 1 11-9.7 klas afdeling 5: Delft 1 11-20, D 2 10-15, Vlietwijk 3 11-13, Sio2| 12, Flying Shuttle'57 1 11-9, Ritte 3 11-9, The Wings 11 Zwaluwen 1 11-3. Derde klas ling 13: Ba vel 1 11-19, Maratht II-19, Pijnacker 1 11-17, Ternetil III-9, Avanti 2 11-8, Flying Shii 11-8, Flying Shuttle'57 2 11-4.H ris Drop Shot 5 11-3. Vierde k| Afdeling 12: Meteoor 1 10-20 rikzee 1 11-17, Bavel 2 11-17, P terdam 4 11-16, Avanti 3 11-7,1| Wings 2 11-5, DKC 5 11-4, f Wit 1 11-0. Vierde klas afdelinsj Oosterhout 4 11-20, De Veste2ï 16, Hirundo 1 11-12, Zwaluwe 10-10, Indo Brabant 111-9, Kolitj 1 10-6, Sjjuttul 1 11-5, Zidew 11-5. Districtscompetitie gangsklas: Terneuzen 2 lil Astroïden 1 11-19, Groot Sas 11 13, Terneuzen 3 11-12, Marathcl 11-8, Pluumpje 1 11-8, Avantill 5, Sinar 1 11-5. Eerste klas afdeT A: The Wings 3 10-18, Terneu 10-16, Den Ossaert 1 8-11, den 2 10-9, Backhand 110-6, Avi 6 9-4, Sjuttul 3 9-0. Afdeling B Wings 4 9-16, Rillandia 1 Ijl Sjuttul 2 10-12, Kolibrie 2 10-8,j neuzen 5 8-6, Marathon 3 9-4, j rikzee 2 8-1. Tweede klas afd A: Jong Ambon 1 11-19, Mara 4 11-12, Den Ossaert 2 Hl Astroïden 3 11-11, Groot Sas 21 10, DOK 1 11-9, Stenge 1 Backhand 2 11-7. Afdeling B:1 Wings 5 11-17, Avanti 7 Hl Schepnet 1 10-15, Zeeland 1 Hl Pluumpje 2 11-9, Zierikzee3j| Kolibrie 3 11-7, Marathon 5 V Derde klas afdeling A: Terneif 6 10-18, Smash 12 9-16, Astroidd 9-14, Kortgene 1 9-7, Zeeland29 Marathon 6 9-2, Netwerk 3 fl-tf deling B: Sinar 2 11-21, Zierika 11-15, Pluumpje 4 11-13, Ster' 11-12, Kolibrie 4 11-10, Rillar 10-6, Netwerk 2 10-5, Ternei 11-4. Afdeling C: ZOC 1 11-22 rikzee 4 11-18, The Wings 6 Terneuzen 8 11-11, Astroïden jl 9, Sjuttul 4 11-8, Backhand 3 lf Kolibrie 5 11-0. Afdeling D:> 2 9-18, Netwerk 1 9-12, Jong A 2 10-11, Groot Sas 3 8-7, D0K2J Astroïden 6 10-6, WissenkerkejJ 2. Vierde klas afdeling A: 2 11-19, Smash 3 11-19, Pluufl 11-14, Jong Ambon 3 11-12, Dö1! saert 4 10-8, Backhand 4 1H1 Wings 7 10-6, Netwerk 5 11'" deling B: Kats 1 10-18, PluuT 9-16, Wissenkerke 2 9-10, Jor bon 4 9-7, Kolibrie 6 10-7, Ze 9-5, Schepnet 2 10-3. Afdel Backhand 5 11-20, DOK 3 H| Rillandia 3 11-15, Terneuzen 13, Den Ossaert 3 11-9, Sinar3'| Stenge 3 10-2, Netwerk 411-0 Jeugdcompetitie: A-klas ling 1: Terneuzen 10 4-8, Ba$L 6 3-6, Terneuzen 12 3-4, Avanti 2, Avanti 9 5-0. Afdeling 2: T zen 11 6-11, Kolibrie 7 4-6, S 7-4, Pluumpje 7 5-0. B-klas» ling 1: Terneuzen 15 8-1&J. Ambon 5 8-13, Terneuzen 13' Stenge 5 7-4, Rillandia 4 7-4, brie 8 8-0. Afdeling 2: Wissen!" 3 7-13, Zierikzee 6 7-12, Sten®] 7, Rillandia 5 7-6, Backhand '1 Terneuzen 14 7-0. C-klas: Of Sas 4 8-14, The Wings 8 9-12'J rikzee 7 8-11, Stenge 6 8-18, J neuzen 16 9-9, Astroïden 7 9-^1 librie 9 7-0. D-klas: NetwerkJ;1 Backhand 8 8-12, Terneuzen! 1 Zierikzee 8 8-6, The Win#.™ Meisjes: Wissenkerke 4 10-» Wings 10 8-16, Stenge 8 9-16. S 5 10-7, Kolibrie 10 10-5, Steng* I 4, Rillandia 6 10-2. Squasl groeiei Dc TERNEUZEN - Deze uit Enge neemt explosiev stichte Nederlan nog 40.000 leden, is dit aantal ver 400.000 Nederlai partijtje squash. In Zeeuwsch-Vl sport voorlopig no worden. De echte over de grens tere» courts nog te vinde pelle. Een profiel vs Squash is als zovele ontstaan uit verveli stichtingsmythe verha Engelse studenten doodden door met een tegen de muur te sl< verloop van tijd kreg jongelui een kelder tot schikking. Daar ontde al snel dat het spel aan lijker werd door teven muren erbij te betrek zo werd squash gebor genwoordig gaat het naai minder primitief, de betonnen kooi is g, hoewel de nieuwe courts meestal een glaz terwand hebben. Uit cent onderzoek is geble squash de racketspor het snelst resultaat c' Dat verklaart waars, ook de explosieve gi slechts geremd wordt grote tekort aan speelr De spelregls zijn lx lijk eenvoudig. Squas gespeeld op een baan bij 6.40 meter. De twee' slaan de bal om beurt, de voormuur. De teger moet de carambolerei onderscheppen voorc twee keer stuitert. Da: mogen overigens alle gebruikt worden, met dering van het plaf, voormuur, waarvan 4.1 als speelruimte wordt, moet in ieder g raakt worden. Als eei er niet in slaagt de ba 'l f. '4

de Stem | 1986 | | pagina 8