Timman zonder voorbereiding in Tilburg Kriek verrast Stefan Edberg m 16.595,- ,ND,ES 22445- N RIJDEN. U ORGANISATOR HAD HART VERPAND AAN WOESTIJN Schaatstrainers overwegen vertrek uit Davos ARTHUR JOESOEPOV BEGINT TWEEKAMP MET WIT l TE HEBBEN." ilurphy weer damescoach Judoor-record ^oor Johnson en Boebka burgemeester perbiedt illem Il- fC Den Haag [p zaterdag ruik vervangt fecskemethy lijnen tweede Handbalsters bij WK tegen DDR en Hongarije Beijavski naast Kortsjnoi Cees Vermunt blijft bij Vlissingen SPORT IN 'T KORT Rijvers voor onderzoekje in ziekenhuis A58 perd. Met de Nissan san Cherry Trend en li f2.500,- om precies I kleding - speciale por- I gels - tapijtbekleding in lokknop - make-up ine bies in bumpers en Jtdge op de achterzijde, lit two-tone, of zwart/ t extra's: - speciale stoe- deelte - kaartenvak aan lak (is extraopbenzine- |2 van binnenuit verstel- Jterruitwisser/sproeier etallic/zwart two-tone. pt extra's: - 4-deurs i.p.v. Lrbekleding met stoffen Inzineversie) - in hoogte h achterbank met aange- |i - armsteunen met enuit verstelbare buiten- 7 - aërodynamische wiel- ;>p de achterzijde, li wit en (tegen meerprijs) L U kunt deze zeldzame [lde Trends het beste in de Issan dealer van dichtbij Ig op het unieke voordeel Hreven aanbeveling als u V.a, 1 IND"V.a. 21.795," PJM:* _s;HJgg jjï ets van te merken, gelijk iets aan doen. ;tje je laten contro- rkomt ermee dat je rdere informatie, 'der over geslachts- yoor Romain van Damme rlLBUKG - Arthur Joesoepov hanteert in de eerste partij de tweekamp uit de halve nales van de kandidaten- Lrnooien tegen Jan Timman, |dif vanmiddag in Tilburg be- r'nt je witte stukken. F oé 25-jarige Joesoepov is L van de vijf Sovjets, die nog tcwikkeld zijn in de strijd om li wereldtitel. Jan Timman is Lenige Westerling in het ge- ieischap. Het groepje Sovjets ïvordt aangevoerd door de fcuidige wereldkampioen Gary Kasparov,' die momenteel in ïen hevig gevecht gewikkeld Is met FIDE-voorzitter Cam- minanes (niet in Tilburg aan- XgZig, omdat hij niet uitgeno- Ldwas), die hem straks weer tegenover Anatoli karpov wil Kaatsen. T Enigszins op de achtergrond ,Khten Sokolov en Vaganjan ui Minsk een van de halve fi- „Is uit. Tot verrassing van Ijlen leidt Sokolov in die Tweekamp met 214 -14 f De belangstelling voor de :,veekamp in Minsk valt in het ii VOORBEHOUDEN. I, PATROL, URVAN, VANETTE EN CABSTM Sw Veltersweg 1, tel. 01170-2679. puttershofweg 15, tel. 01150-12612. niet bij de belangstelling voor het gevecht in Tilburg, waar Interpolis, al jaren de denk sporten een warm hart toe dragend, met steun van de ge meente voor een budget van 110.000 gulden zorgde. Onge veer 50.000 gulden is bestemd voor de winnaar. Incrowd Dat de incrowd van de schaakwereld in de Midden brabantse stad neergestreken is, is wel verklaarbaar. Kwali tatief lijkt de strijd in Tilburg meer te bieden dan de strijd in Minsk. Kasparov liet na zijn gewonnen tweekamp tegen Jan Timman in Hilversum weten dat de winaar van Til burg een grote kans maakte uiteindelijk te kunnen gaan schaken om de wereldtitel. Het is de eerste keer dat Joesoepov in Tilburg schaakt. Timman was al negen keer deelnemer aan het ieder jaar sterk bezette Interpolis-toer nooi. Arthur Joesoepov wordt in het westen de 'Muur van de Oeral' genoemd. Zowel letter lijk als figuurlijk bedoeld. In Tilburg bleek gisteren tijdens de opening dat de 'muur' wat het uiterlijk betreft inmiddels een paar stenen kwijt geraakt is. Arthur Joesoepov is niet klein, maar heeft ook niet het figuur van een sambo-worste laar. Joesoepov, die wel de ge woonte heeft op het bord een 'muur' om zijn stellingen te bouwen, liet gisteren weten dat hij per se vandaag wilde beginnen. Aanvankelijk dacht de toernooicomissie in Til burg, en trouwens ook Jan Timman, dat Campomanes weer eens op zijn strepen had gestaan en de enige Wester ling in het gezelschap wilde benadelen. „Het was mijn per soonlijke beslissing", deelde Joesoepov in goed Engels mee. „Aanvankelijk moest er 8 ja nuari worden begonnen. De Nederlandse schaakbond heeft toen getracht de wedstrijd 22 januari te laten beginnen. Maar dat vond ik te Iaat. Ik was al met mijn voorbereiding begonnen. En dat pas je niet zo maar aan". Na het door hem gewonnen toernooi in Montpellier speelde Joesoepov nog in Lu- zern met het Sovjetteam in de strijd om het WK voor teams. „Daarna heb ik de wedstrijd Timman-Tal gevolgd. Een maand lang heb ik me voorbe reid op deze tweekamp. Ja, ik heb de wedstrijd Timman- Kasparov gezien. Een zeer in teressante tweekamp met fraaie duels", aldus de Mosko- viet, die er lachend aan toe voegde niet bang geworden te zijn van Timman. Logisch, want Joesoepov is een speler die erg veel geduld heeft. Wachten op een foutje van de tegenstander. Om dat foutje in het spel van Timman te ont dekken heeft Joesoepov zijn trainer Mark Dvoretsi en ex- jeugdwereldkampioen Dolma- tov meegenomen. De gehele delegatie staat onder leiding van Beilin, lid van het Natio naal Sportcomité. Die was on middellijk in de buurt, toen Joesoepov gevraagd werd hoe hij dacht over het standpunt zijn landgenoot Kasparov, die een derde tweekamp tegen Karpov absoluut niet ziet zit ten en Campomanes openlijk de oorlog heeft verklaard. Een aantal Sovjet-schakers steunt Kasparov en heeft dat schrif telijk meegedeeld. „Maar", vertelde Joesoepov die in zijn eigen land het 'slagschip' ge noemd wordt, „ik weet ner gens van. Ik heb niets onderte kend. Ik vind alleen dat het niet goed is dat er zo vaak wat verandert". Jan Timman begint van middag uitgerust aan de twee kamp. De Nederlander, die met Joesoepov op de ELO-ra- tinglijst de derde plaats deelt (2645), heeft na zijn tweekam pen tegen Tal en Kasparov rust gehouden. „Ik had maar drie weken om me voor te be reiden. Dat is te kort. Natuur lijk heb ik wel iets gedaan, maar veel minder dan Joesoe pov. Maar ik voel me niet be nadeeld. Ik speel veel toer nooien. Tussen die toernooien ligt ook maar een maand. En ik meen dat ik inmiddels ge noeg weet voor de openingen". Timman heeft in Tilburg niet Hort (hij speelt in Wijk aan Zee) maar de Zweed An- dersson aan zijn zijde. „Iemand met een totaal andere speelstijl ja. Maar goed, Hort kon eenvoudig niet. Het wordt in ieder geval zwaar. Joesoe pov is een zeer solide speler die zelden verliest". HOERDEN (ANP) - Peter Murphy keert terug als coach (an de nationale damesvolley- telploeg. die bij het Europese kampioenschap op de derde (laats eindigde. Murphy zal de ploeg voor- Weiden op het toernooi om [et B-wereldkampioenschap, Jat van 2 tot 12 mei in Italië (rordt gehouden. Het hoofdbe- jluur zal de andere leden van technische staf in overleg liet de coach benoemen. [OSAKA (Reuter) - De Cana- Ben Johnson heeft (oensdag tijdens internatio- indoor-atletiekwedstrij- len in Osaka voor een nieuw pereldreeord op de 60 meter ezorgd. Johnson legde de af tand af in 6,50 seconden. Hij i daarmee vierhonderdste tconde sneller dan de Ameri kaan Houston McTear, die in 978 6,54 seconden liet noteren. I In Osaka sneuvelde nog een [Rede wereldrecord. Sergei tebka (Sov) sprong met de [olsstok over een hoogte van 7 meter. De Rus, die met 6,00 teter ook wereldrecordhou- |er polsstokhoogspringen in i open lucht is, onttroonde Billy Olson als - officieus - Itreldrecordhouder. De Ame- fckaan sprong eind vorig jaar Tver 5,86 meter. p-BORG (ANP) - Burge- eester H. Letschert van Til- 'tg wil niet dat de eerste-di- kiewedstrijd Willem II - FC pi Haag op de vastgestelde ptum zaterdag 17 mei wordt nPeeld. Dit uit vrees voor IJselijke problemen met "aSse supporters. „Gezien de verwachten positie op de toplijst betreft het een wed- hjd met verhoogd risico", al- s een woordvoerder van de leente Tilburg gisteren. (STERDAM (ANP) - Hand- ■'lainer Jan Kecskemethy is Tr 'enminste twee maanden geschakeld. De trainer van (Nederlandse damesploeg jet waarschijnlijk een hart- lyitie ondergaan. De Slo- ijv zal voorlopig worden gangen door Jan Tuik. Stichting Ideële Reclam®! ®MEN (SID) - Het is René t! n nie' gelukt zijn zeven- n nMS(taag-se-zege te boe- t Nederlander en zijn L?e koppelgenoot Gert Jï ver|oren tijdens de slot- ui nVan de vvielerzesdaagse sod tremen v°or twaalfdui- toeschouwers hun koppo- de Westduitsers Didi ra« en Josef Kristen. Thurau/Kristen (WD1) 727 Kl«;7n,'"iNed|/Fl'ank (Den) Ic L 2ftRoman Hermann (Lie) [<20 5 t> 4' (Aus)/Moser i róndenUI?e/5Je Wilde °P 34fi n Wiggins (Aus)/Doyle Tchters£w,A0Venge k°PPels hadden f stand van acht of meer ron- Sabine aan passie ten onder Door Jos Maas GAO - Op 26 december 1979 stortte een rommelige stelletje avonturiers zich onder bijna geen belangstelling in de eerste Pa rijs-Dakar. Het was een creatie van Thierry Sabine, die binnen enkele jaren van zijn evenement een legende maakte. De zwaarste ralley ter wereld. Een mlljoenencir- cus, dat ieder jaar in de maand januari door de armste streken van Afrika trekt en daarom veel kritiek incasseerde. dere tak van sportcompetitie zoveel avontuur, ontdekkin gen en menselijke hartstoch ten met zich meebrengt, zelfs al wordt het avontuur in de vorm van martelgangen en ontberingen heel duur be taald", verklaarde Sabine vorig jaar tijdens een inter view. Sabine was een echte zoon van de woestijn. De Zonnekoning, zoals men hem in Frankrijk noemde, ver toefde soms maanden onaf gebroken in de woestijn. „Soms vraag ik me af waarom ik eigenlijk nog naar Parijs zal terugkeren. De woestijn, Afrika, maakt een enorme indruk op mij. Daar ontdek je waarden, waarvan je slechts een slui merend bestaan vermoedt". Sabine studeerde journa listiek te Parijs, waar zijn vader een tandartspraktijk uitoefende. Maar een kan toorbaan zinde hem niet. Hij voelde zich aangetrokken tot snelle wagens en renpaar den. In 1971 startte hij met een Ford in het Franse raly- kampioenschap. Een jaar la ter ruilde hij het rally-rijden in voor uithoudingskoersen. Daarin werd hij liefst drie maal kampioen van Frank rijk. Strandrace Hij was ook de grondleg ger van de strandrace Le Touquet, van een woestijn race dwars door Afrika en wildwater-racen op de Ni ger. Maar bovenal werd Thierry Sabine bekend als Mr. Paris-Dakar. De pers noemde hem een fanaat, een genadeloze sadist. Voor de rallyrijders was hij hun peetvader. Een soort gene raal Custers op de motor. Ondanks dat Sabine schat rijk werd van de rally, heeft nooit iemand een plausibele verklaring voor dit finan ciële geheim kunnen geven. „Geef de mensen het avon tuur waar ze om vragen en doe verder geen concessies. Ik verplicht nooit iemand tot dingen die ik zelf ook niet aankan. Het enige geheim is waarschijnlijk dat geen an- Thierry Sabine, voor een helicopter die eerder tijdens de rally met pech te kampen had. foto anp Woestijn „Overleven in de woestijn is het mooiste dat er bestaat. Ik voel me aangetrokken door de rallysport en de ex ploratie van grenzeloze vlakten, de vreugde om daarin mee te trekken en het schouwspel dat daarmee ge paard gaat. Mijn beroep als organisator schenkt dit alle maal. Het is prachtig", zei Sabine eens. Zijn leven was een voort durende uitdaging van mo rele, financiële en fysieke gevaren. Het toeval wil dat Sabine in 1977 tijdens de rally Abidjan-Nice vier da gen lang doelloos in de woes tijn rondreed. Na twee dagen en nachten in de woestijn had hij zelfs geen water om zijn lippen nog vochtig te houden. Met koortsachtige blik bleef hij echter volhar den. „Tijdens die dagen spookte me veel door het hoofd. Ik dacht op een gege ven ogenblik zelfs aan de manier waarop de Touaregs zich van het leven benemen door zich gewoon op de grond te laten zakken met de nek naar de zon. Gedurende die vier dagen heb ik een ware passie voor de woestijn gekregen. Overleven in de woestijn. Het idee van Pa rijs-Dakar werd toen gebo ren", aldus Sabine. De meest krasse uitspraak die Sabine ooit formuleerde, was echter dat niet de over winningen, maar de neder lagen in grote mate de popu lariteit van zijn ralley be paalden. De rally stond van de eerste dag dan ook on voorwaardelijk in het teken van drama's. Zwarte lijst De rally Parijs-Dakar wordt gekenmerkt door veel dodelijk ongelukken. Op I januari 1986 stond Sabine zelf nog aan het sterfbed van de Japanner Yasua Kaneko, die in de buurt van Sète (Frankrijk) verongelukte. Tijdens de vorige editie reed de Japanse motorcoureur Kubota in Nigeria een kind dood. De zwarte lijst is zelfs veel langer. In 1983 reed de Franse coureur Jean No'el Pineau zich te pletter tegen een politiewagen in het toen malige Opper-Volta. In 1982 overleed de 41-jarige Neder lander Bert Oosterhuis na een val in de woestijn en werd de Zwitserse journa liste Zentsch overreden door een vrachtwagen. In de be ginjaren van de rally vonden drie Italiaanse journalisten de.dood, toen hun volgwagen explodeerde. Kerkhof Daarnaast begint de rally ook steeds meer op een vliegtuigkerkhof te lijken. In 1983 verloor Sabine al een helikopter in de zandstorm, die de Tenere-woestijn teis terde. In 1984 ging een DC 3 van een Belgisch medisch team in vlammen op en vo rig jaar veranderden twee toestellen, waaronder een peperdure Lear Jet, in wrakken. In de etappe naar Tamanrasset stortte enkele dagen geleden een helikop ter van de Franse televisie neer. Als een mirakel vielen bij deze ongelukken geen do den. Ondanks de ongelukken werd de rally steeds popu lairder. De kritiek werd ech ter ook steeds heviger. Sa bine verklaarde voor de start van de achtste editie dat juist deze drama's hem slapeloze nachten bezorgden. „Soms breekt me het zweet uit als ik sommige deelne mers over de piste zie lave ren. Onverantwoord zoals sommige rijders ron trekken. Ze weten ondanks alle raad die ik ze iedere dag meegeef niet waarmee ze bezig zijn". Het noodsignaal dat Sa bine iedere dag tijdens de briefing de deelnemers op het hart drukte, kwam voor de Franse organisator zelf te laat. Frankrijks nieuwste zonnekoning, de generaal Custers van de rally rijders, streed een ironische strijd en verloor. Zijn wil - 'De rally moet doorgaan zelfs al ben ik er niet meer bij' - werd gehonoreerd. Gisteren reden in de woestijn van Mali de nog overgebleven dappere 'woestijnratten' diep ont roerd richting Dakar. De tic kets voor de hel waren voor Sabine nog nooit zo duur. Van onze sportredactie DAVOS - De Nederlandse schaatscoaches Henk Gemser (heren) en Tjaard Klooster boer (vrouwen) overwegen het trainingskamp in het Zwit serse Davos te verlaten en te rug te keren naar Nederland. Vanavond tegen zeven uur zullen beide trainers de defi nitieve beslissing nemen. Eerst willen zij het weer van van daag en de voorspellingen voor de komende dagen af wachten. Oorzaak van het eventuele vroegtijdige vertrek vanuit Davos is de hevige sneeuwval aldaar, waardoor trainen op de plaatselijke natuur-ijsbaan bijna onmogelijk is geworden. Gemser: „Per dag kunnen we slechts een paar kwartier te recht. Eerst moeten we met z'n allen ons rot werken om de baan sneeuwvrij te krijgen en even later ligt het ijs weer on der. Vandaar dat we overwe gen terug te keren. Zeker met het oog op de Eflropese kam pioenschappen in Oslo over anderhalve week is het be langrijk dat we onze trai ningsschema's zo veel moge lijk kunnen aanhouden. Als het weer hier zo blijft, is het onmogelijk". Mocht Gemser vanavond beslissen Davos te verlaten, dan zal de selectiewëdstrijd met als inzet twee startbewij zen voor het EK in Oslo dit weekeinde in Nederland wor den verreden. Yep Kramer, Robert Vunderink en Egbert Post (Emiel Hopman ligt in het ziekenhuis in Alkmaar met in fectie aan de luchtwegen en keerde dinsdag al terug naar Nederland) zullen dan waar schijnlijk op de kunstijsbaan van Heerenveen (de plaats wordt pas definitief na het door Gemser genomen besluit) een kleine meerkamp rijden. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse ploeg speelt de groepswedstrijden van het toernooi om het A-wereld kampioenschap handbal voor dames tegen de DDR, Honga rije en de Amerikaanse kam pioen. Het toernooi wordt van 4 tot 15 december in zeventien ste den in Nederland gehouden. WENEN (DPA) - De Rus Aleksander Beijavski heeft zich tijdens het internationale schaaktoernooi van Wenen naast zijn ex-landgenoot Vik tor Kortsjnoi aan de leiding geplaatst. Beijavski zegevierde in de achtste ronde met wit over de Engelsman Chandler en Kortsjnoi kwam met zwart re mise overeen met oud-wereld kampioen Anatoli Karpov. Beijavski en Kortsjnoi hebben nu zes punten, een half punt meer dan vijf achtervolgers, onder wie Karpov en Spasski. Uitslagen achtste ronde: Karpov (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Beijavski (Sov) - Chandler (GBr) 1-0, Nunn (GBr) - Spasski (Fra) 1/2-1/2, Gheorghiu (Roe) - Ftacnik (Tsj) 1/2-1/2, Matanovie (Joe) - Mednis (VSt) 1/2-1/2, Schlössler (Zwe) - Quinteros (Arg) 0-1. Stand aan kop: 1. Kortsjnoi en Bei javski 6 punten, 3. Karpov, Nunn, Spasski, irtacnik en Quinteros 5,5. De Sovjetrussische schaker Rafael Vaganjan heeft uitstel gevraagd van de vierde partij voor de tweekamp met zijn landgenoot Andrej Sokolov, die in Minsk wordt gehouden. Deze partij stond voor gisteren op het programma. Vaganjan verloor de voorgaande twee duels en staat achter met 0,5 - 2,5 punten. Beide spelers heb ben het recht tijdens de twee kamp van tien partijen één maal een time-out aan te vra gen. Het treffen telt voor de halve finales van het kandida tentoernooi. NEW YORK (Rtr/AFP) - De uitschakeling van Stefan Ed berg was de enige verrassing van de eerste dag van het Masters-tennistoernooi in New York. De 20-jarige Zweed, die in december het toernooi om de open Australi sche titel op zijn naam bracht, werd uitgeschakeld door de Amerikaan Johan Kriek: 6-2, 4-6,6-2. Andres Gomez (Ecu), die drie uur voor de aanvang van het toernooi was ingevallen voor Jimmy Connors, die we gens een plotseling opgekomen griep moest afzeggen, had nauwelijks moeite met Henri Leconte. De Fransman, die al enkele dagen wordt geplaagd door een virus-infectie, werd in twee sets door de Zuidame rikaan uitgeschakeld: 6-7 en 1-6. Johan Kriek dankte zijn overwinning op Edberg aan zijn agressieve en regelmatige spel. De 25-jarige voormalige Zuidafrikaan drong Edberg in de eerste set in het defensief, waarin hij mede door zwak serveren met 6-2 kansloos was. De Zweed leek zich in de tweede set te hebben hersteld. Hij kreeg meer greep op zijn tegenstander en zegevierde met 6-4. In de derde en beslis sende set raakte Edberg de draad volledig kwijt. Hij ver loor twee maal zijn service (in de eerste en vijfde game) en ging opnieuw met 2-6 ten on der. In de kwartfinales speelt Kriek tegen Gomez. Wilander komt voor de tweede maal in een maand tegenover Boris Becker te staan. Uitslagen achtste finales: Mats Wiiander (Zwe) - Scott Davis (VSt) 6-3, 6-4, Johan Kriek (VSt) - Stefan Edberg (Zwe) 6-2, 4-6, 6-2, Boris Becker (WD1) - Paul Annacone (VSt) 3-6, 6-3, 6-2, Andres Gomez (Equ) - Henri Leconte (Fra) 7-6, 6- 1. Programma resterende partijen achtste finales: Anders Jarryd (Zwe) - Joakim Nyström (Zwe), Yannick Noah (Fra) - Tim Mayotte (VSt), Ivan Lendl (Tsj)( - Tomas Smid (Tsj), John McEnroe (VSt) - Brad Gilbert (VSt). Van onze sportredactie VLISSINGEN - Cees Vermunt blijft na dit seizoen nog een jaar als trainer bij de voetbal club Vlissingen. De Roosenda ler en de Zeeuwse amateur eersteklasser kwamen giste ren een contractverlenging overeen. Vermunt ging pas een nieuwe verbintenis aan, nadat het bestuur had toegezegd dat er een maandelijks overleg tussen technisch kader en het bestuur zou komen. Vermunt, die ook aanbiedingen van DOSKO en DESK had, was van oordeel dat het overleg tot nu toe onvoldoende was. Zege Martinus MARTINUS heeft gisteravond voor 2000 toeschouwers in Amstelveen de eerste wed strijd tegen Stal Stocznia Szczecin (Pol) voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor landskampioenen met 3-0 ge wonnen: 15-12,15-8,15-9. Amateurteam HET NEDERLANDS ama teurteam heeft zijn tot nu toe grootste overwinning behaald in China. Hoewel met name teamarts Han Inklaar van te voren met enige zorg sprak over het spelen op een hoogte van bijna 1900 meter, leek het of Oranje een thuiswedstrijd speelde. Tegen het provincie elftal van Yunnan zegevierde Nederland in Kunming met 3- 0. Ruim 20.000 toeschouwers zagen Hans Werdekker (twee keer) en Chusi Reglero scoren. Bob-piloot DE ZWITSERSE bob-piloot Heinz Sehmid is na elf dagen in coma te hebben gelegen in het Academisch ziekenhuis van Zurich overleden. De 39- jarige Schmid kwam tijdens de Zwitserse kampioenschap pen op de moeilijk bekend staande natuurijs-baan van St.Moritz in de laatste bocht zwaar ten val. Hij liep enkele breuken in de schedel en be schadigingen aan de hersens op. Bij het ongeval kwam remmer Michael Degen met de schrik vrij. Club Brugge CLUB BRUGGE, met Ander- lecht verwikkeld in de strijd om het nationaal voetbalkam pioenschap, heeft gisteravond in de achtste finales van het Belgische bekertoernooi geen moeite gehad met FC Ant werp. Club won met 3-0. Uit slagen eerste ronde achtste fi nales: Club Brugge - FC Ant werp 3-0, Lierse SK -Water- schei 1-1, FC Seraing - Hasselt 0-0, Diest - Beerschot 0-1, SK Beveren - KV Mechelen 1-1, Waregem - Standard Luik 3-2, Cerkel Brugge - AA Gent 0-0, St Truiden - Francsborains 1- 0. Roda JC RODA JC hoeft zich geen zor gen te maken over een faillis sement. De Kerkraadse eredi visieclub heeft van de fiscus te horen gekregen dat zij er in de 'zwart geld'-affaire afkomt met redelijke naheffingen. Een tiental spelers en ex-spe lers van de Limburgse club krijgt een forse navordering. PSV PSV heeft gisteravond met op merkelijk succes het contact met het Engelse voetbal her steld. In Nottingham werd Fo rest, voor 4298 toeschouwers, met 4-0 verslagen. Thoresen (3) en Heintze scoorden. GELDROP (ANP) - Oud- bondscoach Kees Rijvers is voor een onderzoek opgeno men in het ziekenhuis van Geldrop. Het initiatief voor de gang naar het ziekenhuis is door Rijvers zelf genomen. De 59-jarige voetbaltrainer, die af en toe last heeft van maagklachten, heeft met zijn mogelijke nieuwe werkgever FC Twente afgesproken zich eerst grondig medisch te laten onderzoeken, voor hij met de Enschedese vereniging in zee wil gaan. Die test vindt op het moment plaats in Geldrop en zal nog deze week zijn vol tooid.

de Stem | 1986 | | pagina 7